BEVERWIJK. Congres-stemming. HEEMSKERK. IJMUIDEN. SCHEEPVAARTBERICHTEN. GOEDE FILMPROGRAMMA'S IN DE THEATERS. Luxor Theater. Hefc Luxor Theater brengt als eerste hoofd nummer de filin „Zigeunerbaron" met de be kende muziek van Johan Strauss. Voor mu ziekliefhebbers een film om volop te genieten. Vele onzer lezers zullen zich de romantische geschiedenis van Saffi, de mooie zigeunerin, Sandor en de rijke Zsupan herinneren. De operette is op prachtige wijze verfilmd en bood volop gelegenheid tot uitstekend spel en voortreffelijke zang. De tentoonstelling voor Ket Witte Kruis. Kerststemming in ons interieur. Diesel-express. Het tweede hoofdnummer is de spannende sensatiefilm „De Diesel-express", een geschie^ denis, die zich afspeelt in liet spoorwegbedrijf. Een jonge ingenieur heeft een diesel-trein ontworpen, die dank zij de ruime toepassing van de stroomlijn-idee een snelheid van 190 K.M. kan bereiken. Bij de proefrit haalt de „Silver Streak" geen grootere snelheid dan 72 K.M. en de vernedering van den jongen inge nieur is volkomen. Toch blijft hij in zijn uit vinding vertrouwen, niet ten onrechte, want de feiten stellen hem tenslotte volkomen in het gelijk. Dit gebeurt-, wanneer in een landstreek een kwaadaardige epidemie talrijke slachtoffers maakt. Slechts de toezending van een aantal apparaten, die niet per vliegtuig konden worden aangevoerd, kan redding vrengen. De jonge ingenieur stelt zijn trein be schikbaar en ditmaal weigert de ..Silver StTeak" geen dienst. Na een opwindende reis arriveert de trein in de bedreigde landstreek en brengt redding voor vele slachtoffers. Een buitengewoon spannende film, die men met groote interesse zal volgen. Kennemeu Theater. Deze week brengen onze bioscooptheaters zeer goede programma's uit, die in staat zijn eiken liefhebber van het trilbeeld volkomen te bevredigen. In het Kennemer Theater aan de Zeestraat kan men voor de eerste maal sinds langen tijd, waar eens genieten van het voor treffelijke spel van het „love-team" Joan Crawford en Clark Gable in de Metro Gold- wyn Mayer-productie „Geketend", een uit stekende speelfilm, die onder regie van Cla rence Brown tot stand kwam. Aan boord van een schip maakt Diane Lo- vering (Joan Crawford) kennis met Mike Bradley (Clark Gable), die haar sympathie weet te winnen. Aan het eindpunt van de reis wordt ze er zich van bewust, dat zij verliefd op hem is en dat ze hem nooit mag terugzien. Maar Mike weet haar in Buenos Aires te vinden en noodlgt haar uit op zijn farm, waar zij vorstelijk wordt ont haald. Maar zij is eerlijk tegenover den veel ouderen Richard Field, die vol is van trouwplannen met de behoorlijke Diane. In een restaurant ontmoet zij hem later en het blijkt, dat beide jonge menschen voor elkan der bestemd waren. Een roerende slotscène toont eindelijk het gelukkige paar, dat tenslotte vereenigd is en nu zij aan zij door de uitgestrekte vlakten van Mike's Zuid-Amerikaansche farm rijdt. Het tweede hoofdnummer, getiteld „Sensa tie in het Warenhuis" is de vermakelijke his torie van een geweldige „reclame-stunt", in scène gezet door Fritz Schulz, die zich in zijn functie van animator in een groot warenhuis in de dolste verwikkelingen verwart. In deze film vervult Felix Bressart de rol van Krie gel, de huis-detective, die op zijn manier een beruchte warenhuisdief ontmaskert. Een film waarbij het publiek zich kostelijk zal amuseeren. DE TWEEDE AVOND VAN STAATSPENSIOEN. Ook de tweede feestelijke jaarvergadering van de plaatselijke afdeeling van den Bond voor Staatspioneering mocht zich in zeer groote belangstelling verheugen. De heer K. Steyn heeft Donderdagavond in zijn openingswoord het streven van den Bond nog eens uiteengezet en zijn toehoorders aangespoord den strijd voor het verkrijgen van een premievrij staatspensioen met alle kracht te blijven voortzetten. De Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" oogstte ook nu weer uitbun dig succes met de opvoering van het blijspel „De Doofpot" van Jaap v. d. Pol. Er werd weer zeer goed gespeeld en'er is veel en hartelijk gelachen. Aan het slot van den avond heeft de heer G. Sluis nog een aansporing gericht vooral tot de jongeren, om toe te treden tot den Bond. Tenslotte dankte hij „Nieuw Leven" voor haar verdienstelijk tooneelspel. Nadat de heer J. P. Schelvis nog eens de aandacht had ge vestigd op het tooneelfonds van „Nieuw Le-i ven" behoorden de jaarlijksche feestelijke avonden van Staatspensioen weer tot-het ver leden. De afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen heeft Donderdagmiddag de tentoonstelling in Stou- tenbeek's Woninginrichting, welke zij organi seerde voor de meubileering van het nieuwe Witte Kruisgebouw, geopend. Aan de uitnoo- diging om daarbij tegenwoordig te zijn, had den velen gevolg gegeven, o.m. waren het be stuur van de Witte Kruis-afdeeling en eenige leden van het dagelijksch bestuur van de Harddraverij-vereeniging „Beverwijk en Om streken" aanwezig. Mevr. A. Moensv. d. Veen, de presidente van de Huisvrouwen-vereeniging, deelde in haar openingswoord mede, dat bur gemeester Scholtens door ambtsbezigheden verhinderd was aan de uitnoodiging om deze tentoonstelling te openen gevolg te geven. De presidente herinnerde er aan hoe de Huisvrouwen-vereeniging het vereerende ver zoek kreeg deze tentoonstelling te organiseeren. Eenige aarzeling moest weliswaar worden overwonnen, maar tenslotte werd toch aan het verzoek gevolg gegeven, omdat het Witte Kruis, dat zooveel zegenrijken arbeid' verricht, aller medewerking verdient. Bovendien gold het hier de meubileering van het badhuis, dat een voornaam bezit is in het maatschappe lijke leven. Spreekster dankte vervolgens de firma Stoutenbeek, die de Woninginrichting grootendeels ter beschikking van het bestuur stelde en ook het personeel, dat met man en macht gewerkt heeft, om alles in te richten. Vervolgens dankte Mevr. Moens allen, die medewerkten aan het inrichten van de exposi tie en van de bazar. Zij wees op de kunstzinnige inzendingen en op het optreden van verscheidene artisten in het cabaret. De presidente besloot haar op? ningswoord met de opwekking: „Allen op voor het Witte Kruis". De voorzitter van het Witte Kruis, de heer C. Dingier, herinnerde er aan, hoe het afdee- lingsbestuur jarenlang gewerkt heeft aan den bouw van een nieuw badhuis. De Vereeniging van Huisvrouwen zal zich beijveren, om, nu dat ideaal eindelijk verwezenlijkt is. het nieuwe gebouw van een passende meubileering te voorzien. Spr dankte Mevr. Moens en haar ijverige mede-bestuursleden voor haar arbeid en hoopte, dat zij met hun initiatief zouden bereiken, wat zij zich daarvan hebben voor gesteld. De expositie werd daarna door de genoodig- den in- oogenschouw genomen. De tentoonstelling, die den naam voert- van ..Kerststemming in ons interieur" is '11 prach tig geheel geworden^.Keuiige ameublementen, zoowel in Engelschen als in modernen stijl zijn geëxposeerd en overal wordt het oog ge troffen door een smaakvolle en soms zelfs ar tistieke Kerstversiering, waarmede de firma Steyn, die in dit arrangement zoo'n groot aan deel had, zeer veel eer heeft ingelegd. Deze hulde dient eveneens te worden gebracht aan Sant's Delicatessenhandel, die prachtige Kerst schotels leverde, schotels, die een sieraad vor men voor den Kersttafel. Deze fijne en smaak volle expositie verdient in de komende dagen zeker aller belangstelling. Een bijzondere at tractie is ook het op de tentoonstelling op gestelde weefgetouw. Op de tweede verdieping zijn zeer interes sante vermakelijkheden en attracties gevestigd. Het publiek vindt hier volop gelegenheid, om op pr.ettige wijze voor het Witte Kruis een of fer te brengen. De bezoekers kunnen hier het zoo geliefde Ballero-spel beoefenen, waarvoor iederen dag fraaie prijzen worden uitgeloofd, ook kan men zijn hart ophalen aan de popu laire vliegbomsport. Men vindt er voorts volop gelegenheid in een gezellige bar, de Zwarte Kat genaamd, te vertoeven, of in de theesalon van de firma Keg. In deze afdeeling zijn boven dien schitterende staaltjes van huisvlijt te be wonderen, zooals de muizenstad, de stad „Kunst" en de prachtig in koper uitgevoerde Alkmaarsehe Waag met zijn hoornblazer en ruitertjes. De nog jeugdige Aquariumvereeniging ,Ken- nemerland" komt uitstekend voor den dag met haar fraaie ingebouwde en verlichte aquaria. Met groote zorg is deze stand ingericht en te recht ging daarnaar ook de groote belang stelling uit. Zoo valt er op velerlei gebied op deze ten toonstelling te genieten. Des avonds lean men bovendien in het cabaret nog zeer gezellige oogenblikken beleven, zoodat er alle reden is eens een kijkje in Stoutenbeek's Woningin richting te nemen. Er heerschte reeds gister avond een prettige sfeer, die verhoogd werd door het optreden van Piet Cloeck, die liedjes aan de piano ten gehoore bracht. Kees Pruis en Stella Seemer zullen Maandagavond op treden. LEO PEELEN TREEDT OP. Hedenavond zal in het cabaret van de tentoonstelling voor het Witte Kruis optre den de humorist-conferencier Leo Peelen. BEVERWLJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de gisteravond door de Beverwijksche Damclub gespeelde onderlinge wedstrijden zijn: J. v. d. Berg—S. Hoogvorst D. KikkeJ. A. Oussoren K. KikkeA. Pekel W. SpanjaardB. Reymers H. SmaalK. Hogewerf G. RooymansJ. A. Brands B. NoordmanR. Kluft G. RooymansB. Noordman K. HogewerfG. Rooymans 0—2 2—0 0—2 2-0 0—2 2—0 2—0 2-0 0—2 Dezer dagen zal te 's-Gravenhage het 21ste congres van pianostem mers worden gehouden.) Gij allen die weieens congressen houdt, Waarop het niet altijd wil harmoniëeren, Nu spreek ik u van een' congres, daar zoudt Gij ongetwijfeld wel iets kunnen leeren. De stemmers gaan ter jaarvergadering Plechtig gestemd met stemmige gezichten, Zij hebben ook in hun vereeniging Een goed begrip van stemrecht en stemplichten. Verbonden door den stemband, die hen bindt, Zullen zij zeker wel de stem verheffen, Maar hoe zich dan ook het debat ontspint, Geen wanklank zal de teere ooren treffen, En als er iets den goeden toon verstoort, Dan weten zij dat daadlijk te verdrijven, Het komt tot een harmonisch slotakkoord. Omdat geen stemmer ooit ontstemd kan blijven. Zou een van hen een hoogen toon aanslaan, Dan zal de klank daarvan toch zuiver wezen, Zal de vergadering aan 't stemmen gaan, Dan valt er voor geen valsch geluid te vreezen, 't Stemt alles in volmaakte harmonie, Het wordt een toonbeeld Waarvan valt te leeren, Een stemmingsbeeld vol stemmingspoëzie, Als de pianostemmers congresseeren. P. GASUS. NIEUWE VOORSCHRIFTEN VOOR HET VERKEER. Het is verboden te parkeeren, Het nog steeds toenemende snelverkeer blijft de voortdurende aandacht opeischen van de gemeentebesturen en vooral in plaat sen met nauwe' binnenstraten kost het heel wat hoofdbrekens, om den verkeersstroom in goede banen te .leiden. Konden wij deze week reeds melding maken van een reeks nieuwe bepalingen, die door B. en W. zijn uitgevaar digd ten aanzien van de voetgangers, die nu niet langer den rijweg van zeer druk bereden verkeerswegen als wandelpad kunnen gebrui ken, thans zijn eenige voorschriften uitge vaardigd ten aanzien van het asverkeer. Zoo wel het passeeren bij inhalen als het parkee ren is voor sommige straten aan deze nieuwe bepalingen onderworpen. De breedte van den rijweg en de verkeersdrukte, die daar in het algemeen heerscht heeft B. en W. aanleiding gegeven tot het doen opnemen van een arti kel in de politieverordening, waarbij het op den Velserweg, de Schans en in de Breestraat verboden zal zijn, dat een motorrijtuig of eenig ander rij- of voertuig een ander voer tuig, dat zich in dezelfde richting beweegt, in haalt. De bestuurders zullen dus in deze straten in de fille moeten blijven, hetgeen ongetwijfeld de kans op ongevallen belangrijk zal vermin deren. Ook ten aanzien van het parkeeren zijn strengere voorschriften in werking getreden. Vanaf des voormiddags negen tot des na middags elf uur zal het verboden zijn een rij- of voertuig, geen motorrijtuig of rijwiel zijnde in stilstand te doen hebben, anders dan tot het onmiddellijk laten in- of uitstappen van personen of tot het onmiddellijk laden of lossen van goederen in de navolgende straten en wegen: Vondellaan, Meerstraat voor zoo ver betreft het gedeelte tusschen Stations plein en Gasthuissteeg en Stationsplein, de Zeestraat, de Koningstraat tusschen Velser weg en Kloosterstraat, de Begijnestraat, de Nieuwstraat, de Bloksteeg, de Gasthuissteeg, de Hobbesteeg, het Stationsplein, de Velser weg, de Breestraat met uitzondering van de; parallelwegen daarvan gelegen tusschen de Gasthuissteeg en perceel 91 aan de Oost- en Zeestraat tot perceel 106 aan de Westzijde en den Alkmaarschenweg voor zoover betreft de linkerzijde van dien weg, gezien vanaf de Schans. Op dezelfde wegen geldt dit parkeerverbod voor motorrijtuigen en rijwielen op meer dan twee wielenbakfietsen) zonder inachtne ming van de voor hierboven genoemde rij- of voertuigen. Voor auto's enz. geldt dit verbod dus dag en nacht. Lezing der Vrijzinnig Hervormden. Vrijzinnig Hervormd als Hervormd Vrijzinnig. Gisteravond hield Prof. Dr. Lindeboom uit Groningen een lezing voor de leden der ver eeniging van Vrijzinnig Hervormden over het onderwerp „Vrijzinnig Hervormd als Her vormd Vrijzinnig". Prof. Lindeboom besprak allereerst ae groote moeilijkheden, waarmede de pioniers te kampen hadden met hun hervormings werk. In 1870 was een zekere strooming merkbaar ten opzichte van de hervormings gedachte en werd te Amsterdam door twee predikanten opgericht de vereeniging „De Vrije Gemeente", die in den lande veel in stemming vond en ter plaatse tot grooten bloei kwam, doch in andere steden geen na volging vond. Zij liet de kerk als zoodanig geheel los van het evangelie en verbrak daar mee de aloude traditie, die kerk en christen dom in zich vereenigen. Eveneens werd hetzelfde jaar opgericht de Ned. Prot. Bond. De oorsprong der Vrijzinnig hervormden deed zich gelden in de oprichting der Evar- gelische Unie, die zich Vrijzinnig noemde. In 1903 hield de Ned. Prot. Bond een algemeene vergadering en werd het besluit genomen, dat de vrijzinnigen zich niet bij hen konden aansluiten, waardoor een algeheele samen werking niet mogelijk bleek. Men zette ech ter door en wijlen Dr. C. J. Niemeijer in Friesland organiseerde de Vrijzinnig Her vormden, die spoedig duizenden leden telden. Daarna volgde Noord-Holland en tal van andere provincies. In het jaar 1912 werd de vereeniging geconsolideerd in de Vrijzinnig Hervormde gemeente en provinciaal gegroe peerd. Uit dit alles bleek, dat de tegenstan ders van 1870 zich hadden vergist. De be hoefte om vrijzinnig hervormd te zijn doet zich gelden in den aard van die menschen, die zich niet met handen en voeten willen laten hinden aan kerk. belijdenis en per sonen, alhoewel men zich hoede voor al te groote vrijzinnigheid. Tegenover vrijzinnig staat echter de orthodoxie. „Orthodoxen en Vrijzinnigen hebben elkaar noodig", zegt Prof. Lindeboom, wijzend op de verwantschap tusschen de Vrijzinnig Her vormden en de Ned Hervormde Gemeente. De organisatie is thans goed en in alle groe pen is de noodige samenwerking voor de eendracht, welke onmisbaar is in elke ver eeniging. Spreker behandelde ook het kerk bezoek en beschouwde 't kerkgaan als geen persoonlijke daad, doch een manifestatie van eenheid, van saamhoorigheid, waardoor ge tuigenis wordt gegeven van geloofsheld denis. Hij betreurde de verkeerde zienswijze en voorlichting van orthodoxe predikanten over de vrijzinnigen, welke eensdeels te goeder trouw en ook wel uit vrees wordt voorgehou den. Dan staan we nog tegenover de onver schilligheid van links en al deze omstandig heden noodzaken tot een voortdurende acti viteit en strijd voor den verderen groei der vereeniging van Vrijzinnig Hervormden. Ech ter niet door dwang, maar door overreding komt men tot een vergelijk en daarvoor is noodig een Hervormd Vrijzinnige gedachte, welke door het woord tot uiting komt. De voorzitter, de heer Blom, die ook een welkomstwoord had gesproken, bedankte na afloop der lezing Prof. Dr. Lindeboom voor zijn duidelijke uiteenzetting en gaf zijn spijt te kennen, dat niet alle leden in de gele genheid waren, dezen -nuttigen avond bij te wonen. LAND- EN TUINBOUW. De R.K. Land- en Tuinbouwbond houdt Woensdagavond 18 December a.s. een leden vergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw. VRIJDAG 13 DEC. 1935 OFFERS DER GEESTELIJKHEID. Italiaansche bisschoppen offerden hun gouden kettingen en kruisen voor den staat. Mussolini was hierbij tegeniooordig (geheel rechts). KERSTVACANTIE—KINDERFEEST. Evenals vorig jaar houdt de afd. Heems kerk van „Volksonderwijs" een Kerstvacantie- feest, dat ook nu geheel door de kinderen wordt verzorgd. Het tooneelstukje staat onder leiding van den heer Geert Dils, jeugdherbergvader, de zang onder die van mej. Scholtz. Een kijk- en hoorspel zal worden opgevoerd, n.l. „Een blijde Gebeurtenis". Voorts twee zang-' spelen „Er kwam een boer van het Noorder- strand" en „In de Dorpsherberg". Ten slotte nog een propagandistisch stukje. T.A.V.E.N.U. De tooneelvereeniging T A.V.E.N.U. geeft Zondag 22 December haar eerste uitvoering in de concertzaal van Café Flora. Opgevoerd wordt „Frans knapt 't op" een blijspel in drie bedrijven. De medespelenden zijn de dames N. Schoe- huys, C. Groen, C. de Vries en N. Hoolwerf de heeren H. v. d. Kolk, H. Schipper, J. Schoen' G. Houtwipper en J. Wentink. De regie is we derom in handen van den heer P. Fiege, uit Beverwijk. Ned. Ver. van Huisvrouwen. Lezing van Mien Labberton. Hoe wij Kerstmis in onzen tijd beschouwen en vieren moeten, besprak de bekende schrijfster Mien Labberton op een bijeen komst door de afdeeling Velsen-IJmuiden der Ned. Vereen, van Huisvrouwen, belegd in het Vereenigingsgebouw aan den Groene Weg. Aan de rede van mevr. Labberton ging een openingspeechje van de afdeelingspresidente mevr. P. L. de BoerHarder vooraf. Mevr. de Boer sprak haar vreugde uit over de groote belangstelling voor dezen middag. Mevr. Labberton wees op de schrille tegen stellingen tusschen de benamingen van het Kerstfeest als vrede- en lichtfeest en de noo- den van onzen tijd, die davert van oorlogs rumoer en werkloosheid. Valt het dan te ver wonderen, dat er menschen onder ons zijn, die zeggen: Wij kunnen geen Kerstfeest meer vieren als we al de ellende rondom zien en zelf aan den lijve ondervinden. Naast hen staan er, die zeggen: wij durven niet en ook: Wij mógen niet. Zooals de kerstgedachte thans aangetast wordt door alles en allen in de huidige we reldconstellatie kunnen we ons indenken, zegt spr„ dat er velen zijn van wie de viering van het kerstfeest steeds verder afdrijft. En toch is het heilige levensopdracht de kerst gedachten uit te dragen en het feest des lichts te voeren, juist in onzen tijd. De gezonden hebben den medicijnmeester niet van noode! Juist onze zieke tijd echter heeft genezing in den vorm van het eeuwige: Vrede op aarde, zoo bitter noodig. Ter wille van ons eigen leven, onzen eigen innerlijken opbouw en het sociaal verband van het ge heel moeten we het wonder van het kerst feest wederom beleven. Omdat we met alle krachten moeten strijden tege^ het vervlak ken der opvattingen en beschouwingen, die in onzen tijd gehuldigd worden, Niet de tech niek maar het geloof moet ons de wonden door de tegenwoordige nooden geslagen, hel pen heelen. Daarom moeten we Hem, die ons leidt, een eind „tegemoet" komen, zegt spr. Dat daar moed voor noodig is, spreekt van zelf. Deze moed is beslissend in een men- schenleven, zeide Künkel reeds. En dat is zeer zeker een waar woord. Viering van het Kerstfeest kan op zeer uit- eenloopende wijzen geschieden. Boven al de verdeeldheid dézer viering welft zich de koe pel der vredesgedachte, welke ons allen te zamen bindt. En al schijnt dit een ideaal, dat niet voor verwezenlijking vatbaar is, eens moet en zal de dag komen, waarop dit ideaal ingelast zal worden. Maar dan moeten we ook met alles wat in ons is de gedachte van het aloude Vredes feest, het feest van de geboorte van den Ver losser, uitdragen. Omdat wij immers zijn: bouwers aan onzen tijd! Dat zal offers vergen, doch zal de wil naar vrede eenmaal geboren kunnen worden, dan vergt dat offers. Maar laten we dan niet vergeten, dat uit het innig verlangen eens de Messias geboren werd. En zoo zal uit ons tot offers bereid zijnde verlangen eenmaal de Vrede aan den mensch geschonken kunnen worden. Wanneer wij, zegt mevr. Labberton, in dat licht het Kerstfeest zien dan moeten we, zijn wij verplicht het te vieren, omdat het slechts een zegen voor ons en onzen tijd kan zijn. Ondanks cynisme, luwheid en geweld moe ten we altijd in het oog houden, dat de din gen Gods, de gedachten van hooger waarde, door menschen nooit vernietigd kunnen wor den. En het is de taak der huisvrouw, zegt spr., met de volle aanvaarding harer verant- - woordelijkheid een bindende kracht te zijn in haar kring. Ten einde zoo goed mogelijk te bouwen aan de brug. die de kloof tusschen werkelijkheid en ideaal, tusschen aarde en hemel, overspannen moet. Als wij zoo leven, durven, kunnen en moe ten we de viering van Kerstmis aan kunnen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Volendam 11 van New-York naar R'dam. Statendam Rotterdam naar New-York 11 van Southampton. Bilderdijk New-York naar Rotterdam 10 (12.28 n,m.) 700 mijl van Bishops. Nariva Seattle naar Liverpool 11 v. Bagnoli. HALCYON LIJN. Stad Arnhem 11 v. Vlaardingen n. Bagnoli. Stad Haarlem Melilla naar Rotterdam pass. 10 Gibraltar. Stad Vlaardingen Rotterdam naar Narvik 10 (8.13 n.m.) 270 mijl N.O. van Wiek. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Jagersfontein (uitreis) 11 van Teneriffe. Heemskerk (uitreis) 1 2 van Zanzibar. Meliskerk 11 van Amsterdam te Bremen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 11 van Las Palmas. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitreis) 11 te Dairen. Gaasterkerk (thuisreis) 10 van Hongkong. ROTTERDAMSCH LLOYD. Kota Gede (thuisreis) 12 te Suez. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon Valencia naar Amsterdam pass. 11 Finisterre. Aurora Valencia naar Amsterdam pass. 11 (8.15 n.m.) Lydd, 12 (5 n.m.) te IJmuiden verwacht. Baarn Amsterdam naar Chili 12 v. IJmuiden. Calypso 12 van Amsterdam te Hamburg. Colombia 11 van Amsterdam te Barbados. Deucalion 11 van Cadix naar Ceuta. Euterpe 11 van Amsterdam te Bordeaux. Oberon 11 van Hamburg naar Amsterram. Orpheus 11 van Santander naar Musel. Telamon 11 van Napels te Burriana. Flora 10 van West-Indië te Kingston (Ja.) Crijnssen 10 van Barbados te Cristobal. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (uitreis) 10 te Rio Janeiro. Salland (uitreis) 11 van Las Palmas. Amstelland (thuisr.) p. 11 Ouessant, 13 v.w. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Poelau Bras 11 v. Hamburg n. Amsterdam. Poelau Laut (uitreis) pass. 11 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Peisander 12 van Dairen te Rotterdam. Alcinous Amsterdam n. Java p. 11 Gibraltar. Phrontis Batavia n. A'dam p. 12 Dungeness. Flintshire Dairen n. Rotterdam p. 12 Gibr. Ajax Japan naar Rotterdam via Londen 11 (8.28 v.m.) 280 mijl Z. van Land's End. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca 12 van Hamburg te Rotterdam. IJzerverscheping. Het Noorsche stoomschip Fagerbro is hier in ballast van Rotterdam aangekomen om een lading ijzer voor Noorwegen in te nemen. AANGEKOMEN. 11 December: Ceres s.s. Zwarte Zee Fagerbro s.s. Rotterdam 12 December: Theano s.s. Fowey City of Waterford s.s. Antwerpen Melampus s.s. Hamburg Aurora s.s. Midd. Zee Poelau Bras m.s. Hamburg VERTROKKEN. 11 December: Vliestroom s.s. Huil Box Hill s.s. Kaapstad Sande m.s. Dunston Trym s.s. Oslo Sirius s.s. Antwerpen Joh. v. Oldebarneveldt m.s. Ned. Inidë Chapaev s.s. Leningrad Costa Rica s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Mercpe s.s. Kopenhagen 12 December: Baarn s.s. Chili Royston s.s. New Castle Grietje m.s. Aberdeen Snuirevaad-visschersj. De Belgische motorkotter Jeanne Eddy is te Esbjerg aangekomen om aldaar te worden ingericht voor de snurrevaad-visschc-rij. Te gelijkertijd is een Deensch visscherman aan gemonsterd om de Belgische bemanning met deze soort visscherij op de hoogte te brengen. Afvaarten K. N. S. MIJ. In verband met de feestdagen zaï de af vaart van de schepen der Kon. Neder i Stoom boot Mij. naar Kopenhagen en Stettin op 25 December vervallen en inplaats van op 1 Januari 1936, zal het vertrek naar deze havens op 31 December 1935 plaats vinden. De Ossche straflijst weer aangegroeid. DEN BOSCH, 12 Dec. (A.N.P.) De Bossche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de Ossche strafzaken, die op 28 November wer den behandeld. De 47-jarige G. uit Heesch wien ten laste was gelegd oplichting van de N.V. Arnhemsche Verzekeringmaatschappij en het doen van een valsche aangifte van inbraak en tegen wien het O.M. een jaar gevangenis straf eischte, werd veroordeeld tot een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. We- gens inbraken te Oss in 1932 bij A. van Hai en i C. van Orsouw werd de 20-jarige C. v. B. uit Amsterdam veroordeeld tot een jaar voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. De eisch was een jaar voorwaardelijk. Wegens dezelfde inbraken en de in braak bij H, Zwiers te Oss in 1930 werd de 29-jarige C. L. U. tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest veroordeeld. De eisch was twee jaar, terwijl de 28-jarige H. v. L. tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest werd veroordeeld. Eisch een jaar. De rechtbank veroordeelde wegens den roofoverval te Nistelrode in 1930 den 37- jarigen Osschen arbeider M. de R. tot twee jaar (eisch drie jaar), den 31-jarigen A. W. v. B. tot twee jaar en zes maanden (eisch vier jaar) en den 28-.jarigen landbouwer W. H. tot vijf jaar (eisch acht jaar). De 32-jarige J. L. werd wegens den roofoverval te Geffen op 1 Januari 1929 veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest (eisch drie jaar). Ter zake van den roofoverval te Heesch in December 1933 werd de 36-jarige J. d B. veroordeeld tot twee jaar (eisch drie jaar), de 58-jarige M. v. L. tot vijf jaar (eisch zes jaar) en de 25-jarige H. P. v. G. bij verstek tot vier jaar gevangenisstraf (eisch zes jaar). De 36-jarige J. v. d. V., wien uitlokking tot brandstichting in Mei 1932 ten laste was ge legd, werd veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest (eisch anderhalf jaar). De 29-jarige J. v. V. werd eveneens wegens uitlokking tot brandstichting veroordeeld tot twee jaar met aftrek van voor arrest (eisch twee en een half jaar).

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6