DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN1 VELSEN IJMUIDEN SANTPOORT HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND Schip van verm. aankomst Laatste bericht Armuru Bilbao (v. IJm.) Ameland Rosario 18 Dec. Altona Ned. Indië 15 Jan. Agamemnon Barcelona 15 Dec. Alcor La Plata Ajax (Ned.) Gdynia 15 Dec. 10 Dec. van Danzig. Agnita Bay Town 20 Dec. Aludra West Afrika André Moyrand Cassablanca 5 Dec. vertrokken. Bennekom Chili Barneveld Chili Bloemfontein Zuid Afrika 10 Dec. te Duinkerken. Boskoop Chili 8 Dec. te Valparaiso. Bodegraven Hamburg in lading. Beira Barösund Trangsund 16 Dec. 10 Dec. vertrokken. Cordillera West Indië 29 Dec. 11 Dec. van Cristobal. Costa Rica Hamburg 22 Dec. vertrekt 21 Dec. Dolius Batavia 7 Jan. 7 Dec. van Belawan. Enggano Batavia 12 Dec. van Port Said. Eurymedon Batavia 27 Dec. 9 Dec. van Perim. Euterpe Bordeaux in lading. Fauna (Ned) Midd. Zee 22 Dec. 9 Dec. van Aliaga. Feodosia Mexico 13 Jan. vertrekt 14 Dec. Grootekerk •Tapan 9 Dec, van Jaffa. Gaasterkerk Japan 10 Dec. van Hongkong. Gera Ned. Indië 8 Jan. 10 Dec. van Colombo. Harpalyce V. Constitution 16 Dec. 5 Dec. van St. Vincent. Halle Ned. Indië 19 Jan. 9 Dec. van Soerabaja. Hermes Alexandrië 10 Dec. te Piraeus. Johan de Witt Batavia 17 Dec 11 Dec. van Genua. Laurent Meens Tuapse 13 Dec. 7 Dec. van Gibraltar. Myrmidon Batavia 22 Dec. 8 Dec. van Pt. Said. M. v. St. Aldegonde "Batavia 11 Dec. van Batavia. Mirach Buenos Aires 3 Dec, te Bajada Grande. Maaskerk W. Afrika 11 Dec. van Las Palmas. Montferland Hamburg 15 Dec. vertr. 14 Dec. Mount Athos La Plata in lading. Martha Halm Rafsö 12 Dec. vertrokken. Marne Parijs 14 Dec. 11 Dec. van Rouaan. Navarra St. Caballo (v. IJm.i in lading. Nijkerk Z. Afrika 15 Dec. 9 Dec. te Ham-burg. Naumburg Ned. Indië 23 Dec. 8 Dec. van Alexandrië. Orestes Alexandrië 11 Dec. van Comstantza. Oberon Hamburg 11 Dec. vertrokken. Oslo Leningraid 16 Dec. 10 Dec. vertrokken. Phrontis Batavia 12 Dec. van Dungeness. Phrygia Mexico 21 Dec. 7 Dec. van Trinidad. Polyphemus Batavia 18 Jan. in lading. Poseidon Alexandrië 9 Dec. vertrokken. Pluto (Ned.) Gothenburg 16 Dec. In lading. Reggestroom West Afrika 8 Dec. te Hamburg. Randfontein Z. Afrika 6 Dec. van Nombassa. Rhea (Ned.) Venetie 30 Dec. 11 Dec. te Catania. Saleier Batavia 5 Dec. van Pt. Said. Saturnus Alexandrië 22 Dec. 27 Nov. van Cavalla. Sirrah La Plata 11 Dec. te Diamante. Soesterberg Wal kom 17 Dec. 11 Dec. van Trangsund. Stuyvesant West Indië 18 Dec. 2 Dec. v. Parimaribo. Salabangka Tjilatjap in lading. Skrunda Leningrad in lading. Sembilam Ned. Indië 4 Dec. van Macassar. Simon Bolivar West Indië 23 Dec. 10 Dec. van Barbados. Spar La Plata 4 Dec. te Villa Constitution. Smidovitch Leningrad heden 7 Dec. vertrokken. Tawali Ned. Indië 8 Dec. van Sabang. Triton e, Alexandrië 30 Dec. 5 Dec. van Piraeus. Tarakan Hamburg 7 Dec. te Aal-borg. Telamon Midd. Zee 11 Dec. te Burriana. Theseus Stettin 17 Dec. vertrekt 14 Dec. Uckermark Ned. Indië 3 Dec. te Barcelona. Ulysses Alexandrië 20 Dec. 10 Dec. te Pyraeus. Vesta (Ned.) Venetië 21 Dec. 9 Dec. van Palermo. Vulcanus Hamburg in lading. Varmdö Oxelösund (v. IJm.) 17 Dec. 11 Dec. vertrokken. Ufa Leningrad in lading. Waterland Buenos Aires 27 Dec. 10 Dec van Bahia. Woensdrecht Constantza 24 Dec. 8 Dec. van Stamboul. Zaanland Buenos Aires 11 Jan, i 13 Dec. vertrokken. Hoogovenö VISSCHER1J EN SCHEEPVAART TE LIMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Noorsch s.s. Fagerbro Rotterdam ledig JEFKE BRUYNINCKX WEER IN „DE PONT". Jefke Bruininokx, die in de Vlaamsche film „De Witte", zooveel lauweren oogstte, komt wederom op het witte doek van „De Pont", thans als Willy Smet in „Alleen voor U". Als tweede hoofd film wordt vertoond De Vluchteling' met Charlie Chaplin. De korte inhoud van „Alleen voor U" is als volgt: In het Centraal Station te Ant werpen, is zoojuist een trein binnenge- loopen, en onder de aankomende reizi gers is de lieve Jenny Van Riel, 1 - - '->13e - nan te. Als geboren L. ,Wm'' Signorina, die nu reeds jaren te Lon den verblijft, waar haar vader een groote zaak bezit, is het weerzien van haar geboor testad een groote gebeurtenis in haar leven. De eerste welkomstgroet in Antwerpen komt van een paar jonge bengels die geurige re clamebriefjes uitdeelen voor het couffeurs- salon Henri. De sympathieke lach van den kleinen Willy, die haar een biljetje in de hand stopt, is als een hartelijk welkom, en opgewekt volgt zij haar morrende gouver nante naar het hotel. Eerst moet Jenny den chocoladefabrikant Cock, een oud-vriend van haar vader opbel len. Want eigenlijk werd zij slechts naar Ant werpen gestuurd om kennis aan te knoopen met Amandus, den zoon van Cock, uit welke kennismaking zoowel de heer Cock als Van Riel een huwelijk hoopt te zien groeien. Maar Jenny'is een beetje verstoord. Haar toekomstige bruidegom dien ze trouwens nog nooit heeft gezien, was niet aan het station om haar te begroeten. En Jenny wil dus niet opbellen, hoezeer haar gouvernante ook aan dringen mag. De goedmoedige Amandus, die meer be langstelling voelt voor zijn postzegels dan voor firmabelangen, heeft wat laat den brief uit Londen ontvangen, waarin de aankomst van zijn toekomstige bruid wordt medege deeld. Zijn secretaresse, die een tikje verliefd is op haar jongen meester, had hem mis schien wel een beetje met opzet vergeten eerder af te geven. Jenny wil nu eerst op haar eentje de stad ingaan, om zich te laten coiffeeren. Het huis Henri, waarvan haar een reclamebriefje in de hand wer>d gestopt, geniet natuurlijk haar voorkeur En dit wordt dan het begin van haar lief desavontuur. In het coiffeurssalon waar tante Net met de zuurste tronie ter wereld de plak zwaait over haar schoonbroeder Henri, is zoojuist een nieuwe bediende in dienst getre den. Het is een jonge kerel van het vroolijkste soort, maar van damescoiffures heeft hij. geen verstand. Met schaar en krulijzer werkt hij als een bezetene. Frits, zoo heet de jonge man, heeft reeds een paar slachtoffers gemaakt, als plots het zonnetje in het coiffeurssalon en tevens in zijn leven verschijnt onder de gedaante van de bekoorlijke Jenny Van Riel. In het hokje waar hij zijn lieftallige klante onder behandeling moet nemen, groeit spoe dig een liefdes-idylle, gedragen op de vleu gelen der meesleepende muziek, het lied „Alleen voor U", dat Frits met al zijn zonnige hartstochtelijkheid voor Jenny zingt. En het meisje kan niet lang onverschillig blijven voor zooveel liefdespoëzie: met volle longen zingt zij mee. Als ze het coiffeurssalon verlaat, is aan haar kapsel niets veranderd Na al wat Frits hier verknoeid heeft, vindt hij het veilig nu maar zonder dralen het kamp op te breken. Zijn afscheid van het huis Henri besluit hij met een wilden ronden- dans waarin hij naast coiffeur Henri ook de lijvige en hoogelijk geërgerde tante Net mee sleept. Niet zoozeer het toeval, als wel hun beider vindingrijkheid, bezorgen aan Frits en zijn broertje Willy spoedig een betrekking. Willy komt als hotelboy terecht in het hotel waar Jenny afgestapt Is en Frits kan bij den heer Cock in dienst treden. Inmiddels heeft Jenny haar eerste ont moeting met Amandus, onder de veilige hoede van haar gouvernante. Deze eerste kennis making heeft natuurlijk het verkeerde gevolg. Jenny heeft weinig lust haar hart- weg te schenken aan den zonderlingen Amandus, die zich drukker maakt om zijn secretaresse en zijn postzegels dan om haar Zij schrijft een telegram naar haar vader dat ze liever een andere keuze zal doen. Frits verschijnt in het hotel, waar Cock hem met het ogo op zijn contract ontboden heeft. Als Frits nu echter uit den mond van zijn nieuwen werkgever verneemt dat Jenny zich met zijn zoon verloven zal en daarbij nog vermoedt dat hijzelf zijn betrekking aan haar voorspraak te danken heeft, zal hij zich terugtrekken. (Zijn fierheid laat niet toe een betrekking te aanvaarden door bemiddeling van de vrouw die hij lief heeft en niet huwen kan.) Hij heeft het contract laten terugbezorgen als hij van Jenny het tegenovergestelde ver neemt. Maar hiei'mee is het onvermijdelijke ook reeds gebeurd en Frits blijft slechts één uitweg: de aftocht. Vader Van Riel brengt echter de zaak op een zeer loyale wijze in orde en het happy end blijft ook in deze film niet achterwege. CONCERT DER HARMONIEKAPEL „DE EENDRACHT". De harmoniekapel „De Eendracht" der Kon. Papierfabriek stelt zich voor een concert te geven in gebouw Concordia op Zaterdag 4 Januari. De heer G. H. Boedyn, directeur der kapel, zal zijn corps op dezen avond geheel nieuwe werken doen uitvoeren, VERBETERINGEN OP WESTERVELD. Het bruggetje met het aardige hekwerk van zandsteen, dat toegang gaf tot de begraaf plaats Westerveld, was niet breed en werd vaak door auto's stukgereden. Het is nu echter voorbij, want het hekwerk is afgebroken en er is breedere toegang gemaakt. Ook de straat weg, die toegang geeft tot het parkeerterrein, wordt breeder gemaakt. Voorts laat de directie der begraafplaats een permanente electrische verlichting op de begraafplaats aanleggen, welke loopt tot het crematorium. In dezen tijd gebeurt het meer malen, dat nog crematieplechtigheden plaats hebben om half vijf en half zes, zoodat ver lichting wel noodig is. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Vrijdag 13 De cember 1935, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningenradio. Alchiba, Alcyone, Alpherat, Chr. Huygens, Colombia, Crijnssen, Edam, Indrapoera, Johan v. Oldenbarnevelt, Johan de Witt, Kota Baroe, Kota Gede, Kota Nopan, Marnix v. St, Al die- gonde, Oranje Nassau, Poelau Laut, Poelau Roebiah, Sibajak, Simon Bolivar, Spaarndam, Statendam. Stuyvesant, Tawali, Volendam. TER AARDE BESTELLING N. VAN RHIJN. Onder veel belangstelling had Donderdag middag de ter aarde bestelling plaats van den heer N. van Rhijn, een bekend persoon in het kuipers- en haringbedrijf en jarenlang ouder ling der Ger. Kerk (West), die j.l. Maandag plotseling is overleden. Ds, S, E. Wesbonk sprak aan het graf eenige troostvolle woorden tot de familie. Ds. Meyring van Katwijk aan den Rijn bedankte namens de familie en sprak voorts eenige woorden als vriend van den over ledene. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 13 DEC. Tarbot per K.G. f 3.20—f 1.15. Griet per 50 K.G. f 24—f 12. Tongen per K.G. f 1.20f 0.96. Groote schol.per 50 K.G. f 17.80. Middelschol per 50 K.G. f 13.50. Zetschol per 50 K.G. f 20. Kleine schol per 50 K.G. f 26—f 14. Schar per 50 K.G. f 11—f 3.40. Vleet per stuk f2. Kleine schelvisch per 50 K.G. TCfl.hfilia.iiw tipt 126 K.G. f 44 f 15. Kabeljauw per 125 K.G. f 44. Groote gullen per 50 K.G. f 13. Kleine gullen per 50 K.G. f 11—f 7. Wijting per 50 K.G. f 4.50—f 3. Leng per stuk f 1,55. Versehe haring per kist f 11.20f 10.35. Trawler: Walrus IJM. 28 60 manden f 1650. Kotter: E 541 f 890. Loggers: KW 134 f 610, KW 132 f 480. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoed naar Ned. Indië vertrokken Nederlandsche motorschip Johan van Oldebarneveldt passeerde het Noordzeekanaal uitgaand met een diepgang van 8,4 meter. R. C. BREDERODE. De wedstrijden van Zondag j.l. voor het le en 3e elftal werden afgelast. Voor a.s. Zondag luidt het programma: Br ederode 1V.V.H. 2 uur. Kinheim 6Brederode 2 10 uur. JCennemers 9Brederode 3 10 uur. Zaterdag 2.30 spelen de adsp. in Beverwijk tegen Kennemers-adsp. LEZING JAN STRIJBOS. Voor een goed bezette zaal hield de bekende Jan P. Strijbos onder auspiciën van „Sant- poorts Bloei" een lezing over de indrukken welke hij bij zijn bezoek aan IJsland had op- Toen hij deze lezing te Haarlem gaf hebben wij daarvan een verslag geplaatst. BLOEMBOLLENCULTUUR. De afdeeling Heemskerk van Bloembollen' cultuur hield een ledenvergadering in Café Flora onder leiding van den* heer P. van Essen Na lezing der notulen werd direct de be schrijvingsbrief behandeld voor de Algemeen-e vergadering welke a.s. Maandag in Haarlem zal worden gehouden. Bij de post f 5000.voor dekking van het tekort der gehouden Flora - tentoonstelling te Heemstede ontspon zich een belangrijke discussie. Vele leden hadden he' beter geacht als er een goede financieele com missie geweest was. Besloten werd de afgevaardigden P. I. v. d. Ploeg en H. Sinnige vrij mandaat te geven. Van vele vereenigingen was een schrijven binnengekomen om vooral tegen de saneering te stemmen. Daar de afd. Heemskerk zich hier over reeds in de vorige vergadering heeft uit gesproken werd den afgevaardigden mede- deeling gedaan, dat zij ook hier tegen moesten stemmen. Na de gebruikelijke verloting sloot de voor zitter de vergadering. Verscheidene chauffeurs voor' Haarlem's rechtbank. Lichamelijk, letsel veroorzaakt. Donderdagmiddag had zich voor de Haar- lemsche Rechtbank te verantwoorden een chauffeur uit Haarlem, die er van beschuldigd werd, dat hij op 5 September zóó roekeloos met een vrachtauto, geladen met kolen, in de Spaarnwouderstraat heeft gereden, dat zijn wagen in botsing kwam met een motorrijwiel, waardoor de berijder van laatstgenoemd voer tuig viel en zijn rechterhand zoodanig bles seerde, dat dit lichaamsdeel op een paar plaat sen brak. Drie weken heeft hij daardoor zijn werk niet kunnen doen. Thans werd hij als getuige gehoord. Hij deelde mede, dat verdachte plotseling vlak vóór hem links afsloeg om de Nieuwe Spaarnwou derstraat in te rijden. Maar dit deed hij zóó schielijk en onverwacht, dat getuige geen ge legenheid meer had, te stoppen. Verdachte had bovendien geen teeken gegeven, dat hij van richting wilde veranderen. Getuige kon dus veronderstellen, dat de vrachtauto met kolen rechtuit zou gaan. Hij botste dus tegen den voorkant van de auto, met het hiervoren ge noemde gevolg. Verdachte gaf een heel andere lezing van het geval. Hij was van meening, dat de motor wielrijder zelf niet goed opgelet had. „Late we nou-es eerlijk weze", aldus verdachte. „De getuige was zeker nog wel dertig meter vóór mijn wagen, toen ik linksafging. Mijn richting aanwijzer werkte op dat oogenblik niet, omdat er onderweg van Utrecht naar Haarlem een schroefje uit gevallen was. Daarom heb ik mijn arm zoo ver mogelijk uitgestoken en heen en weer gezwaaid, ten teeken dat ik linksaf wilde gaan. Ik kan het niet helpen dat getuige dit niet gezien heeft. Hij is trouwens ook niet tegen den voorkant van mijn wagen gebotst, maar tegen den achterkant van mijn achter wielen. want de voorkant stond al in de Nieuwe Spaarnwouderstraat. Ik zag al aankomen, dat getuige fout deed, want hij bleef maar door rijden. Daarom stopte ik. Toch reed hij tegen mijn achterwielen. En het nemen van dien draai was voor mij niet moeilijk, want dat doe ik wel twintig maal per dag." Getuige bleef echter volhouden, dat verdach te geen teeken gegeven heeft, ook niet met zijn arm. „Hij sneed mij onverwacht den weg af". Een andere getuige verklaarde ook, niet ge zien te hebben, dat verdachte zijn arm uitge stoken had. De President vroeg hem, of hij kon verkla ren, dat verdachte geen teeken had gegeven. „Of hebt u het niet gezien?" Getuige antwoordde, het niet gezien te heb ben, maar dat hij toch opgelet had. Hier werd de behandeling van de zaak een poosje geschorst, omdat een dokter, die als deskundige .gehoord moest worden, nog niet verschenen was. Een dokter verklaarde tenslotte, dat de mo torrijder een fractuur aan de hand had opge- loopen, waardoor hij niet kon werken. De officier eischte een boete van f 30 subs, 15 dagen tegen den autobestuurder. Een wilde rijder staat terecht. Op 1 Juli 's avonds om elf uur had een man uit Zandvoort in die gemeente op een motor met een duopassagier geprobeerd met een vaart van ongeveer 65 k.m. de bocht in de Metzgerstraat te nemen. Dit was hem niet gelukt, want juist in de bocht stond een agent van politie met zijn fiets. Daardoor moest de motorrijder uitwijken en was tegen een muur tje gereden, waardoor beide rijders gewond waren en de motor in puin lag. Bovendien had de bestuurder rij- noch nummerbewijs bij zich gehad. De kantonrechter had hem veroordeeld tot drie boetes van f 40, f 6 en f 4 en een jaar intrekking van het rijbewijs. Voor de rechtbank lokte deze zaak eenige komische opmerkingen uit. Verd. schreef zijn groote vaart toe aan het feit, dat hij de motor pas een dag in zijn bezit had en hij kende het vehikel nog niet goed. Om dezelfde reden had hij geen nummerbewijs en voor verlenging van het rijbewijs had hij geen geld. De president vroeg: „Hoe ben je er afgeko men?" Verdachte, glimlachend: „Goed". De agent-getuige: „Wat hij goed noemt. Z'n heele hoofd lag in mekaar". De president achtte gelukkig voor de maat schappij dat verdachte niet meer kon rijden omdat de motor kapot was. De officier was het daarmee eens en hij vroeg bevestiging van het vonnis van den kan tonrechter. Wild of niet wild gereden? Vervolgens werd nog een appèlzaak behan deld. Een 29-jarig oud-I-Iaarlemmer, die thans te Nijmegen woont en er meubelfabrikant is, was er voor den kantonrechter van beschul digd dat hij op 16 Juni met een te groote vaart van de Groote Markt afkomend zoo dicht langs den verkeersagent bij het stadhuis was gereden, dat deze achteruit had moeten springen, dat hij vervolgens bijna het trottoir van de Zijlstraat was opgereden, daarna bij het plotselinge passeeren van twee stilstaande autos bijna tegen een Brockway-bus was gebotst, die gelukkig stopte, en dat hij ongeveer 20 minuten later langs denzelfden agent was gereden uit tegengestelde richting, zonder op diens stop- teeken met zijn „witgeschoeide" hand, stil te houden. De man was veroordeeld tot boetes van f 100 of 60 dagen, f 60 of 30 dagen met zeven maan den voorwaardelijke intrekking van het rij bewijs. De betrokken agent verklaarde als getuige, dat hij den eersten keer opzij had moeten springen, toen de auto met tamelijk groote vaart op hem af kwam en dat de verd. bijna het trottoir van de Zijlstraat was opge reden en dat hij daarna met een wilde zwaai om twee auto's, die in de Zijlstraat stonden was heengereden op gevaar af met een auto bus in botsing te komen, die nog net stopte. Eenigen tijd later was de auto weer langs ge komen. Getuige was toen voor den wagen gaan staan, had duidelijk met zijn hand gezwaaid, was daarna opzij gesprongen en had door de open raampjes geroepen: „Meneer, stopt u eens", zonder succes evenwel. De verd. vertelde, dat de agent net het tee ken tot doorrijden had gegeven. Hij had de motor toen laten optrekken en had, na den agent te zijn gepasseerd, een vlak vooraan in de Zijlstraat staande auto moeten passeeren. Hij kon niet zien, dat er een tweede auto voor stond en ook niet dat van den anderen kant een bus naderde. Toen hij dus naast de eerste auto was, had hij zooveel mogelijk vaart ge nomen om ook de tweede nog met een zwaai te kunnen passeeren. Op den terugtocht had hij vlak achter een andere bus gereden. Het was dus onmogelijk, dat de agent voor den wagen was gesprongen. Verd. had vaag iets gezien van een zwaaienden arm van den agent aan den zijkant, maar hij was zich van geen overtreding bewust en was dus doorgereden, in de meening dat de agent hem niet bedoelde. Ook had hij niet hooren roepen, daar de raampjes waren gesloten. De buschauffeur verklaarde, dat verd. eigen lijk achter de auto's had moeten blijven. Twee getuigen, die mét verd. in de auto, een two-seater, hadden gezeten verklaarden onge veer hetzelfde als verd. Zij hadden echter wel duidelijk den agent zien zwaaien. Deze had echter naast de auto gestaan. Een der getui gen had het niet als een stopteeken opgevat, VRIJDAG 13 DEC. 1935 meldt: Hoogste barometerstand 773.8 m.M. te Aberdeen. Laagste barometerstand 751.8 m.M. te Vardö. en voorspelt: Meest zwakken Oostelijken tot Noordooste lijken of Noordelijken wind. Gedeeltelijk be wolkt. Weinig of geen sneeuw. Lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Barometer Hedenmorgen 9 uur 767 m.M. Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 32 F. Laagste heden nacht 30 F. Hoogste heden 34 F. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 5.41 uur; n.m. 5.59 uur. Zondag v.m. 6.25 uur; n.m. 6.45 uur. de andere wel, maar die had niets gezegd. De officier was van meening, dat verd. beter had moeten opletten en hij vroeg bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. De verdediger van den verd., mr. Simons, achtte geen schuld aanwezig wat betreft de verkeerskwestie in de Zijlstraat. Wat het niet- stoppen door verd. betrof, meende hij dat deze geheel te goedert trouw was geweest. Mocht de rechtbank echter van andere meening zijn, dan verzocht hij een voorwaardelijke straf of lichte boete. Clandestien margarine bereid Voor de rechtbank verscheen Donderdag middag verder een 24-jarige Umuidenaar, die in hooger beroep was gekomen van een vonnis van den kantonrechter dat hem tot 2 maal 14 dagen hechtenis veroordeelde. Op 29 Juli was in het huis van zijn vader te IJmuiden een onderzoek ingesteld door rijks ambtenaren die hadden gehoord, dat de man van bakkersvet margarine maakte. In het huis had men kistjes gevonden, waarin bakkersvet had gezeten. Bij nader onderzoek had men in de naastgelegen leegstaande woning een teil met ongeveer 30 k.g. bakkersvet gevonden, be nevens kleurstof, papier waarop „margarine" stond, eenige andere ingrediënten en een hoe veelheid daarmee gefabriceerde margarine. Dit was overtreding van de landbouwcrisiswet, want de jonge man was geen bakker en mocht dus geen bakkersvet in zijn bezit hebben en was ook niet aangesloten bij de vetsmelters of de crisiszuiveleentrale. De verdachte verklaarde voor de rechtbank de overtreding uit armoede te hebben begaan. Hij had de bereidingswijze van een melkhan delaar gehoord. - De president merkte op: „Dat kan'-wel zijn, maar dan mag je toch niet de wet gaan ont duiken". De officier merkte op, dat er vooral in IJmuiden veel op der-gelijke manier wordt ge knoeid. Dat zal de kantonrechter ook wel bij het nemen van het vonnis hebben overwogen. Hij verzocht daarom bevestiging -van het vonnis. De verdache, die werkloos was geweest, doch thans wat werk had gekregen, verzocht om een geldboete. WATERPOLO. WINTERCOMPETITIE K.N.Z.B. Zondag 15 December zullen wederom eeni ge interessante competitiewedstrijden ge speeld worden in het Sportfon-dsenbad te Haarlem. Het programma luidt als volgt: Tweede afdeeling: 2 uur: Alphen—De Kromme Rijn, 2 uur 30: V.Z.V.Neptunus. 3 uur: H.V.GB.—Star. 3 uur 30: D.W.R-A.Z. 1870. Eerste afdeeling: 4 uur: Haarlem-L.Z.C. 4 uur 30: H.P.C.Zwemlust. De Velsenaren zullen tegen Neptunus (Zaandam) een zwaren strijd hebben en wel het onderspit delven. De wesdtrijd H.V.G.B.Star (Utrecht) be looft zeer aantrekkelijk te worden, al zal H.V.G.B. zich geheel moeten geven om tot een zege te geraken, aangezien Star jl. Zon dag van het sterke D.JJC. won. Ook bij D.W.R.A.Z, 1870 zullen de par tijen elkaar weinig toegeven. Dit is de eerste wedstrijd van de Waterratten een reden te meer om flink aan te pakken. Voor de le klasse speelt Haarlem tegen L.Z.C. (Leiden). Twee gelijkwaardige tegen standers; Haarlem heeft van de zware ne derlaag tegen iZan nog wat goed te maken. H.P.C. komt tegen den nieuwen eerste klasser Zwemlust (Utrecht); hier moet een overwinning door de Heemstedenaren be haald worden. ALLE AFGETREDEN BESTUURSLEDEN VAN DE A.V.R.O. HERKOZEN. Thans is de uitslag bekend geworden van de verkiezingen voor A.V.R.O.-gewestelijke be stuursleden. Het blijkt dat alle aftredenden zijn herkozen. De drie nieuw gekozen leden, S. Coldewey te Deventer, E. G. Wolf te Den Haag en F. Heinekamp te Arnhem, zijn even eens door het bestuur van de AVRO onder steunde candidaten. HAARLEM, 12 December. Ondertrouwd 12 December: O. F. over de Linden en A. J. Wijnstok. Getrouwd 12 December: A. J. H. Hoekemeijer en C. Tulp; G. .J. van den Bergh en G. Bijster; G. Hillebrand en T. van der Land. Bevallen 9 December: R. Waaker—de Vries-, d.; A. J. T. M. Jansen—Blans, z.; 10 December: W. C. BogaartNieuwpoort, z.; F. van Pelv. d. Meij, d.; 11 December: J. J. M. Gorisde Vrede, z.;G. H, v. GelderDeelen, d.; H. E. E. Houtkamp—Görner, z.; P. J. G. v. d. Lit Hagen, z.; B. G. Koers—v. Wijk, z. Overleden 10 December: C. ElzingaTamse, 83 j., Ged. Voldersgracht; 11 December: H. S. A. van Beek, 55 j„ M. v. Heemskerkstraat; C. Amiabel, 68 j.„ Stuyvesantstraat; C. A. M. Hei ligers—de Bruijn, 79 j„ Gierstraat; H. Edema Antink, 88 j., Oude Groenmarkt.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7