BEVERWIJK. Eerste sneeuw. HEEMSKERK. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Kerstconcert Doopsgezind Zangkoor. Een genotvolle avond. Maandagavond gaf het Doopsgezind Zan^ koor, dirigent de heer H. van Dijk een Kerst concert in het kerkgebouw aan de Meerstraat. De belangstelling voor dit concert was zeer groot en de eere-voorzitter van het koor, Ds. J. D. van Calcar, die den avond met een kort woord opende, vond daarin terecht aanlei ding met voldoening te constateex-en, dat de belangstelling in de verrichtingen van het koor groeiende was. Medewerking aan dit concert verleenden het Dubbel Mannenkwartet „De Vereenigde Zan- gei-s", eveneens onder directie van den heer H. van Dijk, de heeren H. Oostewaal. clarinet en H. van Dijk, orgel. Het koor heeft dezen avond uitstekend ge zongen. Het ensemble moge dan niet zoo mas saal zijn, m het bijzonder kunnen de man nenstemmen wel wat versterking gebruiken, dat neemt niet weg, dat het klanke venwicht mede dank zij de bekwame en muzikale lei ding van den dirigent prachtig .gehandhaafd bleef. Het was een genoegen naar den zang, die in dit kerkgebouw met zijn goede accous- tiek uitstekend tot zijn i-echt kwam, te luis teren. Het koor opende met de Kerst-cantate voor koor, solo en duet van M. v. d. Kaay een dankbaar opus, dat zich voor de toehoorders zeer prettig beluisteren laat. De tenor-solo werd niet onverdienstelijk gezongen door den heer Van Dijk met muzikale vooi-dracht. In het duet met Mevr. Suick was de zang voor treffelijk. Het koor was goed op dreef en vond een goeden steun in het verdienstelijke spei van den organist. De Vereenigde Zangers zongen achtereen volgens „Tehuis" van Jac. Bonset, „Het Ouder huis" van W. F. Kools en de gevoelige com positie „Moeder en Kind" van Wierts. Het kwartet zong goed op toon en beschaafd. Deze dankbare composities vonden dan ook bij het talrijke gehoor een dankbaar onthaal. Daarna volgden drie wiegeliederen, achter eenvolgens van Schubert, Dvorak en Brahms, waarin Mevr. Suick allen weer eens liet ge nieten van haar mooi geluid in het solistische werk. Vooral Schubert's Wiegelied werd prachtig gezongen, evenals het daarna vol gende „Moederke Alleen" in de bewerking van Jos. Vranken Jr. De heer H. Oostewaal, de bekende Solo- clarinettist van de Bfeverwijksche Harmonie kapel, speelde, aan het orgel begeleid door den heer H. van Dijk, twee aria's van Bach, een ai'ia uit „Rinaldo" van Handel en de Kerkaria van Stradella. De heer Oostewaal bevestigde weer eens zijn reputatie van te zijn een be kwaam en terdege onderlegd muzikant. Hij droeg de genoemde toonwerken muzikaal en mooi van kleur voor. Het kwartet vervolgde met het machtige „Veni Creator" van Diepen- broek, een compositie, die voor kwartet ni eenmaal niet geschreven is en dus ook niet dien indruk maakt, zooals dezen lofzang eigenlijk moet hebben. Geheel binnen hef bereik lagen echter weer „Das Abendglöcklein ruft" met- de mooi gezongen tenor-solo en het prachtige Kerstlied van Bern. Diamant. Dat was weer zeer goeden kwartetzang. Het koor besloot dit interessante concert met „O, Kerstnacht, schooner dan de dagen", een oud-Nederlandsch kerstlied, „Kerst nacht" van Wagenaar en „Ehre sei Gott" van Bortnianski. Het Doopsgezind Zangkoor deed zich ook nu weer van zijn beste zijde kennen. Deze drie mooie kerstliederen vormden een prachtig besluit van een heel mooi en stem mingsvol concert, dat door Ds. van Calcar met een vriendelijk woord werd gesloten en waarop alle medewerkenden met voldoening kunnen terugzien. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeeling Bevei*wijk en omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde zal Donderdagavond in het veilinggebouw „Het Centrum" een ledenver gadering houden, waarin o.m. een bestuurs verkiezing aan de orde komt ter voorziening in een vacature in het bestuur en wegens het periodiek aftreden van den secretaris, den heer H. C. van der Colk. Ver der zal in deze vergadering een speciale keu ring plaats vinden van inzendingen Kerst bloemwerk en -planten. De opgave is in den ruimsten zin genomen. Het bestuur heeft voor deze Kerstkeuring eenige prijzen uit geloofd. OPENBARE VERGADERING N. S. B. De N. S. B. houdt Woensdagavond in het Kennemer Theater wederom een openbare vergadering. Spreker is Ds. W. Onnekes uit Wedde over „Misleidingen inzake de N. S. B." MARKTBERICHTEN. Andijvie per kist 30—50 ct. Koolrapen per zak 1.101.50. Wortelen per K.G. 3 ct. Schorseneeren, per K.G. 37 ct. Aardappelen, klei per K.G. 34 ct. Aardappelen, zand per K.G. 5% ct Spruitjes, per K.G. 9—18 ct. Boerenkool, per bak 5070 ct. Roode kool per 100 8—14. Savoye kool per 100 f 39. Bloemkool per 100 f 86. Uien per K.G. 3'/2 ct. Prei per bos 814 ct. Sla, per kistje 46 ct. Selderie per bos 5 ct. Appelen per K.G. 1024 ct. Peren per K.G. 832 ct. Brusselsch Lof 2024 ct. 1 Betere verbinding met het Noordzeekanaal. De verbetering van de haven aan de Oost zijde van de spoorbrug, alsmede de verbreeding van het vaarwater „De Pijp" zou, zooals onze lezers weten, al heel weinig effect hebben, wanneer daarmede niet tevens gepaard zou gaan een vei'breeding van het genie-sluisj' dat aan schepen van eenigen omvang den toe gang tot de Beverwijksche haven al jarenlang verspert. De onderhandelingen met de be trokken militaire instaixties hebben tot resul taat gehad, dat de gemeente door aankoop van het Zijkanaal A de gelegenheid werd geboden zoowel het vaarwater als het sluisje te ver- breeden. Naar wij vernemen hebben thans Gedeputeerde Staten het raadsbesluit tot aankoop van het zij kanaal A van het Rijk goedgekeurd. DRUK BEZOEK AAN DE TENTOONSTELLING Maandagmiddag brachten honderd leden van de afdeeling Haarlem van de Ned. Veree- niging voor Huisvrouwen een bezoek aan de tentoonstelling, die de zusterafdeeling Bever wijk heeft georganiseerd teri bate van de meubileering van het nieuwe Witte Kruisge- bouw. De dames, die met vier autobussen van de N.V. Waterdrinker werden vervoerd, wer den door de presidente Mevr. A. Moensv, Veen hartelijk ontvangen. Het spreekt vanzelf, dat een zoo groot aantal bezoekstei-s dii'ect een prettige, levendige sfeer teweeg brachten. Zij waren vol bewondering voor de keurige en zoo voortreffelijk verzorgde expositie „Kerst stemming in ons interieur", die dan ook vol belangstelling bezichtigd werd. Ook op den bazar hebben de gasten geruimen tijd ver toefd. De diverse attracties vormden een bron van schier onuitputtelijk vermaak en de ani mo, waarmede de Haarlemsche dames haar geluk en haar behendigheid beproefden bij ballerospel of aan de vliegtuigsport, wettigde het vermoeden, dat de kas er wel bij zal heb ben gevaren. Alzoo een zeer geslaagde middag voor de tentoonstelling. De bezoeksters waren vol lof over de keurige prestatie, die het bestuur van de afdeeling Beverwijk onder aanvoering van de presidente Mevr. Moens met het tot stand brengen van deze expositie, heeft verricht. Ook Maandagavond heeft de tentoonstelling veel bezoek getrokken, waaraan natuurlijk het optreden van Kees Pruis en Stella Seemer niet vreemd was. De belangstelling concentreerde zich aan ook op de bovenzaal, waar weer een prima stemming heerschte, waaiwoor Kees Pruis met zijn liedjes het sein had gegeven. Hij oogstte daverenden bijval met zijn „wit- zen" en liedjes, evenals Stella Seemer, die haar partner afwisselde en die eveneens een groot aandeel had in de recht gezellige stemming. Dinsdagavond treedt Piet Cloeck op in het cabaret en op den sluitingsavond van Woens dag is de beurt aan het Huisvrouwenkoor onder leiding van Leo Pielage. Me kan dus nog twee dagen van de gelegen heid gebruik maken de tentoonstelling te be zichtigen. Om dat voor een ieder mogelijk te maken is de toegangsprijs tot tien ets. ver laagd. HET CONCOURS VAN „ZANGLUST". Wij vernemen van het bestuur van het mannenkoor „Zanglust" dat reeds zestien in gezetenen zich bereid hebben verklaard zit ting te nemen in het eere-comité, dat ge vormd wordt voor het in 1936 te houden con cours. Concoui-s-secretaris is de heer L. Blaauw, Alkmaarscheweg 36 alhier, penningmeester de heer D. Meinema (giro 272835). BESTUUR MAATSCHAPPELIJK HULP BETOON. In de a.s. Woensdagavond te houden verga dering van den gemeenteraad zullen twee leden worden benoemd voor de Instelling Maatschappelijk Hulpbetoon. In de eerste plaats moet worden voorzien in de vacature, die met 1 Januari a.s. ontstaat door de perio dieke aftreding van den heer N. J. Out. B. en W. hebben den heer N. J. Out voor een herbe noeming aanbevolen. De heer K. Steyn, die voorzitter van de In stelling was heeft tegen 1 Januari ontslag genomen. B. en W. hebben in deze vacature de ver kiezing aanbevolen van wethouder A. L. van Groningen. WANDELSPORTVEREENIGING „DE VOORTREKKERS". De W. S. V. „De Voortrekkers" hebben Zon dag met succes deelgenomen aan de 35 K.M.- marsch van de H. W. S. V. ,De Vierdaagsche" te Haarlem. De vijftien Voortrekkers vol brachten, ondanks het zeer ongunstige weer, den tocht en kwamen in het bezit van de uit geloofde belooningen. De vereeniging kwam bovendien nog in het bezit van een groeps- prijs. De leiding berustte bij den heer v. d. Kolk. B. R. C. KENNEMERLAND. Home-training voor niet-leden. Het bestuur van de Beverwijksche Renners club „Kennemerland" heeft besloten weke- lijksche trainingsavonden te organiseeren op de home-trainer, die ook voor niet-leden toegankelijk zijn. Maandelijks zullen bovendien nog onder linge wedstrijden worden gehouden, te ver rijden^ op twee home-trainers met klok. Voor massage en Zweedsche gymnastiek heeft het bestuur den heer Risch, trainer en masseur van de voetbalvereeniging „Assendelft", lid van Kennemerland, aangezocht. Het heeft weer voor het eerst gesneeuwd in 't wintersche seizoen, Een reine zware witte vacht bedekt het blijvend groen. De paden in het landlijk bosch zijn tijdlijk weggevaagd. Zij zijn zoo stil dat men hun kleed niet te verstoren waagt. Men blikt op die volmaakte rust met een gevoel van spijt, Dat men dit beeld verliezen moet na kort ver-loop van tijd. Men wendt zich af en neemt opxxieuw het duidlijk steenen pad, Dat weer terugvoert naar 't rumoer van 't leven in de stad, Daar spoeden zich' de autos voort met rauwe klaxonstem, Daar gaan de fiets en wandelaar en rijden bus en tram. Daar viel de sneeuw op 't asfalt ook, maar schoof men haar opzij, Daar ligt ze in de goot gehoopt, een vuile bruine brij, Daar is z' een glibberige pap, gevaar voor het verkeer, Daar is diezelfde reine sneeuw een vuile boel, niet meer. Zoo worden desillusies vaak in 't leven ons bereid. Wanneer de blanke poëzie botst met de werklijkheid. P. GASUS. Verlaging der drukkende tarieven gevraagd. Een contactcommissie, die uit verscheidene organisaties hier ter plaatse gevormd is, heeft aan den gemeenteraad een adres gezonden waarin zij aandringt op verlaging van de be lastingen en tarieven, drukkend op de exploi tatie van onroerend goed. B. en W. hebben den Raad echter voorge steld dit adres voor kennisgeving aan te nemen. BENOEMINGEN IN COMMISSIES. Woensdagavond zal de gemeenteraad zich bezig moeten houden met de benoeming van leden voor vei-scheidene commissies. In de eerste plaats moet worden voorzien in de va cature, welke met 1 Januari ontstaat in de plaatselijke schoolcommissie wegens de perio dieke aftreding van den heer P. J. Timmer. Voorts moeten worden benoemd: drie leden der commissie van overleg voor de ambtena ren wegens periodieke aftreding van de heeren N. J. Out, K. Steyn en J. Eijking; als voren voor de werklieden wegens periodieke aftre ding van mevr. KempHaan en de heeren G. Welagen en C. Versteeg; drie leden van de commissie van toezicht op de gemeentelijke Nijverheidsscholen voor ambachtslieden ter voorziening in de vacatures ontstaan door periodieke aftreding van de heeren ir. W L. Z. van der Vegte, Ir. J. C. van Hattum en Ir. A. Drijver; drie leden der commissie van toe zicht op de gemeentelijke Nijverheidsscholen voor meisjes wegens periodieke aftreding van de dames W. Nooi—van Oosten. J. M. Maters de Ruiter en C. E. Demmers—Wieck. De loonsverlaging der werk lieden. De behandeling van de ontwerp-verorde- ning tot regeling van de loonen der werk lieden zal door den gemeenteraad a.s. Woens dagavond worden voortgezet. In deze verga dering zal een nadere stemming geschieden over het amendement van Groningen op het voor-stel van B. en W. waarover in de vorige ritting de stemmen staakten. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. BEVERWIJK, 16 December 1935. Prijsnoteering Spinazie per kist f 0,40f 0,50 Sla per kist f 0,15f 0,30 Boerekool per kist f 0,45f 0,70 Andijvie per kist f 0,26f0,65 Wortelen per bos f 0,07f 0,10 Peterselie per bos f 0,03f 0.04 Selderie per bos f 0,04f 0,06 Prei per bos f 0,04f 0,13 Bloemkool le per stuk f 0,10f 0,15 Bloemkool 2e per stuk f 0,03f 0,05 Tomaten per K.G. f 0,08f 0,26 Aardappelen f 2,70f 3 Uien per K.G. f 0,02—f 0,03 Witlof per K.G. f 0,14—f 0,18 Wortelen per K.G. f 0,02f 0,02% Nero per K.G. f 0,03—f 0,13 Spruiten per K.G. f 0,09f 0,16 Knollen per stuk f 0,02f 0,08 Roode kool per stuk f 0,04f 0,14 Gele kool per stuk f 0,03f 0,06 Groene kool per stuk f 0,04f 0,05 EEN PLAATS IN MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. De Federatie van kooplieden in aardappe len, groenten en fruit heeft aan den Raad het verzoek gericht haar een plaats te geven in de instelling Maatschappelijk Hulpbetoon. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Het eerste tiental van de Beverwijksche Damclub heeft zich hersteld van de neder laag, voor de competitie geleden tegen K. D. C. te Koog aan de Zaan. Onze plaatselijke dammers zegevierden gisteravond met 137 over het tiental van Haarlem. De uitslagen waren: Amelung Jr.D. Kikke 02; v. Kesteren K. Kikke 11; v. LeeuwenS. Troost 20; MeureOussoi-en 11; GroeneveldS. D. Hoog vorst 0—2; KischW. Spanjaard 0—2; Wieilinge—A. Peet 0—2; Kiel—C. Peekei 1; GerritseJ. Bakker 11; BalkJ. v. d. Berg 1—1. Het tweede tiental bracht het er heel wat minder af en ging tegen 513 tegen Haar lem IV ten onder. Het verloop van den wedstrijd was: Slin gerHoogerwei-f 02; E. SonnegaG. Rooij- mans 11; J. W. MatlaJ. P. Brands 20; J. Helmer—R. Kluft 02; KuntzeH. Timmer 2—0; MeitzH. Hoogvorst 2—0; Andriessen— H. Satony 20; v. GarderenB. Noordman 20; JonkhofHoogvorst 20. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Aan de gemeentelijke huishoud- en industrie school is gedurende het tijdvak 1 December 19341 Mei 1935 als leerares in de naaldvak ken tijdelijk werkzaam geweest mejuffrouw J. H. Brus. Wegens uitbreiding van het eerste leerjaar waren de diensten van mej. Brus ingaande 1 September j.l. opnieuw noo- dig en is zij opnieuw tewerk gesteld. In afwachting van de goedkeuring van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen hebben B. en W. den Raad voorge steld, mej. Brus opnieuw in tijdelijken dienst, voor één jaar, aan te stellen. Met het oog op eventueele pensioenaanspraken achten B. en W. het wenschelijk, deze aanstelling te doen ingaan op 1 Mei 1935, zoodat zij van Decem ber 1934 af onafgebroken in dienst is. Over het tijdvak van 1 Mei—1 September 1935 heeft zij geen werkelijken dienst gedaan, zoodat zij op De training, die voorloopig op eigen fietsen I grond van de bestaande salaris-regeling voor BENOEMD. Kapelaan M. G. van Rijn (die hier bijna 2 jaar werkte en Directeur van het Patronaat en Geestelijk adviseur van A.D.O. en D.O.K. was) is benoemd tot kapelaan te Amsterdam. DIEFSTAL. Na de Kerkavonden der Missie alhier kwam een tweetal bezoekers bij het uitgaan der kerk tot de ontdekking dat hun rijwielen waren verdwenen. „VRIENDENKRING". De tooneelclub „De Vriendenkring" heeft in studie genomen „Haar laatste wil" blijspel in drie bedrijven door J. W. v. d. Heiden Jr. en H. Bakker. KERSTFEESTVIERING. Het Kerstfeest der Christelijke Meisjes- vereeniging wordt Dinsdag 17 dezer in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw gevierd. Na de schaakmatch om het wereldkampioenschap. Bij Dr. Euwe thuis. moet geschieden, is vastgesteld op Dinsdag- I avond 8 uur en Zondagmorgen 9 uur deze periode ook geen aanspraak op bezoldi ging kan maken. Het is een glunder lachende wereldkampioen die we in de intieme omgeving van zijn wo ning in de Joh. Verhulststraat te Amsterdam de hand drukken. De werkkamer staat vol bloemen. Op de lessenaar rijst, tusschen pa pieren en potloodeix, een kleine heuvel van blieven en telegrammen opeen schaak bord staat, de de stukken in slagorde opge steld, in een hoekje weggedrukt. Ér wordt nu in den huize Euwe niet gespeeld of geanaly seerd In de huiskamer, eveneens in een bloemen hof herschapen, zit de familie aan de lunch; schaakmeester Flohr en zijn echtgenoote zit ten mede aan. Wanneer hoorden uw kinderen het groote nieuws?, vraagt de bezoeker. Dr. Euwe lacht geamuseerd. M'n oudste dochtertje was de eerste, die het nieuws vernam, zegt hij. Nauwelijks was ze vanmorgen wokker of daar kwam de vraag: „en vader, hebt u gewonnen?" Dan rinkelt de telefoon; wellicht voor de hondei'dste maal sinds den vroegen ochtend. Dr. Euwe praat in het apparaat, dankt voor een nieuwen gelukwensch, maakt afspraken, geeft antwoord op tal van vragen, die hem aan den anderen kant van de lijn gesteld worden en werkt een gansche serie gesprek ken af met de gemoedelijkheid van den zeldzamen mensch, die zijn zenuwen ten volle in bedwang heeft. Dan laat de telefoon hem een oogenblik met rust en heeft hij weer even tijd voor den bezoeker, die zich min of meer als een indringer voelt, maar, nu hij er eenmaal is, toch gaarne het een en ander vernemen wil. Dr. Euwe treedt in den erker en wijst naar buiten. hebt u dat gezien? zegt hij lachend. Alles ter eere van mij! Wij hadden het reeds opgemerkt: vlaggen, die op verscheidene plaatsen in de straat zijn uitgestoken. Veel telegrammen van bekende persoon lijkheden?, vragen wij. De telefoon rinkelt weer. Kijk ze maar gerust door. antwoordt DINSDAG 17 DEC. 1935 Dr. Euwe, op het apparaat toetredend en het volgend oogenblik gi-aaien wij brutaau-weg in den stapel op het bureau, halen telegram men uit de couverts en noteeren snel geluk- wenschen van den Minister van Onderwijs, Dr. Rubenstein, Willy den Ouden, den K.N.VJB. wethouder Prof. van der Bilt te Den Haag, wethouder E. Boekman te Amsterdam, van den kapitein en de opvarenden van het s.s. „Volendam"; telegrammen van schaakgenoot schappen eix vereenigingen, van sportorgani saties, te veel om op te noemen. Als ook dit telefoontje achter den i*ug is, zegt Euwe: En nu moet ik een stukje eten! Als u nog wat vragen wilt, dan maar als ik aan tafel zit. We vragen hem of Dr. Aljechin vóór ande ren gaat om hem voor een revanche-match uit te dagen. Natuurlijk, zetg Dr. Euwe. Ik ben thans voorloopig houder van het wereldkampioen schap schaken en heb den titel eerst definitief in mijn bezit als ik erin zou slagen, ook de tweede mach te winnen. Maar dat is nog toekomstmuziek Hoe waren de geluwkwenschen van het Meisj es-Lyceum? Ik weet dat er van die zijde iets wordt georganiseerd, antwooi-dt onze zegsman. Maar daar mag ik niets van vertellen, dus... Hoe luidt uw meening over het in de pers geopperde denkbeeld voor een jaar- lijksch meestertournooi te Amsterdam? Ik zou het uiteraard zeer toejuichen als dit denkbeeld verkezenlijkt zou kunnen worden. Maar dat is een zaak, die heel veel geld kost! Weer rinkelt de telefoonEn dan ziet de bezoeker in, dat het tijd wordt om zijn biezen te pakken. Rijtoer door de stad. Het „Initatief Comité Amsterdam" deelt ons mede. dat eenige bestuursleden van dit omité, alsmede eenige leden van het Euwe- Aljechin-Comité, heden Dinsdagavond half zeven Dr. Euwe in een versierde auto van zijn huis naar het Carlton-Hotel zullen bren gen CRICKET. asaHararaKCic:.?. De eerste testmatch Zuid-Afrika Australië. Durban: De belaixgstelling voor de eerste testmatch Zuid-Afrika—Australië van den tour 19351936, die Zaterdag begon was bui tengewoon groot. Overveenkomstig de ver wachting is het Zuid-Afrikaansche team in hoofdzaak samengesteld uit de spelers die in het afgeloopen seizoen het test-team vorm den dat Engeland bezocht. Captain Wade, die den toss won, ging bat- teix en wat het verloop van de 1ste innings der Zuid-Afrikanen aangaat kan men wel zeggen dat de batsmen den Australischen aanval, waarin speciaal FleetwoodSmith met 464 moeilijkheden opleverde, niet vol doende meester konden worden. Het totaal werd slechts 248. Reeds in de 1ste over die Crisp op Brown losliet kwam er een appèl tegen het slechte licht dat toegewezen werd. Maandag wordt de strijd voortgezet. DE TESTMATCH ZUID-AFRIKA— AUSTRALIë. Te Durban hebben de Australiërs op den. tweeden dag van de eerste testmatch Zuid- AfrikaAustralië met nog 6 wickets in han den reeds een voorsprong van 32 runs op het totaal der Zuid-Afrikanen verkregen. Australië scoorde 280 voor 4, waarvan McCabé 149. HANDBAL (Heeren) Concordia (H.)Rapiditas (04) De gasten beschikten over een betere werp en vangtechniek en wisten daardoor na 10 minuten de leiding te nemen door een ver en hard schot van Duijff. Het spel wordt geheel op de Concordia- helft gespeeld; spoedig weet J. Bakker den tweeden goal te scoren. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Rapiditas sterk in den aanval. Toch weet de Concoi'dia-achterhoede voorloopig scoren te voorkomen. Als P. Brussé na een snellen run den bal vrij krijgt, is het 0—3. Vijf minuten voor het einde scoort W. van Gorkum het vierde doelpunt (04). Met dezen stand komt het einde. Bondsspelvergadering,, Zondag 22 December a.s staat de handbal competitie over het geheele land stil. Op dien. dag wordt de bondsspelvergadering in Hotel „Noord-Brabant" te Utrecht gehouden. KEGELEN. HAARLEMSCHE KEGELBOND. Donderdagavond 19 December is er een. gezellige bijeenkomst voor de leden van den Haarlemschen Kegelbond met hun dames en familieleedn in het gebouw aan de Tem peliersstraat. Op het programma staan: Prijsuitreiking persoonlijk kampioenschap 1935; drietallen- en wildwedstrijd. Alles op geluisterd door Paap's stemmings band. Ook Worrif- pr crpdpnet, HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, Rotterdam n. Philadelphia, 14 van Boston. Spaamdam, New-York n. Rotterdam 13 (5.51 n.m.) 930 mijl W. van Valentia. Delftdijk 15 v. Vancouver te Rotterdam. Leerdam, 15 van Velsen te Rotterdam. Burgersdijk, Rotterdam n. N.-Orleans 13 v. Havana. Lochgoil, Rotterdam n. Vancouver 13 van Cristobal. z Maasdam, N.-Orleans n. Rotterdam 15 te Antwerpen. Nariva, Vancouver n. Londen 14 van Liver pool. HALCYON LLJN. Stad Zwolle, 16 van Sfax n. Vlaardingen. Stad Haarlem, 16 van Melilla te Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, (uitreis) pass. 13 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Tajandoen (thuisr.) 16 te Sydney, vertr. 17. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein 15 v. Beira te Rotterdam. Boschfontein (thuisr.) 15 v. Port Natal. Nijkerk 16 v. Hamburg te Amsterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) 15 te Freetown. Reggestroom, vertr. 17 v. Hamburg n. Am sterdam.. Maaskerk (thuisreis) p. 15 Ouessant 16 te Havre verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisr.) 15 te Mai'seille. Zuiderkerlc (uitr.) 15 te Antwerpen. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Rhea, 16 van Catania te Tarragona. Triton, 16 van Cavalla té Samas. Venezuela, Amsterdam n. Barbados 14 van Dover. Deucalion, 16 v. Ceuts te Genua. Nereus, 16 v. Kopenhagen naar Gdynia. Vulcanus, 16 van Tanger te Barcelona. Telamon, Valencia n. Rotterdam p. 16 Gi braltar. Stuyvesant, Paramaribo n. Amsterdam 16 (4 n.m.) te Plymouth verwacht. Orion, Rotterdam naar Vigo p. 14 Dunge- ness. Vesta, 15 van Cadix te Bonanza. Agamemnon, 15 v. Valencia te Rotterdam. Amazone, Amsterdam n. W.-Indië pass. 14 Terceira. Calypso, 15 v. Hamburg te Amsterdam. Ceres, 15 van Amsterdam te Hamburg. Crijnssen 14 v. Cristobal n. Carthagena. Fauna, 15 v. Gibraltar naar Lissabon. Hermes, 15 van Salonika naar Izmir, Iris 12 v. Cristobal n. Buenaventura. Juno, 15 van Melilla te Cartagena. Merope, 15 van Kopenhagen te Stettin. Orestes, 15 van Stamboul te Izmir. Perseus, 16 v. Kopenhagen te Amsterdam. Pluto. 15 v. Gothenburg te Amsterdam. Poseidon 15 van Haifa te Beyrouth. Stella, 15 van Amsterdam te Hamburg. Theseus, Stettin n. Amsterdam p. 16 Bruns- buttel. Titus, 15 van Triest te Fiume. Ulysses, 15 vanMutzuna te Kreta KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland, 15 v. Hamburg te Amsterdam Zaanland (thuisr.) 14 van Montevideo. Eemland (uitreis) 13 van Santos. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (uitr.) 15 (8.39 v.m.) 60 mijl O. v. Niton Alpherat (thuisreis) 14 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet, 14 van Lor. Marques n. Macassar. Djambi (thuisr.) 15 van Belawan. Kota Baroe, 16 v. Rotterdam te Batavia. Kertosono, 16 v. Rotterdam te Batavia. Indrapoera (thuisr.) p. 15 Kaap del Armi, 17 (11 v.m.) te Marseille verwacht. Kedoe, 16 v. Hamburg-te Rotterdam. Kota Nopan 16 v. Batavia te Rotterdam. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Chr. Huygens (uitr.) 15 te Sabang. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 15 v. Sabang. Poelau Tello 14 v. Batavia n. Amsterdam. Tarakan, 15 v. Amsterdam te Hamburg. Johan de Witt (thuisr.) p. 14 Gibraltar. Johan de Witt (thuisreis) 18 (9 v.m.) te IJmuiden en (ln.m.) te Amstei'dam verwacht. STOOMVAART-MIJ OCEAAN Clytoneus, 14 van Hamburg te Swansea. Benrinnes, Hankow naar Rotterdam 13 te Londen. City of Windsor, Hankow n. Rotterdam, pass. 16 Ouessant, 17 December te Havre ver wacht. AANGEKOMEN. 15 December: Calypso s.s. Hamburg Nijkerk s.s. Zuid-Afrika Vliestroom s.s. Hull 16 December: Barösund s.s. Trangsund Perseus s.s. Kopenhagen Tora Elise s.s. Danzig Rijnstroom s.s. Leith Oslo s.s. Leningrad Soesterberg s.s. Trangsund Cervino s.s. Syracuse Zeester s.s. Fowey VERTROKKEN. 16 December: Mame m.s. Parijs Steun voor de Belgische scheepvaart. De Belgische regeering heeft besloten een bedrag van 266 millioen francs, verdeeld over drie jaren, beschikbaar te stellen voor steun aan de scheepvaart, waarvan de gewone koop vaardijvloot 160 millioen francs krijgt en de overige 106 millioen francs gaan naar den maildienst OstendeDover. Bovendien zal het bouwen van nieuwe schepen worden aangemoedigd. Om te begin nen zal voor bovengenoemden maildienst een nieuw schip worden gebouwd terwijl een an der schip van edze reederij zal worden ver= bouwd voor het toeristenverkeer tusschen België en Engeland. Om te dokken. Het Noorsch tankmotorschip Pan Norway is in ballast van hier naar Rotterdam ver trokken om aldaar te dokken. Opgelegde schepen. Zaterdag waren te Rotterdam zes schepen opgelegd, van welke vier onder buitenland- sche vlag. Vlootvermmdering. Het is 1902 gebouwde Nederlandsche tank- motorschip J. B. Aug. Kessler is uit de vaart genomen en verkocht om te worden gesloopt. Kolengebrek. Het van Fowey komend Nederlandsche stoomschip Zeester is hier in de Buitenhaven aangekomen om den kolenvoorraad aan te vullen. Het schip is bestemd naar Stettin.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2