Een onwelkom Vredesplan. Abessynië zal de Parijsche voorstellen niet aanvaarden. Tandheelkundig I nstituut GEHEEL HOE THIJS IJS HET ZEEPALEIS VEROVERDE Radio-Programma DINSDAG 17 DECEMBER 1935 BUITENLAND Aanvaarding zou prijsgeving van de Volkenbonds principes beteekenen, aldus de negus. Aanzien van den keizer in zijn land gestegen. Keizer Haile Selassie heeft naar het A. N. P. meldt gisteren in zijn hoofdkwartier te Dessie de buitenlandsche persvertegenwoordigers ontvangen en voor hen de volgende verklaring afgelegd: „Wij wensehen met alle plechtigheid en stel ligheid, die uit den toestand voortvloeit, te verklaren, dat onze bereidwilligheid om een vreedzame oplossing van het conflict te ver gemakkelijken, onveranderd is. Doch zelfs het in principe aanvaarden van de Fransch- Britsche voorstellen door ons zou niet slechts een soort lafheid tegenover ons eigen volk zijn, doch ook een verraad aan den Volken bond en aan alle staten, die van meening wa ren dat zij van nu af aan op het systeem der collectieve veiligheid konden vertrouwen. Deze voorstellen zijn in de oogen der Abessy- niërs een negatie en een afwijking van de grondslagen, waarop de Volkenbond is ge bouwd. Hun aanvaarding zou de afscheiding van Abessynisch gebied en het opgeven der onafhankelijkheid van Abessynië beteekenen ten gunste van een staat, die Abessynië heeft aaan gevallen. De voorstellen beteekenen een verbod voor Abessynië, om vrij en met succes deel te nemen aan de economische ontwikke ling van een derde van het eigen land. Zij vertrouwen deze ontwikkeling toe aan een vijand, die practisch ten tweede male pro beert Abessynië te veroveren. Een regeling op de basis van deze voorstellen zou een beloo ning voor de aanvallende mogendheid en voor de schending van internationale ver plichtingen beteekenen, De vitale belangen van Abessynië zouden geschonden worden. Dit feit gaat voor ons voor elke andere interpre tatie of overweging." De operaties aan het front hervat. Te Asmara heeft men volgens den corr. van Reuter-A. N. P. den indruk, dat de vredes onderhandelingen, indien zij althans op gang kunnen worden gebracht, lang zullen duren. Misschien staat het daarmede in verband, dat de militaire bedrijvigheid aan de Abessyni- sche fronten herleeft. In het noorden beperkt deze bedrijvigheid zich voor het oogenblik tot eenige lichte schermutselingen tusschen voorposten der Italiaansche en Abessynische legers. In Ogaden hebben de troepen van ge neraal Graziani de operaties hervat. Het is waarschijndij k, dat Graziani thans verster king heeft gekregen van een divisie, waarop hij wachtte. Het bombardement van Neghelli. De correspondent van Reuter-A. N. P. bij de Italiaansche troepen aan het zuidelijke front meldt, dat gisteren bij het aanbreken van den dag vijftien groote driemotorige bombarde mentsvliegtuigen zijn opgestegen van hun ba sis te Lugh-Ferrandi en de operatiebasis van het leger van Ras Desta te Neghelil, ongeveer 300 kilometer ten noord-oosten van Dolo, hebben gebombardeerd. De positie van het Abessynische leger was tevoren door Italiaan sche verkenningsvliegtuigen vastgesteld. De vliegers, die aan het bombardement hebben deelgenomen, rapporteerden, dat Ras Desta met zijn troepen nog steeds oprukt, zij het in langzaam tempo. De vliegtuigen wierpen klei ne en groote bommen en slaagden er 'in, aldus wordt van Italiaansche zijde medegedeeld, den Abessyniërs aanzienlijke verliezen toe te brengen. De bommen richtten veel schade aan, hetgeen wordt bewezen door foto's, die van de verwoestingen zijn genomen. De Abessyniërs beantwoordden het bombar dement met een vuur van afweergeschut en geweren. Van een Italiaansch vliegtuig werd de schoef beschadigd. Alle toestellen zijn be houden naar hun basis teruggekeerd na een vlucht van 800 kilometer. Aanzien van den keizer gestegen. De verklaring van den Negus, waarin hij de Fransch-Britsche vredesvoorstellen zonder eenige voorbehoud verwerpt heeft naar de zelfde correspondent mededeelt een uitste kenden indruk gemaakt in diplomatieke en politieke kringen der hoofdstad. Zijn vastbe radenheid wordt door ieder toegejuicht en men is van meening, dat zijn aanzien zeer is gestegen door de houding, die hij in deze kwestie heeft aangenomen. Gisteren deed te Addis Abeba het gerucht de ronde, dat Engeland de Parijsche voorstel len niet langer zou steunen, hetgeen veel enthousiasme verwekte. In welingelichte Abessynische kringen gelooft men, dat de Negus zich niet bereid kan verklaren tot be spreking der voorstellen zonder dat hij ge vaar loopt, zijn troon te verliezen. Koptische priesters te Aksoem gearresteerd. De correspondent van Reuter-A. N. P. te Alexandrië verneemt uit Koptische kringen, dat te Aksoem verscheidene Koptische pries ters zijn gearresteerd, nadat de Italianen huiszoekingen bij hen hadden verricht, waar bij verborgen patronen aan het licht waren gekomen. Engt Regeering zal Donderdag haar houding inzake de Parijsche voorstellen verdedigen. De Britsche minister van buitenlandsche zaken Sir Samuel Hoare is Maandag in den namiddag per vliegtuig uit Zurich van zijn verblijf in Zwitserland te Londen terugge keerd. Ondanks het ongeval, opgeloopen tij dens het schaatsenrijden waardoor hij zijn neusbeen gebroken heeft, zag hij er gezond en opgewekt uit. Hij zal echter nog twee dagen in huis blijven om Donderdag a.s. weer ge heel fit te zijn voor het Lagerhuisdebat, dat hem wacht in verband met de Parijsche voorstellen inzake het Italiaansch-Abessyni- sche conflict. Bij de behandeling van de motie van af keuring die Labour Donderdag a.s. zal indie nen, zal ook minister-president Baldwin, naar het A. N. P. verneemt, het woord voeren, en in sommige kringen verwacht men, dat de regeering haar rol bij de voorbereiding der Parijsche voorstellen met kracht zal verdedi gen. Ook hoopt men, dat Baldwin thans de verklaringen zal afleggen, die hij verleden week in het Lagerhuis geweigerd heeft op grond van het feit, dat de voorsteilen toen nog niet ter kennis van de betrokken regee ringen en van den Volkenbond waren ge bracht. De Londensche avondbladen houden zich natuurlijk druk met de zaak bezig. De „Evening Standard" doet een beroep op zijn lezers om Hoare gerechtigheid te doen weder varen, want het is bekend, dat hij met bepaal de opdrachten naar Parijs ging. De voorstel len in de kabinetszitting van verleden week Maandag waren met algemeene stemmen aangenomen, en daarom acht het blad het onbillijk, thans een zondenbok te willen zoe ken. Hoare is voor het plan niet meer of niet minder verantwoordelijk dan elke andere mi nister, Eden inbegrepen. Het blad noemt het onzinnig, over het aftreden van den minis ter van buitenlandsche zaken te willen spre ken. Of alle ministers treden af, of er wordt in het geheel niet afgetreden. Ook in de Lagerhuiszitting van Maandag kwamen de Parijsche voorstellen reeds ter sprake en ontwikkelde zich bij het stellen van vragen door Lagerhuisleden een soort voorgevecht, dat een voorproefje geeft van den slag, die Donderdag verwacht kan wor den. De Labour-afgevaardigde Dalton vroeg Eden, onder applaus van een groot aantal le den: „Neemt de regeering nog steeds de ver antwoordelijkheid op zich voor deze schan delijke voorstellen?" Eden bleef onbeweeglijk in de regeeeringsbank zitten. Op de vraag van Dalton, of de regeering voornemens bleef, haar verdragsverplichtin gen volgens artikel 16 van het Volkenbonds statuut na te komen en dienovereenkomstig den olie-uitvoer naar Italië te verbieden, antwoordde Eden ontwijkend: „De toepassing van sanctiemaatregelen door den Volken bond richt zich niet naar artikel 16, doch naai de door de Volkenbondsvergadering van 1921 aangenomen resoluties." Op de vraag van den Labour-afgevaardigde Thurtle, of de regeering haar verklaring van 23 October, dat elke regeling van het Ita- liaansch-Abessynische conflict in overeen stemming met het Volkenbondsstatuut moest zijn, handhaafde, antwoordde Eden bevestigend. Eden vertrekt vanmiddag naar Genève om daar de Raadszitting van Woensdag bij te wonen. Voor zijn vertrek zou hij de kabinets zitting bijwonen, die vanmorgen bijeen geroe pen werd. Overste Fawcett door inboor lingen gedood? Men meent zijn lijk gevonden te hebben. Overste Fawcett. Uit Cuyaba in Brazilië wordt gemeld, dat in de Matto Grosso het lijk van een blanke is gevonden, waarvan men vermoedt dat het het stoffelijk overschot is van den ongeveer tien jaar geleden verdwenen Engelschen on derzoekingsreiziger Overste Fawcett. Het lijk werd door telegraaf-arbeiders gevonden na bij een dorp, dat wordt bewoond door inboor lingen van den Chavante-stam. Alle teekenen wijzen erop, dat het slachtoffer door inboor lingen is gedood en gescalpeerd. De geruchten omtrent Overste Fawcett zijn nooit geheel verstomd. In 1928 geloofde men eindelijk zekerheid te hebben, dat hij nog in leven was en werd een Engelsche expeditie uitgezonden, die echter geen spoor van hem vond (A.N.P.). Duitsch bombardements vliegtuig verongelukt. Aan het N. v. d. D. wordt uit Berlijn gemeld In de onmiddellijke nabijheid van Sassnitz is een Duitsche driemotorige bommenwerper van het 1. 23-type, een van de zwaarste machines der Duitsche luchtmacht, omlaag gestort en volkomen vernield. De zeven inzittenden zijn allen om het leven gekomen. Blijkbaar is een der motoren defect geraakt en is de machine bij een poging, om een nood landing te maken, afgegleden. De machine, die haar eerste proefvlucht maakt, schijnt met zulk een kracht op den grond terecht te zijn gekomen, dat eenige boomen afgekapt werden en de motoren zich diep in den grond boorden. Het ongeluk werd waargenomen door deop varenden van de veerboot van Sassnitz naar Rügen, die er onmiddellijk melding van maak ten er er voor zorgden, dat dadelijk pogingen in het werk werden gesteld, om hulp te bie den. Deze hulp kwam evenwel voor de inzit tenden te laat; zij waren op slag dood. Winterteenen D| I Winterhielen irWllVI- (Adv. Ingez. Med.) taliaansche pers kleineert de vredesvoorstellen. Tracht Rome tijd te winnen? (Van onzen specialen correspondent). ROME. Maandag. Het antwoord van Mussolini op de vredes voorstellen van Laval en Hoare laat nog steeds op zich wachten De gëslepen dictator heeft thans besloten, niet te antwoorden voor dat Sir Samuel Hoare in het Lagerhuis zijn verklaring heeft afgelegd, hetgeen Don derdag zal plaats vinden. Men verwachtte, dat de Groote Fascisti sche Raad, die a.s. Woensdagavond bijeen komt, het definitieve antwoord zou formu- leeren om het daarna aan Londen en Parijs toe te zenden; maar in officieele kringen verklaart men thans, dat na afloop van de zitting van den Raad. een uiteenzetting en verklarende opmerkingen aan de Frahsche en Engelsche regeeringen zullen worden ge zonden, vergezeld van nieuwe Italiaansche eischen. In zekere diplomatieke kringen beschouwt men deze procedure als een duidelijke po ging om tijd te winnen. Deze houding, zegt men. wekt verbazing, vooral waar bij het overhandigen der oorspronkelijke voorstel len aan de Italiaansche regeering om een spoedig antwoord werd verzocht. Intusschen wordt het document der Pa rijsche voorstellen in de Italiaansche pers uiteengerafeld. Het edelmoedige aanbod van Hoare en Laval wordt zóó gekleineerd en zóó geringschattend besproken, dat de gewo ne Italiaan er weinig meer van begrijpt. In de diplomatieke kringen te Rome zijn de tegenstanders der Parijsche voorstellen van meening, dat de toon, die in de Italiaan sche pers met betrekking tot de voorstellen wordt aangeslagen aan den vooravond van de verwachte onderhandelingen, ongetwij feld de uitsluitende bedoeling heeft, in het buitenland gehoord te worden. Men tracht op deze wijze, aldus wordt gezegd, bovendien den indruk weg te nemen, als zou Italië eigenlijk zeer verheugd zijn over het bedrog, dat tegenover den Volkenbond wordt ge pleegd, en als zou Italië van plan zijn om „luide en in het openbaar te eischen, wat het zich door geen veroveringen zou kunnen toeëigenen en wat haar nooit zou worden toegestaan". (Auteursrecht News Ohronicle-A.N.P.) Het vredesplan Lavai-Hoare wekte verbijstering te Genève. Het nog onopgeloste raadsel van Sir Samuel Hoare's bekeering. De moeilijke taak, die den Volken bondsraad te wachten staat. (Van onzen correspondent). GENèVE, 14 December 1935. Dessie weer ontruimd. Uit vrees voor een bomaanval. LONDEN, 16 Dec. (A.N.P.) Uit Dessie wordt gemeld, dat een gerucht, volgens het welk Italiaansche bommenwerpers voor de derde maal een bezoek aan de stad zouden brengen, om te trachten den negus te dooden, tot gevolg heeft gehad dat de stad Dessie Zondag wederom is ontruimd. De bommer- werpers zijn evenwel niet verschenen. Te Harrar zijn groote afdeelingen Abessynische troepen geconcentreerd voor een aanval naar iet Zuiden in Ogaden. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 1 6 7 2 6 vanaf 35.- GEBIT met garantie, pijn loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zater. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.) Nooit nog heb ik te Genève zulk een ver bijstering medegemaakt, als die welke ver leden Maandag hier heerschte, toen hier zij het ook nog slechts in vage. trekken, het resultaat van .de Zaterdag en Zondag te Parijs tusschen Pierre Laval en Sir Samuel Hoare gevoerde besprekingen over liet Italiaansch- Abessynische geschil bekend werd. En de ge- heele week heeft deze verbijstering voorge- duurd. Ook thans nog vraagt een ieder zich vergeefs af. wat toch de reden is geweest, waarom de Britsche minister van buitenland sche zaken zich plotseling tot het standpunt van zijn Franschen collega heeft laten be keer en. Het onderhoud tusschen Laval en Hoare te Parijs scheen niets sensationeels te zullen op leveren. Een paar dagen tevoren had nog een discussie in het Engelsche Lagerhuis over de buitenlandsche politiek plaats gevonden, die algemeen den indruk verwekte, dat de Brit sche regeering ook na haar overwinning bij de parlementsverkiezingen haar Volkenbonds- politiek in 't belang der „collectieve veiligheid" onverzwakt zou voortzetten. Men verwachtte van het bezoek, dat Hoare Zaterdag aan Laval te Parijs zou brengen, waar hij op zijn reis naar zijn vacantie-oord in Zwitserland een paar uren zou vertoeven, dan ook niet bij zonders. Men vermoedde, dat Laval en Hoare het hoofdzakelijk zouden hebben over den preciesen datum voor het inwerkingtreden van het verbod van uitvoer van petroleum naar Italië, waarvan ook Laval de onvermij delijkheid niet langer scheen te kunnen ont kennen. In plaats van de verwachte zekerheid, dat de Commissie van Achttien in haar nieuwe zitting van deze week een vroegen datum voor het inwerkingtreden van het petroleum-uit- voerverbod zou vaststellen en dus dank zij deze uitbreiding der reeds overeengekomen sanctiemaatregelen een spoedig einde van den aanvalsoorlog zou in het vooruitzicht stel len, aldus de gedachte der collectieve veilig heid tot een eerste praktische verwezenlijking brengend, bereikte ons Maandag plotseling het nieuws van het nieuwe Vredesplan-Laval- Hoare. Dit nieuws werkte verbijsterend, omdat eruit bleek, dat de Britsche en Fransche re- geeringen de gedachte, dat de staat-aanvaller door de economische en financieele machts middelen van het stelsel der collectieve veilig heid tot het staken van zijn aanval zou ge noodzaakt worden, naar den achtergrond schoven en besloten waren naar een herstel van den vrede te streven door het aanbieden aan den staat-aanvaller van gunstiger vredes voorwaarden dan hij in den aan zijn aanval vooraf gaanden vredestijd had kunnen ver krijgen, dit wil dus zeggen door het toekennen van een „premie voor den aanval", zooals de gangbare uitdrukking hier is. Dat Laval, de geheele traditioneele Volken - bondspolitiek van alle vorige Fransche re- .geeringen over ;b oord werpend, niet door een versterking der collectieve veiligheidsgedach te, doch door toegeeflijkheid aan den staat- aanvaller het einde van den oorlog hoopte te bereiken, was niets verbijsterends. Zijn nieuw ste „Vredesplan" ligt geheel in de lijn van Lavai's politiek. De verrassing was, wat Laval betreft, slechts, dat deze waarlijk nogmaals een pogihg in deze richting wilde ondernemen en nog niet in de verscherping der sanctie- maatregelen berustte. Het verbijsterende lag echter in de plotse linge bekeering van Sir Samuel Hoare tot Laval's politiek. Wat heeft Hoare bewogen zoo overstag te gaan? Dit blijft het groote raadsel. Het is bekend, dat Japan's dreigende houding in het Verre Oosten bij de Engelsche regeering den vurigen wensch heeft gewekt, dat aan den oorlog in Afrika zoo snel mogelijk een einde komt, opdat Engeland alle aandacht aan het Verre Oosten zal kunnen besteden. Vandaar de aandrang, een paar weken gele den, naar afkondiging van het uitvoerverbod voor petroleum, opdat de sanctiepolitiek snel ler haar beslissende uitwerking op Italië zou verkrijgen. Moest Hoare op grond van ver trouwelijke en nog niet bekende inlichtingen uit Amerika aannemen, dat de Amerikaan- sche medewerking aan de petroleum-sanctie niet zoo volkomen zou worden als mèn in de laatste weken had verondersteld? Heeft Hoare bij het hierdoor ontstane gevaar, dat zelfs de voorgenomen verscherping der sancties geen snelle beslissende uitwerking zou hebben, de voorkeur gegeven aan een poging in de lijn van Laval's politiek? Of heeft Laval aan Sir Samuel te kennen gegeven, dat Mussolini bij een inwerkingtreding der petroleum-sanctie den oorlog aan Engeland zou verklaren en dat Frankrijk dan onzijdig zou blijven? Of meende Hoare wellicht, dat Mussolini zelfs Laval's nieuwste Vredesplan van de hand zou wijzen en dat dan ook Laval iedere verdere aarzeling, om aan verscherping der sancties mede te doen, zou ter zijde schuiven? Gaf Hoare dus zijn toestemming aan Laval's plan slechts in het vertrouwen, dat Mussolini het toch zou verwerpen en dus de noodzakelijkheid der sancties-politiek tegen Italië voor iedereen nog duidelijker zou doen uitkomen? Indien dit werkelijk Hoare's berekening is geweest, zal thans de vreugde van zijn schaatsenrijden in het Engadin wel bedorven zijn door het be wustzijn, dat de bom geheel verkeerd gespron gen is! Hoe het zij, wat ook de reden moge zijn, waarom Hoare zich bij het standpnt van Laval heeft aangesloten, dat naar herstel van den vrede gestreefd zou worden niet door verscher ping der sancties tegen Italië, doch door het aanbieden van gunstiger vredesvoorwaarden aan Italië, het nieuws van deze geheel onver wachte wijziging der Britsche politiek werkte hier niet slechts verbijsterend, doch ook neer drukkend. Menig lezer zal zich erover verwonderen, wanneer ik vaststel, dat het bericht van een nieuw vredesplan aan de warmste Volken bon ds vrienden hier niet welkom was. Maar tegenover de offers aan menschen- levens, die een voortzetting van den oorlog, zij het ook nog slechts gedurende korten tijd, zou veroorzaken, zou de groote winst voor de toekomst staan. Welke staat zou het nog wagen een aan valsoorlog te beginnen, nadat het aan de solidariteit der Volkenbondsstaten gelukt zou zijn een groote mogendheid als Italië tot het opgeven van den strijd te dwingen? Kan men het den Volkenbondsvrienden, dm waar lijk ook vurige vredesvrienden zijn. kwalijk nemen, dat zij bij deze overtuiging van een snel succes van de petroleum-sanctie het Vredesplan-Laval-Hoare verfoeien, dat niet alleen den staat-aanvaller met afstand van grondgebied door het, slachtoffer van den aanval beloonen wil, doch bovendien bij een aanvaarden van het plan door Mussolini en een verwerping door den Negus van Abes synië de verscherping der .sancties psycholo- bisch en politiek veel moeilijker maakt en dus de kansen op een snellen rechtvaardi gen vrede wellicht thans reeds "bedorven heeft? Verschillende leden van den Volkenbonds raad, die aanstaanden Woensdag voor de besnreking van het VredpstOan-Laval-Hoare zal bijeenkomen, zullen zich dan ook op grond van bovenstaande overwegingen voor een zeer moeilijke taak gesteld zien. Niet gaarne zullen zij Abessynië een Vredesplan aanraden, dat een premie voor den aanvaller in zich houdt. Doch zij zullen evenmin met een licht hart den strijdenden partijen vre desonderhandelingen willen ontraden! En dit des te minder, waar de openbaarmaking van den preciesen inhoud van het Vredes plan-Laval-Hoare weliswaar bevestigt, dat dit verder gaat dan de in September door de Raadscommissie van Vijf ontworpen ver zoeningsvoorstellen, doch tevens aantoont, dat de grondgedachten van deze Volken - bondsvoorstellen door Lavai en Hoare geëer biedigd zijn, zoodat de „premie voor den aanval" toch niet al te .groot is en een vrede overeenkomstig het Vredesplan-Laval-Hoare toch stellig belangrijk beneden de doelein den blijven zou, die Mussolini zich hij het begin van den oorlog gesteld heeft. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING En dit is nu het doel van den geheïmzinnigen tocht van de wal- visch! Een groot paleis op den bodem van de zee, temidden van een prachtigen plantengroei. Het rust op zware balken, zoodat het hecht en stevig uit den. grond oprijst. Op dat kasteel zwemt de walvisch af en nauwelijks'is hij. er aangekomen, of een vreemd mannetje komt uit den ingang te voorschijn. Je zult begrijpen, dat dit de booze zee meerman is, waarvan de reus Rolleboon sprak. De walvisch spreekt hem plechtig aan „Ik draag een rijke buit met mij mee, Heer Zee vorst," zegt het dier. „U vroeg om iemand, die de kunst van het duiken machtig was. Welnu, ik heb een ijsbeer gevangen; die zal u.prachtig kunnen helpen." B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. WOENSDAG 18 DECEMBER 1935. HILVERSUM I 1875 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.Schriftlezing, meditatie. 8.159.30 Gram. platen; 10.30 Morgendienst, 11.Har monium en sopraan. 12,15 Gram. platen. 12,30 Concert en gram. platen; 2.— Tenor en piano. 3,15 Enkrateia-kwartiertje; 4.— Zang en viool. 5.— Kinderuur. 6.— Landbouwpraatje. 6.30 Afgestaan, 7.— Berichten. Reportage. 7.30 Gram. platen* 7.40 Lezing. 8.Berichten, gram. platen, 8.15 Chr. Oratorium vereen., m.m.v. solist. 10.— Berichten, causerie. 10.20 -11,30 Gram. platen. HILVERSUM 301 M. VARA-uitzending. 8.— Gram. platen, 9.— Orgelspel. 9.30 Kookpraatje, 10.— V.P.R.O. Morgenwijding, 10 15 Gram. platen en lezing. 12.— Gram. pla ten. 12.30 VARA-orkest. 1.30—1.45 Gram. pla ten. 2.— Voor de vrouw. 2,15 Solistenconcert. 3.Voor de kinderen, 5.30 De Notenkrakers, 6.20 Zang em orgel. 6.45 Sportuitzending. 7.— Schubert-kwintet, viool en piano. 7.30 Lezing. 8.— Berichten. 8.20 E. Walis en zijn orkest, en solisten. 9.15 Berichten. 9.50 Gram. pl. 10.15 Vervolg programma van 8,20. 11.—12.— Gram. platen. DROITWICH 1500 M. 11,20 Gram. platen, 12,05 Orgelspel. 12,50 Ch. Manning's orkest. 1,35 Orgelconcert. 2,20 Gram. platen, 3.10 Pianorecital. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth, m. m. v. solist. 5.05 Mac. Arthur-kwintet. 5.35 Hallis-kwintet en zang. 6.20 Berichten. 6.50 Pianorecital. 7.10 Lezingen. 7,50 Dansmuziek. 8.20 Radio-too- neel. 9.50 Berichten. 10.20 „The December Revue", gevar. programma. 11,2012,20 Dansmuziek. RADIO-PARIS 1648 M. 4 7.20 en 8.20 Gram. platen, 12,35 Orkestcon cert. 4.20 Gram. platen, 5.50 Orkestconcert. 9.05 Radiotooneel. 11.05 Dansmuziek. 11,35 12,35 Populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 10.05 Gevar. concert. 11,20 Orkestconcert, 12,35 Pfaltsch Kameror kest. 1,35 Gram. platen. 3.35 Zang en cembalo. 4.20 Gevar. programma. 6.20 Kwartet en piano. 8.35 Omroepkleinorkest. 9.50—11.20 Omroepkleinorkest, kwintet en trio. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gram. platen, 1.302.20 Constantin orkest, 6.35 Zang en piano. 7.05 en 7.35 Gram. platen, 8.20 Omroeporkest en radiotooneel 10.30—11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Constan tin-orkest. 1,302,20 Gram. platen. 5.20 Dansmuziek. 6.10 Pianorecital. 6.50 Gram. platen. 7.35 dito. 8.20 ,Da vida breve", van de Falla. 9.40 Symphonieconcert. 10.30 Reportage. 10.40—11.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3