Eden wordt Minister van Buitenlandsche Zaken. ..VELO" Komt de regen den Abéssyniërs te hulp? HOE THIJS IJS HET ZEEPALEIS VEROVERDE MAANDAG 23 DECEMBER 1935 ENGELAND. Aanhanger der Volkenbondspolitiek. Ceen nieuwe Volkenbonds minister. Vreugde bij de oppositie. Zondag in den namiddag is officieel medegedeeld, dat als opvolger van Sir Samuel Hoare tot Britsche minister van buitenlandsche zaken is benoemd de tegenwoordige Volkenbondsminis ter Anthony Eden. tot in details verzorgd uiterlijk, waar men in Engeland zoo gevoelig voor is, de reputatie van een „perfect gentleman". Eng- Anthony Eden. Eden zal niet worden vervangen door een anderen titularis als Volkenbondsminister. Zijn benoeming beteekent, dat Engeland een politiek van nauwe samenwerking met den Volkenbond wenscht te voeren, daar Eden immers een overtuigd aanhanger van het systeem der collectieve veiligheid is. Het A. N. P. meldt in aansluiting op het bovenstaande uit Londen: Hoewel Eden in zijn kwaliteit van plaats vervangend minister van buitenlandsche za ken tot de gegadigden behoorde voor de por tefeuille van buitenlandsche zaken is zijn be noeming toch - een' groote verrassing. Waar schijnlijk hebben de meesten verwacht, dat de keuze op Sir Austin Chamberlain zou val len. De oppositiepartijen wenschten daaren tegen,. dat Eden opvolger van Hoare zou wor den. Ér heerscht dan ook vreugde in de lerin gen van de Labourpartij en de Liberale partij, welke vreugde door alle aanhangers van de Volkehbondsgedachte wordt gedeeld. Alle bladen wenscheen den nieuwen leider van de Britsche buitenlandsche politiek geluk. De Times merkt met betrekking tot de be noeming van Eden op, dat zij in overeen stemming is met de wenschen van de open bare meening en van het volk. De versmel ting der functies van minister van buiten landsche zaken en minister voor Volken bondsaangelegenheden doet een uniform lei ding der buitenlandsche politiek onder vol ledige controle en verantwoordelijkheid van het kabinet verwachten, zooals dat in de laat ste week is vereischt gebleken. Captain Robert Anthony Eden, werd in 1897 geboren en is dus pas 38 jaar oud. Ongetwij feld is hij een der jongste, misschien wel de jongste staatsman, die op het oogenblik in de internationale politiek een rol speelt. Eden's rol als minister van buitenlandsche zaken van het machtige Britsche Rijk zal zelfs zeer belangrijk zijn. Ondanks zijn jeugdigen leeftijd heeft Eden ook voor hij minister in een Britsch kabinet werd, reeds belangrijk werk als vertegenwoor diger van Groot-Britannië verricht, zoowel in de bijeenkomsten van de verschillende in stanties van den Volkenbond te Genève als bij besprekingen met buitenlandsche regee ringen te Londen of in de vreemde hoofd steden. Eden bezocht, zooals de meeste Engelsche jongelui van goeden huize, Eton en vervol gens het Christ Church-college aan de Uni versiteit van Oxford. Hij sloot zich aan bij de Conservatieve Partij en werd in 1923 voor Warwick en Leamington in het Lagerhuis ge kozen. Reeds toen interesseerde hij zich voor de buitenlandsche aangelegenheden, en in 1926, toen Sir Austen Chamberlain minister van buitenlandsche zaken was, werd hij be noemd tot parlementair particulier secreta ris van den minister, welke functie hij waar nam tot 1929. Bij de vorming der Nationale Regeering in 1931 kreeg hij de functie van onder-staatsecretaris van buitenlandsche za ken. In 1934 werd hij Lord Privy Seal zonder zetel in het kabinet en speciaal bestemd voor Volkenbonds-aangelegenheden, terwijl hij daarna, bij het aftreden van Sir John Simon, minister voor Volkenbondsaangelegenheden werd. In al deze functies van de laatste jaren deed hij echter practisch hetzelfde werk, ver tegenwoordigde hij Engeland te Genève, voer de hij besprekingen over de buitenlandsche politiek te Parijs en in andere hoofdsteden en behoorde hij tot de voornaamste adviseurs van den minister van buitenlandsche zaken, Men herinnert zich nog zijn kortstondig 'ver blijf in ons land, waar hij op Schiphol, ko mende uit Parijs en op weg naar Praag en Moskou, den minister van buitenlandsche za ken Sir John Simon ontmoette, die toen de geruchtmakende besprekingen te Berlijn met Hitler had, die indirect een der mede-oorza ken van zijn aftreden waren. Reeds toen, na het ontslag van Sir John Simon, verwachtten velen, dat Eden als zijn opvolger zou worden benoemd, Het scheen, dat men hem echter in de verantwoordelijke kringen der regeering, nog te jong achtte om hem een dergelijke verantwoordelijke post te laten bekleeden, hoewel volgens sommige in gewijden Eden een zeer veel scherper inzicht had in de juiste lijn der Britsche buitenland sche politiek dan zijn voorganger, Slechts weinige maanden later,, eveneens door een tactische en politieke fout van een minister van buitenlandsche zaken, die zich daardoor genoopt ziet, zijn ontslag te nemen, wordt Eden toch op deze belangrijke post geroepen. De nieuwe, jeugdige minister, die een ijve rig aanhanger van den Volkenbond is, geniet als mensch, mede vanwege zijn charmant en Londen's informaties bij de Middellandsche Zeemogend heden. De antwoorden, welke het Foreign Office tot dusver heeft ontvangen op zijn verzoek, aangaande de mate van steun, dien de Middellandsche Zeemo gendheden bereid zouden zijn aan de Engelsch vloot te verleenen, indien deze door de Italiaansche mocht wor den aangevallen, dragen volgens Reuter een bemoedigend karakter. Er bestaat alle reden voor de veronderstel ling, dat de gedachtenwisseling zal worden voortgezet, met het doel, de doeltreffendheid te vergrooten van de maatregelen, welke be oogd zijn om onmiddellijk het hoofd te kunnen bieden aan een aanval, waarvan de Britsche vloot in de Middellandsche Zee het slachtoffer zou kunnen worden. Het verzoek om inlichtingen is naar thans bekend wordt reeds op 8 December door de Britsche diplomatieke vertegenwoordigers ter kennis van de betrokken regeeringen gebracht, t. w. Turkije, Griekenland, Joego-Slavië en Spanje. Voorts is Roemenië op de hoogte ge houden als mede-onderteekenaar van het Balkanpact. Griekenland schort zijn antwoord op. Griekenland zal pas antwoorden, nadat de leiders der politieke partijen zijn geraad pleegd o.w. Tsaldaris, Kondylis en Venizelos. In Grielcsche kringen zou volgens het A. N. P. een zekere aarzeling bestaan, daar Grieken land niet voorbereid is voor een oorlog en voorts ook in verband met den onwil van Engeland, het eiland Cyprus aan Grieken land af te staan. Van wei-ingelichte zijde wordt, blij kens een A.N.P.-bericht uit Londen verno men, dat op de Britsche vraag of zij bereid zijn tot het verleenen van militairen bijstand in geval van een aanval op de Britsche vloot tot nog toe, de regeeringen van Turkije, Grie kenland, Joego-Slavië en Roemenië bevesti gend hebben geantwoord. 'n „VELO" TAFELBILJART brengt gezelligheid in huis, is van hoogste kwaliteit, belastingvrij en ongelooflijkgoedkoopl Verkrijgbaar In onze 100 filialen in Nederland Contante betaling geen verelschtel (Adv. IngezMed.) Bondsleider wordt de oud-generaal baron Seutter von Loetzen. Het doel van den bond is „den ontslagen soldaten de taak voor te hou den, die Hit-Ier in den herfst aan de actieve weermacht heeft gesteld: opvoeding tot be trouwbare volksgenooten, die in de ure van nood en gevaar trouw blijven aan de natie en desnoods dapper de vrijheid van hun volk zul len verdedigen." De leden van den bond worden gegroepeerd in „kameraadschappen", welke in Januari zul len worden gevormd. Dan worden ook de lei ders aangewezen. De bondsleden krijgen allen insignes, ten einde te doen uitkomen, dat zij bij de nieuwe weermacht behoor en. Zuivelboeren in verzet. Havas meldt uit Berlijn: Talrijke boeren in Duitschland plegen lijde lijk verzet tegen de voorschriften der regee ring door te weigeren hun melk af te leveren aan de zuivelbedrijven, die belast zijn met de vervaardiging van boter en kaas. De Pruisische minister-president Goering heeft de geheime staatspolitie opgedragen krachtig op te treden tegen allen, die zich niet onderwerpen aan de maatregelen, die op het oogenblik noodig zijn en aan de bevelen der autoriteiten. Een officieel communiqué meldt, dat reeds een boer is gearresteerd wegens „lijdelijk ver zet". Deze arrestatie, aldus het communiqué, is geschied om den weerspannigen boeren tot waarschuwing te dienen. Regeering begroet de uit gewezen Heimat-treuen. Het D. N. B. deelt mede, dat de vier uit België gezette „Heimat-treuen" uit Eupen- Malmedy door de Belgische gendarmerie over vier verschillende plaatsen over de Duitsche grens zijn gezet. Nadat zij over de grens waren geleid heb ben de uitgewezenen zich in verbinding ge steld met de autoriteiten te Aken. Per auto werden zij naar Aken gebracht waar zij door regeeringsvertegenwoordigers werden ont vangen. België. Vier Belgen, die voor Duitsch land spionneerden, gearresteerd. De politie te Luik heeft, naar Reuter ver neemt, vier Belgen gearresteerd, die intus- schen reeds bekend hebben, zich aan spion- nage ten gunste van Duitschland schuldig te hebben gemaakt. De Duitsche: spionnagedienst interesseerde zich in het bijzonder voor de artillerie der derde Belgische divisie, de constructie van een nieuwe rem-installatie voor 120 m.M. ge schut en de samenstelling van het staal, hetwelk gebruikt wordt voor de constructie der pantserkoepels, die in de fabrieken van het gebied van Luik worden gegoten. Verder is uit in beslag genomen vragen lijsten en documenten gebleken, dat de vier spionnen moesten trachten zich stafkaarten te verschaffen, die niet in den handel zijn. De gearresteerden stonden in relatie met 'n Duitschen agent, naar verluidt een zeke ren dr. Brandt te Munster. Hun gangen wer den reeds-sinds drie maanden nagegaan d-oor en Belgischen contra-spionnagedienst. Zaterdag werd eindelijk tot een huiszoeking overgegaan, die tot hun arrestatie leidde. China. Versterking van het Japansche garnizoen in Noord-China. Het Japansche ministerie van oorlog overweegt naar het A. N. P. uit Lon den verneemt een plan tot reorganisa tie en versterking van het Japansche garnizoen in Noord-China tegen Mei 1936, teneinde het hoofd te kunnen bieden aan de eventueele moeilijk heden, die uit de jongste ontwikke ling zouden kunnen voortvloeien. Een definitieve beslissing zal vallen in een belangrijke conferentie, waaraan zullen deel nemen de generale staf en de legerleiding, de voornaamste vertegenwoordigers van het ministerie van oorlog en twee verbindings officieren, kolonel Kita en luitenant-kolonel Moeto, die dezer dagen te Tokio terug ver wacht worden en uit Noord-China het reor ganisatie-plan medebrengen, dat zij hebben ontworpen in overleg met generaal-majoor Tada, tot voor kort commandant van het Ja pansche garnizoen in Noord-China te Tientsin. Tot dekking van de kosten van de voorgenomen uitbreiding zal het ministerie van oorlog tegen Mei a.s. een suppletoire oor- logsbegrooting indienen. De reservisten in een „Soldatenbond" vereenigd. In overleg met Hitier heeft de rijksminister van Oorlog den opperbevelhebber opgedragen, een „soldatenbond" van het nieuwe leger te vormen. In dezen bood moeten alle sedert 1 Januari 1921 uit het leger getreden soldaten worden vereenigd; allen, die in de toekomst het leger verlaten, kunnen vrijwillig toetre den. Duitschland heeft reeds een marine-bond en een reserve voor het luchtwapen; daar naast komt nu een soortgelijke organisatie voor het leger. Door den „soldatenbond" zullen aldus het D. N. B. de belangen der reservisten wor den behartigd: de Kyffhauserbund en de ove rige soldatenbonden zullen die van de oude weermacht blijven vertegenwoordigen. 20.000 zieke of gewonde sol daten uit Oost-Afrika vervoerd Sedert het begin van den oorlog. PARIJS, 2-1 December (A.N.P.) Sedert het begin van de krijigsbedrijven in Abes- synië, zijn 20.000 gewonde of zieke Italiaan sche soldaten uit Oost-Afrika naar de Dode- canesos-eiland en of naar ziekenhuizen Italië vervoerd. De Suezkanaalmaatschappij heeft Vrijdagavond een verslag gepubliceerd waaraan de cijfers zijn ontleend. Rome verbitterd over het lot der Parijsche voorstellen. Een krachtig offensief aan het Noordelijk front verwacht. Het A.N.P. meldt uit Rome: In goed inge wijde kringen gelooft men hier, dat Mussolini ten zeerste verbitterd is door de wijze waar op de Britsche regeering de Parijsche vredes voorstellen in de steek heeft gelaten. De nieuwe troepen-transporten naar Oost- Afrika zouden de bedoeling hebben, in ver band met den huidigen diplomatieken toe stand door een zeer krachtig offensief zoowel in Somaliland als aan het noordelijke front nog voor het begin van de regenperiode een zoo groot mogelijk gebied te bezetten, mede in dé hoop, daardoor den Negus tot onder handelingen op de thans afgewezen basis te dwingen. Makalle in handen der Abéssyniërs. ADDIS ABEBA, 21 December (A.N.P.) Van Abessynische zijde wordt mede- gedeeld, dat de troepen van Ras Seyoem Makalle en het omliggend gebied hebben heroverd. Er is nog geen bevestiging van dit bericht ont vangen. Abessynische overval in de duisternis. „DER STÜRMER" NIET VERKOCHT? Uit Neurenberg: Gouwleider Julius Streicher heeft Zaterdag 15 van zijn vroegere politieke tegenstanders ontslagen uit het concentratie kamp Dachaw, bij zich ten eten gevraagd. Hij hield bij die gelegenheid een rede waarin hij o.a. zeide dat: „Der Stürmer", in het geheel niet verkocht is, zooals het ge rucht liep. Hij wekte zijn gasten op niet t» ageeren tegen den nieuwen staat. Wie naar Rusland wilde, kon binnen tien dagen eeü enkele reis naar de grens gratis krijgen. Na den eten kregen de ontslagen gevange nen allen een geldelijke uitkeerimg en de belofte dat men hen verder zou helpen (D.N.R.) Vogelvangers in den Hout. Twee jongens gearresteerd. (Van onzen correspondent Stuart Emeny). D e s s i e, Zondag. Hevige guerillagevech- ten woeden in de woeste bergstreek ten noor den van de Takazze. Afgezien van dezen vorm van oorlogvoeren staan beide pai'tijen aan het noordelijke front vrijwel vast. De „kleinere regens", die in begin Januari verwacht worden, zullen den Italiaanschen opmarsch in ieder geval minstens een maand ophouden. Als deze kleinere regens, evenals dit jaar het geval is geweest, aanhouden tot de zware regens in het voorjaar beginnen te vallen, zal het Italiaansche legercommando voor groote moeilijkheden komen te staan. Het zal wellicht noodzakelijk blijken alle tot nu toe veroverde steden te verlaten en den opmarsch tot October uit te stellen. Als de weervoorspellingen uitkomen, dan is er inder daad kans, dat de regen den Abéssyniërs te hulp komt. De bijzonderheden over de gevechten ten noorden van de Takazze zijn interessant. On der bescherming van de duisternis daalden twee groepen Abéssyniërs, respectievelijk 3000 en 200 man sterk, neer in een 300 meter diep ravijn van den berg Kammal, waardoor de Takazze stroomt. Zij waadden door de rivier met de geweren boven hun hoofd en degenen, die konden zwemmen, namen vlotten, beladen met machinegeweren en ammunitie, op sleep touw. De kleinste troep klom tegen den stei- len oever aan den anderen kant op langs een geheim pad en viel de Italiaansche wacht in den Maitemket-pas onverwachts aan. Van de rotsen af namen zij het vijandelijk kamp op een afstand van 200 Meter onder vuur. Meer dan een half uur lang weerklonken de salvi in de bergen. De Italianen raakten in verwar ring en trokken terug. Tegen den tijd, dat de Italianen versterking kregen, was van de aanvallers geen spoor meer te bekennen. Onder dekking van deze voorhoede trok de _rootere Abessynische afdeeling op in de richting van Sjire, waar verscheidene Itali aansche posten in het donker werden over vallen. Bij het aanbreken van den dag ver schenen Italiaansche vliegtuigen boven het slagveld om daar te ontdekken, dat de Itali anen met hun vijanden handgemeen waren geraakt. Een hevig gevecht van man tegen man woedde beneden en de piloten durfden geen gebruik te maken van hun machinege weren en geen bommen te werpen, uit vrees, dat zij hun eigen kameraden zouden treffen. Op het oogenblik, zou men kunnen zeggen, bezetten de Italiaansche troepen den drie hoek, gelegen tusschen Aksoem, Adigrat en Makalle. Dit is echter slechts tot op zekere hoogte juist. Zij hebben namelijk alleen de steden in definitief bezit en de Abéssyniërs bezetten verscheidene stategische punten in het bergachtigè gebied binnen den driehoek. De Italianen voelen er blijkbaar weinig voor hun verbindingslijn verder door te trekken, terwijl de Abéssyniërs wijselijk vermijden, een aanval op de steden te ondernemen, omdat die zwaar versterkt zijn. (auteursrecht News Chronicle-A.N.P.) Een politieagent heeft in den Hout twee jongens van resp 14 en 15 jaar betrapt op het vangen van vogels. Zij hadden daar op vijf verschillende plaatsen takjes met lijm neer gelegd en daar vlak bij kippenvoer gestrooid, met het doel vogels te vangen. Zij hadden een houten kistje achter een boom gezet om er de gevangen vogels in te doen. Alles is door de politie in beslag genomen. HAARL. REDDINGSBRIGADE. „Auto in het water gereden" en „door het ijs gezakt". Dit zijn de onderwerpen, waarover de heer A. J. Meijerink, de propagandist van den Ned. Bond tot het Redden van Drenke lingen, onder de auspiciën van de Haarl. Red dingsbrigade voor Drenkelingen, Maandag avond 30 December a.s. in hotel ,,De Leeuwe rik" een lezing, opgeluisterd door lichtbeelden, zal houden. Hauptmann doet nog een laatste poging. Gratieverzoek aan den vooravond van het Kerstfeest. Bruno Hauptmann zal naar het A. N. P. meldt op den vooravond van het Kerstfeest een laatste poging doen om de boven zijn hoofd hangende uitvoering van de doodstraf, tegen welke zijn beroep is afgewezen, af te wenden. De eenige weg, die hem overblijft, is het vragen van gratie aan het Hof van Genade. Dinsdagavond zal Hauptmann bij dit college zijn gratieverzoek indienen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Zoo zwerft Thijs dus heelemaal alleen door het gezonken schip. De zeemeerman heeft bevolen, dat hij alle waardevolle voorwerpen bijeen moet zoeken en naar het paleis moet brengen. Thijs zoekt links en rechts, maar wat hij vindt heeft weinig te beteekenen. Het is niet veel meer dan oud roest en Thijs voelt er niets voor dat naar het dek te sjouwen. Voorloopig blijft hij nog wat rondzwerven in de hoop een idee voor het een of andere plan op te doen. Er zijn heel wat salons en hutten aan boord en het duurt nog wel even, voordat Thijs al de hoeken en gaten doorzocht heeft. EXAMEN HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE. Het theoretisch examen van het Neder- landsch genootschap voor Heilgymnastiek en Massage te 's Gravenhage wordt gehouden te Haarlem op 27, 28 December en 2 en 3 Januari. De leiding berust bij Dr. J. Th. Terburgh, terwijl als leden der examencommissie wer den benoemd Dr. R. Brinkman, Dr. J. A. Feenstra, Dr. K. de Jong, Dr. J. Lubsen, Dr. W. Mol, Dr. J. H. O. Reys, Dr. H. A. N. Vecht man, alsmede Mej. J. A. de Haas en de heeren M. Braunberger, C. de Bie, J. Crucq, W. A. J. Goeting, J. Mebius, W. P. Nuyten, J. Pen- ders. MOTORDIENST. Zaterdagmorgen werd de bij het korps be noemden reserve kapitein W. J. van Dam door den korpscommandant, majoor A. M. M, van Loon in tegenwoordigheid van officie ren en onderofficieren, beëedigd DINSDAG 24 DECEMBER 1935. HILVERSUM I 1875 M. K.R.O.-uitzending. 8.—, 9.15 en 10.— Gramofoonmuziek. 11.30 Godsd. Halfuur. 12.15 Gramofoonpl. en KRO- orkest. 1.15 Sehlagermuziek. 2— Vrouwenuur 3.— Gramofoonpl. 3,15 Operamuziek. 4.15 Schlagermuziek. 5.— Gramofoonpl. en KRO- orkest. 7.15 Causerie. 7.35 Gramofoonpl. 7.45 Kerstprogramma m.m.v. solisten, koor en orkest. (Om 8.berichten). 10.30 Berichten 10.3512 Vervolg Kerstprogramma. HILVERSUM 301 M. AVRO-uitzending. 8.— Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. Gewijde muziek.. 10.30 Kovacs Lajos-orkest. 11.Kookpraatje. 11.30 Orgel en zang. 12.30' Het Omroeporkest en gramofoonpl. 2.— Piano recital. 2.20 Voordracht. 2.40 Viool en piano 3.— gramofoonpl. 4.30 Kinderkoorzang. 5. Voor de kinderen. 5,30 Avro-Decibels. 6.15 Gramofoonpl. 6.30 Kovacs Lajos' orkest. 7.15 Kerstliederen. 7.30 Causerie. Berichten. 8.10 Het Omroeporkest. 9.— Gramofoonpl. 9.15 Radiotooneel met muziek. 10.45 Gramofoon- platen. 11.Berichten. 11.10 Voordracht. 11.40 Carillonconcert. 11.5712.00 Kerstlied., DROITWICH, 1500 M. 11.05 Gramofoonpl. 11.35 Orgels-pel. 12,— Gramofoonplaten. 12.50 Het Leicester Opera orkest. 1.50 Gramofoonpl. 2.35 BBC-Schotsch orkest m.m.v. zang. 3.25 Causerie. 3.45 Kerst liederen en teksten. 5.05 Het John Mac Arthur-kwintet. 5.35 Het Cellini-Trio. 6.20 Berichten. 6.50 Het Grinke-Tri-o 7.15 Causerie 7.50 Dansmuziek. 8.20 Radiotooneel. 8.35 Variété-programma, 9.20 BBC-koor en -militair orkest. 9.50 Berichten. 10.20 Cabaret, 10.50—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Orkest concert. 2.50 Gramofoonpl. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Koorconcert. 10.20 Kerstliederen, 12.10 Kerst-Mis. 1.203.20 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 9.50 Viola en piano. 11.20 Dansmuziek. 1.35 Gramofoonplaten. 3.20 Qmroepkleinorkest-. 5.20 Klokgelui. 6.20 Orgel spel. 7.15 Kerstconcert. 8.20 Causerie. 8.40 Vocaal concert. 9.Pianorecital. 9.20 Voor dracht en concert. 10.1011.20 Omroeporkest. BRUSSEL, 322 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Omroep orkest. 1.502.20 Gramofoonpl. 5.20 Omroep orkest. 6.35 en 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Kerst programma m.m.v. orkest en solisten. 10.30 en 11.201.50 Gramofoonpl. BRUSSEL, 484 M. 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 S-alonorkest 1.50—2.20 Gramofoonpl. 5.20 Populair concert 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Zang. 7.35 Gramofoon platen. 8.20 Omroeporkest en solisten. 9.50 Reportage! 10.30 Gramofoonpl. Hierna sym- phonieconcert. 12.20 Religieuse muziek en Middernachtmis. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Het Amusementsorkest. 8.20 Toespraak R. Hess. 8.40 Populair concert. 9.20 Het Brui nier-kwartet. 10.Reportage. 10.15 Weerbe richt. 10.20 Barnabas von Geczys orkest en solisten, 11.2012.15 Kerstconcert.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7