KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN. Stormvogels-Z. F. C. (3-1) R. C. H.-Haarlem (1-2) D.W.S.-H.F.C. (6-1) DE OVERIGE EERSTE KLASSERS RANGLIJSTJES. Mijn kijk op het spel DERDE KLASSE GYMNASTIEK. Jaarvergadering K. T. K. AUTOMOBILISME Een groot aantal eerste en tweede klas wedstrijden uitgesteld wegens onbespeelbare terreinen. Haarlem wint voor de tweede maal van R. C. H. H. F. C. lijdt een groote nederlaag tegen D. W. S. De Stormvogels winnen van Z. F. C. V. U. C. noteert de eerste overwinning. AFDEEL ING I Eerste klasse: A. D. O.Xerxes 32' R. C. H.Haarlem 12 Tweede klasse B: O. V. V. O.—O. S. V. 2—2 Derde klasse A: BeverwijkZaandijk 10 H. R. C.Succes 30 Al km. BoysHollandia 13 Vierde klasse D: E. H. S.Amstel 3—1 Reserve tweede klasse B: V. S. V. 2—Z. V. V. 2 6—1 H. F. C. 2—W. M S. 2 8—1 Reserve derde klasse A: Helder 2H. R. C. 3 1—0 AFDEELING II. Eerste klasse: D. W. S.—H. F. C. 6—1 Stormvogels—Z. F. C. 3—1 V. U. C.(Excelsior 3o Tweede klasse A: V. D. L.—R. F. C. 4—4 Tweede klasse B: Hoek vaai HollandOvermaas 05 Derde klasse A: ZandvoortLugdunum 3—0 Schoten—B. M. T. 2—2 AFDEELING ID. Eerste klasse: S. C. H.—P. E. C. 2—6 Tweede klasse A: Borne—U. D. 4—2 AFDEELING IV. Eerste klasse. Juliana—flood 1—0 In de eerste helft speelde Stormvogels te gen den wind in, doch zag desondanks kans den strijd vrij gelijk te doen opgaan. Nu eens was Stormvogels, dan weer Z.F.C. in de meer derheid. Over het geheel werd er niet fraai, echter wel enthousiast gespeeld. Bij beide ploegen was de middenlinie niet het sterkste deel. Bij Stormvogels bleef vooral het spel van Nijssen wel even onder de verwachtin gen. Over het geheel kreeg Dijkstra in deze eer ste helft meer te doen dan Hollenberg. Een gelijk spel met rust zou dan ook beter de verhouding hebben weergegeven en ver moedelijk zou dit ook het geval zijn geweest, als Hollenberg na een hoekschop den bal niet gevangen, doch gestonrot had. Na de ruit stónd aanvankelijk bijna geheel Z.F.C. te verdedigen, zoodat het in het Zaan- sche doelgebied een wirwar van spelers was Aan weerskanten werd er rijkelijk forsch ge speeld, zoodat de wedstrijd een rommeligen aanblik bood. Toen de stand gelijk was, ver anderde Z.F.C, van tactiek en werden de Stormvogels-aanvallen gevaarlijker. Prins maakte toen ondanks het kranige werk van Dijkstra onder de lat twee doelpunten, zoo dat Stormvogels met 31 won. Bij Z.F.C. noemen we in het bijzonder Dijkstra, bij Stormvogels den linkerwing en Prins. De middenlinie sneelde middelmatig, vooral Nijssen kon er maar niet inkomen. De gebroeders Haak speelden een solide partij, doch Hollenberg was onzeker De elftallen: Stormvogels* Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr.. Tol, Nijssen, v. d. Velde, v. d. Steen, Prins, v. d. Lugt, Effern, v. d. Laan. Z. F. C: v. d. Kolf, Hoogmoed, Klopper, Offringa. Strieker, Doebts, Bührs, De Haas, Katée, Klokkemeyer, Dijkstra. ZF.C. speelt het eerst met den wind in den rug en de verdediging der Vogels moet dan ook direct in actie komen. Na 2 minuten spelen trapt v. d. Velde een bal half raak, doch Hoogmoed accepteert de hem geboden eenvoudige kans niet. Spoedig waagt de Stormvogels-aanval ook eens een kansje. Een corner Is het resultaat, die prach tig door Effern wordt ingekopt, doch niet minder fraai door Dijkstra wordt gestopt. In den Stormvogels-aanval speelt v. d. Laan een goede partij. Op handige wijze weet hij zich meer dan eens van zijn half- bacl: te ontdoen. Zoo noodig lost hij ook een scb-\ Dijkstra Is echter uitstekend op dreef, en zoowel de schoten van Van der Laan als een kogel van Tol stopt hij prachtig. Stormvogels is nu bepaald in de meerder heid, doch juist, in datgene, waarop het aankamt het hoofd koel houden voor 't doel schiet men te kort. Na een half uur spelen komt ook de Zaan sche aanval weer meer in actie. Mooi wordt er niet gespeeld, maar gemakkelijk wordt het de IJmuider-verdediging niet gemaakt. Een kopbal van Strieker komt via Hollen- ber's vuist tegen de lat. Een volgenden kop bal stompt Hollenberg schitterend weg. doch dan wordt hij de dupe van zijn speelwijze, als hij in een wirwar van spelers in plaats van den bal te stompen hem grijpen wil. Hij raakt nu den bal kwijt en na een schermut seling wordt hij door een kalm rollertie ge passeerd. '0li. Stormvogels geeft zich nog niet gewonnen en in de volgende minuten wordt er een ste vige druk op het Zaansche doel uitgeoefend. Effern mist een kans op twee meter afstand en een vliegend schot van Van der Lugt kopt Klokkemeyer tegen de lat. Rust 01. Na de hervatting gaat Z.F.C. direct met 3 backs spelen en trekt Klopper op de spil- plaats teru? Stormvogels zit dan ook direct von'- >rt - d*v»1. Diikst'a moet in volle actie komen. I Na 3 minuten wordt Van der Steen ver vangen door Beneker. Het spelpeil zakt nu bedenkelijk. Er wordt meestal veel te hard getrapt aan Stormvo gels' kant en het geheel gelijkt 't meest op een spelletje „aanvallen en verdedigen". waarbij doelman Dijkstra zich buitengewoon onderscheidt. Na 18 minuten moet hij echter zwichten voor een schot van Haak Jr., die een penalty uitstekend benut. (11). Z.F.C. blijkt niet ontmoedigd en een voor zet van Strieker komt zelfs over de lijn, doch twee Z.F.C.'ers stonden buitenspel. Na 27 minuten neemt Stormvogels de lei ding door Prins, die met een pracht-kopbal Dijkstra passeert. (21). Stormvogels is nu niet te houden. Door goed werk van den linkerwing kan Prins op nieuw scoren, nadat Dijkstra eerst twee schoten schitterend heeft gestopt. (31). Met deze cijfers komt tenslotte ook het einde. De returnwedstrijd tussehen R.C.H. en Haarlem is eveneens op een nederlaag voor R.C.H. uitgeloopen, zij het ook nu weer met het kleinst denkbare verschil. Ook nu weer had een gelijk spel o.i. het best de verhouding weergegeven. Ten aanschouwe van circa acht duizend menschen werd een vlotte, spannende partij voetbal gespeeld, waarbij de gelukkigste ge wonnen heeft. Was R.C.H. in de eerste helft van den strijd onbetwist sterker, waarbij het eene doelpunt, reeds na elf minuten door Van der Horst gescoord, feitelijk een te geringe waardeering was. na de rust heeft Haarlem voor een groot deel den boventoon gevoerd, dat beloond werd door een prachtig doelpunt van Smit en heel gelukkigen goal van Kam- meijer, ontstaan uit een scrimmage. Het is een aantrekkelijke partij geweest, goed geleid door scheidsrechter Mutters, waar bij weliswaar wel eens een vrije trap moest worden uitgedeeld, doch over net algemeen in goede verstandhouding gespeeld werd, waar toe ook het uitstekend bespeelbare terrein het zijne bijdroeg. Het trio Melte, Kors, Prevost Sr. bij R.C.H. heeft wel een zeer goeden partij gespeeld, waarbij de middenlinie zich ze or behoorlijk aansloot, al was hier Pre vost Jr. wel de beste. Zijn uitvallen, een kwartier na de rust was een merkbare verzwakking. De voo hoede deed vooral voor de rust uitstekend werk, waarbij v. d. Horst zich weer de gevaarlijke man toon de, dioch uitstekend steun had zoowel van rechts als links. Na de rust daarentegen, voor al in de laatste twintig minuten leek het on misbare verband zoek en kon de toch niet zoo bijster sterke Haarlem-verdediging telkens in grijpen, waarbij keeper Kaan niet over pech te klagen had, al heeft deze over het geheel oehoorlijk gekeept. Zooals gezegd maakten cte bei'de verdedigers geen grooten indruk, even min als de middenlinie, die eerst werkelijk goed was, toen na de rust eerst Goedhart en daarna Urban, de laatste na een botsing, ver dween. Van Gooi speelde daarna uitstekend centerhalf en De la Mar zeer goed rechtshalf. Vreeken deed nu en dan iets te forsch. In de Haarlem-voorhoede was Smit weer goed. Hij is het, die regelmatig de anderen tot werken aanzet, zelf bergen werk verzet en ook nog een fraai doelpunt maakte. De rechter- wing maakte niet veel indruk, evenais Kam- meijer. Van Polanen deed na Smit nog het beste werk. Precies twee uur trapte Haarlem tegen den wind in af, doch direct neemt R.C.H. het ini tiatief en belaagt het Haarlem-doel, waar Kaan zich niet al te zeker toont. Al spoedig komt de eerste corner voor R.C.H., waarbij Vreeken reddend optreed; weer volgt een cor ner, waaruit Slot naast kopt. Bij een snelle doorbraak schiet Smit rake lings over, doch R.C.H. houdt toch de over hand. Na een fraaie combinatie tussehen Ruis, Hoogdendoorn, Lenselink en v. d. Horst, schiet deze laatste na elf-minuten onhoudbaar langs Kaan (1—0). Er volgt dan een periode van groot R.C.H.- overwicht. waarbij kort na elkaar drie corners te nemen vallen, alle zonder resultaat. De uitvallen van Haarlem zijn inmiddels niet van gevaar ontbloot; Mette doet echter uitstekend werk. Met R.C.H. in den aanval wordt rust aange kondigd. i Na de hervatting is bij Haarlem Goedhart vervangen door De la Mar; spoedig moet Urban wegens een ernstige kwetsuur het veld ruimen, waardoor Van den Berg invalt. Van Gooi gaat nu centerhalf en deze laatste rechtsback spelen. Haarlem neemt thans het spel in handen; de Racing wordt op eigen helift terug gedron gen. Op heel onverwachte wijze scoort Smit na een handige manoeuvre, mooi den gelijk maker (11). Er volgt weer een corner op het Haarlem- doel en dan eerst krijgt Haarlem zijn eersten hoekschop te nemen, spoedig gevolgd door nummer twee. Haarlem blijft sterker. Inmiddels is bij R.C.H. Prevost Jr. wegens een blessure van het terrein verdwenen; Van der Gevel neemt zijn plaats in. Het schijnt, dat het spel van R.C.H. eenigeimate verslapt. Toch worden nog diverse aanvallen door v. d. Horst c.s. ondernomen, echter is het spel thans te individueel om gevaarlijk te zijn. Negen minuten voor tijd komt tenslotte een hooge voorzet van Kammeijer in het R.C.H.- doel terecht (12). Nog geeft R.C.H. zich niet gewonnen; Kam meijer gaat de verdediging versterken: des ondanks dreigt er nog gevaar voor het Haar lem-doel, doch als de tijd verstreken is, heeft Haarlem na feilen strijd beide punten be machtigd. De elftallen begonnen den strijd in de vol gende opstelling: R.C.H.: Mette Kors Prevost Jr. Geutskens, Ruis, Prevost Jr. v. d. Meulen, Slot, v. d. Horst, Hoogendoorn. Lenselink. Haarlem: Kammeijer, Van Polanen, Smit, De Winter, Oldenburg. Vreeken, Urban, Goedhart Van Gooi, Verhappen Kaan Na het onverwachte succes tegen D.H.C. heeft H.F.C. het in den IJ-polder leelijk laten liggen. Zoo enthousiast en aardig het spel de vorige week was, zoo loom en slecht was het ditmaal. Als excuus zou misschien kunnen gelden de slechte toestand van het terrein, maar dit mag toch eigenlijk geen reden zijn. dat bij H.F.C. alle tempo ontbrak. Alle combinatie was zoek en daar de D.W.S.-ers hun bekend enthousiast en door tastend spel vertoonden, wekte het tenslotte geen verwondering, dat de nederlaag zoo groot geworden is. Alleen Dorsman liet zich door alle omstan digheden niet beïnvloeden; hij speelde een rustige, solide partij voetbai. Bij D.W.S. was Caldenhoven in grootschen vorm. Het werd hem ditmaal niet zoo moeilijk gemaakt, maar zijn opstellen en wegwerken stond werkelijk op internationaal peil. Middenvoor Ditmeyer was zeer beweeglijk en maakte het de H.F.C.-achterhoede geducht lastig. Hij werd goed bijgestaan door Slot. die door zijn tactisch werk opviel. Onder leiding van scheidsrechter Boekman stellen de volgende elftallen zich op: D.W.S.l Heekelaar, Caldenhoven, Van Stokken Sr., Trok, Hilster, Hartwich, Beuker, Slot, Ditmeyer, Luttinghuis, Van Stokken Jr. H.F.C.: Hagenaar. Wepster, Höck, Kermer, Koper, Van Olphen, Kruyer, Jongeneel, Dorsman, Van Baasbank. Schras. H.F.C. voelt zich in het geheel niet thuis op dit terrein; het is hard en tevens glad, terwijl er veel zand op ligt. D.W.S. daarentegen begint direct enthousiast. Haar aanvallen wor den goed open gehouden. Beuker geeft eenige goede voorzetten; weldra is het van Stokken Jr., die na tweemaal in te schieten, aan D.W.S. de leiding geeft (10). H.F.C. komt er nu iets beter in; er worden tenminste enkele aanvallen opgezet. Uit één hiervan krijgt H.F.C. een vrijen trap te nemen. Jongeneel neemt dezen goed; over vele hoof den heen verdwijnt de bal in het net (11). D.W.S. neemt het spel in handen; verschil lende vlotte aanvallen worden opgezet. Weer is het Van Stokken Jr., die Schras passeert (2—1). Koper zet eenige malen goed voor, maar deze kansen worden niet benut. Een schot van Hagenaar gaat eens juist over. Voor de rust blijven Caldenhoven c.s. de situatie meester. Het is weer D.W.S., dat succes heeft. Beuker zet van de achterlijn af heel mooi voor, Lut tinghuis kopt den bal in het net via de toppen van Schras' vingers (31). Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting is Höck vervangen door Drijver. Dit brengt niet de gewenschte ver betering. Integendeel. D.W.S. is nu voortdurend sterker; aanval op aanval volgt, Schras heeft druk werk. Toch kunnen doelpunten niet uit blijven. Het duurt echter nog vrij lang, voor dat de score verhoogd wordt. Na verschillende pogingen gelukt het aan Slot, het vierde doel punt te scoren (41). Inmiddels maakt een fiksche hagelbui het verblijf op het terrein er niet aangenamer op. Het is weer Slot, die de score verhoogt, door een voorzet van Van Stokken Jr. te benutten (5—1). Caldenhoven c.s. zijn volkomen meester van de situatie; telkens weer weten zij het spel te verplaatsen. Ook midbalf Hilster doet goed werk. De D.W.S.-keeper krijgt dan ook zoo goed als niets te doen. De buitenspelval, die de H.F.C.-achterhoede opgezet heeft, levert den D.W.S.'ers nog al eens moeilijkheden op. Tenslotte is het Ditmeyer, die van dichtbij het halve dozijn vol maakt (61). Spoedig komt hierna het einde van dezen in goede verstandhouding gespeelden wed strijd. Rest nog te melden, dat in den loop van de tweede helft Van Olphen vervangen werd door Hasselman. V. U. C—Excelsior (3—0) In een van beide zijden niet alleen slecht, maar ook onaangenaam gespeelden wedstrijd heeft V.U.C. een geflatteerde 30-overwin- ning behaald. Door onjuist uitloopen van Jongste, den Excelsior-doelman, weet V.U.C. na 7 minu ten door Behre met een kopbal de leiding te nemen. (10). Ondanks krampachtige pogin gen van beide zijden wordt er vóór rust niet meer gedoelpunt. In de tweede helft wordt het spel steeds ru wer, aanvankelijk door toedoen van And er - nach, doch diens voorbeeld wordt al gauw door beide ploegen overgenomen. Na 24 minu ten maakt Behre uit een scrimmage voor het Excelsior-doel er 2—0 van. Even later wordt Hoogesteger wegens beleediging van den scheidsrechter het veld uitgezonden, terwijl Holleman een waarschuwing krijgt wegens ruw spel. In de laatste minuut maakt Kop pens er uit duidelijke buitenspelpositie 3—0 van, waarmede het einde komt. A. D. O.Xerxes (32) Op een vrij goed bespeelbaar terrein heeft A.D.O. een alleszins verdiende overwinning op Xerxes behaald. Het zag er in het begin naar uit, dat A.D.O. het zwaar te verantwoorden zou krijgen, maar toen de vele Rotterdamsche aanvallen door gebrek aan doorzettingsvermogen met succes waren afgeslagen, was het na 25 min. spelens de Hagenaar Berg, die handig doorbrak en aan A.D.O. de leiding gaf (10). Even voor rust kon de Korte uit een corner met een kalm schot 20 maken. De tweede helft was nauwelijks een minuut oud. toen het opnieuw De Korte was. die met een vinnig scherp schot den bal langs Was- serval inschoot (30). Ondanks talrijke A.D.O.-aanvallen bleef Xerxes gevaarlijk; reeds 5 minuten later had Lagendaal het eerste tegenpunt gemaakt met een prachtschot (31). Weliswaar bleef A.D.O. het spel beheer- schen, maar verdere doelpunten lieten op zich wachten, tot 5 min. voor het einde Lagendaal met een kopbal den stand op 32 bracht. Daarbij bleef het. AFDEELING 1. Eerste klasse: Sparta 9 5 3 1 13 24—17 1.44 V.S.V. 9 5 2 2 12 19—17 1.33 Ajax 9 5 1 3 11 25—15 1.22 AD.O. 10 6 0 4 12 25—26 1.20 R.C.H. If) 4 3 3 11 18—15 1.10 Haarlem 10 4 2 4 10 23—20 1.— KF.C. 9 3 3 3 9 10—13 1.— H.B.S. 9 3 2 4 8 20—21 0.89 Hermes-D.V.S. 9 1 2 6 4 11—20 0.44 Xerxes 10 1 2 7 4 1629 0 40 AFDEELING II. Eerste klasse: DF.C. 9 6 2 1 14 16—8 1.56 Blauw Wit 8 5 2 1 12 13—6 1.50 Feijenoord 9 6 1 2 13 28—10 1.44 Stormvogels 10 6 2 2 14 27—14 1.40 D.W.S. 10 3 4 3 10 25—24 1.— Z.F.C. 10 2 5 3 9 13—18 0.90 D.H.C. 9 3 2 4 8 26—20 0 89 H F. C 10 1 3 6 5 14—29 0.50 Excelsior 10 1 3 6 5 1432 0.50 V.U.C. 9 1 2 6 4 13—27 0.44 door Criticus. R. C. H.Haarlem Men dient voor de beoordeeling van het spel in een plaatselijke ontmoeting altijd een milder maatstaf aan te leggen dan in andere wedstrijden; zeer zeker moet dat het geval zijn, wanneer de weersomstandigheden fraai voetbal wel erg moeilijk maken. De gespannen zenuwen, het zware, doch goed. bespeelbare terrein, zijn belangrijke factoren, die in de weegschaal moeten wor den geworpen en wanneer deze desondanks nog niet in evenwicht is, dan komt dat. door dat er van beide zijden, zoowel door R.C.H. als door Haarlem, fouten werden gemaakt, vooral tactische fouten, die den wedstrijd voor den onpartijdigen toeschouwer gedu rende lange periodes, ondanks de spanning, eenigszins tot een teleurstelling maakten. Deze match deed in vele opzichten aan den promotiewedstrijd herinneren, dien Haar lem en E.D.O. eenige jaren geleden op het oude terrein aan de Kleverlaan gespeeld hebben en waarin de rood-zwarten door het aannemen van een volkomen verdedigende houding na het behalen van een 1'0 voor sprong tenslotte een 21 nederlaag leden. Ook R.C.H. heeft het verlies van deze partij aan zichzelf te wijten, want slechts de grootste optimist zou verwachten, dat Van der Horst, de middenvoor der thuisclub, er zonder eenigen steun in zou slagen, tegen den feilen wind in, de Haarlem-verdediging te verrassen en het getij te doen keeren. Hoe meer de tweede helft vorderde, des te grooter werd de druk op het doel van R.C.H. en dat de bezoekers tenslotte slechts twee doelpunten scoorden, komt naast het goede verdedigen der backs en keeper op rekening van het feit, dat men in de Haarlem-voor- hoede bijna alles op Smit speelde, die. hoe goed in vorm ook, tegen de overmacht van tegenstanders, een wel erg zware taak had. Vóór de pauze wees niets er op, dat de thuisclub de match ging verliezen, weliswaar gaf Ruis de ballen dikwijls te hard aan, waardoor ze met den harden wind naast of over het doel gingen, maar de RC.H.-spil opende het spel behoorlijk naar de vleugels, van wie de linksbuiten het meest op den voorgrond trad. En daar ook de binnenspe- lers Hoogendoorn en Slot steeds aan den aanval deelnamen, ontsnapte het Haarlem- doel eenige malen op fantastische wijze aan doorboring, te vaker, daar doelman Kaan allesbehalve zeker vim zijn zaak was. Te weinig en onzuiver schieten was mede oor zaak, dat R.C.H. zich bij de rust met een enkel doelpunt uit een goed geplaatst, doch niet onhoudbaar schot van Van der Horst moest tevreden stellen. De Roodbroeken hadden in de eerste helft echter ook niet stil gezeten en het dient ter eere hunner middenlinie te worden gezegd, dat deze voortdurend moeite bleef doen om het spel te verplaatsen. De spil Urban on derschepte door goed koppen menigen aan val, waartegenover stond, dat hij alles door de lucht naar het midden plaatste, zoodat Kammeijer en Oldenburg wel heel weinig gelegenheid kregen, om gevaarlijk te worden. Smit's groote bewegelijkheid en zijn steeds goed opstellen leverden een voortdurend ge vaar voor de R.C.H-veste op, dóch ook de Haarlem-binnenspelers bleven in deze pe riode teveel achter en hun opbrengen van het leder vorderde te veel tijd. Met een goed spelverdeeler als Kammeijer op de spilplaats ware Haarlem, ondanks het R.C.H.-overwicht voor de pauze zeker niet in het nadeel ge weest. De tweede speelhelft was veel minder in teressant en betrekkelijk eenzijdig. Na enkele attaques van de thuisclub, die geen succes opleverden, omdat de vleugelspelers te lang wachtten met voorzetten, hielp de wind Haarlem tot een aanvankelijk aarzelend in gezetten aanval in de beruchte W-formatie. Om onnaspeurlijke redenen vond R.C.H. hier in aanleiding, met acht man te gaan ver dedigen, waardoor het middenveld vrij kwam en de beide Haarlem-binnenspelers de on verwachte gelegenheid kregen, mede ten aanval te trekken. De bezoekers kregen toen een geluk bij een ongeluk, want de gebles seerde Urban en Goedhart werden vervangen door Harry de la Mar en Van den Berg, waar door Van Gooi op de spilplaats kwam en de middenlinie beduidend sterker werd. De la Mar benutte de kans, duidelijk aan te too- nen, voor wie dat wellicht nog mochten be twijfelen. welk een knap speler hij Is en over welke uitstekende technische capaciteiten hij beschikt. Toen bracht Smit met een waar lijk prachtig onverwacht schot de partijen op gelijken voet en men mocht verwachten, dat beide ploegen thans met volle kracht en open spel ten aanval zouden trekken. Doch er gebeurde niets van dat alles. R.C.H. ging zoo mogelijk nog hardnekkiger verdedigen en het dient gezegd, dat zij daarin moeilijk te overtreffen is. Haarlem accepteerde den aanval, zonder dat deze veel afwisseling vertoonde. Welis waar profiteerde Van Gooi met goede passes uitstekend van Kammeijer's snelheid en kreeg ook Oldenburg zoo nu en dan het le der goed aangegeven, doch in hoofdzaak bleef de aandacht op Smit gevestigd, niet het minst van de R.CH.-verdedigers. Een af gemeten voorzet van den linksbuiten kwam wel zoo zuiver in den doelmond neer, dat het sinds geruimen tijd in de lucht hangende winnende doelpunt eindelijk wel gescoord moest worden en dat was practisch het ein de van de match. De Roodbroeken versterkten hun defensie en thans was er voor een te laat aanvallend R.C.H. geen kans meer. Vooral Verhappen weerde zich geducht, voorkwam eenige ma len een zeker doelpunt en zal met nog wat meer routine, zeker een versterking van de nog altijd te zwakke Haarlem-verdediging blijken te zijn. Bij de thuisclub heeft de achterhoede ook ditmaal goed gewerkt; de spil Ruis speelde voor de pauze een belangrijke rol. waarvan Van der Horst mede profiteerde. Ook Slot dient in deze helft te worden vermeld. Haarlem moest het in de verdediging hoofdzakelijk van haar backs hebben, van wie, zooals reeds gezegd, Verhanpen in ge vaarlijke situaties de verwachtingen over trof. Overigens blijf ik van oordeel, dat de bezoekers hun team zeer zouden versterken door opstelling van de middenlinie: De la Mar. Kammeijer en Van Gooi. De linkshalf Vreeken hoede zich voor onnoodig fel spel en Polanen voor het schieten van te grooten afstand. Hoewel Smit bergen werk heeft verzet en een waarlijk buitengewone bal controle heeft, zou het toch aan de produc tiviteit van de voorhoede ten goede komen, wanneer hij zijn manoeuvres wat minder ingewikkeld maakte en het leder sneller af gaf. mits dan ook de beide binnen spelers zorgen, op hun plaaU in den aanval te zijn. CRITICUS. BeverwijkZaandijk (10) De heer Paardebek had de leiding. Maenhout brengt voor Beverwijk den bal aan het rollen. De Wij kers krijgen even buiten de beruchte lijnen een vrijen schop te nemen, maar deze levert geen resultaat op. Zaandijk krijgt ook zoo'n buitenkansje, maar eveneens zonder succes. Zoo golft het spel vlug heen en weer, toch is de druk op het Zaandijk-doel heviger dan op dat van Beverwijk, niettegenstaande de bezoekers den stevigen wind in hun voordeel hebben. Talrijke kansen verknoeien de Wij kers meestal door te kort spel, maar ook het keu rig verdedigen van Zaandijk is daar de oor zaak van. Enkele goed opgezette aanvallen loopen dood op buitenspel. Als de Wij kers de vleugels in den aanval betrekken is het A. Markx, die van de rechtsbuitenplaats een goed schot lost, dat door een der Zaandijk achterspelers van richting wordt veranderd en dan doel treft (1—0). Na de rust zitten de Wij kers weer direct voor het Zaansche doel, maar een schot wordt goed opgevangen. Even later schiet Zaandijk hoog over, wat de Wij kers aan den anderen kant nadoen. De spanning stijgt met de minuut want de overwinning is nog lang niet zeker. Nadat Zaandijk heeft naast geschoten, neemt Beverwijk het spel geheel in handen; op fortuinlijke wijze ontkomt het Zaansche doel aan een doorboring. Na deze druk komt Zaandijk opzetten, alles wordt op den aanval gezet. Ook dit baat niets, zelfs een vrije schop buiten de beruchte lijnen wordt hoog overgekogeld. De spelers raken zichtbaar vermoeid; Bever wijk wordt weer sterker, maar de doorbraken van Zaandijk blijven gevaarlijk. Met Beverwijk in den aanval komt het einde met een 10 overwinning, die des te meer van beteekenis is, nu ook Alkmaarsche Boys en Succes verloren. Vier eere-leden op één avond! Terdege teekent dit de stemming van Zaterdag in de jaarvergadering van den Kennemer Turn kring, welke organisatie altijd zóó zuinig was met het verleenen van het eere-lidmaatschap, dat daarmede in 24 jaren tijds slechts drie personen werden begiftigd. Het a.s. 25-jarig bestaan was gereede aan leiding, vooral die menschen te huldigen, welke vrijwel de geheele kwart eeuw met den kring in bijzondere mate hebben medege leefd. In een enthousiaste feestrede richtte de kringvoorzitter, de heer J. Hop, ziöli dan ook in de eerste plaats tot de eere-leden, de heeren A. W. Driessen (oprichter) en B. J. Wieland Los, en tot den heer C. Versteeg. Op voorstel van het bestuur werd laatst genoemde onder luid-applaus tot eere-lid benoemd, welke onderscheiding ook ten deel viel aan den heer P. Dijkstra. Dezelfde eer viel, nu op initiatief uit de vergadering, te beurt aan den man, die zichzelf moeilijk kon voordragen, maar die zich toch het meest van allen voor den kring verdienstelijk heeft gemaakt: den heer J. Hop, den voorzitter. Zijn echtgenoote, die den kring zoo krachtig steunde, werd eveneens tot eere-lid benoemd. Na een krachtige aanbeveling door den voorzitter werd vrijwel algemeene spontane medewerking toegezegd aan de Lighal-uit- voerimg. Door O.S.S. werden lansen gebro ken voor adspiranten-gymnastiekwedstrijden en voor een dames-keurkorps, door Concordia voor handbal, en door Bato voor oefening van veteranen, waarvoor de heer W. H. Verkes zich onmiddellijk als leider beschikbaar stel de. In het technisch programma 1936 werden opgenomen: Gymnastiek: Cursus keurturnen. Wedstrijd, Haarlemrest (heeren). Lighal-uitvoerimg. Graad wedstr ij den. Athletiek: Jury-cursus. Competitie. Kam pioenswedstrijden. Kringenwedstrijd. Adspi- ranten-wedstrijden. Spel: Adspiranten-wedstrijden. Handbal- competitie. De viering van het jubileum, de Bondsfeesten en onzekerheid over inkomsten beperkten dit programma. Gratia-Plato bleek wegens financieele om standigheden voor het K.N.G.V. bedankt te hebben. Er zal evenwel moeite gedaan worden voor het treffen van een regeling, die dit be sluit ongedaan maakt. Toch zou het budget van den kring ingeval van definitief bedan ken aangetast worden en ook wegens a.s. inkomsten-vermindering van anderen aard bleek een voorzichtig beleid geboden, als is er nu een voordeelig saldo. Bij acclamatie werden nu bij enkele candidaat stelling in het bestuur herkozen de heeren F. G. J. van den Berg en J. H. O. van de Wal, en in de Technische Commissie de heeren D. Beets, P. Dijkstra en P. J. Wage- mans. De vergadering aanvaardde een motie, waarin het bestuur wordt verzocht de wen- schelijkheid en mogelijkheid te overwegen van overschrijvingsbepalingen ten aanzien van wedstrijden. De voorzitter wees ten slotte op het huidige vroeger nooit bereikte, ledental van 2865 en hij herinnerde aan de jubileums-feestelijk heden, welke zullen worden gehouden op 7 Maart (receptie), 8 Maart (Nederland Frankrijk) en 14 Maart (feestavond). Turnlust. Dinsdagavond geeft de Chr. Gymn. Ver. Turnlust voor haar jongste adspiranten en kleuters een Kerstfeest in het gebouw der H. J. M. V. Turnlust is een der zeer weinige Haar- lemsche turnvereenigingen, die dezen win ter een uitvoering geven. Zij wordt op 25 Januari ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan gehouden in het Gemeentelijk Con certgebouw. De Sterrit naar Monte Carlo. De K.N.A.C. deelt ons mede, dat de heer W. Zweerts de Jong te Benn ebrook met een SjS. heeft ingeschreven voor den Sterrit naar Monte Carlo. Zijn startplaats is Amsterdam. Tot nu toe hebben zes Nederlandsche rijders voor dezen Sterrit ingeschreven. Het staat echter vrijwel vast. dat dit aantal nog zal stijgen. De inschrijving sluit 24 December a .3.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 8