HET NIEUWE AVONDBLAD VOETBAL DAMMEN 21e JAARGANG No. 46 VRIJDAG 27 DECEMBER '35 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week lü ets., per maand 40 cents plus 2 y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op 2on- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij vóór Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Eike regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regeLs 25 cfc„ elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden', 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Om het wereldkampioenschap Dammen. Kerkconcert „Excelsior". Als we onze indrukken over het door het Chr. Gem. Koor Excelsior, dir. Jan Beider, in het kort zouden mogen samenvatten, dan zouden we tot de volgende slotsom komen: een vol kerkgebouw, over het algemeen uit stekende zang en een behoorlijk lang pro gramma. Om met 't laatste te beginnen: vroeger had Excelsior de loffelijke gewoonte een steedsch- opgezet programma af te werken, n.l. kort en zonder pauze. Zoo werden de toehoorders geboeid, bleven de indrukken beter bewaard en bleef de geest frisch. En de zang werd er zeker niet minder door. Integendeel! Wat onder de handen van Beider vandaan komt is qua koorzang altijd wel degelijk af gewerkt. Zoo was het ook met de 3 Bach- 'koralen. Doch meer nog dan naar de op een Kerstconcert gaarne gezongen koralen, ging onze belangstelling uit naar Max Bruch's be kende Hebreeuwsche Gezangen en van Nieu- wenhoven's lang niet gemakkelijk liggend Miserere. In het laatste wordt de openingsfuga op klagende wijze door de bassen ingeleid, die hier 3-deelig genoteerd staan en in het Filili tot e' oploopen, zoodat er wel bijzondere eischen aan zuiverheid en klank gesteld wor den. Niet minder is dit het geval met de andere stemmen; zoo krijgen de alten haar beurt in het Clamabo altissimum, terwijl deze zelfde passage de sopranen dwingt tot het uiterste (a") en zoodoende moet de dirigent wel terdege schaven en vijlen om een warmen koorklank te behouden. Veel is er in het werk, gebouwd op Psalm 56, dat aan den miotetstijl uit de 3e Ned. School (14501525) herinnert. In alle opzichten gaf Excelsior blijk, dat er tekstbegrip was. Beider met de bekende zorg voor nuance en effecten wat het mengen der kleur best toevertrouwd. Over 't geheel konden de mannenstemmen ons meer bekoren dan het vrouwenkoor, dat in klank in hoogte dik wijls schril aandeel. Einde precies op toon. Beider had met dit Miserere knap werk ge daan; vooral in rhythme en modulatie. En al spreekt de compositie niet tot het groote publiek, ze is de moeite van een herhalen waard. Van beter gehalte qua compositie zijn on getwijfeld de veel uitgevoerde Hebreeuwsche Gezangen van Max Brüch. Hier proeft men toch dadelijk den orkestmusicus, die melo disch en harmonisch schrijft op een wijze, die hem een waardig tijdgenoot van den groo- ten Brahms doet zijn. Vooral het Ardbiens Kamele munt uit door prachtig gefigureerde baspassages, die stemmen met gave technische ontwikkeling vragen. Dit Hebr. Gez. is bedoeld als Chanoeko-feestlied (Inwijding van den Tempel) De egale, ronde koorklank is iets waar de leider zeker zijn aandacht aan zal moeten wijden. Meer homogeen was no. 2, dat zeer soepel en genuanceerd vertolkt werd. Mach tig klonk het mannenkoor in 3; dat was keurig van studie! De tekstdichter is Lord Byron geweest; Excelsior zeng het in 't Duitsch, doch we ves tigen de aandacht op de uitstekende Holland- sche vertaling van ds. Erdmann, die werkelijk beter is dan de niet-oorspronkelijke Duitsche tekst Mej. Riek van Veen (alt) bracht ons 3 in het kader van den avond passende geestelijke liederen, o.a. van Peter Cornelius. Een mooi, fluweelig timbre, fraai aansprekend in het lage en middenregister mag de soliste het hare noemen. Als nu de voordracht nog wat inniger gegeven wordt en mej. Van Veen zich traint haar stem grooter draagkracht te geven kan zij nog veel bereiken. In de Kerstcantate van Anna Lambrechts- Vos, uitgevoerd door een meisjeskoor met pianobegeleiding, fungeerden mej. A. v. d. Does en mej, R. van Veen resp. als sopraan- en altsolisten. Jammer dat de bezetting niet wat voller is. Beider had zich extra moeite gegeven deze cantate te doen slagen en het koor was volgzaam in alles; de klank echter ïiiet vrij van heeschheid. Zeer goed voldeed ons de alt, de sopraan was gehandicapt door nervositeit, de pianiste gruwelijk in haar spel. In zijn geheel hoorde zulk een werk nog niet op een concert thuis. Het volle baritongeluid van den heer Nol van Leeuwen kwam in de aria uit Paulus wel heel mooi tot zijn recht; de voordracht ge tuigde van tekstbegrip en -uitdrukking; ver zorgde uitspraak. De organist vervulde de rol van den onzicht- baren assistent een taak, bij den heer A. W. van Leeuwen in muzikale handen en hem wel toevertrouwd. Door praeses Oudakker werd de avond op de gebruikelijke manier geopend en gesloten. W. OLIEBOLLENDAG TEN BATE DER SCHOOL VOEDING. Het comité „Sehoolvoeding", dat ook dit jaar weer bijzonder actief is en dank zij zijn acti viteit weer aan tal van kinderen een „school maaltijd" kan verstrekken, houd^a.s. Maandag 30 December een „oliebollendag". De oliebollen worden door de dames, die de schoolmaaltijden .bereiden, in de keuken van de sc-hool voor B.L.O. gebakken en worden langs de huizen en op straat verkocht vier stuks voor 10 ets. Ook worden bestellingen gaarne aangenomen, zoowel door de verkoopers als aan de keuken. Waar elders deze oliebollendagen met succes zijn gehouden, zal ook hier het succes zeker niet uitblijven. Men weet immers, dat men, al oliebollenetende, er toe medewerkt, dat aan vijfhonderd kinderen, die genieten van het werk van het comité, hun warmen maaltijd Weer voor eenigen tijd verstrekt kan worden. Ook een partij in Velsen? BI) HET EINDE VAN 1935 Het kan nóg goedkooper en nóg beter Neem de IJMUIDER COURANT. 10 cent per week. Alle abonnés zijn verzekerd Naar wij vernemen is in de j.l. Dinsdag avond gehouden ledenvergadering besloten, pogingen in het werk te stellen, één partij en zoo mogelijk de achtste, in onze gemeente te laten spelen. Voor dit doel heeft het bestuur de beschikking gekregen over de Bioscoop de Pont, die zich voor dit doel wel bijzonder leent. Alhoewel hieraan groote kosten verbonden zijn, hoopt het bestuur op den steun van de vele damliefhebbers in onze gemeente en op een groote belangstelling bij den wedstrijd, die vermoedelijk Donderdag 9 Januari zal plaatsvinden. De partij zal 5 uur beginnen en na afloop daarvan zal den bezoekers een filmvoorstelling worden aiangebodtn. Op twee demonstratie borden, geplaatst op het tooneel en die zullen worden bediend door de meesters Dukel en Ligthart, zullen de bezoekers de wedstrijdpartij kunnen volgen. KERSTFEEST LEGER DES HEUS. Het Leger des Heils heeft der traditie ge trouw de Kerstdagen niet onopgemerkt laten voorbij gaan. Reeds Maandagavond is het Kerstfeest ingezet met een openlucht bijeen komst, met een verlichten Kerstboom en een lichtbeeldenvertooning. Deze bijeenkomst, gehouden in „de Schildersbuurt" werd door eenige honderden belangstellenden bijge woond. Dinsdagavond werden aan 125 behoef- gezinnen ,paketten levensmiddelen eenige versnaperingen uitgereikt. Behalve de reeks bij eenkomsten, gehouden in de leger- zaal op de beide Kerstdagen, hebiben de korps- kad-etten ook op andere wijze mooi werk ver richt. Zij bezochten 28 zieken en brachten voorts een bezoek aan het Antonius Ziekenhuis, waar zij Kerstliederen zongen en aan de zie ken een pakje bloemen als Kerstgeschenk aanboden. Met dit mooie werk hebben de Heilsoldaten tijdens de Kerstdagen in menig gezin lichtstraal -binnengebracht. FEESTAVOND VELSER H. B. S. VEREENIGING De Velser.H. B. S. Vereeniging organiseert Donderdag 2 Januari a.s. een feestavond in de Bioscoop de Pont. Op dezen avond zal worden opgevoerd „Bonzo en de eeuw van het Kind", een saty- risch blijspel door Cornelis Veth. Na afloop is er bal met muziek van „The Rythm Stormers". Ongeval door de gladheid. Dinsdagmiddag vond in de Stephensonstraat nabij de Tweede Torricellidwarsstraat een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door den heer van L. alhier en een 3-wielige motorbakfiets, bestuurd door R. te Beverwijk. De auto, komende van de Stephensonstraat had den bestuurder van de van rechts uit de Tweede Torricellidwarsstraat komende motor- bakfiets geen voorrang verleend. Volgens oog getuigen had de auto vrij snel gereden, terwijl de straat zeer glad was, waardoor de bestuur der niet kon remmen. Door de botsing kantelde de driewieler waardoor deze beschadigd werd en een deel van den inhoud n.l. een aantal brooden even eens verloren ging. De auto kwam dwars op het trottoir te staan en werd eveneens bescha digd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GENEESKUNDIGE- EN GEZONDHEIDS DIENST. De directeur van den Gemeentelijken Ge neeskundigen- en Gezondheidsdienst is ver hinderd zijn gewone spreekuur te houden tot en met 2 Januari a.s. SANTPOORT Kerstspel Vrijz.-Hervormden. Opgevoerd door den Vrijz.-Chr. Jongeren Bond. VELSEN Weer inbrekers in actie. Velsen-Noord is de laatste dagen vóór Kerst mis weer door inbrekers bezocht. Thans zijn de Melklaan en de Noorderlaan door ongenoode gasten met een bezoek vereerd. Ten huize van een bewoner van eerstgenoemde laan zijn ontvreemd een metalen zendelingehbusje, in houdende ongeveer acht gulden, hoofdzakelijk centen en een bruin lederen damesportemon- naie, inhoudende ca. 2.50 gld., bestaande uit centen, dubbeltjes en kwartjes. In een woning aan de Noorderlaan kwam men binnen vermoedelijk met behulp van een valschen sleutel. Uit een portemonnaie die bewaard werd in een keukenkast heeft men den inhoud f 4.50 ontvreemd. ONTHEFFING WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter algemeene kennis, dat door lien voor Maar-dag 30 December 1935 onthef fing is verleend van het verbod, vervat in ar tikel 1 der verordening op de Winkelsluiting in dier voege, dat op dien dag kappers- of bar biersondernemingen voor het verrichten van kappers- of barbierswerkzaamheden geopend mogen zijn tot des avonds 8 uur. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: W. M. L. DijkhuizenAhlers, d, Zandersstraat 36, IJmuiden; M. G. Huykens- Nijiman, z., Biezenweg 12, Santpoort; T. Beek huisvan Leeuwen, d., J. v. Heemskerkstraat 101, IJmuiden; E. Wijk-erZwaan, z., J. Heemskerkstraat 15, IJmuiden; A. J. Mooij Zwanenburg, d., Lagersstraat 14, IJmuiden; G. J. Witteman—Wempe, d., Overbildtweg 35, Santpoort. Overleden: W. Jutten, 50 jaar, ongeh. a. b. van een trawler; A. v. d. Water, 66 jaar, echt genoot van A. Sabel, Eikenstraat 25, IJmui den; E. G. Nordmann, 45 jaar, echtgen. van C. Butter, Hoofdstraat 178, Santpoort; A. van Dorp, 4 maanden, zoon van S. van Dorp, Breesaapstraat 43, IJmuiden, De resultaten die vorig'jaar Kerstmis bereikt werden met het uitvoeren van een eenvoudig Kerstspel door den V.C.J.B. had deze groep ook nu weer doen besluiten 1.1. Dinsdag- en Woens dagavond. resp. in het gebouw der Vrijz. Herv. aan den Groeneweg en in de Ned. Herv. Kerk te Santpoort, een opvoering te geven. Het is niet onze bedoeling een critische be schouwing aan deze uitvoering te wijden, maar wel de aandacht te vestigen op het verblijden de verschijnsel, dat in den Kersttijd in een kerkgebouw, getracht wordt het mysterie yan het Feest des Lichts door middel van het oude Kerstspel dichter tot den bezoeker te brengen en dat dit gebeurt op een wijze, die aesthetisch de bewondering wekt. Hier is geheel iets anders dan de traditio- neele Kerstfeestviering met versierden Kerst boom.en niet altijd geslaagde verhaaltjes en dan meestal daarna de hinderlijke tractaties. Dikwijls lijdt zoo'n viering aan banaliteit en dit poogt de V.C.J.B. té ondervangen. Oudere, conservatieve menschen zullen even moeite hebben deze geheel andere „feestviering" te aanvaarden de jongeren vinden het van zelfsprekend, dat het op deze wijze gebeurt. Er was dezen avond een buitengewoon-eer biedige sfeer in het zeer goed bezette kerkge bouw. Er was en dit is toch wel waarom het gaat, als van het mysterie van Kerstmis ver haald wordt, er was eerbied en devotie, bij de uitvoerenden zoowel als bij de luisterenden. Hoe modern de daad ook mag zijn, het spel heeft in melodie en harmonie, in rhythme en in zeggen toch alle naïveteit van het primi tieve gebeuren behouden: het Kerstgebeuren speelt zich op een simpel podium af, waar Maria en Jozef zijn en de herders en de enge len en waar de kribbe staat. Met innerlijke overgave hebben zij, die de actieve rollen vervulden, dit spel op loffelijke wijze vertolkt. En gewaagd het kerstverhaal te brengen met iets, dat anders is dan het traditioneele. En, al heet dit andere dan „moderne manier", het merkwaardige is, dat het boeit en het de primitieve en middeleeuwsche schatten op- nieuwe glanzen en stralen doet. Er is in dezen tijd behoefte aan geestdrift voor dat wat een waagstuk lijkt; zoo leek het ook hier, maar 't was het au fond niet. Want de „tale Kanaans" werd op zulk een begrijpe lijke, zuivere en gewijde wijze gesproken, dat het een ieder „gepakt" moet hebben. Op den avond, welke wij te Santpoort bij woonden, sprak Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga een toelichtend woord en leidde als predikant den geheelen dienst. Den kring van jongeren, die dit spel (dat niet als too- neelspel moet worden opgevat!) introduceer de, heeft hij met enkele woorden bij het audi torium ingeleid. Dat deze jongeren op den door hen inge slagen weg mogen voortgaan! Voor dezen zoo uitmuntend in sfeer, èn wijding geslaagden avond komt hen een woord van hulde toe. W. OM DEN NEDERLAND- SCHEN VOETBALBEKER. V. S. V.Heerenveen (74) V.S.V. ontwikkelt direct een snel, goed slui tend spel, dat het doel der bezoekers onmid dellijk in gevaar brengt. Herhaaldelijk worden aanvallen op het Hee- tenveen-doel ondernomen en na ongeveer een kwartier spelens loopt G. Michel den bal in het doel als de keeper een hard schot van U. de Wolf laat vallen (10). Ook na dit doelpunt behoudt V.S.V. het beste van het spel en slechts sporadisch weet de Heerenveensche voorhoede het tot het doel van V.S.V. te brengen. Bos, die Hillekamp vervangt, doet dikwijls zeer goede dingen; een beetje meer routine en deze jonge speler zal zich in het eerste elftal weten te handhaven. Michel toont zich ditmaal zeer productief. Hij benut een voorzet van Goos fraai. Even later tipt dezelfde speler den bal juist over den te ver voor zijn doel staanden keeper. (3—0). Een gevaarlijk moment voor het V.S.V.-doel, dat ontstaat uit een corner en waarbij de bal uit de handen van keeper Michel wordt ge- loopen, lost v. Zutphen op door het leder re soluut weg t/ trappen. Een corner op het Heerenveen-doel, welke Bos neemt heeft succes; de naar bin nen gekomen Goos schiet het leder hard in (40.) Heerenveen werkt zich na dit doelpunt wat meer los en vooral haar linksbuiten treedt bij de daarop volgende aanvallen op het V.S.V. doel op den voorgrond. Direct na de rust geeft G. Michel Goos een mooie kans om den voorsprong te vergroo- ten, doch deze laat de kans ongebruikt voorbij gaan. Na eenige vergeefsche aanvallen der Heerenveensche voorhoede gelukt het den rechtsbuiten, om onhoudbaar voor Michel den achterstand te verkleinen. Heerenveen heeft haar opstelling gewijzigd. Het elftal speelt thans veel beter. Wanneer de beide V.S.V.- backs elkaar niet begrijpen, maakt de rechts binnen der bezoekers van deze gelegenheid ge bruik om er 42 van te maken. Nauwelijks is de bal weer afgetrapt, of de V.S.V.-voor hoede zit alweer voor het doel Van Heerenveen, Michel stelt de Wolf in de gelegenheid te sco ren. Deze bedenkt zich niet en de stand is 52, Even later krijgt Borst den bal van de Vries aangegeven en de stand wordt met een goed schot op 6—2 gebracht. Sterk scoort het zeven de doelpunt (72). Nog tweemaal weet de Heerenveensche voorhoede Michel te passee- ren. eenmaal door den middenvoor en voor de laatste maal door den rechtsbinnen, zoodat deze wedstrijd in een 74 overwinning voor V.S.V. eindigt. G. V. A. V.Stormvogels. Wegens afkeuring van het terrein is de ont moeting G.V.A.V.—Stormvogels niet doorge gaan. Van G. V. A. V.-zijde is voorgesteld, de zen wedstrijd op Nieuwjaarsdag te doen plaats hebben, doch het Stormvogelsbestuur, heeft dit nog niet geaccepteerd'. Werkloozencompetitie. Het programma voor 31 December en Januari luidt: 31 December: V. V. T. I—V. V. C. II, R. C. H., F. J. Wempe. R. Zwart II—Metaal B, Vergierdeweg, R. Kremer. V. V. B. II—R. Wit I, Transport, P. J. Doets. Z. W. V. IZandvoort, W. v. Duyn. 2 Januari: R. Zwart.1—Gazelle I, Transport, H. J. Boeree. Z. W. V, IIV. V. M., Zandvoort, J. Hendriks Metaal a—V. V. B. I, H. F. C„ de Tello R. Wit II—V. V. T. II, V. S. V., M. J. v. Too- renburg V. V. C. IGazelle II, Vergierdeweg, de Koning )m het Wereldkampioenschap. Morgen Zaterdag 28 December zal te Amsterdam in het Victoriahotel, de match om den wereldtitel dar1 men tusschen den ti telhouder Maurice Raiehenbach (Frankrijk) en onzen nationalen kampioen J. H. Vos be ginnen. Na den match EuweAljechin om het we reldkampioenschap schaken, zal ook de match VosRaiehenbach in binnen- en buitenland alom de belangstelling trekken. De geschiedenis der weredldkampioenschap- pen dammen is als volgt: 18891912 Isidore Weiss. Drie-en-twintïg jaren heeft Weiss den ti tel van wereldkampioen gedragen; niet om dat hij dezen in officieele tournooien be haald heeft, doch omdat er niemand was, die hem in matches kon verslaan. De eerste officieele wedstrijd om den wereld titel werd in 1909 te Parijs gespeeld. In dit t-ournooi wist Weiss zich te handhaven. Hol* land kwam toen uit met Jack de Haas en Ph. L. Battefeld en de Franse-hen met I. Weiss, S. Bizot, Dr. A. Molimard, M. Fabre, J. Du- rnont en M. Baledent. De tweede wedstrijd om den wereldtitel vond in 1912 te Rotterdam plaats. Ook hier vormden Nederlanders en Franschen de be zetting. Het was in dit te Rotterdam gehou den tournooi waar Weiss de nederlaag leed en waarin een speler, dien men van te voren wei nig kans gegeven had, Weiss onttroonde. En zoo staan wij thans bij het begin van de zevende match om den wereldtitel: Rai ehenbachVos. Raiehenbach is een speler met een geboren aanleg, fonkelend van geest, dochzonder weteiischappelijken ondergrond. Hij taxeert het spel op de kansen van het oogemblik en die de tekortkomingen zijner tegenstanders hem bieden. Zijn spel opbouw is brillant en vol persoonlijk cachet. Onze nationale kampioen Vos daaren tegen kent de theorie van het spel als bijna geen ander; hij verstaat de kunst, elk theo retisch voordeeltje uit te buiten en te benut ten. Een prognose zullen wij niet stellenhet zou ook niet mogelijk zijn, met eenige kans op succes een voorspelling te geven. In ieder geval heeft Raiehenbach zijn leef tijd voor. Hij is nu ruim 20 jaren jonger dan onze nationale kampioen. Laten wij hopen dat wij Hollanders met evenveel voldoening hierop zullen mogen te rugzien als bij den match om het wereldkam pioenschap schaken. Dr. Max Euwe doet den openingszet. Onze wereldkampioen schaken, Dr. Max Euwe, heeft zich bereid verklaard, den ope ningszet van dezen match te doen. Voorts kunnen wij nog mededeelen dat deze match zal bestaan uit vijftien partijen inplaats van tien, zulks in verband met de vele aanvragen uit andere steden om ook daar enkele partijen vast te stellen. Voor alle partijen is het begin vastgesteld op zes uur n.m. Alle partijen zullen op den- zelfden dag worden uitgespeeld, zoodat afge broken partijen niet zullen voorkomen. In dichten mist zijn op de Elbe twee schepen met elkaar in botsing gekomen. De stoomboot „Ouse" werd zóó zwaar beschadigd, dat men het schip slyechts met de grootste moeite aan den grond wist te zetten- BRIDGEN. HAARLEM—AMSTERDAM ONBESLIST. Voor de competitie om don Waddington- beker, die dit jaar verspeeld wordt tusschen gemengde paren, bonden de afdeelingen Haar lem en Amsterdam den strijd aan in „Boe- kenroode" te Aerdenhout. Voor Amsterdam speelden mevrouw W. B. Buma met mr. F. w. Goudsmit en de familie J. J. Steenbergen, terwijl Haarlem vertegen woordigd werd door de combinatie's mevrouw J. Spruyt met den heer A. C. Bosse en mejuf frouw L. Salomon met den heer W. P. J. Schalken. In dezen wedstrijd wisten de Haarlemmers in de eerste zestien spellen een voorsprong van 1230 punten te behalen. Dit was een mooi succes, maar ook noodig, want in de tweede helft behaalde Amsterdam 1450 punten meer dan Haarlem. Wanneer het verschil echter onder de 500 punuten blijft, wordt de strijd, als een gelijk spel beschouwd, wat hier dus het geval was. Haarlem heeft nu gewonnen van 't Gooi, terwijl Amsterdam, Den Haag heeft versla gen. Haarlem slaat dus geen slecht figuur. BRIDGE-DRIVE INDISCHE VEREENIGING. De Kerstdrive van de Indische Vereeniging van Haarlem en Omstreken mocht zich weer in een groote belangstelling verheugen. Onder de beproefde leiding van den heer J. van d. Willigen, probeerden ongeveer zeventig bridgers een der hazen of fazanten machtig te worden. Er werd een intensieve strijd ge streden in de drie klassen, welke door de leiding waren ingedeeld. In de z.g. roode (sterkste) groep, had men twaalf paren ingedeeld, terwijl de andere twee groepen elk uit tien paren bestonden. De uitslag van deze drive was: Klasse A: 1. De heer en mevrouw Cohen (Bloemen- daal) 621/z match points. 2. Mej. Salomon met den heer Schalken 60 1/2 match points. Klasse B. 1. Mevrouw van der Willigen met den heer Sieliakus. 70 V» match points. 2. Heer en mevrouw Schaap, 62 match points. Klasse C. 1. Heeren Breet en Clarkson 61V2 match points. 2. Heer en mevrouw Koster, 61 match points. I

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1