BERICHT BEVERWIJK De veldloopen van D. E. M. Goede sport op „Adrichem". Op den Tweeden Kerstdlag werden op hat sportterrein „Adrichem" de jaarlijksche veld loopen gehouden van de R.K. Sportvereeni- ging „D. E. M." Het parcours leidde door het zware polderland. De start was op het D. E. M.-terrein, vanwaar de geheele strijd uitste kend gevolgd kon worden. Begonnen werd met de B-klasse nieuwelin gen, waarvoor zich 17 deelnemers hadden aangemeld. Spoedig maakte Oosterveer (Hol land, Haarlem) zich van het peloton los en vergrootte geleidelijk zijn voorsprong In de staart kwam nogal eens verandering, doordat een felle strijd gevoerd werd om de gunstigste plaats. Vijf minuten na het vertrek van de nieuwe lingen startten de cracks. Twee deelnemers lieten verstek gaan, zoodat vier loopers ver trokken. Het bleek spoedig na den start, dat de strijd ging tusschen Loogman (Wilskracht, Alphen), en Coblenz (Holland, Haarlem) Na twee K.M. had Coblenz nog de leiding, maar toen kwam de Wilskracht-man door zijn grootere routine in het voordeel. Hij wist zich met veel gemak over de hindernissen en slooten te werken. Intusschen hadden de nieuwelingen de fi nish bereikt. De uitslag was: 1. J. Oosterveer „Holland", Haarlem, 8 min, 37,1 sec.; 2. (Op 250 M.) J. Krijnen, D. W. Bussum; 3. A. Rombouts, Holland, Haarlem; 4. H. Vessies, D. E. M., Beverwijk. Bij de cracks hield Loogman de leiding, op den voet gevolgd door H. Coblenz met Jos. Mathot fHaarlem) op 50 M. volgden. Op VA K.M. voor de finish ging de oudste Coblenz wandelen, wat hem de tweede plaats kostte. A. Coblenz passeerde hem 500 M. voor het eindpunt en sloeg verder alle aanvallen ge decideerd af. Uitslagen 5 K.M. cracks: 1. B. Loogman, Wilskracht, Alphen aan de Rijn, 16 min. 7 sec.; 2. (Op 200 M.)) A. Coblenz, Holland, Haarlem; 3. H. Coblenz, Holland, 4. Jos. Mathot, Holland, Haarlem. Een geanimeerd partijtje. De D. E. M. veteranen speelden vervolgens een geanimeerd voetbalpartijtje tegen een Hanze-elftal. Het bleek al spoedig, dat de oud gedienden het nog niet verleerd waren. De Hanzekeeper moeste het eerste visschen, het geen hij met veel gratie deed. De elf midden standers lieten zich niet ontmoedigen, maar bleven verwoede pogingen aanwenden, om den achterstand in te loopen. Zij slaagden hierin inderdaad. Keeper Ves sies hield verder stand en liet zich niet meer verschalken. Aan den anderen kant wist Lagrand den D. E. M.-veteranen de overwinning te bezor gen, waarmede zij tevens revanche namen voor de in October geleden nederlaag. De opbrengst van deze wedstrijden was be stemd voor het Santos-fonds, het verplegings- fonds voor de tuberculosebestrijding onder de R.K. Middenstanders. VAN DEN WEG GEGLEDEN. Dinsdagmiddag is een zware transportwa gen, getrokken door een tractor, toebehoo- rend aan de „Lido"-fabriek in de bocht van den Hoflanderweg tengevolge van de glad heid van den weg gegeleden. De zware wa gen vernielde een deel van een afrastering en zakte in den zachten berm weg. Alle po gingen om het gevaarte weer op den weg te krijgen mislukten. Tenslotte werd een kraan wagen ontboden en met behulp daarvan slaagde men er eindelijk in den wagen op den weg te krijgen! Het ongeval had geen persoonlijke onge lukken tot gevolg. JUBILEUM CHRISTENVROUWENBOND. Op Donderdag 16 Januari wordt in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw in de Oos terwijkstraat een feestavond gehouden ter gelegenheid van het eerste lustrum van de plaatselijke afdeeling van den Ned. Christen- vrouwenbond. Twee leden van het hoofdbe stuur, die vijf jaren geleden ook bij de op richting tegenwoordig waren, zullen den lustrumavond bijwonen. In deze bijeenkomst zal een nieuwe secre taresse worden gekozen, omdat Mevr. Frölich aftreedt en zich niet herkiesbaar stelt. GROOTE POSTDUIVEN-TENTOONSTELLING. De concourscommissie „Kennemerland", i samengesteld uit de vereenigingen van hou ders van postduiven te Haarlem, Velsen en Beverwijk, heeft een tentoonstelling van post duiven georganiseerd, welke op Zaterdag 11 en Zondag 12 Januari in het veilingsgebouw zal worden gehouden. De datum van inschrijving sluit op 1 Januari. Voor Beverwijk moeten de inschrijvingsbiljetten worden ingeleverd bij de heeren P. van Minnen of L. de Vries. Het tentoonstellingsbestuur wordt gevormd door de heeren J. F. Heerschop, voorzitter; M. Struys, Bloemstraat 114, IJmuiden; J. H. Hoef- akker, penningmeester. Commissarissen zijn de heeren P. van Minnen, L. de Vries, A. de Weers. J. Nanne en J. Pieke. Keurmeester is de heer K. van Wolferen te Maassluis, die door een nog «.an te wijzen tweeden keurmeester geassisteerd zal worden. Op Zaterdag 11 Januari zal de expositie des namiddags van 510 uur en des Zondags van 10 uur v.m. tot 7 uur n.m. geopend zijn. Dé nieuwe bioscoop- programma's. n Luchtfilm in Kennemer Theater. Het Kennemer Theater vertoont in het nieuwe programma als hoofdnummer een een sterk gespeelde luchtvaartfilm, getiteld „Helden van onzen tijd". Van de sterke be zetting noemen wij Wallace Beery. Robert Young, Lewis Stone en Maureen O'Sullivan. De film verplaatst ons in den aanvang naar het voorjaar van 1910, toen de lucht vaart nog in haar kinderschoenen stond. Op een der vliegvelden der Vereenigde Staten werkte sergeant Mike Stone Sr. (Wallace Beery) onder generaal Carter en hij was een van de menschen, die in het vliegwezen een groote toekomst zagen. Zijn zoontje Mike en Phil, de zoon van Carter zullen dan ook stellig later vliegeniers worden. Wij vinden de hoofdpersonen een twintigtal jaren latei- terug. Het vliegwezen heeft groote vorde ringen gemaakt. Mike en Phil, die opgegroeid zijn tot flinke kerels, zijn in hun laatste jaar aan de Academie van West Point en verlan gen naar het einde van den cursus om hun opleiding op het vliegveld Randolph in Texas te voltooien. Zijn vriend Phil, die zijn examen aflegt, komt met zijn toestel neer op de plaats waar de vriendin van Mike, Dare Marshall, haar auto heeft geplaatst. De machine verongelukt en Phil verliest als ge volg daarvan een been. Mike voelt zich na dit ongeval niet meer zoo zeker in de lucht. Ook hij sticht onheilen bij zijn examen. Hij komt in botsing met een ander toestel. Zijn machine verliest het landingsgestel. Mike zwabbert door de lucht, niet wetend hoe hij de kist aan den grond zal zetten. Zijn vader, die van den grond af de verrichtingen van zijn zoon heeft gadegeslagen, laat zich in een machine naar boven brengen en springt op het toestel van zijn zoon over. Hij neemt zelf den stuurknuppel ter hand $n slaagt erin het toestel behouden op den grond te krijgen. Mike is half waanzinnig en zegt din gen over het leger, die hem in zeer groote moeilijkheden zouden kunnen brengen. De oude Mike slaat zijn zoon neer, maar be gaat daarmede tevens een daad van insub- bordinatie, want zijn zoon is luitenant en hijzelf sergeant. De oude wordt oneervol uit het leger ont slagen. Hij koopt een oude machine en voor ziet door het maken van passagiersvluchten daarmede in zijn onderhoud. Toch gaat hij nog eenmaal voor het leger de lucht in. Dat is, wanneer zijn zoon, die onder den Invloed van Dare staat, hem komt vertellen, dat hij er genoeg van heeft en niet zal deelnemen aan de manoeuvres. De oude gaat in zijn plaats met de wrakke kist de lucht in. Als belooning slaagt generaal Carter er in den ouden Mike weer op zijn oude plaats terug te krijgen. En zijn zoon is door dit alles zoozeer getroffen, dat hij zich aan den in vloed van Dare onttrekt en tot Skip, de doch ter van den generaal, terugkeert Deze boeiende film wordt voorafgegaan door de sensationeele rolprent „Op het ver keerde spoor" een misdadigers verhaal met Ricardo Cortez, Virginia Bruce, Constance Collier e.a. in de hoofdrollen. AVONTURENFILM IN „LUXOR'. In het Luxor Theater wordt in het nieuwe Drogramma de grootsche avonturenfilm „De laatste Voorpost" als hoofdnummer vertoond. Deze groote film, - waarin Carry Grant, Claude Rains en Gertrude Michael de hoofd rollen vervullen, is te beschouwen als de waardige opvolgster van „De Bengaalsche Lanciers". Ook in „De laatste Voorpost" wor den de avonturen behandeld van Britsche officieren in tropische landen. In hoog tempo geeft deze film een reeds indrukwekkende schouwspelen van gloeiende woestijnen, stormaanvallen van duizenden inlanders,, loeiende boschlbranden, door een paniek be vangen olifanten-kudden, charges van huza ren en stormloopen van brullende nijlpaar den. Ziehier een greep uit het verhaal, haal. Een agent van den Britschen Geheimen Dienst en Kapitein Michaël Andrews, dien hij uit de handen van de Koerden bevrijdde, leiden een stam van de Balkaris over de rivieren en bergen naar veiliger oorden. An drews heeft het ongeluk zijn been te bre ken en wordt in het hospitaal te Cairo ver pleegd. Hij verliest daar zijn hart aan de charmante verpleegster Rosemary, die hem echter bekent bij het begin van den oorlog getrouwd te zijn. Wanneer Andrews hersteld is verschijnt deze man ten tooneele. Hij is niemand anders, dan de agent van den ge heimen dienst. Zijn naam is Stevenson en hij weet zijn vrouw de bekentenis te ont lokken van haar liefde voor Andrews. Een plotselinge aanval der inboorlingen herinnert beide mannen aan hun plicht. Zij zetten daarvoor hun persoonlijke vijandschap opzij en strijden zij aan zij tegen de wilde horde. Van alle zijden wordt hun troep aangevallen, zelfs steken zij het bosch in brand. Slechts Stevenson en Andrews weten te ontkomen, waarbij zij bijna nog vertrapt worden door een vluchtende kudde olifanten. De wilden komen hen weer op het spoor. De eenlge op lossing is, dat een van beiden verder trekt en dat de ander de inboorlingen met zijn revol ver op een afstand houdt. Andrews neemt deze laatste taak op zich en Stevenson trekt verder. Vooraf verzoenen beide mannen zich. waarbij Stevenson inziet, dat Andrews onbe- VRIJDAG 27 DEC. 1935 Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. kend was met zijn huwelijk met Rosemary. Als Stevenson later met zijn hulptroepen toesnelt is de toestand voor Andrews in tusschen zeer critiek geworden. De huzaren voeren een indrukwekkende charge uit en redden den uitgeputten kapitein van een wis sen dood. Stevenson wordt bij deze aanval doodelijk gewond. Stervend in Andrews armen beveelt hij Rosemary in diens zorgen aan Deze indrukwekkende Paramountfilm zal niet nalaten grooten indruk te maken. In het bijprogramma draait de vroolijke muzikale rolprent „College Rythm'. KERSTFEESTVIERING VAN DE ZONDAG SCHOLEN. Op de beide Kerstdagen hebben de ver schillende Zondagscholen in de gemeente hun jaarlijksch Kerstfeest gevierd. Zoo kwamen Woensdagmiddag de kleinste afdeelingen van de Hervormde Zondagschool in het voor deze gelegenheid prachtig ver sierde vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat bijeen. Na gezang 112; 1:5 ging Ds. Krijger voor in gebed en vertelde vervolgens de kerstgeschie denis. De kleintjes zongen hierna „Engelenzang" en „Kerstliedje van Maarten Luther", waarna Ds. Krijger een verhaal „Kees die het eerst niet prettig vond dat hij vacantie had" ver telde. Nadat de kinderen nog gezongen had den „Het blijde nieuws" en „Duizend kleine lichtjes" sloot. Ds. Krijger den middag met ge bed. Als belooning voor het aardige zingen werden de jongens en meisjes op koek en chocolade getracteerd. Aan het slot kregen zij een cadeautje en een boek. Donderdag vierden de oudste afdeelingen in de Hervormde Kerk het kerstfeest. Het kerk- ebouw was op smaakvolle wijze versierd. De groote kerstboom en de kaarsenverlichting op banken en preekstoel werkten er toe mede. om de kerstsfeer te verhoogen. Ds. Krijger vertelde na te zijn voorgegaan in gebed de kerstgeschiedenis. De oudste af deeling zong vervolgens „Kerstlied" en „Komt, laat ons Christus eeren". Nadat de kinderen op koek getracteerd wa ren zongen de Juniores „De Nederige geboor te". Ds. Krijger vertelde hierna een prachtig kerstverhaal: „Leen Horsting". Daarna volgde weer zang van de Juniores „Vrede zij U" en van de oudsten „Eere zij God, want de Heer is geboren". Plechtig; was het oogenblik, waarop de leer lingen die de Zondagschool verlieten, nadat hun als aandenken een psalm- en gezangen boekje ter hand gesteld waren door de overi ge kinderen toegezongen werden. Tenslotte sprak Ds. Krijger de scheidende leerlingen toe, en werd het feest na gemeen- schappelijk zingen van gezang 117 op de ge bruikelijke wijze gesloten. In de Gereformeerde Kerk. In de Gereformeerdè kerk werd Donderdag door de kinderen en ouders het kerstfeest ge vierd. Onder leiding van mejuffrouw R. Leyssen zongen de kinderen verschillende Kerstliede ren en werden vervolgens onthaald. Na de behandeling van de Kerstgeschiede nis vertelde een der dames het verhaal „Jan en zijn Sikkie". Tenslotte kregen ook hier de kinderen een geschenk, een boekwerk. FILMAVOND CHRISTELIJKE BESTURENBOND. Vanwege den Christelijken Besturenbond wordt op Donderdag 16 Januari in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat een filmavond gehouden. Vertoond wordt de jubileumfilm „Opgang". NAAR HET ROODE KRUIS ZIEKENHUIS. De 15-jarige jongen, die Dinsdagmorgen door eigen onoplettendheid in de Breestraat, in onzachte aanraking kwam met een passee- renden personen-auto is in den loop van den dag naai het Roode Kruis Ziekenhuis over gebracht. Dr. Jac. v. d. Ree. wiens hulp was ingeroepenkon niet constateeren van wel ken aard het letsel was, dat de onvoorzichtige jongeling aan een zijner knieën had opgeloo- pen. In het ziekenhuis werd van het getroffen lichaamsdeel een Röntgenopname gemaakt. JONG HERVORMDEN. De Vereeniging van Jong Hervormden zal op Maandag 30 December een ledenvergade ring houden. De agenda vermeldt o.m. een inleiding van den heer K. Zwitser en decla matie van den heer J. Maurice. SANTPOORT. KERSTVERGADERING. Door de afdeelingen Santpoort-Bloemen- daal der S.D.A.P. was gisteren in „De Toorts" een Kerstvergadering belegd, waar als spre ker de heer M. A. Reinalda uit Haarlem met het onderwerp: „Tusschen gisteren en mor gen" optrad. Deze behandelde zijn onderwerp aan de hand van Prof. Huizinga's werk „In de scha duwen vanmorgen, hetwelk spr. noemde een schreeuw om rechtvaardigheid en men- schelijkheid te midden van een wereld van ondergang: van crisis en ellende, een diag nose van het leven en lijden van de men schen uit dezen tijd. Nadat de heer Reinalda verschillende ge deelten van dit boek geciteerd had, zeide hij, dat naar zijn meening door prof. Huizinga te weinig aandacht was besteed aan de voor stelling van de onderliggende klassen, aan de zucht dezer klassen naar materieel voor deel en vrijheid, aan de funeste werking van het kapitalistisch stelsel op de gedachten- sfeer van de groote massa van het volk. Een kenmerk van het „gisteren", aldus spr., Is de immer toenemende neiging en wensch tot ontwikkeling en de verdieping van Inzicht. Hierin schuilt de fundamenteele onderscheiding tusschen fascisme en demo cratie. Het fascisme behoeft geen ontwikkel de massa.. Men aanvaardt hier zonder meer, wat van boven af wordt gegeven. Het fas cisme is noodwendig aangewezen op het te rugbrengen van de ontwikkeling van het volk. Wij, democratische socialisten, daarte gen, aldus spr., hebben behoefte aan een massa van steeds hooger ontwikkeling, een massa met zelfkennis en beschaving. Ten aanzien van het „morgen" vindt spr., dat Prof. Huizinga wel wat te somber ge stemd is. Spr. meent, dat dit een gevolg is van het ontbreken van 't geloof in de menschheid en bi waarheid en de komst van het socialisme. Wij, socialisten, zijn groo te, blijmoedige optimisten met een groot, onwrikbaar geloof. Het kenmerk van het so cialisme is, dat het vooruit wil naar beter en hooger. Als wij ook het Kerstfeest vieren, dan is dit bij ons het feest van deze weten schap, dat na de duisternis licht moét ko men, omdat de menschheid het wil. Voor de massa van de menschheid was het tot voor kort zwart als de duisternis zelf. Er waren voor het volk geen gebaande wegen. Welke richting men ook ging. overal was 't duister nis. In die'worsteling om licht -is inderdaad veel verloren gegaan, maar ook veel gewon nen. Wij hebben de overtuiging, dat om ons heen de massa nog steeds groeit, die inzicht wil hebben om dat licht van de maatschap pij mee te zien. Dat gaat met vallen en op staan, maar toch zijn wij gekomen tot dit heden en hebben wij zicht gekregen op het „morgen", op de toekomst. Diep overtuigd van de socialistische waarheid gaan wij vol vertrouwen dit „morgen" tegemoet. Laten wij, zoo eindigde spr., ons bij dien opmarsch het rhythme en de cadans eigen maken van het Fransche volkslied. Was het „gisteren" donker, is het „heden" somber, het „morgen" zal licht zijn, als ieder onzer zijn plicht ver staat. DRIEHUIS. JUBILEUM. De heer J. de Ruiter, koster aan de R.K. Kerk alhier, herdacht 2en Kerstdag het feit, dat hij vóór 25 jaar in deze betrekking werd aangesteld. De dag ving aan met een pleeh- Het echtpaar Lindbergh, dat naar Engeland is vertrok ken, omdat het zich in Amerika niet veilig gevoelt. tigë hoogmis in dé parochiekerk, opgedragen door den Z. E. heer de Jong, pastoor, waarbij o.m. assistentie werd verleend door den oud kapelaan W. A. Arts, U.S.C. In een korte tospraak bracht pastoor de Jong, den jubilaris, mede namens de parochia nen, dank voor zijn stipte plichtsbetrachting, zijn voorbeeldigen eerbied en passend voor beeld. Hij schetste hem. als iemand met een mooi karakter en van groote vriendelijkheid. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den Z. E. heer J. F. v. d. Meer, pastoor em„ waarbij de jubilaris twintig jaar diende. Het kerkgebouw was smaakvol met bloemstukken versierd. Bij het ontbijt in de pastorie werd allereerst het woord gevoerd door pastoor v. d. Meer, die den koster als een ideaal stelde bij het vervullen van zijn plichten en een voor beeld van godsdienstopvatting. Notaris Anten, penningmeester van het kerk bestuur prees De Ruiter om zijn buitengewone accuratesse inzake de kerkgelden. Te twaalf uur had een druk bezochte recep tie plaats in de gymnastiekzaal der R. K. School. De zaal was smaakvol versierd en men zou geneigd zijn de vraag te stellen of de groote belangstelling en de vele bloemstukken alléén maar golden een kostersjubileum. Vrijwel alle parochianen gaven persoonlijk blijken van be langstelling. Ongetwijfeld is de persoon van den jubilaris de aanleiding geweest.. Het is een koster, die door zijn arbeid velen sticht en zich ook buiten het kerkgebouw al léén vrienden heeft verworven. Het nog „vele jaren", menigmaal geuit in diverse toespraken, was wel gemeend. De R.K. Harmonie „Soli deo Gloria" liet zich niet onbetuigd en bracht des middags een serenade. Wij merkten bij de re ceptie velen op, die reeds lang de parochie heb ben verlaten. Ook wethouder Jac. P. Nijssen kwam den jubilaris gelukwenschen. Na afloop werd een photo genomen van den jubilaris en diens familie in den tuin der pastorie. Een gezellig avondje in het parochiehuis, met een filmpje uit de loopbaan van den kos ter, sloot den dag. EERSTE KAMER Wijziging der Warenwet het geding. in Zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het oude jaar kon niet ten einde loopen zonder dat de heer de Gijselaar (c.h.) nog eens even in debat kwam met Minister v. Schaik naar aanleiding vaneen naturalisatie kwestie. Vervolgens besprak de v.d. Otten bij het ontwerp-wijziging der Warenwet de kwestie der kosten, die het rijk thans van zich afwen telt. Spr. waarschuwde tegen opheffing van al te veel keuringsdiensten en tegen te sterke concentratie. In dit verband bracht hij nog verschillende technische en wetenschappelijke bezwaren naar voren. De heer de Zeeuw (s.d.) gaf den raad in den vervolge, wanneer daartoe zooals nu aanlei ding bestond, eens wat meer zorg te wijden aan het noodige contact met de gemeenten. Nadat Mr. de Gijselaar nog in twijfel had getrokken of het aanhangige voorstel wel be zuiniging zal opleveren, gaf de Minister van Sociale Zaken ten antwoord, dat het vö'öï dé" Rijksschatkist toch wel degelijk op ongeveer een' haïf millioen' bespafiïig zal neerkomen'. Mr. Slingenberg verzekerde den heer de Zeeuw dankbaar de le.s in ontvangst te hebben genomen, waarop de heer de Zeeuw de aan dacht had gevestigd. Waar de Regeering kans ziet zelfstandige bezuinigingen teweeg te bren gen, zal ze die wel weten te verkrijgen. Het gerucht, dat de 21 keuringsdiensten tot 8 zullen worden teruggebracht is volkomen onjuist. Maar hoeveel eft wélke hij zal ophef fen, kon de Minister op 't oogenblik nog geens zins zeggen. De uitvoeringsmaatregelen zullen niet, althans niet ten volle, in werking kun nen treden op 1 Januari a.s. Eerst met 1 Maart zal de opheffing van een aantal keurings diensten een definitief feit worden: men late dus door het formeele Koninklijke Besluit dat met ingang' van 1 Januari een slechts voor- loopige regeling zal scheppen, niet in de war brengen. De Kamer nam het ontwerp z.h.st. aan en kreeg tot a.s. Maandag een korte vacantie. Dan pas zal het echte winterreces ingaan. E. v. R. Roode Kruis-ambulance in Addis-Abeba. Woensdagochtend is bij het Hoofdbestuur van het Nederlandsehe Roode Kruis een tele gram ontvangen van den leider der Nederland sehe ambulance naar Abessynië, waarin mede gedeeld werd, dat de ambulance Zaterdag ochtend in Addis Abeba aangekomen was. De verdere opdrachten zal de ambulance krijgen van de regeering van Abessynië. Naar men weet zal Minister Slotemaker de Bruine op Oudejaarsdag voor het Algemeen Nederlandsch Verbond een radio-rede houden tot alle leden van den Nederlandschen stam. Het hoofdbestuur van het Roode Kruis heeft de ambulance hiervan op de hoogte gebracht en verzocht op het vastgestelde uur te trach ten radio-verbinding met Holland te krijgen. Het radio-toestel van de ambulance is hier voor wel geschikt, zoodat het waarschijnlijk is, dat onze landgenooten in Abessynië op Oudejaarsdag de stem van Minister Slote- waker de Bruine zullen hooren. De Minister zal in zijn rede ook eenige woorden richten tot de leden der ambulance. Visscherijnieuws in een notedop. Nog steeds mijnen. De stoomtrawler Alma heeft tijdens zijn laatste reis een mijn in den kuil gehad. Door het net af te kappen heeft men verder onheil weten te voorkomen. Net verspeeld. De stoomtrawler Petten-had op zijn laatste reis reeds bij den eersten trek het ongeluk, het net te verspelen. Naar zee. De Ita, die eenigen tijd voor het verrichten van eenige reparaties aan machine en winch binnen is gebleven, zal spoedig weer naar zee vertrekken. Zweedsche scheepsbouw. De groote werven in Zweden zijn op het oogenblik ruimschoots van werk voor nieuw bouw voorzien zoodat' zij tot aan het einde van het volgend jaar hunne arbeiders kunnen aanhouden. De kleine werven daarentegen klagen over gemis aan opdrachten voor bouw en reparaties. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Venersborg is hier van Sandarne aangekomen met een partij cellulose voor de papierfabriek te Velsen. Groote diepgang. Het van Ned. Indië aangekomen Britsche motorschip Myrmidon passeerde naar Am sterdam met een diepgang van 8,1 meter, t AANGEKOMEN 24 December: Marne m.s. Parijs Ravonia s.s. Swansea Merope s.s. Stettin Joma m.s. Kingslynn 25 December: Telamon s.s. Valencia Alchymist s.s. Londen Texelstroom s.s. Liverpool Bollsta s.s. Garston Myrmidon m.s. Ned. Indië Theano s.s. Fowey Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Sheksna s.s. Leningrad Agnita ms. Brugge Constant m.s. Memel Woensdrecht m.s. Constantza Theseus s.s. Hamburg Aruba s.s. Goole 26 December: Martha Russ s.s. Salsaker Saturnus s.s. Midd. Zee Venersborg s.s. Sandarne Waterland s.s. Buenos Ayres Alt s.s. Goole Borthwick s.s. Leith VERTROKKEN. 24 December: Livonia s.s. Goole Heilo s.s. Malmö Harpelyce ss, CardifJ Oslo s.s. Leith Dublin s.s. Londen British Tommy s.s. Grangemouth Eden Force s.s. Antwerpen Martha Halm s.s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Smidovitch s.s. Hamburg Rijnstroom s.s. Leith Leeuwarden s.s. Londen 25 December: Ravonia s.s. Antwerpen Flandria s.s. Rotterdam Hebe s.s. West Indië Fauna ss. Hamburg Vliestroom s.s. Huil 26 December: Simon Bolivar s.s. Hamburg Ransdorp m.s. Hoboken Aruba ss. Hartlepool Kapitaalverlies. De Bugsier en Reederei A. G. te Hamburg, welker schepen ook veel naar hier komen, zal in de aandeelhoudersvergadering van Zater dag voorstellen het kapitaal tot de helft terug te brengen door de nominale waarde der aan- deelen op vijftig procent af te stempelen. Duitsche haringvisscherij. De haringloggers uit Glückstadt hebben hunne winterkwartieren opgezocht. Vijf log gers maakten elk zeven reizen en één logger acht reizen; gedurenden deze 43 reizen wér den 25.695 kantjes aangebracht. In het yorig, seizoen werden 44 reizen gemaakt met een aanvoer van 33.913 kantjes. Gedurende de laatste reizen hadden de schepen veel van den storm te lijden, zoodat veel nettenverlies te betreuren viel. Aan den grond geweest. Het van Memel aangekomen Nederlandsehe motorschip Constant, dat naar Zwolle be stemd was, Is bij Petten aan den grond geweest doch is zonder vreemde hulp weer vlotgekomen waarna het de reis voortzette. Alban Berg overleden. WEENEN, 24 December (Reuter). De be kende Oostenrijkse componist Alban Berg is alhier op 50-jarigen leeftijd overleden. Alban Berg, die onder de modernen een vooraanstaande plaats innam, is o.m. de componist van de veelbesproken opera „Wozzek". Behalve dit werk werden van Berg het meest bekend eenige liederen en pianower- ken. Berg. die als laat-romanticus zijn liederen schreef tegelijkertijd met Hermann Schön- berg, en later expressionist werd, is in 1385 geboren, BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 24 December. Ondertrouwd 24 December: R. Marsman en J. D. de Beer; P. W. Christan en G. Lichten- dahl; J. P. J. Urbanowitz en C. Roos; J J. A. van der Horst en M. A. van Sluis; J. M. H. Spierings en D. A. van Dijk; G. L. Punt en M. de Vries; G. Compiet en J. Breeuwer; A. A. Thoolen en A. C. van den Bos: F. Feitsma en A. Martin; J. J. P. Kraaijer en H. C. A. Plantjé; J. W. Haverkort en L. J. Padberg; W. Spring- veld en W. Isa aks. Getrouwd 24 December: J. J. Cornelissen en Z. Visser. R. ten Grotenhuis en E. de Gooijer; C. Face en J. Langkamp. Bevallen 21 December: H. KroonMethe, z.; C. M. LigthartMosch. d.; A. S. Jacobs—v. d. Bogaard, z.; 22 December: S. C. de Haasv. d. Laan, z.; J. Vosv. d. Werff, z.; 23 Decem ber: M. van BeemBlankert, d.; 24 December: H. J. C. Bakker—v. Hengel, z.; P. M. Schippers Haartsen, d.; Overleden 22 December: A. J. Hekker, 43 j., M. van Heemskerkstraat; 23 December: J. H. E. Buijs—v. Kordelaar, 41 j., Bisschop Otto- straat; H. G. van SchootenPhilippe, 76 j., Hagestraat; H. W. Steeman—Boh, 44 j., Ben Vlljoenstraat.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2