Gevechten aan het Somali- en Danakilfront. VERSTOPPING Wj| Mussolini de Britsche publieke opinie winnen? Spoorwegcatastrofe in Duitschland. HOE THIJS IJS HET ZEEPALEIS VEROVERDE Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Radio-Programma VRIJDAG 27 DECEMBER 1935 BUITENLAND Abessynië ontkent dum-dumkogels te gebruiken. Een Abessynische Kerstoproep. Uit Rome 26 December. In het tachtigste legerbericht seint maarschalk Badoglio: „Op de Oostelijke hellingen van de hoogvlakte nabij Dankalie is een groep gewapende Abessyniërs, die trachtte af te dalen in de richting van de zoutvlakte, door onze afdeeling Danakils uit eengedreven. De Abessyniërs lieten vijf dooden achter. Onze verkenningstroepen in den sector van de Takazze hebben geen enkelen tegen stand van den kant van den vijand ontmoet. De luchtstrijdkrachten van Somaliland hebben Abessynische concentraties gebombardeerd tusschen Dawaparma en Ganele Doria." ;j/ Abessynië spreekt een beschuldi ging tegen. Herroey, de Abessynische minister van bui- tenlandsche zaken heeft naar Reuter meldt aan den secretaris-generaal van den Volken bond het volgende telegram gezonden: „De Abessynische regeering spreekt catego risch de leugens tegen, die door de Italiaan - sche pers verspreid zijn betreffende het ge bruik van dum-dum kogels door de Abessyni sche strijdkrachten en zij acht deze verzinse len voorwendsels, opdat Italië, ais het binnen kort opnieuw tot schending van het oorlogs recht en de oorlogsgebruiken mocht overgaan, zich kan rechtvaardigen. Abessynië vervaardigt zelf geen munitie, en alle wapen- en patronenzendingen moeten het grondgebied van een aangrenzende mogend heid passeeren, waar zij aan een streng onder zoek worden onderworpen. Abessynië moet voorts een uitvoervergunning van het land 'van herkomst kunnen overleggen. Het is moeilijk te gelooven, dat het land van herkomst of doorvoer den invoer van deze ver boden munitie zou vergemakkelijken of toe staan. Wij protesteeren derhalve formeel tegen deze aantijgingen." Abessynische Kerstoproep. Het Abessynische gezantschap te Londen publi ceert een Kerstboodschap van Abessynië aan het Engelsche volk. Hierin wordt het volgende gezegd: „Gij, rechtvaardige mannen en vrouwen van het machtige Britsche Rijk en gij Mohammedanen overal ter wereld luistert naar de roepstem Uwer nederige en ongelukkige Abessynische broeders. Op een uur, dat de wereld feestviert, moet het Abessynische volk strijden en dooden. Moet het zich laten dooden zonder dat hiervoor een billijke reden is. Abessynië heft daarom de handen op naar God en naar alle volkeren van rechtvaardig heid en eer, en smeekt hun een eind te maken aa.n de wreede afslachting van Abessyniërs en van onschuldige Italianen. De wereld' kan zeker één volk, hoe sterk en trotsch het ook moge zijn, een halt toeroepen, en het verhinderen zich aan plundering en moord schuldig te maken. Zijt gij bang voor slechts één volk? Hebben het egoïsme en de diplomatie lafaards van U gemaakt? Laat U terwille van Uw eer en Uw naam niet door één enkelen man de les lezen. De Abessyniërs zijn niet bevreesd om den strijd voor hun honderdjarige onafhankelijk heid voort te zetten, doch zij kunnen niet be grijpen, waarom de geheele wereld werkeloos blijft toezien, terwijl een goedgewapende aanvaller een weerloos volk tracht te dooden en uit te plunderen. Wanneer gij feest viert, mannen en vrouwen, vergeet dan niet de arme weerloozen. Vrijelijk en uit den grond van Uw hart. Gedenkt in Uwe gebeden en steunt de armen en verdrukten. Dat ieder doe, hetgeen hij zou willen dat hem gedaan werd en de Wereld zou een plaats van vrede en geluk zijn voor de menschheid. ïtaliaansch vliegtuig tot dalen ge dwongen. Bij Daggabour hebben naar Reuter verneemt boeren een ïtaliaansch vliegtuig met geweer schoten tot dalen gedwongen. Zij doodden den bestuurder en haalden de wapenen uit het vliegtuig. Het toestel had tezamen met een ander vliegtuig boven Daggabour gevlogen, maar geen bommen laten vallen. Ongeluk met Roode Kruis-vliegtuig. Een Engelsch Roode Kruisvliegtuig is neer gestort te Adisalen op ingeveer 15 K.M. van de hoofdstad. Het kwam van Chartoum en viel omlaag, na een boom geraakt te hebben. De bestuurder, Lloyd, werd vrij ernstig aan het gelaat en de armen verwond- zijn vrouw, die hem vergezelde, kreeg verwondingen van lichteren aard. Beiden werden naar Addis Abeba vervoerd. Italianen door stroo- poppen misleid. Van verschillende zijden zijn te Addis Abeba berichten ontvangen omtrent de ge vechten in Sjiré, welke het oprukken naar Endaselasi mogelijk maakten. Ieder was ver baasd, dat de Italianen zich tien tanks lieten ontnemen, terwijl de vijand geen hulpmiddel bezat tegen deze gevechtsmachines. De Abessyniërs weten evenwel uitstekend ge bruik te maken van het terrein als camou flage. Zij legden zoo vertelt de corres pondent van Reuter zich in hinderlaag en plaatsten in een vallei strooien poppen, ge- De Paus pessimistisch gestemd Moed mag echter niet worden verloren. Aan den vooravond van het Kerstfeest heeft de Paus zijn gebruikelijke Kerstrede gehouden voor de kardinalen, die hem kwamen geluk- wenschen. In deze rede heeft de Paus ook over den internationalen toestand gesproken, die hij dreigend noemde. De Paus zeide vervolgens: wij hebben er naar gestreeefd bij te dragen tot het behoud van den vrede en nog tot het allerlaatste oogenblik hadden wij gehoopt u vandaag een woord van hoop en een woord van vertrouwen in de toekomst te laten hooren. De gebeurtenissen van den laatsten tijd heb ben deze hoop echter teniet gedaan. De Paus besloot zijn rede met op te merken, dat men echter in geen geval alle hoop mocht laten varen en dat men den moed, voort te gaan met het vredeswerk, niet mocht verliezen, kleed in de traditioneele witte kleeren vun de Abessyniërs, zoodat het leek, dat hier een leger verzameld was; zelf in khaki gekleed, verborgen de Abessyniërs zich in een andere vallei, in afwachting van de dingen die ko men zouden. Een ïtaliaansch vliegtuig' vloog over het gebied en zag de strooien poppen voor Abes synische krijgers aan. wierp bommen af en waarschuwde de Italiaansche strijdkrachten, in de meening, dat de vijand buiten gevecht was gesteld. De Italianen rukten op, vooraf gegaan door tanks; plotseling overvielen de Abessyniërs in grooten getale de Italianen, die het terrein veilig achtten. In korten tijd waren de Italiaansche troe pen door een groote overmacht omringd, zoo dat zij geen tegenstand meer konden bieden. Mongolië gedeeltelijk onaf hankelijk verklaard. Volgens te Tientsin ontvangen Chineesche berichten heeft de machtige Mongoolsche leider Prins Teh Wang een groot deel van Oost Mongolië onafhankelijk verklaard. Verder wordt gemeld, dat deze beweging wordt gesteund door het Japanesche Kiwan- toeng-leger. De onafhankelijkheidsverklaring zou gericht zijn tegen den Russischen invloed in het gebied van den prins. De mogelijk heid van een aansluiting van het gebied van Wang bij Mansjoekwo, dat beheerscht wordt door het Japansche leger, wordt onder de oogen gezien. Japansche telegrammen uit Hsinking. be vestigen de Ohineesche berichten en melden verder, dat prins Teh Wang alle Mongoolsche .„banieren heeft opgeroepen hem te steunen. (A.N.P.) Aanhanger van Wang Tsing Wei vermoord. Reuter meldt uit Sjanghai, 25 December: Tang Joe Jen, de vroegere oud-mdnister van buitenlandsche zaken, thans plaatsvervangend mi nister van verkeerswezen, is, toen hij voor zijn huis te Sjanghai uit zijn auto stapte, door onbekende daders vermoord. De moordenaars wisten te ontkomen, nadat zij eerst een tiental schoten hadden ge lost, waarvan drie doel troffen. Het slacht offer overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Tang Joe Jen, die onlangs tegelijk met zijn chef, Wan Tsjing Wei was afgetreden, was evenals dezen door de nationalisten er van beschuldigd de nationale zaak tegen over de Japanners te hebben verraden. Als gevolg van dezen moord heerschte te Nanking groote bezorgdheid. De minister, die aanhanger was van' Wang Tsjin Wei en derhalve een vriend van Japanners is, naar hier wordt aangenomen,, vermoord door communisten, die een toenadering tusschen Japan en China willen verhinderen. De regeering heeft voor Nanking en Hankou het standsrecht afgekondigd. Dit is een voorzorgsmaatregel tegen een actie der communisten, van wie men ge looft, dat zij de zuiver-nationalistlsche stu dentenactie willen gebruiken als strijdmiddel tegen de regeering van Tsjang-Kai-Sjek. Familieleden van oud-presi dent Gomez te Willemstad. Te Willemstad op Curagao zijn 95 familie leden van wijlen president Gomez aangeko men. FAILLISSEMENTEN. Failissement, uitgesproken door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 17 December 1935. De Vennootschap onde,r de firma Jansen en Moens, gevestigd te Haarlem. Curatrice: mevr. mr. E. A. J. Scheltema- Conradi te Haarlem. Rechter-commissaris in dit faillissement: mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon alhier. Faillissement, uitgesproken op Dinsdag 24 December 1935: B. Hoenderdos, metselaar, wonende te Haarlem, Saenredamstraat 11. Curator: mr. F. J. D. Theyse te Haarlem. Recliter-Commissaris in dit faillissement: Jhr. mr. E. J. Strick van Linschoten alhier. Opgeheven zijn de navolgende faillisse menten wegens gebrek aan actief van: 1. A. J. Vendel, bloembollenhandelaar, wo- iende te Wijk aan Zee en Duin, Verlangde Groene weg 3 a. Curator mr. F. van der Goot, te Haar lem. 2. D. H. Eynthoven, caféhouder, wonende te IJmuiden-Oost, Stationsweg 71. Curator mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 3. H. Derlagen, garagehouder, wonende te Zandvoort. Curator: Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys te Haar lem. 4. J. Bijwaard, stalhouder, wonende te Hil- legom, Meerstraat 77. Curatrice mej. Mr. D. M. 't Hooft, te Aals meer. 5. R. Sasburg, fotograaf, wonende te Bloe men daal. Bloemendaalscheweg 14; Curator mr. G. E. Mellema te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eeni- ge uitdeelingsliist van: 1. De Coöperatieve Vereeniging: Coöperatie ve Haarlemsche Groenten- en Bloembollen- veiling W. A,, gevestigd te Haarlem. Curatoren: Mrs. J. Deenik en F. A. Bijvoet te Haarlem. 2. T. Bakker, schaver, wonende te Koog aan de Zaan, destijds te Zaandam, zijn be drijf uitoefenende te Amsterdam. aan de 'hjeiierstraat 65—67. Curatrice: mevr. mr. L. M. I. L. van Taalin gen—Dols te Haarlem. wordt vlug verholpen door Leopillen. Sedert 20 jaar een beproefd, zuiver plantaardig laxeermiddel dat een milde en prompte uitwerking heeft fl 5@Bi I E?BJ ln doosjes vanaf 20 ct ILLkiSl Bij alle apoth. en drog. (Adv. Inge?.. Med.) Toenemende bezorgdheid over de sancties. (Van een specialen correspondent). ROME, Donderdag. De opwinding over Engelands vraag aan de Middellandsche Zee mogendheden, in hoeverre zij bereid zijn, mi litaire hulp te verleenen, indien de situatie zich zou toespitsen, duurt nog steeds voort. De hardnekkige pogingen der Italiaansche pers, om den indruk te wekken, alsof de antwoor den dier mogendheden een volledig fiasco voor Engeland zouden beteeken en, zijn weinig overtuigend. De bevolking is somberder dan ooit gestemd en dat vindt zijn oorzaak in de berichten omtrent de Britsche informatie bij genoemde mogendheden, in de sombere ver wachtingen aangaande de buitenlandsche po litiek van Eden en in de" bestaande onzeker heid omtrent den toestand in Abessynië. Nu de laatste diplomatieke onderhandelin gen zijn doodgeloopen, vraagt ieder zich af, wat thans zal gaan gebeuren. Men hécht hier een zekere waarde aan het feit, dat de Fran- sche ambassadeur, de Chamb'run, die van plan was, de Kerstdagen in Frankrijk door te brengen, dit plan heeft opgegeven, nadat hij een onderhoud gehad had met Suvich. Hij had zelfs reeds een reisbiljet genomen, doch blijkbaar in verband met zijn gesprek met den Italiaansehen onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken nam hij het besluit Rome niet te verlaten en zich gereed te hou den, eventueel met Mussolini te kunnen on derhandelen. In Fransche kringen hier gelooft men, dat Laval de hoop het bemiddelingsvoorstel nieuw leven te kunnen inblazen, nog niet heeft laten varen, en dat hij Mussolini daarvan in kennis heeft gesteld. Men kan er vrij zeker van zijn, dat met het aanbreken van het nieuwe jaar nieuwe pogingen door Frankrijk en Italië zul len worden aangewend om tot een oplossing te geraken. Men gelooft hier verder, dat Mussolini, nu het Parijsche ontwerp in Engeland schipbreuk heeft geleden door den drang der publieke opinie, zijn best doet om die opinie in Enge land gunstiger voor Italië te stemmen. Te dien einde zou hij een Italiaansehen agent naar Engeland zenden, die zou moeten bewerken, dat eventueele nieuwe bemiddelingsvoorstel len niet zoo unaniem zouden worden ver worpen. Terwijl men verwacht, dat de Volkenbond de volgende-maand zal overgaan tot-de af kondiging van een petroleum-embargo, wor den per schip en per trein steeds grootere hoeveelheden petroleum ingevoerd. Inmid dels is bezorgdheid over den druk der sanc ties hier duidelijk merkbaar, ondanks de bluf- ferijen der pers, Men hoort de meening uit spreken, dat de druk omstreeks Februari be nauwend zal worden en men twijfelt er wel eens aan, of Italië in staat zal zijn, nog lang vol te houden. De financieele situatie is zorg wekkend, want het geweldige bedrag, dat be steed is aan den aankoop van petroleum heeft een groot gat in de goudreserves geslagen. De Italianen vragen zich af, of wellicht een hef fing op het kapitaal op komst is en na een maatregel als de inzameling der trouwringen lijkt dat niet zoo onwaarschijnlijk. In breede kringen is men van meening, dat ook de Paus de hoop op een spoedige regeling heeft opgegeven en het bewijs daarvoor ziet men in de rede, die hij tot het college van kardinalen heeft gehouden. Men gelooft, dat nu de onderhandelingen waarop hijzelf zoo had aangedrongen op niets zijn uitgeloo- pen, hij besloten heeft den oorlog te veroor- deelen en zich voor den vrede uit te spreken. Ook de „Osservatore Romano" ziet den toe' stand duister in. „Dit was een Kerstmis zonder vrede, schrijft het blad, een Kerstmis, droe viger en hopeloozer dan sedert den wereld oorlog het geval is geweest". De kinderen hebben hier kleine poppetjes, die Abessiniërs voorstellen, als speelgoed ge kregen. Een ander geschenk bestond uit een pop, die „Het beschavingswerk van Italië" werd genoemd en die een pleegzuster voor stelde, welke twee verwaarloosde Abessynische kindertjes in haar armen droeg. (auteursrecht News Chronicle-A.N.P.) DRAISljlAvAN-IALKEnBURG's'- A leve RTF?/ 33 doodenverscheidene gewonden. .LEEUWARDEN- (Adv. Ingez. Med.) Sneltrein reed lokaaltrein in de flank Dinsdagavond heeft op de Saale- brug nabij Gross-Heringen een spoor wegramp plaats gehad, dat, voor zoo ver tot dusverre kon worden vastge steld in totaal 33 dooden heeft ge- ëischt; 10 personen werden zwaar ge wond, 7 anderen kregen minder zware, maar toch nog envti-rc kwetsuren. Van de talrijke lichtgewonden bevinden zich nog 10 in de verschillende zieken huizen, terwijl de overigen intusschen konden worden ontslagen. Volgens mededeeling van de spoorwegdirec tie te Erfurt is de D-trein no. 44 van Berlijr naar Frankfurt a. Main bij Gross-He ringen in Thüringen 25 K.M. ten Noorden van Jena aan de Saaie in de flank van een op een zijlijn rijdende personentrein gereden. Vermoedlijk is de D-trein door onveilig sig- naai gereden. Alle dooden en gewonden be hooren tot de passagiers van den personen trein; van de inzittenden van den D-trein werden slechts enkele personen licht gewond. Bij die slachtoffers zijn voor zoover bekend geen buitenlanders. Tengevolge van de botsing is een deel van den personentrein in de Saaie gestort. De materieele schade is zeer aanzienlijk. De spoorwegverbinding tusschen Berlijn en Frankfurt wordt over een ander spoor geleid. Het A.N.P. meldt nader uit Weimar: Reeds uit het eerste, officieele bericht over de spoorwegramp nabij Gross-Heringen bleek, dat hier een catastrophe was ontstaan zooals Duitschland die in jaren niet op zijn spoor wegen heeft beleefd. Reeds onmiddellijk werd n.l. gemeld, dat niet minder dan een en twin tig personen daarbij den dood hadden gevon den, terwijl tachtig anderen deels ernstige verwondingen zouden hebben bekomen. Het zou echter blijken, dat deze vreeselijke getal len nog in ongunstigen zin gewijzigd zoude' moeten worden. Dat de ramp zoo'n omvang heeft aangeno men ligt wel in de eerste plaats aan de om standigheid, dat de lokaalterrein, die- door den D-trein in den flank werd aangereden,- tot de laatste plaats bezet was met personen, die het Kerstfeest in den familiekring gingen- door brengen en daartoe na volbrachten dagtaak met den trein naar hun bestemming reisden. Signalen op onveilig. Wat de oorzaak van het ongeluk betreft, staat thans wel vast, dat de machinist van den sneltrein door een onveilig signaal is ge reden. Een commissie van onderzoek dér Rijks spoorwegen heeft zich terstond nadat het on geluk voor-gevallen was ter plaatse begeven, teniende een uiterst gestreng onderzoek in te stellen. Deze commissie heeft geconstateerd, dat de signalen inderdaad op onveilig stonden, zoodat een verhoor van den machinist zal moe ten uitwijzen, hoe het mogelijk is geweest, dat hij desondanks zijn trein in volle vaart heeft kunnen doen doorrijden. Aangezien de machi nist zelf echter zich onder de zwaar gewon den bevindt en zijn toestand buitengewoon ernstig geacht wordt, is het nog niet mogelijk ge weest hem een verhoor af t,e nemen. Het reddingswerk. Het duurde eenigen tijd, nadat de eerste be richten over de ramp in Gross-Heringen ont vangen waren, voor men reddingscolonnes ge organiseerd had. Alle bureaux waren uiter aard reeds gesloten en in de meeste woningen had men de Kerstboomen al ontstoken. Bo vendien werd het reddingswerk ernstig belem merd' door de sneeuw en de heerschende vorst. Het terrein van de ramp bood een ontzet- tenden aanblik. De express-trein had den lo kaalterrein aangereden, terwijl deze zich reeds voor een gedeelte op de brug over de Saaie had bevonden, met het gevolg, dat de achter ste rijtuigen getroffen werden. Verscheidene rijtuigen sloegen om, werden tegen de leuning van de brug geslingerd, die totaal vernield werd en vormden daar een ruïne, waaruit na een oogenblik van vreeselijke stilte luid ge jammer en gegil weerklonk. Een der aange reden rijtuigen was in de Saaie gestort, een tweede rijtuig was wei door de leuning ge slagen, maar was boven de rivier blijven han gen. Alle inzittenden van het laatste rijtuig, dat in de rivier geslingerd was, zijn of wel op slag gedood dan wel in het ijskoude water verdronken. Aan het reddingswerk werd deelgenomen door het garnizoen van Naumburg en dcor groepen S.A.-mannen, die met koortsachtigen ijver een aanvang maakten met het bergen van dooden en gewonden. De dooden en gewonden werden uit de over blijfselen bevrijd en de gewonden met de meeste spoed overgebracht naar de ziekenhui zen van de naburige steden Jena, Apoida en Naumburg a. d. Saaie, Het moeilijk-te werk was het bergen van de slachtoffers uit den in de rivier gestorten wagen. Daartoe moesten zich verscheidene manschappen te water begeven, hetgeen bij de heerschende, ijzige koude ont zaggelijk veel eischte van de krachten der mannen. Op het terrein van het ongeluk waren voor het geven van leiding bij het verleenen van hulp en het overige reddingswerk o.m. ver schenen de directeur van de rijksspoorwegen, de heer Dorpmueller, benevens de rijksstad houder voor Thueringen, Suaclcel. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. De zaagvisch vindt het verhaal van Thijs zóó interessant, dat hij oogenblikkelijk al zijn familie en vrienden bijeenroept. Daar komt het geheele gezelschap aanzetten. Sjonge, wat zijn het er veel. „Die zullen met z'n allen heel wat af kunnen zagen," denkt Thijs bij zichzelf. Hij moet het heele verhaal weer van voren af vertellen en de visschen hooren er stil en aandachtig naar. Als Thijs alles ver teld heeft, wat er te vertellen Is, is de beurt aan de zaagvisschen. Hun verontwaardiging over de slechtheid van den zeemeerman kent geen grenzen en zij zijn vastbesloten den man een flinke afstraffing te bezorgen. Dat brengt Thijs op een idee. „Als jullie me wilt volgen," zegt hij tot de visschen, „kunnen we pen mooi plan ten uitvoer brengen!" RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM N 'El EF 1 6 7 2 6 _loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zater, 9—12 uur Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 28 DECEMBER 1935. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending. 8.00^-9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30 12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoonpl. en KRO-orkëst. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gramofoonpl. en KRO-Boys. 5.30 Cursus. 5.4-5 KRO-orkest, 6.20 Lezingen en gramofoonpl. 7.35 Gramofoonmuzlek, Cau serie. 8.00 Berichten. Reportage. 8.20 Gramo foonpl. 8.30 Vertelling. 8.50 Gramofoonpl. 9.15 Voordracht. 9.30 Gramofoonmuzlek en KRO- Boys. 10.30 Berichten. 10.35 KRO-kamerorkest en solist. 11.05—12.00 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uKzemling. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 VPRO-morgenwij- ding. 10.15 Voordracht, radiotooneel en geva rieerd concert. 12.00 Gramofoonpl. 12,15— 1.45 Harry Lew's Radio-Three en gramofoon- platen.2.00 Gramofoonpl. 3.05 Sport. 3.20 Gra mofoonpl. 4.00 Lezing. 4.20 De Notenkrakers. 5.00 E. Walis' orkest. 5.40 Lezing. 6.00 Orgelspel. 6.30 „De Wielewaal" en lezing. 7.00 Twentsche uitzending. 7.45 Gramofoonpl, 8.00 Berichten. 3.15 De Flierefluiters. 9.00 Liedjes. 9 30 Gra mofoonpl. 9.45 Causerie. 9.55 C. Steyn's Accor deonorkest en zang. 10.15 Nieuwsberichten. 10.20 Vioolrecital. 10.30 Radiotooneel. 10.40 „VARA-Maandrevue's in 1935" m.m,v. so listen. 11.20 Cymbaalrecital. 11.30—12.00 Mignon-kwartet. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern orkest m.m.w zang. 12.35 Gramofoonpl, 1.20 Commodore Grand orkest. 2.20 Het Schotsche Studio-orkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 D. Hogben's Singers en Players. 4.35. Reg. King en zijn orkest. 5.35 Dansmuziek. 3.20 Berichten. 6,50 Sport. 7,05 Welsh Inter mezzo. 7.20 Weekendprogramma. 8.05 BBC- Militair orkest. 8.50 Variété programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-orkest en zang. 11.20 12.20 Gevarieerd programma. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 11.20 Orkestcon- cert. 2.50 Gramofoonpl. 4.20 Pascalorkest. 5.50 Gramofoonpl. 8.20 Zang en piano. 9.05 Opera concert. m.m.v. orkest., koor en solisten. 11.05 Dansmuziek. 11,3512.35 Populair concert. KEULEN, 456 M. 5,50 Omroeporkest en solisten, 6.30 Werag- kamerorkest. 11.20 Sted. orkest Heidelberg. 1.35 Gramofoonpl. 3.20 Het Omrcepkleinorkest en solisten. 6.20 Trioconcert. 7.30 Verrassingspro gramma. 9.5511.20 Populair concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 en 1.302.20 J. Schnijder's orkest. 4,20 Gramofoonpl. 5.20 Popuailr concert. 6.20 Opera muziek. 7.20 Pianorecital. 8.20 Omroeporkest en radiotooneel. 10.30—12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Omroeporkest. 1.50 —2.20; 4.35 Gramofoonpl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Pianorecital. 7.20 Gra mofoonpl. 8.20 Opera-uitzending. 10.30 Repor tage. 10.4512.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevarieerd concert. 9.20 Berichten. 9.50 Klarinet en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20 12.15 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3