AUTOMOBILISME HOCKEY CRICKET Men voere niet frauduleus fototoestellen in. Scherpe controle aan Duitsche grens. Gevaar van strafvervolging bestaat. Het is gebleken, dat vele personen getracht hebben in Duitschland tegen goedkoope mar ken duurdere fototoestellen naar Nederland te brengen en deze zonder betaling van in voerrechten over de grens te voeren. Ge durende den laatsten tijd wordt aan de grens een strengere controle uitgeoefend en tal van toestellen, welke frauduleus werden ingevoerd, zijn reeds in beslag genomen en de bezitters ervan werden beboet. Naar ons thans van bevoegde zijde wordt medegedeeld, is het koopen van goederen in Duitschland en het betalen daarvan in Duitschland tevens in strijd met de clearing- overeenkomst tusschen Nederland en Duitsch land. Op een desbetreffende vraag heeft het Nederlandsch Clearinginstituut te Den Haag medegedeeld, dat hij, die tijdens een verblijf in Duitschland aldaar een camera koopt en contant betaalt, met de bedoeling deze hier te lande in te voeren, zich in verband met artikel 20 der Wet Internationaal Betalings verkeer 1934, welke hem, die in strijd met de verdragsvoorschriften opzettelijk een betaling verricht met straf bedreigt, aan strafvervol ging bloot stelt. Volgens deze uitspraak kunnen zij, die aan de grens in het bezit worden gevonden van in Duitschland gekochte fototoestellen, niet alleen beboet worden door de douane, doch ook een strafvervolging volgens bovenge noemde wet tegemoet zien. (A.N.P.) Hardnekkige brand te Amsterdam. Twee brandwachten onwel geworden. Een brand, die was uitgebroken op de bel étage van perceel Prinsengracht 1037, bij de Reguliersgracht te Amsterdam, heeft op den laten avond van den Eersten Kerstdag zijn be strijders vele moeilijkheden bezorgd en hooge eischen gesteld aan hun uithoudingsvermogen. De brandwachts Peterssen en Ladru geraak ten door de enorme hitte, waarin zij hun werk moest doen, onwel, zoodat zij naar bui ten gebracht moesten worden. Beiden werden naar het Binnengasthuis vervoerd, vanwaar Ladru spoedig naar de kazerne kon terugkee- ren. De toestand van Peterssen was echter van dien aard, dat hij opgenomen moest wor den. Hij zal het gasthuis waarschijnlijk over eenige dagen mogen verlaten. Het vuur, dat door zijn geweldige hitte- en rookontwikkeling gelegenheid had gehad, zich over de bel-étage te verspreiden, werd met drie stralen krachtig aangetast en toen duurde het geen kwartier meer, of het gaf zich gewonnen. Behalve een'kantoor zijn op dit gedeelte een magazijn en voorvertrek uit gebrand; de gang was zwaar geblakerd, even als die op de eerste étage; zoomede het trap penhuis. De schade, die vrij aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt- Bij het blusschingswerk hebben ook ver-, scheidene andere brandwachts, alsook hoofd brandmeester Doets, veel van de hitte en den rook te lijden gehad, zonder dat dit echter meer ernstige gevolgen na zich gesleept heeft. Omtrent de oorzaak is niets bekend. De bewoonster, die door den zwaren rook de eerste verdieping niet meer kon verlaten, is door de brandweer gered. Bron der valsche rijksdaalders nog niet opgespoord. Gearresteerde Chinees laat niet veel los. Het onderzoek naar de herkomst van de valsche Rijksdaalders, die door een Chinees in een tweetal sigarenwinkels in den Jordaan te Amsterdam zijn uitgegeven, is nog niet veel verder gekomen. De zoon van het He- melsche Rijk beweert Zondag uit het Duit sche Roergebied naar ons land te zijn ge komen. Bij heeft daar de Rijksdaalders in ontvangst genomen om Nederlandsch geld te hebben. In den nacht van Zondag op Maandag heeft hij in een hotel in de War moesstraat te Amsterdam gelogeerd. De politie heeft hem in de gelegenheid ge steld dit hotel aan te wijzen, maar hij kan het niet terugvinden. De eigenaars van de Chineesphe hotels in de Warmoesstraat be weren ook van hun kant den Oosterschen logeergast nooit te voren gezien te hebben. De politie heeft de overtuiging, dat deze man, die in het bezit was van de Rijksdaal ders, niet voor het eerst in Amsterdam is Complot van autodieven ontdekt. Vijf personen uit Eindhoven gearresteerd. De laatste maanden werden er in Eind hoven telkens op brutale wijze auto's ge stolen, die de eigenaars onafgesloten voor woningen geparkeerd hadden. Zoo is er Zaterdagmiddag nog een auto met twee jachtgeweren uit de Fazantlaan gesto len. Maandagmiddag is echter door een toe val deze auto opgespoord. De gendarmerie van het Belgische plaatsje Bourg Leopold vond in een sloot langs den weg een auto, die tengevolge van de gladheid van den weg geslipt was. Papieren in den wagen wezen uit dat het de gestolen auto uit Eindhoven moest zijn. De bestuurder, zekeren H. van L. wonende te Eindhoven werd aangehouden. Hij bekende den auto Zaterdag gestolen te hebben en is deswege in arrest gesteld. Zijn uitlevering zal worden gevraagd. Bij het verdere onderzoek kwam vast te staan, dat hij deel uitmaakte van een com plot autodieven, bestaande uit nog vier an dere Eindhovenaren ,t.w. O., van L., W. en de R. De politie heeft hen van hun bed ge licht. Zij zullen tor beschikking van de justitie te Den Bosch worden gesteld. De geweren die in don gestolen auto waren zijn inmiddels ook opgespoord Bij het verhoor hebben de dieven bekend, dat zij nog drie gestolen auto's in België ver kocht hebben. Motorschoener bij Petten gestrand. Op eigen kracht weer vlot gekomen. Op Eersten Kerstdag, des morgens tus schen acht en negen uur is de motorschoener „Constant" van de N.V. Scheepvaart Maat schappij „Wopo" te Dordrecht, nabij K.M.- paal 18, ongeveer ter hoogte van -Petten, op het strand geloopen. Het schip, dat 199 ton meet, was met hout geladen en op weg naar Groningen. Dadelijk na de stranding zijn de reddingboot van Petten en de sleepboot „Utrecht" van de firma Wijsmuller te Den Helder ter assis tentie uitgevaren, doch de vijf opvarenden wenschten van de aangeboden hulp geen ge bruik te maken, omdat men wilde trachten bij hoog water op eigen kracht vlot te ko men. Hierin is men inderdaad geslaagd, ech ter eerst nadat de deklast over boord was ge worpen. Omstreeks drie uur in den middag heeft het vaartuig de reis kunnen voortzet ten. Bij het overboord gooien van de deklast is een der vletten vol water geloopen. De vijf zich daarop bevindende personen wisten zich te redden, door op een andere vlet te sprin gen. De stranding is waarschijnlijk een gevolg van de mist. Nog een slachtoffer van het ijs. Jongen te Rotterdam verdronken. Door moedig reddingswerk een andere gered. Twee jongens, de vijftienjarige Van der Starre uit de Raephorststraat, en de veertien jarige D. den Drijver uit de Hooglandstraat te Rotterdam, zakten Donderdagmiddag door het broze ijs van het Noorderkanaal aldaar, v. d. Starre kon met groote moeite worden gered. Den Drijver verdronk. De twee jongens waren ongeveer op het mid den van het twintig meter breede kanaal, toen zij op het ijs gingen springen. Voor de oogen van tientallen voorbijgangers scheurde het ijs en de twee knapen verdwenen in het water. Een tramconducteur Haverkamp en een werkman Kley snelden naar het kanaal om gekleed te water te springen. Zij wisten v. d. Starre te redden. Den Drijver konden zij niet meer bereiken. Kley was dermate door de koude bevangen, dat hij' naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. Na daar behandeld te zijn kon hij riaar huis vervoerd worden. Haverkamp droogde zijn kleeren bij den oven van een bakkerij. Spoorwegen verwachten Oude- j aarsavond-drukte. Extra treinen ingelegd. Naar wij vernemen hebben de Spoorwegen extra maatregelen genomen voor vervoer van reizigers in den nacht van 31 December op 1 Januari a.s. Het feit, dat een groot aantal menschen den Oudejaarsavond pleegt door te brengen bij familie of anderzins in Am sterdam, Rotterdam of Den Haag, zelf niet in deze steden wonende, is aanleiding ge weest om ter wille van het publiek de na volgende extra verbindingen 1, 2, 3 kl. tot stand te brengen. Oudejaarsavond te Amsterdam. Extra verbindingen A: Amsterdam C.S. V. 2.30; Haarlem A. 2.48; Leiden A 3.18; Den Haag HSM A. 3.36; Rotterdam DP A. 4.05. B: Amsterdam CS V. 2.34; Naarden-Bus- sum A. 3.06; Hilversum A. 3.18. C: Amsterdam WP V. 2.30, Utrecht C.S. A, 3.03. Oudejaarsavond te Den Haag: Extraverbindingen A: Den Haag HSM V. 1.55; Delft A. 2.03; Schiedam A. 2.11; Rotter dam DP A. 2.15. B: Den Haag HSM V. 3.11; Leiden A. 3.27; Haarlem A. 3.57; Amsterdam CS A. 4.19. Oudejaarsavond te Rotterdam: Extraverbindingen: A: Rotterdam DP V. 1.30; Schiedam A 1.34; Delft A. 1.43; Den Haag HSM A. 1.50. B: Rotterdam DP V. 2.40; Leiden A. 3.27; Haarlem A. 3.57; Amsterdam CS A. 4.19 Wat betreft de geldigheid van plaatsbewij zen worden bovengenoemde treinen be schouwd te zijn de laatste van 31 December. Men kan dus met eendaagsche retourkaar- ten, genomen 31 December, met deze treinen terug keeren. (A.N.P.) Vierdaagsch congres der C. P. H. Den eersten Kerstdag is in de zalen van Bellevue te Amsterdam het vierdaagsche congres van de Communistische Partij in Ne derland begonnen. Het congres werd ge opend door het Kamerlid Louis de Visser, die in zijn openingsrede als de voornaamste taak van het congres kenschetste de eenheid van de Nederlandsche arbeidersklasse in den strijd tegen het fascisme en de handhaving van den vrede. Hij legde daarbij den nadruk op de voorgenomen grondwetswijzigingen, die zoo zegt spr. de bestaande democratische grondrechten van de arbeidersklasse aantas ten en waartegen een eensgezinde strijd van alle vooruitstrevende deelen van het Neder landsche volk geboden is. De heer C. Schalker legde daarop verant woording af over het beleid van het partij bestuur en de werkzaamheden van de Com munistische Partij. De heer Beuzemaker, daarop het woord verkrijgende, ontleedde het karakter van de N. S. B. Spr. verklaarde, dat de groei van het fas cisme de communisten dwingt h-un houding ten aanzien van de burgerlijke democratie te wijzigen en de democratische rechten, rech ten van het volk, die in jarenlangen strijd veroverd zijn, te verdedigen. De heer de Groot begon met er op te wij zen dat opnieuw zoowel voor de beroepsar beiders alsook voor de we-rkloozen, nieuwe aanvallen op hun levenspeil te voorzien zijn „Het „mes der aanpassing" snijdt aan twee kanten: naast verlaging van het loon worden door allerlei heffingen de noodzakelijkste le vensmiddelen duurder, en het resultaat is, dat de werkloosheid stijgt." Uitvoerig ging spr. vervolgens in op het Plan van den Arbeid der sociaal-democratie en verklaarde, dat de communisten bereid zijn alle in dit plan voorkomende eischen, die directe verbetering in den toestand van de arbeiders en noodlMdende boeren en midden standers brengen, volledig en loyaal te onder steunen. V R IJ D A G 27 DEC. 1935 Kastekort bij kantoorhouder der posterijen ontdekt. Naar wij vernemen heeft de directeur van het postkantoor te Bergen op Zoom bij den kantoorhouder te Nieuw Borgvliet, den heer J. V. een aanzienlijk tekort ontdekt. Hangende het onderzoek is de postambtenaar geschorst en door een anderen vervangen. Nader vernemen wij nog, dat de heei V„ die reeds sedert 35 jaren de post van kantoor houder bekleedde, het bedrag aangezuiverd heeft (A. N. P.) VOETBAL IN ENGELAND. Wedstrijden op de Kerstdagen. Eerste Kerstdag: Aston VillaHuddersfield Town 41 Blackburn RoversStoke City 01 Bolton WanderersWolverhampton Wanderers 03 Brentford-Preston North End 52 Grimsby TownBirmingham 10 LiverpoolArsenal 01 Manchester City—Chelsea 00 PortsmouthDerby County 30 Tweede Kerstdag: ArsenalLiverpool 12 BirminghamGrimsby Town 11 ChelseaManchester City 21 Derby CountyPortsmouth 11 EvertonSheffield Wednesday 43 Huddersfield TownAston Villa 41 Preston North EndBrentford 24 Stoke CityBlackburn Rovers 20 SunderlandLeeds United 21 West Bromwich AlbionMiddles brough 52 Wolverhampton WanderersBolton Wanderers 33 HAARL. VOETBALBOND. Ranglijstjes. Eerste klasse A: gesp.gew.gel.verl pnt. v.-t. gem. E.DO. 5 10 9 0 1 18 28—5 1.80 Haarlem 3 10 8 0 2 16 28—15 1.60 R.C.H. 3 9 4 2 3 10 24—15 1.11 Haarlem 3 a 9 3 3 3 9 21—14 1.— VI. Vogels 7 3 1 3 7 17—15 1.— D.W.O. 10 4 1 5 9 19—35 0.90 Kennemers 3 9 3 0 6 6 16—20 >'■.67 Kinheim 3 11 3 1 7 7 14—23 0.64 Spaarnestad 8 2 1 5 5 8—28 0.63 Stormvogels 4 9 2 1 6 5 17—22 0.56 De sterrit naar Monte Carlo. Bij de K.N.A.C. is de inschrijving binnen gekomen van den heer N. Gatsonides te Aerdenhout, die met een Hillmann-Minx uit Amsterdam zal vertrekken. Wedstrijden te Zandvoort. Op tweeden Kerstdag speelde de Zand- voortsche Hockeyclub drie wedstrijden tegen Strawberries op het terrein aan de Zand- voortschelaan. De Strawberries-dames wonnen van de gastvrouwen met 21. Het eerste heeren-elftal van Zandvoort won van Strawberries met 4—3. Het tweede elftal won met 51. Deze ontmoeting werd gevolgd door een gezellige bijeenkomst in Muluru te Zandvoort DE 2de TESTMATCH ZUID - AFRIKA— AUSTRALIë. Johannesburg: Dinsdag begon de 2de testmatch Z-uid-AfrikaAustralië. Wade die wederom den toss won had Bock en Briscoe in zijn team opgenomen voor Dalton en Viljoen. Richardson verscheen met een on gewijzigd team in het veld om met Mc. Cormick, en Mc. Ca'be den aanval op Mitchell en Siedle te openen. Grimmitt en O'Reilly volgden en wederom bleven de Australische spinbowlers meester van het terrein. Zuid- Af rika kwam niet verder dan 157. Op den eersten dag passeerde Australië het totaal voor het verlies van 3 wickets (1683). Op den 2den Kerstdag evenwel volgde een collapse op de leg-breaks van Bruce Mit chell. Het totaal werd slechts 250. In de 2de innings herstelden de Zuid-Afri kanen zich op prachtige wijze. De oogen- schijnlijk hopelooze positie op den eersten dag werd belangrijk verbeterd. De jonge Nourse. momenteel het beste Zuid-Afrikaansche bat. speelde schitterend. Hij maakte geen enkele fout en bleef uit een totaal van 254 voor 4, op den 2den dag, met 98 not out. Nog 6 wickets in handen, een voorsprong van 161 runs, Zuid-Af rika staat er niet slecht voor. DE SHEFFIELD—SHIELD WEDSTRIJDEN. Don Bradman op dreef. Adelaide: Zuiü-Australië scoorde, thans te gen Queensland, wederom een zeer hoog to taal nl. 642 voor 8, waarvan Bradman (een 2de achtereenvolgende century) 233! Queens land 1158. Melbourne: Victoria scoorde 392 tegen New South Wales 1465. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 27 DECEMBER Bioscoop de Pont: „Moord in de Haven wijk" en „Aruny en Max", 8 uur. ZATERDAG 28 DECEMBER Bioscoop de Pont: „Moord in de Haven wijk" en „Anny en Max", 8 uur. AGENDA VAN BEVERWIJK. VRIJDAG 27 DECEMBER Kewnemer Theater, Zeestraat: „Helden van onzen tijd" en „Op het verkeerde spoor", 8 u. Luxor Theoter, Breestraat: „pe laatste Voorpost" en „College Rythm", 8 uur. ZATERDAG 28 DECEMBER Kennemer Theater, Zeestraat: „Helden van onzen tijd" en „Op fret verkeerde spoor", 8 u. Luxor Theoter, Breestraat: „De laatste Voorpost" en «College Rythm", 8 uur. Kerstverga'dering S. D. A. P. De heer Koos Vorrink aan 't woord. HAARLEM Vrijdag. De gebruikelijke Kerstmisvergadering der S.D.A.P. op 2en Kerstdag werd dit jaar ge houden in de groote Gem. Concertzaal die geheel gevuld was. Als spreker trad op de partijvoorzitter, ie heer Koos Vorrink. Wat is de zin", van het Kerstfeest voor de sociaal-democraten? zoo vroeg spr. In de eerste plaats zien zij er in een uiting van saamhoorigheidsgevoel. Men spreekt van een „vroolijk Kerstfeest' Er is een vreugde die geboren wordt uit gelooif en vertrouwen, dat is de vreugde der sociaal-democraten op dezen dag, die voor hen is een dag van be zinning. Tienduizenden vragen in dezen tijd: „geef ons arbeid en brood!" Andere tiendui zenden vragen: „geef ons vrede!" Wie hun stemmen in den Kerstnacht niet hoort, heeft het gebod van liefde van Jezus niet verstaan. Arbeiders, boeren, middenstanders, intel- lectueelen, de jeugd, worden geteisterd in deze dagen. Zij allen willen hun brood ver dienen met eigen hand. Een deel van de jeugd heeft nog nooit gewerkt en wordt als 't ware opgeleid voor de liefdadigheid. Spr. herinnerde voorts aan de daling der steunbedragen en de stijging der prijzen met 5 en der vaste lasten (van 34 tot 37 pet. van het inkomen)Wat moet er dan overblijven voor zooveel andere nood zakelijke dingen? Wij leven in een waanzinnige wereld. De overvloed van melk vindt zijn weg niet naar de bleekneuzen in de groote steden, omdat hun ouders geen melk voor hen kunnen be talen. Leerlust, ambitie, concentratievermo gen der arbeiderskinderen gaan zienderoogen achteruit, door de gedrukte spheer waarin de kinderen thuis leven. Wat kan uitkomst brengen? Niet de politiek der regeering-Colijn. Onder deze is de werkloosheid gestadig toegenomen. De resultaten van het Werkfonds van f 60 millioen zijn ontzettend tegengevallen. De economische toestand van ons land wordt steeds slechter. Dit erkent ook de regeering. En voor 1936 kunnen wij niet anders dan de meest pessimistische verwachtingen koeste ren, In 1937 zal deze regeering ter verantwoor ding worden geroepen voor haar crisisbe- leid! (applaus). In tijden van grooten nood en groot gevaar is een krachtige regeering noodig en matig heid in critiek is noodzakelijk. Maar het recht op critiek blijft bestaan. Handhaving- van het gezag is ook noodig, maar men mag daarbij niet ingaan tegen den geest van onze tra dities en tegen den geest van onze volks vrijheid. En nu constateeren wij, aldus spr. een afbrokkeling der persvrijheid en van de vrijheid van spreken en vergaderen. Eénige inperking van die vrijheden was noodig tegenover de N.S.B., maar wij zien dat nu veel strenger wordt opgetreden tegen de S.D.A.P. dan tegen de N.S.B. Zoo wordt de gezagshandhaving een aanfluiting- van de democratie. Men laat zich intimideeren door de N.S.B. dat is gebleken bij wat te Amsterdam ge schiedde ten opzichte van „De Beul". Alleen de burgemeester van Amsterdam nam een moedige houding aan. Deze regeering is niet sterk meer; zij „loopt op krukken" (gelach). Zij vertegen woordigt niet meer de meerderheid van het volk. Daarom kan er geen rust komen. Bezuinigingen zouden worden ingevoerd door Colijn, óók voor het bijzonder onder wijs. Maar de rechtsche partijen in de Tweede Kamer hebben gezegd: Wij doen het niet! En het „sterke ggzag"is gevlucht in een Staatscommissie Wat heeft zulk een regeering nog te be- teekenen? Er is in dezen Kersttijd één lichtpunt, dat is: het Plan van den Arbeid der S.D.A.P.! De menschheid mag niet ondergaan in de zorgen voor haar eigen bestaan. Ingrijpende hervormingen zijn noodig in het productie proces en ordening moet er komen in het economische leven. Uit dezen gedachtengang is het wetenschappelijk Plan van den Arbeid geboren. De knapste koppen van de S.D.A.P. hebben zich aan de opstelling van dit plan gezet. Dit plan dat de regeering voor onaan vaardbaar heeft verklaard. Intense agitatie en groote, ernstige propa ganda zullen voor dit plan worden gevoerd- „Ons Plan voor ons volk!" Het Plan is niet. gemaakt, om het in de boekenkast te zetten, maar om het bekend te maken onder het Nederlandsche volk, dat zich meer moet kun nen ontplooien. Aan het slot van zijn rede kwam spreker op het oorlogsgevaar. „Fascisme is oorlog", zoo concludeerde de heer Vorrink. Westelijk van den Rijn heerscht het humanisme en Oostelijk daarvan het nieuwe heidendom, het barbarisme waarin Europa dreigt te ver zinken. De oorlog is een feit geworden. Maar een lichtstraal L dat voor het forum der volken thans voor het eerst de oorlog als een misdaad is gebrandmerkt door het op treden van den Volkenbond. Het publieke geweten is ontwaakt en heeft de schandelijke vredesplannen van Laval en Hoare wegge vaagd (applaus). Voorts herinnerde spr. er aan dat de N.SJB. den oorlog van Italië tegen Abessynië ver dedigd heeft. Zal de Europeesche beschaving ten onder gaan? Neen, antwoordde spr., want wij zullen haar met alle kracht van onzen geest be schermen tegen den vloedgolf van het bar barisme. .Gelooft aan het socialisme, gelooft aan de broederschap, gelooft aan de liefde!", zoo eindigde de heer Vorrink zijn geestdriftige toespraak, die aan het slot luide werd toege juicht. Declamatie van Nel Oosthout volgde. De voordrachtkunstenares droeg een fragment voor uit „Thomas More" van Henriëtte Roland Holst. De middag werd verder opgeluisterd door uitnemenden zang van „De Stem des Colks", onder leiding van den heer Anton Krelage. De voorzitter van de Federatie Haarlem der S.D.A.P. de heer S. P. Doek toonde zich in zijn slotwoord verheugd over de zeer groote opkomst en wekte op tot druk bezoek aan de vergadering die 23 Januari a.s. zal gehouden worden in de groote Gem. Concertzaal, waar het Plan van den Arbeid zal ontvouwd wor den. PERSONALIA. Benoemd tot ridder in de orde van ©rang" Nassau de heer S. Mennis, te Haarlem, agent van de Rijks Verzekeringsbank te Amsterdam De Haarlemmermeerspoor lijnen. De taak der Studie-Commissie geëindigd. Zooals bekend is in September van dit jaar een commissie gevormd,.om het, vraagstuk der Haarlemmermeerspoorlijnen in studie te ne men. Besprekingen werden gevoerd met den Mi nister en deze zeide toe, ten npziedte van en kele wenschen nader bericht aan d.e commissie te zullen zenden. Deze betreffen de mogelijk heid, op die lijnen, waar het goederenvervoer alleen gehandhaafd zal blijven in de goederen treinen ook passagiers te doen vervoeren, de wenschelijkheid om bij verzending van be paalde goederen, bepaalde personen het recht te geven in de goederenwagons de desbetref fende goederen te begeleiden en om de stop zetting der exploitatie van het traject Aals meerUithoornNieuwersluis op te schorten, totdat de primaire weg door den Haarlemmer- meerpolder gereed zal zijn en de wegen tus schen Mijdrecht en Nieuwersluis. De Minister zegde toe naar de mogelijkheid van voortzetting van het reisvervoer op de lijn UithoornNieuwersluis een onderzoek te zul len instellen. Tenslotte werd van den Minister van Wa terstaat bericht ontvangen, cjat voorloopig het reizigers vervoer op de lijn NieuwersluisUit hoorn gehandhaafd zal., blij yen,,, eeh en ander in verband met den slechten toestand, waarin het wegennet in die omgeving zich bevindt. De Commissie heeft thans aan 'de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken medegedeeld, dat zij geen mid del aan de hand kan doen om de exploitatie der Haarlemmermeerspoorlijnen te verzekeren en de Kamer verzoekt, haar taak als geëindigd te willen beschouwen. Nederlandsche Zionistenbond. Poale Zion toegelaten. Mr. Abel J. Herzberg, de voorzitter van den Nederlandschen Zionisten Bond, heeft Woensdagmiddag met een redevoering, waar aan wij het volgende ontleenen, de 36ste jaarlijksche algemeene'vergadering dezer organisatie geopend. Het uittreden der Revisionistische Zionis ten (de nieuwe Zionistische organisatie, welke onder leiding staat van Wladimir Ja- botinski) heeft duidelijk gemaakt, hoe groot de verdeeldheid in de Zionistische gelederen was geworden. Voor wat Nederland betreft aldus spr. zullen de moeilijkheden voor een belang rijk deel kunnen worden opgelost door de toetreding van de Poale Zion, het socialis- tisch-zionistiseh verbond, tot den Neder landschen Zionisten Bond. Aan het jaarverslag', loopende van 1 Juli 1934 tot'30 Juni 1935, ontleenen wij. dat „alle bedenkingen, welke met betrekking tot den gang van zaken in Palestina rijzen, de vreug de over de ontwikkeling der laatste jaren niet kunnen wegnemen. Er is eindelijk schot gekomen In het werk, er is een toeneming van menschen en van kapitaal, er is eenig perspectief". In 1931 en 1932 bedroeg het aantal Jood- sche immigranten respectievelijk 4.075 en 9.553, in 1933: 30.327 en in 1934: 42.359. In de eerste negen maanden van 1935 kwamen ongeveer 47.000 Joden het land bin nen. Per 31 October 1935 bedroeg' het aantal Joden in Palestina omstreeks 345.000, d.i. 26 a 27 pet. der totale bevolking, tegenover 15 pet. in 1930. In 1933 kwamen 2'5 pet. der im migranten uit Duitschland en 47 pet. uit Po len, in 1934 23 pet. uit Duitschland en 41 pet. uit Polen. In het afgeloopen jaar zijn 750 kinderen tusschen 14 en 16 jaar uit Duitsch land naar Palestina „overgeplant". In de avondvergadering verwelkomde de congres-voorzitter mr. Kan in 't Hebreeuwsch prof. dr. S. Brodetsky, lid van de Wereld Executieve te Londen, die vervolgens een referaat hield over den huidigen toestand van het Zionisme. Verschillende besluiten worden genomen, welke betrekking hebben op organisatorische werkzaamheden, waarna besloten wordt tot de toelating met algemeene stemmen van de Poale Zion. Tenslotte werden bij acclamatie gekozen tot voorzitter mr. Abel J, Herzberg, en tot secretaris mr. Ch. Polak, terwijl de overige zeven bestuursfuncties zullen worden bezet door de heeren I. van Blitz, S. Dasberg, de dames mevrouw de Leeuw-Gerzon en A. Straschnow-Cahn, Pinkhof, ir. E. Th Gelber en dr. ir. P. J. Denekamp. Belasting betalen moet regel matig geschieden. Instructies over spoediger vervolgen. Bij een aantal belastingschuldigen schijnt nog steeds de meening te bestaan, dat zij hun aanslagen in de directe belasting kunnen vol doen in twee termijnen, te weten ongeveer de helft enkele maanden na het ontvangen van het aanslagbiljet, en het restant tegen het tijdstip, waarop de laatste termijn vervalt. Deze meening is echter geenszins in overeen stemming met de bedoeling van den wetgever, die zich een betaling in maandelijksche ter mijnen, aanvangende in de maand volgende op die, welke in de dagteekening van het aan slagbiljet is vermeld, heeft voorgesteld, ter wijl zij leidt tot renteverlies voor den Staat. Naar wij van officieele zijde vernemen, heeft de Minister van Financiën thans aan de ontvangers der directe belastingen nieuwe voorschriften verstrekt omtrent de tijdstippen waarop tot vervolging moet worden overge gaan, zulks teneinde tot een meer regelmatige betaling dier middelen door - de belasting schuldigen te geraken. Vier ernstig gewonden door de gladheid. Auto tegen boom gebotst Tusschen Arnhem en Ede is Dinsdagmiddag in een bocht van den Amsterdamschen weg ter hoogte van den Wolfhezerweg een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij ds. Brouwer uit Oegstgeest, zijn beide dochters en een dienstbode ernstige verwondingen hebben op- geloopen. Tengevolge van het zeer wisselvallige weer had zich ter plaatse van het ongeluk ijzel vorming op den weg voorgedaan, hetgeen de oorzaak werd, dat de auto, waarmede het ge noemde gezelschap uit de richting Ede kwam aanrijden, slipte en in volle vaart tegen een boom sloeg. De uitwerking was vreeselijk. Van de kleine personenauto, die door een der da mes bestuurd werd, bleef vrijwel niets meer heel. Tot op grooten afstand vond men splin ters van de vernielde ruiten. Ds. Brouwer be kwam een rechterbeenbreuk, benevens snij- wonden van glasscherven. Zijn beide dochters en de dienstbode werden eve"°ens door glas scherven ernstig gekwetst.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5