Liefde in de wildernis Een aantal Ke.stbrooaen werd Dinsdag aan de werkicozen armlastigen der gemeente Borgharen bij Maastricht uitgereikt Kerstfeest voor de zieken. Een zusterkoor, bestaande uit leden van het verplegend personeel van het gem ziekenhuis „Coolsingel" te Rotterdam, gat op Kerstavono een zanguitvoering voor de patien'en Fr.ns Edward, de baby van den Hertog en de Hertogin van Kent, met zijn nurse voor het coupéraam van den trein, waarmede de vorstelijke personen Dinsdag uit Londen vertrok ken om het Kerstfeest met den Koning en de Koningin van Engeland op Sandringham te vieren FEUILLETON Uit net Engelsch van OTTWELL BINNS. (Nadruk verboden.) 10) Wat bedoel je? vroeg de ander heesch. Die mooie, blonde Madeline schonk het leven aan een kind Wat! riep sir George, terwijl hij in ont zetting overeind sprong. Is er een kind? Ja, zei Legrand langzaam. Een half onderdrukt gekreun kwam over Maimering's lippen. Zijn gezicht vertrok zenuwachtig en hij was niet in staat om een woord te zeggen. En in de stilte, welke plotseling in het ver trek heerschte, klonk eentonig en dof het ge roffel van verre trommels. V. Jules Legrand nam den man tegenover hem, wiens verleden en toekomst hij onbe perkt beheerschte, onderzoekend op. Man- nering's gezicht was lijkkleurig, zijn oogen schitterden koortsachtig, zijn lippen beefden en het was duidelijk, dat hij bijna aan het einde van zijn krachten was. En Legrand glimlachte tevreden terwijl hij opstcnd en den ander den kroes brandewijn voorhield. Drink eens, mon ami. Mannering dronk begeerig; toen greep hij krampachtig den rand van de tafel beet, om zich staande te houden en vroeg heesch: Isis het kind in.leven? z Het leeft, monsieur, - Dat antwoord nam Mannering's laatste hoop weg. Hij viel terug in zijn stoel, leun de met zijn elleboog op de tafel en bedekte zijn gezicht met zijn handen. Legrand haalde zijn schouders op. Wat is een kind? Een heel klein blaadje aan den grooten levensboom en Afrika is een land waar de bladeren door een kleinen windstoot loslaten en neervallen. Legrand lachte veelbeteekenend toen hij die woorden zei en aan den blik, welke in Mannering's oogen kwam hij had het hoofd weder opgeheven zag hij, dat zij be grepen waren. Maar sir George zei niets en de Franschman ging voort: Er zijn zooveel manieren, waarop een man sterven kan en een kindwel be denk eens, monsieur. Mannering zat een poos doodstil, zoo lang, dat er een weifelende blik in Legrand's bruine oogen kwam. Toen nam de Engelschman ein delijk het woord. Weet je waar het kind is? Legrand's twijfel verdween als sneeuw voor de zon. Er kwam een uitdrukking van vol doening in zijn oogen en hij stootte een kor ten lach uit. Zou ik zoo gesproken hebben als ik dat niet wist? Waar? In een dorp, drie dagreizen hier van daan, waar de jongen werd achtergelaten bij zijn voedster, toen de blonde Madeline stierf. Door Roger Mannering? Neen. mon ami. De vader was al dood en de moeder was stervend toen hun vriend, de Engelschman, die deze grafsteenen voor hen opgericht heerft, het kind naar Een Engelschman? viel Mannering hem heesch in de rede. Dus die weet De heele geschiedenis. Uw broer heeft hem alles verteld en ik denk, dat hij hem er een eed op heeft laten doen. dat hij het kind ïn zjjïi erchten zou herstellen. Maar er zijn dingen, die gemakkelijker te beloven dan uit te voeren zijn. Wat bedoel je? Het is heel eenvoudig. Ik ken uw erfrecht niet, maar ik ben er zeker van. dat het niet voldoende is, om met een kind van drie jaar voor den dag te komen en te zeggen, dat het de zoon van sir Roger Mannering is, die of ficieel meer dan zes jaar dood is. Uw rech ters zouden toch zeker naar papieren vra gen? Natuurlijk. Je zou moeten bewijzen, dat het Roger's kind is; de huwelijksakten over leggen om te kunnen vaststellen, dat het kind wettig is en al dergelijke dingen meer. En als die papieren eens niet voor den dag komen, mon ami? Dan -zou dat een einde aan de zaak ma ken, antwoordde Mannering snel. Maar wil je daarmee zeggen, dat de Engelschman, die het kind heeft verzorgd, niet de papieren in zijn bezit heeft? Dat kan ik het beste weten, lachte de an der veelbeteekenend. Heb jij ze, Legrand? riep Mannering op gewonden. Heb jij ze waarlijk? Zijn bleek ge zicht werd donkerrood van vreugde en in zijn oogen glansde een plotselinge, hoopvolle ver wachting. Hoeveel wil je er voor hébben? Je kunt net zooveel krijgen als pe wilt. Wat vraag je er voor? Vijfduizend pond? De ander lachte minachtend. Monsieur, u wilt me vijfduizend pond geven, terwijl u en inkomen hebt van elfdui zend per jaar. Dat is alles wat u me geven wilt voor die papieren, welke u ieder oogen- blik van al uw rechten berooven kunnen? Het is erg edelmoedig van u, maar ik neem het niet aan. Mannering was in het geheel niet uit het veld geslagen door die weigering. Hij lachte uit bundlg. Geld 2al geen hinderpaal tu&schen ons zijn. Maar ik moet die papieren zien en ik moet ook zeker weten, dat de jongen in le ven is en dandan kunnen we samen pra ten. Legrand knikte. Dat is niet meer dan redelijk, monsieur, U zult de papieren zien. En het kind! Ja, u zult hem ook zien, binnen een week. Ik zal hem stelen en als u onze overeenkomst onder teekend hebt, kunt u met hem doen wat u wilt. Het was duidelijk wat de man bedoelde en Mannering viel ontzet in zijn stoel terug. Een kind! Ikikzou het niet kunnen, Legrand. Het zou me mijn heele le ven vervolgen. Maar als uw neefje in leven blijft! Dat weet ik! Dat weet ik! Maar ik zou het onmogelijk zelf kunnen doen. Er moet iets anders op gevonden worden. Begrijp je? Jij of een van de zwartjes Legrand haalde de schouders op en lachte spottend. Mon ami, u hebt te veel gewetensbezwaren voor een man, die willens en wetens zijn broer aan den vijand overleverde. Een kind. poeh! Een zuchtje wind kon het wegblazen. U hoeft u heusch niet van streek te maken over zulk een kleinigheid. Maar die Engelschman, die voogd,, hij mag niet vermoedendat Monsieur. Ik ben niet dwaas. Er zijn genoeg manieren. Een kind kan buiten spelen en daar sterven. Het kan door een slang ge beten worden of in het water vallen of gesto len worden door inboorlingen. Mannering hief afwerend de handen om hoog. Ik behoef het niet te weten, het is vol doende dat.... U bent te teergevoelig, mon ami, spotte Legrand. Teergevoelig? We praten over een kind, Legrand Het.**, maakt me gek! lik Rilde, dat je me dat niet verteld had. Ik geloof dat De ander viel hem haastig in de rede. Het is maar een kleinigheid vergeleken bij het verlies van een titel en rijke bezit tingen. Toen voegde hij er zachter aan toe: Er staan nog meer dingen op het spel. Uw broer heeft een stuk achtergelaten waarin hij alles veTtelt wat er daarginds bij Karana is ge beurd. Dat zou uw toekomst absoluut vernie tigen. Ik ken de wereld. Als dat verhaal be kend werd, zouden uw vrienden u met den nek aanzien, de deuren voor uw neus dicht gooien. Het eenige, wat u zou overblijven, zou het vreemdelingenlegioen zijn en dat is een hel op aarde. Er is nog iets anders, dat u niet vergeten mag. Uw mooie verloofde, mademoi selle, die Mannering maakte zulk een heftig gebaar, dat de ander zijn woorden afbrak en er aan toevoegde: Morgen zal ik maatregelen nemen om de papieren en het kind hier naar toe te la ten brengen. Maar daaT zullen we niet verder over spreken. U moet mademoiselle uitleggen, dat we hier een paar dagen halt houden, ter wijl ik handel drijf met de inboorlingen. En als alles afgeloopen is, zetten we onzen tocht naar M'Buba voort en u kunt met een gerust hart naar Engeland teruggaan en verder ge lukkig leven. Legrand schonk eerst Mannering en toen zichzelf een nieuwen beker brandewijn in en schoof Mannering den zijnen toe. Kom mijn vriend, we zullen drinken op onze overeenkomst. Hij stootte aan met Mannering en dronk. Mannering aarzelde even, ledigde daarop zijn beker tot op den bodem en wankelde blindelings het vertrek uit. i Wordt vervolgd.)' De hee.- M. Jacobs, winnaar (heeren) van de „steen-turnwedstrijden welke Donderaag te Amsterdam zijn gehouden, in actie aan de brug Een wedstrijd in het slede1 rekken voor kinderen werd Dinsdag op het terrein van een der speeltuinen te Amsterdam gehouden. De dooi heeft inmiddels aan verdere winter- genoegens voorloopig een einde gemaakt Bij het wintersportcentrum te Garmisch Partenkirchen. De parkeerplaats voor den toegang naar de bobslee-baan. Op den achtergrond het onvergelijkelijk schoons berglandschap

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 8