Abessynische verovering aan het noordelijk front. HOE THIJS IJS HET ZEEPALEIS VEROVERDE Radio-Programma De strijd in Abessynië. Abbi Addi na zwaren strijd genomen. Militaire situatie in de laatste weken belangrijk gewijzigd .De correspondent van het Duitsche Nieuws bureau te Addis Abeba seint: Op 22 December is aan het noordelijke front een groote slag begonnen, die tot den Heiligen Avond voort duurde. De Abessyniëi-s tastten hier met dee- len van het leger van Ras Seyoem de groote versterkte fortificatie der Italianen bij Abbi Addi aan. Na een buitengewoon zwaren en bloedigen strijd werd Abbi Addi door de Abes- syniërs veroverd. Op 24 December begon de strijd opnieuw. De Italianen zonden krachtige vervangings troepen te hulp in den strijd, waaraan be halve door groote afdeelingen Europeesche troepen deelgenomen werd door Askaris. Es kaders bommenwerpers ondersteunden de Italiaansche troepen. Het kwam tot een uiter mate bloedige worsteling, waarbij aan Ita liaansche zijde sterke afdeelingen artillerie ën machinegeweertroepen steun verleenden. Volgens Abessynische berichten van het front hebben de Abessyniërs over de geheele linie gezegevierd. Na het innemen van Abbi Addi bestormden de Abessynische troepen de Italiaansche bolwerken en machinegeweernes ten ten noorden en noord-oosten van de oor spronkelijke Italiaansche stellingen. Aan beide zijden zouden de verliezen buitengewoon groot zijn, daar de Abessyniërs zonder dekking te zoeken onder het machinegeweer voort stormden en er ten slotte in slaagden dit tot. zwijgen te brengen. Onder de gevangenen bevinden zich volgens de Abessynische berichten 20 Itailaansche Europeesche officieren. De Abessynische buit bedraagt 12 machinegeweren, geheel in stel ling gebracht, een reusachtige hoeveelheid mu .nitie en talrijke karabijnen. Verscheidene honderden Askari's uit Erythxea zouden even eens gevangen zijn genomen. Italiaansche vliegtuigen verloren gegaan. Uit Adigrat, 28 December. Stefani. Tijdens een bombardement van een vijandelijke ko- lonne in het Takaze-gebied op 25 dezer, werd een Italiaansch toestel door vijandelijk ge weervuur gedwongen te dalen. De piloot van een ander vliegtuig wilde zijn kameraad te hulp komen en' landde in de nabijheid, doch bij de landing werd zijn toestel beschadigd. De vijandelijke kolonnen, welke zich in de nabijheid van de vliegtuigen bevonden, vielen aan, doch de bemanning van de toestellen wist, geholpen door de overige toestellen van het bombardeerend escadrille, den vijend te verdrijven. De piloten vernielden de toestellen, welke niet meer konden opstijgen en bijgestaan door een detachement Spahis, welke hen was komen zoeken, bereikten de mannen weer veilig de Italiaansche linies. Bagolio maakt geen melding van Abessynisch succes. Het 82ste legerbericht van maarschalk Badoglio luidt: „Onze kolonnes hebben bij verkenningen kleine gevechten geleverd met groepen tegen standers in de zone ten Zuid-Westen van den pas van den Af Gaga. De luchtvaartafdeeling heeft vijandelijke groepen in het gebied van de Tawazze en in den sector van Amba Aladsji gebombardeerd. In het gevecht, dat op 22 December bij Abbi Addi is geleverd, heeft het 22ste batal jon Erythreeërs zich op zeer bijzondere wijze onderscheiden". Een overzicht van de situatie, naar Abesynische mededeelingen. De militaire toestand is in de afgeloopen week belangrijk gewijzigd, meldt Reuter uit Addis Abeba. De gevechten in het Tigrege- bied geven den indruk, dat de oorlog nu wer kelijk begint. De vijandige legers zijn nu met elkander in contact getreden, terwijl in den loop van de eerste twee maanden der vijandelijkheden de Italianen oprukten zon der een vijand te ontmoeten. Het belangrijk ste militaire feit is wel, de recente Abessy nische aanval op het geheele front in het Tigregebied. Men kan den toestand thans als volgt samenvatten: Op den linkervleugel heeft Dedjas Ayeloe, die opereert in de bergen van Tsjire een basis gevestigd te Enda Selasi, met het oog op een opmarsch naar Aksoem, dat en belangrijke doelstelling vormt in militair opzicht, maar meer nog van een spycho- logisch standpunt, aangezien Aksoem de religieuze hoofdstad vormt. In het centrum van den linkervleugel be vindt zich Ras Seyoem, waarover men sinds eenigen tijd niet hoort spreken, ongetwijfeld om strategische redenen. Zijn doel zou Adoea zijn. In het midden van het front staat Dedjas Hailoe Kabeda, die in het Tembien-gebied J een groote bedrijvigheid ontplooit ten wes ten van Makalle. Hij is doorgedrongen tot noordwaarts van Abbi Addis. In het centrum van den rechtervleugel ligt Ras Kassa. Hij zou oprukken naar Ma- kalle, vanuit het zuiden. Aan den uitersten rechtervleugel opereert Dadjas Kassa Sebaht in Womberta ten Oosten van Makalle. De Abessynische troepen wekken den in druk, dat zij trachten Makalle te omsingelen. Zooals men weet vormt deze stad het uiterste door de Italianen bezette punt, dat thans ge vaar loopt van de achterhoede te worden afgesneden. Dit overzicht is opgesteld volgens de laat ste Abessynische communiqués en officieuze mededeelingen. Het schijnt wel, dat het in overeenstemming is met den werkelijken toe stand. Tijdens de recente gevechten in Tigre kreeg men van de Italiaansche luchtstrijdkrach ten den indruk, dat zij niet energiek konden ingrijpen in den strijd, die bijna altijd in een gevecht van man tegen man ontwikkeld wordt, daar zij gevaar zouden loopen even veel verliezen toe te brengen aan de Italiaan sche als aan de vijandelijke troepen. De rol der Italiaansche luchtstrijdkrachten schijnt zich thans dan ook te beperken tot verkenningswerk, aangezien de bombarde menten, zelfs dat van Dessie, niet het resul taat hebben opgeleverd, dat men er van ge hoopt had. Zaterdag is de Italiaansche militaire lucht vaart weer actief opgetreden in Wolkait, waar uit machinegeweren geschoten werd op de be woners der dorpen Tseleloe, Adirement en Kebtia. Er zijn daarbij echter geen slacht offers gevallen. De Italiaansche vliegtuigen vlogen ook boven het Khoram-gebied nabij het Asjagi- meer, doch over het algemeen maken deze luehtraids geen indruk meer op de bevolking of de soldaten. Men is er thans aan gewend zich te ver spreiden zoodra het geronk van de vliegtuig motoren wordt vernomen. Bovendien bestaan geen groote troepen concentraties of uitgebreide versterkingen, zoodat het bombardement nooit veel schade aanricht. Dit is de reden, waarom de Italiaan sche piloten liever met de mitrailleur werken dan bommen afwerpen, het gezochte mo- reele effect is gelijk. Rust aan het Ogadenfront. Aan het oostelijk front en het Ogadenfront is alles rustig, het schrijnt, dat de Italianen weer definitief die stellingen hebben bezet, welke zij bij het begin van de vijandelijk heden bezetten. Te Addis Abeba wordt officieus vernomen, dat een groote gecombineerde actie van Ras Seyoem en Ras Kassa aan het Tigrefront voor de deur staat, om de actie, welke de voorhoede sedert eenige weken heeft ont plooid te steunen. Er zou hier sprake zijn van een gecombi neerde actie op de flank en het centrum van de Italiaansche troepen. Frankrijk. Na een belangrijke rede behaalde Laval tweemaal een kleine meerderheid. De zitting van de Fransclie Kamer werd Zaterdag voortgezet. In den namiddag kwam onder groote spanning de premier Laval als laatste spreker aan het woord. Aan zijn rede ontleenen wij: Reeds sedert 10 September heb ik met Eden en Hoare beraadslaagd over de moge lijkheden van de toepassing van het systeem der collectieve veiligheid, hetgeen geschiedde in een geest van samenwerking, zooals die steeds tusschen Engelsche en Fransche mi nisters moet heerschen. Spreker is het onmiddellijk eens geweest met de Engelsche ministers over het feit. dat militaire sancties, een blokkade, en een slui ten van het Suez-kanaal niet in overweging konden worden genomen, kortom niets, wat tot een oorlog zou kunnen leiden. Toen de Volkenbond besloten had tot sancties zijn deze op behoorlijke wijze door Frankrijk ten uitvoer gelegd. Het is de vraag of dit overal op dezelfde wijze geschied is. In overeenstemming met het voorstel van den Volkenbond, heeft spreker toen tezamen met Hoare een bemiddelingsvoorstel uitge werkt. Men kan niet zeggen, dat hij de be trekkingen tusschen Frankrijk en Engeland in gevaar gebracht heeft, aangezien hij zoo nauw met den Engelschen minister heeft samengewerkt. Op de vraag of Frankrijk in de kwestie van de petroleum-maatrege- len Engeland volgen zal, kon spreker nog geen antwoord geven. Want dit probleem is op dit oogenblik in 't ge heel niet aan de orde. Eerst moet het Amerikaansche congres, dat pas half Januari weer bijeen komt, een be sluit te dien aanzien nemen. Laval wees vervolgens het verwijt van de hand, dat hij Engeland geen verzekeringen had gegeven betref fende de- vereischte ondersteuning in geval van ernst, waarbij hij herin nerde aan de omvangrijke nota wisseling tusschen de Engelsche en de Fransche regeering en de technische besprekingen tusschen de Engelsche en Fransche generale staven. Van de 54 staten-leden van den Volkenbond, heeft Frankrijk ge heel alleen verplichtingen van dezen technischen omvang op zich geno men. Laval bestreed de juistheid van de bewe ring, dat de verhouding tusschen Frankrijk en Engeland gespannen zou zijn, waarbij hij wees op zijn vertrouwelijke betrekkingen met Hoare en Eden. Spreker trachtte aan te toonen, dat hij de Italiaansche regeering er vol strekt niet oVcr in het onzekere had gelaten, dat hij trouw zou blijven aan het Volkenbondspact en de daar uit voortvloeiende verplichtingen. Reeds op 19 Juni heeft hij den Fran- schen ambassadeur instructie gegeven dit aan Mussolini te zeggen endeze richtlijnen heeft hij later verscheide ne malen herhaald. Uitvoerig ging Laval vervolgens in op zijn bemiddelingspogingen, waarbij hij tot de slotsom kwam dat de weg der bemiddeling er niet sterker op geworden is. Het streven moet echter worden voortgezet. In het vervolg van zijn rede ging Laval uitvoerig in op de Fransche betrekkingen ot Duitse hl and. Zoolang een toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland niet ge schiedt, zoo verkaarde hij, bestaat er geen vredeswaarborg in Europa. Laval voegde hieraan toe, dat hij niet het oog had op een verdrag tus schen Frankrijk en Duitschland, maar op een overeenstemming bin nen het kader van de organisatie der collectieve veiligheid in Europa. Sir Samuel Hoare heeft hem. Laval, ver teld welke perspectieven zich zouden openen voor de Fransch-Engelsche politiek, wanneer de Duitsch-Fransche overeenstemming moge lijk zou zijn. Dan zouden Engeland en Frank rijk tezamen Duitschland naar Genève kun nen trachten terug te brengen Tweemaal een k'^me mee*"'1"'-heid. Bij de st' .ing, die na deze rede gehouden werd over het ontwerp resolutie van wantrouwen dat was ingediend door de radi— rl-socialisti- sche afgevaardigden Delbos, Cham- pinchi en Cot, behaalde de regeering een meerderheid van slechts 20 stem men. 276 afgevaardigden stemden tegen, 296 stemden voor de regeering. Vervolgens werd gestemd over de motie van vertrouwen, ingediend door Chappedelaine, waarbij Laval een meerderheid kreeg van 43 stem men, nl. 304 tegen 261. Deze motie luidde: „de Kamer is trouw aan de Engelsch-Fransche tradities, zij keurt de verklaringen der regeering goed en stelt vertrouwen in haar, dat zij in eerbiediging van het Volkenbondshandvest haar werk van verzoening, internationale overeenstem ming en vrede voortzetten zal. Zij wijst iedere verdere aanvulling af en gaat over tot de orde van den dag". (A.N.P.) Fransche Senaat neemt de begrooting aan. Uit Parijs, 29 December: Vannacht te een uur eindigde de nachtzitting van den Senaat. Met 268 tegen 17 stemmen werd de begroo ting door den Senaat aangenomen Genève. James MacDonald treedt af als hooge commissaris voor de vluchtelingen. James MacDonald de hooge commissaris voor de Duitsche vluchtelingen heeft, naar Reuter bericht, bij den Volkenbondsecretariaat zijn ontslag aangeboden. In een uitvoerigen brief deelt hij mede, waarom hij zich genoopt heeft gezien zijn functie neer» te leggen. MacDonald acht het anti-semitisme in Duitschland zoo groot, dat er een zeer uitge breide organisatie in het leven zou moeten worden geroepen om de vluchtelingen te helpen en hij is van meening, dat alleen de Volkenbond een schema voor deze hulpver leening zou kunnen opmaken en deze hulp verleening zou kunnen uitvoeren. In ieder ge val acht hij een oplossing door een comité met beperkte volmachten van Genève geheel en al onvoldoende. Vérder neemt MacDonald in zijn brief op scherpe wijze stelling tegen de kerkelijke po litiek van Duitschland en hij spreekt de hoop uit, dat de mogendheden zullen kunnen in- tervenieeren om de omstandigheden beter te maken naar Engeland is gegaan, maar om deel uit te gaan maken van de directie van een groo te nieuwe luchtvaart-combinatie, die de concurrentie zou willen opnemen tegen de Imperial Airways. Voorts maakt de correspondent melding van de mogelijkheid, dat Lindbergh, die met zijn gezin als eenige passagier aan boord is van de „American importer" en die met vol ledige diplomatieke privileges reist, te Glas gow zal aankomen. De ..Sunday Express" heeft Lindbergh een telegram gezonden met de vraag of in bovengenoemde geruchten waarheid schuilt. Op dit telegram wilde Lindbergh niet antwoorden. De correspondent van genoemd blad heeft voorts een nader onderzoek ingesteld naar de hem ter oore gekomen geruchten. Hij ver nam, dat in Engeland voor een nieuwe lucht vaartonderneming zes vliegbooten, kostende 50.000 pond per stuk, en eik plaats biedende aan 32 passagiers gebouwd zullen worden voor trans-Atlantische vluchten. De vliegboo ten zullen een snelheid kunnen bereiken van 170 mijl per uur. De onderneming heeft te Hamble, nabij Southampton de hand ge legd op een geschikte gelegenheid voor een vlieghaven. De vlieghaven te Hamble, waar de booten gebouwd zullen worden, zal behalve de fa briek een beschutte haven voor landing en start der toestellen hebben, benevens be schikken over een vliegveld. Hier zal de Brit- sche basis voor de nieuwe lijn gevestigd wor den. Het is mogelijk, dat deze onderneming haar trans-Atlantischen passagiersdienst opent nog voor de Imperial Airways. JEAN BATTEN LICHT GEWOND BIJ EEN NOODLANDING. LONDE, 29 Dec De bekende Nieuw-Zee- landsche pilote Miss Batten, die kortgeleden een oceaanvlucht heeft volbracht, heeft gis teren tijdens een vlucht Van Southampton naar Londen een noodlanding gemaakt in de nabijheid van Midhurst. Zij liep een lichte hersenschudding op, terwijl zij bovendien niet ernstig aan het voorhoofd werd gewond. (A. N. P.l Drie manieren om koloniën te verwerven. Betoog van de Gazetta del Popoio. België. Regeering wil de loonen in overeenstemming brengen met den levensstandaard. Teneinde de tractementen en salarissen van staatsambtenaren meer in overeenstemming te brengen met den levensstandaard zal mi- nister-president van Zeeland Maandag a.s. in den ministerraad voorstellen de salarissen van 10.000 franc en minder met ingang van 1 Januari a.s. met 5% te verhoogen. Lindbergh's vertrek naar Engeland. De Oceaanvlieger directeur van een luchtvaartcombinatie De luchtvaart-correspondent van de Sun day-Express schrijft over het vertrek van Lindbergh naar Engeland, dat in Britsche luchtvaartkringen het gerucht de ronde doet, dat Lindbergh niet uit vrees voor kidnappers ROME, 28 December (Reuter). Indien de Engelsche regeering, aldus de Gazeta del Popoio, ook Frankrijk in haar spel betrekt en ons belet onze in Abessynië gestelde doel einden te bereiken, dan zal men moeten bedenken dat men koloniën op drie manieren kan veroveren. 1. Door een verdeeling dei- mandaten en grondstoffen. 2. Door de ver overing der koloniën, welke nog niet in bezit zijn van Engeland, Frankrijk, België, Neder land en Portugal, een oplossing, waaraan wij den voorkeur hadden gegeven, doch waar voor Engeland geheel Europa in het geweer brengt. 3e. Door een oorlog in Europa, op het geschikte oogenblik begonnen en waar voor men een leger, een luchtmacht en een marine moet hebben. Duitschland verloor zijn koloniën, niet. doordat deze door Engelsche, Fransche, Belgische of Japansche troepen werden bezet, maar omdat het in Europa heeft moeten capituleeren, toen het den oor log had verloren. Wie een oorlog in Europa verliest, verliest ook zijn koloniën. Wie hem wint, wint gelijktijdig koloniën. Indien de twee andere wégen zijn versperd moeten wij eraan denken dat de derde weg open blijft. Laat ons niet vergeten, vervolgt het blad, dat een oorlog in Europa gevoerd moet worden op een oogenblik, dat wij geschikt vinden. Het Italiaansche volk, gehard door 3V2 jaar oorlog en revolutie, heeft nu af te wach ten en geen teleurstelling zal zijn verzet kunnen schokken. Een teleurstelling zal zelfs zijn wil om zich te verzetten teneinde zijn doel te bereiken nog versterken. PRIESTERJUBILEA. Op 15 Augustus a.s. zal de oud-pastoor van Hoogmade, C. J. A. Borsboom, thans verblijf houdend in het St. Bavogesticht te Heemstede zijn 50-jarig priesterjubileum vieren. Op denzelfden datum viert de oud-pastoor van de St. Gerardus Majella-parochie te Am sterdam, G. L. J. Hogeman, thans verblijf houdende te Haarlem, zijn 40-jarig priester jubileum. Hun zilveren priesterjubileum vieren op 15 Augustus: W. J. van den Berg, pastoor te Haar lemmermeer (H. Joës de D.)C. F. J. Berke- meyer, pastoor te HaarlemmerliedeA. F. J. Goossens, pastoor te Santpoort. Hun 12%-jarig priesterjubileum vieren: op 22 Juni: rector J. P. van Zon, te Haarlem (H. Joës de Deo)op 14 December: kapelaan G. W. van Diest, te Haarlem (H. Joës de Dooper) kapelaan G. J. W. van Dijk te Haarlem (O. L. Vr. Rozenkrans)kapelaan G. B. N. Luken te Haarlem (H. Liduina); kapelaan H. J A. M. van der Ven, te Velsen-Driehuis; A. M. A. Vollaerts, leeraar aan het Klein Seminarie „Hageveld" te Heemstede. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Met den vreemden stoet achter zich aan heeft Thijs nu het paleis van den zeemeerman bereikt. De slotheer doet een dutje en daar hij de eenige bewoner is, ligt het bouwwerk hier doodstil temidden van de zeeplanten. Thijs bekijkt het paleis van onder tot boven en ont dekt, dat er ook nog ramen in zitten. Dan richt hij zich tot zijn volgelingen. „Ik geloof, dat ik het beste eerst eens daar binnen een kijkje kan nemen. Blijf maar even rustig wachten," zegt hij. Dan trekt Thijs zich voorzichtig aan een kozijn op om zich vervolgens door het raam heen te wringen. Dat is geen gemakkelijk werkje, maar Thijs heeft zooiets wel meer bij de hand gehad. MAANDAG 30 DEC. 1935 TERAARDEBESTELLING G. C. C. REESER. Zaterdagmiddag vond op Westerveld de teraardebestelling plaats van wijlen den heer G. C. C. Reeser, welke plechtigheid in allen eenvoud geschiedde. Een kleine schaar van familieleden en vrienden begeleidden den overledene naar zijn laatste rustplaats, een plekje op een van Westervelds begroeide dui nen. In de aula wijdde de schoonzoon van den overledene, dr. Lütge eenige woorden van waardeering en dank aan den overledene* wiens leuze was arbeiden en werken. Toen hij in de fleur van zijn leven rijk met aardsche goederen was bedeeld was hij goedgeefs en gaf hij aan wien het noodig had. Niemand, klopte vergeefs bij hem aan en zoodoende had hij vele vrienden. Zijn vrouw, die aan het ziekbed is gekluisterd, kan hier niet aanwezig zijn om hem te herdenken. De plechtigheid werd o.a. bijgewoond door Ir. A. M. J. Vermeulen en verder o.a. door de heeren J. H. Senfft, Maas en J. v. d. Lijn namens de Vrijmetselaarsloges Kennemerland Vicit vim Virtis en Ad lucem et pacem. Dr. Lütge dankte nadat de baar in 't graf was neergelaten de aanwezigen voor hun be langstelling. HAARLEM'S MUZIEK-INSTTTUUT. Voor de Vereeniging voor Woord- en Voor drachtskunst te 's Gravenhage, welke Veree niging een Jeugd-wedstrijd in voordracht en welsprekendheid hield, behaalde o^.ze stadge noot de heer H. Hutte den 3en prijs en den publieksprijs. De heer Hutte is leerling uit de literaire klas van het Haarlem's Muziek instituut. Met ingang van 1 Januari 1936 is aan boven genoemd Instituut ais leeraar benoemd de bekende Amsterdamsche Toonkunstenaar Dirk van der Stam. De heer van der Stam zal zich speciaal bezig houden met het geven van voordrachten over belangrijke muziekwerken van oudere en jongere meesters met klavier illustraties. H. VAN NÜLAND t Te Schagen is overleden de heer H. van Nu land, lid van de Prov. Staten van Noord- Holland, oud-lid van den raad van Schagen. TENTOONSTELLING WERK VAN JACQUES CALLOT. Ter herdenking van het sterfjaar van den grooten Lotharingschen meester Jacques Cal- lot (15931635) wordt in Teyler's Museum een tentoonstelling gehouden van etsen, gravu res en enkele teekeningen van Callot, o.a. van de beroemde series: La grande passion, Misè res et les malheurs de la guerre, Les Caprices, Les Balli, Les Bohémiens, Siège de la Rochelle, La grande foire de Florence en Les gueux, alle behoorende tot de kunstverzameling van het Museum. HAARLEMSCHE BESTUURDERSBOND. Vanwege den Haarlemschen Bestuurders Bond wordt heden, Maandagavond, een leden vergadering gehouden ter bespreking van de begrooting van genoemden bond over het jaar 1936. Door het bestuur wordt voorgesteld de contributie te verlagen daar de aangesloten organisaties als gevolg van de heerschende werkloosheid, naast mindere inkomsten, de uitgaven belangrijk zien stijgen. TENTOONSTELLING VREDESRAAD HAARLEM. Het bestuur van den Vredesraad Haarlem schrijft ons: Onze tentoonstelling in het pand Groote Houtstraat 170 geniet een zeer groote belang stelling. Hedenavond 10 uur moeten wij haar evenwel sluiten. Zij, die de tentoonstelling nog niet met een bezoek vereerden, wekken wij óp dit hedenavond alsnog te doen. De toegang is vrij. DINSDAG 31 DECEMBER 1935. HILVERSUM 1875 M. K.R.O.-uitzending. 8.Gram.pl. 9.30 Gezongen H. Mis. 11.15 Gram.pl. 12.15 Orkestconcert. 12.50 Relais uit N. O.-Indië. 1.10 KRO-Boys. 2.Vrouwenuur 3.Gram.pl 4.15 KRO-Boys. 5.Gram.pl 5.30 Orkestconcert en Gram.pl. 6.40 Lezingen 7.35 Gram.pl. 8 Berichten. 8.10 Per KiRO-Micro- foon door 1935. 9.Gram.pl. 9.15 Vroolijk programma. (Om 10.30 Berichten). 11. Gram.pl. 11.50 Te Deum. 12.Toespraak 12.15 Gelukwenschen en Gram.pl HILVERSUM II 301 M. AVRO-uitzending. 7.00—9.00 VPRO. 0.30—2 VARA. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding. Gewijde muziek. 10.30 Jetty Cantor's Ensemble. 11. Kookpraatje. 11.30 Vervolg concert. 12.30 De Octophonikers. 1.10 Relais uit N.O.-Indië. 1.25. De Octophonikers. 2.— Voordracht. 2.20 Piano-recital. 2.45 Omroeporkest. 4.30 Kin- derkoorzang. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Gram.pl. 5.45 Renova-kwintet. 6.30 Nieuw- jaarswensch in 9 talen. 6.45 Gram.pl. 6.55 Voor de kinderen. 7.Kerkdienst v. d. Ned. Prot. Bond. 8.15 Zang en piano. 9.Toespraak en Gram.pl. 9.35 Klankenoogst 1935. 10.35 Kovacs Lajos's orkest en solist. 11.30 Orgel spel. Toespraak. 11.55 Zang 12.Klokslag. Carillonspel. 12.07 Toespraak. 12,13 Nieuw- jaarswe.nschen. Gram.pl. 0.302.00 Oudejaars nacht-programma m.m.v. spreker, orkest en solisten. DROITWICH, 1500 M 11.20 Orgelspel. 12.00 Gram.pl. 12.50 Leices- ter Opera-orkest. 1.50 Gram.pl. 2.35 BBC- Schotsche orkest m.m.v. solist. 3.36 B. Wilson's orkest m.m.v. solist. 4.20 Causerie. 4.40 Strijk kwartet en zang. 5.35 Sextetconcert. 6.20 Be richten. 6.50 Piano-recital. 7.15 Causerie. 7.25 Declamatie. 7.50 Lezing. 8.10 Trioconcert. 8.40 „Cinderalla" van E. Longstaffe. 9.50 Berich ten. 10.20 BRC-Theater-orkest. 11.20 Gevar. programma. 1'2.05 Kerkdienst. 12.20 Nieuw jaarsgroet. 12.25 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert 2.50 Gram.pl. 4.20 dito. 5.50 Orkestconcert. 6.05 Viool en piano. 7.20 Operette-uitzending. 9.20 Oudej aarsavond-programma. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 m.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.502.20 en 5.20 Gram.pl. 6.35 Salon-orkest 7.35 Gram.pl. 8.20 Gevar. concert. 10.30 Gram.pl. 11.20—12.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest I.502.20 Gram.pl. 5.20 Salon-orkest. 5.50 Gram.pl. 6.50 Zang. 7.10 Vioolrecital. 8.20 Operaconcert. 9.35 Symphonieconcert. 10.30- II.15 en 11.20—12.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Operette concert. 9.20 Gevar. program ma. 11.202.20 Toespraak en Dansmuziek*

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2