VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE R.K. VOETBAL VOETBAL IN BELGIë. ROEIEN HANL 3AL. HOCKEY DAMES-HOCKEY SCHAKEN POSTDUIVEN. WIELRIJDEN CRICKET D. O. S.—E. D. O. (3—3) Ondanks het feit dat het D.O.S.-terrein vol komen onbespeelbaar is, besluit de scheids rechter te laten -spelen. Hoewel dit voor E.D.O. een groote handicap is, zijn de Haarlemmers in uitstekenden vorm. Het samenspel op het modderterrein is meestal goed. Reads van het begin af is het D.O.S.- doel in gevaar. Op wonderlijke wijze ont snapt het aan een doorboring, tot v. d. Putten de score opent (01). Reeds na een minuut js de stand gelijk, door Dumortier, die op buitengewoon fraaie wijze inkopt (11). Hoewel E.D.O. steeds in de meerderheid blijft, slaagt D.O.S. er in, uit een corner de leiding te nemen (2—1). Na rust is het spel meer verdeeld, hoewel E.D.O. technisch zeer de meerdere blijft. Mooi maakt v. d. Putten met een kopbal gelijk (22) Een doelpunt van Goemaat wordt wegens buitenspel geannuleerd. Weer kopt v. d. Putten fraai in (2—3) Als ieder denkt dat E.D.O. de zege gaat behalen, maakt Dumortier uit een vrijen schop gelijk (3—3). E.D.O. is zeer onfortuinlijk. In de laatste mi nuten wordt Kuil vervangen na een blessure. E.D.O. heeft fraai gespeeld. Koppen, Kuil en Boeree waren bij E.D.O. de uitblinkers. U. V. V.Bloemendaal (41) Dat het oude U.V.V. in Utrecht nog zeer populair is blijkt wel voldoende uit de groote belangstelling, welke er voor haar wedstrijden bestaat. Hoewel U.V.V. de overwinning ver diende, heeft Bloemendaal in deze ontmeoting het geluk niet aan haar zijde gehad. Nadat de veidediging der thuisclub enkele aanvallen der witten met succes had afge slagen, nam U.V.V. vrij onverwacht de leiding door goed doorzetten van haar rechtsbinnen. Kort na dit doelpunt kende de scheidsrech ter bij een hoekschop op het Bloemendaal- doel aan U.V.V. een strafschop toe, welk buitenkansje de thuisclub natuurlijk niet on benut liet (20). Bloemendaal bleef sterk in het offensief, maar het schieten was uitermate zwak. Na de hervatting was bij Bloemendaal Van Gelder vervangen door P. Jonkergouw. Het aspect van den strijd veranderde na rust weinig. De witten waren op het veld geens zins zwakker, maar het spel der aanvallers was voor doel veel te doorzichtig. Bij een snellen aanval vergrootte Krooshof den voor sprong (30). Bloemendaal bleef hard doorwerken; ein delijk gelukte het aan P. Leemhuis, een ver diend tegenpunt te scoren (31). De meerderheid der witten accentueerde zich vervolgens in diverse hoekschoppen, maar tot een doelpunt kwam het niet meer. Kort voor het einde was. het wederom Kroos hof, die met een onhoudbaar schot aan De Haas het nakijken gaf (41). Het Bloemendaal-elftal was als volgt sa mengesteld: De Haas. De Wilde, Röbken, Ph. Immer, H. Beijk, P. Leemhuis, J. Kammeijer, v. Bragt, Oh. de Bock, Hartman, van Gelder. HillinenZandvoort (03) De Zandvoort-keeper heeft in de eerste helft ke-urig een strafschop gehouden. Vijf -minuten na de thee maakte de rechts buiten van Zandvoort met een mooi schot den eersten goal, die onmiddellijk na den aftrap via den midden-voor gevolgd werd door num mer twee. Het overwicht van Zandvoort is voor de. Hil- linen-verdediging te groot;, het duurt, dan ook niet lang oL de linksbuiten-scoort onhoudbaar nummer drie (03). Een vierde goal wordt wegens off-side af gekeurd. Hillinen is telkens een oogenblik te laat bij den bal. Zandvoort geeft een goed sluitend spel te zien en wint-dan ook verdiend. ZeemeeuwenAssendelft (32) Na een scherpen voorzet van rechts gaf de linksbinnen van Assendelft, C. de Ruyter, zijn club de leiding (01). Voor de Zeemeeuwen was dit een prikkel om zich nog wat extra in te spannen; het duurde dan ook niet lang of de middenvoor J. Keesman, maakte gelijk (1—1), Even later bracht dezelfde speler den stand op 21. Na de rust komt Assendelft eenige malen gevaarlijk opzetten, doch de keeper en de backs weten het gevaar telkens te bezweren Ten slotte gelukt het den rechtsbinnen P. van 't Veer, den keeper met een onverwacht tam schot te passeeren (22). Uit een scrimmage voor het doel scoort J. Keesman dan voor de derde maal (3—2). Ripperda 2Hillinen 2 (54) Fred. Hendrik trapt af en meteen krijgt Koster een schot te verwerken, wat hij goed doet. Na 20 minuten bezorgt Kops aan Ripper- da de leiding. Na de thee speelde Frederik Hendrik beslist beter; menige aanval werd ondernomen. Vooral de linksbuiten was snel; mede doordat hij haast niet bewaakt werd, ont stonden dikwijls moeilijke situaties voor het doel van Ripperda. Toch gelukt het den rechts buiten van Ripperda met een hard schot den stand op 2—0 te brengen. Dit wordt Frederik Hendrik te bar. De linksbuiten lost een schot, waar Koster overheen valt (21). Spoedig hierna vergroot Peperkoorn Ripperda's voor sprong (3—1). Fr. H. weet dan keurig gelijk te maken. Ieder denkt aan een gelijk spel, toen Roode met een hard schot den stand op 43 bracht. LugdunumSchoten (32) Wederom heeft Schoten de punten moeten afstaan aan het Leidsche Lugdunum, zij het dan ook, met het kleinst mogelijke verschil. Schoten heeft twee invallers. Toch wist Scho ten voor rust een goede partij te spelen. Uit een voorzet van rechts, scoort Philippo on houdbaar (0—1). Even daarna vergroot Cop den voorsprong (02). Nog voor rust- maakt Lugdunum een mooi doelpunt door haar mid- voor Weerlie (12). In de tweede helft is Lugdunum meer aan het woord. De Leidsche voorhoede is uiterst snel; spoedig maakt Paauw gelijk (22). Schoten krijgt hierna vele kansen, maar on begrijpelijk komen er geen doelpunten. Als een der Schoten-backs, door de gladheid uitglijdt, profiteert v. d. Mark hier van en geeft Lug dunum de leiding (3—2). Het einde koant met een Leidsche overwin ning. Swift—D. I. O. (0—2) Nadat het Swift-doel verscheidene malen aan een doorboring was ontsnapt, werkt de Swift-keeper bij een voorzet van D.I.O. den bal in eigen doel. (01)-. Met D.I.O. in den aanval komt de rust. Na de rust wederom een geregeld aanval lend D.I.O. Bij een botsing moet de linkshalf van Swift uitvallen, Geregeld bestookt D.I.O. het Swift-doel. Op fraaie wijze wordt het tweede doelpunt gescoord. Swift speelt dan geslagen verder. Einde komt met 20 voor D.I.O. D.I.O. verscheen met het volgende elftal: K. Offenberg, H. v. Leen, G. de Nieuwe. G. Driehuizer, B. v. Dansik, J. Roodselaar, J, Poelgeest, E. Smit, F. L. Witkamp, W. Zandstra, P. Oliedam. E. D. O. 2Haarlem 2 (21) Ook den returnwedstrijd heeft Haarlem niet kunnen winnen. Gedurende het eerste kwartier ging het spel vrijwel gelijk op. Beurtelings waren de doelen in gevaar. Dan snelt Kelder langs de lijn en schiet keihard tegen de lat. De bal, die in het veld terug springt, wordt keurig door den jeugdigen Sch ij venaar opgevangen en ineens in het Haarlem-doel gekogeld (10). E.D.O. is nu beslist sterker; als Calland door-breekt, schiet hij met een hard schot no. 2 in het Haax-lem-doel (20). Haarlem komt na de rust flink opzetten; het E.D.O.-doel is meermalen in gevaar. Kloos speelt een bal terug, maar De Vries is hem voor en brengt, den stand op 21. Haarlem is sterk in de meerderheid, maar voor doel wil het niet lukken. Bij een scrimmage voor het E.D.O.-doel valt Dankelman, met 't gevolg dat hij een ernstige beenblessure kx-ijgt. Hij wordt, per brancard weggebracht. Gelukkig bleek dat het ongeval zich ernstiger liet aanzien dan het was, daar wij vernamen dat het been niet gebroken is. Met E.D.O. in den aaxival fluit de scheids rechter voor het einde R. C. H. 2Spartaan 2 (11) Op het uitstekend bespeelbare terrein be gonnen de Amsterdammers in een zeer snel tempo en had de R. C. H.-verdediging er niet zoo goed het oog op gehad, er zouden onge twijfeld goals gekomen zijn. Een goal van Ruig rok werd geannuleerdeen kogel van Meyer kwam tegen den paal; zonder te scoren werd gedraaid. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste. Spartaan deed in het veld goed werk, daarentegen waren de aanvallen van R. C. H. gevaarlijker. Eechter miste de R. C. H.-voorhoede het juiste schot, totdat einde lijk, een kwartier voor tijd, Ruigrok uit een voorzet van Paape aan R. C. H, de leiding gaf. Scheen het daarna, alsof R. C. H. zou gaaxx winnen, een minuut voor het einde maakte Spartaan gelijk (11). R. C. H. speelde met: Bergsma, van Thiel, Kaestner, Hessels, van Eek, v. d. Gevel, Paape, Kedde, Ruigrok, van Balen, Meyer. RESERVE TWEEDE KLASSE B. A. F. C. 2—H. F. C. 2 (2—4) Ook de returnmatch is in een overwinning voor de H. F. C.-x-eserves geëindigd. Het H. F. C.-elftal is als volgt: Van der Togt. Langendam, C. ten Have, Lamp, J. ten Have, Hasselnian, Van Zwijndrecht, Kuijk, de Haan, Zur Mühlexi, Chapon. Er ontwikkelt zich direct een aardige strijd; weldra is het Zur Mühlen, die de score opent. A. F. C. doet eenige tegenaanvallên," niaar' het is de Haan, die wederom scoort (02). "Toch gelukt het den A. F. C.-middenvoor, Van der Togt te passeex-en (12). Van Zwijndrecht zet eenige malen fx-aai voor; het H. F. C. 'binhentrio benut de kan sen échter niét. Tenslotte brengt hij zelf de score op 13. Na de hervatting wegen de partijen goed tegen elkaar op. Het is weer De Haan, die de score verhoogt (14). H. F. C. doet het nu iets kalmer aan, waar van de Amsterdammers profiteeren door den achtex-stand te verkleinen (24). De Uitslagen. S. D. O.—V. V. A. 4—1 H. E. C—Graaf Willem 1—4 SantpoortLeonidas 13 G. D. A.—S. J. C. 2—2 D. H. L.—T. IJ. B. B. 1—1 SpartaanD. E. M. 60 Volendam IIWilskracht II 42 A. D. O.—D. S. S. 0—4 TeylingenV. V. E. 1—3 G. V. O.Blauw Zwart 13 V. E. P.Spartaan II 14 WilhelmusCeler 13 VOETBAL IN ENGELAND. Uitslagen van Zatex-dag: BirminghamWolverhampton 00 Brentford—Bolton Wanderers 40 Derby CountyEverton 33 Grimsby Town—Blackburn Rovers 11 Leeds UnitedStoke City 41 LiverpoolChelsea 23 Portsmouth'Middlesbrough 10 Preston North ExidHuddersf. Town 40 Sheffield WednesdayAston Villa 52 Sun d ex-land-Arsenal 54 West Bromwich Albion—Manch. City 51 De uitslagen van de Zondag in de Belgische Eere-afdeeling gespeelde wedstrijden luiden: F, C. AnderlechtUnion St. Gilloise 03 C. S. Brugge—Daring 1—6 White StarBrugge 13 Liersche S. K.Standaard Luik 31 F. C. MechelenLyra 31 Berchem SportMechelen 22 Antwerp F. C.Beerschot 20 Gecostumeerck v ^art van „Het Spaarne". De Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne" is voornemens op Nieuwjaarsdag een gecos- tumeerde rondvaart te houden door de grach ten van Haarlem. Er zullen ongeveer twaalf booten aan deelnemen, waarvan de roeiers en roeisters zeer uiteenloopend e costuums zullen dragen, waaraan veel zorg is besteed. De route zal zijn als volgt: Z.-B. Spaarne, Lange Brug, Spaarne, Nieuwe Gracht, Kin- derhuissingel, Leidschevaart, Raamsingel, Kampersingel, Lange Brug, Z.-B. Spaarne. De afvaart zal plaats hebben van het clubgebouw der Roei- en Zeilvereeniging des namiddags 2 uur. De tocht zal twee uur on geveer in beslag nemen. MAANDAG 30 DEC. 1935 NED. KORFBALBOND. De Uitslagen. Eerste klasse West. Noord-Holland. SportiefSwift 2—5 Zu'id-Holland. H. S. V.—Dee tos 2—6 Ons EibernestRozenburg 7—4 Tweede klasse West. Noord-Holland. Afdeeling A: K. V. D.Blaauw Wit 2 6—5 Vesta—D. D. V. 3—5 Excelsiox-D. E. D. 2—5 Afdeeling B: HerculesSa mos 4—2 Afdeeling C: AjaxAllen Weerbaar 4—9 KattenburgRohda 7—1 Derde klasse West Noord-Holland. Afdeelixig A: D. E. D. 2—D. T. V. 3 5—4 Hercules 2Westerkwartier 3 3—8 Afdeelixig B: Ready TekcaVolharding 2 2—2 Blauw Wit 4'Haarlem 4—4 Afdeeling C: AnistellodamumExcelsior 2 5—0 Oiympia 2—Avanti afgek. ZwaluwenOosterpark 2 3—0 Blauw Wit IVHaarlem (44) Het begin is voor Haarlem, want nadat J Voetelink een strafworp heeft gemist, maaxt mej. Meriks 01. Wel maakt Blauw Wit gelijk, maar opnieuw neemt Haarlem de leiding door een schot van F. Licht (12). Ook na de rust spelen de Haarlemmers flink; doelpunten van mej. A. Voetelink en mevr. Modoo brengen den stand op 14. Met nog 12 minuten te spelen lijkt de overwinning reeds een feit. Blauw Wit denkt er anders over en komt flink opzetten. Uit alle standen wordt geschoten. Spoedig is het 24. Voor ver- meend handen geeft de scheidsrechter een strafworp (34), waartegen geprotesteerd werd. Vijf minuten voor het einde weet de thuisclub nog een punt te scoren, zoodat de eindstand 44 werd. HAARL. KORFBALBOND. Haarlem 3Always Ready (41) Bij de bezoekers die met 'n tweetal invallers en in een geheel gewijzigde opstelling spelen wil het maar niet vlotten. Het eerste succes komt na een klein half uur voor Haarlem als C. Fabel goed inschiet. Een. schot van A. vaxi Lo- huizen kort voor de rust heeft succes (20). Always Ready komt er nu beter in; verdiend maakt zij 21. Bij Haarlem is een kleine in zinking te bespeuren waaraan een goed schot van D. v. d. Haak 3—1 'n eixide maakt. Nog geven de bezoekers niet op maar vooral in het middenvak ontvangen zij sterken tegexistand. Tien minuten voor het einde brengt C. Roose met een ver schot den stand op 41. Osno. Secretaresse Mej. P. v. Teylingen, Jelgersma- straat 39. Gespeeld Zondag 29 December: S. V. 2Osno 53 Te spelen: Zondag 5 Januari 1936: Flox*a Osno, te 2.15 uur op het tex-rein Van Oosten de Bruyn straat. Oefenen: Zaterdag 24.30 Van Oosten de Bruynstraat. FloraOosterkwartier 2 (30) In het begin gaat het spel vlug op en xieer. Flora is in den aanval eenigszins gevaarlijker. Mej. v. d. Vaart straft een fout in de Ooster- kwartierverdediging 'af (1—0). Als er een half uur verstreken is, zet Heykoop een uitsteken den aaxival op en besluit dezen op' flinke wijze (20). De vakverwisseling doet Oosterkwar tier goed; zij is in de meerderheid doch goed verdedigen voorkomt onheil Na de hervatting is Oosterkwartier nog steeds sterker. Maar geleidelijk ontworstel1 Flora zich aan den druk. Kort voor het einde weet Geels'nog een doelpunt aan de score toe te voegen. Met dezen stand komt het einde. Ons Genoegen. Gespeeld 28 December: Oosterkwartier (a) adsp. O.G.Oosterkw.-comb. adsp. 23 (vriendschappelijk) Gespeeld 29 December: O. G. 2-Aurora 2 011 (comp.) Gedurende de maand Januari worden door het bestuur van de H.K.B. geen wedstrijden voor adspiranten vastgesteld. Te spelen 5 Januari: O. G. 1Haarlem 3: 10 uur terrein O. G. O. G. 2 is vrij. Aurora. Wedstrijd-secretaris H. Overweber, Timor- straat 14. Gespeeld op 2e Kerstdag vriendschappelijk: Meerlebosch 1—Aurora 1 23 Meerlebosch 2-Aurora 3 12 Meerlebosch 3—Aurora 4 04 Op 29 December voor de competitie: O. G. 2.Aurora 2 011 Meerlebosch 2.Aurora 3 afgelascht. Aurora 4—S.V. 5 21 Aurora 5T.H.B. 3 61 Wordt gespeeld op 5 Januari: Aurora 1—TJI3. 2, 2 uur. Palvu 2Aurora 5 10 uur. S.V. 5—Aurora 4 12 uur. d. s. v. Secretariaat: Romolenstraat 11. Uitslagen: 29 December: T.H.B. 2—D.S.V. 1 5—0 D.S.V. 2Eto 1 0—0 Watervliet 3—DJ3.V. 3 5—0 Te spelen op 5 Januari: D.S.V. 1—Watervliet 2 2 uur S.V. 4D.S.V. 2 10 uur Vertrek te 9.15 uur van het Nagtzaamplein. Oefenen: Woensdags en Zaterdags na 2 u. HEEREN. Concordia (H.)Rapiditas-comb. (2-3) De twee Haarlemsche clubs hebben den vrijen Zondag benut met het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd. Het duurde geruimen tijd voordat M. Pal aan Rapiditas de leiding gaf (01). Na de rust vergroot Pal den voorsprong met een har de slingerworp. Hierna volgen eenige aan vallen van Concordia, waarvan er één succes heeft (12). Wanneer Herbst na ëenigen tijd den bal vrij krijgt, weet hij keeper Sleeman te passeeren. Hierna scoort Concordia nog een tegenpunt, zoodat het einde komt met een 3—2 overwin ning voor Rapiditas. NED. HOCKEY-BOND De uitslagen. Westelijke afdeeling. Overgangsklasse. Alkmaar—Togo 14 Om den Van Holkema-beker. Tusschexironde. Amsterdam 2Fa mos 21 Mixed-wedstrijd te Zandvoort. De Zandvoortsche Hockeyclub speelde een mixed-hockey wedstrijd op het terrein aan de Zaïidvoortschelaan tegen De Musschen- Roodwit-comb. Het Zandvoortsche elftal won met 4—3. Na afloop brachten spelers en supporters nog een paar gezellige uren door in Muluru aan den Strandweg. De uitslagen. DAMES. Westelijke Afdeeling. Tweede klasse B: Hilversum 2Gooi 3 111 LarenGooi 2 16 Derde klasse C: S.C.H.C. 2—B.H.V. 2 5—0 (w.n.o. van B.H.V. 2) Be Fair 2Gooi 5 4—0 Vierde klasse D: Schaex-weydeHilversum 5 6—0 Het tournooi te Hastings. Uit Hastings worden aan de Tel. de vol gen-de uitslagexx van het schaaktouniooi ge meld: Eex-ste ronde: Flohr verliest van Fine. Alexander remise met Mitchell. Tartakower remise met Koltanowski, Golom remise met Thomas. Tylor remise met Winter. Tweede ronde: Mitchell verliest vaxi Flohr Koltanowski wint van Alexander Sir G. Thomas remise met Tartakower. Winter x-emise met Golombek. Tylor vex-liest van Fine. Dr. Euwe gehuldigd. In een zoo goed als vol zaaltje van „De Roode Leeuw" te Amsterdam had Zaterdag avond de huldiging van onzen wereldkam pioen plaats door de diverse schaakvereni gingen in den lande, georganiseerd door de oudste daarvan, het Vereenigd Amster- damsch Schaakgenootschap. Om kwart over negen stapte Euwe met zijxi vrouw binnen, terwijl de aanwezigen hem staande een ovatie brachten, Vervolgens sprak de voorzitter van het V.A.S. de heer Van Trotsenburg eexi wel komstwoord tot den wex-eldkampioexi en zijn vx-ouw. Hij memoreerde nog eens het groote aandeel dat mevrouw Euwe in het succes van haar echtgenoot heeft gehad. Het was hem daaxom een voorrecht om haar namens het bestuur het eex-e-lidmaatschap van het V.A.S, aaxi te bieden en om geen huiselijke onaan genaamheden daardoor op te wekken ver zocht hij ook Dr. Euwe het eex-e-lidmaat schap te aanvaarden, hetgeen deze glunde rend deed. Vele personen voerden vervol- gens het woord. Daarna vroeg Euwe zelf het woord. „Drie maal is scheepsrecht", zoo begon hij. „Eerste- huldiging in Bellevue, tweede in Carlton en nu de derde hier. Het verschil, van deze hul- diging met de andere twee is dit, dat het hier een huldiging van schakers betreft." Hij wilde deze 3 bewijzen van eer dan ook ver gelijken met de drie phrasen van een schaak partij. De opening in Bellevue was nogal stormachtig, wat wel niemand in twijfel zal trekken! Het middenspel in Carlton ken merkte zich door de vele offers, zij het dan ook op een speciale manier! Bovendien be stonden verschillende offex*s uit cadeau's en hij had alle offers aangenomen. Het eindspel kwam hij nu hier spelen. Hij had even gauw uitgerekend, dat het eex-e-lidmaatschap vaxi het V.A.S. hem een besparing van dertien gulden vijftig per jaar opleverde, zoodat hij gelukkig zou zijn indien zijn kinderen nu ook nog het eex-e-lidmaatschap zouden krij gen! Hij betuigde verder zijn vreugde over de propagandistische kracht, die er van de match was uitgegaan. Ook op ander gebied had de match heilzaam gewerkt. Hij had nl. van eexi fabriek een brief ontvangexi, waar in hem werd medegedeeld, dat er zóóveel vraag was xiaar schaakborden, dat ze het voorgenomen ontslag aan een aantel arbei- dei*s kon te niet doen. Spreker bracht verder een groot deel van zijn succes over op het Euwe-Aljechi» Comité, dat twee jaar, en hij slechts drie maaxiden had gewerkt. De Hoogvlieger. De Haarlemsche Hoogvliegvereeniging hield haar jaarlij ksch en Kerstavond ten huize vaxi den heer G. Sprokkreeff. Aanwe zig waren alle leden met hun dames. Te 8 uur opende de voorzitter de vergadering. Hij dankte den heer G. Sprokkreeff voor het fraai in orde brengen van de Kersttafel. Toen werd overgegaan tot het uitreiken van de prijzen. De heer A. Hommerse wist beslag te leggen op den wisselbeker voor dit jaar. waarbij hem tevens een lauwerkrans werd aangeboden als een herinnering voor zijn prestatie in dit seizoen. Ook ontving hij een medaille voor het kampioenschap oude vo gels. De heer G. Sprokkreeff wex-d kampioen jonge vogels, waarvoor hem een medaille werd aangeboden. Tevens ontving hij een medaille voor het tweede kampioenschap- generaal. De heer F. v. Gelder ontving een medaille voor 2de kampioen oude vogels. De heer Kiekens kreeg een plaquette uit geloofd door den heer G. Spx-okkreeff voor het hoogst aantal punten jonge vogels: te vens een medaille voor tweede kampioen jonge vogels. Daarna werden de Kerstprijzen uitgereikt aan de winnaars der KerstvTucht. Eex-ste prijs werd gewonnen door G. Sprokkreeff. 2e prijs J. de Vent, 3e F. v. Gelder. 4e A. Hom merse, 5e H. F. N Sprokkreeff, 6e H. Kie kens. Als extra vereenigingsprijs werd uit gereikt een rollade en een pond vet. Ook de heer Van Koperen liet zich niet onbetuigd; die had de Kersttafel versiert met een paar mooie fruitmanden. De leden bleven tot laat in den nacht gezellig bijeen. Nederland wint van België. Uit Antwerpen: Pijnenburg heeft in de Zondagavond in het Sportpaleis te Antwerpen gehouden wedstrij den bewezen weer op weg te zijn, zijn vorm, dien hij een poosje kwijt was, te herkrijgen. In een achtervolgingsrace over 5 K.M. klopte hij Jan van Hout gedecideerd met 20 M. in den schitterenden tijd vaxi 6 min. 22 3/5 sec. In een rit achter tendens echter viel hij met Jean Aerts, zoodat hij moest opgeven. De gedetailleerde uitslagen luidden: Sprints le serie: 1. Van Egmond, 2. Miehard op een halve wiellengte; 3. Huybrechts. 2e serie: 1. Huybrechts, 2. Falck Hansen op een halve wiellengte, 3. Faucheux. 3e serie: 1. Van Egmond; 2. Falck Hansen op een halve wiellengte, 3. Faucheux. 4e serie: 1. Miehard, 2. Huybrechts op een halve wiellengte, 3. Falck Hansen. 5e serie: 1. Miehard, 2. Faucheux op een hal ve lengte; 3. Vaxi Egmond. Totaal klassement: 1. Miehard, 4 punten; 2. Van Egmond 5 punten; 3. Huybrechts, 6 pun ten; 4. Falck Hansen, 7 punten; 5. Faucheux, 8 punten. Handicaprace over 1 K.M. 1. Huybrechts in 15 min.; 2. Miehard in denzelfden tijd; 3. Van Egmond op 10 Meter; 4. Falck Hansen op 20 Meter; 5. Faucheux op 30 Meter. Eerste manche over 15 K.M.: 1. Van Hoek in 13 min. 17 sec.; 2. Michaux op 210 Meter; 3. Gramser op 230 Meter; 4. Geers op twee ronden en 100 Meter. Tweede manche over 20 KJVL: 1. Gramser in 17 min. 36 3/5 sec., 2. Geers op 140 Meter; 3. Michaux op 200 Meter; 4. Van Hoek op één ï-onde en 40 Meter. Derde manche over 25 K.M.: 1. Michaux in 22 min. 2 sec., 2. Van Hoek op 210 Meter; 3. Graxnsen op vier ronden en 100 Meter (ma chine defect); 4. Geers (opgegeven.). Totaal klassement: 1. Michaux 12 punten; 2. en 3. Gramser en Van Hoek, beiden 14 punten; 4. Geers 24 punten. Internationaal klassement: 1. Nederland 14 punten. 2. België 16 punten. H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd in het clubgebouw de compe titie op de home-trainers vervolgd met eenige inhaalritten op de oude trainers. Daarna werd voortgezet met de 3 K.M. voor A, B. en C klasse en 1500 Meter voor juniores op de nieuwe trainers. Het verloop was als volgt: A en B klasse inhaalrit 2 K.M.: C. Meyer 1-19; de Best 1-19-4. C klasse 2 K.M.: J. Sietsma 1-24-1, Stijn- maxi 1-24-3. 2 K.M. tezamen: Meyer 2-34-3; de Best 2-37-3. Sietsma 2-51-4. Stijnman 2-57-2. 2 K.M. totaal: C. Meyer 3-51-3; de Best 3-55-1, J. Sietsma 4-19-2, Stijnxnan 4-27-3. A- en B-klasse 3 K.M.; A. Schelvis 1-54-2, A. Sengier 1-55-4, G. Heyselaar 1-57-1, Oudolf 1-59-1. T. L. Drost 1-59-3, v. d. Heyde 2, M. Peetoom 2-1, de Laat 2-14. C-klasse 3 K.M.: H. Veenhof 2-3-2; T. Veen- hof 2-6-4, H. Peetoom 2-7-2. D. Drost 2-8-3, Wennerts 2-17. W. Jansen 2-15-4, v. Halst 2-19-1, Hirenfes 2-23, J. Bos 2-28-3, D. Bos 2-33-4, Wolf 2-50-1. Juniores 1500 M.: Bakker 1-8, Tennes 1-9-2, Sterke 1-10, Keizerswaard 1-16, J. Laan 1-17-4, v. Putten 1-21-1. In verband met den Oudejaarsavond is er Dinsdag a.s. geen clubavond en vergadering. De eerste vergadering in 1936 wordt gehouden Donderdag 2 Januari in het clubgebouw. Achilles. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar derden rit voor de competitie op home trainers over 3 K.M. Kemp bleek ook op dezen afstand de snelste; hij won in 2 ïnin. 36 1/5 sec. Ook Klinkenberg en Schoorl reden best en wisten zich resp. 2e en 3é te plaatsen. Uit slag: 1. N. Kemp 2 min. 36 1/5 sec. 2. Klin kenberg 2 min. 50 3/5 sec. 3. Schoorl 2 min. 55 1/5 sec. 4. Ligthart 2 min. 56 3/5 sec. 5. Wempe 3 min. 6 4/5 sec. 6. Graymans 3 min. 8 4/5 sec. 7. Coelemijer 3 min. 21 sec. 8. Stet 3 min. 221/5 sec. 9. Sprundel 3 min. 23 4/5 sec. Bij den totalen stand had Kemp, die maar twee van de drie ritten heeft xnede gereden 10 p., evexials Ligthart, doch doordat hij twee maal eerste was, werd hij winnaar. De totale uitslag van deze competitie is thans: 1. Van Kemp 10 p., 2. Ligthart 10 p., 3. Klinkenberg 9 p., 4. Schoorl 7 p., 5. Wempe 5 punten. Feestavond „Excelsior". Bovengenoemde vereeniging hield Zater dagavond een feestelijke bijeenkomst voor le den en donateurs,' die goedgeslaagd is. Nadat de voorzitter, de heer Westbroek, een wel komstwoord gesproken had, gaf hij de leiding over aan den heer Boeser, die er dadelijk een prettige stemming in wist te brengen. De ju niores van „Excelsior" hadden met hun acro batiek veel succes. Zij oogstten een luid ap plaus. De heer Eldert Vlug demonstreerde met de Excelsior Boys Zweedsche gymnastiek, wat ook zeer gewaardeerd werd. Na de pauze overhandigde de jongedame Miien Schell onder het uitspreken van een ge dicht aan den heer Westbroek eexx voorzit tershamer, waarvoor hij zijn dank betuigde. Veel succes oogstten de heeren Stroes en Koelen met hun nummer op de harmonica en de fluit. Het feest werd besloten met een bal, dat tot drie uur in den xiacht duurde. „Excelsior" kan er met genoegen op terug zien. De 2de testmatch Zuid-Afrika Australië eindigt in een draw. Johannesburg: Bij het begixi van den vier den exi laatsten dag van de 2de testmatch Zuid-AfrikaAustralië móesten de Aussies bij een stand van 85—1 nog 314 runs maken om de 2de overwinning in 1935 op de Springbok- ken te behalen. Daar het een uitzondering op den regel zou zijn in testcricket, indien een bowler als Bruce Mitchell in beide innings uit den hoek zou komen en Langton succes noo- dig heeft om zich geheel te blijven geven, hing het van het standhouden van de kopbats in de morgenuren af, of een sterk battingteam als het Australische den Zuid-Afrikaanschen aanval murw kon maken. S. J. McCabe heeft het klaar gespeeld niet minder dan 191 not out te scox-en uit een totaal van 274 voor 2 wickets en de ontbrekexide 125 runs voor de overwinning zouden er gekomen zijn, indien een zware onweersbui den speeltijd op den vierden dag niet ontijdig geëindigd had. McCabe scoorde in de 2 testmatches achter eenvolgens 14947* en 191* en toont in schit terenden vorm te zijn. De wedstrijd, de 21ste tusschen beide .landen gespeeld, eindigde der halve in een draw.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3