KON. NED. VOETBALBOND H. F. C.-Stormvogels (0-5) V.S.V.-K.F.C. (1-0) Haarlem-Hermes-D. V. S. (3-3) RANGLIJSTJES. i Mi|n kijk op het spel H. F. C.-Stormvogels. Stormvogels klopt H. F. C. met 50. Blauw Wit stuurt V.U.C. met dezelfde nederlaag naar Den Haag terug. Haarlem laat zich wederom een 20 voorsprong ontnemen. De wedstrijd XerxesR. C. H. uitgesteld. V.S.V. wint met 10 van K.F.C. E.D.O. verspeelt weer een punt in Utrecht. De eerste overwin ning voor Kinheim. Bloemen- daal verliest den uitwedstrijd tegen U. V. V. met 41. De uitslag doet vermoeden, dat het een spel van kat en muis geweest is; het tegendeel is echter het geval. H. F. C. was in het veld absoluut niet veel zwakker en tellen we de kansen op, dat komt n?en tot het merkwaar dige feit, dat H. F. C. er minstens evenveel gehad heeft, als de Stormvogels. De IJmuidenaren benutten ze echter, ter wijl bij H. F. C. alle afwerking ontbrak. Fijen als linksbinnen deed zeer nuttig werk. De bekende Stormvogels-achterhoede deed weer van zich spreken; de gebroeders Haak en Kollenberg hebben de eerste 20 minuten den wedstrijd voor him club gered, ftnmers er was toen zoo'n H. F. C.-overwicht, dat een ieder een goal verwacht. Zij hielden prachtig stand. H. F. C. heeft, behalve in het laatste deel, heel aardig gespeeld; invaller Beets deed nuttig werk, terwijl in de voorhoede Koper ac tief en goed was. Onder leiding van scheidsrechter Weij stel len de volgende elftallen zich op: H. F. O.: Hagenaar, Wepster, Höck, Kermer, Koper. Beets, Kruyer, Jongeneel, Dorsman, Van Baasbank, Schras. Stormvogels: Hollenlberg. Haak Sr., Haak Jr. Tol, Nijssen, Van der-Velde, Van der Steen, Prins, Effern, Fijien, Van der Laan, De H. F. C.'ers beginnen direct enthousiast te werken; het spel wordt goed open gehou den. Kollenberg moet weldra handelend optre den; dit doet hij goed. Wepster krijgt eens een kans voor open goal na een voorzet van Ko per, hij mist echter. Midhalf Nijssen loopt nog naar zijn vorm te zoeken, als hij echter wat meer op dreef komt, blijkt het, dat de aanvallen van de IJmuidenaren lang niet ongevaarlijk zijn. Effern verdeelt het spel goed. Van der Steen zet eenige malen fraai voor. Een goede kopbal van Effern verdient vermelding. De partijen wegen nu aardig tegen elkaar op; de strijd gaat snel op en neer. Het eerste doelpunt ontstaat ongeveer een kwartier vóór de rust, uit een wirwar .van spe lers krijgt Prins den bal en met een hard schot is Schras gepasseerd (01). H. F. C. speelt flink verder; voor den goal is het echter telkens mis. Steeds grijpen de gebroeders Haak met succes in. Ook eenige vrije trappen leveren niets op. De rust komt met onveranderden stand. Na de hervatting is Van der Steen vervan gen door Van Pel. De IJmuidenaren zijn nu iets in den aanval, Fijen zet steeds met goede centers zijn medespelers aan het werk. Als Schras eens niet ver genoeg uittrapt, zet Prins den bal direct voor den goal; Effern kopt het leder goed over den H. F. C.-keeper heen (02). Fijen trekt zich nu in de halflinie terug; H. F C. komt nu vurig opzetten. Stormvogels wordt geheel teruggedrongen, Koper speelt weer middenvoor. Het geluk laat H. F. C. echter volkomen in den steek; enkele schoten tegen den paal van Kermer en Koper en een fraaie kopbal van HÖck, juist over den goal, hadden beter lot verdiend. Telkens komt de Stormvogels-achterhoede zegevierend uit den strijd; een snelle uitval van de IJmuidenaren wordt H, F. C. noodlot tig. Effern komt alleen voor Schras en maakt geen fout (03). H. F. C.'s tegenstand is nu gebroken: Stormvogels wordt meester van het terrein. Verschillende aanvallen worden opgezet; uit een hiervan trapt Jongeneel den bal in eigen doel 00—4). Ook linksbuiten Van der Laan draagt nog een steentje bij door er alleen van door te gaan en Schras met een hoog schot te pas- seeren. (05). Het einde komt dan met een wel eenigszins geflatteerde 5—0-overwinning voor de Storm vogels. V.S.V. had van Zutphen vervangen door Broek. De beide vleugelspelers H. de Wolf en Hillekamp welke laatste linkshalf speelde, bleken door Heins en Borst vervangen te zijn. Wat de verdediging betrof kon van geen ver slechtering gesproken worden. De voorhoede voldeed echter veel minder. De beide invallers Borst en Hems hebben een zeer zwakke partij gespeeld. De groote kracht van het V.S.V.-elftal was dan ook wel gelegen in de uitstekend spelen de middenlinie, waarin vooral de Koning uit blonk. K.F.C. paste weer haar bekende systeem toe. De eenige uitblinkers, die in het elftal te ontdekken vielen, waren Jb. Mol en de spil Nieuwenhuizen. Het spel van laatstgenoemde was echter niet altijd even sympathiek. De elftallen waren als volgt samengesteld: V.S.V.; N. Michel, Broek, v. d. Griendt, de Vries, de Koning, Hillekamp, Heins, U. de Wolf, G. Michel, Sterk, Borst. K.F.C. Kruijver, Visscher, Mol, Boutshoorn, Stroo, Bleij, Nieuwenhuizen, v. Kaaijk, Sibie, Jb. Veen, J. Veen. Bij den eersten aanval van K.F.C. geeft Jb. Mol van zijn aanwezigheid .blijk. Zijn hard schot gaat rakelings over het V.S,V-doel. Dan volgen eenige vinnige aanvallen der thuisclub. De Wolf schiet tegen den Kooger doelverdedi- ger aan. Een vrije trap op den rand van het strafschopgebied bewerkt een K.F.C.'er met de hand, hetgeen door den scheidsrechter niet werd opgemerkt. Hoewel K.F.C. zich in hoofd zaak bepaalt tot verdedigen, blijkt het voor de V.S.V.-verdediging toch oppassen te zijn. Eenige snel opgezette aanvallen van K.F.C. onder aanvoering van Jb. Mol waren zeer ge vaarlijk. Een hard schot van Mol wordt, door Michel keurig gestopt en direct hierop weet v. d. Griendt, die dezen wedstrijd een uitste kende partij speelde, een voorzet van Kruijver voor de voeten van Mol weg te trappen. V.S.V. blijft sterk in den aanval; de Koning zet steeds zijn voorhoede aan het werk, doch de vleugelspelers van V.S.V. verknoeien nogal eens een kans. Hoewel het binnentrio goed speelt, wordt het spel toch wel wat kort ge houden en het samenspel dikwijls te ver door gevoerd, waardoor de zich als een kluwen voor het doel bevindende K.F.C.'ers steeds weer tijdig in kunnen grijpen. Er wordt door de bezoekers tamelijk hard gespeeld hetgeen hun nog al eens op een vrijen trap te staan komt. Vijf minuten voor de rust wordt G. Michel binnen het strafschopgebied hardhandig van den bal gewerkt. Scheidsrechter Nonmaat, een der Zuidelijke arbiters, gaf een penalty, welke U. de Wolf inschoot (10). K.F.C. trachtte de rust met gelijken stand te doen ingaan, doch de V.S.V. verdediging wist stand te houden. In de tweede helft viel veel minder goed voetbal te genieten. Zoowel K.F.C. als V.S.V. wijzigen eenigszins hun opstelling. Zoo zagen wij bij K.F.C. Mol op de rechtsbuitenplaats en bij V.S.V. Sterk op de linksbuitenplaats. Veel verbetering bracht dit echter niet. Van der Griendt gaf aan zijn voorhoede een voorbeeld. Hij stevende door de geheele K.F.C.-verdedi ging heen, doch zijn schot kwam juist tegen de lat. Beide doelen verkeeren nog verschillende malen in gevaar. Het geluk diende V.S.V., toen keeper Michel den bal niet kon zien, doordat hem het uitzicht door zijn medespelers be nomen werd en de bal tegen de lat gekogeld werd. K.F.C. kwam hierna sterk in den aanval, doch zij slaagde er niet in Michel te passeeren. Het bleef 10 voor V.S.V. Ook nu is het Haarlem niet gelukt, beide punten te veroveren op Hermes-D.V.S., hoewel dit door haar overgroote meerderheid vooral in de tweede helft, toch zeker verdiend zou zijn geweest. De Schiedammers danken in hoofdzaak hun succes aan enkele zwakke momenten van den Haarlem-keeper, terwijl in de ver dediging Breitner en Beun een klasse op zich zelf vormden. De volgende elftallen kwamen tegenover elkaar Haarlem: Kaan, Verhappen, Van Gooi, De la Mar, Urban, Vreeken, Oldenburg, De Winter, Smit, Van Polanen, Kammeijer. Hermes-D.V.S.: Borani, v. d. Tuin, Klein, Bos, De Jong, Eembergen, Bergkotte, Smit. Jansen. Breitner, Beun Nadat Smit voor Haarlem heeft afgetrapt, gaat het spel in het begin gelijk op, waarbij in de middenlinie van Haarlem Urban het spel niet voldoende openhield, waardoor de Schie- damsche verdediging steeds kon ingrijpen. De halflinie van Hermes-D.V.S. speelde in hoofd zaak verdedigend, hetgeen de taak van de Haarlem-voorhoede niet gemakkelijk maakte. Toch is Haarlem doorloopend in den aan val; steeds zweeft de bal voor het doel van de bezoekers, waar echter Breitner en in laatste instantie keeper Beun prachtig ver dedigen. De Winter trapt tweemaal net over. In deze periode worden eenigen zwakke Schiedamsche aanvallen, meestal geleid door den rechts buiten De Jong, door Verhappen en Van Gooi onderschept. Na 15 minuten komt na een hoekschop de bal bij Oldenburg, die zonder zich te bedenken onhoudbaar scoort (10). Ook hierna blijft het spel in hoofdzaak op de Schiedamsche helft, doch eerst kort voor het verstrijken van de tweede helft is het Van Polanen, die de score verhoogt tot 20. Niemand zou vermoed hebben, dat in wei nige minuten tijd de stand weer gelijk was. Eerst is het De Jong, die met een tam schot een voorzet van Borani benut en een minuut voor de rust is het Klein, die uit een voorzet van Borani scoort. Zoodoende in de stand gelijk geworden. De tweede helft is nog maar pas begonnen of Hermes-D.V.S. heeft weer succes. Als Kam meijer een vrijen trap veroorzaakt, wordt de bal voor het doel geplaatst. Kaan verzuimt uit te loopen en Klein geeft Hermes-D.V.S. de leiding (23). Van dit oogenblik af gaat Hermes verdedi gen. Haar voorhoede, welke nu nog uit drie spelers bestaat, wordt niet veel meer in den strijd betrokken. De roodbroeken zijn overwegend sterker. Beun in het Schiedamsche doel stopt alles wat in zijn nabijheid komt, zij het ook dat hij eenige malen niet over geluk te klagen heeft, terwijl Breitner voor twee werkt. Het is voor de Haarlem-voorhoede om hopeloos te worden. Telkens komt ze terug. Tot eindelijk, twee minuten voor het einde, de zoozeer verdiende gelijkmaker komt, als Kammeijer voorzet en Smit op schitterende wijze met een trekbal aan Beun geen kans geeft (3—3). Ook de laatste minuten zijn nog voor Haar lem, maar de stand wordt niet meer ge wijzigd. Met gelijken stand komt het einde. AFDEELING 1. Eerste klasse: gesp gew.gel.verl.pnt. v.-t. gfcm. Sparta 9 5 3 1 13 24—17 1.44 V. S. V. 10 6 2 2 14 20—17 1.40 Ajax 9 5 1 3 11 25—15 1.22 R.C.H. 10 4 3 3 11 18—15 1.10 A. D. O. 11 6 0 5 12 2628 1.09 Haarlem 11 4 3 4 11 26—23 1.— H. B. S. 10 4 2 4 10 22—22 1.— K. F. C. 10 3 3 4 9 10—14 0.90 Hermes-D.V.S 10 1 3 6 5 14—23 0.50 Xerxes 10 1 2 7 4 16—29 0.40 Tweede klasse A: E. D. O. 10 4 5 1 13 25—21 1.30 Vriendensch. li 4 6 1 14 23—16 1.27 D. O. S. 9 4 3 2 11 22—15 1.22 't Gooi 9 4 2 3 10 20—17 1.11 Zeeburgia 10 4 3 3 11 23—19 1.10 U. V. V. 10 3 4 3 10 24—28 1.— Alcm. Victrix 10 3 3 4 9 25—15 0.90 A. F. C. 10 2 5 3 9 28—31 0.90 Bloemendaal 10 2 3 5 7 17—24 0.70 Kinheim 11 1 4 6 6 14—25 0.55 AFDEELING II. R. Jongeneel (links) in den strijd tegen Stormvogels. Eerste klasse: Blauw- Wit 9 6 2 1 14 18—6 1.56 D.F.C. 9. 6 2 1 14 168 1.56 Stormvogels 11 7 2 2 16 32—14 1 45 Feijenoord 9 6 1 2 13 28—10 1.44 Z. F. C. 11 3 5 3 11 16—20 1.— D. W. S. 11 3 4 4 10 25—25 0.91 D. H. C. 10 3 2 5 8 28—23 0 80 Excelsior 11 2 3 6 7 15—32 0.64 H. F. C. 11 1 3 7 5 1434 0.45 V. u. c. 10 1 2 7 4 DO to 0.40 door Criticus. V. S. V.--K. F. C. Het was teekenend, dat het eenige doel punt in dezen wedstrijd uit een strafschop voor ongeoorloofd aanvallen ontstond, want niet alleen bleken beide voorhoedes onmach tig op normale wijze goals te fabriceeren, maar K.F.C., en speciaal haar half-backs, begingen een zoo groot aantal overtredin gen, dat de door het benutten van de pe nalty geleden nederlaag een gerechte straf op de zonde mag worden genoemd. De geheele Koogsche ploeg speelde zwaar op den man, van achteren aanvallen was aan de orde van den dag en de spil Nieuwen huizen ontsierde zijn, overigens nuttig ver dedigend spel door het herhaalde malen ge heel onnoodig ten val brengen van zijn te genstanders. Is het tegen een bijna uitsluitend defensief spelend elftal als K.F.C. toch al moeilijk om doelpunten te maken, zeer zeker op een be trekkelijk smal terrein als dat van V.S.V., bijna onmogelijk wordt deze taak, wanneer een team den strijd moet aanbinden zonder volwaardige vleugelspelers, waardoor de eenige tactiek om de verdediging te verras sen en uit haar verband te rukken, nl. open spel, niet kan worden toegepast. De thuisclub probeerde het ditmaal met twee jongelingen op de vleugelplaatsen, die wellicht in een lager elftal succes zouden kunnen behalen, doch die door gebrek aan routine en balbehandeling ongeschikt waren voor eerste klasse voetbal. Hun, overigens te verontschuldigen, falen drukte zijn stempel op het werk van de geheele voorhoede, welke, toch al geneigd om het spel kort te houden, thans noodgedwongen tot ..short-passing" overging, hetgeen begrijpelijkerwijze tegen de in grooten getale verdedigende K.F.C.'ers geen tastbaar resultaat kon opleveren. Rekening houdend met deze handicap, heeft V.S.V. niet slecht gespeeld: er zat al thans meer actie in de ploeg dan onlangs in den thuiswedstrijd tegen A.D.O. Vooral rechtshalf De Vries was ditmaal stukken beter en wanneer hij-er om denkt, het leder, niet zoo hard aan te geven,waardoor de vijandelijke doelman in het.bezit van den bal komt, behoeft V.S.V. voor deze plaats geen zorgen te hebben. Trouwens, de geheele half-linie der Velsenaren heeft het er in deze match behoorlijk afgebracht, al zou men ook wenschen, dat zij zich nog wat meer op het steunen van den aanval concentreer de. Het was echter jammer, dat men Hille kamp in de middenlinie had opgesteld, want deze veteraan is bij uitstek een linksbuiten en vormt op die plaats met Sterk een ge vaarlijken en goed samenspelenden vleugel. Hillekamp's voorzetten en hoekschoppen zijn speciaal voor een voorhoede als die van V.S.V. van groote waarde en bovendien is de linksbuiten-positie op dit punt van zijn voetballoopbaan voor hem te verkiezen bo ven die van half-back. Met Broek in de mid denlinie en Van Zutphen in de achterhoede zou het elftal naar mijn meening aan kracht winnen. Van der Griendt heeft in dezen wedstrijd wel bijzonder goed voldaan, vooral in het ge deelte na de rust, toen Jaap Mol, de gevaar lijkste man in de Kooger-voorhoede, rechts buiten ging spelen en het Velser-doel keer op keer belaagde. Broek stond hem voldoende ter zijde, doch zijn trappen en plaatsen was niet altijd even zuiver en Van Zutphen is, naar dezen vorm beoordeeld, zeker niet de mindere van zijn clubgenoot. Broek dient er voor te waken, den doelverdediger een vrij uitzicht op het spel te laten; het had en kele malen slechts weinig gescheeld, of Mi chel, die wederom zeer betrouwbaar en klemvast gekeept heeft, was door een onver wacht schot van Mol verrast. Het uittrap pen van den doelman is zijn zwakke punt; bijna elke bal komt hlhet middenveld te recht tot voordeel van de halfbacks der te genpartij. In de voorhoede heeft Sterk getracht, met snelle passes naar de vleugels, in het bij zonder naar den rechtsbuiten, het spel open te houden, hetgeen om boven-omschreven redenen geen nuttig effect opleverde. Met zijn schoten was deze hardwerkende links binnen niet gelukkig, één zijner kogels ket ste van de onderzijde der lat in het veld te rug, waar een zachter schot een vast doel punt tot gevolg zou hebben gehad. Het valt natuurlijk zeer te loven, dat Sterk het leder telkenmale gaat ophalen en er den aanval mede opent, maar hij hoede zich er voor, na zulk een manoeuvre teveel ach ter te blijven, te meer, omdat hij verreweg de gevaarlijkste man in de voorhoede is en om zijn schot daarin niet gemist kan worden, De middenvoor Michel moet het vooral van zuivere throughpasses hebben, want wanneer hij den bal in het middenveld krijgt, houdt hij hem te lang bij zich en door zijn drib belen trekt hij meerdere tegenstanders naar zich toe en maakt het zichzelf onnoodig moeilijk. Hij moet zich niet steeds met den rug naar het vijandelijk doel opstellen, waardoor met het onder controle brengen van den bal en daarmede omdraaien kost bare tijd verloren gaat. In zulk een positie is een direct doorspelen naar de vleugels de aangewezen methode. De rechtsbinnen De Wolf heeft ditmaal met veel meer enthousiasme gewerkt, het geen zijn prestatie zeer ten goede kwam. Hij dient in de nabijheid van het doel echter meer en harder te schieten in plaats van te trachten door het passeeren van meer dan één tegenstander een mogelijk betere schiet kans te krijgen. Lange passes naar den linksbuiten kunnen, van het middenveld uit geplaatst, snel terrein voordeel opleveren. Het spel van K.F.C, heeft met voetbal eigenlijk weinig gemeen. De tactiek met den teruggetrokken spil en de W-formatie in den aanval mag dan al goea zijn ter verdedi ging van een kostbaren voorsprong in het laatste kwartier, in een normalen wedstrijd maakt het een stumperigen en eenzijdigen indruk. Hoezeer dit systeem bij de Koogsche ploeg ingeworteld is. bleek in de tweede helft, toen zelfs bij een achterstand uiterst spora disch met nog maar vier in plaats van vijf voorwaartsen werd aangevallen. Mol en de linksbuiten Kruyver beschikken over goede baltechniek, doch eerstgenoemde schiet van te grooten afstand en de vleugelspeler kan door gebrek aan steun weinig productief werk leveren. Ofschoon de halfbacks en backs hun aandacht uitsluitend aan de ver dediging wijden, kan niet gezegd worden, dat zij daarin bijzonder fraai werk leverden. Be halve door den linksback Sibie werd er bo vendien te zwaar gespeeld. Doelverdediger Veen maakte een rustigen en zekeren in druk. V.S.V. zal Zondag a.s. uit een ander vaatje moeten tappen, om het bezoekende Haarlem te kunnen verslaan. CRITICUS. Z. F. C.—D. H. C. (3—2) Na eenige minuten bracht de linkervleugel der bezoekers goed op, waarna Ditmars den bal overnam en met een goed schot zijn club de leiding gaf (01). Z. F. C. pakte nu de zaken met meer ener gie aan en ondernam tal van goede aanval len, doch onverwachts wist D. H. C. door te breken, waarbij Van Nellen het leer op het laatste oogenblik naar Van der Sloot plaatste, die geen moeite had, den voorsprong voor D. H. C. tot 02 op te voeren. De midvoor De Maar werd binnen de beruchte lijnen vastge houden, waarvoor terecht een strafschop aan Z. F. C. werd toegekend, waaruit De Haas den achterstand tot 12 verkleinde. Uit een voor zet van Lust bracht Offringa de partijen op gelijken voet,-De Maar kopte nog juist voor halftime nummerdrie in het Delftsche doel (3—2). Na de hervatting werd het Zaansche doel belegerd, doch Dijkstra c. s. wisten steeds te redden. De weinige uitvallen der thuisclub waren niet van gevaar ontbloot. De strijd ver liep onder groote spanning, doch verandering kwam er in den stand niet. H. B. S.—A. D. O. (2—1) Na 4 minuten namen de gastheeren de lei ding. d' Fonseca zet goed voor naar den jeug digen goed spelenden v. d. Vegt, die in schiet. Wel wordt door Van Maren, op de doellijn staande, het schot nog van richting veran derd, doch niet voldoende om een doelpunt te voorkomen (10). Als er 23 minuten gespeeld is, krijgt H. B. S. op ongeveer 30 meter afstand van het A. D. O.-doel een vrijen schop te nemen. Bakhuys plaatst zich achter het leder, en lost een zóó hard schot, dat de bal nauwelijks te volgen is. Zonder dat een der spelers er bij kon, trilt het net achter den A. D. O.-keeper, en H. B. S. heeft een alleszins verdienden 20 voorsprong. Een juweel van een doelpunt. In een periode van H. B. S.-overwicht, doet A. D. O. eenige gevaarlijke aanvallen, waarbij zij na 31 minuten onverwacht succes heeft. Bij een mooien, open aanval, gaat de bal van B. Tap naar De Korte en van dien naar W. Tap, die met een mooi schot in den bovenhoek Mul het nakijken geeft (21). De tweede helft kenmerkt zich door veld- overwicht van A. D. O. gepaard gaande met slordig spel voor doel, waardoor aan die zijde doelpunten uitblijven, H. B. S. beperkt zich tot verdedigen, met sporadische doch gevaarlijke uitvallen, die al evenmin succes hebben, zoo dat met 21 het einde komt. Blauw Wit—V. U. C. (5—0) De Amsterdammers waren direct veel ster ker, doch men nam het zeer kalm op. Na ruim e.en kwartier wist Van Nol uit een pass van Westphal zijn club de leiding te geven. Het werd verder een voortdurende strijd tusschen de Blauw Wit-voorhoede en de Haagsche mid denlinie en achtertrio. Vlak voor de rust kwam van rechts een fraaie voorzet op het V.U.C.-doel, die door Kok verkeerd beoordeeld werd, immers hij wilde het leder het veld inkoppen, doch plaatste juist onhoudbaar voor zijn doelverdediger in eigen goal (20). In de tweede helft was Blauw Wit vrijwel voortdurend in den aanval. Na een kwartier benutte Bergman een goed aangegeven bal van Afdrukken van tribune-indrukken. Men was gisteren op de H. F. C.-tribune van meening. dat de uitslag (0—5) geenszins de krachtsverhouding weergaf; dat H. F. C. gedurende de eerste 20 minuten verreweg het beste gedeelte van het spel had; dat de H. F. C.-aan val in die periode eenige prachtige scoringkansen onbenut liet; dat vooral Wepster een mooie kans miste; dat toen Prins na 24 minuten het eerste doelpunt scoorde, Stormvogels pas haar eer- ,ten goeden aanval ondernam; dat de beide Haken heel lastig te passeeren waren; dat Koper als rechtsbuiten niet veel pres teerde; dat Piet Kollenberg een uitnemende doel man was, dat Schras geen gelukkigen middag had; dat Van der Velde nog altijd z'n mannetje staat, dat Beets zeker niet slecht speelde; dat Fijen op de voor hem vreemde linksbin nenplaats tal van goede dingen deed; dat Rud Jongeneel nog niet gemist kan worden dat Van Pel een waardig plaatsvervanger van Van der Steen was; dat Van Baasbank en Dorsman niet slecht speelden, doch te ver durfden opdrin gen er wel iéts te veel met de buitenspelval werkten; dat Effern mooie doelpunten maakte; dat beide partijen in letterlijken zin goed het hoofd gebruikten, en dat ze vrij spoedig de veldmoeilijkheden overwonnen hadden. lllllillllllllllllllll'llllllllllllllllllllllM Westphal; de Amsterdamsche linksbuiten schoot, naar binnen zwenkend op keurige wijze langs den uitgeloopen Sloatweg (30). Toen van Gelder ongeveer 20 minuten voor het einde naar de kleedkamer verdween, werd het elftal van V.U.C. geheel gewijzigd; nu was het verband totaal zoek bij de Hagenaars. Zonder dat men zich bepaald inspande werd het overwicht van Blauw Wit zoo groot, dat nog twee doelpunten aan het totaal konden worden toegevoegd. Nr. 4 werd door van Nol, na algemeen missen van de V.U.C.-verdediging ingeschoten, terwijl het 5de doelpunt op fraaie wijze door van Deene werd gescoord. Excelsior—D. W. S. (1—0) In de eerste helft had een tijdje D.W.S. het spe lin handen, maar zij wist hiervan niet te profiteeren. Den verderen tijd van de eerste helft golfde het spel vrijwel gelijk heen en weer. In de tweede helft zette D.W.S. er weer alles op, maar Excelsior verdedigde met man en macht en wist langzaam-aan de Amsterdam mers terug te dringen. Toen de tweede helft al een tijd aan den gang was, kreeg Excelsior een periode, waarin het zeer enthousiast aan viel. Bij een dezer aanvallen kwam het eerste en eenige doelpunt van den wedstrijd. Een bal van links kwam terecht bij den rechtervleugel, Wigman zwenkte naar bimien en wist van het niet goede opstellen van de verdediging te profiteeren. Zijn schot vlioog onhoudbaar in het net (10). Vlak daarop maakte Excelsior een tweede doelpunt, toen Manssen een door Bouter hoog voor doel geplaatsten bal inkopte, maar scheidsrechter Castelijn kende het doel punt niet toe, wegens buitenspel. SantpoortLeonidas (13) Santpoort miste Ninaber en Nijssen; dit bleek een geduchte handicap. Direct was Leonidas in den aanval en oefende een grooten druk op het Santpoort-doel uit. Hier was het achtertrio in goeden vorm; daardoor duurde het wel een half uur eer van der Sande de Rotterdamsche meerderheid in een doelpunt omzette. (10). Lang beleefde Leonidas van dezen voorsprong geen pleizier. want nog vóór de rust maakte De Jong gelijk (11). Doch nog vóór theetijd had Leonidas opnieuw de leiding genomen. Ook na de rust beheerschte Leonidas het spel. En hoe hard de Santpoor ters ook werkten, ze konden niet verhinderen, dat Leonidas ten derden male doelpuntte en aldus zeer verdiend met 31 won. AFDEELING I Eerste klasse: H. B. S.—A. D. O. 2—1 Haarl.Hermes-D.V.S. 33 V. S. V.—K. F. C. 1—0 Tweede klasse A: Alom. Victr.—Kinheim 0—2 Vrien-densch.A. F. C. 33 D. O. S.—E. D. O. 3—3 't GooiZeeburgia 12 U. V. V.Bloemen-daal 41 Tweede klasse B: W- F. C.Hilversum 20 Spartaan-Velox 11 B. F. C.—O. V. V. O. 0—0 Derde klasse A: ZaandijkH. R. C, 11 Hollandia—K. V. V. 3—1 Derde klasse B: D. J. K.—T. I. W. 4—0 D. W V.—Halfweg 6—0 Ahrend's V. C.—D. E. C. 0—0 Zeemeeuwen-Assendelft 32 Vierde klasse D: AmstelDe Meteoor 2—6 Swift—D. I. O. 0—2 T. H. B.S. L. T. O. 4—0 Ripper daFr. Hendrik 43 Reserve eerste klasse: Zeeburgia 2BI. Wit 2 44 E. D. O. 2Haarlem 2 21 R. C. H. .2Spartaan 2 11 Hilversum 2—Ajax 2 1—2 Stormv. 2—Z. F. C. 2 0—1 Reserve twec-de klasse A: De Vole wij ckers 2 p. W. V.2 0—4 H. R. C. 2—W. Frisia 2 4—4 AIcm. Victr. 2—W.F.C. 2 2—0 Reserve tweede klasse B: T. O. G. 2—V. S. V. 2 2—3 Z. V. V. 2—O. S. V. 2 1—4 A. F. C. 2—H. F. C. 2 2—4 W. M. S. 2—Ajax 3 2—5 Reserve derde klasse A; K. V. V. 2—Helder 2 2—2 H. R. C. 3—Z. F. C. 3 0—0 W.F.C 3Alcm. Victr. 3 4—0 AFDEELING EL. Eerste klasse: H. F. C.Stormvogels 05 Z, F. C—D. H. C. 3—2 Blauw Wit—V. U. C. 5—0 ExcelsiorD. W. S. 10 Tweede klasse A: S. V. V.Emma 01 Olympia—Unitas 12 The Rising Hope— Steeds Hooger 42 H. V. V.—V. D. L. 3—4 Tweede klasse B: AlphenU. V. S. 21 C. V. V.—Hoek v. Holl. 1—0 Overmaas—D. C. L. 10 B. E. C.Neptunus 2—3 O. D. S.Gouda 42 Derde klasse A: HilldnenZandvoort 03 Lugdunum— Schoten 32 B. M. T.Scheveningen 20 S. V. C.Hillegom 2—7 De Kennem.—Celeritas 51 AFDEELING III Eerste klasse: P. E. C.Wageningen 00 S. C. H.—A. G. O. V. V. 3—4 TubantiaEnsch. Boys 12 EnschedéHeracles 31 Go aheadZ. A. C. 101 Tweede klasse A: K. H. C Roda 5—3 RigtersbleekHengelo 40 Robur et Velocitas Zwolsche Boys 2—2 Borne—Fbenix 31 Tweede klasse B: TheoleA. Z. C. 1—5 Be QuickZutphania 03 SilvoldeN. E. C. 1—3 AFDEELING IV. Eerste klasse: NoadJuliana 23 M. V. V.—B. V. V. 3—2 RoermondEindhoven 20 P. S. V.—N. A. C. 2—2 AFDEELING V Eerste klasse: LeeuwardenFriesland 71 Hoogezand—G. V. A. V. 3—1 Be QuickSneek 90 Velocitas—H. S. C. 4—5 VeendamAchilles 53

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7