QefkudetUssetuit Uet aiadoafteu iaat De Oostenrijksche minister president trachtte een hetere verstandhouding tusschen zijn land en Groot-Brittan- nië te bewerkstelligen, waar toe hij een bezoek aan Enge land bracht. De Ver. Staten zijn niet gelukkig met hun luchtschepen. In het begin van het jaar verging de Macon. De heer A. W. F. Idenburg f, lid van den Raad van State en oud-gouverneur van Ned. Indie. In de A.R. J partij nam hij een vooraan- staande plaats in. Ook voor Hde Vrije Uni versiteit te Amsterdam heeft hij ja- M renlang veel M gedaan. In het begin van Januari kwamen tal van Duitsche autoriteiten te Berlijn bij een. De besprekingen ble ven geheim, waardoor tal van gissingen in de bui- tenlandsche pers de ronde deden omtrent het in deze bijeenkomst behandelde. De heer J. Joosten, ge meenteraadslid van Haarlem, overleed na een langdurige ziekte. Simon ging naar Ber lijn om te trachten een nauw'eren band tus schen Engeland en Duitschland te leggen. Burgemeester Rambonnet van Velsen over leed kort na de Saar-stemming, waarbij hij, als vele andere burgemeesters, voorzitter van een stembureau ivas geweest. :he minister-president Goering ■'onden om de Stresemann- bij het Anhalter-.station te W'^~ -landstras™ Venizelos moest, toen een opstand in Griekenland was onderdrukt, vluchten. In A Napels gaf hij een ver- dediging van zfjn houding, De heer WJ. H. Muiier werd tot eere-voor- zitter van H.F.C. benoemd. Ir. J. A. Kalfj overleed tijdens ■zijn ministerschap. Hij iverd op gevolgd door ir. O. C. A. van Lidth de Jeude. Wethouder Boes heeft de gerestaureerde Middelbare Meisjesschool aan de Tempe liersstraat ie - Haarlem geopend. Te Stresa werd een zéér opzien barende conferentie gehou- den. Zij heeft echter de Ifo latere conflicten niet i&Pt. kunnen voorkomen. De ivereldbol op Flora, de fraaie bloemententoon stelling te Heem stede, die zulk een geweldige belangstelling beeft getrokken Burgemeester ie Vlugt heeft een bezoek ge tracht aan loskouom an de Sovjet- 'Inie eenige oestellingen te krijgen voor de hoofdste delijke indus trie. BovenDe uitslag van de Saarstemming het Saarland is weer Duitsch gebied ge worden) wordt door den voorzitter der ple biscietcommissie bekend gemaakt Rechts: Mr. Trip werd benoemd tot pre Ment van de Bank voor International Betalingen te Bazel. Een hooge onder scheiding voor onzen landgenoott „Flora", de groote bloemententoonstelling te Heemstedeheeft honderdduizenden uren van intens genot geschonken. Uit alle deelen der wereld kwam men de prachtige expo sitie, die verscheidene .weken duurde, bewonderden. DINSDAG 3f DEC E MB E R 1935

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 9