BEVERWIJK. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HEEMSKERK. Het overzicht van de groentenveiling. GUNSTIGE MARKT BESLUIT HET JAAR. Wat den gang van zaken in den groenten - handel betreft kunnen wij over het verloop van de laatste week tevreden zijn. Voor de meeste producten was steeds een willige stem ming merkbaar en werden behoorlijke prijzen besteed. Het aanbod begint echter thans sterk in te krimpen. Dat de kooloogst bij de meeste telers een mislukking is komt in de aanvoe ren duidelijk naar voren. Een opmerkelijk ver schijnsel was het zeker, dat op de laatste vei ling van 30 Dec. de aanvoer van Andijvie, die van boerekool, welke anders in dezen tijd zoo ruimschoots aanwezig is, nu ver overtrof. On danks de ruime aanvoer van Andijvie was voor dit product veel belangstelling en gingen de prijzen in stijgende lijn. De noteeringen wissel den naar verhouding in kwaliteit van 3085 ct. per kist. Bloemkool was heel wat beter te verhandelen, dan vorige week, en de prijzen kwamen dan ook op beter peil. Zij bewogen zich naar soort van 40—65 ct. per kist. Bos- peen werd weinig meer aangevoerd. Voor het geringe aanbod bestond veel animo. De prijzen varieerden van 1013 ct. per bos. Waschpeen was eveneens zeer gezocht, waardoor de prijzen stegen. Hiervoor werd van f 0.85f 1.70 per kist betaald. De spruitenhandel onderging een belangrijke verbetering. De noteeringen, die vorige week geregeld stonden van 1016 ct. stegen de laat ste dagen van 1527 ct. per K.G. Met sla was het deze week ook heel wat beter gesteld. Dit product werd afgenomen voor prijzen naar soort van 35—80 ct. per kist. Prei, die reeds vorige week een stuggeren handel had, bleef ook deze week op een zelfde prijspeil. Ook nu bewogen zich de prijzen naar soort van 38 ct. per bos. Knollen gingen voor prijzen naar soort van 28 ct. vlug van de hand. Ofschoon voor andere soorten soep groenten geen hoogere prijzen van beteekenis werden besteed, toch bestond ook hiervoor een williger handel. Witlof had deze week heel wat meer belangstelling en profiteerden daar door van de stijgende markt. De noteeringen varieerden naar kwaliteit van 1624 eet. per K.G. Tomaten waren ook nog steeds van de partij, zij het dan ook van zeer uiteenloopend sortiment. Dat de goede soorten een gunstig onthaal hadden, blijkt uit de noteeringen, die wisselden van 1640 ct per K.G. Schorsenee- ren, die nog werden aangeboden, werden naar kwaliteit afgenomen voor prijzen van 314 ct. per K.G. In den aardappelenhandel bleven de prijzen vrijwel ongewijzigd met stuggen han del. WIJZIGING STEMPELUREN. Met ingang van heden, 2 Januari, is de re geling voor het stempelen door de werkloozen gewijzigd. Voor de leden van de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond zijn de stempeluren thans 9.159.45 uur v.m. en 2.302.45 uur n.m.; voor den Christelijken Be sturenbond 1010.15 uur v.m. en 22.15 uur n.m.; voor degenen, die aangesloten zijn bij den Beverwijkschen Bestuurdersbond 11.15 11.45 uur v.m. en 3.303.45 uur n.m. en voor aangeslotenen bij het Plaatselijk Arbeiders Secretariaat van 10.3011 uur v.m. en 3—3.15 uur n.m. PERSONALIA. De heer P. Zwaanenburg, onderwijzer te Heerhugowaard is benoemd tot onderwijzer aan-de H. Hartschool voor jongen aan de Galgenweg alhier. WIJDINGSGAVE VOOR DEN BISSCHOP. In de beide R.K. Kerken is gecollecteerd voor de feestgave, welke Mgr. Huibers, de nieuwe bisschop van Haarlem zal worden aangeboden bij de aanvaarding van zijn ambt. In de St.. Agathakerk was de opbrengst van deze inzameling f 304.77 en in de kerk van OL. Vrouw van Goeden Raad f 158. MOBILISATIE VOOR HET PLAN VAN DEN ARBEID. In aansluiting op ons bericht omtrent de mobilisatievergadering voor het Plan van den Arbeid, welke op Dinsdag 7 Januari in Hotel „Oud Meerenstein" wordt gehouden vernemen wij nader, dat de heer E. Sinoo als spreker zal optred .enDe sopraanzangeres mevr. Heek- keertvan Eijsden en de accordeonist J. Kolvers zullen aan deze bijeenkomst mede werking verleenen. Het ligt voorts nog in de j bedoeling een politiek schimmenspel op te1 voeren. De mishandelde was tweemaal de dupe. Bij de politie kwam een man aangifte doen, dat hij bij een vechtpartij mishandeld was. Hij kwam „verhaal" zoeken bij de politie. De politie deed dat natuurlijk heel graag, want het bleek een interessant geval te zijn. De mishandelde had in letterlijken zin de klap pen opgeloopen, maar hij kreeg ze ook figuur lijklijk. In de eerste plaats was hij niet heelemaal „brandschoon" vanwege het ge bruik van meer dan één biertje en boven dien kwam er een dolkmes voor den dag dat is een wapen, waarmede men zoo maar niet in zijn zak mag loopen. Mi'. Muys v. d. Moer, verbond de wonde en de politie presenteerde de rekening in den vorm van een proces-verbaal. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdïjk, Rotterdam n. New-York p. 30 Lizard. Lochgoil, 29 van Rotterdam te Vancouver. Edam, 2 (2 n.m. G.T.) v. New-York voor- gaats N. Waterweg verwacht. Lochmonar, Vancouver n. Rotterdam 2 (n.m). te Liverpool verwacht. Burgerdijk, 29 v. Rotterdam te N.-Orleans. HALCYONLIJN. Stad Dordrecht, 30 v. Melilla n. Rotterdam. Stad Zwolle, 31 van Sfax te Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisreis) 30 te Mombassa. Nijkerk (uitreis) 27 v. Marseille. Randfontein (thuisreis) 31 v. Genua. Springfontein (uitreis) 31 v. Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitreis) 30 v. Las Palmas. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Serooskerk (uitreis) 30 te Manilla. Meerkerk (thuisreis) 28 v. Osaka. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 30 v. Rotterdam te Barcelona. Breda, Chili n. Amsterdam 30 v.Tocopilla. Hercules, 30 v. Izmir te Stamboul. Mafs, 30 van Valencia n. Alexandrië. Oberon, 30 v. Cadix n. Oran. Pluto, 31 v. Gothenburg te Amsterdam, Shirley Temple in hef Kennemer Theater. James Dunn en Shirley Temple. „Hartedief". Het Kennemer Theater vertoont vanaf Vrij dagavond als hoofdnummer de veelbesproken film „Hartendief", waarin Shirley Temple de hoofdrol vervult. Een groote roep is deze rol prent, die week aan week in de theaters der groote steden met een enorm succes vertoond is, reeds voorafgegaan en in alle couranten en tijdschriften heeft men het spel van 's werelds jongste filmactrice in alle mogelijke toon aarden lof toegezwaaid. Wij kunnen ons voor deze zoo bekende film ontslagen a'chten van de taak, een resumé te geven van den inhoud. „Hartedief" heeft reeds duizenden harten veroverd en zij zal dat ook doen in Beverwijk. Er staat het Kennemer Theater een drukke week te wachten. Wij willen er daarom de- aandacht op vestigen, dat ook Zaterdagmid dag een matiné met „Hartedief" als hoofd nummer wordt gegeven. In het voorpragramma draait nog de sterke speelfilm „Noodlottige begeerten" met Joan Crawford en Franchot Tane in de hoofdrollen. Sadie MacKee, een eenvoudige, maar lief tallig dienstmeisje zal in het huwelijk treden met Tommy Wallace, die op den dag van de groote plechtigheid niet komt opdagen, om dat hij al zoekende naar werk met een variété- artiste in de provincie gaat optreden. Sadie ziet zich om den kost te verdienen genoodzaakt als danseres op te treden in een cabaret. Zij komt in aanraking met een New- Yorksch millionnair en zij trouwt met hem. De millionnair kan echter zijn noodlottige begeerte naar alcohol niet .onderdrukken nochthans omring Sadie hem met teedere zorgen en eens weet zij hem zelfs van een wissen dood te redden. De millionnair is een edelmoedig man en als hij, die de drank stelt boven zijn vrouw, haar de vrijheid hergeeft, poogt een vroegere vriend Tommy op te spo ren. Het is Tommy Wallace echter heel slecht vergaan. Hij is aan lager wal geraakt en moet de gevolgen van hst zware leven met den dood bekoopen. Sadie en Michaël zien na al deze weder waardigheden in, dat het geluk al die jaren om zoo te zeggen voor het grijpen heeft ge legen en door een verbintenis voor het leven te sluiten vervullen zij tevens de hartewensch van moeder MacKee. Shirley ook in Luxor- Ook het Luxor Theater in de Breestraat vertoont een film met Shirley Tempel in de hoofdrol, namelijk „Vader's Eerewoord". Deze rolprent trekt reeds de aandacht dooi de bezetting met de lange Cary Cooper, de kleine Temple en en de mooie Carole Lombard, waardoor zij een bijzonder sterke speelfilm werd. Cooper en Lombard, wier vroegere prestaties geen verderen lof behoeven, krijgen in dit ontroerende filmwerk gelegenheid de volle maat van hun talent te geven. En wat zullen wij nu nog zeggen van de kleine Shir ley, die stormenderhand ook in Nederland alle harten stal door haar lieftallig en natuurlijk spel. De film laat zien welk een omkeer de aan raking met een onbedorven kinderziel kan kan teweeg brengen in het gemoed van een avonturier, die spotte met wet en gebod en die eer noch geweten kende. Grappige scènes heffen zoo nu en dan de druk van het dramatisch conflict op, momen ten van stil spel wisselen tooneelen vol actie af, kortom „Vader's Eerewoord" is een veel zijdige, boeiende speelfilm. Het tweede hoofdnummer is de spannende politiefilm „Mannen zonder naam" met Fred Mac Murray en Madge Evans in de hoofd rollen. In deze film treedt o.m. nog een „baby- acteur" op, namelijk de zevenjarige David Holt. Deze boeiende film doet voor „Patrouille wagen 99" niet onder. De geschiedenis van „Mannen zonder naam" is een relaas van voortdurenden, feilen strijd tusschen recher cheurs en de niets ontziende gangsters van Amerika. Opnieuw worden daarbij de midde len, die de politie gebruikt op interessante wijze gedemonstreerd en ademloos wacht men het moment af, waarop het net om de bende zal worden dicht gehaald en de politie zal toe slaan. Men heeft er zorgvuldig voor gewaakt de geschiedenis niet te algemeen of te docee- rend te houden, integendeel, de film heeft een veelzijdig karakter. Zoo valt er dus in de komende bioscoop- week in de Bever wij ksche theaters te genieten van films, die zich reeds een reputatie hebben veroverd. VERLOTING AMEUBLEMENT. Ten kantore van notaris Mr. A. Moens is de trekking gehouden van de verloting van het ameublement ten bate van het Witte Titus, 30 v. Malafa n. Setubal. Triton, Beyrouth n. Amsterdam 30 te Lissa bon. Medea, 29 v. West-Indië te New-York. Saturnus, 31 van Amsterdam naar Ham burg. Aurora, Amsterdam n. Melilla p. 29 Beachy Head. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan, 31 v. Aalborg te Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisreis) 30 v. Rio Janeiro. Alpherat (thuisreis) p. 30 Teneriffe. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano, 31 v. Batavia te Amsterdam. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 31 te Genua. Salabangka (thuisreis) 30 v. Belawan. Tarakan (uitreis) 31 te Plymouth (met brand). Poelau Telïo (thuisreis) p. 30 Perim. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland, 31 v .Amsterdam n. Hamburg, STOOMVAART MIJ. OCEAAN City of Wellington, Japan n. Rotterdam p. 31 Perim. Clytoneus, Liverpool n. Java 30 (8.48 v.m.) 120 mijn Z.W. van Land's End. Laertes, Batavia n. Amsterdam 30 van Pa- dang. Teucer, 31 v. Rotterdam te Yokohama. i Kruis. Het geluksnummer was no. Sl en de houder (ster) van dit lot kan zich bij mevr. E. Bratvan Wijck vervoegen. UIEUWE KALENDERS. Bij de jaarwisseling ontvingen wij weer vele kalenders, waaronder wij weer eenige goede oude bekenden als de kalenders van de Ned. Spoorwegen, van de Nationale Levensverzeke- ringbank en de artistieke kalender van de Ba- tavierlijn mochten begroeten. De Bcverwijksehe Conservenfabriek zond ons haar in koperdiepdruk uitgevoerde kalender voor 1936. De vier kwartaal-bladen vertoonen uitstekend geslaagde reproducties van oude meester-werken, waarbij er twee zijp David Teniers de Jongere, en van Jan Steen (Huise lijk feest) en de maaltijd der officieren van de St. Joris-Doelen te Haarlem van Frans Hals. Het Makelaars- en Assurantiekantoor v.h. D. Teer ontbrak ook dit jaar niet met de zoo practische weekkalender, waarvoor in ieder kantoor gaarne een plaatsje wordt ingeruimd. Dat is evenzeer het geval met de kalender van den heer Joh. Hofland, Kloosterstraat, alhier, die op dezelfde wijze is uitgevoerd. Het bijkan toor van de Spaarnebank N.V. verblijdde haar relaties weer met de schier onmisbaar gewor den, keurig uitgevoerde zakagenda. R.K. VOETBALVEREENIGING A.D.O. Het programma voor Zondag 5 Jnuari luidt: Santpoort 2A.D.O. 1, 2 uur. V.V.E. 2—A.D.O. 3 12 uur. Zeevogels aA.D.O. a 12.30 uur. WIELRIJDSTER AANGEREDEN. Op den Rijksstraatweg reed Oudejaarsavond mej. J. Beentjes per rijwiel, to eneen sneltax haar aanreed zoodat de juffrouw viel en zich danig aan armen en beenen bezeerde. Ook haar kleeren waren totaal vernield evenals haar rijwiel. De besturuder der sneltax ver klaarde, dat hij verblind was door lichten van een vrachtauto en daardoor mej. B. niet had opgemerkt. Mej. B. werd bij omwonenden binnenge bracht, doch haar toestand was niet ernstig; zij werd per taxi thuis gebracht. De vracht- ato was doorgereden. Volgens verklaring van den chauffeur van de sneltax is de bestuurder der vrachtauto in dezen de schuldige. R.K. TOONEELVEREENIGING „ONS GENOEGEN". Bovengenoemde vereeniging heeft voor de volgende uitvoering een mooi stuk in studie n.l. „Een partijtje poken", blijspel in 2 be- drijven.è FEESTAVOND R.K. VOLKSBOND. Zondag 12 Januari is een feestdag voor de leden van den R.K. Volksbond, 's Morgens algemeene H. Communie en 's avonds feest avond in het R.K. Vereenigingsgebouw. De tooneelvereeniging „Ons Genoegen" zal dezen avond voor het voetlicht komen en de leden met hun dames aangenaam bezig houden. RECITEERWBD STRIJD. De Chr. Jongemannenvereengiing „Excel sior", zal medio Januari een reciteerwedstrijd houden in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw. Aan iedere afdeeling van den kring „Ken- nemerland" van het Ned. Jongelingsverbond is een uitnoodiging tot deelneming gezonden voor twee leden FAILLISSEMENTEN. Faillissementen uitgesproken door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op 31 De cember 1935. 1. L. van Braam, schilder, wonende te Hille- gom aan de Meerstraat no. 72. Curator; Mr. J. A. P. C. ten Bokkel te Haarlem. 2. E. de Vrij, schilder, wonende te Haar lemmermeer, Nieuwe Meerdijk no. 244. Cura tor: Mr. Silvain Groen te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten is Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief: 1. H. J. Kip, schilder, wonende te Zaandam, Hogendam no. 7. Curator: Mr Jan Lie-uwen te Purmerend. 2. B. Abbink, los werkman, wonende te Lisse, Kapelstraat no. 7. Curator: Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys te Haarlem. Vernietigd is het navolgende faillissement op grond van verzet: L. J. Plancius, pensionhouder, wonende te Bennebroek. Curator: Mr. M. van Toulon van der Koog te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van 1. J. Wilson, wonende te Zaandam. Curatrice: Mevr. Mr. C. L. Vis—Sanders te Haarlem. 2. K. Groot Czn., schilder, wonende te Kwa- dijk. Curator: Mr. H. H. Riepma te Edam. 3. G. Molegraaf, koopman, wonende te Be verwijk. Curator: Mr. J. A. B. Sanders te Be verwijk. 4. Wed. P. J. MulderTerpstra, wonende te Haarlem. Curator: Mr. F. van der Goot te Haarlem. 5. C. M. de Mooy, kapper, wonende te Hille- gom. Curator: Mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. 6. L. A. Levy, reiziger, wonende te Zandvoort. Curator: Mr. W. G. J. Veenhoven te Haarlem. City of Dundee, Manilla n. Rotterdam 29 te Singapore. City of Eastbourne, Dairen n. Rotterdam 27 te Chinwangtao. Glenogle, Dairen n. Rotterdam 29 te Singa pore. AANGEKOMEN. 30 December: Marsden s.s. Newcastle Dalfonn :n.s. Curasao 31 December: Zuid Beijerland m.s. Par Lilian s.s. Bilbao Ransdorp m.s. Hoboken Enggano s.s. Batavia. Msta s.s. Leningrad Pluto s.s. Gothenburg Ousel s.s. Liverpool Ek s.s. Oslo 1 Januari: Maja s.s. Koppmansholmen Euterpe s.s. Bordeaux Rhea m.s. Midd. Zee Eurymedon m.s. Batavia Orion s.s. Londen Blankenberg slbt Noordzee Tos Maria m.s. Noordzee Sdle s.s. Danzig Stornest s.s. Hamburg Vesta s.s, Hamburg Amptelland s.s.Hamburg UIT HAARLEM Teraardebestelling Mr. J. H. Thiel. Zeer groote belangstelling. HAARLEM Dinsdag. Hedenmorgen elf uur werd op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk overschot van Mr. J. H. Thiel, oud-wethouder van On derwijs te Haarlem en oud-inspecteur van het Handelsonderwijs. De belangstelling voor deze indrukwekkende plechtigheid was bijzonder groot. Het gemeentebestuur van Haarlem was ver tegenwoordigd door den Burgemeester, den heer C. Maarschalk van Egmond en Rinne- gom; door de wethouders W. J. B. van Liemt en M. A. Reinalda, en door den gemeente secretaris Mr. Th. A. Wesstra. Verder werden opgemerkt: de heer K. Brants, hoofd-inspec- teur van het M. O.; de heer H. v. d. Weyer, inspecteur van het L.O.; de heer G. H. Weustink, oud-inspecteur van het L. O.; de heer Th. Ketelaar, lid der Tweede Kamer; de heeren W. H. Arends en J. M. Fentener van Vlissingen als vertegenwoordigers van de V. E. M. en de Steenkolenhandels Vereeniging; de heer A. Zuiderveld, oud-directeur van de Rijkskweekschool te 's-Gravenhage; de heer Th. Lancëe, directeur der Rijkskweekschool te Haarlem; de heeren J. F. C. Brinkmann, A. Bertling en Th. Beccari, resp. directeur en commissarissen van de N.V. Exploitatie Maat schappij Gebr. Brinkmann, waarvan de over ledene president-commissaris was. Verder Mr. W. J. Wittenboer, voorzitter der Vereeniging van Directeuren en Leeraren bij het Middel baar Handelsonderwijs; Mr. J. N. J. E. Heer- kens Thijssen, oud-wethouder van Haarlem en lid der Eerste Kamer; Dr. S. Elzinga, inspec teur van het Middelbaar Onderwijs; de heer E. H. Krelage, voorzitter van Bloembollencul tuur; Jhr. T. Teding van Berkhout Jr., direc teur der Twensche Bank te Haarlem: de hee ren N. Levenkamp en jhr. F. Teding van Berkhout, oud-directeuren dezer bank; de heer G. Warning, directeur van de Twentsche Bank te Amsterdam; de heeren F. P. Ver meulen en K. H. Tusenius, oud-wethouders van Velsen; Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken; Mr. L. G. van Dam, secretaris van het hoofdbestuur van den Vrijz.-Dem. Bond; de heer R. Peereboom, Directeur-Hoofdredacteur van Haarlem's Dag blad; Mr. W. G. J. Veenhoven; Mr. B. W. Stomps; Dr. C. Spoelder, rector van het Gym nasium: Dr. W. van den Berg, directeur van de le H.B.S. met 5-j. c.; Mr. P. E. Barbas, na mens den Armenraad; de heeren J. C .Hage, G. van Norde en H. van Brederode namens het bestuur der Coöp. Bouwvereeniging „De Eendracht"; de heer A. Krijger, namens het bestuur van den Chr. Fabrieks- en Transport arbeidersbond te IJmuiden: de heer P. Kalb- fleiseh. oud-chef der afdeeling Onderwijs ten Stadhuize; de heer A. Meijer, namens het be stuur der Sociëteit Vereeniging en de oud- raadsleden W. A. J. van de Kamp en H. P. Deinum. Terwijl Mej. T. Moes op het orgel „O, Haupt bedeckt mit Wunden" uit de Matthaus Pas sion ten gehoore bracht, werd de kist met het stoffelijk overschot de aula binnengedragen. Als eerste spreker trad naar voren Mr. J. L. C. van Meerwijk namens alle instel lingen en vereenigingen, waaraan Mr. Thiel verbonden was. „Het zou niet naar den geest van den overledene geweest zijn, wanneer hier vele redevoeringen werden gehouden. Maar ik hen er toch dankbaar voor, dat Me vrouw Thiel heeft goedgevonden, dat er al thans één uit den grooten kring van vrien den, die met Mr. Thiel op zakelijk en maat schappelijk gebied hebben mogen samenwer ken, getuigenis mag afleggen van de groote achting en vriendschap, die men hem toe- Wz* fi - De zeeolifant „Roland" uit den Berlijnschen Dierentuin is overleden, vermoedelijk omdat bezoekers hem wat onverteerbaars (waar schijnlijk glasscherven) te eten hebben gegeven. VERTROKKEN. 30 December: Ameland s.s. Schiedam Joma m.s. Exmouth Ilse s.s. Rotterdam Hunstanworth s.s. Newcastle 31 December: Chevychase s.s. Newcastle Thesee s.s. Rotterdam Schokland s.s. Goole Marpessa m.s. St. Kitts Rhein s.s. Hamburg Waterland (Br.) s.s. Blyth Waterland (Ned.) s.s. Hamburg Saturnus s.s. Hamburg Fauvette s.s. Londen 1 Januari: Vliestroom s.s. Huil Zonnedijk s.s. Boston Agnita m.s. Curacao Maaskerk s.s. West Afrika Blankenberg slbt. Noordzee Rijnstroom s.s. Leith Broedertrouw m.s. Gr. Yarmouth Orpheus s.s. Kopenhagen Ulysses s.s. Hamburg Marsden s.s. Newcastle Bloemfontein m.s. Rotterdam Bodegraven s.s. Cihli Zuid-Beijerland m.s. Rotterdam Kortenaer m.s. Gr. Yarmouth Orion s.s. Egersund Joh. de Witt m.s. Batavia Dalfonn m.s. Rotterdam D" ÖN D E D 'A G 2 JAN. 1936 droeg. Ik weet dat het gevaar bij redevoe ringen bestaat, dat men te veel zal zeggen; dit gevaar bestaat hier niet. Ik zal wel te wei nig, maar niet te veel goeds van hem zeggen. Toen ik hem leerde kennen, werd ik getrof fen door zijn helderen geest, groote wilskracht en krachtige persoonlijkheid. Dit alles is sinfis. dien niet alleen bevestigd, maar versterkt. He\ is een zeldzaam voorrecht, menschen te mo gen ontmoeten als Mr. Thiel. Hij was hegaaïd met een ongeëvenaarde werkkracht, helder heid van geest, oprechtheid en eerlijkheid. Al die gaven hebben er toe geleid, dat hij zich ge heel uit zichzelf en zonder hulp van anderen, een positie heeft verworven, zoo eervol, als weinigen die bezitten. Deze gaven heeft hij op een milde wijze ten dienste gesteld van hen die er gebruik van wilden maken. Een groot aantal instellingen en vereenigingen hebben zijn adviezen steeds op hoogen prijs gesteld. Als Mr. Thiel zich een doel voer oogen had ge steld, dan volgde hij dit met groote kracht en energie, totdat hij het bereikt had. Eerder rustte hij niet. De groote belangstelling, die bij zijn uitvaart betoond wordt, is het bewijs dat men dankbaar is, voor wat hij met zijn groote hart voor zijn medemenschen gedaar heeft. Wat hij is geweest voor ons allen, di» met hem samenwerkten, zullen we straks er varen, als we hem zullen missen. Dat is net onder woorden te brengen. Dat komt door de oprechte en sympathieke wijze, waarop hij c. 13 aller vriendschap afdwong. We konden aan Ie bekoring van zijn persoonlijkheid nimmer ontkomen. Hoeveel zwaarder en ernstiger moet dus wel de leegte zijn bij hen, die hem het liefst waren: zijn gezin. Uw droefheid", alius wendde spreker zich tot de weduwe en de kinderen, „vindt afschaduwing in ons aller hart. Moge bij uw droefheid ook een gevoel van trots bij u opkomen voor het voorrecht, dat gij hem als echtgenoot en vader hebt ge had. Een troost is het, dat zijn dood éven schoon was als zijn leven. Hij heeft mogen arbeiden tot het laatste oogenblik. Een lrang lijden is hem gespaard gebleven. Hij is niet waarlij 1: dood, die in onze harten leeft. Wij blijven hem dankbaar voor wat hij voor de menschheid deed". De heer J. C. K1 e r c q voerde als vriend h et woord. Hij dankte Mr. Thiel voor de vrien d- schap, zooveel jaren van hem ondervond en. „We zullen een warm vriend in hem verliezen. Hij was een goed mensch in den waren z in des woords. Er is een goed mensch van ons heengegaan. Er ging voor hen, die waardeu ren wilden en konden, iets van hem uit, wa t voor mij moeilijk is uit te spreken. Het wa s een sfeer, die alleen uit kan gaan van ee'n man met goede karakter-eigenschappen. H ij had een zacht gemoed, was eenvoudig, ope 11 en oprecht. Zulk een sfeer kan alleen uitgaa.i van een man uit één stuk, uitgerust met vel 9 gaven van geest en kracht. Ik noemde hem altijd bij voorkeur „Mr. Thiel", doch nu noem ik hem niet Mr. in juridischen zin, maar mees - ter in de levenskunst, om blijvend vertrou.- wen te geven aan hen, die er om vroegen i n die dit waardig waren. Zijn vriendschap Wias nooit overdreven, lastig en luidruchtig, maa^r zuiver en krachtig'. Hij schonk zijn vriend schap, zooals een Zeeuw met karakter-vast - heid dit vermag te deen. Dit alles had ik but zijn leven nooit willen zeggen, want dat zou bfj hem niet in goede aarde gevallen zijn". Mr. Thiel was immers een man, wars van alle mooie woorden en dank. Maar nu moet en mag het mij van 't hart: wij verloren een man, een steun, een milden mensch. Hij was een Zeeuw van de allerbeste soort. Hij heeft zijn plicht gedaan. Toen Maerten Har- pertsz. Tromp viel, riep hij uit: „Ik heb ge daan! Houdt goeden moed!" Mr. Thiel zou hetzelfde hebben kunnen zeggen. Hij mocht zeggen: „ik heb gedaan wat ik kon en moest doen voor hen. die aan mij waren toever trouwd". Hij was trouw tot den dood, aan de zijnen, aan de gemeenschap (die hij zoo waardig gediend heeft) en aan zijn vrienden. Ik dank de weduwe en de kinderen, die mij als vriend de gelegenheid hebben willen ge ven, deze getuigenis af te leggen. Ik dank Mr. Thiel voor het door hem aan mij ge schonken geluk". Zich tot de achterblijvenden wendende, zei spreker: „houdt goeden moed! En nu, brave Mi". Thiel, vaarwel en rust zacht!" Mevrouw de Wed, Thiel bracht diep geroerd en gevoelvol dank aan haar man, voor wat hij bijna een halve eeuw voor haar geweest is en aan allen, die zulk een warme belang stelling in haar zwaar verlies getoond hadden. Terwijl Mej. Moes het bekende Slotkoor uit de Matthaus Passion op het orgel liet hooren, werd de kist grafwaarts gedragen. K. N. V. B.-beker. KennemersZeeburgia 41. De Kennemers plaatsten zich door een keu rige overwinning op de tweede klasser Zeebur gia in 5de bekerronde. De gasten missen doelman v. Wijk, terwijl Dinkla en Gordijn bij de thuisclub ontbraken. Nadat de eerste aanvallen van beide partijen zijn afgeslagen onderneemt de Kennemers- voorhoede een f raaien aanval. Groot scoort hieruit op keurige wijze. De Kennemers spelen beter dan hun gasten, hoewel de Kennemers- achterhoede ook gelegenheid krijgt haar ta lenten te toonen. Bakker scoort 11a een snellen ren het tweede doelpunt (2—0). Effern, die in deze periode een fraaie partij speelt, schiet tweemaal achtereen keihard tegen de lat, de laatste maal deponeerde Veen- stra den terugspringenden bal ten derde male in het net. Met 30 wordt gedraaid. Na de rust speelt Zeeburgia iets beter, maar de voorhoede houdt het spel te kort. De Am sterdammers komen in de meerderheid. Bij een der tegenaanvallen vergroot Groot den voorsprong (4—0). In tusschen krijgt v. Urk veel werk. Enkele minuten voor tijd gelukt het Zeeburgia het verdiende tegenpunt te scoren. Met 4—1 komt het einde. De heer Bantema leidde goed. Kolenaanvoer. Het Britsehe stoomschip „Marsden" is met een lading steenkolen van Newcastle bij de Hoogovens aangekomen. Groote diepgang. Het van Curacao aangekomen Noorsche tank-motorschip „Dalfonn" passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8,2 Meter. Ertsinvocr. Het Deensche stoomschip „Lilian" is alhier van Bilbao aangekomen met een lading ijzer erts voor de Hoogovens. Herstellingen uitgevoerd. Het op 26 November van Curacao aangeko men Nederlandsche tankmotorschip „Mar pessa" heeft te Amsterdam belangrijke her stellingen aan schip en motor uitgevoerd en vertrok Dinsdag weder naar zee. Aanvoer zwavelzuur. Het Nederlandsche motorschip „Ransdorp" is alhier aangekomen van Hoboken met een lading zwavelzuur, welke in de Hoogovenhaven gelost wordt. Vlotgebraclit. Het bij Egmond gestrande motorschip Jos Maria is vlot- en hier binnengebracht.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2