HET NIEUWE AVONDBLAD Visscherii-Snufies 21e JAARGANG No. 51 ZATERDAG 4 JANUARI '36 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Keimemerlsan 42 - IJmuiden, Te'sf. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij-N-V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR MT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NE VEN-EDITIE 1 NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit: 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog: 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Uitwerking. Het eerste bericht omtrent den Italiaan- schen luchtaanval op de Zweedsche ambu lance in Abessynië meldde, dat alle negen Zweden gedood waren. Het tweede voegde er 23 Abessynische dood-en. bij. Tenslotte blijkt de waarheid te wezen, dat dertig Abessyniërs zijn gedood, vijftig gewond, en twee Zweed sche doktoren eveneens gewond. Dit heeft velen aanleiding gegeven de eerste berichten „overdreven" te noemen, hetgeen alleen in zooverre juist is, dat er 30 dooden zijn in- plaafcs van 32. Er zijn 52 gewonden bijgeko men, en men moet hopen dat dezen het allen overleven zullen, maar overdrijving kan ik over het geheel in de eerste berichten toch werkelijk niet zien. Het gebruik van den term heeft weer eens duidelijk de Euro- peesche gewoonte getoond, om den dood van een Europeaan als oneindig belangrijker dan 't sterven van een Abessyniër te beschouwen. Abessyniërs zijn niettemin menschen, zij zijn bovendien ook nog Christenen, en de ambulances zijn naar hun land gezonden om hun 'gewonden te redden. Deze arbeid heeft weinig zin, als de gewonden tijdens hun verpleging door middel van bommen en mitrailleurkogels worden vermoord. De con sequentie van het zenden van ambulances is inderdaad, dat men Abessyniërs als mede- menschen beschouwt, wier leven waard is ge red te worden. Het is misschien nuttig hier even de aandacht op te vestigen. Voor het overige heeft het aantal der slachtoffers niets te maken met de beteekenis van de daad zelf. Wat daarover geschreven is blijft tenvolle gehandhaafd en zou dat ook blijven als er twee gewonden waren in plaats van 30 dooden en 52 gewonden. Een dergelijk verschil zou alleen de trefzekerheid der Ita- liaansche „luehthelden" in een ander licht plaatsen. In dit opzicht althans hebben zij nu geen critiek te verduren. De uitwerking van hun daad is, ofschoon er dan maar twee Zweden gewond inplaats van negen gedood zijn, voor Italië funest. Een storm van verontwaardiging is in de wereldpers losgebroken. Het cynische com muniqué van het Italiaansehe ministerie van Propaganda, gisteren in deze rubriek ge hekeld, heeft dien storm doen toenemen. En geen wonder. Als de Italiaansehe regeering een middel zbcht om de vastberadenheid der „sanctie-staten" tegen haar zelf te verster ken had zij moeilijk een betere kunnen be denken. Want- ook in de landen waar men de sancties zonder veel overtuiging is gaan toepassen, en de verliezen betreurt die de eigen handel er door lijden moet, is de openbare meening thans in verontwaardiging tegen de Italiaan sehe methoden losgebarsten en voelen de re geeringen zich dus in haar sanctie-politiek gesterkt. Dit kon de Italiaansehe regeering natuur lijk tevoren op haar vingers natellen. De uit werking kon met- geen mogelijkheid een an dere zijn. Niettemin heeft zij dat communiqué uitgestuurd, klaarblijkelijk met de bedoeling te provoceeren en de wereld tegen zich in te nemen. Een raadselachtig verschijnsel. Men is ge neigd zich af te vragen, of in de regeerings- departementen te Rome zulk een stemming van opwinding en paniek heerscht dat men niet meer rustig kan overwegen wat men aan de buitenwereld zal mededeelen. Als dat zoo is verkeert de Italiaansehe regeering in een veel critieker positie dan tot dusver uiterlijk aan den dag is getreden. Men kan ook nog van de stelling uitgaan, dat een of ander welover wogen plan zou bestaan om een crisis te ver oorzaken in de bestaande verhoudingen. Maar welk plan dan? Met welk doel? Om harakiri te plegen? Gelukkig zal dit laatste het gevolg voor Italië niet zijn. Maar wel begint het er twij felachtig uit te zien met de mentaliteit die in de Romeinsche regeemgskringen over- heerscht. Het is de vraag of men waar dan ook begrepen heeft wat Italië met deze his torie eigenlijk bedoeld heeft. En in onzeker heid worden de volgende uitspattingen afge wacht. R. P. IJMUIDEN SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de Gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 8 Januari 1936, ten kantore van het Bouw- en Woningtoezicht. Spreekuur der commissie van 10.30 tot 11.30 Sur voormiddags. Krijgt onze gemeente een borgstellingsfonds? Steun aan kleine middenstanders. IJ(MUiDER) T(AXI) O (NDERNEMING) 4 2 2 0 PASSAGIERS ZIJN VERZEKERD. (Adv. Ingez. Med.) De opheffing van het Nationaal Crisis- Comité heeft eenigen plaatsgenooten, over tuigd dat deze opheffing ongetwijfeld de op heffing van ons plaatselijk Crisis-Comité ten gevolge zal hebben, aanleiding gegeven zich daarover te beraden. Het gevoelen, dat de toestand van onze gemeente het noodzakelijk maakt, dat het werk van dit Comité in een of anderen vorm dient te worden voortgezet heeft hen aanraking doen zoeken met an deren en daaruit is een voorloopige bespre king gevolgd. Een voorloopig comité, waarvan u de le den hieronder in alphabetische volgorde worden genoemd, heeft het plan opgevat, door oprichting van een borgstellingsfonds te trachten het nuttige en voor onze gemeen te nog onmisbare werk voort te zetten. Ter verduidelijking diene, dat een borg stellingsfonds de ruggesteun zal moeten worden 'van de kleine middenstanders, die door financieele moeilijkheden genoodzaakt zijn een klein crediet aan te vragen. Daar naast zal het borg moeten staan voor parti culieren, die een kleine leening behoeven voor de aanschaffing van noodzakelijke klee ding en dergelijke. Al deze credietbehoevenden, die alleszins waard zijn geholpen te worden, moeten, wanneer zij aankloppen bij een bankinstel ling of geldscliietbank; worden afgewezen bij gebrek aan voldoend-I zekerheid. Deze instel lingen op zakelijken -grondslag kunnen nu eenmaal niet der-gelijke risico's op zich ne men, Om te voorkomen dat deze menschen in handen vallen van woekerinstellingen of afbetalingsmagazijnen met al de financieele en moreele nadeelige gevolgen daarvan, is een borgsteHings-fonds noodzakelijk. Ook dit fonds zal natuurlijk eerst na een diepgaand onderzoek toe kunnen stemmen als borg op te treden, doch wanneer zulk een fonds gebaseerd is op zeer breede basis, zal het ongetwijfeld er in slagen voldoende inlichtingen te verkrijgen om daarop een oordeel te vellen. Op verschillende andere plaatsen in ons land (in Twente, Leiden, Arnhem. Groningen enz. verricht zulk 'een fonds reeds zijn zegenrijken arbeid) is ge bleken dat inderdaad op deze wijze tal van menschen geholpen kunnen worden, welke anders ongetwijfeld geheel ten gronde zou den zijn gegaan. Ter voorbereiding van het oprichten van een borgstellingsfonds voor Velsen en Be verwijk, zal de heer P. A. van Aggelen, di recteur der Gemeentelijke Hulpbank te Lei den en secretaris van de Vereeniging voor V.olkscredietwezen en Woekerbestrijding een voordracht houden over dit onderwerp om de juiste wijze van inrichting en de werking uiteen te zetten. Op Donderdag 9 Januari zal 's avonds in de Raadzaal der gemeente Velsen deze voordracht gehouden worden. Het comité bovengenoemd bestaat uit de heeren A. P. Bakker, Cronjéstraat 9, IJmuiden; P. Bosman, Zeeweg 377, Driehuis; A. W. Driessen, Kanaalstraat 11, IJmuiden; W. de Groot, Zeeweg 187, IJmuiden; Mr. A. W. Hellema. Wilhelminakade 80. IJmuiden; M. W. Hellemons. da Costalaan 6, Driehuis; C. J. Kries, Station. IJmuiden; A. v. d. Linden, Ericssonstraat 4. IJmuiden; W. P. Mets, Ka naalstraat 7. IJmuiden; H. H. Meyer, Wij- kerstraatweg 16, Velsen (N.); Ds. F. F. Mi- latz. Wilhelminakade 81. IJmuiden; A. Mijs, Kievitlaan 5, IJmuiden; P. F. C. Roelse, Zee weg 261, IJmuiden: J. H. Unger. Tuinder- straat 42, IJmuiden; J. L. Uitzinger, Juliana- kade 47. IJmuiden; R. Verbeek, Hoofdstraat 46. Santpoort; W. F. Visser. Melklaan 27, Velsen (N.) De heer de Groot, Zeeweg 187 zal belang stellenden gaarne over een en ander in lichten. IJMUIDER WANDELSPORTVEREENIGING „DE KENNEMER JAGERS". De IJmuider Wandelsportvereeniging ,.De Ken nemer Jagers" hield dezer dagen haar eerste jaarvergadering, welke tevens bedoeld was, om als slot een gezellig samenzijn te bevorderen. De notulen van de vorige verga dering werden goedgekeurd, evenals het jaarverslag van den penningmeester, dat onder applaus werd goedgekeurd, daar de financiën zeer goed beheerd werden, zoodat de kas er goed voor staat. Reglement en sta tuten werden goedgekeurd. Een zeer belangrijk punt was de kleeding; vooral de dames spraken hier een hartig woordje mee. Besloten werd. als clubkleuren rood en grijs aan te nemen. Deze kleuren werden als de meest neutrale aangemerkt om vooral de vereeniging geen politieke tint te geven. Als eerste leider werd benoemd de heer K. Krom, Groeneweg 45. als tweede lei der de heer J. Dupker. Tevens werd besloten tot het houden van een serie-marsch voor de leden, welke be staat uit drie marschen resp. 15. 20 en 25 K.M. waarvoor zeer mooie diploma's beschik baar zijn gesteld. Met de training hiervoor wordt a.s. Zondag 5 Januari reeds begonnen. Aangetreden wordt des morgens 9 uur bij de R.H.B.S. Briniostraat. Deelneming vrij. Ge wandeld wordt over 15 K.M., doet mee!! „Noorderslufs-marsch". De vereeniging heeft voorts het voorne men, dezen zomer een grooten marsch te hou den met als startplaats de Noordersluis, om welke reden men den marsch aangekondigd heeft als Noordersluismarsch. De vereeni ging rekent op 600 a 700 deelnemers en deel neemsters. DE ROTTERDAMSCHE VISCHAFSLAG IN 1935. Om met de deur in huis te vallen, z-ij ver meld, dat de opbrengst van de geveilde visch wederom f 14000 minder is geweest dan die van het vorige jaar en toch, deze achteruit gang in opbrengst ten spijt, is er een licht punt aan den gezichtseinder merkbaar. Dit lichtpunt bestaat uit de grootere hoeveelheid die aangevoerd is. Ware de koopkracht van het -groote publiek niet zoo stérk verminderd en hadden de ingrediënten voor de bereiding in gevolge de verhoogde belasting niet zulk een groote verhooging ondergaan, dan was het totale omzetcijfed Van de vorige jaren zeker overschreden. Het bereikte nu de som van f 668.000, aldus meldt het Rott. Nieuws blad. Om tot het lichtpunt terug te keeren, geeft de meerdere directe aanvoer uit zee de groot ste voldoening. De ligging :van onze markt toch is meer dan 30 K.M. van zee, dus heel wat ongunstiger dan de markten te IJmui den en Scheveningen en wanneer dan toch de gezamenlijke kustvisschers 925 reizen naar Rotterdam en de visch-ers van de grootere treilers er 88 doen, dan pleit zulks zeker voor de koopkracht van de winkeliers en de ven ters (sters), want het gaat den visschers lang niet zoo goed, dat zij niet op de kleintjes moeten letten en de markt opzoeken, die voor ben het gunstigst blijkt te zijn. Buiten den directen aanvoer uit zee kwam de meeste visch van IJmuiden. Omgerekend in kisten met een inhoud van 50 K.G, kwa men er van die plaats 49.100 stuks. Oolc Nieuwediep en Scheveningen lieten zich gel den, maar de aanvoer van deize plaatsen blijkt ongeveer gelijk. Met den verkoop vaai de versche bokking, verpakt in kistjes van 100 stuks, werd een proef genomen om deze vischjes in de vroegte buiten het gebouw te verkoopen. De proef gelukte maar van het welslagen komt de eer aan het weder toe. In ieder geval wordt de proef herhaald, want niet minder dan 60.300 kistjes werden ten aanschouwe van koopers en nieuwsgierigen aan den man gebracht terwijl in vroegere jaren de verkoop van bokking het uitsluitend terrein van de commissionairs was. Het ligt niet op onzen weg om op over heidsbemoeiingen af te geven, maar de maat regel, die tot een beperking van den in voer van versche zeevisch leidde, was voor de veiling, voor de vele kooplieden en voor de vischvoorziening op zijn zachtst uitgedrukt, een groote tegenslag. Deze beperking van in voer, vooral van Noorwegen, treft Rotterdam het meest, want de boot van dat land komt hier wekelijks op Maandag aan en de vele kooplieden van Rotterdam en omstre ken, zelfs van Noord-Brabant en Zeeland zijn op dien dag aanwezig en belust op de groote visch. Nu komt er op dien dag nog wel visch van Noorwegen, maar het grootste gedeelte bereikt eerst via de handen van de door de Nederl. Visscher ij centrale erkende importeurs de veiling. Dit is niet de ge- wenschte manier, natuurlijk van het stand punt der vele kleine kooplieden bezien en ingevolge deze handelwijze was de aanvoer en de opbrengst van minder belang dan toen de vrijheid van handelen heerschte. In het afgeloopen jaar werden 6200 kisten Noorsche zeevisch en 1510 stuks zalmen geveild geven de een omzetcijfer van f 77.400. Van Denemarken en andere landen was de aanvoer aan de veiling van niet veel of geen belang. Wanneer de handel en het verkeer in het algemeen zich slechts even herstelt en daar is volgens hen, die het weten kunnen, wel eenig zicht op, dan zal de vischveiling ook wel herleven. Voor de kleine kooplieden is zulks zeer ge- wenscht. GEREFORMEERDE EVANGELISATIE. Zondagavond 8 uur wordt in het evangeli satiegebouw een evangelisatiesamenkomst gehouden. Als spreker treedt op Ds. S. E. Wesbonk. STORMVOGELS-SUPPORTERS NAAR AMSTERDAM. A.s. Zondag trekt de Stormvogels-suppor- tersvereeniging Blauw-Wit haar Amsterdam om haar club aan te vuren in den strijd te gen D.W.S Om 12.45 uur vertrekt de bus van het Wil- lemsplein. De reis wordt opgeluisterd met accordeonmuziek. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de IJmuider- apotheek op het Koningsplein. Deze apo theek is tevens aangewezen voor den nacht dienst in de komende week. „LOOFT DEN HEER" ZINGT VOOR DE SCHOOLVOEDING. Nader vernemen we dat de datum van het concert, dat „Looft den Heer" ten bate van de schoolvoeding in Concordia zal geven is vastgesteld op Zaterdag 25 Januari a.s. Als soliste zal o.a. medewerken mevr. Ram- bonnetSpeet. Wij verwachten, dat Concordia te klein zal zijn om alle belangstellenden te bergen. Want Looft den Heer is ongetwijfeld het beste koor niet alleen in onze gemeente, maar ook in de heele omgeving en velen zullen gaarne het werk van het Comité voor Schoolvoeding willen steunen. GIFT VOOR „SCHOOLVOEDING". Het Comité tot het inzamelen van gelden voor de nabestaanden van de slachtoffers van de „Amplitudo" (stormramp 1928) bestaande uit de heeren K. II. Tusenius, G. Wijnschenk en J. v. d. Made heeft een nog overgebleven bedrag, groot 27.84 aan het Comité voor Schoolvoeding in de gemeente Velsen afge dragen. Met groote dankbaarheid is deze bijdrage, zooals al-le, in welken vorm ook, door 't comité voor Schoolvoeding aanvaard. WATERPADVINDERSTROEP OPGERICHT. IJmuiden met zijn waterrijke omgeving telt vele beoefenaren van de kanosport en ook de zeilsport begin steeds meer belangstelling te trekken. Dit is geen wonder, want onze jongens en meisjes vertoeven gaarne op en aan het water. Thans is ook opgericht een waterpadvin- derstroep van de Padvindersvereeniging „Ne derland", welke troep zich ten doel stelt de bevordering van de watersport onder de jon geren. De afdeeling beschikt reeds over boo ten en materiaal, welwillend beschikbaar ge steld door de Amsterdamsche scheepvaart maatschappijen, die met het doel der IJmui- densche jongelui sympathiseeren. Voor aanmelding voor het lidmaatschap voor de IJmuidensche Waterpadvinders is het adres Huygensstraat no. 9. Als leider zal op treden de heer Van Huizen, oud-stuurman ter koopvaardij. BEROEPEN. De heer W. J. Fournier Jr., theologisch candidaat te IJmuiden-Oost, is beroepen als hulpprediker der Ned. Herv. Gemeente te Terneuzen, voor het ambtswerk te Sluishil. De heer Fournier is 26 jaar oud, bezocht de R. H. B. S. te Velsen en studeerde te Leiden. Hij heeft het beroep aangenomen en zal 1 Februari zijn werk aanvatten. HET NIEUWE TARIEF WATERLEIDING BEDRIJF. Bij Raadsbesluit van 20 December 1935. no 5, is besloten tarief I B in artikel 5 der ver- 1 ordening regelende de voorwaarden voor de levering van water door het waterleidingbe drijf uit te breiden, zoodat bedoeld tarief thans luidt als volgt; minste per 3 mnd. voor eiken 30 M3. f 240 f 0.32 40 3.20 0.32 50 3.75 0.30 70 5.25 0.30 100 7.— 0.28 150 10.50 0.28 200 13 0.26 500 30.— 0.24 700 40.25 0.23 1000 55.— 0.22 2000 105.— 0.21 CCXL. Kerstweek was ongunstig en de Nieuwjaars- week was het ook. Met zoo'n Zondag midden, in de week is het niets gedaan voor den han del. Maar niet zoodra waren de feestdagen achter den rug of er trad een verbetering in. De visch was tenminste Donderdag wat duur der dan tijdens de eerste dagen van de wee£. Maar groote besommingen werden er nog niet gemaakt, trouwens met de vangsten was het ook maar zoo-zoo. Er kwamen heel wat trawlers aan de markt; vooral Maandag en Dinsdag was er heel wat gedrang in de Visschershaven. Oudejaars avond willen de trawlermenschen natuurlijk ook gaarne thuis zijn. In totaal waren er deze week 49 trawlers aan de markt, waarvan 33 op de eerste twee dagen: 1500 a 2000 gld. was zoo ongeveer de gemiddelde besomming van de schelvischbooten en de kustbooten hadden weinig minder. De kustbooten varen toch lang niet slecht de laatste weken en je komt deze dagen min of meer tot de conclusie, dat je nu beter met kustbooten kunt varen dan met schelvischbootenè Waaruit al weer blijkt, dat het visschebedrijf moeilijk te bekijken is. Het is met den jaaromzet nogal meegevallen. Er is nog een achterstand, vergeleken bij 1934, maar deze achterstand is aanzienlijk kleiner dan omstreeks het midden van het jaar ver wacht werd. Ik behoef hierover niet nader uit te weiden, wamt elders in dit blad vindt men een uitgebreid overzicht. Beter kan ik nog even terugkomen op de tongenconsenten. Dat is een vreemde ge schiedenis. In den loop van het vorig jaar werd een wijziging gebracht in de verdeeling der consenten. Voorheen kwamen hiervoor al leen in aanmerking exporteurs die in twee bepaalde jaren geëxporteerd hadden; huil portie was tevens in overeenstemming met hun uitvoer in die basisjaren. Toen deze ton genexport groote winsten bleek af te werpen, kwamen er kapers op de kust. Exporteurs, die voorheen ook naar Frankrijk uitvoerden, maar in de beide basisjaren toevallig niet, eischten hun deel van de buit. Maar ook van de zijde van de reeders kwamen er protesten, omdat zij meenden, dat de regeling niet in het be lang van de visscherij was. Er er kwam een wijziging: de exporteurs moesten opgave doen van hun export ge durende 1925 tot 1935. Accountants kwamen in de boeken snuffelen en ja hoor! Het aantal exporteurs werd aanzienlijk uitgebreid en de exporteurs van de oude groep kregen een veel kleinere portie, 't Heeft heel wat voeten in de aarde gehad, voordat deze nieuwe regeling in kruiken en kannen was En nu komt men daar plotseling weer van. terug en gaat men het aantal „erkende ex porteurs" weer verkleinen. Een vreemde geschiedenis, die bewijst, dat men in Den Haag niet weet wat men wil en dat men ten opzichte van IJmuiden nog steeds moeite heeft óm een vaste koers uit te stip pelen. Misschien hooren we nog wel eens iets naders over deze kwestie. Het is met de nieuwe contracten nog steeds niet in het reine en als ik goed ben ingelicht zal het ook zoo gemakkelijk niet gaan, de hoofden in één zak te krijgen, d.w.z. de hoof den van de reeders en de organisatiebesturen. Als ik deze bloederige beeldspraak nog even mag vast houden wil ik er wel op wijzen, dat het mij opgevallen is, dat de hoofden der organisatiebesturen, d.w.z. van de IJmuider Federatie en den Christelijken Bond wel weer bij elkaar zijn gekomen, wat een belangrijke factor, is. Uit de circulaire die onlangs aan de werknemers werd uitgereikt, is duidelijk gebleken, dat een eendrachtig samengaan tus- schen de beide organisaties in deze komende tijden verwacht kan worden. Laten we hopen, dat de partijen het spoe dig met elkaar eens zullen worden. PIETERMAN. Bovendien is de gewone meterhuur ver schuldigd. Amerikaansche vliegers hebben getracht een uitbarsting van den vulkaan Mauna Loa op Hawai tot staan te brengen door het werpen van bommen. Of het resultaat zal h?bben? Hierboven: lavastroomen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. van Dijke—Winter, z., Hage- lingerweg 150. Santpoort, E. GüntherStengs, z., ^Beverwijk, H. Krijnenv. d. Bogaerde, z., Kon. Wilhelminakade 60, IJmuiden, E. van Roon—Waterlanden d., Watervlletstraat 6, Velsen N„ F. J. M. Osendarp—Belt, d„ Ken- nemerlaan 107, IJmuiden, M. Smakman—v. d. Fluit, d., Trompstraat 158, IJmuiden. Overleden: M. van Voorst, 63 j., echtgenoote van C. van Pel, Bik en Arnoïdkade 19rd„ IJmuiden. G. de Dood, 59 j., echtgenoote van J. Lampers, kanaaldijk 13, Velsen. J. H. Porck, 71 j., echtgenoot van C. E. Dijk. Kalverstraat 43, IJmuiden, L. de Vlieger, 63 j„ echtgenoot van C. Egbers, Iepenstraat 14, IJmuiden. Ondertrouwd: M. F. Dijkhuizen en J. C. Vlaanderen, de Ruijterstr. 83, Engelmundus- weg 71, IJmuiden, Tuindershofje 3, IJmui den, A. Zwart en M. de Graaf, Bloemstraat 105, Frogerstraat 52, IJmuiden, Annastraat 11 IJmuiden. M. Bangma en K. A. Dekker, Am sterdam, Hunzestraat 127, Kennemerlaan 72, IJmuiden, Amsterdam, Karei du Jardinstr. 1 69, le et. A. van Zutphen en S. S. Westra, Hil- iversum, Dennenlaan 1. Drieh. Kerkweg 94, Velsen, Hilversum, Floris Vosstraat 12. Gehuwd: J. de Heer en C. Welbie, Spilber genstraat 19, IJmuiden, S. Zwaan en C. W Krab, Prins Hendrikstraat- :114r. IJmniden.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1