1 Bier-leiding. BEVERWIJK. Het concours van het Mannen' koor „Zanglust". Een eere-comité gevormd. Voor het zangconcours, dat het mannen koor „Zanglust" in de maand Juli alhier zal houden is een eere-comité gevormd, waarin onderstaande dames en heeren zitting heb ben genomen: Mr. H. J. J. Schol tens burge meester van Beverwijk; Mr. A. Moens, be schermheer van het koor; mevr. A. Moens- van der Veen; mevr. A. A. van Hattum—Dek ker; mevr. HeymansCool; Ir. A. J. Allan; A. Blom; D. M. G. Botterop; J. F. Braun; Ds. J. D. van Calcar; dr. Th. J. J. Duterloo; dr. M. P. P. Haeff; C. Maters; F. R. C. Rijkens; 10. Mr. J. A. B. Sanders; G. W. P. Stoutenbeek; Ir. J. H. Telders; Dr. Q. Wehrheim; Th. Winter; L. M. Witkamp. ZONDAGSDIENST GENEESHEEREN EN APOTHEKERS. Dr. J. C. Boon zal deze week den Zondags dienst waarnemen. De Zondags- en de nachtdienst van de apo theken wordt deze week waargenomen door de apotheek Donker, Breestraat, alhier. DE SANEERING IN 1936. Evenals de Kooplied en vereeniging „Han delsbelangen" zullen ook de R.K. en de Chr. vereenigingen van kleinhandelaren Woensdag avond vergaderen ter behandeling van de con cept-overeenkomst inzake de saneering van den handel in 1936. AANRIJDING. Op den hoek BaanstraatZeestraat ont stond een aanrijding tusschen twee personen auto's doordat een der bestuurders verzuim de voorrang te geven. Tegen dezen bestuurder zoo waar een onbezoldigd rijksveldwachter werd wegens deze' verkeersovertreding pro ces-verbaal opgemaakt. JAARVERGADERING VRIJZ. HERVORMDEN De Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden houdt op Maandag 13 Januari in haar gebouw aan de Noorderparklaan haar jaarvergadering De agenda vermeldt naast de gebruikelijke jaarverslagen een bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van mej. J. Welle en de heeren O. van Alpen en C. Gorter. De heer Gorter heeft zich niet herkiesbaar gesteld omdat hij de meening is toegedaan, dat eenige mutatie in de samenstelling van ht bestuur gewenscht moet worden geacht. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: P. de Boer en F. A. Relik; L. Ter- voort en C. M. Buitenman. Ondertrouwd: J. H. van Vlissingen en J. P. Heij. Bevallen: E. F. Pels—Schulz, z.: J. Buis- Brouwer, d.; G. W. Harms—Vriendjes, d.; A. van der Heij deDierx, z. Overleden: A. A. van Wijck, 45 jaren, ge huwd met M. Lok. BEVOLKING. Ingekomen: W. Homberg, timmerman, Vondellaan 28 van Rotterdam. J. Nieboer arbeider Tulpenstraat 31 van Wijk aan Zee en.QuirL M. de- Git zónder Dr.- Schuitstraat' 44 van 6chermerhorn. A. Koedijk zonder Jan Vermeijenstraat 2 van Wijk aan Zee en Duin. J. H. Weseman drogistbedlende Koning straat 23, van Bussum. P, Stark timmerman Str. v. Linschotenstr. 11 van Rotterdam. A. C. Pekel dienstbode Akerendamlaan 10 van Velsen. M. A. Mulder dienstbode Baanstraat B55 van Hoorn. J. H. Cohen zonder Kanaalweg 75 van Groningen. G. P. Handgraaf zonder Munnikenweg 25 van Haarlem. G. de Vries winkeljuffrouw Wijkermeer- weg 111 van Oudendijk. M. Koning dienstbode Kerkstraat 15 van Heiloo. H. H. Schoone dienstbode Zeeweg 92 van Lisse. R. Pletting zonder Str. van Linschotenstr. 16 van Wijk aan Zee en Duin. J. Loon winkelier Zeestraat 11 van Wijk aan Zee en Duin. P. Tros zonder Hoflanderweg 65 van Wijk aan Zee en Duin. G. J. M. Kuijs kapper Breestraat 134 van Bergen. Vertrokken: P. H. van Os onderwijzer naar Wijk aan Zee en Duin Zeeweg 128. G. Smit broodbezorger naar Velsen Frans Naereboutstraat 31. W. Th. Rosenhart bakker naar Velsen Ha- gelingerweg 39. F. A. Relik zonder naar Wijk aan Duin La ge weg 3. M. J. A. A. Haazevoet onderwijzeres naar Heerlen Saroleastraat 66. C. M. Buiteman dameskapster naar Wijk aan Duin Acacialaan 5. L. Tervoort pianist-organist naar Wijk aan Duin Acacialaan 5. C. M. Kuiper verpleegste naar Den Haag Juliana-kinderhuis Dr. van Welyl 2. N. Bosman zonder naar Velsen Gladiolen- straat 19. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer verkreeg 4 inktteekeningen vervaardigd door den schil der J. E. Marcus (17741826), tijdens zijn ver blijf op „Rooswijk" en respectievelijk ver- toonende het huis „Rooswijk" en de op dat buiten gelegen „'Hagediskoepel"; „Hartekamps koepel" en ,,'t Wijker Bergje". VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING BEVERWIJK, 3 Januari 1936 Prijsnoteering: Waschpeen per kist f 0,85f 1,60 Sla per kist f 0,25f 0,65 Boerekool per kist f 0,50f 0,90 Andijvie per kist f 0,40f 0,90 Wortelen per bos f0,08f0,11 Radijs per bos f0,04f0,05 Peterselie per bos f 0,03—f 0,05 Prei per bos f 0,04f 0,09 Bloemkool le per stuk f 0,10f 0,15 Tomaten per K.G. f0,10—f0,30 Uien per K.G. f0,02—f0,03 Witlof per K.G. f0,10—f0,18 Wortelen per K.G. f 0,02 Nero per K.G. f 0,03—f 0,09 Spruiten per K.G. f 0,10f 0,20 Knollen per stuk f0,02—f0,08 Roode kool per stuk f 0,05—f 0,11 Gele kool per stuk f 0,03f 0,09 Groene kool per stuk f 0,03f 0,05 Appelen per K.G. f0,10f0,24 Peren per K.G. f0,12f0,18 D. E. M.—GRAAF WILLEM. DK.M. komt Zondag uit met onderstaand elftal: Doel: Nieuwenhuis. Achter: D. Schram, v. 't Ho ff. Midden: Willemse, J. Schram, J. de Vries. Vóór: Langendijk, Weterings, J. v. RixeL Winkelhuyzen, Steeman. DE STAND DER WERKLOOSHEID. De eerste week van het nieuwe jaar zet wat de werkloosheid betreft al weer niet be moedigend in. Het aantal werkzoekenden dat bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stond ingeschreven steeg van 1361 tot 1387. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 756 (vorige week 712), Wiik aan Duin 467 (484) en Heemskerk 164 (165). De werkloosheid doet zich gelden in on derstaande vakgroepen: Beverwijk: Bakkers 7, bankwerkers 11, be hangers 2. betonvlechters 4, betonwerkers 3, blikbewerkers 6, blikslagers 2, carosseriema- kers 1, chauffeurs 22, drukkers 7, electri- ciens 7, expediteurs 3, grondwerkers 93, handlangers 3, isoleerders 2, kappers 1, kan toorbedienden 6, kleermakers 3, landarbei ders 57, lasschers 1, loodgieters 4, losse ar beiders 257, machinisten 5, machinedrijvers 3. machinale houtbewerkers 3, marmerbe werkers 2, marmerpolijsters 1, metaalbewer kers 3, metselaars 15, monteurs 8, opperlie den 15, plaatwerkers 1, reizigers 3, schilders 19, schippers 6, schoenmakers 2. sigarenma kers 53, sorteerders 10, slagers 2, smeden 4, spoorleggers 1, steenhouwers 1, stoffeerders stokers 9, teekenaars 2, timmerlieden 38, voegers 1, voerlieden 3, voorslaanders 1, zeil makers 1, winkeibédienden 2, dienstboden 22, werksters 4, boekbinders 1, glassnijders 1, koks' 1, fotograféh 1, totaal 756 (vorige wéék 712). Wijk aan Duin: Bakkers 3, bankwerkers 14, behangers 1, betonvlechters 1, betonwerkers blikbewerkers 1, blikslagers 5, chauffeurs 16, drukkers 1, electriciens 2, expediteurs 1, grondwerkers 54, handlangers 3, kappers 2, kantoorbedienden 14, kellners 1, landarbei ders 57, loodgieters 3, lijnwerkers 1, losse ar beiders 143, machinisten 6, machinedrijvers 2, metaalbewerkers 6, metselaars 9, meubel makers 1, monteurs 4, opperlieden 23, plaat werkers 1, reizigers 3, schilders 7, schoenma kers 3, sigarenmakers 8, slagers 2, stokers 4, straatmakers 1, stucadoors 5, teekenaars 1, timmerlieden 27, uitvoerders 1, voegers 4, voerlieden 2, zeilmakers 1, winkelbedienden dienstboden 7, werksters 2, boekbinders 1, stuurlieden 1, tegelzetters 1, totaal 467 (484). Heemskerk: Betonwerkers 5, chauffeurs 5, electriciens 1, grondwerkers 19, kantoorbe dienden 1, landarbeiders 64, losse arbeiders 45, metaalbewerkers 1, metselaars 1, opper lieden 6, reizigers 1, schilders 2, stoffeerders timmerlieden 10, uitvoerders 1, werksters totaal 164 (165). MARKTBERICHT VAN 3 JANUARI 1936. Andijvie per kist f 0.60—0.90. Koolrapen per zak f 1,101.40. Wortelen per K.G. f 0.03. Bieten per K.G. f 0.04. Schorseneeren per K.G. f 0.06 Aardappelen per K.G. f 0.03 1/2—0.04 1/2. Aardappelen, zand, per K.G. f 0.05y2. Spruitjes per K.G. f 0.080.17. Boerenkool per bak f 0.500.80. Roode kool per 100 f 613. Savoy e kool per 100 f 39. Bloemkool per 100 f 610. Uien per K.G. f 0.03. Sla per kistje f 0.36. Pieterselie per bos f 0.08 Selderie per bos f 0.06. Appelen per K.G. f 0.100.24. Peren pei K.G. f 0.140.32. Druiven per K.G. f 0.220.36. Brusselsch lof per K. G. f 0.140.20. (Een Kopenliaagsch hotelhouder heeft naar alle kamers van zijn hotel een bierleiding laten aanleg gen, waaruit gasten ijskoud vat- bier gewoon uit de kraan kunnen tappen). Ik heb het altijd ai gedacht, Aan de hotels ontbrak nog wat, Hier heeft de wereld op gewacht, Op elke kamer bier uit 't vat. Niet slechts een waterleidingkraan, In 't tijdelijk hotelkwartier, Maar men bracht daar nu tevens aan Een tapperij voor ijskoud bier Die Kopenhaagsche hotelier Is wel een zeer bijzonder man, Hij had een kranig nieuw idee, Dat men oprecht bewondren kan. En 't is, dat spreekt, maar een begin; Hoort men dit in Amerika, Dan doet men het hem zeker in Een grooter stijl met vreugde na. Daar wordt misschien de nieuwe leus: Op elke kamer cocktailbar, Voor iedereen een drank naar keus En dan zijn we volledig klaar. Maar dezen Deen de vinders-eer, Hij heeft den-eersten stap gedaan, Bij 't gronden van de nieuwe leer: Een tap toe voor het slapen gaan. P. GASUS. HEEMSKERK NED. HERV. KERK. In den Zondagmorgendienst van de Ned. Herv. Gemeente zal in de plaats van Ds. IJzerman voorgaan de heer H. W. J. Four- nier Jr., Theologisch Candidaat te IJmuïden- Oost, BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes Gerardus, z. v. Jac. Veldhuis en Joh. Zonneveld. Overleden: Corn, van Lieshout, echtgen. van A. de Boer, 66 jaar. Ondertrouwd: Joh. H. Rozeman, te Ambt- Hardenberg en A. G. I. de Munk, alhier. HINDERWET. Door de Bataafsche Import Mij. te 's-Gra- venhage is vergunning verzocht tot het ver vangen van de met handkracht gedreven benzinepomp, staande bij gebr. Eeltink, al hier, te vervangen door een met electrische aandrijving, terwijl door A. Schipper, alhier, vergunning is verzocht tot 't plaatsen van 2 electromotoren in zijn timmermanswerkplaats aan de G. van Assendelftstraat. WIJK AAN ZEE EN DUIN FEESTAVOND REDDINGSBRIGADE. In „De Zon" geeft de Wijk aan Zeeëer Red dingsbrigade ter viering van haar 2e lustrum op Woensdag 22 Januari een feestavond voor leden, donateurs en genoodigden. Het programma vermeldt behalve de ge bruikelijke feestrede, zangnummers enz. een tooneelstukje getiteld „Tante Treesje is ziek". Voorts verleenen een band uit. Worme.rveer.en de conferencier, de heer Moulin, hun mede werking. - VOORDEN- -POLITIERECHTER ZATERDAG '4 JXST. 1936 Jules Destrée overleden. BRUSSEL, 3 Januari (A.N.P.) Jules Destrée, de vroegere minister van Kunsten en Wetenschappen, is overleden. Jules Destrée werd in 1863 geboren. Hij studeerde in de rechten en trad reeds op jeugdigen leeftijd toe tot de Werklieden partij. Appelen en Muilperen Hoe zalig, als de jongenskiel nog om de schouders glijdt, zong de dichter en dat is ook nu nog waar. In dat gezegende tijdperk des levens kan-je nog dingen doen, die later kwalijk worden genomen en mocht je iets doen wat toch niet door den beugel kan, dan is het toch veel minder erg dan wanneer de jongenskiel door een colbertjasje is vervan gen. We nemen den politierechter tot ge tuige, die er een paar met jasjes voor zich had, beschuldigd van appelen uit een boom gaard te hebben gestolen en tegen wie ge zegd werd: „Als een jongen eens een appeltje plukt, is dat nog niet zoo heel erg, maar groote menschen mogen zoo iets toch niet doen". De jongste der twee groote menschen, die tusschen gi'ijze en wilde haren in was, reken de zich zelf toch nog tot de wilde haren klasse te behooren, want hij vond een eisch van f 25 boete voor een appeltje te hoog buitensporig hoog en hij was- er niet gemak kelijk van te overtuigen, dat het hem niet vrij stond en passant een appeltje te pluk ken. „Maar", zei de politierechter, „als nu ieder voorbijganger een paar appelen plukt, dan bleef er voor den eigenaar van den boom niets over". Dat argument sloeg in. De man stond even te peinzen en zei, alsof hem plot seling een licht was op gegaan: „Ja, dat is zoo. Maar vijf en twintig gulden Nu de politierechter deed er vijftien af. Niet zoo goed kwam de andere verdachte er af, maar dat kwam niet alleen, omdat hij grijze haren had, doch ook omdat hij in ruil voor de appelen muilperen had gegeven en dat ging zeker ver over de schreef. Boven dien was er bij hem geen sprake van een spontane daad. maar van een weloverwogen plan. Hij was bij den eigenaar van den boom gaard gekomen en had gezegd: „Baas, je mag wel eens opletten vóór- en tusschen de schooltijden, want dan komen de jongens in je boomgaard. Hiermee verschafte hij zich •eenige zekerheid dat de baas niet zou op letten, als de jongens in school waren en dan trok hij den boomgaard binnen. Een an dere gedienstige geest kwam echter bij den eigenaar en zei: „Baas, je mag wel eens op letten gedurende de schooltijden, want dan zit er een in je boomgaard en de baas, die ■zoodoende permanent de wacht bij zijn ap pelboom moest houden, betrapte den man, die hem voor de jongens had gewaarschuwd. Met een: „nou heb ik je, schooier", sprong de baas den appelendief op den rug. Toen kwamen de muilperen; zoo vertelde althans de baas en die kon het weten, want hij was half suf geslagen. De ander gaf het niet toe, hij had den baas, zoo zei hij, over zijn hoofd heen van zijn rug af en in het'struikgewas gewipt en de builen en schrammen, door den baas genoemd als gevolig van de ontvangen stompen, zouden volgens verdachte door de takken zijn veroorzaak^. ..Ik heb alleen naar hem gewezen", toen hij in de struiken lag", zei de verdachte. „Wat beteeken-de dat wijzen?", vroeg de politierechter. „Wou je daarmee zeggen: Ziezoo, daar lig je?" ,Neen, dat was het niet, het was een poging om hem te bereiken, maar ik geloof niet, dat ik hem geraakt heb", was het ant woord. t Draait al wat bij", meende de politie rechter en de officierachtte de muilperen öewezen. Iemand, wiens appelen men steelt, daarop te -onthaletra, Vond de officier ■erg en hij eischte een maand gevangenisstraf. Toen de rechter vroeg, wat verdachte daar op -te zeggen had, zei deze, dat 't hem mee viel, dat hij geen maand kon zitten; dat hij eigenlijk heelemaal niet kon zitten vanwege een ongemak en dat het in zijn hoofd draaide welke redeneering den politierechter aan den jongsten verdachte, die een neef van den ander was, de vraag deed stellen: „Is hij niet goed bij zijn hoofd?" „Neen", zei de jongste, die misschien een vrijspraak in de lucht zag, maar de eigenaar van den boomgaard kwam vertellen van de listigheid met betrekking tot de schooljon gens en dat de man niet mal was, zoodat de hoofddraaierij geen volkomen redding bracht; de muilperen en de appelen moes ten betaald worden met ^een week gevange nisstraf De gebroken arm. De boschwachter van den Neethof zag opj 29 Juli een persoon op verdachte wijze uit het struikgewas komen en hij kreeg het ver moeden, dat die knaap, die niet al te best bij hem bekend stond, daar met strikkenzetten of iets dergelijks bezig was, want hij had hem meermalen in 't park aangetroffen zon der den indruk te krijgen, dat de man het park bezocht om het natuurschoon of om de buitenlucht. Er verdwijnen wel eens sparretjes zoo tegen Kerstmis en er gebeuren meer ongerechtig heden. De man uit het struikgewas scheen 'goede reden te hebben om den boschwachter uit het gezicht te blijven, want hij nam de vlucht door struiken heen. Zoo iets werkt aanstekelijk op een boschwachter en die ging ook loopen. Het terrein is nogal geacciden teerd, zooals dat in oorlogsstijl heet en het loopen is daardoor niet gemakkelijk. De vluchtende man struikelde en viel in een kuil, waar de boschwachter hem bereikte en er ontspon zich een twistgesprek over het al of niet rechtmatige van in den Neethof te dwalen. De boschwachter verspilde niet veel woorden, maar omdat hij de niet rechtmatig heid was toegedaan, greep hij den ander bij schouder en arm en deed, wat ze vroeger in den Amsterdamschen schouwburg ook deden blijkens het opschrift: „Wie kwalijk do-et, wordt uitgeleid". De uitgeleide sprak even daarna met een tuinman, wien hij niets van het voorgeval lene meedeelde en kort daarop zag men den man wegfietsen. Zoo is het verhaal van den boschwachter. Maar wat zei de uitgeleide? Dat hij niet was weggeloopen of in een kuil gev'allen, maar dat de boschwachter hem terstond bij de ontmoeting met één hand bij den rechterschouder laad gegrepen om hem met de andere hand maagstompen toe te dienen. Om de maag te beschermen had de man zijn rechteronderarm daar tegen gedrukt en toen had de boschwachter zoo hevig op 's mans rechterarm geslagen, dat de ellepijp was ge broken, waarvoor hij zich den volgenden dag onder behandeling van een dokter had gesteld, terwijl hij een klacht tegen den boschwachter had ingediend. De boschwachter stond nu terecht en gaf de boven aangehaalde lezing. Een dokter kwam verklaren, dat hij een gebroken elle pijp had geconstateerd en was van meening dat die breuk door geweld was veroorzaakt, het kon zijn door slagen, doch ook door een val. Dat de man niet terstond pijn had ge voeld, achtte de dokter mogelijk en dit zou dan kunnen verklaren waarom de man niet tegen den tuinman had gezegd, dat hij ge- stompt was en ook, dat hij na de ontmoeting noge had gefietst, schoon de rechter dit zeer eigenaardig vond. We hadden hier twee verklaringen die lijn recht met elkander in strijd waren, doch aangezien de bewering van den man, dat hij geslagen was, door geen getuigen werd be vestigd, hij aanvankelijk tegen den tuinman, van geen mishandeling had gesproken en de leziiig van den boschwachter niet onaan- - nemelijk was,achtte de officier het bewijs niet geleverd, waarom'voor den boschwaeh- ter vrijspraak werd gevraagd, waarin de politierechter toestemde. Opn ieuw aardschokken in Indië. De Zweedsche Roode Kruisexpeditie bij haar vertrek uit Stockholm naar Abessynlë. Links de leider, dr, Hylander, die bij het bombardement door Italiaansche vliegtuigen gewond werd. PADANG, 3 Jan. (Aneta) Hedenmorgen te 5 uur werd hier een sterke aardschok gevoeld, welke vijf seconden aanhield. De richting was West-Oost. Het Observatorium te Batavia registreerde deze beving te 06.07 uur Java-tijd, op een af stand van 1180 kilometer, hetwelk dezelfde af- ;tand is als van de beving van 28 December j.l. Waarschijnlijk kan het epi-centrum dezer schokken nader gelocaliseerd worden op: 0,3 jraden Zuider-breedte, 97,9 graden Ooster engte. Blijkens nadere berichten omtrent de jong ste beving te Sumatra is deze ook gevoeld te Padang-Sidempoean, Padang-Pandjang, Sipi- rok en Fort-de-Kock. Op sommige plaatsen duurde de beving een halve minuut. Op het Hoofdkantoor van de Scheepvaart heeft men vernomen dat ook het kustlicht te Sigata op een afstand van pl.m. 30 mijl ten Noord-Noord-Westen van Bodjo, niet brandt. Het is niet onwaarschijnlijk dat ook dit licht door de onlangs voorgevallen bevingen is ge stoord. Het schip, dat hierover rapport uitbracht, meldde echter ter plaatse wel een klein petro- leum-lichtje te hebben gezien. Te 10 uur 30 werden hedenmorgen te Pa- dang wederom twee korte aardschokken ge voeld. De Havenmeester van Emma-Haven, die een onderzoek instelt naar den toestand van den vuurtoren te Bodjo (waarover gisteren reeds werd geseind), zal waarschijnlijk morgen te- rugkeeren. MADiOEN, 3 Jan. (Aneta). Hedenmorgen te 03,30 uur werden vrij langdurige lichte aardschokken gevoeld. Te Batavia werd deze laatste beving (dus niet dezelfde als welke op Sumatra geconstateerd werd) door het Obser vatorium eveneens geregistreerd doch zoo zwak, dat zelfs de afstand niet viel vast te stellen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta. Vancr. n. Rotterdam 31 te San Francisco. Nictheroy Vancr. n. Rotterdam 1 van Cris tobal. HOLLAND--AMERIKA LIJN. Statendam 2 van New-York naar Havana. Leerdam Rotterdam n. Philadelphia 1 te Boston. Blommersdijk New-Orleans n. Rotterdam 3 te Antwerpen. Beemsterdijk 2 van New-York te Norfolk. Nictheroy, Vancouver n. Rotterdam 1 te Balboa. Dinteldijk Vancouver naar Rotterdam 1 te Cristobal. Spaarndam 2 v. Rotterdam te New-York. HALCYON LIJN. Maasburg 2 van Vlaardingen te Pto Mar- ghëra. Rozenburg 2 van Vlaardingen te Bagnoli. Flensburg 1 van Vlaardingen te Oxelosund. Stad Zaandam Almeria n. Rotterdam 5 (4 v.m.) te Koek van Holland verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisreis) pass. 2 Perim. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisreis) 2 van Marseille. Nijkerk (uitrees) 3 van Suez. Bloemfontein (uitreis) 3 te Antwerpen. Bennekom 3 van IJmuiden naar Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) 2 van Lagos. Aludra (thuisreis) 1 van Freetown. Maaskerk (uitreis) p. 2 Beachy Head. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisreis) vertr. 5 van Ant werpen, via Vlissingen. Almkerk (uitreis) 2 te Fremantle. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisreis) 2 te Suez.. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Juno. 3 van Rotterdam te Amsterdam. Ceres 3 van Amsterdam naar Rotterdam. Irene 2 van Kopenhagen naar Amsterdam. Ariadne vertrekt 4 van Danzig n. Amster dam. Tiberius 3 van Amsterdam naar Rotterdam. Calyso 3 van Vigo naar Lissabon. Bacchus 2 van Bari naar Messina. Ganymedes 2 van Malta naar Calamata. Hebe, Amsterdam n. West-Indië 2 (3 v.m.) 190 mijl Z.O. van St. Michaels. Hercules 2 van Bourgas naar Varna. Hermes 2 van Candia naar Limni. Medea 3 van New-York n. Port-au-Prince. Triton, Beyrouth n. Amsterdam p. 2 (8 nam.) Ouess. Barneveld, Chili n. Amsterdam via Liver pool 1 (9,28 nam.) 600 mijl Z.W. van Land's End. Bodegraven, Amsterdam n. Chili 2 (1,52 nam.) 7 mijl van Niton. Juno 3 van Rotterdam naar Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Salland 1 van Amsterdam te B.-Ayres. Amstelland 3 van Amsterdam n. Buenos Ayres. IJzerverscheping. Het van Amsterdam komende Zweedsche stoomschip Venersborg heeft bij de Hoogovens een partij ijzer bijgeladen en vertrok vervol gens daarmede naar een Zweedsche haven. Naar Amsterdam gesleept. Het na stranding alhier binnengebrachte Nederlandsche motorschip „Jos. Maria" is naar Amsterdam gesleept om in een droogdok al daar onderzocht en eventueel gerepareerd te worden. Invoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip „Ask" is van Söderhamn alhier aangekomen met een la ding cellulose voor de papierfabriek te Velsen. IJsberichten. Uit Wyborg en Koivisto wordt gemeld, dat men daar nog geen last heeft van. ijs in de havens. Wel gaat de belading der schepen zeer traag, omdat de afladers moeilijkheden ondervinden bij den aanvoer der ladingen uit het binnenland. Scheepvaartbeweging- Amsterdam. In het afgeloopen jaar zijn te Amsterdam 2893 schepen 'met 19,8 millioen Bruto cub. M. aangekomen tegen 3222 schepen met 21,9 mill, cub. M. in het voorafgaande jaar. AANGEKOMEN. 2 Januari: Vechtstroom s.s. Huil Borthwick s.s. Leith 3 Januari: Gateshead s.s. Newcastle Hontestroom s.s. Londen Ask s.s. Söderhamn Alt s.s. Goole Tawali m.s. Nederl. Indië Glanrhyd s.s. Swansea VERTROKKEN. 2 Januari: Ransdorp m.s. Londen Theano s.s. Rottei-dam Ousel s.s, Liverpool Januari: Ospringe s.s. Cardiff Venersborg s.s. Stockholm Nieuwjaarsrecepties van Koningin en Prinses. DEN HAAG, 3 Januari (A.N.P.) Na afloop van de audiëntie, die de Koningin gister ochtend heeft verleend aan het corps diplo matique ter aanbieding van de Nieuwjaars- wenschen, heeft de Prinses de gezanten en hun dames, voorzoover deze nog niet aan haar waren voorgesteld, in particuliere audiëntie ontvangen. De Koningin heeft hedenmiddag ten pa- leize-Noordeinde aan de Nederlandsche auto riteiten en hun dames particuliere audiëntie verleend. Voorts heeft de Koningin het voor nemen, binnenkort verschillende heeren als mede enkele dames te ontvangen De Koningin zal Dinsdag 7 Januari in den namiddag het voorgenomen bezoek bren gen aan de tentoonstelling, uitgaande van het Amsterdamsch centraal comité voor jon gere werkloozen te Amsterdam. ASKARI'S NAAR DE ABESSYNIëRS OVER- GELOOPEN? LONDEN, 3 Jan. (Reuter). Reuter ver neemt uit Harar dat 6 officieren, 12 onder officieren en 125 manschappen van de Eri- threesche askari's gisteren naar de Abessy- niërs zijn overgelpopen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2