De „panto" viert Hoogtij in Engeland. Liefde in de wildernis 'MAANDAG 6 JAN. 1936 Italië en de boodschap van President Roosevelt. Commentaar van de Osservatore Romane. Italiaansche verwijten aan het buitenland. BEVERWIJK. Saneeringsmaatregelen voor den groentenhandel. Alleen erkende handelaren op de markt. In de laatste jaren zijn op de groenten- markt door onderlinge samenwerking van de veilingen, grossiers en de alhier bestaande vereenigingen van kleinhandelaren in aard appelen, groenten en fruit reeds verschei dene verbeteringen ingevoerd, die aan vele verkeerde toestanden een einde bedoelden te maken. ALs jongste vrucht van gemeenschap pelijk overleg is thans een concept-overeen komst gereed gekomen, waarin de groenten- handel wordt geordend. Wordt dit concept door de ledenvergaderingen bekrachtigd, dan zal het voortaan slechts aan erkende hande laren geoorloofd zijn op de Beverwijksche groentenmarkt te koopen. Zooals wij reeds berichtten zal deze overeenkomst worden ge sloten tusschen de koopliedenvereeniging „Handelsbelangen", de R.-K. Vereeniging van Kleinhandelaren in groenten en fruit, selijke afdeeling van den Christelijken Bond van Kleinhandelaren groenten en fruit, ecnerzijds en de plaatselijke veilingen Ver- eenigde Veilingen, ..De Eendracht", Tuin- dersbelang en de vereeniging van grossiers „Eendracht Maakt Macht" anderzijds. Woens dagavond houden de drie koopliedenorgani saties haar ledenvergaderingen, waarin over de concept-overeenkomst zal worden ge stemd. Wij laten hieronder nog eenige zeer belangrijke en ingrijpende voorstellen, die in 't ontwerp zijn opgenomen, volgen. Enkele be palingen betreffende de erkenning als hande laar hebben wij reeds Zaterdag gepubliceerd. Erkend handelaar kunnen slechts zijn dege nen, die in het bezit zijn van een koopmans- kaart, welke wordt uitgereikt door een uit de betrokken partijen benoemde commissie. De koopmanskaarten zullen een geldig heidsduur hebben van een jaar. Zij moeten voor den eersten Januari van ieder jaar wor den overgestempeld tegen betaling van f 1 vóór georganiseerde en van f 5 voor onge organiseerde handelaren. Vast personeel of bloedverwanten in den rechte lijn in dienst van een erkend han delaar zuilen slechts mogen koopen of ven ten. indien zij in het bezit zijn van een per- soneelkaart, die door de commissie op ver zoek van een erkend handelaar tegen beta ling van f 2.50 wordt beschikbaar gesteld. Een belangrijke bepaling is ook, dat het den speciaal fruit- of aardappelenhandelaar niet geoorloofd is incidenteel te gaan han delen in .groenten of fruit alleen dan, wan neer de prijzen dier producten tot het mini mum dalen. Het zal aan erkende handelaren bovendien verboden zijn groenten, fruit en vroege aardappelen direct van den kweeker te koopen, Indien deze koop niet binnen drie dagen aan een veiling-administratie wordt opgegeven en daarvan de gebruikelijke pro visie wordt betaald. Overtreding van deze be paling zal intrekking van de koopmanskaart tengevolge kunnen hebben. Ten aanzien van de grossiers wordt het volgende bepaald: Nieuwe grossiers zullen, evenals nieuwe handelaren, een verzoek om erkenning tot de commissie hebben te richten. Bij inwilli ging moet de grossier f 15 betalen, de geor ganiseerde handelaar f 1 en de ongeorgani seerde f 5. Aan grossiers, zoowel als aan de veilingen wordt het recht verleend van hun koopers contante betaling te eischen, of van hun koopers te verlangen, dat zij regelmatig iedere week zullen betalen. Veilingen en grossiers verplichten zich niet te verkoopen aan, dan wel handel te drijven met niet volgens de bepalingen erkende han delaren en met niet bij deze overeenkomst aangesloten partijen. Op overtreding van de bepalingen van de overeenkomst zijn vrij hooge boeten gesteld, die na onderzoek kunnen worden opgelegd door de commissie, gevormd uit de organi saties en de veilingen. Tegen de beslissingen van deze commissie kunnen de betrokkenen in beroep komen bij de commissie van Ar bitrage. Deze commissie bestaat uit 3 leden, benoemd door de groote commissie uit de contracteerende organisaties. De overeenkomst zal gesloten worden tus schen de koopliedenvereeniging ..Handelsbe langen", de R.-K. Kleinhandelarenvereeni- ging „St. Petrus", de plaatselijke afdeeling van den Christelijken Bond van Kleinhan delaren in aardappelen, groenten en fruit, de Grossiersvereeniging „Eendracht Maakt Macht", de veilingen „De Eendracht" en „Tuindersbelang" en de „Vereenigde Veilin gen". Tenslotte 2ullen de bepalingen van kracht zijn in het rayon, gevormd door de gemeen ten Beverwijk, Velsen (behalve Jan Gijzen- vaart). Limmen, Uitgeest, Krommenie, As sendelft, Wormerveer, Zaandam, Westzaan, Heemskerk, Wijk aan Zee en Duin, Castricum en het Westelijk deel der gemeente Akersloot. AANGEHOUDEN. De politie alhder heeft een man aange houden, die in het Algemeen Politieblad ge signaleerd stond voor f 20 boete of 11 dagen hechtenis. Aangezien hij niet over de nooddge contanten beschikte, werd de aangehoudene naar Haarlem overgebracht. FEESTAVOND R. S. B. Aan den op Dinsdag 21 Januari te houden feestavond van Roomsche Sport Belangen en van de R.K. Sportvereeniging DE.M. zal medewerking worden verleend door de tooneelvereeniging „Onze Gezellen", de R.K. Gymnastiekvereeniging S.SB. en door het Zangkoor van de St. Jozefgezellenvereenigin; De avond wordt besloten met een gezellig samenzijn. JAARVERGADERING R.K. VROUWENBOND Op Maandag 20 Januari aa. houdt de plaatselijke afdeeling van den R.K. Vrou wenbond haar jaarvergadering. Naast het uitbrengen van de gebruikelijke jaarversla gen vermeldt de agenda een bestuursverkie zing wegens aftreding van de dames Admi raal en Kee. Ook zal moeten worden voor zien in de .vacatures van presidente en vice- presidente. UITVOERING TURNKRING. Op Donderdag 16 Januari zal in het K. S. A.-gebouw een groote gymnastiekuitvoe- ring worden gegeven dcor den Haarlemschen Turnkring. Hierdoor zullen alle R.K. Gym- nastiekvereenigingen van Haarlem en om streken en de Keurploeg medewerking ver- Ie enen. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Dinsdagavond speelt de Beverwij ksche Dam club voor de competitie tegen IJmuiden 2. De wedstrijd wordt gespeeld in Hotel „Kerme- merhof" WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". De in de maand December beschikbaar ge stelde extra-uitkeeringen voor de op een be paalde datum ingeleverde zegelboekjes vielen ton deel aan: G. Walter, Baanstraat 35; mej. Westgeest, Noord wij ker weg 35; Wed. Mors, Rijksstraatweg 39, Wijk aan Duin; mevr. Dop, Creutzberglaan 51, Wijk aan Duin, Mej. Schik, Baanstraat 11. Beverwijk; mej. Bak ker, Alkmaarscheweg 56 B en mevr. Kok, Ban- kelaan, Wijk aan Duin. In totaal werden in December 214 boekjes ingeleverd. VREDESCURSUS OVER OORLOGS OORZAKEN. Jongeren Vredes Actie. Woensdagavond zal in café „De Groenten- beurs" aan de Meerstraat de eerste cursus avond gehouden worden van de serie, die de Jongere Vredes Actie heeft georganiseerd. Deze cursus is verdeeld over zes avonden, die regelmatig des Woensdag om de drie weken worden gehouden. Het algemeen onderwerp .Oorlogs-oorzaken" is als volgt verdeeld: 1. Algemeen. 2. a. Economische oorlogs-oorzaken; analytisch, b. Synthetisch; Planhuishouding. 3. Oorlogsindustrie; 4. Psychische oorlogsoor zaken, 5. Haarden van accuut oorlogsgevaar. Toen kwamen de trekkers voor het voetlicht met een tooneelstuk „De ster". Na de pauze werd een koning en een ko ningin gekozen, die weer een hofhouding ko zen, hetgeen tot-aardige verwikkelingen leid de. Tot slot van dezen buitengewoon ge slaagden avond hield de heer Ter Laan een rede. Nü bloeiende tulpen, hyacinthen, narcissen. Hoe vervroegde bollen worden verkregen. In de laatste December-dagen stonden de bloemwinkels vol bloeiend goed, en vooral vol bolgewassen: tulpen, hyacinthën en zelfs al narcissen. Natuurlijk moet er een heel ver- vroegings-systeèra op zijn toegepast, anders konden ze nu onmogelijk al bloeien. Het is wel eens interessant om na te gaan hoe dit ge daan wordt: de meesten van ons zullen het wel niet weten. Om hyacinthën vroeg in bloei te hebben, worden ze z.g. „geprepareerd". Daartoe wor den ze te vroeg vóór dat al het loof is af gestorven uit den grond gehaald, opgeno men zooals dat heet. Dit gebeurt in Juni. Dan worden de bollen, die anders buiten in den warmen bodem tot half Juli blijven afrijpen, aan een soort „versnelden zomer" met versneld afrij pen onderworpen in de schuren: eerst gaan ze in een temperatuur van 80 graden Fahrenheit, later wordt die geleidelijk tot 60 gr. verminderd. De bollen zijn dan volkomen af gerijpt en veel vroeger dan anders door hun rusttijd heen. Heel vroeg in het najaar September worden ze dan alweer in platte kistjes geplant en in den kouden bak gelaten totdat de neuzen boven den grond uitsteken. Dan gaan ze de kas in, op bodemwarmte zoo als dat heet. D.w.z. de verwarmingsbuis loopt onder het tablet, waarop ze zijn ingegraven door. De matten van de kas worden dan uit gerold, zoodat het donker is, en de opstaande kanten worden met lappen dicht gemaakt. In het donker en bij een temperatuur van min stens 70 gr. Fahrenheit werken de neuzen zich nu verder omhoog. Zijn die lang genoeg, dan gaan de kistjes in een lichte en iets koelere kas en ten slotte in de koude kas, waar ze gemakkelijk 2Vz tot 3 weken bloeien. U ziet, dit forceeren wijkt nogal af van den gewonen gang van zaken, waarbij onze bloembollen na het afsterven van het loof worden opgenomen en koel en droog tot den planttijd bewaard blijven. HEEMSKERK. HET OUDSTE ECHTPAAR. Het oudste echtpaar in deze gemeente wordt gevormd door den heer en mevr. Hen- nemanGijsberts. De man wordt 12 dezer 91 en de vrouw 24 dezer 87 jaar. Zij is tevens de oudste inwoonster dezer gemeente. R. K. VOETBALVEREENIGING .,A. D. O.". R. K. Voetbaluitslagen van Zondag 5 Ja nuari: Santpoort II—A.D.O. I 01 V. V. E. 2—A. D. O. 3 2—1 Zeevogels a:A.D.O. a 14 DRIEKONINGENFEEST OP „ASSUMBURG". Zaterdag vond hier onder groote belang stelling (er waren naar schatting ongeveer 250 toeschouwers vereenigd), het traditio- neele drie koningen feest plaats. Onder de talrijken merkten wij op: De heer K. ter Laan, burgemeester van Zaandam, bur gemeester Vreugde van Heemskerk en de heer Groen, inspecteur van 't onderwijs te Delft. De herbergvader Geert Dils sprak het ope ningswoord en heette allen hartelijk welkom. Vervolgens vertelde „een trekker" van de drie koningen die uit zooverre landen gekomen waren om het „Kindje" geschenken aan te bieden. Hierna zong mevr. Bertram het Driekonin genlied waarvan de heer Groen eerst de be- teekenis had verklaard. Tulpen en narcissen voor vroegen bloei wor den vooraf „gekoeld". Als de bollen op den normalen tijd (Juli) geoogst zijn, worden ze tot September in een koelhuis droog bewaard bij een temperatuur van 50-55 gr. Fahrenheit; daarna worden ze opgepot en in den kouden bak ingegraven, waar ze eind November al lange neuzen gemaakt hebben. Ze komen dan net als de hyacinthën in de warme kas, met dit verschil, dat tulpen geen bodemwarmte verdragen en dus op een zijtablet zonder onder-verwarming komen te staan. Ook hier wordt dan het procédé van donker-houden toegepast om de neuzen te laten rekken. De vroegste tulpen (Ducjes zijn de bekendste) kunnen op deze manier gemakkelijk voor Kerstmis in bloei zijn, maar ook narcissen laten zich geweldig vervroegen: we zagen op 16 Dec. al een prachtigé 'pot Helios in bloei! De bollen hadden dit voorjaar niet buiten, maar in het warenhuis (koude vollegronds- kas) gebloeid en waren dus „van huis uit" al vroeger dan de bollen, die buiten hadden ge staan. Daarenboven waren ze nog gekoeld ook, zooals boven beschreven is. Tenslotte nog de Lelietjes van Dalen, die nu in hun kartonnen bekertjes overal te koop staan. Dat zijn z.g. ijskiemen, neuzen, die in November 1934, toen ze buiten afgestorven en dus afgerijpt waren, in een vriestemperatuur gebracht zijn, tot het najaar van 1935 toe! Ze hebben dus hun bloei tijd van voorjaar 1935 verslapen en halen die nu met een vaartje in. Geen vervroegde, maar sterk vertraagde bloeiers dus! Wiit u dus behalve uw vanzelf-al-vroeg- bloeiende Romeinsche hyacinthjes en narcis paperwhite wat vervroegde bloeiende bollenen huis hebben, dan moet u zich niet verbazen als u daar iets meer voor betalen moet dan in net voorjaar. Heel wat zorg en tijd is er aan besteed om die bollen nu al in bloei te heb ben! L. S. Kinderopvoeringen in de Kerstvacantie. (Van onzen correspondent) De pantomime, die intusschen geen panto mime is, is onafscheidelijk van de Kerstva cantie. Er zijn ditmaal minder panto's (dat hebben de Engelschen met hun liefde voor weinig lettergi'epen van het woord gemaakt) op de Londensche tooneelen dan het vorig jaar. Dat komt omdat verscheidene stukken, die de laatste maand van 1935 of zoo zijn be gonnen, sterk blijven trekken. Hoewel de tra ditie machtig is, was zij toch niet zoo machtig, dat ze schouwburgdirecties kon bewegen de goede kansen op winst, welke een loopend successtuk biedt, prijs te geven, om ruimte te maken voor een Kerstmisstuk. Vele goede be kenden, in het bijzonder die van de literaire soort, schitterden door afwezigheid. Dat geldt helaas voor Toad of Toadhall, de tooneelbe- werking van dat meesterstuk voor kleinen en grooten „The Wind in the Willows" van Ken neth Graham. Inmiddels begeven panto leveranciers zich met literaire stukken in een tijd van uitgesproken intellectualiteit onder de prille jeugd op gevaarlijk terrein. Zij zul len het beseffen. En dat zal wel het feit ver klaren, dat de meeste panto's van einde 1935 de vertrouwde en beproefde sprookjesstukken waren met prinsen en prinsessen, die fami liaar omgaan met clowns en acrobaten, met Tweedledee en Tweedledum (dikke en dunne schooljongens). Er wordt luid gezongen in deze pantomimes en de schreeuwstemmen der potsenmakende clowns vullen de lucht. In de wereld der pan tomime worden de lieflijke vrouwelijke ster ren van tooneel en musical comedy geduren de eenige weken jongens, „principal boys". Zij doen hetógemakkelijker en aannemelijker in dezen tijd van slanke ledematen dan in het verleden toen prettige molligheid de rigeur was in de vrouwelijke helft der gemeenschap. Maar dat is zoo lang geleden, dat de kinderen er niets van weten en dat volwassenen (die in de schouwburgen even talrijk zijn als kin deren) die een „principal boy" van het ver leden in Drury Lane zouden zien den indruk zouden krijgen, dat de dikke dame van Bar- num en Bailey er heen verdwaald was. Wij noemen daar Drury Lane. De schouwburg van deze laan is veste en tempel van de pan- to-traditie. Ook daar was men midden in een „run" van een successtuk vol glans en schit tering. Maar daar moest het verdwijnen. En daar kon het verdwijnen zonder gevaar voor financieel verlies. Want Drury Lane geeft altijd zulke glorieuse panto's dat geen kin deren en ouders verzuimen een middag of een avond er heen op het program van de Kerstvacantie-genoegens te zetten. De hachelijkheden en triomfen van Jacob en de Boonestaak worden er vertoond in den glans van goud en zilver en in rijke kleuren- dwarreling, verhoogd door wonderlijke licht effecten. De staak van Jacob is er maar liefst 28 M. hoog en de pittige en opgewekte Binny Hale, een echt kind van het tooneel heeft vier weken lang geoefend om den staak naar be- hooren te kunnen beklimmen. Het is de ambitie van alle jonge actrices de rol te vervullen van Peter Pan, in het klassie ke kinderspel van Barrie van dien naam. De avonturen van den knaap, die niet wilde op groeien zijn zeker al 35 achtereenvolgende Kerstvacanties op het Londensch tooneel ver toond. En de eerste vertolkster van Peter Pan moet al lang grijze haren hebben, indien zij zich niet met het werk der natuur heeft be moeid. indien men alle portretten van de ver tolksters van dezen knaap had verzameld en had gerangschikt naar tijd zou men een vrij volledige, zoo wat eenzijdig vrouwelijke, por- trettenreeks van de nieuwere tooneelgeschie- denis bezitten. De dames, die mee moeten doen in dit stuk, hebben ook veel voor-oefe ning noodig. Want zij moeten leeren vliegen, op eigen wieken en met behulp van een kabel. De kunst is de illusie voor het auditorium te verhoogen door sierlijkheid en luchtigheid in een zwevende houding. En men moet het zien om te kunnen beseffen hoe grondig de voor oefening is geweest. Het geluk, Peter Pan te zijn, is dit jaar te beurt gevallen aan Nova Pilbeam, de zestienjarige Engelsche filmactri- ce. Zij is een luchtig en lenig „slip of a girl" en zij slaagt er buiten allen twijfel in de toe schouwers te doen beseffen, dat Peter Pan niet wil opgroeien en dat menschen mogen komen en menschen mogen gaan, maar dat de jeugd van Peter eeuwig zal blijven bestaan. Het is er mee als met Punch, het humoristi sche tijdschrift en ook een onvergankelijke instelling. Bij elk nieuw nummer zeggen de oude kenners: „Het is nog altijd goed; maar het is niet wat het vroeger was". A. K. VAN R. Een foto van de nieuwe Douglas-vliegtuigen D. S. T., waarmede men thans bezig is in Amerika proefvluchten te maken. Zij zullen aan 24 passagiers plaats bieden. DE FAMILIE LINDBERGH GAAT ZICH IN WALES VESTIGEN. Kolonel en mevrouw Lindbergh en hun zoontje Jon zijn Zaterdagavond per auto te Cardiff aangekomen. Lindbergh zal zijn intrek nemen in Llandaff, een klein dorp in Wales, waar Llewellyn Morgan, een zwager van me vrouw Lindbergh woont. De Lindberghs heb ben medegedeeld, dat hun verblijf aldaar „van onbepaalden duur" is en hebben de bevolking verzocht de rust, waarvan zij willen genieten, niet te verbreken (Reuter). FEUILLETON Uit het Engelsch van OTTWELL BINNS. (Nadruk verboden.) 17) Die gedachte dreef haar tot haast. Ze tastte in Mannering's tent naar zijn geweer, onderzocht of het geladen was en bleef bui ten een paar oogenblikken staan luisteren. De klank van de banjo kwam van rechts, ter wijl Legrand in de tegenovergestelde richting verdwenen was. Met een laatsten blik op de onbeweeglijke gestalten van de dragers glipte ze onhoorbaar achter de tenten om het woud in. In een paar minuten had ze het kamp uit het oog verloren. Onder de boomen was het donkerder dan zij gedacht had, maar van tijd tot tijd waren er open plekken, die helder door de maan verlicht werden. De banjospeler had gelukkig zijn spel nog niet gestaakt en ze kon zich op het geluid oriënteeren. Het terrein begon langzamerhand te stij gen. De boomen stonden verder van elkaar en met behulp van het maanlicht kon ze sneller vooruit komen. Betrekkelijk spoedig stond ze op den top van een lange heuveirij, welke dwars door het woud scheen te loopen. Er woei een lichte wind, die de bladeren even deed ritselen en den stillen nacht vervulde met een licht geruisch. Toen werd ze er zich plotseling van bewust, dat het getokkel van de banjo had opgehouden en een gevoel van oneindige verlatenheid beving haar. In de verte begonnen de trommels weer zacht te roffelen alsof ze spotten met haar wanhoop. Legrand was ongetwijfeld den kant opge gaan van het negerdorp, waar het geluid van daan kwam; en nu was het alsof ze gedwon gen zou worden ook die richting uit te gaan, want ze zou den weg naar het kamp zeker niet terug vinden. Het geluid zwol aan, tot het tenslotte was of alle trommels van de wereld daar samenklonken in een allesoverstemmend geroffel. Daarna werd het weer zachter tot het een vaag verwijderd gerommel leek van een af drijvende onweersbui en tenslotte stierf het geheel weg. Op hetzelfde oogenbiik klonk door het ge bladerte weer het luchtige gepingel van de banjo. Ze merkte, dat het geluid met den wind meekwam. Ze draaide zich om met het ge zicht in den wind en zag tóen plotseling een kleine lichtplek beneden zich in de duisternis. Dat was een kampvuur. Ze holde verheugd den heuvel af, geleid door den gloed van het vuur en het geluid van de banjo. Het licht werd helderder. De banjo tinkelde vroolijk door en het duurde niet lang of ze kon den speler zien zitten in den lichtkring van het vuur. Nog steeds rende ze. De gestalte van den speler werd steeds duidelijker, toen hield de muziek plotseling op. De man liet zijn banjo vallen en strekte haastig de hand uit. In minder dan geen tijd stond hij rechtop bij het vuur met iets in zijn handen; iets dat glinsterde in het licht van het vuur: een ge weer. Ze slaakte even een kreet van angst bij de gedachte, dat de man haar voor een nach telijken aanvaller zou houden en zou schieten. Maar bij het hooren van die angstige meis jesstem liet de man bij het vuur zijn geweer zakken en hij staarde haar verbaasd aan toen ernstig gezicht zich onderzoekend over haar kwam. Ze holde regelrecht op hem toe, ze ving even den verwonderden blik op van een groo ten gebaarden man en zakte toen snikkend en uitgeput in elkaar. Het volgende dat Honor zich herinnerde, was een prettig klinkende stem, die met zach- ten aandrang zei: Hier drink dit op, maar langzaam aan. Iemand hield een tinnen beker aan haar lippen en machinaal dronk ze den kroes leeg. De drank deed haar wonderlijk goed en ze ontdekte, dat-ze óp den grond' lag terwijl een ednstig gezicht zich onderzoekend over haar heenboog. Ze maakte een kleine beweging en de oogen boven haar werden minder ernstig en begonnen te glimlachen. Beter? zei hij. Prachtig. Blijf nog maar even liggen. Tijd genoeg. Hier is nog wat whisky. Ze gehoorzaamde zwijgend als een kind. maar al dien tijd was ze zich bewust van die rragende, onderzoekende uitdrukkinug in zijn oogen. Een paar minuten gingen voorbij. Haar hart begon onrustiger te kloppen; ze werd zich be wust van de warmte van zijn hand op haai' arm en haar schouders, en blozend maakte ze een beweging om op te staan. Hij richtte zich op, lichtte haar op alsof ze een veertje was en zette haar op haar voeten. Toen, terwijl hij haar ondersteunde, zei hij rustig: Vertel me alles. Zijn stem, zijn manier van doen, stelden haar gerust en ze begon haar verhaal haas tig, een beetje onsamenhangend en nog voor ze geëindigd had viel hij haar in de rede. Wie is die man? De man, voor wien u bang bent, bedoel ik? Hij noemt zich Jules Legerand. Aha! Kent u hem? vroeg ze haastig. Ik heb hem nooit ontmoet. Maar zijn reputatie iswelmeer dan slecht. U zou beter doen u niet verder met hem in te laten en uw echtgenoot ook niet.,.. (Speciale News-Chrnicle-A.N.P.dienst) President Roo.sevelts Boodschap is in Italië met een ijzig stilzwijgen begroet, zoowel door de pers als in officieele kringen. Het eenige blad. dat commentaar geeft, is liet Pauselijke blad, de Osservatore Romano, dat er zich pessimistisch over uitlaat. Daar het overzicht van de redevoering verkort werd weergegeven en alle minder welkome zinnen er uit waren geschrapt, gaat het Italiaan sche volk, dat gewend is aan stormachtige en hevige commentaren van den Duce, er schou derophalend aan voorbij. In gezaghebbende kringen verneemt men, dat de boodschap van president Roosevelt geen slechten indruk heeft gemaakt; men had, integendeel, een kraachtiger aantal maatregelen van hem ver wacht. Aan den anderen kant wijst men er op, dat de volledige tekst nog steeds niet be kend is, zoodat het commentaar niet zoo zeer op feiten als wel op gissingen berust. En wat Italië erg hindert, is het stijfkoppig niet willen begrijpen van de zaak, waarvoor Italië vecht, en het gebrek aan commentaren in het buitenland op de gruweldaden, waar van Abessynië wordt beschuldigd. Men is van meening, dat, indien het buiten land voortgaat met critiek op Italië uit te oefenen, maar Abessynische gruweldaden ge publiceerd zullen worden, die de Italiaansche regeering tot nu toe geheim heeft gehouden, om de Italiaansche vrouwen niet te veront rusten, daar men bang is, dat het openbaar maken van de barbaarsche verminkingen van Italiaansche soldaten een demoraliseerenden invloed op de bevolking zou kunnen hebben en tot een heftige anti-oorlogsstemming zou kunnen leiden. Inmiddels is de perscampagne tegen Enge land weer ingezet. De campagne voor stren gere strijdmethoden tegenover Abessynië is tijdelijk stopgezet en vandaag is Engeland weer het meest geliefde object, speciaal in ver band met de actie aan den kant van Kenya. Gay da is eveneens zeer slecht te spreken en dringt in zijn blad op ïtalië's uittreden uit den Volkenbond aan: De atmosfeer te Genève is onverdraaglijk voor Italië. Van alle kanten wordt gevraagd waarom het dit instituut niet verlaat, doch het antwoord luidt, dat Ialië lid zal blijven, zoo lang het de kracht heeft weerstand te bieden en zoodoende te verhin deren dat de verwikkelde toestand in Europa, die door het Italiaansch-Abessynisch conflict is ontstaan, niet nog verwarder wordt. Maar er is een grens aan allen weerstand en alles drijft Italië op het oogenbiik naar die grens. (Copyright News Chronicle A. N. P.). TROONOPVOLGER IN ANNAM GEBOREN. De gouverneur-generaal van Indo-China, deelde mede, dat Zaterdag een troonopvolger in Annam is geboren. De Fransche minister van Koloniën heeft het Keizerlijk echtpaar de gelukwenschen van de Fransche regeering doen toekomen. Engeland. De stand der militaire besprekingen. in een bericht inzake de besprekingen tus schen de staven van leger, vloot en luchtmacht van Frankrijk en Engeland schrijft de Parij- sche correspondent van de Manchester Guardian, dat tot nu toe alleen tusschen de marinestaven een overeenkomst is bereikt, terwijl de besprekingen van de staven van leger en luchtmacht nog in het beginstadium zijn. DmtscMamd. Sterke beperking met het reis- verkeer met Zwitserland. De Rijksregeering heeft naar het D. N. B. bekend maakt, besloten het verstrekken van reisvergunningen naar Zwitserland te staken. Dit besluit moet worden gezien als een gevolg van de beperking van het Duitsche reizigers verkeer door de Zwitsersche regeering. De Duitsche regeering achtte dezen beperkenden maatregel onvereenigbaar met de destijds gel dende overeenkomst inzake het reizigersver keer. De reizen voor verblijf in sanatoria, studie- of onderwijsinrichtingen vallen niet onder deze verordening. De voor dergelijke reizen benoodigde vergunningen worden door de be voegde deviezen'centrales verstrekt. Sir George Mannering is mijn echtge noot niet, viel ze hem snel in de rede. Sir GeorgeWat? De woorden klonken bruusk en verrieden groote verbazing. Sir George Mannering, antwoordde ze. Kent u hem? Neen, zei hij na een korte stilte, en in het schijnsel van het vuur kon ze zien, dat er een aarzelende uitdrukking op zijn gezicht lag. Ik ken hem niet. Is hij deikeh.. ik bedoel is hij erg ziek? Honor voelde dat hij iets anders had wil len vragen, en terwijl ze hem antwoordde vroeg ze zich af wat hij had willen vragen. —Hij heeft de koorts. Hij is niet in staat iets te doen en ik geloof zeker, dat Legrand van plan is daarvan op de een of andere ma nier misbruik te maken. De man knikte. Dat lijkt mij wel bijna zeker. Toen vroeg hij opeens: Wat wilt u dat ik voor u doe? Mij helpen Sir Georgfe weg te krijgen van Legrand en ons naar M'Buba te bren gen. Maar u kent mij niet, viel hij haar in de rede. Ik zou wel eens van hetzelfde soort kunnen zijn als Legrand. U? Neen! .(Wordt vervolgd.);

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2