HET NIEUWE AVONDBLAD 2Ie JAARGANG No. 53 DINSDAG 7 JANUARI 1935 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Dammers Er wordt tegenwoordig wèl zwaar gedacht in dit land. Na den strijd om het wereldkam pioenschap schaken beleven we er thans een om het wereldkampioenschap dammen. Weer bestrijden een Nederlander en een Franseh man elkaar. Aljechin was eigenlijk een Rus, tot Fransehman genaturaliseerd. Raichenbach heeft een wel erg Duitsch klinkenden naam. Nu doet dat er niet zooveel toe, want er zijn ook zooveel Hollanders met Duitsche en Fransche namen, maar wij worden er toch weer aan herinnerd hoe internationaal de samenstelling van het Fransche volk is. Het zit vol met Ttalianen, Polen, Vlamingen, Rus sen, Duitsehers en wat al niet meer. Dit pro ces werkt al zoo lang, dat 'de rassenvermen gingen er talloos zijn. Eigenlijk is het 't meest internationale volk van Europa, en dat is eigenaardig als men bedenkt dat het zich voortdurend bedreigd voelt en als-maar-door om sécurité, veiligheid, roept. Enfin, daar komen we nog wel eens op terug. Het wereldkampioenschap schaak- denken op deze internationale natie veroverd hebbende, trachten „wij" thans, ook het we reldkampioenschap dam-denken eraan te ont futselen. Verleden jaar is dat al geprobeerd door Keiler. Het lukte niet. Nu zijn we aan de start verschenen met Vos, die een jaar of twintig ouder is dan zijn tegenstander Raichenbach. In de schaakmatch deed zich zoo ongeveer het omgekeerde geval voor: onze man, Euwe, was veel jonger dan de wereldkampioen Aljechin. Dit ziet er voor de kans op den damtitel dus niet zoo hoopvol uit. Wel is blijkbaar bij deze denkspelen de jeugd in het algemeen niet de leidende groep er zitten veel meer ouderen dan jongeren onder de grootmeesters maar als de wereldkampioen een jonge man is moet een veel oudere uitdager toch wel eenigszins tegenover hem in het nadeel zijn. De schakers speelden dertig partijen, de dammers bepalen zich tot twintig. Er zijn nu vier gespeeld, waarvan Raichenbach de eerste gewonnen heeft en de overige drie remise geworden zijn, zoodat de jonge Fransehman thans leidt met 53. De dam mers rekenen namelijk twee punten voor een gewonnen partij en éen voor een remise; de schakers noteeren respectievelijk een punt en een halve. Dit wereldkampioenschap is soberder van omlijsting dan dat der schakers. Het ken merkt zich door uiterlijken eenvoud. Dat be gint al bij het spel zelf. Die nuchtere ronde damschijven, gelijkvormig als ze zijn, missen de fantastische verscheidenheid van de fi guren des schaakspels totaal. Ook zit er heel wat minder litteratuur aan vast. en wordt de leek niet de leek niet duizelig gemaakt met geleerdhe den als geweigerde dame-gambieten, rocha- des, Fransche en Siciliaansche partijen, Caro-Kann opening, Rubinstein-variant en zoo meer. Bij het schaak-kampioenschap leek het eenige eenvoudige de persoon van Euwe te zijn, en vroeg men zich wel eens af hoe hij zich eigenlijk zou voelen temidden van het cosmopolitische gezelschap, dat zich om den strijd verdrong. Zijn nuchterheid en zijn onmiskenbaar gevoel voor humor stelden hem blijkbaar in staat, het met volkomen gelijkmoedigheid te verwerken. Het dammen, zijn centra vindend in Frank rijk en Nederland, is ook in dit opzicht veel soberder. Het wordt niet omzwermd door Russen, Tsjecho-Slowaken, Cubanen, Honga ren en zoo meer. Men hoeft geen polyglot te zijn om zich in dit gezelschap als een waardig Nederlander, trotsch op zijn talenkennis, te gedragen. En er zijn ook geen Siameesche of andere katten bij, terwijl blijkbaar niemand incidenten verwacht. En wat krijgen we na dit wereldkampioen schap? Dat der bridgers misschien? Ook dat nog? R. P. De kustvisscherij. En de visscherij in het IJselmeer in November IJMUIDEN BUREAU VOOR ARBEIDSRECHT VAN DEN CHR. BESTURENBOND. Door den Chr. Besturenbond wordt a.s. Zaterdag een Bureau voor Arbeidsrecht ge opend. De heer Kuijser, technisch ambtenaar bij de Hoogovens zal als rechtskundig advi seur optreden. Van a.s. Zaterdag af en vervolgens eiken Zaterdag om de veertien dagen zal er zitting worden gehouden van 3 tot 4 uur in een der lokalen van het Hervormd Vereenigingsge- bouw aan de Kal verstraat. WIJDINGSAVOND. Donderdag 9 Januari a.s. zal in het kerk gebouw der Geref. Kerk een wijdingsavond plaats vinden, die uitgaat van het Anti communistisch Verbond in Nederland. Spreker zal zijn de heer H. A. Sterk uit Soest met het onderwerp: „In den smelt kroes der beproeving". ..Wat de kerk des Heeren in Rusland wedervaart". Lichtbeelden zullen het gesprokene toe lichten. De Af deeling Visscherijen van het Departe ment van Landbouw en Visscherij deelt het volgende mede omtrent de kustvisscherij en de visscherij in het IJsselmeer, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand November 1934. De weersgesteldheid was voor de uitoefe ning der visscherij enkele malen te ruw. In de Lauwerzee en den Dollart en de Zuid- hollandsche stroomen en zeegaten werd de visscherij drukker, in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee daarentegen iets minder druk uitgeoefend dan in November 1934. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Lauwerzee en den Dollart en de Zuid hollandsche stroomen en zeegaten waren be ter, in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en het IJsselmeer daarentegen minder goed dan in November van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroeg n.l. volgens voorloopige opgave respectievelijk in de Lauwerzee en den Dollart 1.026.120 (479.078) K.G. en f 11.033 (f7.823), in de Waddenzee en het niet- afgesloten gedeelte van de Zuiderzee 2.962.996 (3.324.629) K.G. en f44.940 (f 57.943), in 't IJs selmeer 49.412 102.295) K.G. en f14.889 (f22.976), in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten 247.802 (200.228) K.G. en f24.918 (f 20.254). Uit Zeeland werden verzonden 1.061.863 (1.778.820) oesters ter waarde van f45.659 (f67.217) en 4.943.440 (5.370.000) K.G. mosselen ter waarde van f 98.010 (f57.944). In het IJsselmeer leverde de aalvisscherij nog slechts geringe vangsten op. De botvis- scherij was van geen beteekenis. De vangsten der spieringvisschers met sleepnetten waren, behalve in de tweede week der maand tus schen Harderwijk en Bunschoten, weinig be vredigend. De spiering was tamelijk mooi van stuk, doch de prijs was niet hoog. Tevens werd met dit visch tuig nog baars gevangen, die over het algemeen groot van stuk was. De vangsten met bleisleepnetten waren weinig loonend. In de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee werd met de kom men zeer weinig haring gevangen, doch ta melijk veel spiering. Met haringfuiken, won- derkuil en staande haringnetten werd even eens weinig haring gevangen. De vangsten van bot met het hoekwant, de staande netten en de botkor waren niet loonend. De aalvis scherij werd wegens de slechte vangsten be ëindigd. Een enkelen dag werd nog met den wonderkuil op schardijn gevischt. doch ook. hier was het resultaat slecht. Een 25-tal vaar tuigen van Den Helder en Texel oefenden de visscherij uit op garnalen, welke gekookt wer den afgeleverd. De Texelsche vaartuigen visch ten voor den export, terwijl de vaartuigen van Den Helder meer op bestellingen en voor venters vischten. Het garnalennest werd aan de drogerij te Oudeschild afgeleverd. Verder werd nog door ongeveer 35 vaartuigen op garnalen voor de Amsterdamsche markt ge vischt. Van de oesterperceelen werden onge veer 5000 K.G. oesters afgevischt en naar Zee land vervoerd. Van de mosselperceelen werden 900 balen afgevischt voor de Rotterdamsche markt. Van de natuurbanken werd zoowel voor den export naar Engeland als voor het binnenland gevischt. De visscherij op mosse len voor eendeiivoedeir ondervond eenige ma len den ongunstigen invloed van het ruwe weder. De uitkomsten der wulkenvisscherij in Texelstroom waren tamelijk bevredigend, doch rond Wieringen werd minder gevangen dan de vorige maand. De visscherij op ali kruiken was van zeer weinig beteekenis. In de Lauwerzee verliep de garnalen vissche rij gunstig. Er konden goede vangsten ge maakt worden, terwijl de kwaliteit eveneens goed was. In het laatste der maand werd met edii raamkuil wat haring en veel bliek, welke laatste aan de vischdrogerijen werd afgele verd, gevangen. In den Dollart en de Eems werd de garna- lenvisscherij in de tweede helft der maand wegens de slechte vangsten beëindigd. In de Zuidhollandsche stroomen werd met de ankerkuilen tamelijk goed spiering en ook nog al wat bolk gevangen, terwijl de vangsten met de spieringdrijfnetten over het algemeen ook vrij bevredigend waren. De botvisscherij leverde slechts weinig op. Van de garnalen- visschers vischten velen in de buurt van Sche- veningen en IJmuiden, waar vrij veel garnalen werden gevangen, doch ook anderen, die meer Zuidwaarts buiten het Goereesche gat visch ten, maakten daar goede vangsten. Aangezien de pellerijen tegen den winter veel garnalen inmaken en daardoor vrijwel onbeperkt kon worden aangevoerd, was de visscherij deze maand vrij goed loonend. P.A.L.V.U. De Arbeiders Tooneelvereeniging P.A.L.V.U. geeft Dinsdag 14 Januari een tooneelavond in het gebouw „De Dood". Opgevoerd zal worden „De Ridder van den Kouseband." NIEUWE SLUISMEESTER. Wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd is aan den heer E. J. Ja cobs, sluismeester der Noordzeesluizen alhier, eervol ontslag verleend. De heer Jacobs, die geruimen tijd ongesteld is, heeft zich te Val kenswaard gevestigd. Tot zijn opvolger is benoemd de heer J. Bakker, thans hulpsiuismeester alhier. R. K. ONDERWIJS. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool aan het Tasmanplein alhier is be noemd de heer J. Hilt, wachtgelder te Rotter dam. Visscherynieuws in een notedop. Ansjovis-voorraad. De voorraad ansjovis per 1 Januari j.l. opgeslagen in de kelders en pak huizen van de Coöp. Ansjovisverkoopvereeni- ging te Amsterdam bedroeg 635 ankers 1935er, 1467 ankers 1934er, 3846 ankers en 15 tonnen 1933er, 877 ankers 1932er, 16893 ankers en 315 tonnen 1931er, 21281 ankers en 461 tonnen 1930er, 1407 ankers 1929er, 525 ankers 1927er, 999 ankers 1926er en 12 ankers 1925er. De totale voorraad bedroeg 47940 ankers en 791 tonnen. De markt is onveranderd. Vischomzet in Oostende. De vischomzet te Oostende van Vrijdag 27 December tot en met Dinsdag 31 December bedroeg 1.294.629 fr. IJMUIDER BOYS—BOSCHDUIVELS. Haar na rust prachtig in vorm zijnde voor hoede heelt IJmuider Boys de eerste overwin ning bezorgd. In de eerste helft was het ver toonde spel aan beide kanten matig; Bosch- duivels was de minst slechte, zoodat de 20 voorsprong met rust (onhoudbare doelpun ten van Kruiswijk) niet onverdiend was. Ook in de tweede helft leek het aanvankelijk, dat de Boschduivels met de eer zouden gaan strij ken, maar toen na een kwartier Filarski voor het doel der IJmuiden-Oostenaren werd „ge vloerd" en Jacobs uit den vrijen trap met een prachtig schot den achterstand verkleinde was dit het sein voor een IJmuider Boys-of fensief. Er was op het laatst nog maar één elftal dat speelde en dat was de club van de Centrale Werkplaats. Keeper Van Veen was evenwel in uitste kenden vorm; kogels van Jacobs en Gjaltema stopte hij meesterlijk en aan hem is deze ne derlaag zeker niet te wijten. De IJmuider Boys-voorhoede speelde uit stekend samen, het schot van Jacobs vooral was uiterst gevaarlijk, zoodat de Boschdui- vels-achterhoede ondanks haar taai verde digen niet kon verhinderen, dat de Boys nog viermaal wisten te scoren. Rechtsbinnen Ja cobs, had met zijn vijf doelpunten het leeu wenaandeel in deze overwinning. Zoo spelend zal IJmuider Boys zich in de bekerwedstrijden zeker doen gelden. GEREFORMEERDE EVANGELISATIE De Gereformeerde Evangelisatie Commis sie IJmuiden-Oost zal voortaan eiken Zondag avond 8 uur evangelisatie-samenkomsten houden in het voormalige kerkgebouw aan de Willebror ds traat ER LAG EEN RIJWIEL IN DE SLOOT. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen betreffende een heeren rijwiel, dat is gevonden in een sloot langs de betonweg naar Amsterdam. TER BEUGVISSCHERIJ UITGEVAREN. Van Vlaardingen is het eerste schip ter beugvisscherij uitgevaren n 1. de VL 195 van de Reederij Hoogendijk. Deze week zullen van dezelfde reederij nog vertrekken de VL 114 en de VL 199. Het is te hopen dat de resultaten dit jaar beter mogen zijn dan het vorig win terseizoen. PERSONALIA De rijksveldwachter M. Rol is met ingang van gisteren overgeplaatst van Kwadijk naar IJmuiden. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen te-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van L. Parlevliet Dzn., te Katwijk aan Zee en L. Parlevliet Nzn., te IJmuiden, om vergunning tot het oprichten van een ijsberg plaats met gelegenheid tot het breken van ijs, waarin geplaatst zullen worden 4 electromo- toren, in de perceelen Middenhavenstraat nos. 38 en 40 te IJmuiden. Op Maandag 20 Januari 1936. des voormid dags te elf uur, zal ten gemeentehuize gele genheid bestaan om bezwaren tegen dat ver zoek in te brengen en mondeling en schrifte lijk toe te lichten. De vechtpartij aan den Stationsweg. De caféhouder kreeg een messteek in den rug. Omtrent de hevige vechtpartij, die Zon dagavond omstreeks 12 uur in het café van den heer R. aan den Stationsweg ontstond, vernemen wij nog nader, dat eenige cafébe zoekers de oorzaak van het tumult waren. In de bij dit café behoorende zaal was na afloop van aldaar gehouden worstelwedstrijden bal. Toen de caféhouder ende agent L. de gelag kamer wilden ontruimen, werd hen dit be let. Een hevige vechtpartij was hiervan het- gevolg. Eenige der belhamels smeten een zware tafel, die midden in de zaal stond in den hoek. Leden van de worstelclub Hercules snelden den agent en den caféhouder, die niet tegen de overmacht opgewassen waren te hulp en met vereende krachten slaagde men er in, de raddraaiers uit het café te krij.- gen. Tijdens de worsteling kreeg de agent L. een hevigen klap op het achterhoofd, die hem vermoedelijk met een tafelpoot of een ander hard voorwerp werd toegebracht. Eenige agenten van het Willemsplein stonden hun collega's van IJmuiden-Oost bij. Toen de grootste drukte voorbij was kwam de heer R. tot de ontdekking dat er bloed door zijn kleeren kwam. Het bleek, dat hij een flinke steek wond in de zij had bekomen. Vermoe delijk was de messteek hem toege bracht, toen hij een der herriemakers naar buiten werkte. Gelukkig was de steek hem in benedenwaartsche rich ting toegebracht. Was het andersom geweest, dan zouden zeker edele dee- len zijn geraakt. Gisteren zijn nog twee personen gearres teerd, n.l. van A. en B. INBRAAK. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in den muziekwinkel van den heer van H. aan de Meervlietstraat. Men heeft zich met behulp van een valschen sleu tel toegang tot het magazijn verschaft. De buit bestond uit een radiotoestel. De heer van H. was niet tegen inbraak ver zekerd. GELEGENHEID TOT PERSOONLIJKE KENNISMAKING MET DE ECHCTGENOOTE VAN DEN BURGEMEESTER. Mevrouw Kwint geboren Wiersum zal gaarne ontvangen in hotel Velserbeek, op Donderdag 16 Januari a.s., na des namid dags 3 uur. VELSER JONGEREN BOND. Men schrijft ons; Toen in 1932 hier door een lezing getracht werd het „Driehoekswerk" te introduceeren bleek hiervoor niet voldoende animo te be staan. Algemeen werd gevoeld, dat dit werk. dat alleen ingesteld was op meisjes, niet in een behoefte zou voorzien. Anders was het echter toen eenigen tijd daarna een filmavond gehouden werd van de A.M.V.J. In aansluiting op dezen filmavond werd door den toenmaligen predikant Ds. J. Th. Meyer de Velser Jongeren Bond opgericht. Een aparte afdeeling voor meisjes en jongens werd gevormd, welke resp. zich met gymnastiek en voetballen bezighiel den. Het bleef echter zoeken, den juisten weg te vinden. De voetbalafdeeling kon zich in blij vende belangstelling verheugen, voor de andere afdeeling was het vaak moeilijk het juiste te vinden. Tenslotte bleek, dat een wandelclub, korfbalclub, litteraire kring waaraan door jon gens en meisjes werd deelgenomen, vrijwel met de wenschen overeenkwamen. Van het begin af worden steeds weekends in andere plaatsen gehouden. De uitbreiding van het werk deed tenslotte de behoefte aan een eigen clublokaal ontstaan. Door de sluiting van het Herv. Oudeliedentehuis werd men in de ge legenheid gesteld hierin het centrum van het werk onder te brengen. Donderdagavond 9 Januari zal het lokaal in gebruik worden ge nomen. Hoewel zeer bescheiden, wil men dezen avond toch een eenigszins feestelijk karakter geven. Ds. J. Th. Meyer zal de opening bij wonen. Worstelwedstrijden. Hercules wint van De Halter, Utrecht. Onder groote belangstelling vonden Zon dagavond in ,Het Wapen van Velsen" wor stelwedstrijden plaats tusschen de Kracht- sportvereenigingen „De Halter" Utrecht en „Hercules" alhier. De uitslag was. dat Hercules met 26 straf- punten den wedstrijd won. De Halter had 40 straf punten. De gedetailleerde uitslag is als volgt: le ronde: De HalterHercules. J. de NijsH. Minneboo J. GerwigP. van Ombergen J. VisserW. Schaap BorgsteinG. v. d. Bogaerde W. HooftH. Schenk A. KoningJ. v. d. Acker H. HooftJ. Borm A. v. d. Linden—T. v. d. Sluis NijhuisG. Dorczok H. J. SluijkJ. Kossen De NijsA. de Waard 2e Ronde: De NijsVan Ombergen GerwigMinneboo BorgsteinW. Schaap Visserv. d. Bogaerde W. Hooftv. d. Acker Koning—Schenk H. Hooftv. d. Sluis v. d. Lir.denBorm NijhuisDorczak SluijkDe Waard De NijsKossen 3—0 3—0 3—0 2—1 3—0 3—0 1—2 1—2 3—0 0—3 0—3 2—1 3—0 2—1 0—3 3—0 2—1 0-3 3—0 3—0 0—3 0—3 VOOR HET PLAN VAN DEN ARBEID. A.s. Donderdagavond vindt in de Bioscoop „De Pont" een ..Plan-mobilisatieavond" plaats. Als spreker zal optreden de heer A. Hillebregt, lid van het hoofdbestuur van den Bakkers- gezellenbond. Verder zal de bekende anti oorlogsfilm „Niemandsland" worden ver toond. Amerikaansche Senatoren eischen scherper neutraliteits- maatregelen. Voorstel uit het onderzoek der commissie Nye voortgekomen. NEW YORK. 6 Jan. (Reuter). De senatoren Nye, Clark en het lid van het Huis van Afgevaardigden, Mave rick, hebben heden in het Huis een nieuw wetsontwerp tot neutraliteit van de Ver. Staten ingediend, waarvan de bepalingen scherper zijn dan van het ontwerp van de regeering. Het voornaamste verschil met het regee- ringsontwerp is dat men dwingende voor schriften zoekt in geval van een conflict en niet de macht aan den president laat. Het nieuwe ontwerp legt ook een automatisch em bargo op wapenen, in geval van een conflict. Ten aanzien van den uitvoer van oorlogsmate- rieel wordt voorgesteld een contingent vast te stellen gebaseerd op het gemiddelde van de laatste vijf jaar voor den oorlog. Ook de com- mercieele credieten aan oorlogvoerenden wor den bij dit ontwerp geschrapt. Verder wordt aan Amerikanen verboden in de gevechtszone te reizen met enkele uitzon deringen, terwijl goederen, gezonden aan oorlogvoerenden, varen op risico van de be trokken regeering. Deze strenge maatregelen vinden hun oorsprong in het onderzoek van de munitie-enquêtecommissie, waarvan Nye voorzitter is. Deze commissie moet morgen een rapport indienen over de actie van Morgan in de periode, welke voorafging aan het deel nemen van de Ver. Staten aan den oorlog. Door het voortdurende regenweer wordt in Frankrijk groote schade aangericht. Hierboven een foto van een aardstorting in de omgeving van Versailles, waarbij vier personen om het leven zijn gekomen. MEJ. C. A. VAN WICKEVOORT CROMMELIN t Zondag is te Bloemendaal de bekende be woonster van het buiten „Wildhoef", mej. C. A. van Wickevoort Crommelin op 79 jarigen leeftijd overleden. Zij woonde vroeger in Haar lem en vestigde zich in 1920 metterwoon op haar buiten aan den Kennemer Weg te Bloe mendaal. Mej. Van Wickevoort Crommelin was een bekende en milde helpster op het gebied van armenzorg en liefdadigheid. Reeds als kind voelde zij zich tot het werk voor hulp aan noodlijdenden en armen aangetrokken en ge durende haar heele leven heeft zij zich aan dezen arbeid gewijd met een natuurlijke be scheidenheid, die haar bemind maakte bij iedere particulier en bij de tallooze instellin gen. die zij hielp, en bij allen met wie zij sa menwerkte. Zij was eereregentes van de Ned. Herv. Bewaarschool aan den Burgwal te Haar lem, bestuurslid van het Witte Kruis te Bloe mendaal en van af de oprichting van de Ne- derlandsche Evangelisatie Vereeniging was zij lid dezer vereeniging. In IJmuiden nam zij het initiatief tot den Evangelisatie Arbeid en bleef steeds dit werk steunen. Ook van andere in stellingen voor Christelijke weldadigheid was zij lid. Mej. Van Wickevoort Crommelin was steeds een groot liefhebster van de natuur Zij bezat een groote kennis van fauna en flora. J Haar steun, maar vooral haar vriendelijke en eenvoudige persoonlijkheid zullen door zeer velen worden gemist. De begrafenis zal plaats vinden op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats te Bloemendaal op Donderdag, 9 Januari om 2 uur 's middags.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1