HET NIEUWE AVONDBLAD Van huizen-nood tot huiseigenaren-nood. 21e JAARGANG No. 54 WOENSDAG 8 JAN. 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week lü ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regeLs 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTIeN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zy 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim: 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval: f5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-. marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis ls niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam- IJMUIDEN. Nederlandsche Protestanten bond. Lezing Ds. C. C. de Kloet. Gisteravond heeft in de Doopsgezinde Kerk De>. C. C. de Kloet uit Purmerend een lezing gehouden over het onderwerp: „Vrijzinnigen en het geloof in de wonderverhalen". Na een inleiding van den heer W. F. Fournier, begon Ds. de Kloet te spreken over het feit, dat de Vrijzinnigen van heden anders tegenover de wonderen, vermeld in den Bijbel staan dan dit het geval was met het oude modernisme. Wonderen en wonderverhalen in den Bij bel, hiertusschen is voor spreker een groot verschil. Hierbij wees spreker op het ver- aehil over de opvatting der wonderverhalen, tusschen vrijzinnigen en rechtzinnigen. Bij de rechtzinnigen of orthodoxen vindt men even eens groepen, waarvan de een niet gelooft wat een andere groep als waarheid aanvaardt. Zoo gelooft bijv. de orthodoxe jood alleen aan de wonderverhalen van het O. Testament en niet aan die van het Nieuwe, terwijl een rechtzinnig Christen deze beide gelooft. Daar tegenover staat weer de R. Katholiek, die ook daarbij nog gelooft aan de wonderverhalen vermeld in de apocriefe boeken. Wat be treft de wonderen hierin gelooft ook een vrijzinnige, omdat door de wetenschap bewe zen is dat deze tot geen onmogelijkheden be hoeven te behoor en al kan men deze ook zoo maar niet verklaren. Ds. Kloet wilde zich echter eerst bij een viertal wonderverhalen bepalen. Er zijn er veel in den bijbel. Hij wilde twee behandelen uit het Oude en twee uit het Nieuwe Testament. Het eerste is het verhaal van Bileam met den sprekenden ezel. Spreker vestigde hierbij meer de aandacht op den verkeerden weg door Bileam ingeslagen dan op den ezel. De beteekenis van het- gaan op den verkeerden weg en de tegenhou ding door 't zwaard der gerechtigheid, bracht Ds. Kloet over op het menschelijk leven. Hij legde hierna den nadruk op het bewandelen van het slechte pad. Het tweede wonderver haal is dat van Simson. Deze wordt door de Orthodoxie vereerd als een Godsheld. Spreker noemde hem geen held. Het is niet anders dan een natuurkracht in wiens" persoon wij beschreven vinden het machtige, dat zich steeds weer in het Zonnestelsel openbaart. Komende bij het N. Testament begon spreker met het verhaal van Christus' geboorte in hetwelk hij nu juist geen verhaal, geschikt voor kinderen, ziet. In den herberg, een plaats v/aar men gewoon is genoegen te zoe ken maar waar men vindt ellende en jammer door 't glas, daar is geen plaats voor en vindt men geen Christus. Spreker vergeleek het heele leven met een herberg, waarin men geen Christus vindt. Al leen de eenzamen daarbuiten, de herders, zij verstonden de Godsprake, omdat zij niet in het geroezemoes van deze wereld vertoefden. Spreker stond bij het behandelen van deze vier wonderverhalen stil bij de, volgens hem, diepe beteekenis die er in ligt. Eveneens be sprak hij de bruiloft te Kana, waar Jezus water in wijn veranderde en daarna de vraag hoe staan vrijzinnigen tegenover de moge lijkheid van het wonder. Eertijds aanvaardde men dit zonder vragen. In het laatst dei- achttiende eeuw. toen men begon te spreken van onverbiddelijke ijzeren natuurwetten, wil de men ook deze wonderen, als in strijd zijnde met de natuur, niet aanvaarden. Alles, zoo zegt men, heeft zijn vastgestelde wetten die niet veranderd kunnen worden. Spreker wil echter erkennen, dat boven dit alles een God is die alles heeft geschapen en alles leidt door Zijn wil en Zijn geest. Indien dit zoo niet was, er ware geen plaats voor gebed of Godsver- eering. Er is leven zeide spreker en waar leven is, is vrijheid. Dit toonde hij aan met eenige voorbeelden, ontleend aan de natuur. De mensch staat in schepping boven alles wat de natuur betreft en boven deze de Almach tige. Het leven van God, die boven den mensch staat, is voor den mensch een wonder. Wij be grijpen Hem niet en daarom begrijpen wij Hem in Zijne werken niet. Voor spreker is het daarom een feit, dat als hij leest van wonde ren, als van een blinde die ziende werd. dit voor de wetenschap niet tot de onmogelijk heden behoort en waar hij toch de genezing niet begrijpt, blijft deze nochtans voor hem een wonder. Aan het einde van zijn rede kwam spreker tot de conclusie, dat geloof en wetenschap niet tegenover elkander staan maar juist deze twee tezamen kunnen en moeten gaan in betrekking tot de wonderen, verhaald in den Bijbel. GRATIA-PLATO. Daar de Kerstvacantie j.l. Dinsdag eindigde, zullen deze week de lessen en oefenings avonden voor alle afdeelingen op de vastge stelde dagen en uren worden hervat. In verband met het voornemen, binnen af- zienbaren tijd een openbare uitvoering te ge ven, vertrouwt het bestuur, dat alle leden en adspirantleden aanwezig zullen zijn om weder met frisschen moed te beginnen. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van C. L. Kolster, van beroep vischhandelaar, wonende te IJmuiden, om een verlof B, voor den ver koop van uitsluitend alcoholvrijen drank in de biljart- en leeszaal van het perceel Sluis plein no. 25, te IJmuiden. Vóór 21 Januari 1936 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. OM DEN IJMUIDER VOETBALBEKER. Zaterdag 18 Januari begint de competitie om den IJmuider Voetbalbeker. Aan deze com petitie nemen deel Boschduivels, D.W.S. 1 en 2, Enschedé, Hollandia, R.C.V.. Tubantia en IJmuider Boys. De leiding van deze competitie is in handen van de heeren H. Carton en J. J. E. van Baarsel. De wedstrijden zullen geleid worden door de scheidsrechters Van Beek, Van Schadewijk, Stam. Wichmann en De Wit. Voor de eerste helft der competitie zijn de wedstrijden als volgt vastgesteld: 18 Januari: D.W.S. 1—R.C.V. TubantiaHollandia. IJmuider BoysD.W.S. 2. BoschduivelsEnschedé. 25 Januari: BoschduivelsR.C.V. D.W.S. 1—IJmuider Boys. EnschedéHollandia. Tubantia—D.W.S. 2. 1 Februari: D.W.S. 1Enschedé. R.C.V.—D.W.S. 2. IJmuider BoysTubantia. HollandiaBoschduivels. 8 Februari: R.C.V.Enschedé. D.W.S. 2—Boschduivels. HollandiaIJmuider Boys. TubantiaD.W.S. I. 22 Februari: Tubantia—R.C.V. Hollandia—D.W.S. 2. EnschedéIJmuider Boys. BoschduivelsD.W.S. I. 29 Februari: 29 Februari: R.C.V.Hollandia. D.W.S. I—D.W.S. 2. IJmuider BoysBoschduivels. EnschedéTubantia. 7 Maart: IJmuider BoysR.C.V. D.W.S. 1—Hollandia. BoschduivelsTubantia. Enschedé—D.W.S. 2. DE VELSER HUISVROUW. De agenda van de af deeling Velsen-IJmui den van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen vermeldt het bijwonen van een electrische kookdemonstratie in het hoofd gebouw van het P.E.N. te Bloemendaal op Maandag 13 en Maandag 20 Januari en een lezing van Jhr. Dr. J. C. Mollerus te Haarlem over „Mijn Zeppelinreis naar Zuid Amerika", welke lezing door filmbeelden wordt verdui delijkt. Donderdag 16 en 30 Januari worden hand- werkmiddagen gehouden in Kennemerhof. BURGERLIJKE STAND. Bevallen; A. de Greef—Koning, d., Doodweg 51, Velsen. D. van der PlasSchaap, 2 z.. Mar conistraat 6, IJmuiden. J. C. H. UnkelSpaans, z., Fultonstraat 9, IJmuiden. A. PuntGroen, z., Bloemstraat 133rd., IJmuiden. C. C. M. OlivierMors, d., Tusschenbeeksweg 67, IJmui den. M. J. SintenieAlders, z., Terburgstraat 17, Santpoort. M. H. Molenaar—van Bakel, z., Biezenweg 75, Santpoort. Overleden: C. Brouwer, 82 j., wed. van A. N. van den Bronk, Bloemend.str.w. 114a, Sant poort. ONDERLINGE COMPETITIE D.C.IJ. De stand van de onderlinge competitie van D.C.IJ. is thans: lste klasse. gesp. gew. rem. verl. pnt. 1. Dukel 11 11 22 2 Leijte 6 3 2 1 8 3 Basstra 6 3 12 7 4 Suyk 5 3—2 6 5 Ott 7 2 2 3 6 6 Ligthart 8 2 2 4 6 7 Postma 6 13 2 5 8 De Boer 5 12 2 4 9 Kramer 3 1 2 2 10 Ba is 5—23 2 11 Smit 3—12 1 12 Kraay 5 14 1 2e klasse: 1 La ros 6 4 2 10 2 Smit 5 4 1 9 3 Dukel 7 3 3 1 9 4 Vrijhof 9 3 3 3 9 5 De Jong 6 3 2 1 8 6 v. d. Heyde 7 13 3 5 7 Postma 4 12 1 4 8 Koetsier 5 12 2 4 9 Buis 4 2 11 5 10 Post T 3 4 3 11 de Beurs 1 1 0 12 v. d. Velde 5 5 0 1 v. d. Sluis 2 v. d. Outenaar 3 Schager 4 van Straten 5 Brand 6 H. Visser 7 de Boer 8 Meyer 9 De Wilde 10 Schol 11 J. Visser 3e klasse: 4e klasse: 1 Snel 7 5 1 1 11 2 E. Broek 8 4 1 3 9 3 Visser 5 4 1 8 4 Chr. Bi'oek 6 4 2 8 5 v. d. Weerdl 6 3 1 2 7 6 v. d. Gaag 7 3 4 6 7 Postma 6 2 1 3 5 8 Ligthart 6 1 5 2 9 Schoons 1 X 0 2 Velsen telt thans 800 a 900 leegstaande woningen. In sommige straten de helft der woningen onbewoond. Velsen is, wat den woningbouw betreft, al-, tijd een bijzondere gemeente geweest. En is het ook thans nog. Hetgeen den lezer in het onderstaande zal worden aangetoond. In zekeren zin kan ook thans nog de ge meente als een agglomeratie beschouwd worden, ondanks dat er veel. ja zelfs heel veel in haar structuur veranderd is. Ook thans nog is Velsen in zekeren zin een geo grafisch monstrum, samengesteld als het is uit een aantal wooncentra. die te groot zijn voor een dorp en zeker als „stad" zouden kunnen worden aangeduid, als daartegen geen administratieve bezwaren zouden be staan. Maar een agglomeratie is het geble ven, alleen de deze agglomeratie vormende deelen zijn van niets meer dan gehuchten gegroeid tot wooncentra met een inwoner tal, waar menige eeuwenoude stad niet aan kan tippen. IJmuiden met z'n 28000 inwo ners, Velsen-Noord met c.a. 7000. Santpoort met c.a. 8000 zijn allang geen gehuchten of dorpen meer. Merkwaardig is het gegaan met den groei van de gemeente. IJmuiden en Velseroord groeiden naar- en later aanelkaar tot een wooncentrum van een nijvere bevolking in een tijd, dat er in het- visscherijbedrijf, het bouwbedrijf, de industrie werk was voor iedereen die werken wilde. En Santpoort ont wikkelde zich tot een wooncentrum voor fo rensen, renteniers enz. in een tijd, dat er voor honderden arbeiders geen weerk meer te vinden was. Er werd met ontemibaren ijver gebouwd. Maar het was een bouwen in overeenstem ming met de behoeften, voor zoover de bouwnijverheid bij machte was, de steeds stijgende vraag naar woongelegenheid bij te houden. Het aantal inwoners steeg in de goede jaren met 1000 a.2000 per jaar, het geen beteekende, dat in sommige jaren een kleine vijfhonderd gezinnen hun tenten in onze gemeente, in het bijzonder in IJmuiden opsloegen. Op een zeker oogenblik dreigde de boel spaak te zullen loopen door gebrek aan bouwgrond. Maar toen kocht de gemeente op 't psychologisch juiste oogenblik Velserbeek en daarbij een kostelijk stuk bouwterrein tusschen den Zeeweg en de spoorlijn, dat in recordtijd verkocht en volgebouwd werd. Kende onze gemeente jaren die moeilijk heden opleverden door een woningtekort met het logische gevolg: goede tijden voor den huiseigenaar, de crisis bracht andere tij den en andere omstandigheden: onderbe volking. De huizennood veranderde in huis eigenaren-nood. een nood, die In een be paald deel der gemeente verergerde, doordat in een ander deel men met versneld tempo den woningbouw voortzette. Dat andere deel is Velsen, waar, ook al door verschillende omstandigheden de wo ningbouw geen rekening had gehouden met de behoeften Velsen-Noord bleef jaren lang. door ge brek aan bouwterrein voor particulieren wo ningbouw „achterlijk", waardoor velen, die hun werkkring ten Noorden van het Noord zeekanaal hadden, genoodzaakt waren ten Zuiden daarvan te wonen. Maar de laatste jaren is er iets veranderd. Er kwamen vele hectaren bouwterrein be schikbaar en de woningen verrezen er als paddestoelen uit den grond, woningen die bovendien, gebouwd in een tijd van laag conjunctuur, goedkoop verhuurd konden worden. De fout van vroegere jaren wreekte zich. Tientallen, wellicht honderden gezinnen trokken het kanaal over en vestigden zich in Velsen-Noord. Zij lieten in IJmuiden leege woningen achter. IJmuiden is zichzelf over den kop gegroeid, is topzwaar geworden. Natuurlijk niet alleen door den trek naar het Noorden. Ook an dere oorzaken kunnen worden aangewezen voor de ontvolking van dit deel van de ge meente; zoo speelt de verhuis-woede van vele ingezetenen hierbij een groote rol, het geen natuurlijk op het totaal aantal leeg staande woningen geen invloed uitoefent. Inmiddels heeft het euvel der leeg staande woningen een catastrofalen omvang aangenomen, vooral in het deel van IJmuiden be-Oosten den Watertoren. Het begint al in de Plan ciusstraat en de De Ruyterstraat en eindigt pas daar, waar IJmuiden ein digt, d.w.z. aan de Leeuweriklaan enz. In dit deel der gemeente kan men dan ook 't grootste aantal leeg staande woningen vinden van het totale aantal, dat we voor de ge- heele gemeente gerust op 800 a 900 durven te schatten. Zulks aan de hand van het aantal van verleden jaar, dat c.a. 700 bedroeg en rekening houdende met den nieuwbouw, die bestond uit c.a. 550 woningen. Meer indruk dan deze cijfers zal onge twijfeld het volgende staatje geven, waarin een aantal straten in IJmuiden-Oost wor den genoemd met daar acht/er het totale aantal woningen en het aantal leegstaande: Straat aantal waarvan woningen ledig Planciusstraat (oud ged.) 45 14 Acaciastraat 43 9 Cypressenstraat 45 22 Ahornstraat 44) 10 Lindenstraat 30 6 Fazantenlaan 52 18 Elzenstraat 38 11 Meeuwenlaan 56 13 Platanenstraat 43 12 Sparrenstraat 20 5 Kastanjestraat 40 20 Tusschenbeeksweg (Z.Z.) 30 14 Berkenstraat 44 12 K. Zegelstraat 24 10 We hebben zeker niet te veel gezegd met te spreken van een onrustbarend verschijn sel. In een paar straten is de helft van alle huizen onbewoond. En dat is nog niet alles. Een rondwandeling in de omgeving van de Casembrootstraat met de dichtgetimmerde woningen in de De Ruijterstraat. Van Speijk straat enz., woningen die straks alleen nog maar goed zijn voor den slooper, zal ieder een de overtuiging bijbrengen, dat ook hier van een catastrofe gespoken kan worden. Staan er thans 800 a 900 woningen ledig, dit aantal zal spoedig met ettelijke tiental len vermeerderen. Want er wordt lustig voortgebouwd in onze gemeente. Knusse, goedkoope huisjes met glas-in-lood en voorts voorzien van alle gemakken naderen bij tientallen hun voltooiing en zullen op hun beurt de verhuislust opwekken van velen, die thans in een huisje wonen, dat tegen een van den jaargang 19351936 niet kan wedijveren. HOORNSCHE VLEESCHHAL. Dezer dagen had in perceel Pres. Steyn- straat 64 de opening plaats van de Hoornsche Vleeschhal. Blijkens de in dit blad voorko mende advertentie wordt hier uitsluitend eigen geslacht rundvleesch verkocht. De kracht van deze zaak is het verkoopen van le kwaliteit tegen den laagsten prijs. Wat be treft de inrichting der nieuwe zaak hierover kunnen wij kort zijn. De zaak ziet er keurig uit en is, evenals alle filialen die op verschil lende plaatsen gevestigd zijn, naar de eischen des tijds ingericht. Gezien de scherpe prijzen zooals in adver tentie vermeld, zullen vele huismoeders hunne schreden richten naar de Hoornsche Vleesch hal Pres. Steynstraat 64. VERITEX CURSUS. De Vereeniging voor Handenarbeid is voor nemens een nieuwe cursus voor Veritex- bewerking te organiseeren. Veritex wordt wel eens genoemd plantaardig leder. Dit is niet juist. Het is een plantaardig product samen gesteld uit katoen en rubber en is verkrijgbaar in varieerende kleuren en persingen. Veritex is zeer sterk en gemakkelijk te verwerken. Naast het dierlijke leder vormt dit het mate riaal voor het vervaardigen van allerlei nut tige voorwerpen zooals tasschen, etui's, por- temonnaies enz. De van Veritex vervaardigde artikelen, die zeer gemakkelijk zijn te maken, zijn ter bezichtiging in den Boekhandel Zwaan, Grahamstraat die over den te houden cursus alle gewenschte inlichtingen wil ver schaffen en waar veritex verkrijgbaar is. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. Hedenavond geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een Spaanschen avond. Solisten zijn Hans Gruijs (zang), Fred. Leidner (alt viool) en Felix de Nobel (piano)dirigent Frits Schuurman. Van de eerste uitvoeringen, welke het pro gramma bevat, noemen wij: Scène andalouse voor altviool, piano en strijkkwartet van Joaquin Turina, Manuel de Falla's El Amor Brujo (de Liefde als Toovenaar) voor zang met orkest en de Rhapsodie voor orkest van Isaac Albeniz Catalonia. Na de pauze wordt de bewerking van 5 Spaansche Volksmelodieën van de hand van Frits Schuurman uitgevoerd en 3 dansen uit het Ballet El Sombrero de tres Pieos (De drie kante Steek) van de Falla. WEDEROM STIJGING VAN HET AANTAL WERKLOOZEN. Uit het overzicht van de Gem. Arbeidsbeurs omtrent het aantal werkzoekenden, ingeschre ven per 4 Januari 1936 blijkt, dat de werkloos heid in onze gemeente onrustbarend toeneemt. Het aantal werkzoekenden bedroeg dien datum 2859, waaruit kan worden afgeleid, dat. het aantal werkloozen in de laatste weken met een 200-tal gestegen is. Ingeschreven stonden 697 bouwvakarbeiders, 335 metaalbewerkers, 50 kantoorbedienden, 40 huisbedienden. 41 houtbewerkers, 55 land arbeiders. 354 visschers, haven- en transport arbeiders, 730 losse en fabrieksarbeiders. 332 in andere beroepen. Verder beneden den leef tijd van 18 jaren: 37 bouwvakarbeiders, 46 metaalbewerkers, 11 kantoorbedienden, 33 huisbedienden, 1 landarbeider, 87 losse en fa brieksarbeiders en 10 in overige beroepen. HOOG WATER IN FRANKRIJK. Ook Parijs heeft onder het hooge water, dat het heele land teistert, te lijden. De kaden zijn op vele plaatsen geheel over stroomd, een omstandigheid, waar de hengelaars een dankbaar gebruik van maken. FAILLISSEMENTEN Faillissementen, uitgesproken door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 7 Januari 1936. 1. J. P. van Assema, schilder, wonende te Be verwijk, Torenstraat 18. Curator: Mr. H. E. Prinsen Geerligs, te Haarlem. 2. J. F. A. du Mée, touringcarondernemer, wonende te Haarlem, Rozenstraat 13a rood, Curator: Mr. Dr. F. A. Bijvoet, te Haarlem. 3. J. J. Koster, gehandeld hebbende onder de firma „Novita" Radio Apparaten en kas- tenfabriek, wonende te Haarlem, Da Costa- straat 17. Curator: Mr. J. C. Y. Nieuwenhuis te Haarlem. 4. J. N. Koster, gehandeld hebbende onder de firma „Novita" Radio Apparaten en kas- tenfabriek, wonende te Haarlem, Da Costa- straat 17; Curator: Mr. J. C. Y. Nieuwenhuis te Haarlem. 5. W. ter Wal, rijwielhandelaar, wonende te Haarlem, Turfmarkt 16; Curator: Mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. 6. J. W. Wolters, technisch ingenieur, wo nende te Heemstede. Curator; Mr. T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem. 7. Joh. Gorree H.Fzn., houder van een meu bel- en zakenbureau, wonende te Haarlem. Groote Houtstraat 176. Curator: Mr. Julius Hoog te Haarlem. 8. Gerrit Lammens, banketbakker, wonende te Heemstede, Jozef israëlsplein 10; Curator: Mr. W. G. J. Veenhoven te Haarlem. 9. Piet Kerkman, ijsbereider, wonende te Zandvoort, Kruisweg 20; Curator: Mr. W. de Rijke, te Haarlem. 10. N. Blokker, lood- en zinkwerker, wo nende te Haarlem, Keizer Karelstraat 6; Cu rator: Mr. G. E. Mellema te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten is Mr. A. L. M. van Berkel te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief van: 1. J. E. Meyer, garagehouder, wonende te Haarlemmermeer; Curator: Mr. W. Veniet te Haarlem. 2. W. A. Oostveen, boter- en kaashandelaar, -wonende te Wijk aan Zee en Duin; Curator: Mi'. F. A. Davidson te Haarlem. 3. J. Hoogvorst, schilder, wonende te Sant poort. Curator: Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink te Haarlem. Geëindigd is het navolgende faillissement wegens het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst, van: Jan de Haas, fotograaf, wonende te Hille- gom; .Curator: Mr. B. W. Stomps te Haarlem.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1