THIJS IJS IN DE KNEL Regenval belemmert de krijgsoperaties in het noorden. WOENSDAG 8 JANUARI 1936 De strijd in Abessynië. De Italianen uit Ogaden verdwenen? ^Volledige militaire overeenstemming tusschen Frankrijk en Engeland? De buitengewoon hevige regenval der laatste dagen maakt 'op het oogenblik alle krijgs operaties aan het Noordelijk front onmoge lijk. Het reeds 7 dagen in het Abessynische hoogland heerschende regenweer is zoo wordt uit Addis Abeba aan het A.N.P. gemeld een verschijnsel, zooals sedert sedert 1907 niet meer voorgekomen is. De regentijd be gint anders steeds pas midden Maart. De Italianen benutten ieder regenvrij uur, om de beschieting der Abessynische plaatsen aan het noordelijk front vnor te zetten. In het bijzonder werden de plaatsen Wolkait en Kafta, in het Sjire-gebied, ten Zuiden van de rivier de Setit, onder vuur genomen. Zes Ita liaansche vliegtuigen hebben bommen gewor pen op de stad Amba Bircoeta, waaronder ook gifgasbommen. De provincie Ogaden is, volgens deze Abes synische berichten, door de Italianen geheel ontruimd. De frontlijn loopt thans van Wal- Wal, over Gerlogoebi, Gorohai,. Coeban, en dan direct in zuidelijke richting naar Dolo. Ten zuiden van Dolo zetten de Italianen hun troepenconcentraties voort. Gisteren vierde Abessynië volgens de kalen der het Kerstfeest. Behalve kerkelijke plech tigheden, hebben geen feestelijkheden plaats gehad. Een dezer dagen zal te Addis Abeba een af- deeling van het Finsche Roode Kruis aan komen. Voor de aanvulling en het herstel der door de beschietingen vernielde lazaretinrich tingen komen uit alle deelen der wereld groote sommen gelds in Abessynië binnen. Bij het bombardement van het Egyptische Roode Kruis te Dagaboer zijn, in tegenstelling met vroegere berichten, 20 personen gewond. Italië haalt petroleum uit Albanië. Uit Tirana, 7 Januari (Reuter)Heden is een reusachtige pijpleiding geopend, welke de petroleumbronnen van Kucova nabij Beret verbindt met de zeehaven Valona. Een Itali aansche tankboot heeft aldaar vandaag 4.152 ton ruwe olie ingeladen, bestemd voor de raf finaderijen te Fiume, Margera en Venetië. De pijpleiding is bijna 75 kilometer lang en de capaciteit van de hoogdruk-pompen be draagt 1.000 ton per dag. De onbrengst van de petroleum-bronnen van Kucova wordt ge schat op tien millioen ton ruwe olie. Albanië krijgt 13.5 procent van de opbrengst alsmede de belastingen op de concessie. De Albaansche regeering denkt hiermede een jaarlijksch in komen te verwerven van ongeveer een mil lioen goudfrancs. De exploitatie-rechten der bronnen van Kucoya zijn in het bezit van de Italiaansche maatschappij Ferro- vie Dall.o Stato. Het in Parijs en New-York verschijnende blad „New-York Herald" publiceert nadere bijzonderheden, die het vernomen zou heb ben, over het resultaat van de in Parijs ge voerde besprekingen der Fransche en En- gelsche militaire deskundigen. Het blad beweert.' dat thans een definitief plan tot stand is gebracht voor de samen werking te land, ter zee en in de lucht tus schen de Engelsche en Fransche strijdkrach ten. De beide regeeringen leggen er den na druk op, dat dit plan van samenwerking niet het resultaat is van een militair bond genootschap, maar uitsluitend en alleen de logische consequentie vormt van den bij stand volgens artikel 16 paragraaph 3 der Volkenbondsbepalingen. len neemt aan, dat Frankrijk en Engeland thans tegen iederen Italiaanschen aanval gewapend zijn, onver schillig of deze op de Middellandsche Zee tegen de Britsche vloot of te land tegen Frankrijk op het oude front plaats zou vin den. Voorts meldt het blad, dat het plan be palingen bevat omtrent onmiddellijke mo bilisatie te land, te water en in de lucht in beide landen en omtrent verdediging en ge bruik van vlootsteunpunten. arsenalen e.d. Ook zijn bepalingen opgenomen over de ver dediging van Fransche industriecentra en over de rol. die Engeland daarbij even tueel zou spelen. In officieele Fransche kringen, aldus het blad verder, heeft men dit bijstandsplan Maandag voorgesteld als een pure formeele kwestie op grond van artikel 16 van het Vo^enbondshandvest In tusschen zouden in Brest voorbereidende maatregelen getroffen zijn voor het uitzenden op 15 Januari van het tweede Fransche eskader voor een kruis tocht in de Middellandsche Zee. De ..Journal" gaat in zijn provincie-editie op dit Amerikaansche bericht in en schrijft, dat Fransche militaire kringen zich er toe be palen te verklaren, dat men hier te doen heeft met 'n normale gedachtenwisseling tus schen militaire deskundigen van beide lan den China, Incident aan de stadspoort voor Peking. De commandant van de wacht der Japam scne ambassade heeft een scherp protest ingediend naar aanleiding van een gebeur tenis, die zich Zaterdagavond aan een der stadspoorten van Peking heeft voorgedaan. Volgens Japansche lezing, aldus het A.N.P. is een Japansche militaire auto na het pas- seeren van den stadspoort door de poort- wacht beschoten. Volgens de Chineesche lezing waren de Japansche soldaten verbolgen omdat zij voor de gesloten stadspoort moes ten wachten, tot de poortwacht volgens de bepalingen de toestemming van hun supe rieuren, om de poort te openen, had verkre gen. De Japanners hadden .door schieten doorgezet dat de poort werd geopend, de poortwacht overvallen, en getracht de com mandant hiervan mede te sleepen. In Chineesche politieke kringen ziet men in de wijze waarop dit voorval door de Ja pansche bladen wordt opgeblazen, de aan kondiging van een eisch inzake het terug trekken van het 29ste leger, dat volgens de Japansche lezing de poortwacht had sa mengesteld. Spanje. De Cortes ontbonden. De m'histerraad heeft gistermiddag beslo ten van zijn recht tot Kamerontbinding ge bruik te maken en het parlement terstond te ontbinden. De leden hiervan is, dat de meerderheid van de permanente parlementscommissie be sloten had de door de rechterzijde ingediende aanklacht tegen de regeering voor het parle ment te brengen, dat zooals men weet, tot 31 Januari op recès is en bijgevolg tot dit doel speciaal bijeengeroepen had moeten worden.. De nieuwe verkiezingen voor het parlement in Spanje zullen, naar het A.N.P. meldt, 16 Februari a.s. worden gehouden. Amerika, Morgan en Amerika's deel neming aan den wereldoorlog. De Senaatscommissie-Nye voor het onder zoek naar den wapenhandel is gisteren bij eengekomen De voorzitter van de commissie, senator Nye, heeft op grond van de te verwachten onthullingen bij den senaat aangedrongen op nog scherpere neutraliteitswetgeving In een voor den aanvang der zitting afge legde verklaring heeft Morgan, naar Reuter mededeelt, betoogd dat de duikbootoorlog de oorzaak is geweest van Amerika's deelneming aan den wereldoorlog. Senator Nye verklaarde daarentegen in een vóór den aanvang van het eigenlijke ver hoor gehouden radiorede, dat hij, die be weert dat de Duitsche duikbootoorlog en niet de handelsbelangen tenslotte geleid hebben tot Amerika's „overhaaste actieve deelne ming", beter deed romans te gaan schrijven want hij heeft een geheel verkeerden blik op de feiten en is blind voor het onomstootelijke bewijsmateriaal. De senaatscommissie heeft door haar amb tenaren alle archieven der firma Morgan grondig laten onderzoeken. „Het zijn veeleer de Duitsche beleedigingen dan wel de financieele belangen, welke de Ver. Staten er toe brachten deel te nemen aan den wereldoorlog." Aldus verklaarde de bankier J. P. Morgan, bij zijn verhoor door de senaatscommissie- Nye. Naar aanleiding van Nye's verklaring, dat hij zich zou bedienen van de getuigenverkla ringen om het Congres er toe te brengen een wet aan te nemen, die het verstrekken van leeningen aan oorlogvoerenden verbiedt aan gezien deze leeningen de oorzaak zijn ge weest dat Amerika in den wereldoorlog w^-d betrokken, zeide Morgan, dat van alle D sche beleedigingen de duikbootaanve v daartoe de voornaamste factor waren ge weest, en een veel belangrijker factor dan de financieele transacties. Morgan betoogde, dat zijn maatschappij geen enkele leening aan de geallieerden had verstrekt, zoolang het departement van bui- tenlandsche zaken zich daartegen had verzet. Wij begonnen hun pas in 1915 geld te leenen, aldus Morgan, toen president Wilson daarin toestemde. Wij kwamen overeen, dat wij op wettelijke wijze alles zouden doen wat in ons vermogen lag om de geallieerden te helpen den oorlog te winnen. Op dit beginsel is alles wat wij tot aan den wapenstilstand hebben gedaan gebaseerd geweest. Ik was trotsch op mijn land. toen Wilson het Congres voorstelde den staat van oorlog af te kondigen. In antwoord op een vraag deelde Morgan mede, dat de activa van zijn maatschappij op 31 December 1.1. 537.943.911 beliepen. Morgan's compagnon Lamont verklaarde, dat de passiva ca. 490.000.000 bedroegen. Kritieke toestand voor Nantes. Loire wast onrustbarend. Uit Parijs: 7 Januari: Bijzonder onrust barend is het stijgen van den waterstand in de Loire voor de stad Nantes geworden. Het water heeft hier bijna het peil bereikt van 1910, toen het tot 9.10 M. steeg, het hoogst bekende niveau. Vandaag was het peil ge stegen tot 9.02 M. De overstroomde stadwijken zijn van tramverkeer verstoken. De voor naamste verkeersweg NantesBordeaux ligt bij Nantes 1 M. diep onder water. Het geheele verkeer is gestremd. De bevolking vreest, dat het water hedenavond nog verder stijgen zal tengevolge van den hoogen vloed aan de kust. Zes dorpen in het Loiredal zijn reeds door hun bewoners wegens hoogwatergevaar ontruimd. CROIX DE FEU KLAAGT DEN BURGE MEESTER VAN LIMOGES AAN. Uit Parijs, 7 Jan. In verband met de onlusten, die eenigen tijd geleden te Limoges hebben plaats gehad, heeft de „Croix de Feu" een aanklacht ingediend tegen den burge meester van deze gemeente, senator Betoulle. De burgemeester wordt er van beschuldigd, een demonstratie te hebben georganiseerd zonder vergunning van de bevoegde autoritei- ton te hebben gekregen A.N.P. AARTSHERTOG OTTO VAN HABSBURG TE LEUVEN GEPROMOVEERD. Aartshertog Otto van Habsburg is aan de universiteit van Leuven gepromoveerd tot doctor in de rechten op een proefschrift over de agrarische wetten in het Donaubekken, aldus het A.N.P. Aan dezelfde universiteit studeert thans de zuster van aartshertog Otto, aartshertogin Adelaide in de philoso phic. Gebruik Diopha. Het "krachtige. D vitamine preparaat dat Uw zenuwen staalt en Uw krachten vernieuwt. Diopha maakt dat U B jUjÉfc langer en beter kunt werken. En datvoor 2 cent per dag. ^usje, voldoende voor 1 DIOPHA maand, 60 cent. EEN BRON VAN KRACHT EN GEZONDHEID Nieuwe bemiddelingspogingen in het Afrikaansche conflict? (Adv. Ingez. Med.) Maarschalk Badoglio heeft meer troepen noodig. Albanië als petroleumleverancier. De geheimzinnige Rickett te Rome. (Van onzen specialen correspondent). ROME, Dinsdagavond. De geruchten omtrent maarschalk Badog- lio's verzoek om meer troepen naar Oost- Afrika te zenden, worden vandaag bevestigd door een onverwachte mobilisatie van een Alpendivisie, die in het geheim is aangemon sterd en vandaag en morgen in haar geheel naar Oost-Afrika verscheept zal worden. Naar men veronderstelt, zijn hierbij 15.000 a 20.000 man betrokken. De divisie, die is samengesteld uit harde vastberaden Noord-Italianen, wordt naar men zegt naar Eritrea gezonden om deel te nemen aan de langverbeide Italiaansche actie. Men verzekert echter, dat ondanks dit overhaast zenden van troepen maarschalk Badoglio niet van plan is tot den aanval over te gaan, voor dat hij nog meer mannen tot zijn beschikking heeft. Het haastige en geheime vertrek van de nieuwe divisie geeft stof tot allerlei veronder stellingen, daar de generale staf van de divisie gisteren met de Conti Grande is vertrokken Vandaag hebben twee Alpen-regimenten Na pels per stoomschip Rosso verlaten en verdere detachementen zullen morgen met de Crispi vertrekken. In officieele kringen zegt .men, dat deze nieuwe mobilisatie er op wijst, dat de Italianen een nieuwen aanval over een wijder front zul len inzetten. In het Staatsblad werd vandaag een nieuwe door Mussolini uitgevaardigde wet gepubli ceerd, waarbij de vorming van een buitenge wone infanteriedivisie om aan de eischen. welke Oost-Afrika stelt, te kunnen voldoen, werd aangekondigd. Deze nieuwe divisie zal de achtste divisie infanterie zijn, welke sinds Maart voor Oost Afrika werd gemobiliseerd, en een extra-regiment artillerie zal er aan worden toegevoegd. Deze voorgestelde mobilisatie omvat even eens 20.000 a 25.000 man. De wet is gedateerd 21 November 1935. Een tweede wet kondigt de vorming van nieuwe troepen der fascistische militie aan, die door officieren van het gewone leger gecomman deerd zullen kunnen worden. Hoezeer de Italianen vrèezen, dat de petro- leumboycot zal worden doorgezet, blijkt uit het feit, dat de regeering niet weet of Albanië in staat zal zijn aan de behoeften te voldoen. Met het oog daarop is een in het Staatsblad gepubliceerd decreet uitgevaardigd, waarbij de A.I.P.A., de Italiaansche commissie voor Alba- neesche petroleum, gerechtigd wordt een be drag van 70 millioen lire uit te geven. Deze commissie staat onder controle van de regeering, daar het een door de staatsspoor wegen ingestelde commissie is. Dit bedrag zal worden aangewend voor het exploreeren en expioiteeren van de Albaneesche gebieden en ook voor den bouw van raffinaderijen. De beteekenis van dit decreet ligt in de haast, waarmede het is gepubliceerd en in het feit, dat het heden in werking treedt. Het be drag zal door den minister van Financiën aan de A.I.P.A. worden overhandigd en het de creet laat doorschemeren, dat een nieuwe som geld beschikbaar zal worden gesteld, zoodra dit bedrag is uitgeput. Het feit, dat Mr. Rickett weer is komen op dagen heeft de tongen te Rome opnieuw in beweging gebracht. Hij is te Rome onder een schuilnaam en zijn hotel ontkent ook maar iets van zijn verblijf in de stad af te weten Naar men mededeelt, zou hij Rome in de vroege ochtenduren hebben verlaten. (Copyright News ChronicleA.N.P.) De houding van Eden ten opzichte der sanctiepolitiek. Nu minister Eden aan het werk is gegaan in het Foreign Office begint men weer te gis sen naar den aard van de eerstvolgende stap pen die in verband met den Italiaansch-Abes- synischen oorlog worden verwacht. De gissin gen (want alles is gissing) in de bladen loopen nogal uiteen. Maar de verschillen zijn in over eenstemming met het verschil in politieke op vattingen tusschen de bladen, hetgeen het spe culatief karakter van alle voorstellen slechts bevestiggt. Wanneer de Daily Mail schrijft dat benzine-sancties van de baan zijn en dat be staande straks aan lusteloosheid zullen ster ven kan men dit herkennen als een voorstel ling vap zaken, die uitdrukking geeft meer aan hoop dan aan feitelijkheid. Het zelfde kan worden gezegd van uitspraken als die van de News Chrinicle, welke schrijft dat een ben- zine-sanctie meer en meer waarschijnlijk wordt. Aan Eden wordt in die kringen, die het best op de hoogte zijn, inderdaad het voor nemen toegeschreven de sanctieschroef vaster aan te draaien, dat hij daar althans vóór is. Italië zou er, volgens berichten uit Rome, nu onverschillig voor zijn geworden omdat het zich van enorme voorraden van de zoo kost bare brandstof zou hebben verzekerd. Andere lezingen zien het weer anders. De enorme voorraden zouden er niet zijn omdat er geen contanten zijn om er voor te betalen. De vraag wordt gesteld of Italië thans nog in die des perate stemmong is, welke het tot desperate daden zou kunnen brengen, of verder gevor derd is tot ien staat van wanhopigheid, welke het heeft gebracht op de grens van lusteloos heid, die geen verdere krachtsontplooiing kent. Wat er waar zij van al deze speculatieve in zichten, zeker is dat de pogingen om door be middeling vrede te maken ijveriger zullen worden naarmate het militaire en fniancieele lot van Italië erger wordt. Het is begrijpelijk na haar jongste harde ervaring, dat de Brit sche regeering wat huiverig is om deel te ne men aan nieuwe vredesstappen. In haar ge sublimeerde stemming is ze meer geneigd een afwachtende houding aan te nemen. Laval heeft echter te kennen gegeven, dat hij geen middel onbeproefd zal laten om een einde te maken aan den krijg. Zijn idee van een rege ling zal echter wel nooit in den smaak kunnen vallen van de Britten. Met het oog op het hevig fiasco van het jongste vredesplan is te verwachten, dat niet alleen een volgend plan er heel anders uit zal zien, maar dat het ook op andere wijze zal worden behandeld en be vorderd. In dit verband blijft men in Engeland ondanks de stellige ontkenningen waarde hechten aan het tweede bezoek van Koning Leopold, die een week lang in dit land heeft vertoefd, zonder dat men iets weet van zijn verblijf of van zijn bewegingen. Geruchten willen weten, dat de jonge vorst echter aller minst stil heeft gezeten. Men kan melding ma ken van deze hardnekkige geruchten zonder er waarde aan toe te kennen. Het is inderdaad wat fantastisch Koning Leopold aan te wijzen als een bemiddelaar blijkbaar op geen andere gronden dan zijn verwantschap met het Ita liaansche koninklijk huis. A. K. VAN R. TWEE ZLTD-TTROLERS TER DOOD VEROORDEELD. BOLZANO, 7 Januari (A.N.P.1 Het hof van cassatiete Rome heeft het beroep van de destijds door hét hof van gezworenen te Bol zano wegens vermoording van verscheidene Italiaansche soldaten in de Passeierbergen veroordeelde Zuid-Tirolers verworpen, waar door twee doodvonnissen zijn bekrachtigd. Man tegen een trein geloopen. Aan de gevolgen overleden. Een 54-jarige veedrijver wilde Dinsdagavond bij den Gustoweg, tusschen Rotterdam en Schiedam den spoorweg oversteken, toen een convooi rangeerende goederenwagons naderde. De man. die in de dichte duisternis de lich ten van de locomotief bemerkte, wachtte tot den goederentrein zou zijn gepasseerd. Klaar blijkelijk heeft de duisternis den ongelukkige toch nog parten gespeeld. Toen hij namelijk doorliep, meenende dat de weg vrij was, botste hij tegen den laatsten wagon, kwam onder de wielen terecht en werd deerlijk verminkt. Bij aankomst in het ziekenhuis aan den Cool- singel, waarheen Meinster door den geneeskun digen dienst werd vervoerd, bleek de mail reeds te zijn overleden. Een remmer van hc6- convooi had het ongeluk bemerkt, waarna de trein tot stilstand was gebracht. Ontploffing in fabriek te Düsseldorf. Acht arbeiders zwaar gewond. Bij de Persilfabrieken, Henkei Co. in Düsseldorf-Reisholz heeft zich Dinsdagmiddag een ernstige ontploffing voorgedaan, meldt het A.N.P. Door tot dusverre onbekende oor zaak ontplofte een watergasoven, met het ge volg, dat een groot aantal arbeiders gewond werd. Acht zwaar gewonden, van wie een in levensgevaar verkeert, moesten onmiddellijk naar het ziekenhuis worden overgebracht. De overige gewonden konden, nadat eerste hulp verleend was, huiswaarts keeren. DE LINDBERGHS TE LLANDAFF. CARDIFF, 7 Jan. (A.N.P.) Kolonel en mevrouw Lindbergh hebben met hun zoontje gisteren den geheelen dag doorgebracht op Brynderwen, het huis van Aubrey Morgan, den zwager van mevrouw Lindbergh te Llandaff. WEGENS HET VERRADEN VAN MILITAIRE GEHEIMEN TERECHTGESTELD. BERLIJN, 7 Januari (A.N.P.) De persdienst van de Berlijnsche justitie deelt mede dat de 36-jarige Franz Suesz. die 19 September 1935 ter dood werd veroordeeld wegens het ver raden van militaire geheimen, hedenochtend is terechtgesteld. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Onbezorgd loopt Thijs langs het boschpad. Hij is zich van geen gevaar bewust; het ziet er om hem heen dan ook zoo rustig en vredig uit. Maarveilig is het hier allerminst. Je moet namelijk weten, dat Thijs nu in een streek aangeland is, waar zich roovers en ander boos gebroed pleegt op te houden. Daar weet Thijs natuurlijk niets van, want hij komt hier pas voor het eerst van zijn leven. En zoo heeft hij dan ook niet opgemerkt, dat daar voor hem, achter een boomstam, zoo'n bandiet verborgen zit. Een echte boosdoener is 't, met een valsch gezicht en een knuppel in de hand. Thijs, jongen, kijk nu uit je oogen! Pas op voor dat gevaarlijke heerschap! Een accoord in de zaak- Schaap? Geen overeenstemming onder rekening- couranthouders. De rekening-couranthouders, betrokken bij de affaire-Schaap te Wormerveer, hebben be raadslaagd over de aan te nemen houding bij de stemming over het aangeboden accoord van 20 pet., welke stemming op 11 dezer op het parket te Haarlem moet plaats hebben. Be sluiten werden niet genomen, daar er geen eenstemmigheid heerschte. Alleen werd den aanwezigen aangeraden te stemmen voor het accoord. Of deze raad zal worden opgevolgd, is nog zeer twijfelachtig. De 23 safehouders hebben vergaderd onder leiding van mr, Deenik. Hun werd aangeraden zich buiten het accoord te houden en de zaak aan het gerecht over te laten voor zoover zij zeker wisten en de bewijzen daarvan in han den hadden, dat hun vorderingen vaststonden, wat uit eigen boekhouding kan blijken. Aan hen, -die hun zaken geheel aan de firma Schaap hadden overgelaten en zelf dus niet zoo precies van den stand der vorderingen op de hoogte waren, werd aangeraden voor het accoord te stemmen, om te redden wat er nog te redden valt. Eerste Kamerlid moet terecht staan. De voorzitter van het R.K. Werkliedenver bond, het Eerste Kamerlid de heer de Bruyn, zal op 14 Januari a.s. voor de Utrechtsche rechtbank terecht staan wegens beleediging van de N.S.B. De heer de Bruyn zou dit feit hebben gepleegd in een artikel, opgenomen in het Verbondsblad van 9 Sept. 1935 hi verband met de textielstaking te Tilburg. DONDERDAG 9 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. Gramo foonpl. 10.30 Voordracht, accordeonmuziek en gramofoonpl. 12.00 Cantabilé-orkest. 2.15 Voor de vrouw. 2.45 Gramofoonpl. 3.00 Knipcursus 3.45 Gramofoonpl.. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofooupl. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 De Octophonikers. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Pianoreci tal. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten. 8.10 Operette uitzending. 9.20 Causerie. 9.30 Gra mofoonpl. 9.45 Concertgebouw-orkest. 10.30 Gramofoonpl. 11.00 Berichten 11.1012.00 Dansmuziek. HILVERSUM 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst, 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30- 12.00 Gods. halfuur. 12.15 Gramofoonpl. en KRO-orkest. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.45 Gram. pl. Bijbellezing. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 Gramofoonpl. 5.45 Pianorecital. 6.45 Causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Reportage. 7.30 Journ. Weekoverzicht. 8.00 Berichten. 8.05 Koor en orkestconcert. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg con cert (Om 10.00 berichten). 10.40—12.20 Gra mofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Orgelspel. 11.50 Gramofoonpl. 12.20 Rutland Square en New Victoria orkest. 1.35 Gramofoonpl. 2.35 Het Slaen-Trio en sop- praan. 3.20 Vesper. 4.10 Causerie. 4.30 Gramo foonpl. 5.05 Orgelconcert. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Pianorecital. 7.15 Spaan- sche les. 7.50 Lezing. 8.20 Gevarieerd program ma. 9.05 Het BBC-örkest. 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Het Bridgewater Harpkwin- tet en sopraan. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20—8.40. Gramofoonpl. 11.20 Omroeporkest 3.20 Gramofoonpl. 5.20 Radiotooneel. 9.05 Het Nationaal orkest, mmv. koor en solisten. 11.05 —12.35 Populaire en dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.'50 Orkestconcert. 6.30 Omroepkwintet. 9.35 Volksliederenconcert. 11.20 Gevarieerd concert. 1.35 Gramofoonpl. 5.20 Omroepklein- orkest en solisten. 7.30 Solistenconcert. Hierna orkestconcert. 9.5011.20 Dansmuziek.- BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonpl. 1.30—2.20 Salonorkest. 5.20 Gramofoonpl. 6.35Salonorkest. 7.20 mu ziek. 8.20 Mozart-concert. 9.20 Omroeporkest. 10.30—11.20 Gramofoonpl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Salonorkest. 1.30—2.20 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.35 Gramofoon muziek. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonpl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Radiotooneel. 8.00 Omroeporkest. 9.20 Berichten. 9.50 Gramofoonpl. 10.05 Weerbe richt. 10.20—11.20 Dansmuziek

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3