Likdoornroosje. BRIEVEN BEVERWIJK. Verbreeding van de Zeestraat in voorbereiding. Wijziging van de rooilijn voorgesteld. De Zeestraat heeft door haar geringe breed te reeds eenige jaren het verkeer van en naar de badplaats niet behoorlijk kunnen verwer ken. Daarom wordt in het zomerseizoen het rij verkeer, dat van Wijk aan Zee komt dooi de Verlengde Vondellaan en de Vondellaan naar Beverwijk geleid. De rooilijn van deze straat is zeer grillig, soms springt de bebouwing vooruit, dan weer wijkt zij af. Wanneer deze straat nog eens in een behoorlijken verkeersweg zal moeten ver anderen. dan dient in de eerste plaats de rooilijn gewijzigd te worden. Openbare Wer ken heeft zich bezig gehouden met de toe komstige verbreeding van de straat en het ge volg van deze bemoeiingen is, dat thans ter secretarie het ontwerp van een voorgevel- rooilij nverordening voor belanghebbenden ter inzage is gelegd. De nieuwe rooilijn is ook getrokken in het deel van de Zeestraat, ge legen tusschen de Koningstraat en de Bree- straat (de vroegere Molenstraat). De breedte wordt "nier op 15.60 M. gebracht, waardoor in de toekomst b.v. de perceelen, waarin thans Albert Heyn's Chocolaterie en bloemenmagazijn „Duinroos" gevestigd zijn, practisch niet meer herbouwd zouden kun nen worden, of misschien slechts heel be krompen. In de richting Wijk aan Zee wordt de straat steeds breeder. Bij de bocht voor de Groenelaan zou zij zelfs 16.50 M. breed zijn. Ten behoeve van de eigenaren, die een deel van hun perceel bij eventueelen herbouw zouden moeten prijsgeven, zal een schadever goeding wordt vastgesteld. Volgens de bepa lingen van deze verordening doen B. en W. omtrent de schadevergoeding een voorstel aan den Raad, die binnen vier maanden, na dat het verzoek is ingekomen, een beslissing neemt. De schaderegeling geschiedt in overleg met den eigenaar. Wanneer men niet tot overeenstemming komt, dan wordt het advies ingewonnen van een commissie van des kundigen, waarvan B. en W. en de eigenaar er één aanwijzen en welke wanneer ook dan geen overeenstemming wordt bereikt, aangevuld wordt door 'n derden deskundige, die de twee reeds aangewezen deskundigen te benoemen. Bij de berekening der schadevergoeding wordt in aanmerking genomen de waarde vermindering, welke het perceel of de percee len waarop het rooilijnbesluit wordt toege past. ten tijde van de inwerkingtreding als onmiddellijk gevolg daarvan heeft onder gaan. Tevens wordt hierbij rekening gehou den met de waardevermeerdering, welke het gevolg is of kan zijn van den aanleg of de verbreeding van de langs het perceel loopen- de straat. De vergoeding zal ten hoogste bedragen het verschil tusschen de waarde van het terrein, wanneer het besluit niet van toepassing zou geweest zijn en die, wanneer een en ander hierop wel van toepassing is. Na twee maanden kan de betrokkene van elke beschikking van den Raad voorzie ning vracen aan Ged. Staten. De schade wordt o.a eerst dan uitgekeerd, wanneer de schade verband houdt met bouwplannen en eerst dan, wanneer deze bouwplannen geheel v zijn uitgevoerd. Het kan ,alzoo nog. wel vele ja ren duren, voordat de Zeestraat van profiel veranderd zal zijn, maar in ieder geval is de grondslag gelegd voor een groote verbetering, al zullen onze nazaten" er misschien volop de vruchten van kunnen plukken. Een goed volk bouwt nu eenmaal aan zijn toekomst. Crematie van Dr. D. A. Boon. Groote belangstelling op „Westerveld". Onder zeer groote belangstelling is Dins dagmiddag in het crematorium „Wester veld" de verassching geschied van het stof felijk overschot van Dr. D. A. Boon. In de aula merkten wij onder degenen, die den al gemeen geachten en beminden geneesheer de laatste eer kwamen bewijzen, o.m. op: Mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester van Bever wijk; den secretaris dier gemeente, den heer J.'w. A. C. van Loenen en wethouder A. L. van Groningen; Jhr. Mr. F. H van Kinschot, Kringcommissaris van Noord-Holland West van het Ned. Roode Kruis, tevens vertegen woordiger van het hoofdbestuur; Dr. A. Schuckink Kool. Directeur van den Genees kundigen Dienst te Utrecht, voorzitter van het Centraal Genootschap voor Kinder-, Herstellings- en Vacantiekolonies: de hee- ren Ir. A. H. Ingen Housz. G. W. P. Stouten- beek en W. Maters van de plaatselijke af- deeling van het Ned. Roode Kruis; mej. F. Helmers en N. van Leeuwen voor de plaat selijke af deeling van het Cen traal Genoot schap; de heeren H. Blom en C. Gorter voor de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden; de heeren C. Dingier en P. Timmer namens het bestuur van de. plaatselijke af deeling van de N.-Hollandsehe Vereeniging „Het Witte Kruis; de plaatselijke geneesheeren Dr. L. J. Büller, chirurg van het Roode Kruis Zieken huis, Th. J. J. Duterloo, W. W. Muys van de Moer, M. H. A. Melchior en Jac. van Ree; Mevr. A. A. van Hattum-Dekker; Mr. A. Moens, notaris te Beverwijk; Ir. I. H. Tel- ders; Ir. A. J. Allan; Ir. W. L. Z. v. d. Veg- te, Ds. J. D. van Calcar, Doopsgezind predi kant te Beverwijk; mevr. M. Lamme-Schuyt, Dr. W. Naessens voor het Geneeskundig Ge zelschap, kring „Kennemerland"; Ir. K. L. Moens; den heer F. H. Wijnveldt; Dr. L. S. Limborgh Meyer, directeur van den Genees kundigen Dienst te Veisen; Dr. De Graeff en Dr. Posthuma resp. specialist, en internist van het Roode Kruis Ziekenhuis; benevens tallooze oud-patiënten en collega's van den ontslapen geneesheer. Toen de kist, die door een groot aantal bloemstukken gedekt was, op de ca taf alk was geplaatst, sprak eerst Ir. A. H. Ingenhousz als voorzitter van de afdeeling Beverwijk van het Ned. Roode Kruis en stelde de groote verdiensten van Dr. Boon in het licht, welke hij zich voor de afdeeling en vooral voor het ziekenhuis heeft verworven. Aan deze taak heeft hij zich ten volle gegeven. Met eerbied herdacht spr. de nauwgezet heid, waarmede Dr. Boon werkte aan de be reiking van een doel, waarvoor hem niets te veel was. Het hoofdbestuur waardeerde zijn arbeid door hem to benoemen als lid van verdienste. Hij schiep in het ziekenhuis, al dus spr., een geest van mildheid en van wijs heid, die van zijn rustige en evenwichtige persoon uitging. Het Roode Kruis is hem veel dank verschuldigd en met eerbied zul len wij ons Dr. Boon blijven herinneren. Voor het Geneeskundig Gezelschap „Ken nemerland" bracht Dr. W. Naessens een laatsten groet, gewagend van de erkentelijk heid. voor wat de thans ontslapene geweest is. Hij was een der oprichters van het Ge zelschap en maakte gedurende een tiental jaren deel uit van het bestuur. Uit sympa thie voor zijn persoon en uit erkentelijkheid voor zijn werk. werd hem enkele jaren ge leden het eerelidmaatschap van het Gezel schap aangeboden. Dr. Boon, zei spr., ver der. was het voorbeeld van een geneesheer van de goede, oude soort, uiterst collegiaal, minzaam en behulpzaam. Voor alle menschen was hij een vriend. De heer H. Blom dankte namens de Ver eeniging van Vrijzinnig Hervormden voor den arbeid van Dr. Boon, die altijd weer den goeden toon wist te treffen. De oudste zoon van den overledene, de heer J. C. Boon, arts te Beverwijk bad het eerste deel van het „Onze Vader", dat voor wijlen zijn vader de liefste bede was. Hij nam mede namens zijn moeder met de woor den „Liefste man en brave vader, blijf bij ons", afscheid van den overledene. Onder orgelspel daalde daarna langzaam de kist. Dr. J. C. Boon sprak tenslotte een woord van dank, waarmede de droeve plechtigheid ten einde was. MOBILISATIE VOOR HET PLAN VAN DEN ARBEID. Gisteravond werd in de bovenzaal van Café Oud Meeresteyn een mobilisatieverga dering gehouden ter bespreking van het Plan van der Arbeid. Deze avond mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Spreker was de heer Sinoo, secretaris van de bouw vakarbeidersbond, terwijl verder medewerking verleend werd door de „Vrijheid, arbeid en brood"-groep uit Santpoort en den heer Jansen, bariton, die optrad inplaats van me vrouw Hekkertvan Eysden. De vergadering werd geopend door den heer Ga-bels, die na een welkomstwoord aan de medewerkenden en belangstellenden, de hoop uitsprak dat het plan door krachtige actie binnen afziembaren tijd verwezenlijkt zou mogen worden. De heer Jansen zong, aan den vlegel be geleid door Jo Kolvers, een drietal 'liederen waarvoor hij een langdurig applaus opgst- te. Hierna was het woord aan den heer Sinoo, Wanneer wij, aldus spreker het woord mobi lisatie gebruiken, is dit meestal in verband met dreigend oorlogsgevaar. De mobilisatie die de S.D.A.P. beoogt eischt echter geen dwang, maar vrijheid van overtuiging en willen. Zij vraagt slechts medewerking van die menschen, die ten volle beseffen dat ons land en volk in gevaar verkeerd. Het doel van dezen avond is, om hen, die nog zoudes twijfelen aan de deugdelijkheid van het Plan, door een duidelijke uiteenzetting te overtui gen en hen dichter te brengen tot de kern dei- beweging. Nog nooit heeft de Beweging een dergelijk groot Plan gelanceerd, maar ook nooit is de toestand zoo funest geweest. Uit een tijd van hoogconcunctuur en schijn bare bloei is een crisis gegroeid, intenser en langduriger dan ooit te voren. Het is dus een groote noodzakelijkheid dwat een derkelijk Plan opgesteld werd. De welvaart van het volk en de sociale rechten, waarrvoor zoo lang gestreden is, staan in gevaar. Colijn voert, aldus spreker, nu al vijf jaren lan< een rechte lijn van bezuinigings- en aanpas sing politiek. Zelfs al lang voor de crisis, in den tijd van hoogjonjuctuur, waren wij, zoo vervolgde spreker, door de scherpe rationali satie. geabonneerd op een honderdduizend werkloozen. Het aantal werkloozen is intussohen tot 360.000 gestegen. Het doel van dit Plan ls de crisis te bre ken, de productie te ordenen en de bescha ving te redden. Hiervoor zou een leening van 600 millioen gedaan moeten worden in drie gedeelten van 200 millioen per jaar, op een lange termijn tegen lage rente. Naast de welwillende critiek door intel- lectueelen van verschillende richting, onder vindt men naturulijk ook veel tegenwer king. Een van de voornaamste redenen die hierbij aangevoerd worden, is wel. het is te tastische; er is geen geld voor; doch al dus spreker een artikel van Professor van 'Engelsche schoenwinkeliers nemen tegenwoordig meisjes in dienst, die de te nauwe nieuwe schoenen voor de koopsters moeten inloopen). Vele jonge meisjes zoeken Tegenwoordig naar een baan. Nou, hier is dan eens een nieuwe: In eens anders schoenen staan! Mag je iets een loopbaan noemen, Dan is 't zeker toch wel dit, Hoewel 't loopmeisje, zou 'k denken, In dit vak ook graag eens zit. Vele dames winkelklanten Nemen 't dikwijls niet te nauw, Maar een schoen te nauw te nemen Is verleiding voor een vrouw. Met den grondslag van dit baantje Lijkt het dus als volgt te staan: Wie de schoen niet goed wil passen, Trekke dien een ander aan. Opdat zij er zelf niet inloopt, Met een al te nauwen schoen, Laat de vrouw 't inloopen verder Door zoo'n likdoornroosje doen. Grijpt dit baantje, jonge meisjes, Want, al brengt het ongemak. Ergens wringt de schoen tenslotte Heden toch in ieder vak. Gelderen, een van de bekwaamste werkers op sociaal economisch gebied, heeft uitge wezen dat er wel degelijk geld is. Spreker eindigde met de woorden van Pro fessor de Vos: „De propagandistische waarde van het plan ligt in de practische uitvoer baarheid". Het Plan is voor ieder aanvaard baar, daaro mnoemen wij het ook „Ons Plan voor ons Voilk. De voorzitter der plaatselijke plancommis sie, Ir. Dros wekte hierna de aanwezigen op om zich als propagandist(e) van het Plan of als colporteur van „Vrijheid, Arbeid en Brood" op te geven. Verder deelde hij mede dat dood de Plan-commissie een prijsvraag is uitgeschreven, waaraan ieder die lid is van de S.D.A.P.. moderne vakbeweging o.d. kan meedoen. De vraag, is wie voor 1 Febru ari de beste idee op kan geven voor een eventueele Plan-Propaganda. Hiervoor wor den enkele prijzen beschikbaar gesteld. Na de pauze voerde de groep „Vrijheid, Arbeid en Brood" van Santpoort een schimmenspel op. De heer Romunde sloot met een kort woord deze welgeslaagde avond. VOORDRACHTAVOND VAN HET NUT. Donderdagavond wordt in het Kennemer Theater wederom een voordracht gehouden van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen. Vertoond wordt de Groenlandfilm „Polo's Huwelijksreis" vas Kund Rasmussen. De film zal worden toegelicht. DE NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA'S In het Kenemer Theater wordt vanaf Vrijdag als hoofdnummer vertoond de groote filmMucht „De groote schoonmaak", -met Anny Ondra en Wolf Al-bach Retty in de hoofdrollen. Vervolgens draait in dit theater de span nende film „Britisch Agent" met Leslie Ho ward en Kay Francis. Het Luxor Theater dat Dosderdagavond nog een voorstelling geeft van Shirley Temple in „Vader's Eerewoord" vertoont vanaf Vrijdag „De stalen straal" met Do rothea Wieck en Carl Ludwig Diehl en ver volgens „Eiken avond acht uur een „100 pet. schlager", waarin Frances Langford en Patsy Kelly de hoofdrollen vervullen. WIJK AAN ZEE EN DUIN „EMMAHUIS" GESLOTEN. Ten gevolge van minder groote aanvraag om uitzending voor zwakke kinderen besloot 't bestuur van 't Centraal Genootschap 't koloniehuis „Emmahuis" alhier ingaande heden, voorloopig voor vier weken te sluiten. Intusschen zal 't gebouw een inwendige restauratie ondergaan. VERGADERING R.-K. VOLKSBOND. Dinsdagavond vergaderde in restaurant Sonnevanck de R.-K. Volksbond. De voorzitter de heer N. van Keulen heette in zijn openingswoord den geestelijk adviseur pastoor L. Th. Snelders en den districts adviseur kapelaan S. Ligthart. hartelijk wel kom en richtte zich vervolgens met een woord van gelukwensch voor 1936 tot de le den voor hun gezin en voor de organisatie in 't Algemeen. Dit moge tegenover al de wangunst en wereldontreddering die we nog dagelijks rondom ons waarnemen als een ironie klinken, 't zij en blijve de hartgron dige wensch van 't bestuur dat allen ook in 1936 pal staan voor hun organisatie, waar door zij tevens voldoen aan 't gebed der naastenliefde. Na voorlezing der notulen was 't woord aan den spreker kapelaan Ligthart. die het on derwerp: „De beteekenis van het gezin in onze samenleving" besprak Hij wees op de bijzondere positie, die de mensch te midden van de natuur inneemt: op zijn individueele, doch ook op de sociale plichten. Men zij er echter op bedacht, dat deze plichten niet ontaarden tot systeem. De vorige eeuw met zijn uitbuiting van werk tijden en krachten is daarvan een duidelijk voorbeeld. De scherpe strijd, waarin de eene mensch als wolf tegenover den ander stond, was 't gevolg, evenals de macht- van 't groot kapitaal dat een oorlog kon ontketenen ten eigen bate. De eerste maatschappij waarin God ons plaatst is 't gezin, waar al dadelijk de weder - keerige liefde der ouders op den voorgrond treedt en voorts hun liefde voor de kinderen en die der kinderen voor de ouders; wat volgens spr. sterk herinnert aan de Heilige Drie-eenheid. Hoe sterker deze band, hoe beter 't gezin als zoodanig wordt beleefd, 't Ouderlijk geluk ls daar 't grootst en de kinderen worden 't best voorbereid voor het leven in de maatschappij. De ouders zijn de natuurlijke beschermers voor eer en deugd. Vele der huidige wereld beschouwingen druischen daar geheel tegen in. Communisme, nationaal socialisme en 't fascisme eischen te veel rechten van de ouders over hun kinderen op en tasten daar mee 't gezinsleven aan. Met te wijzen op de encycliek van Pau.s Pius XI „Over 't reine huwelijk" dat de sleutel ls voor 't goede en gelukkige gezin en beantwoordt aan zijn na tuurlijke wetten, besloot spreker zijn be toog. De voorzitter dankte den spreker en hoop te, dat hem een volgenden keer een betere opkomst ten deel moge vallen. Bij de mededeelingen bracht de voorzitter dank aan alle medewerkenden aan 't St. Nic. feest. Hij wees voorts op 'n bespreking met den heer Angenent van 't Bondsbestuur, be treffende strengere toepassing van 't regle ment, zoodat ook in deze afdeeling alleen loontrekkend en lid der standsorganisatie kunnen zijn. Slechts zij, die vóór 1927 lid waren blijven als zoodanig gehandhaafd. Het tridium zal gehouden worden op 13. 14 en 16 Februari. De feestavond in verband met de grootte van 't op te voeren tooneel- stuk op 23 Februari. Mede in verband met nauwkeuriger toepassing van 't reglement wees spr. op den sluitingstermijn voor het indienen van bestuurscandidaten zijnde uiterlijk 8 -dagen vóór de vergadering. Deze jaarvergadering is vastgesteld op 25 Febr. Met de opwekking ieder in zijn omgeving propagandist te zijn voor trouw vergadering-' bezoek sloot de voorzitter de bijeenkomst. WOENSDAG 8 JAN. 1936 HEEMSKERK. „A. D. O." Het programma voor Zondag luidt: G. V. O. 1A D. O. 1 2 uur; resteerende tijd 49 minuten van de op 6 Oct. gestaakte wedstrijd. A. D. O. 2Voliandam 3. 2 uur. A. D. O. Meervogels a 12.30 uur. „ONS GENOEGEN" SPEELT VOOR DEN R.-K. VOLKSBOND. Op den feestavond van den R.K. Volksbond, is uitgenoodigd de tooneelvereeniging „Ons Genoegen". Zij zal opvoeren „De strijd met het verleden", tooneeispel in 3 bedrijven, door F. Meijers en G. Nielen. STEMPELUREN VOOR WERKLOOZEN De" stempel-uren voor werkloozen zijn voor de volgende drie maanden als volgt vastge steld: 's morgen van 10 tot 10.30 uur, 's mid dags van 2.30 tot 3 uur. HOUTVEILING Dinsdag werd in Café „Jachtlust" te Heemskerk de jaarlij ksche houtveiling ge houden van 92 perceelen hak- en rijshout. Er waren vele kooplustigen: het hout bracht dan ook veel geld op. De prijzen varieerden van f 5 tot f 28. Te Caraca werd het stoffelijk overschot van generaal Juan Vicente Gomez, die gedurende langen tijd president van Venezuela is geweest, bijgezet. van de Nederlandsche Roode Kruis Ambulance naar Ethiopië Ofschoon het mijne bedoeling was, u het volgende bericht over het wedervaren onzer ambulance eerst uit Addis-Abeba, en wel voor het vertrekken onzer karavaan te doen toekomen, benut ik een rustigen achtermid dag om u even op de hoogte te brengen, dat wij in Dzjibouii, de hoofdplaats van Fransch- Somaliland zijn aangekomen, Dzjibouti. ha venplaats van Abessynië en 't eindpunt van een spoorweg, welke het binnenland met de kust verbindt. Reeds vele artikelen zijn in de pers over deze plaats gepubliceerd, en meestal komt zij er niet al te best af. Onze verwachtingen waren dan ook niet zeer hoog gespannen, of liever, wij hadden ons op een verlammende hitte voorbereid. Wij boffen evenwel en zijn juist aangekomen in de drie maanden, dat het hier weliswaar warm. maar toch zeer wel uit te houden is, en ook de vlie genplaag te dragen is; al geef ik een ieder, die hier eens komen mocht, in overweging nimmer op de vleeschmarkt te gaan kijken, want behalve de directe gevolgen, moet men over een sterke maag beschikken, om later den moed te hebben in het hotel nog een stukje biefstuk te zien, laat staan te eten. In ieder geval blijft de qualiteit van dien aard, dat men ook sterke taaiden zal moe ten hebben. Reeds hedenavond vertrekken wij met den pas ingevoerden sneltrein naar Addis Abeba na een verblijf van slechts an-derhalven dag alhier, Met de meest mogelijke voorkomend heid hebben de Fransche autoriteiten, doua ne-, civiele- en militaire als ook de Ethiopi sche vertegenwoordigers, alles geregeld, zoo dat onze leider en onze administrateur over al de baan geëffend vonden om dit snelle vertrek mogelijk te maken. Aanvankelijk wilde niemand geloöven, dat dit mogelijk zou zijn en de heer Brederode, de Hollandsche icorrespondent, die ons bij aankomst op wachtte, ging dan ook grif op een wedden schap in om een glas bier. Helaas was het mijnerzijds een minder Gelukkige ingeving hem dit voor te stellen, want win ik, en ver trekken wij inderdaad vanavonddan heeft hij geen gelegenheid aan zijn ver plichtingen te voldoen, verlies ik evenwel dan vlieg ik er in. Mocht dus de Ambulance aan den eenen kant over een vlot verloop niet te klagen hebben, anderzijds had zij een zeer onaan- genamen tegenslag. Een dag voor de aan komst der boot te Dzjibouti had Dr. Colaco Belmonte het ongeluk op de laatste trede van de trap te vallen. Gelukkig bleken de gevolgen niet al te ernstig, en zich te be perken tot een flinke barst in het linkerkuit been even boven de enkel, zoodat wij hem niet m het hospitaal te Dzjibouti behoeven achter te laten, maar hij ons naar Addis- Abeba kan vergezellen. Het Radio-bericht, dat wij ook aan boord vernamen, dat de Ethiopische regeering de door 't Internationaal Roode Kruis gezonden ambulances met de meeste spoed naar hun standplaats zal doorzenden, blijkt dus, tot nu toe. volkomen juist, en ook de medewer kte der Fransche autoriteiten (de Ambulan ce staat in Ethiopië ook onder bescherming der Fransche Legatie) is voorbeeldig. Wij hopen zeer, dat ook het oponthoud in Addis-Abeba. dat uit den aard der zaak niet zoo kort kan zijn als hier, niet te veel tijd zal kosten en wij spoedig zullen kunnen aan vangen met onze eigenlijke werkzaamheden en medische hulp verleeneri, daar waar deze noodzakelijk is. Voor heden niet meer. De koffers moeten naar den trein en veel is nog te doen en te regelen. Voor ons vertrek uit Addis Abeba hoop ik u verder op de hoogte te brengen van onze lot gevallen. Het Kerstfeest en mogelijk ook de jaarswisseling zullen wij, indien' alles ver loopt, gelijk wij ons thans voorstellen, aldaar vieren. Dzjibouti, 23 December 1935. J. N. VAN DER DOES. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam 6 van Rotterdam te Philadelphia. Burger dijk 4 van New Orleans naar Rot terdam. Damsterdijk, Rotterdam naar Vancouver 5 te Los Angeles. Nebraska 7 van Vancouver te Rotterdam Nogoya, Vancouver n. Rotterdam >3 te Seattle. HALCYON LIJN. Flensburg 7 van Oxelosund naar Rotter dam. Stad Dordrecht 7 van Melilla te Vlaardin- gen. Stad Zwolle 7 van Vlaardingen n. Bagnoli. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisreis) p. 7 Perim. Boschfontein (thuisreis) 7 te Duinkerken. Jagersfontein 7 van Beira naar Rotter dam. Bloemfontein (uitreis) 6 van Antwerpen, pass. 7 Jan. v.m. Vlissingen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitreis) 6 van Hongkong. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Boskoop 4 van Paita n. Manta. Crijnssen 7 van Barbados te Amsterdam, Mars 6 van Valencia te Alexandrië (verb.) Orpheus 7 van Odense n. Stettin. Titus 6 van Lissabon n. Amsterdam. Oranje Nassau 6 van West-Indië te New- York. Amazone 5 Jan. van West-Indië te New- York Merope 7 van Hamburg te Aarhiuus. Oberon 7 van Napels n. Catania. Orestes 7 van Amsterdam n. Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (thuisreis) 6 van Colombo. Baloeran (thuisreis) 7 (5 n.m.) Marseille. Djambi (thusireis) 6 van Marseille. Sitoebondo (uitreis) pass. 6 Kaap Bon. Kota Radja 7 van Rotterdam te Batavia. Buitenzorg (thuisreis) 7 van Singapore. Garoet 7 van Lorenzo Marques te Macas sar. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alchiba 5 van Buenos Aires naar Rotter dam. Aldabi (uitreis) 6 van Teneriffe. Alphacca (uitreis) 6 te Montevideo. STOOMVAART MTT Nr'IERLAND. Tarakan (uitreis) 7 van Marseille. Marnix van St. Aldegonde 7 van Batavia te Amsterdam. Johan van Oldebarnevelt 6 van Belawan. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitreis) 7 te Whyalla. ETOOMVAART M!IJ. OCEAAN. Alcinous 5 van Liverpool te Batavia. Troilus Manilla n. Rotterdam 6 van Pe- nang. City of Eastbourne, Dairen n. Rotterdam 6 van Shanghai. Titan Rotterdam naar Japan 4 van Hong kong. Antilochus, Macassar naar Amsterdam 5 te Londen. Melamipus Amsterdam naar Java pass. 7 Pevim. Aeneas Japan naar Rotterdam 8 v. Aden. Eurymedon Batavia naar Hamburg 7 van Amsterdam. Welbesteede diensttijd. Het Engelsche zeilschip Nonpareil, dat slechts 112 ton meet en in 1867 gebouwd werd, is thans door de Salt Union Ltd. te Liverpool buiten dienst gesteld om te worden gesloopt. Men heeft het schip onttakeld en daarna laten zinken als golfbreker bij den bouw van een haven. Visscherij der Faröer. Een visscherij-maatschappij te Faröer laat op een werf te Frederikssund (Denemarken) een schoener van 165 bruto ton bouwen om daarmede de Groenlandvisscherij uit te oefenen. AANGEKOMEN. 6 Januari: Flandria s.s. Gothenburg Brunla s.s. Oslo 7 Januari: Ostmark m.s. Hamburg Marnix v. St. Aldegonde m.s. Batavia Texelstroom s.s. Liverpool Saleier s.s. Batavia Crynssen s.s. West Indië VERTROKKEN. 6 Januari: Glenrhyd s.s. Seaham Amiens s.s. Methil Enggano s.s. Hamburg 7 Januari: Neptunus m.s. Antwerpen Astra s.s. Bathurst Edle s.s. Gr. Yarmouth Verkeer door het Panamakanaal. In tegenstelling met het Suezkanaal, waai de passeerende scheepvaart den laatsten tijd in aantal en inhoud vooruitging door het groot aantal Italiaansche schepen naar Eri trea, valt bij het Panamakanaal een achter- utigang te constateeren. In 1935 passeerden aan scheepsrulmte 27,8 millioen ton wat een achteruitgang tegenover het voorafgaande jaar met 0,8 millioen ton beteekent. Daaren tegen steeg de hoeveelheid goederen, welke door het kanaal verscheept werden, van 24,7 tot 25,3 millioen ton gewicht. Het zijn vooral de tankschepen, welke in minderen getale van het kanaal gebruik maakten. Wordt de „Echoput" weer in eere hersteld? APELDOORN. 7 Jan. (A.N.P.) Naar wij vernemen bestaan er plannen om de ver maarde Echoput, eens een jaarlijks door dui zenden toeristen uit binnen- buitenland be zochte attractie, gelegen aan den Amers- foortschen weg te Apeldoorn, weer in exploi tatie te nemen. Volgens deze plannen, welke door samenwerking van staat en kroondomein zullen worden verwezenlijkt-, zal ter plaatse ean theehuis verrijzen, terwijl tevens een par keerplaats zal worden aangelegd. TERECHTSTELLING VAN HAUPTMANN UITGESTELD. TRENTON, 7 Jan. (A. N. P.) Hoffmann heeft de terechtstelling van Bruno Haupt- mann, die was vastgesteld op 14 Januari, tot een naderen datum verschoven. Reuter meldt verder: Naar wordt verklaard is de gouver neur besloten, elke mogelijkheid aan te wen den om den moord op het kind van Lind bergh volledig op te helderen alvorens de terechtstelling te laten doorgaan.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5