HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG No. 55 DONDERDAG 9 JAN. 1936 NMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 254 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijk3, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTEN '1'leNl5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct-, elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER I Alle abonnès van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers rijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog: 250.- bij verlies van een duim: 150.- bij verlies van een wijsvinger; i 50.- bij verlies van een anderen vinger; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van "den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HAV.- Bank te Schiedam. Lindbergh. Amerika's nationale trots, de luchtheld Charles Lindbergh, die de eerste was die in zijn eentje over den Atlantischen Oceaan vloog, heeft met vrouw en kind zijn land moeten verlaten omdat zijn kind er niet vei lig was. Zijn eerste zoon werd ontvoerd en vermoord, het lot van zijn tweede kind bleek hem in Amerika te onzeker. Nu heeft het gezin-Lindbergh zich onder de bescher ming van de Engelsche wet gesteld, na aan boord van een vrachtboot den Oceaan te zijn overgestoken. Zelfs dat moest min of meer heimelijk gebeuren, en het onaanzien lijke vrachtschip werd verkozen boven den pralenden „Ocean-liner" omdat het meer kans op veiligheid bood. Voor het Amerikaansche volk, dat erg ver vuld is van nationalen trots, is dit wel een heel pijnlijke episode. De ietwat-profaan- klinkende en voor het overige ook nogal be lachelijke benaming „Gods own country" Gods eigen land die de Yankee aan de Vereenigde Staten pleegt toe te kennen, •wordt er ten zeerste door beschaamd. Im mers, op haar best kan deze term beteeke- nen dat geen ander volk er zoozeer naar streeft volgens Gods gebod te leven. Wat be reikt het, als het de kinderen van zijn meest vereerde landgenooten niet tegen ontvoering en moord kan beschermen? De roem wordt vaak duur gekocht. Op de hooge toppen is het niet alleen eenzaam, maar vaak ook heel gevaarlijk. Dat onder vindt Lindbergh. Blijft hij in Engeland, dan zal zijn roem waarschijnlijk spoedig gaan tanen omdat die op nationale verheerlijking gebaseerd was. Hij zal op den duur in het vergeetboek raken. Men kan niet steeds sen- sationeele heldendaden blijven bedrijven zoo als de eenzame overtocht van een Oceaan. Maar men offert den roem gaarne voor het leven van zijn kind. Ieder gezond, normaal denkend mensch doet dat althans. Ouders die met vreugde Tiun kinderen een oorlog in sturen zijn niet gezond en niet normaal; zij verkeeren in dien toestand van oorlogs psychose waarvan in de laatste jaren de symptomen zich helaas weer zoo talrijk heb ben voorgedaan. Lindbergh en zijn vrouw zullen op dit mo ment wel alleen opgelucht en verademd zijn, nu het ontzettende gevaar, dat hen in hun eigen land opnieuw bedreigde, is afgewend. Wellicht zal het hen ook verheugen dat zij van de lawaaiige opdringerigheid van de Amerikaansche heldenvereering verlost zijn, dat hun daden en uitlatingen niet meer blootstaan aan een voortdurende zotte, op geschroefde publiciteit en dat zij zich einde lijk eens zorgeloos en blij kunnen voelen. Maar het moet een bittere gedachte wor den dat hun vaderland hun deze voorrech ten, die den eenvoudigsten mensch ten deel vallen zonder dat hij er ooit over nadenkt, niet kon waarborgen. Het kon tenslotte Lindbergh alleen maar reclame-lawaai aanbieden en er de gebruikelijke nationale zelfverheerlijking uit distilleeren. Maar het kon hem niet eens veiligheid voor zijn kind waarborgen. Het is te hopen dat Europa bewaard blijft voor de import van het afgrijselijke Ameri kaansche misdrijf, als „kidnapping" aange duid. Wij importeeren van alles uit Amerika, vaak zonder oordeel des onderscheids. Er is veel goeds maar ook veel verwerpelijks van daan gekomen. Mocht dit misdrijf ook over waaien uit het Westen, dan zal Europa die nen te toonen dat het zulk een bederf met een kan uitroeien door de meedoogenlooze gestrengheid en snelheid-van-handelen waar mee het tegen de kidnappers optreedt. Een eerste geval in den Amerikaanschen stijl heeft zich al in Zuid-Frankrijk voorgedaan. Het is door snel ingrijpen der politie goed afgeloopen. Moge het er bij blijven. R. P. IJMUIDEN. DE OPRIT BIJ DE VISSCHERSHAVEN. Nadat verleden jaar het sintelpad aan de westzijde van den oprit bij de Visschershaven was verhard, heeft men thans het sintelpad aan de andere zijde onder handen genomen. Ongetwijfeld zullen de vele wielrijders, die op hun weg naar en van de Visschershaven van dezen weg gebruik maken., zich er over verheugen, dat binnen afzienbaren tijd de beruchte sintelpaden verdwenen zijn. Hun vreugde zal wellicht eenigszins getemperd worden over het feit, dat de verharde rij wielpaden niet op hetzelfde niveau liggen als de straat, doch eenige centimeters hoo- ger. Hierdoor is het niet uitgesloten, dat de een of andere wielriider, die met een flinke snelheid den weg afrijdende, geen rekening houdt of niet bekend is met het hooge kantje een leelijke buiteling maakt. Naar onze meening was het veiliger ge weest, de rijwielpaden met den rijweg gelijk te maken. Concert IJmuiden's Mannen koor. Voor het concert van het IJmuiden's Mannenkoor, dat ook nu weer in het Patro naat gegeven werd, bestond een groote be langstelling, een factor welke nooit nalaat invloed ten goede op het ten gehoore ge brachte uit te oefenen. Zoo hoorden we van het groote koor o.m. „O Heil'gen" van Nico Hoogerwerf en „Ge boorte" van Gerard H. Boedijn, en wel in een zeer muzikale vertolking. Henk J. Arisz, die zijn partituur terdege onder de knie heeft, dirigeerde beide werken op zuivere manier en het reageeren der zangers op zijn aanwijzin gen toont, dat er tusschen hen het vereischte contact is. Het eerste werk doet niet prettig aan; het is zeer gezocht en volgezaaid met opzettelijke moeilijkheden. Des te meer lof verdient het, dat IJ. M. er zulk een im groszen Ganzen goede prestatie van gaf. Mooi van klank en sprekend tot het gehoor zijn bassen en tenox-en; het middenregister moet solistisch nog steviger van toon trachten te worden 't is flink bezet en geeft in het tutti alle krachten. „Geboorte", het concoursnummer van vori- gen zomer, niet minder lastig dan het „O Heil'gen", had vele kwaliteiten. Toch konden we den indruk niet van ons afzetten, dat het ietwat nonchalant gegeven werd, zooiets van: dat kennen we well Het „Jam Sol", van Hoogerwerf, ligt voor de tenoren zeker niet fraai; dat zij niettemin zulk een keurige vertolking gaven van deze compositie, pleit voor hun zarigkunst. Over het geheel ontbrak er toch nog dik wijls de innige samenzang, het egale en ronde wat zulk een gaven klank aan de IJ. M. zan gers geven kan, aan. Een Duitsch wiegeliedje van Humperdinck werd door het meisjeskoor gebracht, eenvou dig, maar 't genoot aller aandacht. Veel belovende altjes; de stemmen zitten nog wat vast; dus maar veel oefenen, dames. In ver gelijking met vorige uitvoering vooruitgang geboekt, dus redenen tot blijdschap. Op de uitspraak letten! Het knapenkoor beweegt zich eveneens in stijgende lijn en was natuurlijk een der suc cessen van den avond. Het is een taak op zich zelf deze boys onder den duim te houden, geen wonder dat dan zang in dezen vorm des te meer op prijs wordt gesteld. Op frissche wijze werkten zij hun repertoire af. Natuurlijk be vond zich 't populaire „Sigarenbandje" daar bij, dat het dan ook zoodanig deed, dat alle rookers in de zaal naar sigarenbandjes zoch ten. Bep de Waal was van jongens- en meisjes koor de bescheiden begeleidster. Gezamenlijk voerden de jongeren de be kende Bloemencantate van Geertruida van Vladeracken uit; het trompetkoor voldeed ons zeer, de knapen zongen er op los, dat het een lust was. Het geheel kan echter nog fijner, maar dat komt nog wel als het er nog vaster in zit. Aan heldere uitspraak was de vereischte zorg geschonken. Mevr. Arisz vertolkte de sopraansolo en zette aan het dankbare num mer kleur bij, zoodat na afloop zulk een bijval losbrak, dat het slotkoor gebisseerd moest worden. Het geslacht Brandts Buys heeft de Neder- landsche muzieklitteratuur met vele voorname composities verrijkt. Van de hand van Robert stamt het bekende „De Stem aan het Strand", voor koor met sopraan- en baritonsolo, en dat de heer Arisz ons dezen avond de kennisma king er mede deed hernieuwen, getuigt dat hij een open oog en oor heeft voor werken van vaderlandschen bodem. Prachtig van samenzang en -klank was het koor in de tweede strofe, die de zee met haar schuimende baren bezingt. Dit was voor onze zangers met het slotkoor wel het hoogtepunt. Mevr. Arisz leek ons dezen avond niet zoo ge disponeerd als anders; we zijn wellicht veel- eischend, doch we willen nu eenmaal het uiterste. Ook weten we, dat ze beter kan en dusNiettemin heeft ze tot het succes van deze Stem veel bijgedragen en werd terecht bebloemd. De heer Kees Wolff, uit Amsterdam, ver tolkte de bai'itonsolo op eenvoudige, pretentie- looze wijze. Maar deze eenvoud siert den mensch. Genoten hebben we van de artistieke pianobegeleiding van Züs Pronk, die bewees- de kunst van secondeeren tot in de perfectie te verstaan en de geheimen van het ding, dat piano heet, doorgrond te hebben. De heer Broekhuizen, uit Amsterdam, gaf eenige operasoli ten beste, waaruit bleek, dat hij over een tenoi-geluid beschikt, hetwelk de eenige verdienste was. Er zijn echter nog andere eischen en wel in de eerste plaats ken nis der ademhaling, Luftpausen en repertoire keuze. Tosca en Paljas liggen hem niet, we gens zijn lyrisch orgaan en manco aan voor dracht en techniek. Zijn optreden na de pauze in Song of Songs en ander populair gramo- foonwerk in dit lichte genre, lag hem heel wat beter; laat hij zich bij deze zijde van het lied houden en kunst met een K niet aan raken. Voor ons beider gemoedsrust, heusch. Namens de zangers heeft de heer A. Oos tendorp een openingswoord gesproken. Onder de aanwezigen was het eerelid, de heer H. Baas. uit Amsterdam. Het aantal donateurs is stijgend, het aantal bezoekers ook, het koor kwalitatief en kwantitatief eveneens, dus alle reden tot verheugenis. W. NAAR HET CONCOURS. Het Chr. Gemengd Koor „Excelsior" diri gent Jan Beider heeft uit de zeer vele aan vragen om deel te nemen aan een concours besloten dit jaar deel te nemen aan een groot nationaal zangconcours, dat gehouden zal worden op Hemelvaartsdag te Apeldoorn. „Excelsior" zal moeten uitkomen in. de Eere Afdeeling gemengde koren. Stadsvuil van Velsen geeft aanleiding tot klachten. Natuurschoon van de Zaanstreek bedreigd? Zooals men weet wordt het stadsvuil van onze gemeente met schuiten vervoerd naar de polders in de buurt van de Zaanstreek, waar men het gebruikt om laag gelegen stukkeix land op te hoogen, of om plassen te dempen. De gemeente heeft hiervoor een overeenkomst afgesloteix met een aannemer te Beverwijk, die het vuil van de vuilnisbelt aan het Noordzeekanaal naar de plaats van bestemming vervoert. Naar wij thans vernemen gaan er in de omgeving, waar het vuil wordt gestort, hier tegen protesten op, vooral omdat de aanne mer zich niet steeds aan het vooi'schrift van het polderbestuur schijnt te houden, het ge storte vuil met een laag aarde van minstens 25 c.M. te bedekken, terwijl er ook slooten mee gedempt werden. Een en ander was reeds aanleiding voor de Wormerveersche politie, om handelend tegen den aannemer op te treden, hetgeen reeds tot gevolg had, dat twee schuiten in beslag werden geno men. De protesten komen nu ook van de zijde van hen, die meenen, dat door het dempen van de plassen de natuurschoon van het pol derland bedreigd woi'dt. We hebben den directeur van den Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst gevraagd, of bij een eventueel verbod tot uitstorten van het vuil in den Westzanerpolder van de zijde van het Provinciaal Bestuur, de vuü- berging van de gemeente Velsen in gevaar zou kunnen komen. Wij vernamen, dat hier voor niet de minste vrees behoeft te be staan. De bedoelde aannemer beschikt ten allen tijde over voldoende bergruimte voor het Velsensche vuil. Het met hem afgesloten contract is bovendien een waarborg, dat de gemeente niet met het vuil blijft zitten. VEREENIGING „ALGEMEEN BELANG". Dinsdagavond heeft in Café Royal een ver gadering plaats gehad van leden der vereeni ging „Algemeen Belang". Tot deze vergade- ï-nig was uitgenoodigd een groot aantal win keliers en neringdoenden uit de gemeente. De winkeliersvereeniging IJmuiden-Oost was vertegenwoordigd door eenige bestuursleden. Het doel der vergadering was, om te komen tot een samenwerking tusschen de winkeliers en de vereeniging in verband met een door de vereeniging te organiseeren zomerfeest. Het bestuur der vei-eeniging stelde de winkeliers voor, dat deze aan de leden een zekere reduc tie zou toekennen, bestaande in het verstrek ken van spaarzegels, af te geven bij aankoop van een bedrag van minstens 50 cent. Voor deze zegels zouden de kinderen der leden deel kunnen nemen aan een door „Algemeen Be lang" te organiseeren Zomer- of St. Nicolaas- feest, en het hiervoor benoodigde zou geleverd worden door de winkeliers in ruil voor de be spaarde reductie. Bij dit voorstel wei'd door een der aanwezigen de vraag naar voren ge bracht, of het mogelijk was dat, indien de winkeliers op dit voorstel zouden ingaan, ook niet-leden van Algemeen Belang hier aan kun nen deelnemen. De heer Fennel bracht hulde aan het bestuur van Algemeen Belang voor het geen zij in deze richting tracht te doen. Afkeurend sprax hij hierbij over een arbeidersoi-ganisatie, die een feest heeft georganiseerd voor 600 kinde ren en het hiervoor benoodigde buiten de gemee.nte heeft gekocht. Door het bestuur der winkeliersvereeniging IJmuiden-Oost is de toezegging gedaan dat het voorstel op de eerstvolgende vergadering met de leden zal besproken worden om daarna met de leden van Algemeen Belang hierover een definitieve be spreking te houden. Hedenavond heeft de jaarlijksche ledenver gadering van de vereeniging plaats in de zaal Demmers, Trompstraat. Zaterdag 25 Januari zal in „Het Wapen van Velsen" een feest avond gehouden worden. Opgevoerd zal wor den: „Een pootig wijfje" gevolgd door „In naam der Koningin". Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door Willie Re-mé en het kap- werk door Tonie Koper. De regie is in handen van den heer D. P. Kossen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Overzicht over de maand December. Het jaar sloot met 2700 werkloozen. Het totaal aantal ingeschreven werkzoe kenden bedroeg aan het einde der verslag- maand a. mannen boven de 13 jaar: 2748 (vorige maand: 2433). b. mannen jonger dan 18 jaar: 184 (vorige maand: 181). c. vrouwen boven de 18 jaar: 50 (vorige maand: 51) d. vrouwen onder de 18 jaar: 41 (vorige maand: 35). Totaal: 3023 (vorige maand 2700). Vergelijkend overzicht van de zuivere werk loosheid naar de voornaamste beroepsgroe pen: 7 Dec. 14 Dec. 21 Dec. 28 Dec. Bouwvakarbeiders 538 602 631 631 Metaalbewerkers 343 357 350 339 Houtbewerkers 36 39 38 41 Landarbeiders 41 48 54 55 Havenarbeiders 94 96 99 96 Visschers 259 261 257 259 Kantoorbedienden 41 42 42 43 Losse arbeiders 681 694 712 712 Overige beroepen 305 308 315 320 Totaal 2393 2447 2498 2496 Over 1934 bedroegen deze aantallen 2319 2318 2328 2316 Bemiddeling. Over de maand December bedroeg a. het aantal nieuwe inschrijvingen van werkzoekenden: 868 mannen en 32 vrouwen; b. het aantal plaatsingen: 263 mannen en 6 vrouwen; c. het aantal voldane aanvragen van werk gevers: 261 om mannel. en 6 om vrouwel. ai'beidskr. Buiten de gemeente werden geplaatst 1 lasscher en 2 draaiers. Werkverschaffing. Op 7 December werd de werkverschaffing uitbreiding der Alg. Be graafplaats „De Biezen" wegens beëindiging der werkzaamheden stopgezet. De Prov. Werkverschaffing te Wijk aan Zee werd op 19 December voor den tijd van twee werkweken stilgelegd om stagnatie met de feestdagen te ondervangen. Op Waterland en Beeckensteln bleven 3 jeugdige werkloozen tewerkgesteld. EEN KLEINE AANRIJDING. Op den Strandweg werd een voetganger aangereden door een vrachtauto, waardoor de voetganger aan het hoofd gewond werd en zich dientengevolge onder dokters behande ling moest stellen. Óok zijn bril werd vernield. A. R. J. A. „WILLEM VAN ORANJE". Naar men ons nader mededeelt, vindt de vergadering van de A.R.J.A. .Willem van Oranje" niet plaats op 20 Januari, maar a.s. Vrijdagavond 10 Januari. Spreker is de heer P. Verhoog Jr. Loop der bevolking in 1935. Aantal inwoners met 856 gestegen. De laatste maand van het vorig jaar lever de een kleine vermindering van het aantal inwoners onzer gemeente op. Deze verminde ring was het gevolg van het hooge vertrek- cijfer, dat n.l. 216 bedroeg, waai-tegenover een vestigingscijfer van 156 stond. Het geboorte overschot van 39 reduceerde de vermindering tot 21. De bevolking op 31 December 1935 bedroeg 45185 tegen 44329 op 1 Ja nuari. Zij nam dus toe met 856 of met 1.93 pet. LANGS DE STRAAT. De kat en de muis. Dit verhaal, geachte lezers, ls uiterst kort. Het is het verhaal van een kat en een muis, waaruit nochtans voor een mensch veel te leeren valt. vooral nu we in een tijd leven, waarin een deel der menschheid als kat en muis leeft met een ander deel. in een tijd, waarin brute kracht en ruw geweld zich doen gelden ter onderdrukking van den zwakke. Er liep een muis in de straat. Een muis is eigenlijk wat te veel gezegd. Het was fei telijk maar een muisje, dat in de groote straat een allernietigst wezentje was. Het sloop langs de huizen om een gaatje te zoe ken, waar het zijn nietig lichaampje in kon doen verdwijnen. Maar er was nergens een gaatje te vinden en in doodsangst sloop het voort Zoo klein was het niet of het werd gezien. Door groote, heele groote menschen. die al spoedig moordplannen in zich voelden op komen. Maar ze volvoeren durfden ze niet, want het warenvrouwen en vrouwen hebben wel een hekel aan muizen, maar ze van kant maken, doen ze liever niet. Een der vrouwen wist raad. Ze ging in huis om even later terug te komen met een geweldige kat. Die zou 't kaï-weitje wel even opknappen. Het muisje trippelde nog angstig rond. En met z'n aartsvijand voor oogen was zijn angst maar al te zeer gerechtvaardigd. Vlak bij de kleine muis werd de groote kat neergezet. Het publiek genoot al bij voorbaat van de op handen zijnde moordpartij. .Die ging echter niet door. Even volgde de kat het muisje met zijn oogen. Men verwachtte den beruchten sprong en het jammerlijk einde. Maar noch het een noch het ander kwam. De kat trok zich van de muis niets aan en maakte rechtsomkeer. Tot groote verwondering van de groote menschen en van het heele kleine muisje. S. B. Autobus naar Schiphol rijdt over Vijfhuizen. Bij besluit van Ged. Staten. Een foto van protesteerende Chineesche studenten tegen de autonomie van Noord-China. Bovenstaande foto werd genomen in de internationale wijk te Sjanghai. Ged. Staten van Noord-Holland besluiten: de bij Koninklijk Besluit van 6 Maart 1934, aan L. A. Kors, te Heemstede, verleende vergun ning tot het in werking brengen van een auto busdienst van Haarlem over Halfweg naar Schiphol en terug in te trekken en hem ver gunning te verleenen tot het uitoefenen van een autobusdienst van Haarlem over Vijfhui zen naar Schiphol en terug. De volgende wegen worden gevolgd: van Haarlem (Kennemerplein standplaats auto bussen) langs het Kennemerplein, het Prinsen Bolwerk, de Friesche Varkensmarkt, de Hooi- markt, de Sandei'sbrug, de Koudehorn, de Catharijnebrug, den Harmenjansweg, de Pa- pe-torenvest, de Oostvest, de Amsterdamsche- brug, de Amsterdamschevaart. de Nagtzaam- straat, het Nagtzaamplein, de Nagtzaambrug, de Zomervaart, den Nieuwenweg. den Vijfhui- zerdijk, den Vijfhuizerweg, den Hoofdweg ten Zuiden van de Hoofdvaart, den Spaarnwou- derweg en den Schinkeldijk naar het parkeer terrein te Schiphol. In de richting naar Haarlem worden de zelfde wegen gevolgd. Rijdende in de richting naar het Kennemer plein mogen binnen de grens van de gemeente Haarlem geen passagiers worden ingelaten en rijdende in omgekeerde richting mogen bin nen de grens dier gemeente geen passagiers worden uitgelaten. Het verzoek van den heer L. A. Kors, tot het uitbreiden van den door hem geëxploiteerden autobusdienst van Schiphol naar Haarlem (Station) en terug tot Heemstede (Adriaan Pauwlaan) en terug wordt niet ingewilligd. NIEUWE ROUTE DER BUSSEN HAARLEM—HOOFDDORP. Ged. Staten van Noord-Holland hebben bepaald dat de autobussen van de N.V. Auto busonderneming te Aalsmeer voor den dienst HoofddorpHaarlem, de volgende wegen moeten volgen: Van Hoofddorp (Marktplein) langs den Kruisweg (woonweg), den Provincialeweg, het Wipperplein de Heemsteedsche Dreef, de Zuiderhoutlaan, de Fonteiniaan, de Dreef, het Florapark, de Iordensstraat, het Lorentzplein, de Van Eedenstraat, de Tempeliersstraat den Koninginneweg, de Raambrug, het Wil- sonsplein, de Wilhelminastraat, de Zijlvest, de Kinderhuisvest, de Manegebrug, het Kenaupark (Westzijde), de Rozenstraat, het Stationsplein, het Janswegviaduct en het Kennemerplein naar de standplaats voor de autobussen. In de richting naar Hoofddorp worden de zelfde wegen gevolgd met dien verstande, dat te Haarlem van de Van Eedenstraat naar de Dreef wordt gereden langs het Lorentz plein en het Plein. Rijdende in de richting naar Hoofddorp worden binnen de grenzen van de gemeente Haarlem en Heemstede geen passagiers uit gelaten en rijdende in de richting naar. Haarlem, worden binnen de grenzen van die gemeenten geen passagiers ingelaten.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1