Abessyniërs melden successen. Italië's voedselvoorziening. THIJS IJS IN DE KNEL Het moreel der troepen in Oost-Afrika. Minister Eden begint zijn taak. VERSTOPPING LEO-PILLEN CRÈME Radio- Procramma DONDERDAG 9 JANUARI 1936 De strijd in Abessynië. Het hoogland Tembien in hun bezit? Opmarsch naar Aksoem zou ingezet zijn. Volgens te Addis Abeba verbreide geruchten zouden zich aan het noor delijke zoowel als aan het Zuidelijke front groote gevechten ontwikkelen. In het noorden zouden de troepen van Ras Kassa en Ras Seyoem gebruik hebben gemaakt van het plotseling intreden van den regentijd om met krachtige afdeelingen hun reeds eerder begonnen opmarsch naar Aksoem voort te zetten. De Italianen zouden zich op verbitterde wijze verzetten en genesteld zijn in blokhuizen, machinegeweerstellingen en terreinversterkingen. Verdere geruchten maken er melding van, dat ook de legergroep van Ras Desta in het zuiden tot den aanval is overgegaan. De Abes syniërs zouden hier straalsgewijze in drie ver schillende colonnes oprukken; de eerste co lonne zou optrekken naar Jet, de tweede naar Lugh Ferrandi en de derde langs de grens van Kenya. Ras Desta zou de straalsgewijze aan- valstactiek hebben gekozen om zich te hoeden voor verrassingen op zijn vleugels. Hij zou 60.000 man tot zijn beschikking hebben. Het hoofdkwartier van den keizer te Dessie heeft gistermorgen een com muniqué uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat Woensdag, den Kop- tischen Kerstdag, de troepen van Ras Seyoem de geheele provincie Tembien hebben bezet, ten noordwesten van Makalle. De Italianen zijn op de vlucht geslagen en hebben een tank en een vrachtauto achter gelaten. Op hun terugtocht hebben zij de ker ken, die zij op hun weg ontmoetten in brand gestoken. Zij boden geen tegenstand. Het heeft er allen schijn van, dat de luchtbombarde menten thans voor eenigen tijd gestaakt wor den. Woensdag is, volgens berichten uit Addis Abeba, slechts één Italiaansch verkennings vliegtuig gesignaleerd, dat uit Dolo komende over Waldia in de provincie Yeji vloog en ver dween in de richting van Go j jam. De andere Italiaansche vliegtuigen, die deze week boven Abessynisch gebied verschenen zijn, hebben zich er toe bepaald opruiende pamfletten in het Amharisch uit te strooien. Abessynische kringen glimlachen echter geamuseerd om deze pamfletten, daar alleen de stamhoofden, en dan nog niet eens altijd, de kunst van het lezen meester zijn, zoodat de uitwerking van de pamfletten minimaal geacht moet worden. Duitsche Roode Kruis Missie naar Abessynië. BERLIJN, 8 Januari (Havas). Naar ver nomen wordt is het Duitsche Roode Kruis voornemens deel te nemen aan het interna tionale Roode Kruis-werk in Abessynië door het zenden van medici, medicijnen en sani taire installaties. De onderhandelingen tus- schen het Duitsche Roode Kruis en het Inter nationaal Comité te Genève worden nog voortgezet. Men merkt hier op, dat dit deel nemen geenszins beteekent dat men stelling neemt voor Abessynië. Badoglio over den strijd in Tembien. ROME, 8 Januari: Het 91ste legerbericht luidt als volgt: „Maarschalk Badoglio tele grafeert: „Aan het front ten zuiden van Makalle heeft onze artillerie vijandelijke concentratie bij Amba Aradan beschoten. In de schermutselingen tusschen patrouilles, waarvan melding werd gemaakt in legerbe richt no. 89, in Tembien, liet de vijand 22 doo- den op het slachtveld. De luchtvaart bombardeerde in de omgeving van het Atsjangi meer. Nabij Alamata, ten zuiden van dit meer spreidden Abessynische gewapenden, zoodra zij onze vliegtuigen waar namen drie groote Roode Kruis-vlaggen op den grond uit en namen in de omgeving hier van plaats". Genève. Duitschland wil volledig met den Volkenbond breken. Naar te Genève vernomen wordt, zal Duitschland geen candidaat stellen voor de opvolging van Schueking. den Duitschen rech ter in het Permanente Hof van Internatio nale Justitie te Den Haag. aldus Reuter. Duitschland. dat zich uit den Volkenbond heeft teruggetrokken. heeft iedere relatie met de daarmede verbonden internationale or ganisaties willen verbreken.Zooals men weet, moet de Volkenbond de candidaten, die de verschillende landen stellen voor de functie van rechter in het Haagsche Hof goedkeu ren. Frankrijk. Negentig oorlogsschepen naar de Middellandsche Zee. De Engelsche avondbladen publiceeren groot opgemaakt de berichten over het samen trekken van de Fransche vloot in de Middel landsche Zee. Een uitvoerig bericht uit Parijs maakt er volgens het A.N.P. melding van, dat ruim 90 Fransche oorlogsschepen van alle klassen op 20 Januari in de Middellandsche Zee of in de nabijheid daarvan zullen kruisen. Op dien dag komt te Genève de commissie van achttien bijeen, waarvan men aanneemt, dat zij be raadslagen zal over een olie-embargo. Het optreden van nog twee andere Fransche es kaders wordt in eenige Fransche kringen ge ïnterpreteerd als een bewijs er voor, dat de recente besprekingen tusschen de Britsche en Engelsche vlootdeskundigen vrucht gedragen heeft. Ondanks de reserve, die in officieele krin gen in dit opzicht in acht wordt genomen, verluidt, dat deze vlootbeweging wellicht een gevolg geacht moeten worden van de herhaal de Fransche beloften zich gereed te houden tot het verleenen van bijstand in geval van een Italiaanschen aanval op de Engelsche schepen in de Middellandsche Zee. Mislukking der vlootconferentie aanstaande? Japan tegen uitwisseling van gegevens inzake nieuwe oorlogsschepen. Reuter meldt uit Londen, dat de besprekingen ter vlootconferentie gistermiddag in een ernstige im passe geraakt zijn, als gevolg van de weigering van Japan, de Britsche, Fransche en Italiaansche plannen in zake de uitwisseling der gegevens be treffende eventueelen aanbouw van oorlogsschepen, te overwegen Op dit punt staat Japan geheel alleen, en de Britsche gedelegeerde Monsell. die het voorzitterschap waarneemt, heeft formeel kennis genomen van de tegenwerping van Japan. De zitting van de vlootconferentie is tot Vrijdag verdaagd. Intusschen zal men hebben te beslissen, of het, gezien de houding van Japan, nog zin heeft, door te gaan met het voeren van besprekingen op kwalitatieve basis. Men vreest, dat een ongunstige be slissing hieromtrent het einde der conferentie zou beteekenen. Conferenties over het Britsche mijnconflict. Resultaat nog niet bekend. De mijneigenaars hebben naar het A.N.P. uit Londen meldt, een bespreking gehad met een deputatie der mijnwerkersfederatie. Bij deze gelegenheid hebben de werkgevers de in de verschillende mijndistricten geformuleer de voorstellen inzake een loonsverhooging toegelicht. Vervolgens hebben de partijen 'n bespreking gehad met den minister voor het Mijnwezen. Omtrent het resultaat der conferentie is niets bekend geworden. Het tijdvak der reizende min is te rs voorbij (Van onzen correspondent) Londen, Januari. Den jongsten Foreign Secretary, dien Enge land in 80 jaren heeft gehad, wacht een for midabele taak. Vóorloopig moeten de oorlog in Abessynië en zijn weerslagen in Europa hem in de eerste plaats bezig houden, maar an dere vraagstukken van gewicht zijn inmiddels gerezen. De betrekkingen met Egypte zullen spoedig de aandacht van den nieuwen minis ter eischen, maar aangezien hij zich tot he den niet met deze zaak heeft bemoeid moet hij er zich eerst in werken. De wereld in haar geheel heeft reden om de functie van dezen minister bijzondere be- teekenis toe te kennen. Want, naar immers te kennen is gegeven, zij kan worden beschouwd als de inleiding van een nieuwe methode van behandeling van buitenlandsche zaken, of misschien een hervatting van een oude metho de. De laatste jaren hebben ministers van Buitenlandsche Zaken vaak buiten hun ge zanten om gehandeld. Zij reisden ver en vaak en traden in persoonlijke verbinding met hun ambtgenooten van andere landen. De pers gaf aan zulke samenkomsten veel gerucht en maakte flink misbaar zoodra er haken en oogen waren of zelfs een klein haakje of een enkel klein oogje. Het was de open diplomatie waaraan de beroepsdiplomaten weinig deel hadden. Beroepsdiplomaten hebben er tegen gefulmineerd en verklaard dat in het schelle licht der openbaarheid kleine misverstanden tusschen confereerende eerste-ministers of ministers van Buitenlandsche Zaken of op zichzelf onbelangrijke verschillen van ziens wijze'onrustbarende en misprijzende aandacht kregen, welke buiten alle verhouding waren tot hun werkelijke beteekenis en dat dit tot een achteruitgang in de internationale ver standhouding heeft geleid. Intusschen heb ben zij den zegen van de oude, geheime di plomatieke methode, welke den grooten oor log niet heeft kunnen voorkomen, niet kunnen bewijzen. In zoo verre hebben zij echter in Engeland het pleit gewonnen, dat met Eden's aanvaarding van zijn ambt, naar ons te ver staan is gegeven, de tijd van reizende minis ters voorbij is en dat men terug zal keeren naar de oude werkwijze, met den Foreign Secretary thuis en de gezanten in het buiten land. Dat neemt niet weg, dat minister Eden zijn land in Genève zal blijven vertegenwoor digen, wanneer daar belangrijke zaken moeten worden behandeld. De nieuwe minister is in menig opzicht nog een gesloten boek. In en om het parlement kent men hem weinig meer dan van aanzien. Hij heeft een grooten naam gekregen als kam pioen van den Volkenbond. Niet alleen heeft hij pal gestaan voor de beginselen van het Covenant in het conflict tusschen Italië en Abessynië, maar hij is hoofdzakelijk verant woordelijk geweest voor de aanwending van een internationale politiemacht in het Saar- gebied en voor de ontspanning toen Joego Slavië en Hongarije over den moord op Ko ning Alexander in ernstig conflict dreigden te komen. Maar overigens verkeeren ook zij die het meest om en met hem hebben ge werkt in onzekerheid over zijn karakter en persoonlijkheid. Alle bekendheid is grooten- deels oppervlakkig. Desniettemin hebben millioenen in Engeland hun hoop op hem ge vestigd K. SAN R, (Van onzen correspondent Stuart Emeny.) DESSIé, Woensdagavond. Drie Italiaansche militairen, die tijdens de afgeloopen gevechten door de Abessijnen zijn krijgsgevangen gemaakt, zijn vandaag te Des- sié aangekomen. Zij hadden geen zolen onder hun schoenen en hun uniformen waren over al tot op den draad versleten en gescheurd. Twee van hen, een werktuigkundige en een mitraillist, werden in een tank gevangen ge nomen. De derde is een dokter, die aan het tankcorps was verbonden. De werktuigkundige zeide, dat hij wenschte dat de oorlog niet was begonnen. „Ik wou heelemaal niet vechten", zeide hij, ,want ik moet mijn ouders, die op leeftijd zijn, onderhouden. Maar ik viel onder de dienst plichtwet. Het moraal der Italiaansche troepen is buitengewoon slecht". Hij sprak met ingehouden adem over den weergaloozen moed der Abessynische soldaten. „Zulke strijders hebben wij nog nimmer ge zien", zeide hij. „zij vielen ons tallooze malen aan, zwaaiden hun zwaarden, speren en ba jonetten boven hun hoofd en lieten zich door ons mitrailleurvuur niet van de wijs brengen". „Verscheidenen van hen werden neerge- maaid. De anderen stormden voorwaarts, sprongen over loopgraven en sloten ten slotte onze troep in, waarop een handgemeen volgde". „Ik zat in een tank, die geen benzine meer had. Wij werden ingesloten en ons werd ge vraagd ons over te geven. Wij gaven het op". De gevangenen worden goed behandeld. De dertienjarige prins Makonnen heeft hun van daag ter gelegenheid van het Poptische Kerst feest geschenken gegeven in den vorm van kleeding, voedsel en sigaretten. Terwijl het moreel der Italiaansche troepen steeds sneller daalt, is dè stemming onder de Abessynische troepen nog niet zoo goed als nu geweest. De Italianen hebben een poging aangewend om het gezag van den negus te ondermijnen. Italiaansche vliegtuigen hebben daartoe pam fletten uitgestrooid aan het N ordelijk front. De Abessyniërs worden hierin opgewekt tegen de opgelegde belastingen op te staan en de zijde der Italianen te kiezen, om op deze wijze de voordeelen der Italiaansche bescha ving deelachtig te worden. De keizer antwoordde hier spottend op, dat de Italiaansche beschaving bestaat uit het bombardeeren van Roode Kruis-hospitalen en het gassen der bewoners van Tigré, waar de inheemsche troepen op de gevaarlijke posten worden gebruikt. De Italiaansche vliegers krijgen langzamer hand respect voor de Abessynische scherp schutters. Zij vlogen daarom op groote hoogte boven Debra Tabor, met het gevolg, dat hun bommen de stad volkomen misten en op den bergketen, ongeveer 300 M. verdér, neervielen (Copyright News Chronicle—A.N.P.) De meening van krijgsgevangenen. Britsch vliegtuig in zee gestort. Hoe men de sancties tracht te bezweren. Planmatige productie en consumptie. Lijken van twee inzittenden gevonden. Reuter meldt uit Londen 8 Januari: Gistermiddag is een vliegtuig vertrokken van het vliegtuigmoederschip „Furious" on geveer 50 K.M. ten zuidwesten van Pointe Sainte Catherine op het eiland Wight, en sindsdien werd niets meer van het toestel vernomen. De ..Furious" heeft getracht draadlooze verbinding tot stand te brengen, evenwel zonder succes. Vliegtuigen en oorlogsschepen hebben naar het vliegtuig gezocht. Nader wordt bekend, dat het vliegtuig in zee is gevallen. Het lijk van een der beide inzittenden heeft men gevonden. Men neemt aan, dat de marconist eveneens bij het on geluk om het leven is gekomen. (Van onzen correspondent) Rome, Januari Terwijl de Volkenbond met zijn ingenieus bedacht stelsel van economische en financieele sancties Italië's weerstandsvermogen tracht te breken, hoort men hier allerwegen de stel ling verkondigen, dat het een goede les is voor de toekomst, en Italië er zich naar zal weten te richten: ook als het economisch beleg zal zijn opgeheven zal Italië's bewuste streven er op gericht blijven zich economisch onafhanke lijk te maken van andere landen. De absolute economische autonomie is na tuurlijk voor een land als Italië, dat arm is aan grondstoffen, en tot nu toe voor een be langrijk deel van zijn behoeften was aange wezen op import uit het buitenland, een uto pie. Men kan echter niet ontkennen, dat de regeering de zaak actief ter hand neemt, en alles in het werk stelt, niet alleen om de bin- nenlandsche productie te bevorderen, maar ook om deze in rationeele banen te leiden. „Wij moeten leeren om ons niet langer te ge dragen als individueele producenten, doch ons collectief, als producenten en consumenten, op de hoogte te stellen van ons productief patrimonium", is thans de leus. Het doel van de voorlichting aan het publiek betreffende de aanwezige voorraden is dan ook tweeërlei. Eerstens kan de producent, de landbouwer vooral, er zijn voordeel mee doen. door zich vooral op de productie van de goe- deren, die thans schaars aanwezig zijn toe te leggen; ten tweede weet de consument, in casu vooral de huisvrouw, met welke voedings middelen zuinig moet worden omgegaan, en hoe deze voedingsmiddelen zonder nadeel voor de gezondheid kunnen worden vervangen door andere. De secretaris van de Fascistische partij heeft een competente commissie benoemd, die ge autoriseerd is om raad te geven in zake voe dingsvraagstukken. De commissie staat on der leiding van den Academicus Filippo Bo- tazzi, die op dit gebied reeds dubbel en dwars zijn sporen heeft verdiend. Gaan wij b.v. eens na, wat deze commissie heeft verteld over het vleeschgebruik, dat zooals men weet beperkt moet worden. Zonder gevaar voor vermindering van den veestapel zou de Italiaan onder de huidige om standigheden gemiddeld per hoofd recht heb ben op ruim 25 K.G. vleesch per jaar, aldus verdeeld: 13 K.G. rundvleesch, 2 K.G. scha pen vleesch 51/2 K.G. varkensvleesch V2 K.G. paardenvleesch 31/2 K.G. kip 0,800 K.G. konijn. „Dit is het drievoudige van wat men in som mige provincies van Italië consumeert en waar de bevolking een uits'tekendè gezondheid ge niet", verluidt het in het betreffende „Foglio di disposizioni del Partito" (een soort commu niqué, dat de Fascistische Partij uitgeeft). Thans gaat het er dus om, eenerzijds het vleeschgebruik te beperken, anderzijds de pro ductie van vleesch en ook van visch dermate te vermeerdèren, dat er geen import van vleesch uit het buitenland meer noodig is. De huisvrouwen, die tot nog toe hun inkoopen ge daan hebben, slechts geleid door hun smaak en hun beurs, worden thans verzocht zich vol te stoppen met allerlei wijsheid. Zij leeren hoe veel calorieën een mensch noodig heeft, en hoeveel koolhydraten, en eiwit, en vet en ook hooren zij van vitaminen en mineraalzouten. Er zijn lange lijsten opgemaakt van voedings middelen met de Lireprijs per 1000 calorieën: hieruit kan men zien dat het veel voordeeli- ger is om b.v. Polenta (maismeel) te eten dan vleesch (0,32 Lire tegen 5,86 Lire per 1000 ca lorieën). Er wordt op gewezen, hoe 80 gram kaas evenveel proteïne bevat als een ons vleesch, en hoe men ook door menging van verschillende voedingsmiddelen als b.v. meel- producten (maccaroni) en peulvruchten (b.v. boonen of doperwten) een maaltijd kan sa menstellen, waarbij vleesch zonder nadeel voor het menschelijk lichaam gemist kan wor den. Dat de Italiaansche huisvrouwen volgza me en intelligente leerlingen zijn. blijkt wel uit het feit, dat het vleeschgebruik gemiddeld met 25 pCt. teruggeloopen is. Gn de groote steden iets minder, in de provincie belangrijk meer). Voorts tracht men op verschillende manie ren aan het vleeschtekort tegemoet te komen door het bevorderen van jacht, vischvangst, en konijnenfokkerij. De organisatie van den konijnenteelt heeft de Opera Nazionale Dopo- lavoro <een van staatswege gesteunde veree- niging, waarvan ongeveer alle werklieden en beambten van geheel Italië lid zijn, en die zich ten doel stelt de ontspanning na den arbeid te organiseeren) op zich genomen en zij stelt tot dat doel gratis rationeel ge bouwde konijnenhokken ter beschikking, met één mannetje en drie wijfjes. Voorts geeft zij alle mogelijke voorlichting hoe de dieren be handeld moeten worden, wat voor voeding zij moeten hebben enz. De boeren hebben zoo een aardige bijverdienste, en er komen meer konijnen op de markt. Konijnenvleesch is hier dan ook niet duur, ongeveer 5 Lire per Kilo. Ook de jacht levert meer op. Zoo ziet men dit jaar veel meer reevleesch dan vroeger. De prijs hiervan varieert tusschen 2 en 8 Lire het Kilo, terwijl goed rund- en varkensvleesch 10 Lire het Kilo kost. Wat den vischvangst betreft, is men het er algemeen over eens, dat deze veel meer zou kunnen opbrengen, doch het pro bleem is hier niet zoo eenvoudig. Er zijn vele moeilijkheden aan verbonden, die niet van den eenen dag op den andere zijn op te los sen. Het zou mij te ver voeren, hier in dit kor te bestek nader op in te gaan. Het gebruik van bananen wordt bij een vleescharm diëet ten zeerste aanbevolen. Deze voortreffelijke vrucht is hier nog steeds vrij duur. Voor een middelgroote banaan betaalt men 50 centesimi, ongeveer zes centen. Thans zal hier binnenkort verandering in komen, en wel op een merkwaardige manier: men wil er een staatsmonopolie van maken. Het is mis schien voor het eerst in de wereldgeschiedenis dat er een staatsmonopolie wordt gemaakt, niet met het doel om een flinke belasting in de schatkist te doen vloeien, maar om het be lang van den consument te dienen. Men ver wacht, dat de prijs der bananen dan niet meer dan een 25 centesimi per stuk^sal bedragen. Ook voor het gebruik van meer melk wordt propaganda gemaakt, voorloopig echter met weinig succes, zoodat er melk te over is, om er wol van te maken. Er wordt thans reeds 500 K.G. wol per dag geproduceerd uit caseïne. In e'en uitstalkast op het Corso Umberto kan men de donzige witte vlokken, die op deze wij ze zijn verkregen, bewonderen. wordt vlug verholpen door Leopillen. Sedert 20 jaar een beproefd, zuiver plantaardig laxeermiddel dat een milde en prompte uitwerking heeft In doosjes vanaf 20 ct Bij alle apoth. en drog. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Daar heb je het al! Voordat Thijs er op bedacht was is de booswicht uit zijn schuilhoek te voorschijn gekomen. Met den knuppel zwaaiend, komt hij op Thijs af, die niet weet hoe hij zich tegen dien laffen aanval verdedigen moet. Thijs tracht zich den man nog van het lijf te houden, maar tevergeefs! Ineens voelt hij een harden slag op het hoofd. De knuppel heeft hem geraakt. Het duizelt Thijs, hij kan .zich niet meer staande houden en valt.... Dan is het of alles om hem heen verdwijnt. Thijs heeft het bewustzijn verloren..... een weldaad (Adv. IngezMed.) VRIJDAG 10 JANUARI HILVERSUM 1 1875 M. 8.— VARA. 12.— AVRO. 4.— VARA. 8.— VPRO. 11.—VARA. 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en Gram.pl. 12.30 Jonny Kroon's Ensemble. 2.— Lezing. 2.30 Pianoreci tal. 3.— Gramofoonpl. 3.20 Lyra-Trio 4.— Or gelspel 4.30 Gramofoonpl. 5.— Kinderuurtje. 5.30 Notenkrakers 6.15 E. Walis en zijn orkest 7.Lezing 7.20 C. Steyn's Accordeonorkest. 7.50 Berichten 8.05 Lezing 8.30 Pianorecital 9.— Lezing 9.3-0 Vervolg pianorecital 10.— Lezing 10.45 Berichten 11.00—12.Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. Algem. programma verzorgd door den KRO. 8.009.15 en 10^ Gram.pl. 11.30—12.— Voor zieken en ouden-van-dagen. 12.15 Grampl. en KRO-orkest. 1.30 Orgelconcert en Gram.pl. 3.15 Declamatie. 3.25 Gram.pl. 3.35 KRO-Kamerorkest, declamatie en Gram.pl. 5.15 Gram.pl. 6.KRO-Boys. 6.50 Gram.pl. en lezingen 8.— Berichten. Gram.pl. 8.15 Sted. Orkest Maastricht 9.— Gram.pl. 9.15 Zang en piano 9.30 Pianorecital 9.45 Gram.pl. 10.Marek Weber's orkest. 10.30 Berichten. Gram.pl. 10.45 Marek Weber's orkest. 11.15 12.— Gram.pl. DROITWICH, 1500 M 11.20 Orgelspel. 11.50 Populair concert. 12.50 Dansmuziek. 1.35 Orkestconcert mmv. solisten 2.20 Gram.pl. 2,50 Populair concert mmv. bas- bariton. 3.50 BBC-Midland-orkest 5.05 Gra mofoonpl. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Pianorecital. 7.10 Lezingen. 8.20 Dialoog. 8.35 Radiotooneel 9(50 Berichten 10.20 Nieuws uit Amerika 10.40 BBC-Theaterorkest 11.35 12.20 Dansmuziek RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram.pl. 11.35 Dito 12.35 Orkest concert 2.50 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang en harp. 9.05 .La timbale d'argent", ope rette van Vasseur Mmv. solisten, koor en or kest. 11.05—1 05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Populair concert. 11.20 Omroepklein- orkest en solisten 1.35 Gramofoonpl. 3.20 Gevar. programma mmv. solisten. 5.20 Leipz Symphonie-orkest. 7.30 Radiotooneel. 8.20 Omroepkwintet en pianoduo. 9.5011.20 Weragkamerorkest olv. Hagestedt. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 1-2.20 en 1.30—2.20 Populair concert 5.20 Gramofoonpl. 5.50 Kwartet-concert. 8.20 Zang. 8.35 Radiotooneel. 9.20 Salonorkest. 10.30—11.20 Populair concert. 484 M.: 12.2'0 Gram pl. 12.50 Salonorkest. 1.50 Zang. 2.002.20 Gram.pl. 5.20 Omroepor kest 5.50 Kwartetconcert 6.20 Gram.pl. 7.35 Dito. 8.20 Voor Oud-strij ders. 10.8011.20 Gra mof ooniplaten DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Radiotooneel met muziek. 8.20 Dans muziek. 9.20 Berichten 9.50 Viool en piano 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Dansmuziek,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3