HET NIEUWE AVONDBLAD Maansverduistering. 2Ie JAARGANG No. 56 VRIJDAG 10 JANUARI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telet. 53G1 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen- Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTENTIëN15 regels t0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct-, elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnes van dit blad zijn, zoodia zij 14 dagen als zoodanig in de registers jtijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheels invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand. voet of oog; 250.- bij verlies van een duim: 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf ls verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis ls niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN Velser Jongeren Bond. Opening van het Clubhuis. Gisteravond is onder groote belangstelling in het voormalig Tehuis voor oude lieden het clubhuis van den Velser Jongeren Bond ge opend. Zooals men weet, is dit tehuis, behoorende aan de Ned. Hervormde Gemeente eenigen tijd geleden opgeheven. De Velser -Jongeren Bond had groote behoefte aan een eigen club gebouw, voor welk doel het leeg gekomen ge bouw thans in gebruik is genomen. Zooals het overal gaat op de wereld, is het ook hier geschied: de ouden maken plaats voor de jongeren. De opening geschiedde door den heer T. Snoek omdat Ds. J. Th. Meyer te Alphen a. d. Rijn, die de opening zou verrichten, door drukke ambtsbezigheden verhinderd was. De heer de Jong sprak een kort welkomst woord in het bijzonder tot den heer H. de Jong secretaris der Amsterdamsche Maat schappij voor jongemannen en den heer Hei- da als vertegenwoordiger van den Kerkeraad. Hierna gaf mevrouw Snoek—Gabel, die de leiding van den arbeid op zich heeft geno men, een kort overzicht van het ontstaan van •het jeugdwerk en het doel en streven hiervan. Een uitvoeriger verslag over het oprichten van den Velser Jongeren Bond in 1932 werd hierop uitgebracht door Geri Boerman. Hierna was het woord aan den secretaris van de Am sterdamsche Maatschappij van Jongemannen, den heer De Jong, die zijn blijdschap uit drukte over het feit dat de Velser Jongeren Bond nu een gebouw heeft. Vervolgens sprak de heer de Jong over het ontstaan van het Chr. jeugdwerk dat door George Williams in Londen werd begonnen. In het kort releveer de hij de geschiedenis van de oprichting van wat wij nu kennen als het Ned. Chr. Jong. Verbond en vervolgens wat er met het werk van „de open deur" bedoeld wordt. Tijdens de rede van den heer de Jong kwam Dr. Mac Daniël binnen, die "door den heer Snoek welkom werd geheeten. Na de pauze werden eenige interne aangelegenheden, zoo als het houden van wandeltochten en van een weekend te Schoorl, besproken en werd ver volgens de avond gevuld met voordrachten en zang. SCHEEPVAART NOORDZEESLUIZEN. De schepen, die in 1935 door de Noordzee sluizen alhier geschut zijn, zijn naar de soort de volgende: Uit zee 2307 visschersvaartuigen met een inhoud van 117.500 M3„ 6976 binnenvaartui gen met een inhoud van 940.048 M3. en 3136 zeeschepen met een inhoud van 20.873.536 M3. Totaal 12419 schepen met een inhoud van 21.931.184 M3. Naar zee: 1 zeilschip met een inhoud van 955 M3„ 1870 visschersvaartuigen met een in houd van 103.950 M3., 6738 binnenvaartuigen met een inhoud van 935.016 M3. en 3128 zee schepen met een inhoud van 21.245.204 M3. Totaal 11.737 schepen met een inhoud van 22.285.125 M3. VERGADERING PLAN VAN DEN ARBEID. In de bioscoop „De Pont" werd gisteren avond een door de Federatie Velsen der S. D. A. P. en den IJ. B. B. belegde vergadering- gehouden ter bespreking van het Plan van den Arbeid. De vergadering was tamelijk goed bezocht. Het tooneel was rijk met kleu rige vlaggen versierd. De voorzitter van den IJ. B. B., de heer J. de Waal, sprak een woord van welkom. Hij be treurde het slechte weer, dat zeker de oor zaak was dat het bezoek niet grooter was. Spreker becritiseerde de aanpassingspolitiek van de regeering-Colijn en wees er op, dat het Plan van den Arbeid, een plan, ontworpen door de knapste koppen uit de moderne arbeidersbeweging, den weg moet openen om uit. de huidige eliende te komen. Spreker riep de medewerking van allen in, zonder welke medewerking het plan onuitvoerbaar is. Van deze regeering is niet te verwachten, dat ze het Plan zal uitvoeren. Daarom, zeide spreker, is het de taak der arbeiders straks een re geering te vormen, die achter het r-lan staat. Het Plan moet gedragen worden door de gansche bevolking. Mej. Bep de Vries, uit Haarlem, declameer de daarna eenige liederen van Adama van Scheltema en Margot Vos, waarmede zij een welverdiend applaus verwierf. De heer A. Hillebregt, voorzitter van den Ned Bakkersgezellenbond, zette daarna de beteekenis van het Plan van den Arbeid uit een. Eerst wees hij op het feit, dat door de moderne ai-beidersbewegmg inmiddels reeds .f52000.is bijeengebracht voor propaganda. Vervolgens toonde hij met eenige voorbeel den aan, de groote fouten, die gemaakt wer den door de leiders van sommige groote ondernemingen in ons land, de Robaver, Holland Amerika Lijn en Kon. Holl. Lloyd, en die tot den principiëelen ondergang van deze bedrijven hebben geleid. Het Plan ondervindt bewondering en be strijding. Ook dit toonde spreker met voor beelden aan. Ten slotte besprak de heer Hillebregt de wijze, waarop bekendheid aan het Plan wordt gegeven en propaganda daarvoor wordt gevoerd. Na afloop van deze redevoering declameerde mejuffrouw De Vries nog eenige verzen, deze besluitende met het bekende „De Daad", dat zij op uitdrukkingsvolle wijze zegde. Na de muze werd anti-nor'.oasfilm ..Nie mandsland" vertoond die vooral op het vrou welijk deel der aanwezigengrooten indruk maakte. Nieuws van Velserbeek. Fauna uitgebreid. De hertenkamp krijgt een nieuwe afrastering. Velserbeek ligt in wintersche rust. Het aantal bezoekers beperkt zich tot enkele ren teniertjes. Nu de kastanje- en beukenootjes- tijd achter den rug is, is de attractie er ook voor de kinderen af. De adem des doods waait over het park. Rottende bladeren, afgevallen takken, blader- looze boomen. Alles is even triest, vooral als dan boven dien nog de regen van de takken druipt en zich op de kleverige paden plassen vormen. Velserbeek is nu niet op z'n schoonst, want de kleurenpracht van lente, zomer of herfst is verdwenen. Het heele bosch vormt een grij ze eentonige verzameling van boomen en planten. En het kan des winters zoo mooi zijn. Als de grond bedekt is met een vlekkeloos sneeuw tapijt en de takken der boomen doorbuigen onder de last van het witte wonder, is het park een sprookje gelijk. Een beetje leven is er toch. In de eerste plaats kabbelt er als gevolg van de vele re gens, lustig het beekje, dat in den zomer, al leen wanneer het gevoed wordt uit de kunst matige bron, eenig leven vertoont en zelfs des winters in den regel niet veel meer is dan een droge greppel. Maar nu is er volop water, dat via de bekende schelp en het kleine bassin naar den vijver stroomt, die eveneens boorde vol is. Leven is er ook in de volière en in het apenpaleis. Er is zelfs meer leven dan an ders, want de fauna van Velserbeek heeft juist dezer dagen een aanzienlijke uitbrei ding ondergaan. Met twee zwarte zwanen en vier witte pauwen is de fauna verrijkt, een kostbare aanwinst, want zwarte zwanen en witte pauwen zijn vrij zeldzaam in dieren parken. In totaal zijn er thans zeven witte pauwen aanwezig, een kostbare collectie dus. Het hek rondom de hertenkamp zag er reeds lang vervallen uit, Maar er komt nu een nieuw, veiwaardigd in de centrale werk plaats van de j:eugdige werkloozen. Een groot stuk is reeds geplaatst en de rest zal ook wel komen. Zoo is er tenminste in onze gemeente iets, dat ondanks de crisis niet achteruitgaat. We kunnen ons daarover slechts verheugen, want Velserbeek is een te kostbaar bezit om het te venvaarloozen. IJMUIDEN Velser Zwemvereeniging. Jaarvergadering, Dezer dagen hield de Velser Zwemvereeni ging haar jaarlijksche algemeene vergadering. Na de opening door den voorzitter werden de notulen van de vorige vergadering onveran- derd .goedgekeurd. Op voorstel van het bestuur werd de jaar lijksche contributie voor 1936 vastgesteld. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de uitgaven meer hebben bedragen dan de inkomsten, waarom op bezuiniging werd aangedrongen. Het verslag van den secretaris gaf een over zicht van de gebeurtenissen in het afgeloopen jaar en toonde o.a. aan, dat het ledental was gestegen en momenteel 180 bedraagt. De polo-secretaris gaf een levendig relaas van de verrichtingen van de 4 polo-zeventallen en releveerde dat hiervan 3 ploegen kampioen van hun afdeeling waren geworden, n.l. V.Z.V. I, V.Z.V. II. en V.Z.V.-Adspiranten. Medege deeld werd, dat het in de bedoeling ligt het komende seizoen met 5 zeventallen uit te ko men, terwijl een poging zal worden gedaan een dames-zevental samen te stellen. Hierna volgde het verslag van den penning meester der V.Z. Inrichting. Hoewel de inkom sten, vergeleken bij het vorige jaar, over het algemeen terug zijn geloopen, bleek de exploi tatie-uitkomt toch gunstig te zijn. De kascommissie bracht rapport uit; de penningmeesters der V.Z.V. en V.Z.I. werden voor het gehouden beheer gedéchargeerd. De heer P. Borst (aftredend) werd bij accla matie opnieuw als voorzitter gekozen, terwijl de heer W. J. Schachtschabel Jr. (Huygensstr. 9, IJmuiden) werd gekozen als 1ste secretaris, en in de vacature van 2de secretaris werd voorzien door de verkiezing van den heer J. Bais. Den heeren J. Bieeker en C. Janus, be stuursleden der Zwembadcommissie V.Z.I. werd dank gebracht voor het vele werk in het belang van het zwembad gedaan. Bepaald werd dat de commissie tot 7 leden zal worden teruggebracht. De zwembad-secrearis de heer G. L. Vriend werd opnieuw herkozen, terwijl de functie van penningmeester der V.Z.I. zal worden vervuld door den heer H. Rutgers. De diverse commissies werden samengesteld. Als leider van de polo-zeventallen werd her benoemd de heer C. Janus. Omtrent het voorstel van het bestuur tot machtiging tot het uitbreiden der Zweminrich ting, waarvoor een bedrag van ca. f 800 werd gevraagd kon niet worden beslist aangezien het bij de statuten vereischte aantal leden niet aanwezig was. In de volgende vergadering zal een beslissing worden genomen. Mededeeling werd gedaan over den op 16 Januari a.s. te or- ganiseeren feestavond in Hotel de Prins, waar o.a. op zullen treden Studio Larette, bestaande uit Eline Pisuisse, en Paul Ostra e.a. Bij de rondvraag bracht de voorzitter o.a. nog verslag uit over den stand van zaken met betrekking tot de te bouwen inrichting in De geleerde sterrenkunde Heeft ons leeken uitgelegd, Hoe de aard de maan verduistert, Dat gaat zoo, in 't kort gezegd: Onze aarde voert een schaduw Met zich mede in haar baan. Nou, wij aardsche stervelingen, Nemen dat gemaklijk aan. Als de maan nu wordt verduisterd, Heeft die aarde daaraan schuld, Want zn is het, die de maanschijf Voor ons maanziek oog verhult. Woensdag zou het weer zoover zijn, Maar toen kon opeens de maan, Door het tusschendek van wolken, Niet in onze schaduw staan. De verduistring moest mislukken, Hoe zorgvuldig voorbereid, (Zooals meer bij zulke daden) Door een „sfeer van nattigheid". Zoo is onze interesse VtDor het feit al gauw getaand, Vóór zij kon worden verduisterd. Was de maan verdonkremaand. Velserbeek, waaruit bleek dat van het Ge meentebestuur niet de gewenschte medewer king kon worden verkregen en deze plannen voorloopig van de baan zijn. Blijkens het jaarverslag van de zwembad commissie bedroeg het aantal bezoekers aan de zweminrichting 38133 tegen 47671 in 1934. Het gemiddelde bezoek was dus 302 (v.j. 338) waarvan 240 (v.j. 266) abonnementhouders. Het gemiddelde aantal baden per abonnement be droeg 29 (v.j. 31). Aan 139 (134) personen werd het diploma der V.Z.V. uitgereikt en 25 (11) diploma's K.N.Z.B. Verder wordt in het verslag opgemerkt, dat de plannen voor het stichten van een open inrichting in den omtrek van Velserbeek voor loopig van de baan zijn. Het spijt de commissie te moeten constateeren, dat zij van het ge meentebestuur niet de gewenschte medewer king heeft kunnen verkrijgen. Onnoemelijk veel werk is door de verschillende commissie leden verricht en de voorbereidende werk zaamheden hebben aan de vereeniging veel geld gekost. Ongaarne heeft de commissie moeten be sluiten, voorloopig van de plannen af te zien. Zoolang de vereeniging de beschikking heeft over de inrichting van de sluisput zal zij zich kunnen behelpen, doch zoo merkt de commis sie op. als eventueel de sluisput verlaten moet worden, zal de gemeente zich toch moeilijk aan de verplichting, een zwembad te stichten, kun nen onttrekken. Er is voor de zuivere zwem- sport geen geschikte inrichting in de gemeente, ondanks de noodzakelijkheid, welke noodzake lijkheid in dé drie jaar, dat de vereeniging het door haar gestichte zwembad exploiteert, toch wel duidelijk is aangetoond. Mocht de ge meente genegen zijn, de vereeniging gunstiger voorwaarden te bieden, dan zal de commissie met hetzelfde enthousiasme als voorheen haar werkzaamheden hervatten. Ten slotte wordt in het verslag nog opge merkt, dat het stichten van een overdekte zweminrichting nog steeds de aandacht van de commissie heeft. C.J.M.V. „PHILADELPHIA". Op Maandag 13 Januari wordt in het ge bouw van Christelijke Belangen bij de Pont een bijeenkomst gehouden van de Chr. Jonge- mannenvereeniging „Philadelphia". Op dezen avond zal een der leden een lezing houden over het onderwerp „Kerk en Staat". BEKERCOMPETITIE IJMUIDER BOYS. Voor de bekercompetitie van IJmuider Boys hebben zich alsnog opgegeven het elftal van de Nijverheidsschool en „Blauw Wit", sa mengesteld uit leden van de Stormvogels-sup- portersvereeniging van die nnaam. VEREENIGING VOOR VRIJZINNIG HERVORMDEN. Voor de Vereeniging voor Vrijzinnig Her vormden houdt Ds. van Teijlingen, Gerefor meerd predikant IJmuiden-Oost Donderdag 16 Januari a.s. een lezing over het onderwerp: ..Wat beteekent voor mij het Gereformeerd Protestantisme? Zondag a.s. zal V. Z. V. tegen Nereus met de volgende opstelling uitkomen: T. v. d. Broek, G. L. Vriend, J. de Maijer, Ohr. Visman, N. Schoone, C. Visman, G. Janus. De wedstrijd vangt aan te 9 uur in het Sportfondsenbad te Haarlem. ARROND. RECHTBANK Twee zwaar gewonden. Op 22 April is te IJmuiden een botsing ge weest tusschen motorfiets en een auto. De motor reed op de rechterhelft van de Kanaalstraat. Bij de kruising "van de Kerk straat, die de getuige met pl.m. 25 K.M. snel heid naderde, kwam een auto, die aan de motorfiets voorrang had moeten verleenen. Zoowel de motorrijder als de duo-passa gier werden ernstig gewond. De bestuurder heeft vier en een halve maand niet kunnen werken en is daartoe, nog niet voor ho.nderd procent in staat. De verdachte heeft van de aangeredenen geen notitie genomen, zei de getuige. Nooh hij de botsing, noch daarna. Verdachte schreef dit toe aan zenuwachtigheid, want het geval had hem toch wel dwars gezeten. Ook de duo-rijder werd ernstig gewond en deze getuige heeft evenmin iets van den ver dachte gemerkt na het ongeluk. De president vond dat de verdachte latei- wel eens iets van zich had kunnen laten hooren. Verdachte zei langzaam gereden te hebben en dat de motor snel gereden moet hebben. De motor zou tegen de auto gebotst zijn. Een juffrouw die het ongeluk heeft zien gebeuren, zei dat de verklaringen van den verdachte onjuist waren. Verdachte houdt vol langzaam gereden te hebben, in tegenstelling tot den motorrijder. De president vond het verweer van ver dachte eigenaardig. De eisch van den officier was f 100 of 50 dagen. Verdachte had dé motor moeten zien aankomen en het verkeer van rechts moeten laten voorgaan. Verdachte zei zooveel ellende meegemaakt te hebben dat hij er niet toe is gekomen de aangeredenen op te zoeken. Met nadruk ver zekerde hij niet onverschillig te zijn geweest. Nog twee slachtoffers. In den nacht van 5 op 6 September scho len twee mannen voor den regen op den Wijk aan Zeeërweg. Beiden hadden een fiets aan de hand en stonden onder een boom op een perk, dat midden in den weg lag. Een auto, waarvan de bestuurder de beide schuilenden niet heeft gezien, reed hen aan. Een hunner is 5 weken in het ziekenhuis ver pleegd, doch is nog niet volkomen hersteld. Hij heeft verscheidene ernstige wonden ge kregen. De verdachte heeft veel blijk van belang stelling gegeven met den tóestand der aan geredenen. De tweede aangeredene is wel reeds ge heel hersteld. De derde getuige school in een portiek. Hij hoorde een aanrijding, zag de auto. die na de aanrijding doorreed. Deze getuige heeft Engeland is van plan de havenstad Mombasa, het be langrijkste Britsche steun punt in Oost-Afrika, aan zienlijk te versterken. In den loop der volgende weken worden groote transporten geschut verwacht. De forten .van Mombasa. het nummer opgenomen, dat van den ver dachte bleek te zijn geweest. Verdachte wist niet- of dit zijn nummer was. Uit de papieren- op de terechtzitting bleek hem pas welk nummer hij had De verdachte heeft de twee mannen niet gezien. Het was, even voor de aanrijding hard gaan regenen. Ook de getuige zei, dat de twee schuilenden moeilijk te ontwaren waren geweest. Verdachte heeft links van den weg gere den. omdat er één-richtingsverkeer is. het geen volgens den president toch nog niet noodig was geweest. De verdachte had op een feest in Beverwijk vijf glazen bier gedronken. „Maar ik mankeerde niets", zei de ver dachte. De president vond dit gebruik van alcohol toch niet erg verstandig. Van een aanrijding heeft verdachte niets gemerkt Hij dacht over een paar steenen te zijn gereden. Een vierde getuige heeft uit het raam van zijn woning gekeken en zag verdachte met een slingerbeweging naderen. De verdachte meen de dat het uitgesloten was dat de getuige hem duidelijk heeft kunnen zien aankomen. Een agent van politie heeft den verdachte 's nachts uit zijn bed gehaald. Verdachte's vrouw heeft moeite gehad haar man te wek ken en de agent van politie heeft duidelijk een dranklucht waargenomen. De agent meende ook dat de boom voor de woning van den vierden getuige wel eenigszins het uitzicht heeft kunnen benemen. De verdachte staat bekend als een niet snel le rijder, die echter wel van een glas bier houdt. De verdachte ontkende door de paar bier tjes niet in staat te zijn geweest te chauf- feeren. De officier eisch te 100 of 50 dagen en 6 maanden intrekking van het rijbewijs, omdat verdachte roekeloos zou hebben gereden en drank heeft gebruikt. Verdachte vroeg zijn rijbewijs te mogen hou den, daar hij voor zijn zaak auto rijdt. Open het linkerportier voorzichtig. De chauffeur van een bestelauto heeft de onvoorzichtigheid gehad het portier van zijn auto plotseling te openen, zonder daarbij te letten op het verkeer, dat van achteren na derde. De deur sloeg tegen een voorbij rijdende f iet ster, die daarop tegen een haar voorbij rijden de auto viel en ernstig werd gewond. Voor deze onvoorzichtigheid moest de chauf feur voor de rechtbank terecht staan. Het ongeluk is gebeurd in de Generaal Cron- jéstraat. De deur van de bestelauto kreeg de getuige juist tegen haar handen aan. Zij is geruimen tijd in het ziekenhuis ver pleegd en is nog lang niet geheel hersteld. De verdachte had zijn rijbewijs juist dien dag gekregen. Hij meende dat hij de deur niet ver heeft geopend en hoe het ongeluk is ge beurd is hem nog niet duidelijk. Toevallig klemde het rechterportier; daar om wilde verdachte aan de linkerzijde uit stappen. De officier eischte 30 of 15 dagen. Mr. Hoppe pleitte ontslag van rechtsver volging op gronden de dagvaarding betreffen de. Subsidiair pleitte hij clementie. Alle uitspraken zijn op 23 Januari. Oplichting, venten en mishandeling. Verscheidene zaken voor de rechtbank. Drie maanden geëischt wegens oplichting der steunverleening Een steuntrekker te Velsen heeft inkomsten verzwegen en de steunverleening voor ruim 164 opgelicht. Hij heeft dit gedaan in den tijd Januari-Mei 1935. De eisch was drie maanden gevangenisstraf, ondanks het gunstige reclasseeringsrapport, waarin een voorwaardelijke straf wordt be pleit. Verd. vroeg ook om zoo'n straf, omdat hij in staat zal zijn het bedrag terug te betalen. Lichte eisch wegens mishandeling Op 1 November fietste iemand uit Santpoort op den Doodweg. Hij kwam in aanrijding met een ander, waarop hij op den grond viel. De aangeredene vroeg daarop den ander die plotseling aan de verkeerde zijde van den weg fietsend, door de bocht was gekomen, naar zijn naam. Deze is toen naar den aangeredene gestapt en heeft hem een vuistslag in het gezicht ge geven, waarop de vrager weer viel en een her senschudding kreeg. De geslagene kon eenige dagen niet werken. Een juffrouw vertelde dat zij gehoord heeft: „Hier heb je hem", waarmee ongetwijfeld de vuistslag werd bedoeld. De aangeredene zei, dat de zaak weer is bij gelegd. „Als ik hem nu tegenkom zeg ik hem ten minste goedendag: vroeger niet De verdachte had spijt en weet de gebeurte nis aan zenuwen. De president begreep de brutaliteit niet van iemand, die bovendien nog aan den verkeerden kant van den weg reed. Een dokter uit Velsen verklaarde als getui ge a décharge, dat de hersenschudding zoowel van de klap als van de aanrijding een gevolg kan zijn geweest. Get. kent den verdachte als een zenuwachtig mensch, die veel tegenslagen heeft gehad en die geen vlieg kwaad zal doen. De officier vond dat hier wel degelijk spra ke is van „mishandeling". Wegens de bijzonde re omstandigheden eischte hij 10.— subs. 10 dagen. De verdediger Mr. H. A. M. Smits sloot zie£ hierbij aan.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1