HET NIEUWE AVONDBLAD 2Ie JAARGANG No. 58 MAANDAG 13 JANUARI '36 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.v. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN: 1—a regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regeLs 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: f 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand. voet of oog: 250.- bij verlies van een duim: f 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van ƒ2000.-. indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis ls niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. Meer Sancties? De vraag of meer sancties op Italië moeten worden toegepast treedt steeds scherper naar veren. Niet omdat de tot dusver toegepaste economische sancties onvoldoende uitvoering zouden vinden, want het tegendeel is het ge val. Zij werken zeer krachtig, ontduiking komt bijna niet voor. Evenwei is aan te ne men dat het geruimen tijd zal moeten duren eer zij Mussolini tot opgeven nopen, en nu wordt in Engeland en in Amerika blijkbaar zeer ernstig gestreefd naar toepassing van verdere economische maatregelen: met name van het veelbesproken embargo op petroleum. Dit is een zaak die een groot risico mee brengt. Iedereen zal zich herinneren dat Mussolini heeft verklaard dat hij dezen maat regel als een vijandige daad zou beschouwen en als zoodanig beantwoorden. Nu klinkt dit wel als een heel groot woord, want een aan val op de Engelsch-Fransche vloot in de Mid- dellandsche Zee zou een wilde wanhoopsdaad van den Duce zijn. Maar niemand schijnt meer te kunnen taxeeren in welken ge moedstoestand deze man, die alleen regeert over een volk, dat hij heeft opgezweept tot fantastische zelfoverschatting, verkeert. En in dezen modernen tijd beseft althans een deel der menschheid, dat het ontketenen van een oorlogspsychose in Europa onbere kenbare gevolgen zou kunnen hebben. Om het maar ronduit te zeggen: voor de gevolgen van een conflict in de Middellandsche Zee kan niemand instaan. Buitendien behoort m.i. het juiste begrip van'de taak van den .Volkenbond te zijn dat zij de primaire taak .heeft, oorlog te voorkomen. Dit hebben haar leden blijkbaar ook ingezien toen zij besloten geen militaire sancties, waartoe het Volken bondspact hun recht geeft, toe te passen. Zij staan nog op dit standpunt. Is het nu ver antwoordelijk te achten het risico van een petroleum-embargo te nemen jegens een al- leenheerscher, wiens mentaliteit men niet meer begrijpt, die in zijn eenzame afzonde ring al een gansche serie misrekeningen in zijn buitenlandsche politiek heeft gemaakt en die heeft gedreigd met oorlogsdaden in Europa? Doctrinaire opvattingen omtrent het recht van toepassing van de artikelen in het Vol kenbondspact rechtvaardigen geen petroleum- embargo. Men moet verder zien dan de letter van de wet. De sanctie-artikelen werden ont worpen in 1919, toen er geen eenzame alleen- heerscher in Italië bestond en toen men nog geenszins besefte, zooals nu, dat militaire maatregelen door degenen die ze toepasten niet in hun gevolgen overzien konden worden. Het begrip omtrent de gevaren van eenmaal ontketende oorlogspsychosen is sindsdien ontstaan en ontwikkeld. De 350 psychiaters die een open brief aan de staatslieden der wereld zonden, hebben het wel zeer scherp belicht. En het primaire doel van den Volkenbond is: den vrede tusschen de volken te verzekeren. Er komt nog bij dat Mussolini, eenmaal tot een dergelijke dolle daad als een aanval op de sanctie-staten besluitend, zich geenszins tot maritieme middelen zou bepalen maar ook zeker de luchtvloot in actie zetten. Daar is dan ook van Engelsche, Fransche en andere zijden blijkbaar al op gerekend. Maar iedereen weet nu wel, dat de bestaande afweermiddelen tegen luchtaanvallen hoogst onvoldoende zijn en verreweg in hoofdzaak uit tegenaanvallen bestaan. In Europa zouden die aanvallen zonder eenige twijfel op be volkingscentra worden gericht. Zelfs in Abes- synië is dat al herhaaldelijk gebeurd, terwijl die „centra" nauwelijks dezen naam mogen dragen en dat land te dezen aanzien dus veel minder kwetsbaar is. De huidige situatie is allesbehalve gunstig voor de Italianen. De toegepaste economische sancties zijn een succes gebleken, het oor logsverloop is zeer ongunstig voor den aan valler, de „kleine regentijd" zet alle verdere militaire operaties voor een week of vier stop, hetgeen in Abessinië's voordeel is. Italië heeft snel voordeel noodig, Aibessinië kan tijd gebruiken. Welke rechtvaardiging is er nu voor het nemen van een geweldig risico van de zijde der Volkenbondsstaten, om Italië tot ver snelde capitulatie te dwingen? Dit is een vraag die ook Nederland als sanctie-staat zeer onmiddellijk zou kunnen raken. Ik be ken dat ik deze rechtvaardiging niet zie, en toepassing van het petroleum-embargo als een groot gevaar beschouw. R. P. IJMUIDEN. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. VEREENIGING „DE GIETELING". Dinsdag 14 Januari a.s. houdt Ir. C. Th Haverkorn van Rijsewijk voor de Vereeniging „De Gieteling" een lezing over moderne ver lichting voor wegen enz. De lezing vindt plaats in het R.K. Vereenigingsgebouw. Donderdag 13 Februari a.s. organiseert de vereeniging een gemaskerd bal in de bjoscoon wDe Pont", Belangrijke mededecling aan de werklooze arbeiders. Aan de betrokken arbeiders wordt medegedeeld, dat de stempeluren voor hen, die gewoon zijn te stempelen op Donderdag v.m., dus voor de losse- en fabrieksarbeiders, in verband met de groote drukte zijn gewijzigd. De stempeldag blijft bepaald op Donderdag. De arbeiders, wier namen beginnen met de letter A tot en met K, stempe len voortaan van 9 tot 11 uur v.m. en de arbeiders, wier namen beginnen met de letter L tot en met Z, stem pelen van 2 tot 4 uur n.m. UITVOERING „DE DILETTANT". De Tooneelvereeniging „De Dilettant" gaf j.l. Zaterdag een uitvoering in „Het Wapen van Velsen" met een blijspel in 3 bedrijven „Graaf-loodgieter". Een blijspel was het zeker en de bezoekers hebben zich, alhoewel het spel nog al eens haperde, uitstekend geamuseerd. Vooral het tempo liet nog al wat te wenschen over, ter wijl ook vele der medespelenden slecht ver staanbaar waren. Het blijspel speelt zich af ten huize van een bankier, die zijn zuster als huishoudster bij zich heeft. Tante en Julie kunnen met Irma, de jongste dochter van den bankier niet erg goed overweg. Er wordt bezoek verwacht van een graaf en ook de loodgieter is besteld voor het verrichten van een karweitje. En nu be grijpt men natuurlijk wel dat tante den lood gieter als graaf verwelkomt en dat den graaf het „klusje" van den loodgieter wordt opge dragen, wat natuurlijk aanleiding geeft tot komische verwikkelingen en pijnlijke situaties. Er werd dus braaf gelachen, niet het minst om Irma, die haar rol vlot vertolkte. Medewerking verleenden de Kennemer Zan gers, directeur de heer P. Grin, die het tooneel- spel afwisselden met het zingen van eenige liederen. Hun medewerking werd zeer op prijs gesteld en een hartelijk en welverdiend ap plaus viel hun ten deel. Zij hebben den naam van de Kennemer zangers hoog gehouden. Na afloop van tooneel en zang werd er ge zellig gedanst. STORMSCHADE. Op het terrein van de ijsbaan nabij de Vis- schershaven zijn tijdens den hevigen storm twee tentjes omgewaaid. INTREDE Ds. A. SWIEP. Naar wij vernemen zal Ds. A. Swiep, beroe pen predikant bij de Chr. Gereformeerde Kerk Zondag 15 Maart a.s. zijn intrede doen. Kinderkoor De Kleine Stem. Stoomloodsboot No. 4 ernstig beschadigd. Het vaartuig buiten dienst gesteld. Druk bezochte uitvoering in „De Daad". Wanneer men al die frissche kinderstem metjes zoo op het spontane af het „Zingend marcheeren wij. Wie zingt er mee" en Duvosel's „Lied van de Jeugd" ten beste hoort geven en pakt wordt door de leuke gebaren der kleinen, als men ziet hoe het ingestudeerde er ter dege inzit, dan beseft men dat er op het kinder koor De Kleine Stem en in het bijzonder door dirigent Post gewerkt wordt. Als men bedenkt, dat in totaal 120 kinderen „beheerd" moeten worden, voelt men even wat er wel van het geduld, de tact en de overdracht van discipline van den leider gevergd wordt. Slechts een uitnemend paedagoog kan resul taten bereiken als de heer Post met de zijnen bereikt heeft Voor de pauze zongen de Kleine Stemmen een 14-tal meerendeels Hollandsche kinder liedjes. Om alles goed tot zijn recht te laten komen is het koor gesplitst in de afdeelingen A, B en C. Een staaltje van f raaien kinderzang was de geslaagde compositie van Lieven Duvosel, 3- stemmig strak rythmisch uitgevoerd door B en C. Koor C vertolkte o.m. de bekende wiege liedjes van Mozart en Schumann. Heel be schaafd was het Meiliedje, van v. Rennes. ter wijl Schubert door deze grootere meisjes nog delicater uitgevoerd moet worden, 't Was er in de noten wel, maar de nuanceering kan nog fijner. Vanzelfsprekend oogstte het optreden der C-sters warmen bijval bij de overvolle zaal. Een gezellig troepje is toch altijd het koor der kleuters, koor A, dat ook nu weer het succes van de uitvoering was. Het blijft im mer amusant de gebaartjes in b.v. Poppen- wasch te zien. En het somtijds zoo heerlijk afwezig zijn der allerkleinsten niet minder! In totaal zijn er 45 jongens en meisjes, die deze alleraardigste kinderliedjes tot aller ge noegen weten te brengen. Max v. d. Waal toonde zioh de slagvaar dige begeleider aan de piano. Geertruida van Vladeracken's kinderoperet te Goudhaartje en de Troubadour werd na de pauze ten tooneele gevoerd. We konden den indruk niet van ons afzetten, dat het ge heel te veel op één dreun werd afgewerkt en er o i. meer van de actie gemaakt had kun nen worden. De klemtoon was meer op het vocale gedeelte gelegd en koor zoowel als Goudhaartie en Troubadour verwierven veel a.ppia-u De stoomloodsboot No. 4 is. krui sende voorgaats door een nog onbe kende oorzaak ernstig beschadigd, waardoor het vaartuig buiten dienst moest worden gesteld. Vermoedelijk is de schade ontstaan door dat, toen Zaterdagmorgen het Engelsche ss. Antilochus werd beloodsd, het vaartuig door een zware stortzee werd getroffen. Nadat een loods op dit stoomschip was overgezet, kwam de loodsboot, na het van Duinkerken komen de tankbootje Otterhound te hebben vóórge- stoomd, de haven binnen. In de buitenha ven werd geconstateerd, dat er lekkage was bij den sehroefkoker, terwijl er eveneens een rammelend geluid werd geconstateerd, waar van men de oorzaak niet kon vaststellen. De dienst werd daarop verder waargenomen door de stoomloodsboot No. 5. Het beschadigde vaartuig zal naar Nieu- wediep worden gebracht om aldaar te dokken. Het wordt voorts niet onmogelijk geacht, dat het vaartuig op een onder water drijvend voorwerp heeft gestooten. OUDERAVOND DACOSTASCHOOL. Op Donderdag 23 Januari vindt in het gym nastieklokaal een ouderavond plaats van de Dacostaschool. VOETBAL. V.G.S. II speelde Zaterdagmiddag voor de Zaterdagmiddag-Competitie een uitwedstrijd tegen Z.C.F.C. te Zaandam. De Velsenaren wonnen met 170. V.G.S. II is thans met slechts nog drie wedstrijden voor den boeg, nog ongeslagen. Kinheim speelde Zondagmorgen een vriend- schappelijken wedstrijd tegen een Z.F.C.-com binatie. De Zaansche ploeg won met 21. V.G.S. I komt a.s. Zaterdag voor de Z.M.C. uit tegen Z.C.F.C. I te Zaandam. Varia voor de T. B. C.- bestrijding. „Ex-koning Peter". De traditioneele Varia-avond, welke deze tooneelvereeniging jaarlijks in het gebouw Concordia geeft en waarvan de baten de kas der plaatselijke T. B. C.-vereeniging ten goede komen, was ook ditmaal goed bezocht, al had het beter kunnen zijn. De heer J. Hommes opende namens de com missie van voorbereiding en verrichtte de gebruikelijke preliminairen. Het pétillante blijspel van A. den Hertog „Ex-Koning Peter", dat in November j.l. op de donateursvoorstelling zulk een succes oogstte, was ook thans het gegeven, dat den geheelen avond het publiek kostelijk geamu seerd heeft. Waar van onzen criticus, den heer J. B. Schuil, in deze kolommen destijds een uit voerige recensie naar aanleiding van boven genoemde uitvoering verschenen is, achten wij ons ontslagen' in herhalende détails te treden. Al wordt er in „Ex koning Peter" veel ge praat, de dialogen zijn satyriek en politieke toestanden worden door den schrijver op zoo danige wijze geïroniseerd, dat de toeschou wers desondanks aangenaam bezig gehouden worden. Vooral te meer nu Varia van het ge heel zulk een prettige vertolking gaf. De heer D. Schuit sprak namens het T.B.C.- bestuur in de pauze een propagandawoord; de Concordia-band verzorgde wederom op vlotte wijze de entre- acte en de balmuziek. Zoodat het voor allen een tot voldoening stemmende uitvoering werd, die naar we hopen ook fi nancieel een succes geweest is. W. Visscherijnieuws in een notedop. Trawlvisscherij in combinatie. Naar wij ver nemen, zal de stoomtrawler Dordrecht IJM. 52 door een IJmuidensche combinatie in de vaart worden gebracht. Oostende in 1935. De vischomzet- in Oostende gedurende het jaar 1935 bedroeg 72.168.000 fr. tegen 60.641.200 fr. in 1934. De totale visch- aanvoer bedroeg in 1935: 19.915.000 K.G. tegen 18.033.000 fr. in 1934. De gemiddelde prijs per K.G. bedroeg 372 fr. tegen 3.36 fr. in 1934. De maand December was voor Oostende zeer gunstig. In deze maand toch was de omzet 7.855.000 fr. of 2.187.000 fr. meer dan in Decem ber 1934. De plaatselijke vloot. In het afgeloopen jaar is de plaatselijke stoom tra wlervloot met een ♦ij f tal schepen verminderd, van welke drie (IJM 23 Alcmaria, IJM 27 Zwarte Zee en IJM 201 P. Azn. Tim- mers) naar Engeland verkocht en twee (IJM 40 De Hoop II en IJM 69 Turquoise) in het binnenland gesloopt werden. Drie andere stoomtrawlers (IJM 63 Juliana, IJM 94 Margaretha en IJM 155 Leentje Eliza beth) gingen over in het bezit van andere eigenaren doch bleven in het plaatselijk re gister ingeschreven. De zeilkotter IJM 209 Sursum Corda werd verbouwd tot motorkotter en de stoomtrawler IJM 167 IJszee werd herdoopt in Witte Zee. De vloot telde op 31 December van het af geloopen jaar 184 stoomtrawlers, 4 motórlog- g<jrs en 1 motorkotter. Schadevaring, Het van Amsterdam komend Russisch stoomschip Michail Tomsky heeft bewetsen d Hembrug een steiger aangevaren en bescha digd doch kon zelf onbeschadigd de reis naar Emden voortzetten. Noodweer. De Engeleche stoomdrifter „Feasible" is te Milfordhaven binnengesleept met groote storm schade en verlies van één der opvarenden. De bemanning verklaarde, dat het schip dezer dagen in het Engelsche kanaal aan het vis- schen was, wegens den opkomenden storm be sloot thuis te varen. Het schip moest echter noodweer doorstaan en kreeg zulke zeeën over, dat de machinekamer vol water sloeg en het stuurhuis ingeslagen werd. De bemanning heeft 13 uur werk gehad om het schip mee handpompen lens te krijgen. Gelukkig was er nog een reserve kompas aan boord, doch men had daaraan niet veel, omdat het schip door den storm geheel verdreven wa. en men geen peilingen kon nemen. Later zag men een kustvaartuig, waaraan men, door middel van een zaklantaarn, me! morseletters een peiling kon vragen. Eerst daarna kon de schipper zijn koers bepalen en land zoeken. Inmiddels kwam de stoomtrawler „Gozo" ter plaatse; deze trawler nam het vaartuig, met zijn uitgeputte bemanning, op sleeptouw en bracht het te Milford binnen. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier binnen 43 stoomschepen en 5 motorschepen, tezamen 48 schepen tegen 63 schepen in de week te voren. Naar zee vertrokken 49 stoomschepen en 10 motorschepen, tezamen 59 schepen te gen 66 schepen in de voorafgaande week. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 107 schepen of 22 schepen minder dan in de voorlaatste week. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Dinsdagavond a.s. een concert in de Gemeen telijke Concertzaal te Haarlem. Dirigent is Frits Schuurman, solist Paul Frenkel, piano. Het programma luidt als volgt: Ouverture Russian en Ludmilla van M Glinka (eerste uitvoering), Pianoconcert in a klein van A. Tcherepnia Chauve door M. Moussorgsky en P. Tschaikowsky's Vierde Symphonie in f klein eveneens een eerste uitvoering. JV. S. O. V.-AVOND Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan. Ter gelegenheid van haar 1-jarig bestaan hield de afdeeling IJmuiden van de Spoorweg- Onthouders Vereeniging (S. O. V.) Zaterdag avond in het gebouw der I. O. O. F. Oranje straat een feestelijke bijeenkomst. Als spreker voor dezen avond was uitgenoodigd de heer G. L. de Haas van Utrecht. De heer B. Kofman verleende muzikale medewerking en mevrouw KerkhofPet van Haarlem declameerde. Toen de voorzitter der afdeeling deze bijeen komst opende, was de zaal bijna geheel bezet. De heer van Zeggelen complimenteerde de vereeniging namens het Noord-Hollandsch Propaganda-Comité, waarbij hij tevens een bloemstuk aanbood. Hierna zongen alle aan wezigen staande het bondslied. Hierna verkreeg de spreker, de heer De Haas het woord. In een korte, kernachtige rede schetste hij de geschiedenis van de S. O. V., die ook internationaal met 1? landen verbon den is. Kapitalen worden uitgegeven aan verbete ring van materiaal en verhooging der veilig heid. Steeds moderner en beter wordt de outillage. Maar wat helpt dat, als de men- schen die dit alles moeten bedienen, niet ca pabel zijn? Een verkeerde greep en groote on gelukken zijn gebeurd. Hoe geruststellend is het niet voor de vrouw als zij haar man nuchter op zijn gevaarlijk werk weet. Daarom wekte hij ook de vrouwen op, lid der S. O. T' te worden. Hierna bracht de heer Kof man een mar van Mendelssohn en een menuet van BeeL ven ten gehoore, waarvoor hij een harteï applaus oogstte. Het is evenwel eigenaaro dat vele menschen zelfs onder zulke moo muziek toch hun mond niet kunnen houden. Zijn wij zoo babbelzuchtig? De declamatie van mevr. Kerkhof—Pet, die gedichten van Herman Stekelenburg, Margot Vos e. a. zegde, was een succes. Door afge vaardigden van diverse geheelonthoudersver- eenigingen te IJmuiden en één te Alkmaar werd van de gelegenheid tot complimenteeren gebruik gemaakt. Hierna werd gepauzeerd en thee gedronken, waarna een verloting tot dek king der kosten, gehouden werd. Na de pauze speelde de heer Kofman „In een Kloostertuin" van Ketelby, waarna mevrouw Kerkhof nog eenige gedichten declameerde. Beider optreden werd door het publiek zeer op prijs gesteld. Na nog eenigen samenzang werd deze bijeenkomst, die geen S.O.F. was, ts elf uur door den voorzitter gesloten, DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN DECEMBER. De laatste maand van het vorige jaar was wederom ongunstig, want ook deze maand le verde een vermindering van het tegoed der spaarders op en wel van ruim 9000. Dit te goed is de laatste maanden wei zeer snel te- ruggeloopen en wanneer er al eens een einde aan de crisis komt, zal het ongetwijfeld vele jaren duren, vóórdat het hoogste peil weer bereikt is. Behalve in IJmuiden-Oost werd op alle kantoren een verlaging van het saldo geboekt. Vooral de beide kantoren in Velsen liepen aan zienlijk terug. Hieronder volgt de omzet der verschillende kantoren: Postkantoor IJmuiden: Ingelegd Terugbetaald 47.274,52 48.211,88 .Minder ingelegd dan terugbetaald 937,36 Hulpkantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd 17.645,85 Terugbetaald 16.438,92 Meer ingelegd dan terugbetaald 1206,93 Hulpkantoor Velsen: Ingelegd 8.514,57 Terugbetaald 12.306,10 Minder ingelegd dan terugbetaald 3.791,53 Hulpkantoor Velsen-Noord: Ingelegd 6.970,22 Terugbetaald 9.853,83 Minder ingelegd dan terugbetaald 2.883,61 Hulpkantoor Santpoort Dorp: Ingelegd 11.642,30 Terugbetaald 13.119,04 Minder ingelegd dan terugbetaald 1.476,74 Hulpkantoor Santpoort Station: Ingelegd 7.813,63 Terugbetaald 9.202,23 Minder ingelegd dan terugbetaald 1.388,60 In totaal werd ingelegd 99.861,09 en terug betaald 109.132. De daling van het tegoed be droeg dus 9270,91. De inspectie van de Alpen-regimenten, die naar Oost-Afrika zijn gezonden, geschiedde te Rome door Mussolini, Generaal Evangeline Booth naar ons land. Na een grootsche tournée in Canada en de Vereenigde Staten is het nu officieel vastge steld, dat Generaal Evangeline Booth ook in Holland enkele samenkomsten zal lelden. Te Amsterdam zal haar bij aankomst op Za terdagavond 1 Februari om 21.07 aan het Centraal Station een openbaar welkom wor den gegeven. Op Zondag 2 Februari des middags om 3.30 uur zal de Generaal in een bijeenkomst on der presidium van Jhr. Mr. D. J. de Geer in het Concertgebouw te Amsterdam een lezing houden over het onderwerp: „The World's Greatest Romance". Deze lezing wordt in het Hollandsch vertaald. Op Maandag 3 Februari zal Evangeline Booth in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te 's Gravenhage des avonds om 8 uur een lezing houden. De samenkomst op Dinsdag 4 Februari in „De Doelen" te Rotterdam is alleen voor Heil soldaten toegankelijk.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1