Dampo Italiaansche vorderingen aan het Somalifront. VERSTOPPING LEO-PILLEN ALMA TADEMA. THIJS IJS IN DE KNEL rkoudheid jjG1\1^ükDAG 16 JAM U A R I 1936 De strijd in Abessynië. Generaal Graziani 60 K.Mopgerukt. De Italiaansche troepen zouden, volgens een Reuterbericht uit Rome, op het zuidelijke deel van het Somali front 60 K.M. zijn voortgerukt. De streek van Dolo is sedert eenigen tijd het doelwit van een groot aantal bombardementen. Met het oog op de moeilijkheid om de Abessyniërs, die door het struikgewas worden be schermd, op te sporen, is men overge gaan tot een stelselmatige vernieti ging van het vee, dat voor de ravi tailleering dient. Het schijnt, dat de Abessyniërs krachtig weerstand bieden aan den Italiaanschen opmarsch, want de strijd duurt voort, doch zij verliezen terrein aan de troepen van generaal Graziani. In officieuze kringen spreekt men het bericht, dat de Italiaansche troepen Sokota zouden hebben ontruimd, tegen. De Italianen, zoo wordt gezegd, hebben deze plaats nooit bezet. Reuter-A.N.P. deelt uit Addis Abeba mede, dat een driedaagsche veldslag, naar het schijnt de belangrijkste sedert het uitbreken der vijandelijkheden, zoo juist is afgeloopen. De slag werd geleverd ten Noordwesten van Dolo. Het leger van ras Desta, dat 60.000 man sterk is, is volgens berichten uit Somaliland op de vlucht gedreven met achterlating van honderden dooden en gewonden. De slag is j.l. Zondag begonnen. Graziani had besloten direct over te gaan tot het of fensief tegen de troepen van ras Desta, die steeds talrijker werden en sedert een week tusschen de rivieren Ganale Dor ia en Dawa parna langzaam oprukten. De blanke afdeelingen waren geheel gemoto riseerd. De- Italiaansche luchtvaartaf deeling heeft het hoofdkwartier van ras Desta gebombar deerd on tal van bommen geworpen op de Abc:- ische troepen, welke zij bovendien met i .ailleurvuur bestookten. De beide eerste dagen trokken de Abessyni- sche krijgers slechts langzaam terug. Zij be twistten den troepen van Graziani iederen duim gronds. De Italianen vielen voortdurend aan. Den laatsten dag hebben de Italianen met mitrailleurvuur uit tanks geheele rijen krijgers van ras Desta weggemaaid. Ten slotte sloegen de Abessyniërs op de vlucht. Graziani is voornemens direct de operaties te vervolgen, ten einde te probeeren de be dreiging van ras Desta's troepen op zijn lin kervleugel te niet te doen. Met betrekkelijke veiligheid zouden de Italiaansche troepen dan kunnen oprukken naar de voornaamste doe len Dzjidzjiga en Harrar en de spoorlijn naar Dziboeti. Italiaansche uiteenzetting over den opmarsch. Het agentschap Stefani publiceert de vol gende beschouwing: Den laatsten tijd legt de buitenlandsche pers op kwaadwillige wijze den nadruk op den z.g. stilstand der operaties in Oost-Afrika. Nu is het niet alleen voldoende de kaart te bekijken om zich zonder moeite er van te overtuigen, dat geen enkele stilstand inge treden is, maar te dien aanzien zijn uit mi litaire bron details een preciseeringen ont vangen, die het beste bewijs vormen voor de onwaarheid van de buitenlandsche insinua ties. Het is bekend, dat Italië beschikt over twee militaire bases in Oost-Afrika, te weten Massaoea in het Noorden en Mogadiscio in het zuiden. Van Massaoea naar Asmara is een afstand van 120 K.M. van Asmara naar Ma- kalle 290 K.M., van onze oude grens naar Makalle 170 K.M. en van Makalle naar Dessie 270 K.M. Wat het Zuiden betreft, Mogadiscio ligt 400 K.M. van Dolo en om Gherlogoebi te bereiken moet men een afstand afleggen van 600 K.M. Men moet echter niet alleen reke ning houden met de afstanden, maar ook met den aard van de bodemgesteldheid. In het Noorden bijvoorbeeld vertrekt men van het niveau der zee, d.w.z. op 0 M. hoogte en men komt eindelijk op de hoogvlakte, die een niveau heeft van 2500 of 3000 M., Hetzelfde is het geval in het zuiden, want de bergen in het Somaliland stijgen boven de vlakte uit met een niveauverschil van 2000 M. Bovendien moet rekening worden gehouden mat het ontbreken van wegen. Bij deze moeilijkheden van aardrijkskundigen aard moeten nog ge voegd worden die, welke betrekking hebben op de intendance-diensten. Gegeven de hoe veelheid onzer troepen, die bestaan uit ver scheidene tienduizenden manschappen moet men beschikken over een indrukwekkende ravitailleeringsorganisatie,, die tevens moet voorzien in de voeding der bevolkingen, die door ons onderworpen zijn. Om bij benade ring een idee te krijgen van de ontzaggelijk heid van deze organisatie is het voldoende om te denken, dat iedere groep van 10.000 man dagelijks ongeveer 70 ton levensmiddelen ver bruikt, waarvan een deel bestemd is voor de lastdieren, waarbij komt 100 ton munitie voor iederen dag van oorlogsactie. Om deze 170 ton te vervoeren heeft men 170 vrachtwagens noodig in verband met den toestand der wegen en de niveauverschillen. Het aanleggen van wegen wat van kapitaal belang is, is op sommige terreinen, vooral op brokkelige terreinen, buitengewoon moeilijk. Men heeft dikwijls de noodige steenen moe ten halen uit plaatsen, die 50 K.M. verwij derd lagen. En natuurlijk, hoe grooter het contingent manschappen wordt, hoe grooter ook de moeilijkheden worden. Dat is de reden, waar om de opmarsch in het begin gemakkelijker was, terwijl men daarentegen in dit stadium zorg moet dragen voor het in orde brengen van het bezette terrein. Trouwens, wanneer zij, die in het buiten land critiek uitoefenen en die critici zijn ongetwijfeld te kwader trouw eens de cam pagne bestudeerden van Lord Napier in 1867, zouden zij merken, dat hij ook vertrokken is van een plaatsje nabij Massaoea en ongeveer onze route heeft gevolgd, met dat verschil, dat zijn contingent slechts uit 35.000 man bestond en beschikte over een groote hoeveel heid transportmiddelen, waaronder zich zelfs olifanten bevonden. Lord Napier ontmoette geen enkelen tegenstand, want keizer Theo dore trok zich terug te Magdala. Ondanks dit alles heeft hij zeven maanden noodig gehad om bij deze plaats aan te komen. Nie mand, die te goeder trouw is, kan zich er dus over verbazen, dat wij niet meer hebben ver richt in zoo weinig tijd. Aan den anderen kant moet ook bedacht worden dat koloniale oorlogen langdurig zijn. Zelfs Lord Kitchener heeft voor zijn cam pagne in Egypte drie jaar noodig gehad, ter wijl hij toch op zijn flanken beveiligd was en aan het hoofd stond van slechts een geringe hoeveelheid manschappen. Ten slotte moet men er aan denken, dat Italië zich bevindt voor een Ethiopië, dat enorm versterkt is door hulp van buiten. Men zou alle vreemde wapenen, die door dit land ontvangen zijn, kunnen opnoemen en zeggen wanneer en uit welke landen die oorlogswape nen in Abessynische handen zijn gekomen. Dat alles legt ons behoedzaamheid op. In geen enkele koloniale campagne heeft men een zoo groot aantal militaire troepen ge bruikt. Ondanks het klimaat, ondanks de in secten, ondanks het gebrek aan water, vooral in Somaliland, genieten de Italiaansche sol daten een zeer goede gezondheid en zullen zij voortgaan zeer goed den oorlog te voeren. Abessynische overlooper weer teruggekeerd. ADDIS ABEBA, 15 Januari (Reuter). Van officieele Abessynische zijde wordt vernomen, dat een belangrijk Abessynisch personage, Blatatesgay, die zich tegelijk met ras Koeksa aan de Italianen heeft overgegeven door dezen verdacht wordt tegen hen te werken en ge vangen gezet is op een eiland voor Massaoea. Blatatesgay slaagde erin te ontsnappen en voegde zich bij de Abessynische legermacht bij Makalle. Omtrent deze ontvluchting wordt nader ge meld, dat hij gevangen werd gehouden op het eiland Dahlak, voor Massaoea, waarop aan het einde van de vorige eeuw een aantal Ery- threanen gevangen werden gezet, die tegen de Italianen hadden gemuit, nadat zij aan de zijde van de Italianen hadden deelgenomen aan den slag bij Adoea. De gevangenen ver moordden toen alle bewakers op een na, die zij met zich meenamen naar Addis Abeba, waarheen zij aan boord van een Arabisch schip wisten te vluchten. Eenigen van hen leven thans nog in Addis Abeba. Volgens een officieel rapport hebben Ita liaansche vliegtuigen de laatste dagen het ge bied Ogaden overstroomd met pamfletten in het Arabisch waarin de Galla's, en ook de Abessyniërs en Somali's worden aangespoord zich vrij willig over te geven aan de Italianen, die hen vrijheden en voorrechten beloven. Naar verluidt zouden zelfs enkele van deze pamfletten in Britsch Somaliland zijn neer gekomen. Van het noordelijke front wordt nog ge meld, dat een nieuwe Abessynische Judith is onpgestaan. Italiaansche soldaten hadden drie Abessynische vrouwen uit dorpen in Tembien meegenomen naar hun kamp. Zij veinsden zich te schikken in hun lot, doch zij wisten zich meester te maken van het mes van een Askari; een van haar doodde hiermede den man, nam het geweer, de ba jonet en de munitie van den doode en slaagde erin langs kleine paadjes haar dorp weer te bereiken. Haar beide gezellinnen moesten deze dap pere daad met den dood bekoopen: zij werden den volgenden dag na een korten krijgsraad terechtgesteld. Het is aldus meldt het A.N.P. uit Washington echter opmerkelijk, dat de minister van ma rine gisteren aankondigde, dat hij dit jaar slechts een klein deel van de oorlogsvloot naar de oostkust zou zenden, en de hoofdmacht in den Stillen Oceaan gestationneerd zou houden. Eng' Japan verlaat de vloot- conferentie. In de zitting van de vlootconferen- tie van Woensdag heeft de Japansche delegatie naar het A.N.P. meldt offi cieel medegedeeld, dat Japan zich terugtrekt uit de vlootconferentie. De Japansche delegatie zal derhalve aan de op Donderdag vastgestelde zitting van de eerste commissie der conferentie niet meer deelnemen. Als voorzitter van de conferentie, heeft de eerste lord der admiraliteit, Lord Monsell een uiteenzetting gegeven van de houding der Britsche delegatie ten opzichte van het Ja pansche voorstel, dat is gedaan in de eerste commissie van de vlootconferentie. In deze hedenavond afgelegde verklaring zeide hij, dat volgens de opvatting der Britsche delegatie de vlootsterkte niet kon worden afgemeten naar de aantallen oorlogsschepen, zonder rekening te houden met andere factoren, als de afge legenheid van de vlootbases en de voorzie ningsbronnen benevens de kwetsbaarheid der verbindingswegen. Een mogendheid met over de geheele wereld uitgestrekte verantwoorde lijkheden moet haar vlootkrachten wijden aan de bescherming der zeeverbindingen en moet derhalve meer strijdkrachten bezitten dan een mogendheid, die in staat is allé vlootstrijd- krachten in of nabij haar „thuiswateren" te houden. Derhalve achtte de Britsche delegatie het voorstel een gemeenschappelijke hoogste limiet van toepassing te doen zijn, hetzij op het Britsche Gemeenebest, de Vereenigde Sta ten en Japan, hetzij op alle mogendheden niet in overeenstemming met de defensievereisch- ten van het Britsche Rijk en was zij het eens met de Vereenigde Staten, dat het onmogelijk is te handhaven, dat gelijke bewapeningen ge lijke veiligheid geven, aldus Lord Monsell. De Japansche delegatie heeft een lange ver klaring uitgegeven betreffende haar uittreden uit de conferentie en ter verdediging van haar voorstel tot instellen van een gemeenschappe lijke hoogste limiet met vermindering of af schaffing van offensieve bewapeningen als de meest logische methode een toestand te berei ken van niet bedreiging en non-agressie, waar bij een versterkt gevoel van veiligheid zou leiden tot een voortschrijdende ontwapening. De indruk in Amerika. Het uittreden van de Japansche delegatie uit de vlootconferentie wordt te Washington ten zeerste betreurt, aangezien de Amerikaansche regeering gaarne verhoogde uitgaven voor be wapening ter zee zou hebben vermeden. Voor- loopig onthoudt de regeering zich echter van het leveren van commentaar of het bekend maken van een standpunt. wordt vlug verholpen door Leopillen. Sedert 20 jaar een beproefd, zuiver plantaardig laxeermiddel dat i milde en prompte uitwerking heeft. In doosjes vanaf 20 ct Bij alle apoth. en drog. (Adv. Ingez. Med.) De Hongarije. Verzoening tusschen Goemboes en Bethlen? Het gerucht doet te Boedapest de ronde, dat binnenkort een verzoening tot stand zou komen tusschen Goemboes en graaf Bethlen. Laatstgenoemde zou benoemd worden tot leider van de Hongaarsche delegatie voor den Volkenbond (A.NJ?.) Abessyniërs overvallen een Italiaansche kolonne. Oorlogsmateriaal en muilezels buitgemaakt. (van onzen correspondent Stuart Emeny). DESSIé, Woensdagavond. Geruchten uit de streek ten noorden van Makalle melden, dat Ras Seyoem's leger op nieuw een Italiaansche troepenkolonne on verhoeds heeft overvallen en op de vlucht ge jaagd. Het was ditmaal een kolonne, die mu- nitievoorraden meevoerde. 65 man der Italiaansche troepen werden ge dood en mitrailleurs, geweren en muilezels werden buitgemaakt. De overval geschiedde in het district van Goebralta, dat op ongeveer 30 mijlen ten noor den van Makalle is gelegen aan de voornaam ste Italiaansche verbindingslijn, welke van Adigrat langs Haussien naar Makalle loopt. Er is nu alleen nog maar een zeer kleine Italiaansche troepenmacht te Makalle achter gebleven. Uit de berichten van vandaag blijkt, dat de aanvoer van nieuwe voorraden ernstige moeilijkheden oplevert. Tegelijkertijd worden de Italiaansche troepen, die den teruchtocht hebben ondernomen meer en meer door de Abessynische troepen ingesloten. (Copyright News Chronicle-A.N.P.) SPOORWEGONGELUK IN ENGELAND EISCHT 2 DOODEN EN 27 GEWONDEN. Uit Londen, 15 Januari. Het spoorweg ongeluk bij Shrivenham blijkt een ernstiger omvang te hebben gehad, dan uit de eerste berichten kon worden opgemaakt. Tot dus verre zijn 2 dooden en 27 gewonden be kend. Onder de dooden bevindt zich ook de machinist, die in het ziekenhuis aan de ge volgen van zijn zware brandwonden is over leden. (AjN.P.) KINGSFORD SMITH VOLGENS ASTRALE MEDEDEELING NOG IN LEVEN. De merkwaardige verklaring, dat Kingsford Smith nog in het leven is, en zich op een nabij Sumatra gelegen koraaleiland bevindt, is af komstig van een Nederlandsche dame, die blijkens een Reuterbericht uit Londen verklaart, dat het lot van den beroemden vlieger haar werd onthuld in een te haren huize gehouden spiritistische seance. Het des betreffende bericht is door den Britschen ge zant te Den Haag aan het Foreign Office door gezonden. De boodschap, zoo wordt verklaard, werd ontvangen van gezagvoerder Beekman, den piloot van de Douglas-machine „Uiver", die in December 1934 in de Syrische woestijn is verongelukt. Beekman's geest zou gezegd hebben, dat Kingsford Smith nog steeds op een eiland is, waar koraalriffen zijn, en hij zou gevonden kunnen worden door iemand, die over Ben- koelen vliegt, en daar de omgeving afzoekt. Het rapport is naar het ministerie van luchtvaart, en dat van koloniën doorgezonden. „Lieutenant de Voisseau Paris" omgeslagen. Geen persoonlijke ongelukken. De motoren in de modder. SCHILDERKUNST PENSACOLA (Virginia) 15 Januari (Reuter). Het Fransche watervlieg tuig „Lieutenant de Vaisseau Paris" is door een rukwind omgeslagen, ter wijl het voor anker lag voor de kust, in de nabijheid van de basis van de Amerikaansche marine-luchtvaart Op de plaats, waar de vliegboot omsloeg is het water 7 meter diep. Men heeft onmid dellijk maatregelen genomen, om den romp van het toestel om te keeren, en voordat dit is geschiedt, is het onmogelijk te zeggen, wat de schade is, die de machine heeft bekomen. Volgens de laatste berichten, was er toen het ongeluk geschiedde, niemand aan boord van de vliegboot. Duikers, die de „Lieutenant de Vaisseau Paris" onderzocht hebben, verklaarden toen zij weer naar de oppervlakte waren terugge keerd, dat de motoren in de modder steken, en dat de vleugel op den bodem rust. Men heeft nog niet precies kunnen vaststel len, wat de schade is. De duikers verklaarden evenwel, dat een vleugel van het toestel ge broken schijnt te zijn, doch zeker waren zij hier niet van. Het ongeluk schijnt naar Reuter verneemt t-s wijten te zijn aan den langen kabel waar aan de „Lieutenant Vaisseau de Paris" ver ankerd was. Hierdoor kon het vliegtuig omslaan ten ge volge van den krachtigen wind, die te Pensa- cola een snelheid had van 73 K.M. per uur., doch op de plaats, waar het vliegtuig voor anker lag, op ongeveer dertien kilometer af stand van de stad, stellig nog veel sterker zal zijn geweest. Men veronderstelt, dat de stuur vlakken de vliegmachine hebben doen omslaan en dat het vliegtuig, toen het aan het einde van den kabel was aangeland, zich in de lucht heeft verheven en vervolgens in het water is ondergedoken. GEEN RIJBEWIJS ONDER DE 21 JAAR IN FRANKRIJK Voortaan, zoo meldt Reuter uit Parijs, zal een persoon beneden de 21 jaar, zonder schrif telijke toestemming van zijn ouders of voogd geen rijbewijs kunnen krijgen voor het be sturen van motorrijtuigen. Bij het nemen van deze beslissing is overwogen, dat voor de schade bij ongelukken door minderjarigen veroorzaakt, toch de ouders of voogd verant woordelijk gesteld worden. Londen, 10 Januari 1936 De Times had dezer dagen in zijn foto-pagi na een portret van Alma Tadema ter gelegen heid van den lOOsten geboortedag van dezen schilder. Honderdjarige gedenkdagen zijn in dezen tijd in Engeland zeer in zwang, maar ander bewijs dat op den genoemden dag hon derd jaar geleden Alma Tadema was geboren dan dit portret in den Times hebben wij niet gezien. In Grove End Road, St. John's Wood, juist ten westen van het beroemde Lord's cricket- veld, wandelt men nog langs een muur, waar in een groen poortje toegang geeft tot het atelier van den in zijn tijd zoo gevierden kun stenaar. Alma Tadema zou de buurt niet meer herkennen indien hij er terug kon keeren. Flatblokken, hoog, zwaar en onooglijk, hebben het bedaarde en deftige karakter van St. John's Wood geheel verwoest. Slechts een klein deel van den grond en wat hij droeg en Tadema's huis en onmiddellijke omgeving zijn er in begrepen zijn niet opgeofferd aan de flat-speculanten. Achter het groene poortje loopt de oude pergola naar het atelier met m de hall het opschrift „Zooals de zon de bloe men kleur geeft, kleurt de kunst het leven". Maar niemand heeft aan deze stoffelijke her innering aan een belangrijk kunstenaarsleven op 8 Januari aandacht geschonken. De dag is nagenoeg onopgemerkt voorbijgegaan. Dat be vreemdt wat: want weinige kunstenaars in Londen en bij hun leven hebben de artistieke erkenning gekregen en den materieelen voor spoed genoten welke aan Alma Tadema in zijn glorietijd ten deel vielen. Het lot is in Tadema's geval van zijn meest gebruikelijke kunste naarsbehandeling afgeweken. De erkenning taande na den dood; en voor een jonger ge slacht is de kunstenaar van landelijke Frie- sche geboorte niet alleen geen beroemd man, maar wellicht kent het hem nauwelijks of niet. Liefde en begaafdheid voor de schilderkunst maakten hem onvatbaar voor vaderlijke over redingen zijn levenswerk te zoeken aan de balie ,naar vaderlijk voorbeeld). Hij studeer de in Antwerpen in de schilderkunst en hij had reeds goeden naam gemaakt in Europa voor hij zich in Engeland, dat. zijn tweede va derland zou worden, ging vestigen. Hij werd er een trouwe medewerker aan de jaarlijksche tentoonstellingen van de Royal Academy en al spoedig werd zijn werk zoo hoog geschat dat hij voor zijn groote doeken sommen van 10.000 pond sterling kon bedingen. Hij liet zich naturaliseeren, kreeg de Order of Merit en andere onderscheidingen en werd door Koningin Victoria ter gelegenheid van haar 80sten verjaardag tot ridder geslagen. Het marmer, de gewaden, de tijgervellen en de schoonen der Grieksche verblijven, die in va ria zoo vaak onderwerp waren van Tade ma's werk, werden in den laat-Victoriaanschen tijd in Engeland verafgood en kwamen in re productie als wandversiering in vele wo ningen. Twee van de belangrijkste doeken, waarvoor Tadema naar wordt verklaard bij zijn leven 10.000 pond sterling ontving, „De ontdekking van Moses" en „De Rozen van He- liogabalus", zijn verleden jaar respectievelijk voor 860 pd. st. en 1575 pd. st. verkocht. Dat Alma Tadema als portretschilder hoog kon rijzen getuigt zijn portret van wijlen Ds. Adama van Scheltema, die eertijds predikant was in Londen en dat thans in de consisto riekamer van de Dutch Church in Austin Friars hangt. De ramp met het Amerikaan sche verkeersvliegtuig. Vier vrouwen onder de slachtoffers. NEW YORK, 15 Januari. Omtrent het on geluk bij Goodwin wordt nader gemeld, dat het vliegtuig neerstortte, 25 minuten na de start van het vliegveld Memphis in Tennessee, waar een tusschenlanding had plaats gehad. Even voor den val melde de radiotelegrafist nog een hoogte van 1000 meter. Zij die toegesneld waren om te helpen von den nog slechts de motor en enkele grootere stukken van de cabine. Men gelooft, dat de piloot het toestel nog even op kon richten, voor het tegen den bodem te pletter sloeg, doch het was reeds te laat, het toestel raakte de toppen der boomen; over een lengte van 300 meter waren de toppen der boomen vernield. Onder de verongelukten bevonden zich vier vrouwen; aangezien onder de resten van klee dingstukken ook kinderkleertjes zijn gevonden vermoedt men, dat ook kinderen om het leven zijn gekomen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC verdrijft men door ii>- wrijving en inademing va* Wat Münhardl maakt is goed (Adv. Ingez. Med.) In de mand zit allerlei voedsel, dat een varken voor zijn maaltijd gebruikt, maar een beer stelt nu eenmaal andere eischen en Thijs is van die rare eterij dan ook heelemaal niet gediend. Bovendien ver trouwt hij het zaakje niet. „Het is misschien wel behekst," denkt hij. „Ik steek er geen poot naar uit. En vetgemest worden wil ik ook niet." En Thijs besluit in hongerstaking te gaan. Als Klabbas merkt dat Thijs het voedsel onaangeroerd laat, is hij buiten zichzelf van kwaadheid. Zoo snel mogelijk gaat hij naar zijn vrouw terug om haar het nieuws te vertellen. Dat zou me een strop wezen! Als Thijs alle voedsel weigert, wordt hij zoo mager als een breinaald en niemand zal dan iets voor hem willen geven! RADIOPROGRAMMA. VRIJDAG 17 JANUARI HILVERSUM I, 1875 M 8.— VARA. 12.— AVRO, 4.— VARA 8.— VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.Orgelspel 8.30 Gram.pl. 10,Morgen wijding VPRO. 10.15 Voordracht 10.35 Gram - platen Hierna Voordracht. 11.20 Gram.pl. 12. Dito 12.30 Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl. 2.Voordracht en kamermuziek. 3.10 De AVRO-Decibels. 4.— De Zonnekloppers. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Orvitropia en Gram.pl. 7.— Lezing 7.20 Gram.pl. 7.50 Berichten. 8.— Vrijz. Godsd. Persbureau 8.05 Causerie. 8.30 Zang en piano. 9.Lezing 9.30 Gram pl. 10. Filmkroniek 10.45 Berichten. 11.Jazzmu ziek. 11.30—12.— Gram.pl. HILVERSUM II. 301 M. Algem. programma verzorgd door de N.C.R.V. 8.'schriftlezing 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst 11.Gram.pl. 11.1512. Piano-recital. 12.15 Gram.pl. 12.45 Ensemble Van der Horst. 2 30 Chr. Lectuur. 3.15 Tenor en piano. 4.— Grampl. 5.— Solistenconcert. 6.30 Causerie. 7.— Berichten. 7.15 Reportage 7.30 Literaire causerie. 8.— Berichten 8.05 Arnhemsche Orkestvereeniging 8.55 Gram.pl. 9.25 Vervolg concert. Om 9.55 Berichten 10.20 —11.30 Gram.pl. In de pauzes: Reportage Damwedstrijd. DROITWICII, 1500 M. 11 20 Orgelspel. 11.50 Populair concert 12.50 Dansmuziek 1.35 Kamermuziek 2.20 Gram.pl. 2.50 Orkestconcert mmv. solist. 3.50 BBC-Mid- land-orkest mmv. solist 5.05 Gramofoon- platen. 5.35 Dansmuziek 6.20 Berichten 6.50 Zang. 7.10 Lezingen 8.20 Concert uit Leipzig 9 20 Dansmuziek 9.50 Berichten 10.20 Nieuws uit Amerika 10.40 BBC-orkest en soliste 11.35 —12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8.35 en 11.35 Gram.pl. 12,35 Orkestcon cert 2.50 Grampl. 4.20 Kwartetconcert 5.50 Orkestconcert 9.05 Operette-uitzending 11.05- 1.05 Gram.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert 11.20 Weragkamer-orkest I.35 Gram.pl. 5 20 Dresden Philh. orkest en solisten 7.30 Voor soldaten 8.30 Omroep-klein- orkest 10.20—11.20 Populair concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 en 1.30—2.20 J. Schnijders' orkest. 5.20 Gram.pl. 5.50 Kamermuziek. 7.35 Gram.pl. 8.20 Concert uit Leipzig 9.20 Salonorkest ca. 10.30 II.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest 1.50 Zang 2.002.20 Gram pl. 5 20 Symphonieconcert en zang 6.20 Gram pl. 6.50 Piano-recital 7.35 Zang 8.20 Symphonieconcert en zang 10.3011 20 Gramofoon platen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Omroeporkest mmv. solist 9.20 Berich ten 9.40 Causerie 9.50 Zang en piano 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3