HET NIEUWE AVONDBLAD Mis(ver)stand. Het mijnconflict in Engeland. 21e JAARGANG No. 62 VRIJDAG 17 JANUARI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week lü ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feesiaagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden meöedeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnes van dit blad zijn zuou>a zy 14 dagen ais zoodanig in de registers sijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand. voet of oog: ƒ250.- bij verlies van een duim: f 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; S 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval: ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-. marine-vaar tuigen enz 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf Is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN Zilveren jubileum bij de gemeente. De heer H. Alink jubileert. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer H. Alink, magazijnmeester bij Openbare Werken in dienst der gemeente trad. De jubilaris mocht van de zijde van het gemeentepersoneel vele gelukwenschen in ontvangst nemen. Gistermorgen 11 uur vond in bet magazijn van het bedrijf een korte hul diging plaats. Namens het personeel van O.W. werd hij toegesproken door den directeur, ir. Verhoef, die hem hartelijke gelukwenschen aanbood. De heer J. Th. Verzijlbergh herin nerde er aan, dat hij toen hij nog opzichter was, met den jubilaris samenwerkte. Deze sa menwerking geschiedde steeds in de beste verstandhouding. Tenslotte sprak de heer Heida, opzichter, eenige waardeerende woor den. Namens de ambtenaren werd den Jubilaris een bloemenmand aangeboden FEESTAVOND VELSER ZWEMVEREENIGING De Velser Zwemvereenighig gaf gister avond een feestavond in de Bioscoop ,,De Pont", die door een groot aantal jeugdige zwemmers en zwemsters werd bijgewond, die dezen avond bewezen hebben, dat ze niet al leen zwemmen, maar ook feestvieren kun nen. Er heerschte een recht gezellige stemming in de zaal en dank zij de medewerking van het Cabaretgezelschap Larette en de bekende Blue Rascals hebben de aanwezigen een pret- tig-en avond gehad. De voorzitter van V. Z. V. de heer Borst, heette de aanwezigen welkom en gaf tevens een overzicht van het programma. Verder gaf hij een overzicht van de verrichtingen van V. Z. V. die thans ongeveer 200 leden telt. De vereeniging heeft zich in het bijzonder toegelegd op de polosport en met veel succes. Drie van de vier zeventallen werden kampioen hunner af deeling. Ook op zwemwedstrijdge- bied werd vooruitgang geconstateerd. Wat de zweminrichting betreft, deze zal met een ondiep bassin worden uitgebreid, al dus de beer Borst, en nog andere verbeterin gen zullen worden aangebracht. Verder deelde de heer Borst nog het een en ander mede over de plannen tot'het stichten van een nieuwe zweminrichting. Plannen zijn in bewerking om te komen tot een over dekte inrichting, waaromtrent reeds bespre kingen worden gevoerd. Verder deelde de heer Borst nog mede, dat op 6 Februari in „De Pont" de K.N.Z.B.- film vertoond zal worden. Op dien avond zal een korte lezing gehouden worden. Na het. openingswoord van den voorzitter speelden de Blue Rascals eenige pittige num mers en werd het verdere deel van het pro gramma afgewerkt. Alles, wat het gezel schap ten gehoore bracht oogstte veel bijval. Paul Ostra had spoedig contact met de zaal en Eline Pisuisse kreeg ook ruimschoots haar deel van het programma. Larette deed het publiek weer verbaasd staan door zijn onbegrijpelijke goocheltoe ren en tenslotte mogen we niet vergeten, dat de pianist Dolf Brouwer, alhoewel geheel on voorbereid, de verschillende nummers bij zonder vaardig begeleidde, hetgeen, gezien het genre van wat werd gegeven, lang niet gemakkelijk was. Met een gezellig bal. afgewisseld door een verloting werd de feestavond besloten KLEERMAKERSPATROONSVEREENIGING. De afdeeling Velsen der Kleermakerspa- troonsvereeniging hield dezer dagen haar maandeiijksche vergadering, waar als afge vaardigde naar den Bondsdag werd aanwe- wezen de heer Joh. Meijer. De heer v. d. Schaaf te Santpoort behandelda het onderwerp Re clame". Spreker gaf een duidelijke uiteenzet ting van de wijze, hoe een goede reclame ge voerd moet worden. Reclame, aldus spreker, moet iets tot het publiek zeggen, reclame moet kort en kernachtig zijn. Reclame moet waarheid bevatten. Maarniet iedereen houdt zich daaraan. De causerie van den heer v. d. Schaaf werd met groote aandacht door de aanwezigen gevolgd. BAZAR „BANJA". Alhier heeft zich een comité gevormd, dat zich ten doel stelt, een bazar te organiseeren ten behoeve van de Kleuterschool aan de Ban- jaertstraat. Deze bazar „Banja" zal einde Fe bruari gehouden worden. Het comité doet een beroep op de ingezete nen om hun medewerking te verleenen en het daardoor mogelijk te maken dat de school, die thans reeds bezocht wordt door 125 kinderen, in stand kan worden gehouden. Door intrek king van het gemeentelijk subsidie heeft de school n.l. met groote financieele moeilijk heden te kampen. JEUGD-GEMEENSCHAP VRIJZ. HERVORMDEN. De cathechisanten van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden hebben een jeugd gemeenschap opgericht, onderverdeeld in een jongens- en een meisjesclub. die eens per week bij elkaar komen. De clubs staan onder leiding van den heer W. Doeksen en mej. L. Bakker. Behalve dat allerlei hand- en teekenwerk wordt verricht, worden er gemeenschappelijke avonden belegd, waar een inleiding wordt ge houden en spelen als ping-pong of sjoelbak worden gedaan. Verder zijn er plannen tot het maken van gezamenlijke wandel- of fiets tochten enz. UITVOERING SPARTA". De Gymnastiekvereniging „Sparta" geeft Zaterdag 1 Februari a.s. een uitvoering in Concordia DE CULTUREELE CURSUS. Omtrent het bezoek van den in onze ge meente op 23 October j.l. begonnen cuitureele cursus voor jeugdige werkloozen deelt men ons het volgende mede. De cursus begon met 74 leerlingen. In den loop van de eerste maand werden nog 8 deelnemers ingeschreven, zoodat einde Octo ber 82 cursisten de lessen volgden verdeeld over de volgende groepen: burgerbouwkunde 14, waterbouwkunde 1. werktuigbouwkunde 36. elect.rotechniek 20, boekhouden en algemeene ontwikkeling 11. Voor wat de technische vakstudie aan gaat, volgt 10 pet het middelbaar technisch vak onderwijs, 70 pet. het lager technisch onderwijs. 5 pet. eenvoudig technisch onder wijs en 15 pet. het algemeen vormend onder wijs. Afgvoerd werden wegens het verkrijgen van werk of om andere redenen 2 deelnemers, zoodat begin November de cursus werd voort gezet met 80 cursisten. Gedurende de maand November werden 19 deelnemers ingeschreven en 23 afgeschreven. De stand op 31 November bedroeg dus 76. Van de deelnemers voldeed 80 pet. aan de vereischte gemiddelde studietijd per les. De cijfers kwamen niet onder de zes, hetgeen voor de maand December eveneens geldt. Een resultaat, dat zeer goed is te noemen. In December werden er slechts 4 deelnemers ingeschreven en 18 afgeschreven, zoodat op 31 December 62 deelnemers stonden ingeschre ven. Tctaal werden 1498 lessen uitgewerkt in max. 5430 lesuren, het. geen dus neerkomt op een gemiddelde studietijd van 3,6 uur per les. IJMUIDEN OPENBARE VERGADERING DER N. S. B. De N. S. B. belegt op 13 Februari a.s. een openbare vergadering in Thalia. Als spreker treedt op de algemeen leider ir. A. Mussert. DE BELGISCHE: VTSSCHERIJ-ALMANAK. Verschenen js de derde jaargang (1936) van de Belgisclie ViSsSliëïlj Almanak, uitge geven door den heer P. Vandenberghe, be stuurder van „Het V'sscherijblad". Ook ditmaal is het werk bijzonder goed verzorgd. Het telt niet minder dan 430 pagi na's. Men kan er in vinden de officieele lijst der Belgische visschersvaartuigen, bijgewerkt tot 1 December 1935, de beteekenis der ha- ver.seinen in Belgische havens en in IJmui den, wettelijke voorschriften en bepalingen betreffende visscherij en vischhandel, gege vens omtrent een groot aantal kustlichten, de water getijden in een groot aantal Euro- peesche havens, de namen van Belgische con suls in vreemde visschershavens, de merken van tal van visschershavens, adressen van vischhandelaren. kortom alles wat een vis- schersman gaarne zou willen weten. De samensteller heeft ongetwijfeld kosten noch moeite gespaard, om het werk zoo goed mogelijk te doen zijn. Ook de Nederlandsche visscherman vindt er vele wetenswaardighe den in die voor hem van belang zijn. ROOD WIT NAAR XERXES-ROTTERDAM. Naar wij vernemen organiseert de Sup- portersvereeniging Blauw Wit a.s. Zondag een autotocht naar den wedstrijd Xerxes— V.S.V. Het vertrek per autobus vindt plaats te half twaalf van het sigarenmagazijn Kra mer aan de Kalverstraat. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. Zondagmiddag a.s. geeft de Haariemsche Orkest Vereeniging in het Gemeentelijk Con certgebouw te Haarlem een volksconcert. Dirigent is Marinus Adam, solist Jo van der Pauw (piano). Het programma luidt als volgt: Balletsuite uit de opera Etienne Marcel van C. Saint- Saëns, Variations Symphoniques van César Franck voor piano met orkestbegeleiding en P. Tschaikowsky's Vierde Symphonie in f- klein. BIJ DE A.S. VOORSTELLING VAN K.Z.O.S. De R.K. Tooneclvereeniging Kunst Zij Ons Streven, een vereeniging welke de laatste jaren veel van zich doet spreken door haar harde werken en verzorgde voorstellingen, heeft thans in studie genomen het blijspel ,.De Schat uit den Congo". K.Z.O S hoopt haar derde uitvoering Zondag 23 Februari a.s. in het Patronaatsgebouw met dit werk te geven, en zal daarmede dan een seizoen afsluiten, dat de bezoekers kennis liet maken met het prachtige werk van Antoon Coolen „Kinderen van ons Volk" en het nieuwste van Jac. Bal lings „De Rare". Van het blijspel „De Schat uit den Congo" vertelde de wakkere regisseur, de heer J. van Baar, ons, dat het prettige er van voor bezoe kers zoowel als spelers is dat de spanning er tot het allerlaatste moment in blijft. Het ge geven is geheel nieuw, zoodat men terecht zeggen kan, dat de leiding van K.Z.O.S. een open oog heeft voor pakkend tooneelwerk. Aan de vervaardiging der décors en andere tooneelrequisieten wordt druk gewerkt, omdat men er prijs op stelt, dat ook dit onderdeel tot in de puntjes verzorgd is; wel een eerste vereischte om het effect van het spel te ver- hoogen. Dat het werken van K.Z.O.S. sympathie ge niet bewijst de vereerende uitnoodiging, welke haar bereikte, om te Beverwijk op 13 Febr. a.s. den feestavond van den R.K. Vrouwenbond te verzorgen. K.Z.O.S. zal dit doen door een heropvoering van De Rare, waarmede zij bij haar donateurs reeds zulk een bijval oogstte. (Titel boven een dagbladbericht Wedden van hoogleeraren en lec toren weer in den Amsterdam- schen) Raad. Op vermaan van de Kroon). Je leest toch tegenwoordig dingen, Die je ver- en ontsteld doen staan, En je tot de verzuchting dwingen. Waar het toch met ons heen moet gaan. Ik had een onderwerp te kiezen Voor 't alledaagsche (hm!) gedicht, Het deed me weinig tijd verliezen, Ik vond den kop van een bericht. Daar wordt het dan in al zijn schande. Ons voor het starend oog gezet, Wordt in de hoofdstad van den lande, Door hooggeleerden zoo gewed? Zoo, dat de Kroon zelf moet vermanen En het een punt wordt voor den Raad. Ach, woekert in ons dal der tranen, Nog zooveel nauw verborgen kwaad? Waar gaan wij heen, als hooggeleerden Verslaafd zijn aan de weddenschap, Is van 't geniale naar 't verkeerde In dezen zin ook slechts een stap? Hadt u dat durven te vermoeden, Dit is toch wel wat al te grijs, En moeten die de jeugd opvoeden, Tot roem van 't hoogste onderwijs? Geen dag mag deze misstand blijven, Men brande deze wonde uit, Om heel d' infectie te verdrijven, Door een manhaftig raadsbesluit P.S. 'k Heb «nu 't bericht gelezen, Dat onder dezen titel stond En 'k wil voor alles eerlijk wezen Mijn woede blijkt toch ongegrond. Ik hoop, dat zij mij excuseerden, Ik heb het niet direct gevoeld, Maar met dit „wedden" der geleerden, Zijn hun salarissen bedoeld. P. GASUS. OM DEN IJMUIDER VOETBALBEKER. A.s. Zaterdag vinden de eerste wedstrijden van de competitie om den IJmuider Voetbal beker plaats. De volgende wedstrijden staan op het pro gramma: DWS IRCV, BoschduivelsEnsche dé, DWS IIIJmuider Boys, Nijverheidsschool Blauw-Wit. NAAR DE MORAY FIRTH. De stoomtrawler Voorwaarts IJm. 83 is gisteren, vertrokken naar 4e Moray Firth. SANTPOORT R. C. BREDERODE. Het 1ste elftal wist het Zondag jd. niet verder dan tot een gelijk spel van 33 te brengen terwijl het 3de elftal na spannen- den strijd met slechts 10 van V.S.V. 7 verloor. Het programma voor aa. Zondag luidt: Brederode 1Kenau 2 2 uur. T.H.B. 3Brederode 2 10 uur. Brederode 3R.C.H. 11 11.30 uur. ZWEMVEREENIGING „VELSEREND" Tot voorzitter van de zwemvereeniging „Velserend" is in plaats van den heer Klay de heer Ritman gekozen. Eerstgenoemde be heert nu de penningen der vereeniging. Samenzwering tegen de Cubaansche regeering ontdekt. HAVANA, 16 Januari (A.N.P.i Te Elcobre in de Oostelijke provincie zijn 37 personen gearresteerd, beschuldigd van samenwering tegen de regeering. Leger en politie zoeken thans naar honderd andere samenzweerders die via Aberradero Cuba trachten te verlaten Kon. Ned. Middenstandsbond. Jaarvergadering van het district Kennemerland. HAARLEM Donderdag. Dezer dagen had alhier in café-restaurant Brinkmann de jaarvergadering plaats van district XIII (Kennemerland) van den Kon. Ned. Middenstandsbond. De vice-voorzitter. de heer L. W. van Driel uit Hoofddorp opende de vergadering net een rede. Met het district is het in het afgeloopen jaar niet zoo naar wensch gegaan. Spr. be treurde, dat de vereeniging te Haarlem, nog wel de zetel van het dictrict, geen deel meer uitmaakt van den K. N. M. B. en spr hoopte dat aan deze onjuiste verhouding een einde zou komen, doordat de Haariemsche midden standers alsnog door aansluiting bij den K. N. M. B. weer eenheid van optreden zouden be vorderen. Wat de bond dit jaar bereikte, stemt wel tot tevredenheid, doch economisch gesproken ziet het er voor vele middenstanders droevig uit De middenstander zelf zal zich in vele op zichten moeten herzien. In hoofdzaken moet er eenheid, in bijzaken kan er een zekere vrij heid in organisatieverband zijn. De heer Nuyt deed mededeeling omtrent den gang van zaken-.betreffende de actie Inzake de P. E. N.-tarieven. Daarna hield de heer G. Rhee Jr. directeur van het kantoor Amster dam van de Ned. Middenstandsbank een in- leitding over het middenstandscredietwezen. Spr. meende, dat het woord „crisis" een ca mouflage is voor het begrip „veranderde omstandigheden" waaraan de middenstander zich moet aanpassen. De secretaris van het district, de heer G. H. Vallo, te Zandvoort, bracht het jaarverslag uit. Bij het uitbrengen van het financieel ver slag van den penningmeester, den heer A. Cassée werd na een levendige discussie de districtscontributie gesteld op 25 cent per lid en per jaar. De heer L. W. van Driel werd herkozen als bestuurslid. In plaats van den heer A, Casseé, die wegens drukke werkzaamheden geen her benoeming wenschte, werd gekozen de heer W. Scheepstra. Tot lid en plaatsvervangend lid van den Standsraad werden herbenoemd de heeren van Driel en G. H. Vallo. De heer F. L. van der Leeuw, directeur van het Bondsbureau, hield daarop beschouwingen over de bondsfinanciën en gaf .een opsomming van de vele acties, die gevoerd zijn en zullen worden. AANBESTEDINGEN. HAARLEM Donderdag Hedenmorgen werd door Ged. Staten aan besteed: het maken van toeritten naar de Dijksbrug te Broek in Waterland, het aan brengen van een fundeering met deklaag voor het rijwielpad in de aarden baan van den Provincialen weg tusschen Broek in Wa terland en Monnikendam en het verbreeden van 'n gedeelte van de Molengouw te Broek in Waterland met bijkomende werken, in de ge meenten Broek in Waterland en Monniken dam. Laagste inschrijver was J. Ooms te Aven- horn voor 14.268. Tevens werd aanbesteedhet onderhoud van de Provinciale wegen van het pontveer over het Noordzeekanaal bij de Hembrug tot de kruising met den Bakkummerweg te Bakkum, van den Spaarndammerdijk nabij Spaarndam tot aan den spoorwegovergang te Zaandijk, van Beverwijk tot Uitgeest en van den Zaan- landschen Communicatieweg van het voor malige Assummertolhek tot aan de Nauerna- sche Vaart nabij den Watertoren in de ge meenten Zaandam, Koog aan de Zaan. Zaan dijk, Wormerveer, Assendelft, Uitgeest, Cas- tricum, Limmen, Haarlemmerliede en Spaarn- woude, Westzaan, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk, gedurende het jaar 1936, in 3 perceelen. De laagste inschrijving was van Th. H. van Essen te Halfweg voor 37.750. Gevaar voor een staking vrijwel geweken. (Van onzen correspondent.) Londen, 14 Janauri. Er is nu weinig gevaar meer voor een mijn staking in Engeland. De gang van het conflict heeft zich ditmaal gekenmerkt door hulp vaardigheid en redelijkheid aan de zijde der mijneigenaars, die helaas in vroegere geschil len niet in het geding kwamen en dan zoo vaak tot stilstand van den arbeid leidden. De mijneigenaars getuigden reeds in het begin van den acuten staat van het huidig geschil, dat zij althans de aanspraken der delyers r.iet onredelijk achtten. Zij deden dit door aan groote contract-afnemers (spoorwegen, fabrieken, electriciteits- en gasbedrijven) te vragen om ontheffing van de prijsbepaling in de contracten met de bedoeling den prijs te verboogen. Het te verkrijgen voordeel zou uitsluitend aan de delvers ten goede komen. In overleg met leveranciers voor huishoudin gen werd ook de prijs van huiskool verhoogd. De meeste contract-afnemers gingen op het voorstel der mijnbezitters in. De inkomsten van het mijnbedrijf kwamen dus door af spraak en overleg op een hooger peil. En als gevolg daarvan konden de mijneigenaars de vorige week in een vergadering rnet.de leiders van de mijnwerkers-federatie loonsverhoo- gingen voorstellen, die weliswaar ver beneden de gestelde eischen waren, maar die in elk geval in tastbaren vorm vertelden van goeden wil aan den kant der werkgevers. Het gebaar is nu aan werknemerskant in denzelfden geest beantwoord. De president van den mijnwerkersbond heeft een belang rijk, praktisch en onder de omstandigheden verstandig voorstel gedaan. De mijnwerkers zijn bereid op twee voorwaarden hun eiscli (op den grondslag van een nationale regeling van de loonkwestie door loonsverhooging van 2 shilling per werkdag) te wijzigen. De eerste voorwaarde is, dat de eigenaars opnieuw een nationalen raad voor loonen en andere kwes ties van gemeenschappelijk belang zullen in stellen, de tweede is, dat de voorgestelde loonsverhoogingen wat verbeterd zullen wor den ten behoeve van de laagst betaalde del vers. Indien deze oplossing wordt aanvaard zijn de mijnwerkers bereid haar vijf jaar lang te eerbiedigen. De belangrijkste voorwaarde en de hachelijkste is de eerste met het oog op het feit, dat de werkgevers zich altijd hardnekkig hebben verzet tegen een vorm van loonregeling die voor het geheele land geldt. Hun verzet is gebaseerd op het feit, dat, arbeidsomstandigheden en het peil van wel vaart var. mijnen in verschillende districten zoo zeer uiteenloopen. Er zijn echter verschei dene tot oordeelen zeer bevoegde personen, die niet inzien waarom dit feit een nationale regeling van de loonkwestie in den weg zou staan. Het vooruitzicht van vijf jaren vrede in het bedrijf ten koste van het prijsgeven van hetgeen velen een vooroordeel achten, moet ook voor de werkkgevers aanlokkelijk zijn. A. K. VAN R. Werk voor den Nederlandschen scheepsbouw. DEN HAAG, 16 Januari. Teneinde op betere wijze te kunnen blijven voldoen aan de groeiende behoefte van de China-Java-Mauri- tius-Afrika-Lijn der N.V. Koninklijke Paket- vaart Maatschappij dan met het thans in die lijn varend materiaal mogelijk is heeft deze maatschappij opdrachten gegeven voor den bouw van drie motorpassagiersschepen, res pectievelijk aan de N.V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" te Vlissingen (inclusief voortstuwingswerktuigen); de N.V. Nederland sche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam voor tstu win gswerktuigen te leveren door Werkspoor Amsterdam) en de firma Blohm en Voss te Hamburg f voortstuwingswerktuigen te leveren door Gebrs. Sulzer te Winterthur). De voornaamste bijzonderheden van elk dezer schepen zijn; lengte over alles 560 voet; breedte 72 voet; holte 40V2 voet; beladen diep gang 30'1 Vs"; draagvermogen 12 000 tons. Zij worden ingericht voor het vervoer van ruim tachtig eersteklas-passagiers en circa negentig Chineesche kajuitsklassepassagiers. De voortstuwing zal geschieden door drie schroeven, gedreven door drie Sulzer-motoren van 3600 PK. elk. Deze zullen den schepen een dienstvaart van zestien mijl per uur ver zekeren. De schepen zullen de namen „Ruys", .Tegelberg" en „Boissevain" ontvangen en aldus genoemd worden naar de drie doortas tende mannen die in 1888 het initiatief hebben genomen tot de oprichting van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij. Koning Gustaaf van Zweden heeft dezer dagen den Zweedschen Rijksdag geopend. In een der latere zittingen is ook het bombardement der Zweedsche ambulance besproken. DE BLAUW WIT SPELER DE BOER UIT HET ZIEKENHUIS ONTSLAGEN AMSTERDAM, 16 Januari. De Blauw Wit- spil Piet de Boer, die eenigen tijd geleden in den wedstrijd tegen D. H. C. te Delft zijn been brak, kon heden het ziekenhuis verlaten. Wel is het been nog stijf, doch men heeft alle verwachtingen dat De Boer dit seizoen nog voor zijn club zal kunnen uitkomen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1