In het Hervormd verenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat werd gisteravond het eerste lustrum van de plaatselijke afdeeling der Ned. Christen Vrouwenbond gevierd. De groote zaal van het gebouw was voor deze gelegen heid door de firma Van der Wel geheel be langloos op smaakvolle wijze met bloemen en planten versierd. De presidente mevrouw Van Katwijk ging voor in gebed en las na gemeen- schappelijken zang een gedeelte uit Mat- theus 5. Vervolgens hield zij een korte inleiding aan de hand van het devies van den Bond „Uw licht, het licht", waarin spreekster haar blijd schap betuigde over het feit, dat de vereni ging nu al vijf jaren lang haar arbeid heeft mogen verrichten door Gods genade en geleid door Gods woord, dat een lamp voor onzen voet is. Hierna heette mevrouw Van Katwijk de afgevaardigden van de verschillende .ver- eenigingen en de dames Ringeling en Breed- veld, die bij de oprichting der afdeeling aan wezig geweest waren, hartelijk welkom. Vervolgens deed de presidente enkele mede- deelingen, omtrent de oprichting van de plaat selijke afdeeling. Voor dien tijd bestond alleen een afdeeling in IJmuiden, doch dit bracht voor de leden hier ter plaatse vele bezwaren met zich mede. Totdat wijlen mevrouw Bouma in samenwerking met mevrouw Ringeling en mevr. Breedveld, het initiatief namen voor de oprichting die op 23 Januari 1931 ge schiedde. De afdeeling telde toen 26 leden en 14 van de afdeeling IJmuiden. Na de installatie der nieuwe leden en het lezen van doel en grondslag van den bond sprak mevrouw Van Katwijk nog in het bij zonder een woord tot het oudste lid der af deeling, mevrouw. Blaauwboer. Mevrouw N. Honigvan Ollefen zong ach tereenvolgens „Pinksterlied" en „Heere Jezu Gij zijt mijn", aan de piano begeleid door mèj. B. Swalve. De secretaresse mevrouw Fröhlich las de notulen der laatstgehouden propagandaver- gadering en het jaarverslag. Verder gaf zij een overzicht van het werk van de afdeeling in de afgeloopen vijf jaar. Mevrouw Van Katwijk dankte mevrouw Fröhlich voor de keurige verslagen en tevens voor het vele v/erk, dat zij gedurende al die jaren voor den bond gedaan heeft. Het jaarverslag van de penningmeesteresse, mevr. Krijger vermeldde bij een uitgave van 267.03 een batig saldo van 13.08. Als leden van de kascommissie over het jaar 1935-1936 werden benoemd de dames Oort en Blok. Mej. G. van Brussel gaf een overzicht van den stand der bibliotheek, terwijl mevrouw Karres namens den propagandadienst verslag uitbracht over de werkzaamheden van het afgeloopen jaar. Als feestgeschenk overhan digde mevrouw Karres, namens de leden, het bestuur een envelop, die bij nader onderzoek 35 bleek te bevatten. Mevrouw Krüger declameerde enkele werken van Fred, van Eeden, Guido Gezelle en Jacq. van der Waals. Mevrouw Ringeling feliciteerde namens het hoofdbestuur de afdeeling met haar eerste lustrum. Spr. hoopte dat de afdeeling nog steeds in groei zal toenemen, maar ook. dat leder lid zich in toenemende mate bewust zal worden wat het beteekent een Christenvrouw te zijn. Verder werd de afdeeling gelukgewenscht door de afgevaardigden van de zusterver- eenigingen Haarlem en IJmuiden, de Her vormde Vrouwenvereeniging, de Meisjesver- eeniging „Ora et Labora", de Ger. meisjesver- eeniging „Draagt elkander in de liefde", het Patrimonium, den Chr. Nat. werkmansbond en den Chr. Besturenbond. Mevrouw Ringeling dankte mevrouw Van Katwijk voor alles wat zij in het belang van den Bond gedaan heeft, waarna de aanwezi gen de presidente staande toezongen „Dat 's Heeren zegen op u daal". Na een gezellige theepauze hield Ds. Krijger een lezing over een reis door Palestina, waarbij o a. een bezoek gebracht werd aan Jeruzalem. Jericho, Jaffa e.d. Een en ander werd ver duidelijkt door een aantal fraaie lichtbeelden. Het verdere gedeelte van den avond werd opgeluisterd door declamatie van mevrouw Leyesen—Breukelaar en zang van mevrouw A. HonigOllefen. Na het gezamenlijk zingen van Psalm 84-3 „Welzalig hij, die al zijn kracht" werd de avond op de gebruikelijke wijze gesloten. SCHAAKCLUB „WEENINK". De Schaakclub „Weenink" sipeelde in „Suisse" een competitiewedstrijd' tegen de ZS.C. „Zandvoort". De stand was 4Vz Eén partij moest worden afgebroken. Zij zal waarschijnlijk in remise eindigen, waardoor de uitslag van den wedstrijd 5—5 zou wor den. VERBETERING VAN DE R.K. MEISJESSCHOOL. Het bestuur van de R.K. Meisjesschool in de Peperstraat heeft bij den raad een ver zoek ingediend om de benoodigde gelden be schikbaar te willen stellen voor de verande ring der inrichting van het schoolgebouw. Deze verandering bestaat in het plaatsen van waterclosets en het aanbrengen van een electrische verlichting. B. en W. hebben den Raad voorgesteld dit verzoek in te willigen. G YMN A STIEKUITVOERING R.K. TURNKRING. Donderdagavond gaf de R.K. Turnkring „Haarlem" in het K.SA.-gebouw een uitvoe ring. De heer Hooy opende den avond met een welkomstwoord, in het bijzonder tot den burgemeester van Beverwijk Mr. H. J. J. Scholtens, die de uitvoering tot de pauze bij woonde. Be zaal was slechts ten deele bezet wat zeer te betreuren was, want de deel nemende vereenigingen hebben zich als om strijd beijverd het beste te bieden, dat bin nen het bereik van haar kunnen lag. Het hoogtepunt van deze uitvoering vormde het voortreffeiijke turnen van de Haarlemsche keurploeg. Het publiek heeft met volle teugen genoten van het fraaie werk, dat deze ploeg van prima gymnasten leverde aan hoogbrug en hoogrek. Aan beide toestellen werden uitstekende prestaties ten beste gegeven. Vooral het werk aan het hoogrek leidde meremalen tot uit bundige bijvalsbetuigingen van het publiek. Ook in het paardspringen was deze keurploeg zeer bedreven. Onze plaatselijke gymnastiek vereniging S.S.S. maakte geen slecht figuur met haar verschillende onderafdeelingen. ■De vrije oefeningen van de heeren en de dames, zoowel als het werk van de meisje; en de jongensafdeelingen mocht gezien wor den. Voorts kon men nog genieten van staaf- oefeningen van Hercules te Overveen, van het werk aan de ringen van „Winfried" te Haar lem en van de vrije oefeningen en het paard- voltigeeren van „Pelops". De gymnasten oogstten met hun optreden veel succes en het publiek werd niet moede al deze prestaties met applaus te beloonen. Als propaganda voor de R.K. Turnvereni ging mocht deze avond dan ook als zeer ge slaagd worden aangemerkt. De verschillende oefeningen werden dooi de heeren L. Tervoort (cinema-orgel) en E. Geldermans (viool) begeleid. De avond werd met een bal besloten. DE TOONEELVOORSTELLING VOOR WERKLOOZEN. Zooals wel tc verwachten was, werd het initiatief van de Geheelonthouders Tooneel- vereeniging „Nieuw Leven" om voor de werk- loozen een opvoering te geven van het blij spel ..De Doofpot" met groote instemming ontvangen. Hoewel de voorstelling eerst op Donderdag 23 Januari in het Luxor Theater zal worden gegeven, is reeds nu geen enkele plaats meer beschikbaar. GEMEENTE-AVOND DOOPSGEZINDEN. De tweede gemeente-avond voor Doops gezinden zal op Dinsdag 28 Januari in het kerkgebouw aan de Meerstraat worden gehou den. Spreker is Ds. F. Kuiper uit Alkmaar over het onderwerp „Menno en wij". WERKLOOZEN STRIJDCOMITé. Zooals wij reeds berichtten is bij den ge meenteraad ingekomen een verzoek van het Werkloozen Strijd Comité om een lid aan te wijzen, dat zitting zou kunnen nemen in Maatschappelijk Hulpbetoon. B en W. hebben den Raad voorgesteld dit adres voor kennisgeving aan te nemen. IIOOGOVENTOONEEL IN DE K. S. A. De onderafdeeling van Hoogovenstaten „Hoogoven Tooneel" zal haar eerste seizoen- uitvoering op Woensdag 12 Februari in het K. S. A.-gebouw geven. Opgevoerd wordt het blijspel „Haar laatste wü" van Henk Bakker. GEWIJZIGDE OPSTELLING VAN „BEVERWIJK". De opstelling van „Beverwijk" heeft voor den as. Zondag te spelen competitiewed strijd tegen H.R.C. uit Den Helder een groote wijziging endergaan. In de eerste plaats is doelman Adrichem vervangen, evenals de rechts-back. Ook in de opstelling van de voorhoede kwamm verandering. De opsteling is thans: Doel: H. Lustig. Achter: J. Hogenwerff, J. Kuyer. Midden: W. Kuyer, G. de Ruyter, A. de Ruyter. Voor: S. Teeling, T. Kuyer, A. Marx, J. Maenhout. C. Koning. GYMNASTIEKVEREENIGING S.S.H. De gymnastiekvereniging S.S.H., onderaf deeling van Hoogovenstaten geeft voor de eerste maal haar jaarlijksche tumuitvoering in het gebouw der K.SA. alhier. Het programma luidt- 1. Opmarsch, 2. Oefeningen kleuterklas. 3. Vrije oefeningen jongste meisjes. 4. Bruggen. 5. Vrije oefeningen oudste jongens. 6. Toe stellen, jongste en oudste jongens. 7. Brug heeren. 8. Vrije oefeningen dames. 9. Vrije oefeningen heeren. 10. Brug, dames. 11. Vrije oefeningen, oudste meisjes. 12. Boerendans, dames. 13. Rek heeren. 5, 8, 9, 11 zijn vrije oefeningen van de K.N.G.V.-serie 1935—1936. De uitvoering staat onder algemeene leiding van den heer H. van Wynen. R.-K. FABRIEKSARBEIDERSBOND „ST. WILLIBRORDUS". Zondag 26 Januari a-s. houdt bovenge noemde bond zijn jaarvergadering des mid dags in het R -K. Vereenigingsgebouw. De heer J. Heynis, lid van het hoofdbe stuur zal dien middag komen spreken. Tevens zal het 10-jarig penningmeester schap van den heer S. P. Kosse gevierd wor den. AUTOMOBILIST OPGESPOORD. Het is de politie gelukt den autobestuur der, die de vorige week tegen het woonhuis van den heer J. Kranendonk botste en den voormuur met ramen beschadigde en toen in allerijl wegreed, te pakkem Het was iemand, woonachtig te Oudorp. R.-K. KIESVEREENIGING. Maandag 20 Jan. a.s. vindt in het R.-K. Vereenigingsgebouw een ledenvergadering plaats van de R.-K. Kiesvereeniging. Op dezen avond zal de heer H. van Ben- then een lezing houden als vervolg en aan vulling op zijn reeds eerder gehouden lezing over oude en nieuwe toestanden te Heems kerk. VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris G. D. Boerlage, te Velsen, werd Donderdagmiddag in het Patronaatsgebouw een woonhuis met schuur en erf verkocht van den heer A. Gouweleeuw te Haarlem. Het huis stond aan den Kerkweg alhier. Opgeboden door den heer Busse te Hoofd dorp voor f 1600, bij afslag niet gemijnd. [VRIJDAG 17 JANUARI 1936 ARROND. RECHTBANK Twee dagvaardingen voor het zelfde feit. Een motorrijder is door den kantonrechter van rechtsvervolging ontslagen omdat hij op het kruispunt Velserweg'Vondellaan aan een van rechts komende atuo geen voorrang zou hebben verleend. De ambtenaar van het Openbaar Ministe rie bij het Kantongerecht was in hooger be roep gekomen en nu was verdachte voor de rechtbank gedagvaard wegens het in gevaar brengen van de vrijheid en veiligheid van het verkeer. De botsing zou geschied zijn, nadat de atuo eerst had gestopt en daarna weer had opgetrokken. Toen de botsing ontstond, ston den beide voertuigen nagenoeg tegelijk stil. De zaak had een principieel karakter, nl. de vraag kwam ter sprake of de verdachte nu twee keer voor hetzelfde feit is gedag vaard, iets wat bij de wet onmogelijk is. De officier vroeg vrijspraak, ook omdat de verdachte geen schuld kon hebben, wegens een verkeerde manoeuvre van den ander. De verdediger, Mr. F. v. d. Goot pleitte eveneens vrijspraak. Aardappelhandelaar ontdook crisiswet. Een Beverwijker stond terecht in hooger be roep voor de rechtbank omdat hij aardappe len had laten vervoeren zonder geldig geleide- biljet. Het biljet dat in verdachte's bezit was. was voor aardappelen uit Zeeland, die in het onderhavige geval niet werden vervoerd. Aan het begin der behandeling vroeg de ver dediger, Mr. Ali Cohen ontslag van rechtsver volging, op juridische gronden, waarbij hij hoofdzakelijk betoogde dat men niet nogmaals terecht kan staan voor een feit, waarin reeds door een Nederlandschen rechter een onher roepelijk vonnis is gewezen. De crisistuchtrechtspraak in Alkmaar heeft den verdachte veroordeeld tot 1000. (De eisch was 2000). Dit vonnis kon door bijzon dere omstandigheden niet ten uitvoer wor den gelegd. Daarop is de zaak voor het Haarlemsche kantongerecht geweest, waar geëischt werd 100.en het vonnis 75 luidde. Nu diende de zaak voor de rechtbank om dat het crisistuchtrecht de boete niet kon in nen. De verdediger meende dat dit een onjuiste gang van zaken was. AMERIKA—EUROPA IN 12 UUR Er bestaan in Amerika plannen met het vliegtuig „Kruisvaarder" naar Europa te vliegen. Men hoopt den afstand over den Atlantischen Oceaan in 12 uur af te leggen. Nadat de rechtbank in raadkamer was ge weest werd besloten de zaak wel te behande len, omdat het crisistuchtrecht een recht spraak is tusschen georganiseerden onderling. De officier had naar aanleiding van één en ander nog opgemerkt dat een regeling is ge troffen tusschen het crisistuchtrecht en de ambtenaren van het openbaar ministerie aan de kantongerechten. Hij voelde wel de onbil lijkheid indien iemand inderdaad twee keer voor het zelfde feit zou worden veroordeeld, doch meende dat in dit geval hiervan geen sprake was. Verdachte heeft twee knechts opdracht ge geven van de Haarlemmermeer naar Amster dam 3500 K.G. aardappelen te vervoeren. Hij meende dat het biljet voor de Zeeuwsche aardappelen ook in dit geval geldig was ge weest. in plaats van aardappelen uit zijn pak huis te nemen heeft de verdachte aardappe len vervoerd die niet bij hem lagen, maar bij een boer in de Haarlemmermeer. Op deze aardappelen was geen heffing be taald. Door dit frauduleuze vervoer zou ver dachte den Staat voor 35.hebben bena deeld. Kort na de bekeuring van den verdach te is het vervoer op aardappelen vrij gegeven. De getuige die een en ander bevestigde en controleur bij de crisiscentrale is, zei dat de verdachte als een groote knoeier bekend staat. De verdachte begreep niet hoe hij aan deze slechte reputatie kwam. Hij meende dat per soonlijke motieven hiervan de oorzaak zijn. Een der knechts, die voor het vervoer heb ben moeten zorg dragen, bevestigde de verkla ringen over het opladen en vervoeren der aardappelen. Een "landbouwer uit Assendelft zei dat de verdachte eens heeft gezegd dat hij wel zou willen probeeren aardappelen te vervoeren zonder er vervoer-vergunning voor te beta len. De verdachte ontkende aanvankelijk ooit zoo te hebben gesproken; gaf later toe als. aardigheidje zoo iets gezegd te kunnen heb ben. Een plombeerder, die naar aanleiding van de ze zaak is geschorst, was een uitstapje beloofd indien hij de zakken zou plombeeren, als was er de vergunning voor betaald. Deze getuige zei niets ontvangen te hebben en dat er sprake was geweest meer zulke ge valletjes op te knappen. In ieder geval was dit niet de eenige keer. De president zei door deze verklaringen te begrijpen hoe de verdachte aan een slechte reputatie kwam. Meermalen heeft hij gebruik gemaakt van de diensten van dezen, nu ont slagen plombeerder. De officier zei in zijn requisitoir dat het frauduleuze vervoer vast stond en laakte het optreden en de handelwijze van den verdach te in het algemeen. De eisch was 2000 of 1 maand hechtenis, dezelfde eisch ais van den ambtenaar van het Kantongerecht. De verdediger pleitte ontslag van rechts vervolging op grond van artikel 1 2de lid, waarin wordt bepaald dat in geval de wet wordt gewijzigd de voor den verdachte, gun stigste bepalingen in acht worden genomen. Wetswijziging is hier inderdaad het geval geweest. Voorts bestreed bij de redactie der dagvaar ding en noemde de eisch veel te hoog, gezien ook een ander vonnis van het kantongerecht, voor een geheel* analoge zaak, waarbij de verdachte ook tot f 75 was veroordeeld. De uitspraak is op 30 Januari. Auteurswet geschonden Een Beverwijksche drukker drukt behalve een weekblad ook een eigen blaadje. Toen hij eens voor zijn eigen blad geen copie voldoen de had, heeft hij een artikel genomen, dat voor het weekblad was bestemd. Hierdoor kwam hij in strijd met de auteurs wet, want onder alle artikelen van den schrijver, den heer H. G. Cannegieter, stond „Nadruk verboden". Toevallig heeft 't echter onder het bewuste stuk („Een persoonlijk ge schenk") niet gestaan. De officier vond het feit ergerlijk en eischte f 60 of 30 dagen. Alle uitspraken zijn op 30 Januari. Bisschopswijding is op 11 Februari. De Bisschopswijding van Mgr. Huibers, die verleden Maandag bezit heeft genomen van het bisdom Haarlem, zal geschieden op Dins dag 11 Februari in de Kathedrale Kerk St. Bavo aan de Leidschevaart. BEVERWIJK. Eerste lustrum van den Chr. V rouwenbond. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND-AMERIKA LIJN Blommerdijk, 16 v. Rotterdam n. Baltimore. Nebraska, Rotterdam n. Vancouver 15 (1.24 n.m.) 60 mijl O. v. Niton. Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver 14 v. Cristobal. Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver 14 v. Cristobal. Leerdam, Philadelphia n. Rotterdam 15 te Baltimore. HALCYONLIJN. Stad Zaandam, 16 v. Vlaardingen n. Oxelo- sund. Stad Zwolle, Vlaardingen n. Bagnoli p. 16 Gibraltar. Stad Vlaardingen 14 v. Narvik n. Rotter dam. Vredenburg 15 v. Porto Ferrajo n. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk (thuisreis) 16 te Antwerpen. HOLLANDWEST-AFRIK ALI JN. Helder (thuisr.) 16 van Havre. KON. NED. STOOMBOOT MIJ Irene, Amsterdam n. W.-Indië p. 15 St. Michaels. Nereus, 16 van Bilbao n. Santander. De begrooting voor 1936. In de a.s. Maandag te houden vergadering van den gemeenteraad zullen B. en W. de begrooting voor 1936 aanbieden. B. en W. zullen den raad voorstellen deze begrooting ter onderzoek in handen te stellen van de financieeie commissie, voor dit doel aangevuld met de leden mevr. T. Kemp-Haan en den heer H. Tromp. Fauna, 16 van Genua n. Venetië. Barneveld, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Odysseus, 16 van Hamburg te Amsterdam. Telamon, 16 van Amsterdam naar Rotter dam. Ulysses, 16 van Amsterdam n. Rotterdam. Trajanus, Jaffa n. Londen 14 (10.10 n.m.) 100 mijl Z. van Land's End. Amsterdam, 15 v. Hamburg n. Antwerpen. Calypso, 15 van Napels te Livorno Hermes, Bourgas n. Amsterdam 15 te Lssa- bon. Mars, 15 v. Salonika te Piraeus Simon Bolivar, Amsterdam n. Barbados p. 16 St. Michaels. Triton, 16 van Hamburg te Amsterdam Vulcanus, Izmir naar Amsterdam pass. 16 (2 v.m.) Ouessant. Astrea 14 v. W. Indië te New-York. Baarn, Chili n. Amsterdam 14 v. Iquique. ROTTFHn I.' nvn Démpo, 16 v. Rotterdam te Batavia. Indrapoera (uitreis) 16 te Marseille. ROTTERDAM ZUID-AMERIKA LIJN Alchiba (thuisreis) 15 v. Victoria (Br.) STOOMVAART MIJ. OCEAAN Glenamoy, Dairen n. Rotterdam 15 te Lon den. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 15 van Hong kong. Polyphemus, Batavia naar Amsterdam 15 (7.41 v.m.) 270 mijl ZZW v. Land's End. Dolius 15 v. Batavia n. Amsterdam te Lon den. OPENBARE VERKOOPING. Donderdagmiddag werd in de bovenzaal van hotel „Oud Meerenstein" ten overstaan van notaris J. H. Bremmers in het open baar verkocht: 1. En dubbel woonhuis aan de Baanstraat nos. 101 en 101 a, groot 2 A. 30 c.A., eigendom van den heer G. v. d. Winden. Hoogste bieder de heer T. Winter, alhier voor f 3d00. Bij af slag niet gemijnd. 2. Een woon- en winkelhuis in de Toren straat nos. 16 en 18, groot 2 A. 7 cA. Eigen dom van den heer J. P. van Assema. Hoogste bieder de heer D. Teer, alhier voor f 6700. Bij afslag niet gemijnd. 3. Een woonhuis met stalling, schuur en erf aan den Alkmaarschenweg 9, groot 6 A. 75 c.A. Eigendom van Wed. F. Gerritsen. Hoogste bieder de heer P. Liefting, Castri- cum, voor f 4800. Bij afslag gemijnd op f 2200. door den heer D. Teer qq. Opbrengst f 7000 ONDER KEURINGSDIENST ALKMAAR Bij de voorgenomen wijziging van den Keu ringsdienst van waren (het land zal in 16 districten worden verdeeld) zou tot het dis trict Alkmaar hooren geheel Noord-Holland boven het IJ met uitzondering van Velsen. Daardoor zouden dus Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk ook onder dit district vallen. HET AANTAL VERLOVEN. Bij Koninklijk Besluit is het maximum aan tal verloven A voor deze gemeente vastgesteld op 20. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de gisteravond in „Suisse" gehouden onderlinge wedstrijden van de Be verwijksche Damclub waren als volgt: B. NoordmanJ. A. Brands 11 R. KluftG. Rooymans 02 D. Kikke—P. H. Sa tony 2—0 D. LeijenB. Reimers 02 J. BakkerJ. A. Oussoren 02 H. Timmer—C. Peekei 02 J. v. d. BergA. Peekei 02 K. HogerwerffS. Troost 02 W. SpanjaardD. Leyen 20 S. D. HoogvorstB. Reimers 20 B. NoordmanC. Peekei 02 J. A. BrandsH. Timmer. 20 HEEMSKERK. TENTOONSTELLING CRISIS-COMITé. De officieele opening der tentoonstelling in „Kasteel Assumburg" (Jeugdherberg) ten bate van het plaatselijk Crisis-comité zal Zater dag 18 Januari, 's middags om 5 uur plaats vinden. MOEDERCURSUS VAN HET WITTE KRUIS. De moedercursus van het Witte Kruis. afd. Heemskerk, zal Maandag 20 dezer aanvangen en gehouden worden in het Ned. Herv. Ver eenigingsgebouw. BEGRAFENISVEREENIGING „DE LAATSTE EER". Bovengenoemde vereeniging hield Donder dagavond haar jaarvergadering in café Flora De voorzitter de heer P. v. d. Born heette den aanwezigen hartelijk welkom en sprak den wensch uit. dat 1936 ook voor de vereeniging even gunstig moge zijn als 1935 De voorzitter deed verschillende mededee- lingen over de geschiedenis en den toestand der vereeniging. De voorzitter bracht dank aan de heeren B. v. d. Kolk, W. van Doorn en G. Jongejan, die zich indertijd aansprakelijk gesteld heb ben voor het verleende crediet. De aftredende bestuursleden de heeren G. Jongejan en C. Kluft werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Medegedeeld werd, dat het reglement her zien is en dat nieuwe leden de eerste vijf ja ren f 1.25 moeten betalen en dan f 1 per lid. De voorzitter spoorde de leden aan om kinderen, die den leeftijd van 21 jaar bereikt hebben zich als lid te doen inschrijven, daar anders het recht vervallen is en zij geen lid van de vereeniging zijn. Na de rondvraag sldot de voorzitter de vergadering. Glenogle, Dairen n. Rotterdam p: 15 Perim. Glenfinlas, Dairen n. Rotterdam 14 v. Singa pore. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Tosari, Vancouver n. Bombay 14 van San Francisco. Mapia, 14 v. Vancouver n. N. Orleans. Silvercedar, 14 v. Tampa n. Port Arthur. Schade hersteld. Het Nederlandache motorschip „Ransel", dat Zondag j.l. door de sleepboot „Nestor" na het vertrek, teruggesleept werd, omdat er een staaldraad in de schroef zat, heeft in een Droogdok te Amsterdam, deze draad laten verwijderen en de reis naar King's Lynn voort gezet. AANGEKOMEN. 15 Januari: Santurce s.s. Bilbao 16 Januari: Triton s.s. Hamburg Bortwick s.s. Leith Prowess m.s. Vlaardingen VERTROKKEN. 15 Januari: Hauk s.s. Stettin Titus s.s. Hamburg Orpheus s.s. Kopenhagen Rhein s.s. Hamburg Ellen s.s. Hamburg Hilda s.s. Brussel Ilse s.s. Rotterdam Verkeer Suezkanaal. In de vorige maand zijn er door het Suez kanaal 493 schepen gevaren met een opbrengst van Frs.71,33 millioen tegen 466 schepen met Frs. 70.65 mill, in December van het vooraf gaande jaar. In het geheele jaar 1935 passeerden 5992 schepen het kanaal tegen 5663 schepen in het jaar 1934. De ontvangsten over deze beide jaren be droeg resp. Frs 887,72 millioen en Frs. 856,41 millioen. IJsbcrichten. Volgens berichten uit Lulea en Skelleftea is de scheepvaart op deze havens gesloten verklaard. Ook kunnen de havens Yxpila en Uuras voor de scheepvaart als gesloten beschouwd wor den, daar er geen schepen meer eerwacht worden. Ertsaanvoer. Het Spaansche stoomschip „Santurce" kwam hier van Bilbao aan met een lading ijzererts voor de Hoogovens. Groote diepgang. Het van Ned. Indië aangekomen Nenerland- sche motorschip „Poelau Tello" passeerde het Noordzeekanaal naar Amsterdam met een diep gang van niet minder dan 8,3 Meter. Inbrekers in hooger beroep. Bevestiging van bijna alle vonnissen geëischt. Het Gerechtshof van Arnhem heeft een reeks strafzaken behandeld tegen een aan tal inbrekers uit Twente, die zich allen had den schuldig gemaakt aan diefstallen en in braken, waarvan sommige met geweldpleging Zij waren in verband hiermede door de recht bank te Almelo tot zware gevangenisstraf fen veroordeeld en wel de 45-jarige fabrieks arbeider E. van der V. uit Borne tot acht jaar en acht maanden gevangenisstraf, de 19-jarige H. G. L. J. van der H., zonder be roep, uit Zenderen kreeg twee jaar gevange nisstraf; de 21-jarige opperman G. J. V. uit Borne werd veroordeeld tot vier jaar gevan genisstraf de 45-jarige los-arbeider A. J. W., eveneens uit Borne, tot twee jaar en K. de G., 26 jaar een fotograaf te Hengelo, tezamen tot vijf jaar gevangenisstraf. In al deze zaken eischte de procureur-generaal bevestiging van de straf, behalve tegen A. J. W., die tot twee jaar gevangenisstraf was veroordeeld en tegen wien thans een jaar werd geëischt. Uit- snresik nver veertien dagen. Thans definitieve overeen stemming in het Chaco- conflict? BUENOS AIRES, 16 Jan. (A.N.P.) De vre desconferentie van den Chaco heeft tot defi- tieve overeenstemming geleid. De diplomatie ke betrekkingen tusschen Bolivia en Paraguay zullen worden hervat. De krijgsgevangenen zullen worden uitgeleverd. BURGER'.IJKE STAND HAARLEM, 16 Januari. Ondertrouwd 16 Januari: A. van Walen en J. N. de Neef; F. W. Versterre en E. de Jong; C. F. Cassee en W. L. Hesselink Bevallen 12 Januari: M. E. B. Ouwerkerk— Schmidt, d.; 14 Januari: C. Kroon—te Velt huis, z.; T. C. van DeursenStrak, z.; 15 Januari: C. Seijsener—Teeuwen, d. Overleden 14 Januari: H. Tuijlde Vries, 33 j., Emmaplein; 15 Januari: S. A. Dammers. 82 j., Pieter Kiesstraat; C. J. Kruijff Adriaani- se, 69 j., Hazepaterslaan; J. M. C. GeelsHac ken, 58 j., Frans Halsplein; C. E. Kist, 14 j., Obistraat.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6