BEVERWIJK RAADSVERGADERING. De raad in beroep bij de Kroon tegen een beslissing van Ged. Staten. Een debat met scherpe kantjes. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester H. J. J. Scholtens. Afwezig wegens ziekte de heer J. Eijking. Na opening van de vergadering hield de voorzitter een korte Nieuwjaarsrede. „Horit fugit", de tijd snelt heen, aldus de burgemeester. De Wijkertoren brengt ons dit voortdurend in herinnering. Het jaar 1935 ligt reeds achter ons. Ik moge u allen voor het nieuwe jaar mijn oprechte gelukwen- schen aanbieden, hopende, dat het zoowel u persoonlijk als uw gezinnen voorspoedig moge gaan. Hora fugit. Gedachtig hieraan komt het spr. gewensoht voor nu de raad aan den vooravond van de behandeling der begrooting staat den gebruikelijken terug blik achterwege te laten. Met erkentelijkheid vermeldde de burgemeester de prijzenswaar dige activiteit, waarmede het- personeel der gemeente werkzaam is geweest, om den raad en het college van B. en W. bij te staan in het overwinnen der vele moeilijkheden, die zich tegenwoordig bij de uitoefening van de bestuurstaak voordoen. Van velen is meer dan gewone arbeid gevraagd, die met blij moedigheid is gegeven. Hora fugit. In het zicht van de belangrijke veranderingen, al dus spr. die waarschijnlijk nabij zijn en in de branding van zorgen en drukte past het slechts arbeidzaam voort te gaan en den tijd, die aan het gemeen ebest toebehoort, niet te verpraten. Moge 1936 onze gemeente en haar burgerij veel goeds, ja uitkomst brengen. Wij zullen, zoo besloot de burgemeester, voort gaan te doen hetgeen in ons vermogen is. Ons sterkt het onverzwakt vertrouwen in de toekomst onzer mooie gemeente. Ons sterke bovenal de hulp van den Almachtige. Indien toch de Heer de stad niet bewaart, werken zij, die voor haar waken, tevergeefs. (Ap plaus) Na vaststelling der notulen werd de ge- meentebegrooting voor 1936 aangeboden. Zij werd in handen gesteld van de commissie van bijstand in het beheer der financiën, voor dit doel aangevuld met mevr. Kemp- Haan en den heer H. Tromp. Een voorstel tot het aangaan van een kas- geldleening werd aangenomen. Een aanvrage van het bestuur der R.-K. Meisjesschool in de Peperstraat betreffende het toestaan van gelden voor de verandering van de inrichting van het schoolgebouw, werd ingewilligd. Vervolgens stelden B. en W. voor bij de Kroon voorziening te vragen omtrent het be sluit van Ged. Staten, waarbij goedkeuring werd onthouden aan het gemeenschappelijk besluit van de raden van Beverwijk en Heems kerk tot wijziging der overeenkomst inzake de levering van gas. Den heer V i s s e r heeft de houding van Ged. Staten verwonderd. Spr. was er van overtuigd, dat de uitleg, die de burgemeester van Heemskerk aan de overeenkomst geeft, nimmer de bedoeling is geweest van zijn voorganger, die aan de samenstelling dei- overeenkomst heeft medegewerkt. De heer Visser uitte den w.ensch, dat de Kroon in te genstelling met Ged. Staten meer rekening zal houden met den geest der overeenkomst en niet strikt met den letter. Het voorstel van B. en W. werd met alge- meene stemmen aangenomen. Bij de ingekomen stukken was een ver zoek van J. J. Bruijns om een lid van het werkloozen-strijdcomité toe te voegen aan het bestuur van Maatschappelijk Hulpbe toon. B. en V/. stelden voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Visser hoopte, dat B. en W. spoedig met het praeadvies zullen komen over het voorstel tot uitbreiding van Maat schappelijk Hulpbetoon. Volgens spr. wordt daaraan behoefte gevoeld. De voorzitter: Toch niet in politieke krin gen. De heer Visser wilde daarop niet ingaan, want dan zouden naar spreker's meening ook geen raadsleden in Maatschappelijk Hulpbetoon zitting kunnen hebben, want de raad is heelemaal een politiek lichaam. De.voorzitter zei. dat deze aan gelegenheid niet binnenkort aan de orde zal komen, want wanneer eventueel de sa menvoeging der gemeenten tot een feit wordt, wordt deze zaak onder het oog gezien. Het voorstel van B. en W. werd met alge- meene stemmen aangenomen. Van den heer V i s s e r was een verzoek in gekomen om B. en W. te mogen interpellee- ren over het feit. dat B. en W. Maatschap pelijk Hulpbetoon opdracht zouden hebben gegeven het raadslid De Ruyter te pressen zijn presentiegeld in ontvangst te nemen, omdat anders het bedrag ten volle van den steun zou worden afgetrokken, De voorzitter merkte op, dat dit een zaak is Van de Rijkssteunregeling, waarover B. en W. niet geïnterpelleerd kunnen worden. Bovendien is het voorschrift van het Depar tement, da,t het presentiegeld van het steun bedrag moet worden afgetrokken. Na eenige besprekingen besloot de heer Visser zijn aanvrage in te trekken. De voorzitter stelde vervolgens den Raad in de gelegenheid over dit onderwerp te spreken. De heer DeRuyter zei, dat het er maar om ging of B. en W. hem geprest hebben de presentiegelden in ontvangst te nemen. De heer V i s s e r stelde daarna verschei dene vragen, die de voorzitter niet toestond. Hy merkte o.m. op, dat B. en W. en sommige raadsleden hem het spreken willen beletten. De voorzitter: U insinueert de raadsleden en dat zal ik niet toestaan. U heeft een in gezonden stuk geschreven, waarin u den raad beticht van kwade trouw. Tot dit allooi zal ik den raad niet laten afzakken. U kunt spreken, desnoods kunt u uw meening scherp zeggen, als u dat wenscht, maar met eerbie diging van ieders standpunt. De heer Visser: Als u dat ingezonden stuk ter tafel brengt De voorzitter: Ik signaleer alleen uw strijd wijze. De heer Visser antwoordde, dat hij ge wend is de verkeerde dinen te laten zien en hij onderteekent steeds zijn ingezonden stuk ken. Hij protesteerde tegen de leiding en vond het optreden van B. en W. tegenover het raadslid De Ruyter schandalig. (De voor zitter hamert hevig.) De voorzitter merkte op, dat de heer Visser eerst met verwijten komt, inplaats van zich te laten voorlichten. Hij vraagt bij voorbeeld niet, of B. en W. anders konden handelen. Zij hebben zich eenvoudig zonder aanzien des persoons aan de voorschriften te houden. De zaak is ambtelijk behandeld. In den regel moet men eerst het terrein verkennen en dan aanvallen, maar de heer Visser keert de zaak om en begint met den aanval. Wethouder Van Groningen kwam er tegen op, dat de heer Visser den schijn wek te, alsof B. en W. opzettelijk een standpunt tegenover den heer De Ruyter innamen. De heer Visser weet heel goed, dat deze presen tiegelden volgens de Rijkssteunregeling ge heel worden afgetrokken, wanneer het be trokken raadslid werkloos is. Het incident was hiermede geëindigd. Bij de rondvraag informeerde de heer D e Ruyter naar het tewerkstellen van werk- loozen bij den aanleg van de buisleiding voor de gasvoorziening van Limmen. De voorzitter zegde een onderzoek toe. De vergadering werd hierna gesloten. SPREEKUUR VAN DEN VOORZITTER VAN MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. In verband met het dfukke bezoek bij de be stuursleden van Maatschappelijk Hulpbetoon, heeft de nieuwe voorzitter dezer instelling, de heer H. Rothe besloten een wekelijksch spreek uur in te stellen. Dit spreekuur zal voor de eerste maal op Donderdag 23 Januari in het kantoorgebouw tje van de Woningbouwvereeniging „De Voor zorg", Deken Waarestraat 50 a, gehouden worden. Daarna zal de voorzitter regelmatig op de Woensdagavonden van 7—8 uur n.m. zijn spreekuur houden. CHR. GYMNASTIEKVEREENIGING „HERCULES". De jaarlijksche uitvoeringen van de Chris telijke Gymnastiekvereniging „Hercules", lei der de heer C. P. Nieuwen weg, zijn vastgesteld op Dinsdag 17 en Woensdag 18 Maart. Als ge woonlijk worden deze uitvoeringen gegeven in het Ned. Heryormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. De raad in beroep bij de Kroon Tegen een beslissing van Ged. Staten. Beverwijk, 20 Januari 1936 Prijsnoteering: Waschpeen per kist f 0.85—f 1.— Boerekool per kist 5590 ct. Peterselie per bos 3—4 ct. Selderie per bos 34 ct. Prei per bos 413 ct. Bloemkool per stuk 1012 ct. Tomaten per kilo 8—20 ct. Aardappelen per H.L. f 2.60f 2.70. Uien per kilo 23 ct. Witlof per kilo 813 ct. Wortelen per kilo 22 y2 ct Nero per kilo 315 ct. Spruiten per kilo 816 ct. Knollen per stuk 25. Roode kool per stuk 410 ct. Gele kool per stuk 3—7 ct. Groene kool per stuk 35 ct. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN „TURNLUST". De voorbereidingen voor de viering van het zilveren jubileum van de Beverwijksche Gym nastiekvereeniging „Turnlust" zijn in vollen gang. Het feestprogramma vermeldt een receptie, vier opvoeringen van een revue; feestavond voor adspiranten voor alle ouders en voor de donateurs toegankelijk en een feestavond voor de leden en de medewerkenden. De revue, die speciaal voor dit jubileum ge schreven werd, is getiteld „Geeft acht". Zij werd geschreven door den heer G. W. P. Stou- tenbeek, van wien men zich nog wel de beide Roode Kruis-revue's zal herinneren. De liedjes en koren schreef onze plaatsgenoot de heer Joh. N. Tromp. Ook aan bewegingsnummers is in de Turnlust-revue aandacht geschonken. Onder leiding van den heer B. J. Wieland Los worden dansen, balletten en acrobatiek-num- mers ingestudeerd. Zoo zal de revue een kijk en hoorspel worden niet alleen van propagan distische beteekenis voor „Turnlust", maar ook vol van tooneeltjes, die men in een plaatse lijke revue niet gaarne zou missen. De drie hoofdrollen worden door gasten ge speeld. Mevr. NeveDollé zal de rol van com- mère vervullen, gesecundeerd door de heeren Bart Groeneveld en Gerard Langendijk als secondanten. Dit drietal heeft op dit terrein zijn sporen verdiend, zij zijn bekende en ver dienstelijke dilettanten. Het klein-orkest van de Kennemer Orkest- vereeniging zal de muzikale begeleiding van de revue verzorgen. De revue „Geeft Acht" zal op 5, 6, 11 en 12 Februari in het Kennemer Theater worden opgevoerd. Aan het adres van den gemeenteraad ge richt aan de Kroon inzake de beslissing van Ged. Staten (zie ons blad van gisteren) ont- leenen wij nog de volgende motieven. dat de wijziging in de overeenkomst ertoe strekt, om zoowel ten aanzien van den gas- prijs in Heemskerk, als van de deelgerech- tigdheid van Heemskerk in door het gas bedrijf van Beverwijk gemaakte whist, be staande ten dage van de vaststelling der on- derwerpelijke wijziging, te weten: a. geschil over het al dan niet bestaan van het recht der gemeente Beverwijk, den gasprijs in Heemskerk te verhoogen zonder gelijke verhoogihg van den gasprijs in Bever wijk en b geschil over de beteekenis en de draagwijdte van het dictum der tusscheen Beverwijk en Heemskerk gewezen arbitrale beslissing, uit den weg te ruimen en wel door de redactie van artikel 4 van het gascon- tract-1927 in overeenstemming te brengen met de bedoelingen, welke zoowel bij Bever wijk als bij Heemskerk op elk van beide pun ten bij het tot stand komen van dat con tract hebben voorgezeten, en die bedoelingen effectief te doen zijn te rekenen vanaf den datum, waarop de gaslevering in Heemskerk een aanvang heeft genomen; dat derhalve de wijziging beoogt de oplos sing van een tweevoudig geschil, en wel door ten aanzien van elk der beide geschilpunten terug te keeren tot de beginselen, waarvan bij het opmaken der oorspronkelijke regeling is uitgegaan, maar welke in die regeling in de formuleering van artikel 4 niet tot haar recht zijn gekomen; dat deze terugkeer tot de bedoelingen dei- oorspronkelijke regeling en de ondubbelzin nige vastlegging dier bedoelingen in de wij ziging der regeling zoowel van Beverwijk als van Heemskerk een offer heeft gevergd, doch naar de meening zoowel van Beverwijk als van Heemskerk elk offer ten deze, ongeacht of ook de ewederpartij in het brengen van eenig offer verviel, niet alleen gerechtvaar digd maar noodzakelijk was reeds uit hoofde van de enkele overweging, dat terugkeer tot de oorspronkelijk voorzittende bedoelingen wederzijdsche plicht is; dat Beverwijk een in geldelijk opzicht veel grooter offer bracht, door af te zien van de mogelijkheid van eenzijdige gasprijsver- hooging in Heemskerk, waartoe de oorspron kelijke regeling haar de bevoegdheid gaf, zij het in tegenstelling met de bedoeling, welke bij 't opmaken dier regeling heeft voorgezeten (gelijk ook deelgerechtigdheid van Heems kerk in de buiten Heemskerk gemaakte win sten van Beverwijk's gasbedrijf in strijd mel de destijds bestaande bedoelingen was); dat tenslotte Beverwijk heeft erlangd de goedkeuring van Gedeputeerde Staten dei- Provincie Noord-Holland op 's Raad's besluit, zich te verweren tegen een nieuwe vordering van Heemskerk tot benoeming- van arbiters, teneinde te komen tot gerechtelijke vaststel ling van de beteekenis en de draagwijdte der tusschen Beverwijk en Heemskerk gewezen arbitrale beslissing, welke vordering nota bene de Burgemeester van Heemskerk voort gang heeft pogen te doen vinden ondanks het besluit van den gemeenteraad van Heemskerk betreffende de onderwerpelijke wijziging. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De Beverwijksche Damclub heeft den be langrijken competitiewedstrijd tegen Helder I gewonnen met 119 punten. De uitslagen waren: D. KikkeJ. Stolk 02; K. KikkeD. Rap 11; S. TroostD. Dissel 11; J. A. OussorenJ. Smolenaars 11; D. HoogvorstJ. Kossen 20; W. Spanjaard— A. Brendt 20; A. PeekeiSimons 02; C. PeekeiS. Sloet 20; J. BakkerA. J. José 02; J. v. d. Berge—B. Goedebuur 20. D.O.K. WINT TWEE KAMPIOENSCHAPPEN. Thans in worstelen. De nationale wedstrijden om de kampioen schappen worstelen en gewichtheffen van Noord-Holland heeft onze plaatselijke kracht sportvereeniging D.O.K. weer twee nieuwe kampioenen gebracht. De heer A. Kartman verwierf den eersten prijs in de tweede afdeeling worstelen veder gewicht met 2 straf punten in 4 partijen en de heer W. Monné legde in lichtgewicht met 3 strafpunten eveneens uit 4 partijen, beslag op het kampioenschap. Zondag a.s. worden de wedstrijden voort gezet. Dan zullen voor D.O.K uitkomen de worstelaars H. Groeneveld, J. Waarts en A. Kartman. HEEMSKERK. WAT E.H.B.O. IN TWEE JAAR DEED. Door de afdeeling E.H.B.O. van het „Oranje Kruis" die tijdens de feesten en drukke zomer- sche dagen steeds op haar post was, werden in de afgeloopen twee jaar de volgende onge vallen behandeld: Lichte ongevallen 183: ernstige ongevallen: oogwond 1. beenwonden en andere wonden 13, handkneuzïng 1, beroer te 1, hoofdwonden 5, beenkneuzing 1, kleine slagader 1, brandwonden 1. Zeer ernstige ongevallen: polsbreuk 1, her senschudding 2, polsslagader 1, hoofdwonden 2, bloedvergiftiging 1, onderbeenbreuk 1, bloe dingen 1. RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Woensdag, 22 Januari 1936, des middags ten 2 uur, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Voorstel wijziging begrooting 1935. Voorstel wijziging gemeenterekening 1934 4. Vaststelling suppletoir kohier Hondenbe lasting en Vuilnisophaaldienst. 5. Ingekomen stukken en mededeelingen. Brand in het Fransche ministerie van den Arbeid. Belangrijke documenten verdwenen. PARIJS, 20 Januari (A.N.P.) In een vleugel van het ministerie van arbeid is Zondag brand uitgebroken. Na verloop van een half uur was het vuur reeds gebluscht, doch het schijnt, dat aanzienlijke schade is aangericht. Verscheidene gewichtige documenten zijn ver brand. Onmiddellijk werd een onderzoek in gesteld en naar verluidt koestert men arg waan ten aanzien van de brandoorzaak. Hier bij zou een belangrijke rol worden gespeeld door een rapport van een missie in Polen, dat naar men zegt verdwenen of vernietigd is. De verantwoordelijke chef der betreffende afdeeling heeft bij het onderzoek verklaard, dat men hem van verscheidene kanten heeft gewaarschuwd, dat de stukken in kwestie op een kwaden dag zouden kunnen worden ge stolen. Daarom heeft hij ze altijd goed weg gesloten. DE INDISCHE LANDSMIDDELEN OVER NOVEMBER. BATAVIA, 20 Jan. (Aneta). De Landsmidde- len brachten over de maand November 1935 in totaal op f 31.800.000 tegenover in November 1934 in totaal f 29.200.000. Het verschil ten gunste van November 1935 wordt voornamelijk veroorzaakt door het tweede rnterimdividend van de Billiton Mij.-ad f 1.000.000. Meer werd ontvangen in vergelijking met 1934 uit de tin- verkoopen f 1.100.000 en uit de opbrengst van de benzineaccijns f 400.000. De totale opbrengst van de Landsmiddelen over de eerste elf maanden van 1935 bedraagt f 341.900.000 tegenover in de overeenkomstige periode van 1934 f 350.800.000. DINSDAG 21 JAN. 1936 Een nieuwe Hollandsche filmproductie gesticht. Met den Haarlemmer, den heer Alex Benno. Het is nu een feit geworden, dat de hee ren Benno en Meijer in de eerste helft van April met de opnamen van hun eerste film „Jongens van Jan de Wit" zullen beginnen. Naar verluidt zou het een echt Hollandsch, niet gecompliceerd, oorspronkelijk gegeven zijn. Medewerking van groote coöperaties is reeds toegezegd, terwijl enkelen uitgezon derd, nieuwe medespel-ende dames en hee ren, zullen worden gekozen, Zooveel mogelijk zal van Hollandsche krachten op technisch gebied worden gebruik gemaakt. Nu reeds wordt met de voorbereiding begonnen en besprekingen hebben plaats met Holland sche krachten, auteurs, componisten enz. Het is de bedoeling 2 a 3 films per jaar uit te brengen. Het is de bedoeling in September de eer ste en met Kerstmis van dit jaar de twee de film uit te brengen. OUD VICE-ADMIRAAL J. A. M. BRON OVERLEDEN. DRIEBERGEN, 20 Jan. (A.N.P.) Op 73- jarigen leeftijd is gisteren alhier overleden ge- pensionneerd vice-admiraal J. A. M. Bron, oud-commandant van de zeemacht in Oost- Indië. De overledene bekleedde deze hooge functie van Januari 1917 tot Juli 1920. BIJ HET VERTREK VAN PLEBAAN WESTERWOUDT. Bij het vertrek van Plebaan Wesierwoudt, die is benoemd tot pastoor te Noord wij ker- hout, schrijft de redactie van het parochie blad De Kathedraal een afscheidswoord, waarin o.m. het volgende voorkwam: „De zoo blij aangekondigde verwachting van een spoedig wederzien in ons midden, loopt uit op een scheiding voor goed. Was de plebaan uit zijn drukken werkkring van weleer plotseling verplaatst a-ls pastoor van een landelijke parochie, de algemeene ont steltenis had niet grooter kunnen zijn. Negen maanden van afwezigheid waren nog te kort om zich in te denken, dat de Kathe draal wel eens voor goed van Plebaan Wester- woudt afscheid zou moeten nemen. Men vrees de wel, maar men kon het zich niet indenken. De onstuimige werklust van den plebaan zou spoedig geen perken kennen en deze zelfken nis deed hem besluiten om uit vrees voor nieuw e inzinkingen, zijn maatregelen te treffen, en een kalm pastoraat aan te vragen in een rus tiger omgeving. Veertien jaar is hij verbonden geweest aan de Kathedraal. Vrijdag 31 Januari wordt de plebaan op zijn nieuwe standplaats verwacht. Voor dien tijd zal, zoo zijn althans de voorloopige plannen, een afscheidsreceptie worden gehouden. Op een nader aan te geven datum zal hij een plechtig lof celebreeren, waaronder hij voor het laatst zijn parochianen zal toespreken. Politieke vergaderingen van links en rechts in Frankrijk. Kolonel De Ia Rocque spreekt voor 70.000 aanhangers. PARIJS, 20 Jan. (A.n.p.) De leider van het Croix du feu, kolonel De la Rocque heeft gisteren en eergisteren in acht vergaderingen tot in totaal 70.000 aanhangers gesproken en nogmaals het doel van de vereeniging, ver zoening van alle Franschen in de liefde tot het vaderland uiteengezet. In Rouen sprak Franklin Bouillon voor dé nationale vereeniging. Hij spoorde aan tot strijd tegen het linksche eenheidsfront. In een vergadering van het linksche een heidsfront, gepresideerd door den communis tenleider Cachin, beschuldigde een socialist Laval er van den grondslag te hebben gelegd voor den oorlog tusschen Italië en Abessynie. „De politiek van het volksfront is die van den Volkenbond en der sancties. Wij zijn de ware patriotten". Naast Cachin hadden vier jonge negers plaats genomen, die door Cachin wer den voorgesteld als vertegenwoordigers van Abessynië. Ontsnapte Amsterdamsche bandieten nog niet opgespoord. Vruchtelooze ondervraging van den gearresteerden medeplichtige. Een foto van den Britschen vorst tijdens een rijtoer met koningin Mary in Londen. AMSTERDAM, 20 Jan. (A.N.P.) Hoofd inspecteur A. Luteyn van het bureau Adelaars- weg heeft hedenmorgen den haringventer N., die na den Vrijdag gepleegden overval op de auto met 30.000 van de Ned. Scheepsbouw maatschappij werd gearresteerd, opnieuw aan een verhoor onderworpen. Ook deze ondervra ging heeft de politie niet verder gebracht. Of- schoon de man toegeeft, dat hij in de voor- j bereiding van den overval betrokken is ge- j weest, houdt hij vol, dat hij de namen van zijn mededaders niet kent. Morgen wordt hij j ter beschikking van de justitie gesteld. Alle gegevens waarover de met het onderzoek be- laste politie-ambtenaren beschikken, worden met de grootste zorgvuldigheid nagegaan, ten einde de identiteit en de verblijfplaats van de ontsnapte bandieten te ontdekken. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKALIJN. Maasdam, Rotterdam n. New-York 19 (12.37 n.m.) 8 mijl Zuid van Niton. Blommersdijk, Rotterdam n. Philadelphia 19 (11.52 v.m.) 180 mijl Z.W. van Valentia. Nictheroy. Vancouver n. Rott. 19 te Glasgow. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 16 v. New-Westminster. Binnendijk, Rotterdam naar New-Orleans. 19 te Antwerpen. Dinteldijk, Vancr. n. Rott. 19 te Liverpool. Veendam 18 van New-Work naar Rotterdam. Spaarndam 20 van New-York te Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 20 v. West-Afrika te Amsterdam. Aludra 19 Jan. van Rotterdam te Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisreis) 18 Jan. van Singapore. Ga ast erker k (thuisr.) p. 20 Ouessant. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht Rott. n. Savoha p. 18 Wight. Stad Vlaaramgen 20 van Narvik te Rott. Stad Amsterdam 18 van Narvik te Emden. Stad Haarlem, Melilla n. Rott. p. 18 Oues- Èant, 20 (10 n.m.) te Hoek v. Holl. verw. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, Antw. n. Hamb. p. 19 Vlissingen. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Alkmaar 16 Jan. van Arica naar Mollendo. Amsterdam 20 van Antwerpen te Amsterdam Aurora, Valencia n. Amst. p. 19 Gibraltar. Baarn, Chili n. Amsterdam 18 te Valparaiso. Bacchus, Valencia n. Rott. p. 19 Gibraltar. Berenice. Puerto Barrios n. Amsterdam 19 (9 v.m.) 15 mijl Noord van Scilly. Calypso 18 Jan. van Genua naar Burriana. Ceres 18 Januari van Patras te Piraeus. Colombia 20 Jan. van Barbados te Amsterd. Crijnssen 20 van Hamburg te Amsterdam. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 19 Dungeness. Ganymedes 19 Jan. van Bourgas te Varna. Hercules 18 Januari van Izmir naar Dikili. Hermes, Bourgas n. Antw. p. 20 (8.50 v.m.) Lydd. Iris 17 Januari van Pacifickust te Balboa. Mars 19 Januari van Patras naar Tunis. Merope 19 Januari van Danzig te Amsterdam Nereus 18 Januari van Musel naar Oporto. Oberon 18 Januari van Bari naar Catania. Orpheus 18 van Amsterdam te Kopenhagen. Perseus 19 Jan. van Lissabon naar Cadix. Pluto 19 Jan. van Amsterdam te Hamburg. Theseus, Stettin n. Amst. p. 20 Brunsbuttel. Telamon, Rott. n. Gibraltar p. 19 Dungeness. Titus 20 Jan. van Hamburg te Amsterdam. Vesta 18 Januari van Lissabon naar Napels. Ulysses, Rotterdam n. Tanger 19 ,11.50 v.m.) 60 mijl Zuid van Land's End. Trajanus 19 Jan. van Londen naar Tyne. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk (uitr.) 20 te Bombay. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisreis) 18 van Rio de Janeiro. Eemland (thuisreis) pass. 18 Jan. Teneriffe. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djambi 19 van Rotterdam te Hamburg. Kertosono (thuisreis 19 van Port Said. Kota Gede (uitreis) p. 19 Ouessant. Kota Tjandi (thuisreis) p. 19 Gibraltar. Garoet 18 van Batavia naar Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) p. 19 Ouessant, 21 (v.m.) vw. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (thuisr.) 20 van Sabang. Saleier (uitreis) 19 (10.39 v.m.) 40 mijl Z.W. van Niton. Tawali (uitreis) pass. 18 Januari Dungeness. Johan de Witt (uitreis) pass. 18 Jan. Perim. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Titan 16 Januari van Rotterdam te Osaka. Melampus, Amst. n. Batavia 20 v. Belawan. Theseus, Batavia n. Amsterdam 18 v. Sabang. Sarpedon, Japan n. Rott. 19 te Singapore. Agamemnon, Japan n. Rott. p. 20 Perim. City of Dundee, Manilla n. Rott. p. 19 Perim. City of Wellington, Japan n. Rotterdam via Londen vertrekt 21 Januari Van Havre. Peisander, Amst. n. Batavia 18 v. Liverpool. Gleniffer, Dairen n. Rotterdam 19 te Londen HOLLAND—AFRIKA LiJJN. Nijkerk (uitreis) 19 Januari te Zanzibar. Heemskerk (thuisreis) 20 Jan. te Marseille, Jagersfontein (thuisreis) 18 van Kaapstad. Randfontein 2*0 van Hamburg n. Amsterdam. Ertsaanvoer. Met een lading erts voor de Hoogovens zijn alhier aangekomen het Estlandsche stoom schip Marta en het Britsche stoomschip Med- jerda, resp. van Bilbao en van La Goulette. Reis voortgezet. De als bijlegger binnengekomen Duïtsche motorschoener Karin heeft gistermorgen de reis naar Scheveningen voortgezet. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Vega is van Sö derhamn aangekomen met een gedeeltelijke lading cellulose voor de papierfabriek te Vel- sen. Na ontlossing dezer partij gaat het schip naar Amsterdam verder om zijn overige lading- stukgoederen te lossen. Motorkotter gezonken. De Noorsche motorkotter Ego uit Kristiansand is op acht mijl afstand van Kakenes door lek te springen gezonken. De opvarenden konden gered worden. AANGEKOMEN. 19 Januari: Merope s.s. Stettin Acclivity s.s. Ipswich Britanica s.s. Londen Wilbo m.s. Londen Wim m..s Londen Marta s.s. Bilbao Astrée s.s. Caen Rijnstroom s.s. Leith 20 Januari: Medjerda s.s. La Goulette Titus s.s. Hamburg Brunla s.s. Oslo Colombia m.s. West Indië Crijnssen s.s. Hamburg Vega s.s. Söderhamn Vliestroom s.s. Huil Amsterdam s.s. Hamburg Sigrid s.s. Kristiansand Lingestroom s.s. Bristol Authority s.s. Danzig Leeuwarden s.s. Londen Rhein s.s. Hamburg St. Philipsland s.s. New Cas' Ellen s.s. Hamburg Trito s.s. Fowey Amstelkerk s.s. West Afrika Flandria s.s. Gothenburg VERTROKKEN. Prowess m.s. Huil 20 Januari: Santurce s.s. Rotterdam Karin m.s. Scheveningen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6