HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDEN Eau de Paris. 2le JAARGANG No. 66 WOENSDAG 22 JAN. 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke rege, meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnes van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf ls verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H_A.V.- Bank te Schiedam. IJmuiden's Bloei. Installatie eere-voorzitter. Opening verkeershuis. In de Dinsdagmiddag gehouden bestuurs vergadering der vereeniging IJmuiden's Bloei werd besloten de algemeeene vergadering te houden op Vrijdag 7 Februari in Hotel No. Een. Daarna heette de voorzitter den burgemees ter en mevrouw Kwint, die ter vergadering verschenen, hartelijk welkom, benevens wet houder J. P. Nijssen en den gemeente-secreta ris., de heer M. K. Hofstede. Notaris Dolleman achtte het een bijzonder prettige taak mevrouw Kwint welkom te hee- ten, omdat zij niet uitgenoodigd was, daar deze opening zeer sober moest geschieden en we zelfs geen bloemen konden aanbieden. Des- temeer apprecieert het bestuur haar komst, omdat hieruit blijkt de groote belangstelling onzer burgemeestersvrouwe voor de gemeente en het werk van IJmuiden's Bloei. Vervolgens rustte op spr. de genoeglijke taak den nieuwe eere-voorzitter te installee- ren. De burgemeester werd bereid gevonden het eere-voorzittei'schap te aanvaarden en gaf daarmede blijkt evenals zijn voorgan gers voor ons werk te'gevoelen. De voor zitter herdacht, welk een groote steun de ver eeniging reeds in .korten tijd van den burge meester heeft mogen ondervinden, zoodat we zijn benoeming honoris causa mogen be schouwen. Spr. zeide te gelooven dat we Mr. Kwint niét lang als burgemeester zullen be houden, maar, in de jaren van het bestuur der gemeente kan hij IJmuiden's Bloei tot groo- ten steun zijn. De voorzitter hoopte, dat dit nog vele jaren het geval zal zijn, dat zijn be stuur tot zegen van de gemeente zal wezen en eenige druppelen daarvan mogen neerkomen op IJmuiden's Bloei. Vervolgens ging de voorzitter over tot de opening van het Verkeersbureau, hetgeen ook zonder feestelijkheid moet geschieden. Toen deze lokalen beschikbaar waren gesteld en 't dagelijks bestuur ze bezichtigde, twijfelde het eraan hier iets goeds van te kunnen maken. Door het overlijden van den vorigen burge meester ontstond eenige stagnatie, doch later 'mochten we van burgemeester Kwint alle medewerking ontvangen. Het gemeentebe stuur nam-de restauratie voor zijn rekening, de vereeniging moest voor de meubileering, zorgen. Met grooten steun van den secretaris en andere bestuursleden kwam de meubi leering tot stand. Behalve voor *t werk van 't verkeersbureau is het lokaal bestemd voor het houden van bestuursvergaderingen, terwijl we in het andere lokaal een verkeersbureau ho pen te vestigen. Als een symbolische daad van de opening verzocht de voorzitter aan mevrouw Kwint de vlag der vereeniging te willen hijschen. Deze vlag is vervaardigd door mevrouw Kruger in de kleuren en met het wapen der gemeente Velsen, waarboven de letters V. V. V. IJmui den's Bloei. Weer in het gebouw terug, verkreeg de bur gemeester het woord, die mede namens zijn vrouw op dezen voor de vereeniging en de ge meente zoo heerlijken dag dankte voor het welkomstwoord van den voorzitter. Wij ver heugen ons, aldus sprak de burgemeester, over het feit-, dat IJmuiden's Bloei tot dezen mijlpaal is gekomen en dat deze zoo nuttig werkende vereeniging een eigen verkeershuis heeft gekregen. Spr. dankte voor het aanbie den van het eere-voorzitterschap en zeide nog voor het aanvaarden van zijn ambt het nut der vereeniging te hebben ondervonden, dooi het toezenden van brochures en kaarten. De burgemeester betreurde dat wethouder Dunnebier door ziekte niet aanwezig kon zijn, daar deze veel gedaan heeft voor de restaura tie der lokalen. Het propageeren van de aan trekkelijkheden der gemeente achtte de bur gemeester van groot belang. Onze gemeente heeft nog geen wethouder van propaganda, doch dit werk geschiedt voor een groot deel door IJmuiden's Bloei. Aldus draagt zij bij tot den bloei der gemeente. Spr. wenschte de vereeniging geluk met de opening van het ge bouw en hoopte dat zij nog lang in het. belang der gemeente werkzaam zal zijn. Hierna werd thee aangeboden en bleef men nog eenigen tijd bijeen. VERGADERING BOUWVAKARBEIDERS. De afdeeling Velsen-IJmuiden O. van de landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders in Nederland belegt hedenavond een open bare vergadering in „De Griffioen". Als spre ker treedt op de heer M. I. Roodveldt, secre taris van de Landelijke Federatie, over het onderwerp „Onze taak bij de loopende con«- tractacties WINTERLEZING. Vanwege de kerkeraden der Ned. Herv. kerken te IJmuiden-West en -Oost en Vel sen zal Donderdag 30 Januari a.s. in de Goede Herder kerk dr. Hymans uit Rotter dam een lezing houden over „het Huwelijk". HET NUT. Begin Februari zal het Nut weder een Nuts- avond beleggen voor leden en andere belang stellenden met als spreker de heer C. Pels over de fabricatie van papier. Nadere bijzonderheden volgen. VRAAG NAAR KONIJNTJES. De laatste dagen is er een stijgende vraag naar konijntjes. Werd onlangs ergens uit een hok één langoor tegen zijn zin weggehaald, gisternacht gebeurde dit met vier stuks, die eigendom waren van den hge* W. in IJmui- den-Oost, Gaan we harddraven? Zoo ja, waar? Zooals wij reeds hebben gemeld, werd de vorige week alhier een harddraverij-vereeni ging opgericht. Staande de vergadering trad reeds een 70-tal leden toe. Dat is een goed begin en geeft alle hoop. dat de poging der ..gangmakers" met succes bekroond zal worden. Ook om andere redenen meenen we te mogen verwachten, dat we in IJmuiden een flinke vereeniging krijgen. Want er wonen in IJmuiden tel van liefhebbers van de edele paardensport. Dat zien we vooral op den harddraverij-dag in Beverwijk, die door honderden IJmuidenaren wordt bezocht. Wil men in IJmuiden echter het beoogde doel bereiken, n.l. komen tot het organiseeren van een jaarlijksche harddraverij, zooals in Beverwijk, dan is het in de eerste plaats nood zakelijk, dat alle bijoogmerken door de leden ter zijde worden gesteld, m.a.w. dat, wanneer men komt te staan voor een beslissing om trent de plaats waar men de harddraverij zal houden, alleen rekening houdt met het belang der harddraverij en niet met dat van bepaal de neringdoenden, caféhouders enz. die het liefst een harddraverij zouden willen houden in de straat, waar hun zaak gevestigd is. Op de vergadering, waar tot het oprichten der ver eeniging werd besloten, is gebleken, dat deze gedachte bij sommige bezoekers aanwezig was. Dat is fout. Natuurlijk hoopt iedere nering doende, dat het te verwachten vreemdelingen- bezoek ook voor hem eenige extra-verdiensten afwerpt. Maar wanneer men bij het vaststel len van de plaats, waar men de harddraverij zal houden, zich allereerst afvraagt „waar is het voor mijn zaak het beste" kr-.nt het in de eerste plaats tot meeningsverschillen en loopt men in de tweede plaats gevaar, dat het be lang van de draverij in gedrang komt. Wat nu de meest geschikte plaats is? De keuze is niet groot en daarom niet bijster moeilijk. O.i. komen alleen de Trompstraat en de IJmuiderstraatweg in aanmerking en van deze twee lijkt ons laatstgenoemde plaats de beste. De Trompstraat is in de eerste plaats te smal. Wanneer er mocht blijken groote be langstelling te bestaan, zal men moeite hebben aan alle toeschouwers een behoorlijke plaats te geven, want den rijweg.heeft men in zijn geheele breedte noodig voor de draverij. Voor de toeschouwers blijft dus het smalle trottoir over. Het verkeersvraagstuk behoeft geen moei lijkheden op te leveren, want het verkeer kan zonder bezwaar worden omgelegd. Men moet echter rekening houden met de belangen der bewoners, die wanneer de straat is afgezet ten behoeve van de betalende toeschouwers, hun woning moeten kunnen bereiken. En dit be zwaar is voor de Trompstraat tweemaal zoo groot als voor den IJmuiderstraatweg, die slechts aan één kant bebouwd is. Alleen om deze reden al is de IJmuider straatweg te verkiezen boven de Trompstraat. Verder behoeft men hier geen rekening te houden met het verkeersvraagstuk, want ver keer is er zoo goed als niet. Maar wat de IJmuiderstraatweg vooral vóór heeft op de Trompstraat is de betere gelegenheid voor het bergen van een groot aantal toeschouwers. Men zou er, met medewerking van het ge meentebestuur zelfs toe over kunnen gaan, op het open terrein langs den weg een tribune te bouwen, zoo diep en zoo lang als men die wenseht. Naar het voorloopig bestuur der vereeniging ons nog mededeelt hebben zich na de oprich tersvergadering nog tal van leden aangemeld. In de eerste week van Februari zal wederom een groote propaganda-vergadering gehouden worden, waar een bevoegd spreker op het ge bied der paardensport aanwezig zal zijn en een definitief bestuur gekozen zal worden. Deze vergadering zal voor alle belangstellen den toegankelijk zijn. OM DEN IJMUIDER VOETBALBEKER. De Protestcommissie deed de volgende uit spraken over de ingediende protesten: Protest no. 1. ingediend door Enschedé naar aanleiding van den wedstrijd Boschduivels Enschedé werd afgewezen. Protest no. 2, ingediend door R.C.V. naar aanleiding van den wedstrijd D.W.S. 1R.C.V. werd toegekend, zoodat de uitslag 33 wordt. RIJWIEL-VARIA. Natuurlijk staan de rijwieldieven ook niet stil. Dat ondervond ditmaal de heer van D. in IJmuiden-Oost, die zijn rijwiel eenigen tijd onbeheerd had laten staan voor een per ceel aan den IJmuiderstraatweg. HET GASBEDRIJF IN 1935. Het gasverbruik in deze gemeente heeft in 1935 bedragen 5.201.183 M3., tegen 5.394.778 M3. in 1934 of 193.595 M3. minder. Hiervan werden gebruikt over de gewone meters 2.037.470 M3. tegen 1.992.190 M3. in 1934 of 45.280 M3. meer en over de munt meters 3.163.713 M3. tegen 3.4402.669 M3. in 19344 of 238.956 M3. minder. Het verbruik is in 1935 niet zoo sterk terug- geloopen als in het voorgaande jaar, toen er 489.823 Mi3. minder werd gebruikt dan in 1933 of 9 pet., terwijl het nu 3.7 pet. be droeg. Het verbruik over de muntmeters is echter met 7.2 pet. teruggelonpen. Het aantal geplaatste nieuwe meters be droeg in 1935 336, tegen 86 in 1933. De meeste daarvan waren gewone meters. Het gemiddelde verbruik, dat in 1933 nog 569 M3. per aangeslotene bedroeg en in 1934 daalde tot 517 M3., daalde in 1935 tot 483 M3., dus net 34 M3. per aangeslotene, wat echter min der was dan het voorgaande jaar, toen de daling per aangeslotene 52 M3. was 1 In 2 jaar tijd is het gasverbruik gedaald met 683.418 M3., ondanks een stijging van het aantal aangeslotenen met 422. Het totale aantal aangeslotenen bedroeg op 31 Decem- 1 fee? -107159. (Parijs gaat zijn watervoorziening uitbreiden., omdat het met zijn 900 millioen liter per dag nog maar net toe kan komen). Negenhonderd millioen liter, Denk u daar eens even in, Zeer figuurlijk dan gesproken, Niet in letterlijken zin; Voor het koken, voor het wasschen, Voor de reiniging der stad, Daarbij voor het tandenpoetsen Voor de bloemen en het bad. Om een glaasje van te drinken En voor water in den wijn. Moet van dag tot dag dit kwantum Voor Parijs er maar weer zijn. 't Is om watervrees te krijgen, Bij een kwantum zoo geducht, En de chef der waterleiding Heeft daar chronisch waterzucht. Nog is men er niet tevreden, Er wordt alweer uitgebreid, Daar men door de waterleiding Nog maar net voldoende leidt. 't Lijkt geen wonder, dat men dikwijls Kan vernemen van een man, Dat je in Parijs zoo prettig Onder water blijven kan P. GASUS. BOSCHDUIVELS—ENSCHEDé (4—3). De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub, maar verder dan de backs brengt men het niet. Eerst na een kwartier komt ook Enschedé opzetten en de strijd gaat verder gelijk op. De keepers zijn goed op dréef; er wordt niet ge scoord, zoodat de rust met blanco stand in gaat. In de tweede helft is Boschduivels iets in de meerderheid, welke door Kruitdijk na tien minuten in een doelpunt wordt omgezet; het gelukt echter Enschedé gelijk te maken (11). Dan is het .woord weer aan de gastheeren; Kruitdijk en Selderbeek brengen den stand op 31. De Boschduivels-doelman weet ver volgens een door T. de Boer genomen penalty schitterend te stoppen. De laatste tién minu ten leveren nog drie doelpunten op, twee voor Enschedé en één voor do thuisclub, zOodat de wedstrijd eindigt met een 4—3 overwinning voor de IJmuiden-Oostenaren. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: L. J. Damvan Duijn d., Zeeweg 128 IJmuiden; M. Th. HellmanBoelsums z., Ruijsdaelstraat 2, IJmuiden; M. Vlegels— Rijkhoff z., Heidestraat 11. IJmuiden; C. M. StetDolk z., Heidestraat 19, IJmuiden; W. SchotvangerSchol z., v. Speijkstraat 9 IJmuiden; A. LooijSloot' z., Neptunusstraat 23 rood, IJmuiden; N. MeijboomRee d., Jacob van Heemskerkstraat 78 IJmuiden; T. VisserStruve, d. Kastanjestrat 34, IJmui den. Overleden: C. Emsing, 58 j„ echtgen. van P J. Brandenburg,' Meeuwenlaan 25, IJmui den; W. G. F. Evers. 69 j., echtgen. van A. A. den Ouden, Hagelingerweg 180 Santpoort; M. Room, 68 j.. wed. van T. de Vries, Wijk aan Zeeërweg 85, IJmuiden. doornstraat 17. Curator: Mr. H. J. M. Tonino te Haarlem. 5. Cornelis Heemskerk, baggeraar, wonende te Haarlemmermeer, aan den Ringdijk bij den Vijfhuizerweg ten huize van Th. Arrens; Cu rator: Mr. A. Beets te Haarlem. 6. Herman van de Straat, chauffeur, wonen de te Haarlem, Rijksstraatweg 253; Curator: Mr. L. G. van Dam te Haarlem. 7. Nicolaas Alexander van Waarden, zonder beroep wonende te Heemstede, Heemsteedsche Dreef 125. Curator: Mr. J. van der Vegt te Haarlem. 8. Barend Blik, winkelier in bedden en meu belen, wonende te Haarlem, Kleine Houtstraat 25; Curatrice: Mevr. Mr. E. A. J. Scheltema- Conradi te Haarlem. 9. Pieter Kooiman, petroleumventer, wonen de te Wijk aan Zee en Duin, Groenewvjg 85 Curatrice: Mej. Mr. M. J. Kluitman te Haar lem. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten is: Mr. A. L. M. van Berckel te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief, van: 1. W. Fijnheer, winkelier, wonende te Haar lem. Curator: Mr. H. J. Pot te Haarlem. 2. H. A. Kragt, rijwielhandelaar, wonende te Bennebroek Curator: Mr. H. A. M. Smits te Haarlem. a. De Vennootschap onder de firma Ver meulen en van Wijk. 3b. J. M. Vermeulen. 3c. Joh. van Wijk, allen wonende te Wijk aan Zee en Duin. Curator Mr. L. Ali Cohen te Haarlem. 4. H. J. Hilliger, bakker, wonende te Hille- gom, Meerstraat 21; Curator: Mr. K. van Gif fen te Haarlem. 5. P. Duineveld, kruidenier, wonende te Haarlem, Nassaulaan 46. Curator: Mr. A. Bruch te Haarlem. 6 M. J. Moens, aannemer, wonende te Haar lem, Mentawistraat 33. Curatrice: Mevr. Mr. A. E. J. Scheltema-Conradi te Haarlem. 7. J. W. Jansen, aannemer, wonende te Haarlem, Obistraat 24. Curatrice: mevr. mr. A. E. J. Scheltema-Conradi te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst: 1. J. J. Boesmans; slager, wonende te Heem stede, Binnenweg 13; Curator: Mr. G. E. Mel- lema te Haarlem 2. w. J. Romp, huis- en decoratieschilder, wonende te Bloemendaal; Curator: Mr. C. Blankevoort te Haarlem. 3. H. N. J, Waalewijn, banketbakker, wonen de te Haarlem. Curator: Mr. G. E. Mellema te Haarlem. 4. G. Vrieze, handelende onder de firma Meu belmagazijn ,,De Eendracht" wonende te Vel sen; Curator; Mr. G. E. Mellema te Haarlem- De Lichthoeve-bazar. Zeldzame attracties. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken faillissementen door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dins dag 21 Januari 1936. 1. C. M. Bruyn, bioscoopdirecteur, wonende te Womerveer, Oranjestraat 8; Curator: Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. 2. S. Kooyman, winkelier in kruidenierswa ren, wonende te Wormerveer, Wandelweg no. 108; Curator: Mr. H. E. Prinsen Geerligs te Haarlem. 3. G. S. Verdonschot, rijwielhandelaar, wo nende te Haarlem, Stuyvesantplein 1; Cura tor: Mr. H. O. Drilsma te Haarlem; 4. A. van Dijk, zonder beroep, verblijvende te Putte-Capelle (België), Grensstraat 22; laatstelijk gewoond hebbende te Velsen, Mei HAARLEM Dinsdag. Op eiken bazar vindt men attracties, maar op den bazar voor het bekende Kinder tehuis ,.De Lichthoeve" te Santpoort, welke in het gebouw van den Haarl. Kegelbond aan de Tempeliersstraat gehouden wordt, zijn er toch een paar, die we nog nooit gezien heb ben. In het midden van de groote zaal is een arena aangebracht, waar men gedurende drie dagen zes pony's kan zien draven, na melijk twee, die aan de Lichthoeve zelf toe- behooren en vier gehuurde. Voor slechts tien cent kan men een rit maken. De tweede zeldzame attractie vindt men aan den linkerkant van de zaal. Dat is een groote glijbaan, die van de galerij naar be neden loopt. De timmerman van het Kinder tehuis heeft haar zelf gemaakt. De baan zit stevig en solide in elkaar en is uitneembaar. Bazarencomité's kunnen die huren. Het zul len waarlijk niet alleen kinderen zijn, die hiervan gebruik maken. Men kan zich de vroolijkheid voorstellen, die daar heerschen zal. In een hoek staat een postkantoortje, waar men prentbriefkaarten met afbeeldin gen van de Lichthoeve kan koopen. alsmede verrassingen voor een gering bedrag. In den tegenovergestelden hoek is een oliebollen tent, die ook wel druk bezocht zal worden. De artikelen, die in de vele stands verkocht worden, zijn alle geschonken; wel een be wijs. hoezeer het liefdewerk op de Lichthoeve in breeden kring gewaardeerd wordt. Sma kelijke artikelen ziet men in de stand voor comestibles. Irt een andere stand vinden de bezoekers vele schilderijen, teekeningen en aquarellen, die ook belangeloos zijn afge staan, alsmede het fraaie schilderijtje, dat speciaal voor dezen bazar gemaakt is. De Huisvlijt-afdeeling is een bezichtiging ook ten zeerste waard. Hier kan men zien, dat de kinderen, die op de Lichthoeve wor den verzorgd, nuttig worden bezig gehouden, want ze hebben dapper meegeholpen. En dat deden ze met groot enthousiasme. Ook voor de handwerk-afdeeling hebben ze hun krach ten ingespannen, zoodat een flinke verzame ling bijeengebracht kon worden. Natuurlijk ontbreken hier ook niet een vischtent, een rad van avontuur, een sjoel bak, enz. Verder is er een afzonderlijke afdeeling ingericht voor de verloting van een groot aantal prachtige poppen. Hierbij is o.a. Sneeuwwitje in het kistje, kaboutertjes en een bruidspaar, waarvan men den datum voor de huwelijksplechtigheid mag raden. Bij den ingang van de zaal staat een groo te tafel met een maquette van de Lichthoeve, die tot in de kleinste détails nauwkeurig door den heer A. van Tilburg uit IJmuiden werd nagebootst. Wie niet in de gelegenheid is, het Kinderhuis aan de Kweekerslaan te Santpoort te bezoeken, kan hier zien, hoe hier alles is ingericht en hoe er gewerkt wordt. Een zuster van de „Lichthoeve" zal gaarne alle gewenschte inlichtingen ver schaffen en u ook een afbeelding laten zien van de inx-ichting, die de Zusters in de toe komst gaarne in Garderen op de Veluwe zouden willen hebben. Als het noodige geld maar binnen komt. Gedurende den bazar zullen in een andere zaal filmvoorstellingen voor kinderen gege ven worden De bekende band van den Haarl. Kegel bond „The Harlem Kings", zal zich belange loos doen hooren. Zoo ondervinden de Zusters talrijke tref fende blijken van meeleven met haar werk. Geholpen door een damescomité zijn ze reeds lang ijverig met de voorbereiding voor dezen bazar bezig geweest. V.'a hopen, dat dit blijde enthousiasme beloond zal worden met de komst van een groot aantal kindervrienden, die hier daadwerkelük van hun belangstel ling kunnen doen blijken. Een bezoek kun nen we ten zeerste aanbevelen. De directrice. Zuster J. Th. Kuyck. heeft den bazar hedenmiddag twee uur geopend. Hij duurt tot en met Donderdag WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. Uit Brussel: De sprints van Dinsdagmid dag brachten weinig verandering in het klassement. Pellenaers lag bij het begin van dezen avond op de 15de plaats met 9 ronden ach terstand. Hij heeft tot nu toe onvoldoenden steun van Juul van Hevel, die op het laatste moment voor Braspenninx was ingevallen. Bij de sprints van Dinsdagavond werd er wederom fel gejaagd: het waren Aerts en Schön, die zich aan den kop van het veld plaatsten. Het Fransch-Nederlandsche koppel BroccardoPiet van Kempen rijdt tot nu toe uitstekend. Juist bij het ingaan van de sprints, dus na 27 uur rijden zijn door de renners in totaal afgelegd 670 K.M Als het klasseemnt van half twee opge maakt wordt, blijkt het dat vier koppels de leiding hebben. De stand van. Dinsdagnacht halftwee was als volgt: 1 Buysse-Billiet 59 pnt. 2 Charlier-Deneef 54 pnt. 3 Aerts-Schoen 24 pnt. 4 Piet van Kempen-Broccardo 18 pnt. Op 2 ronden: 5 Van Vlockhoven-Van Buggenhout 19 pnt. 6 Depauw-Van Nevele 18 pnt. Op 4 ronden: 7 Loncke-Martin 45 pnt. Op 6 ronden: 3 Smets-Hagelsteens 12 pnt. Op 8 ronden: o Gebr. Vroomen 42 pnt. 10 Flack Hansen-Danholt 41 pnt. Op 10 ronden: 11 Carepriaux-Verhaeghen 32 pnt. 12 Hazendonck-Verreycken lo pnt. Op 12 ronden: 13 Meerschaert-Degraeve 44_pnt 14 Péllenaers-Van Hevele 15 pnt-. Op 14 ronden: 15 Thyssens-Rses 25 pnt, 16 Koumans-Cocquerlaux 8 pnt. Op 15 ronden: 17 Ghyssels-Bogaert 21 pnt. Op 16 ronden: Dictus-Deryck 13 pnt. Op 19 ronden: 19 Vluggen-Cozens 22 pnt. Te Hamburg is het 10.500 ton groote tankschip Seminole, voor een Duitsch-Amerikaansche com binatie gebouwd, tg water gelaten. VOETBAL. UITGESTELDE WEDSTRIJDEN. Voor a.s. Zondag zijn uitgesteld de volgende wedstrijden: E.D.O.—Kinheim. U.V.V.—Vriendenschaar,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1