zoo tusschen 2 en 6 jaar THIJS IJS IN DE KNEL Na den dood van koning George. De Nederlandsche ambulance beschrijft haar ervaringen. Radkd-Programma WOENSDAG 22 JANUARI 1936 Teraardebestelling op Dinsdag vastgesteld. Edward VIII legt een verklaring voor den Geheimen Raad af. Baldwin herdenkt den overleden vorst De Geheime Raad is gisteren te Londen bij een gekomen om het overlijden van den ko ning te constateeren, alsmede de troonsbestij ging van den nieuwen vorst meldt het A.N.P. Dit is de eenige gelegenheid, waarop de Ge heime Raad. die uit ruim 300 leden bestaat, voltallig vergadert. De nieuwe koning werd niet terstond in de zittingzaal toegelaten. Men leidde hem in een nevenvertrek. Onder de diepste stilte werd de Geheime Raad in kennis gesteld van den dood van Georges V en de troonsbestijging door zijn zoon. Ver volgens werd de nieuwe koning met het ge bruikelijk ceremonieel binnengeleid. Zoodra de koning de zittingszaal was bin nengekomen. trad hij toe op de Lords van den ^Geheimen Raad en verklaarde hij den troon te willen bestijgen. Volgens de traditie legde koning Eduard Vin voor de vergadering de volgende verkla ring. die nog uit den tijd van den geloofsstrijd afkomstig is, af: Voor het aangezicht Gods beken, betuig en verklaar ik plechtig en oprecht, dat ik een geloovi0" protestant ben en dat ik de overeen stemming met het ware doel der wetten, de protestantsche troonopvolging verzekeren zal de genoemde wetten naar beste krachten zal'behouden en steunen, zooals de wet dat verlangt." Eduard VU zou vanmorgen m het St.- James Paleis, alsmede op drie andere plaat sen in de hoofdstad, nl. Charing Cross, Temple Bar en de Royal Exchange, tot koning worden uitgeroepen. Geheel Londen is in rouw. Alle diners en openbare bals zijn afgelast of uitgesteld. Overal hingen gisteren de vlaggen halfstok, maar vandaag zal de Union Jack weer voluit waaien wegens de uitroeping vn den nieuwen kor.ing.' Ook alle amusementsgelegenheden zullen vandaag weer open zijn. Op den dag der begrafenis van koning George zullen de schouwburgen en bioscopen pas openen na des avonds 6 uur. Teraardebestelling van koning George op Dinsdag. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 28 Januari. In de St.-Georges kapel van het Kasteel Windsor zal de rouwdienst gehouden worden. Het stoffelijk overschot zal rusten in een Chapelle Arden te van de West minster Hall, van Donderdag a.s. tot Dinsdag. De rouwstoet zal trokken van de Westminster Hall naar Paddington Station. Overbrenging van het stoffelijk overschot naar Londen. De trein miet het stoffelijk overschot van George V zal Donderdag om 1:2 uur 's middags van het op .3 1/2 K.M. van Sandringham gele gen station. Wolferton vertrekken. De kist zal naar Wolferton worden overgebracht op een affuit, getrokken door artilleriepaarden. De leden van de Koninklijke familie zullen de baar te voet volgen. De orde zal worden ge handhaafd door de politie van Norfolk. Opmerkelijke hulde wordt den overleden sou verein, in zijn kwaliteiten als constitutioneel en democratisch koning gebracht in een ver klaring van den nationalen raad der arbei derspartij, die op Buckingham Palace is over handigd door Attlee, den leider der partij. In deze verklaring wordt voorts den nieu wen Koning trouw betuigd, en hem een lange regeering, in vrede en voorspoed, toege- wenscht. De speciale dienst, die gisteren ter herden king van koning George in St. Paul's kathe draal is gehouden, werd door meer dan 4000 personen bijgewoond. De dienst zal worden herhaald na 4 uur iederen Woensdag en Vrijdag tot de begra fenis. Eedsaflegging in het Parlement. Het Lager- en Hoogerhuis kwamen gister middag om 6 uur bijeen om trouw te zweren aan den nieuwen koning, Eduard VEH. Eerst legde de Speaker van het Lagerhuis den eed van trouw af. Hem volgden de eerste minis ter. de Kanselier van de Schatkist en de mi nister van binnenlandsche zaken. De eeds formule van den Speaker luidde als volgt: „Ik zweer bij God, den Almachtige, dat ik Z.M Koning Eduard, zijn nakomelingen en opvolgers, volgens de wet trouw zal blijven. Zoo waarlijk helpe Mij God." Op dezelfde wijze geschiedde de plechtige eedsaflegging in het Hoogerhuis, waar de oor konde eerst door den Lord-Kanselier, en ver volgens door den Lord-Zegelbewaarder en den leider van het Hoogerhuis onderteekend werd. De eedsaflegging zal waarschijnlijk nog verscheidene dagen in beslag nemen. In aan sluiting daarop hebben zoowel het Lager- als het Hoogerhuis een persoonlijke boodschap van den koning ontvangen, welke in het Hoo gerhuis door den Lord-Kanselier en in het Lagerhuis door den Speaker zal worden voor gelezen. Beide Huizen van het Parlement heb ben vervolgens moties van rouwbeklag en fe licitatie aangenomen. Het testament van koning George zal. even als in vroegere gevallen, niet gepubliceerd worden, daar het niet aan notarleele verplich tingen' is onderworpen en slechts bekend is aan de leden van het Koninklijke Huis. Negen maanden hofrouw. Door Buckingham Palace is het volgende officieele communiqué gepubliceerd: De Koning heeft g-elast, dat het Hof in ver band met het overlijden van Koning George V voor den tijd van 9 maanden, te beginnen met vandaag, rouw zal aannemen. Het Hof zal op 21 Juli half rouw aannemen, en den rouw op Woensdag, 21 October doen afloopen. Baldwin herdenkt den koning. In zijn Dinsdagavond voor de radio gehou den herdenkingsrede voor Koning George, zeide minister Baldwin o.a.: „Als leden van één familie zijn wij in rouw om den Koning. Er moeten op de wereld mil lioenen menschen zijn, die, als ik, het- gevoel hebben dat een toegenegen vriend ons ont vallen is, en dat gedurenden langen tijd de we reld zonder hem een armer, killer plaats zal schijnen. Millioenen handen zouden, indien zü haar zouden kunnen bereiken, de Koningin worder. toegestoken en tranen van sympathie zouden met de hare worden vergoten." Baldwin vervolgde: „Gedurende de 25 jaren van zijn bestuur was er voor den Koning geen enkel respijt. De geheele wereld verkeerde in een staat van beweging en de Koning scheen nooit een tijdperk te kennen, gedurende hetweik hij de toekomst voor twee of drie jaren kon over zien en kon verwachten, dat alles vrede en rust zou zijn, en dat niets in de wereld hem zou verstoren hem, noch zijn volk. Gedurende dien tijd is de wereld een evolu- tioneerende wereld geweest en de Koning speelde er zijn rol, dapper tot het einde." Baldwin verheugde zich er over, dat de Ko ning zoo lang gespaard was gebleven, dat hij het zilveren jubileum mocht medemaken, dat hem een bewijs Was, dat zijn volk trotsch op hem was als Koning en genegenheid voor hem voelde als mensch. De Koning was er diep door getroffen en aanvaardde deze hulde in dankbare bescheidenheid. In een van zijn laatste oogenblikken, toen hij weder bij kennis was gekomen vroeg de Koning aan zijn secretaris: „Hoe gaat het met het Rijk?" waarop deze antwoordde, dat het het Rijk goed ging. De Koning dankte den se cretaris met een glimlach en sluimerde op nieuw in. „Het vervullen van zijn plicht tot de uiterste grens van zijn natuurlijke gaven, dat, zoo zeide Baldwin, was het principe, dat zijn leven leidde." Baldwin voegde hieraan toe, dat de beste wijze om de edele nagedachtenis van Koning George te eeren, is, zich te scharen rond den nieuwen Koning en hem onzen steun te ge ven. De Koning laat zijn zoon den Troon na, dien hij zelf van zijn vader ontving. Hij laat hem achter, hechter gefundeerd, en met ver sterkt moreel gezag en versterkte eer en waardigheid. Rouwbetooging in Volkenbondsraad De Volkenbondsraad is, zoo meldt het ANP gistermiddag bijeengekomen voor een open bare rouwbetooging voor Koning George V van Engeland. De Australische Hooge Com missaris te Londen, Bruce, opende als raads- president de zitting met eei; herdenkingsrede Vervolgens spraken alle raadsleden ter eering van den persoon van den overleden koning. Ten slotte voerde Eden de Engelsche minister van buitenlandsche zaken, het woord, om den Raad voor zijn deelneming te danken. Hij verklaarde o.a. dat voor ieder van de vele millioenen onderdanen des konings ter we reld zijn dood het gevoel beteekent van een zwaar verlies. Voor hen, wier trotsche plicht het is geweest hem te dienen, beteekent zijn dood een diepe smart. „Wij leven in een tijd van groote bewogenheid, Wij worstelen rnoei- zaa,m door mul zand. Maar voor ons bestond er in mijn land een zeker houvast, de persoon lijkheid van onizen koning. In talrijke landen was hij het symbool van al datgene, wat wij eerbiedigen, het levende voorbeeld van de eigenschappen, waarnaar wij als'Engelsehen stroven. Wij voelen, dat wij in hem niet al leen den vorst, maar ook den vader van ons volk hebben verloren." Ontroerende woorden in de Engelsche pérs De vriendschap, waardoor het Engelsche volk zich met zijn vorst verbonden voelt, komt tot uiting in de ontroerende woorden, die de bladen aan de nagedachtenis van den over leden koning wijden. De „Daily Telegraph" schrijft: „Wij treuren om het heengaan van een mail, wiens plichts gevoel, standvastigheid en moed üi de zware beproevingen van oorlogs- en vredestijd al datgene kenteekenen, dat een Engelsch- man wenscht te zijn. Koning George was be mind bij ieder, die hem van nabij kende." De „Times" zegt: „Een regeering, die zich onderscheidde door groote .daden, door pe rioden van leed en gevaren, door groote glans, is geëindigd. De naam Koning George V wordt gegrift in het eeremonument der mannen, die hun vaderland liefhadden en voor hun vaderland leefden." De „Morning Post" legt er den nadruk op, dat met den dood van den koning een einde is gekomen aan een tijdperk, dat gekenmerkt werd door de uitbreiding van het Britsche Rijk, de crisis van den wereldoorlog en het herstel van Engeland, Koning George Is de vader, de broeder en de vriend van zijn volk geweest. De „Daily Mail" zegt, dat George V meer dan eén zijner voorgangers de eenheidbren- gende verbindingsschakel tusschen de gebie den van het Britsche imperium is geweest en dat onder zijn heerschappij de eenheid ster ker is geworden. De „Daily Herald", het blad der Labour- Partij, schrijft, dat de natie heden haar doo- den koning betreurt, onafhankelijk van klasse of politieke opvatting. Italiaansche hulde aan de nage dachtenis van den koning. Het telegraaf-agentschap Stefani meldt, dat gisteravond tusschen half negen en half tien geheel Italië heeft geluisterd naar de treffende herdenking van koning George V. Alle Italiaansche zenders hebben deze her denkingsplechtigheid verspreid. De uitzending begon met „God Save the King" en het „Giovinezza", waarna de spre ker een kort overzicht gaf van de deelneming der Italiaansche pers en de autoriteiten met den slag, welke het Britsche Volk heeft ge troffen. Vervolgens herdacht de vroegere Italiaan sche ambassadeur te Londen, senator Impe rials den overleden Bribschen vorst. Senator Imperial! sprak ook over de hartelijke sym pathie door koning George jegens Italië aan den dag gelegd. Italië wendt zich thans in eerbiedige sympathie tot koningin Mary begroet in vertrouwen de troonsbestijging door den nieuwen souverein. De senator besloot met den wensch uit te spreken, dat het niet lang meer zal duren, dat de wolk, welke den horizon verduistert, zal zijn verdwenen. Groot Brittannië en Italië zijn 70 jaren lang in goede vriendschap er wederzijdsche waardeering met elkander ver bonden ge-weest. De plechtigheid eindigde met het Engel sche en het Italiaansche volkslied. De „Deutsche Diplomatische Korrespon- denz" schrijft ten aanzien van den dood van Gecro-e V van Engeland, dat Duitschland op M deelneemt aan de rouw, welke het F '-e Hof heeft getroffen. Het Duitsche v - te den koning hoog om zijn voorna- r dderlijke persoonlijkheid en waar- ö*_-dat hij zooveel mogelijk trachtte de kloof, welke door den oorlog was ontstaan, te als kinderen het hardst groeien, dan is het tijd voor Diopha, het D vitamine preparaat dat een stroom van nieuwe levenskracht geeft, dat de eetlust en vitali teit verhoogt. Zorg dat Uw kind sterk en krachtig is vóór het naar school gaat. Geef het Diopha. Per bus, voldoende voor 1 maand, 60 cent. DIOPHA EEN BRON VAN KRACHT EN GEZONDHEID (Adv. Ingez. Med.) overbruggen. Hij begreep Duitschland en de Duitsche verlangens. Koning Edward traditie. breekt met een De klokken in Sandringham Castle, die steeds een half uur voorliepen, zijn gister morgen op last van den Koning en de Ko ningin-Moeder gelijk gezet, aldus Reuter. Dat de klokken steeds een half uur voorlie pen vindt zijn oorzaak in een merkwaardige gebeurtenis. Koning Eduard VH miste eens een trein naar Londen. Opdat hem dit niet nog eens zou overkomen, bepaalde hij, dat alle klokken in het kasteel, en ook die in het dorp, een half uur voor gezet moesten wor den. hetgeen hem steeds in staat zou stellen, op tijd te zijn voor het vertrek van een trein. Koning George V heeft dit gebru-ik steeds gehandhaafd, doch de jonge koning heeft er onmiddellijk een einde aan gemaakt. Oneenigheid bij de radicaal socialisten. De radicaal socialistische afgevaardigden, die bij de laatste stemmingen in de Kamer voor de regeering-Laval gestemd hebben, zijn Dinsdag op uitnoodiging van afgevaardigde Fribourg bijeengekomen, teneinde te beraad slagen over de binnenlandsche politiek. In een aan het einde der vergadering uitgegeven communiqué bepalen deze afgevaardigden hun standpunt tegenover de besluiten van het dagelijksch bestuur der radicaal socialis tische partij. Zij wijzen een regeermgswisse- ling als niet van pas af en keeren zich boven dien tegen de invoering van den stemdwang. Zij maken er opmerkzaam op, dat onder de tegenwoordige omstandigheden een regee- ringswisselimg geen definitieve verandering van. de politiek, maar slechts een toenemen der moeilijkheden met zich zal brengen, waar tegen het land juist strijdt. Voorts herin neren zij er aan. dat het dagelijksch bestuur der radicaal socialistisch partij Zondag on der onaanvaardbare omstandigheden een zit ting gehouden heeft, waarbij het •onmogelijk was een werkelijke contröle uit te oefenen over de wel en niet aanwezigen. Uit deze verklaring van den rechtervleugel der radicaal-socialistische fractie blijkt dus wel, dat er inderdaad oneenigheid in deze fractie heerscht. Fransch vliegtuig met zes inzittenden verongelukt? Nasporingen tot nog toe vergeefsch. Een Fransch verkeers-watervliegtuig, dat op de lijn MarseilleTunis dienst deed en gistermorgen met een bemanning van drie koppen en drie passagiers aan boord in Mar seille gestart was, heeft zich gedwongen ge zien tengevolge van een motorstoring ten Zuiden van Ajaccio (Corsica) op zee een noodlanding te doen. Ofschoon onmiddellijk uit Ajaccio twee stoomschepen naar de plaats des onheils te hulp schoten en in Mar seille een toestel in gereedheid, was gebracht om zoo noodig deel te nemen aan het opspo ringswerk. zijn alle pogingen het toestel te vinden vergeefsch gebleken. Ook een vlieg tuig, dat later langs dezelfde route vloog heeft het toestel niet gezien. In luchtvaart kringen maakt men zich dan ook ernstig be zorgd omtrent toestel en inzittenden. (A.N.P.) De tocht naar Dessie begint. Het nieuwe jaar zette niet vroolijk in voor 1 de leden der Ambulance. Op den morgen van oudejaarsdag hoorden wij op het Zweedsche hospitaal van Dr. Hanner, den Zweedschen consul, de eerste berichten over de ramp wel ke de Zweedsche ambulance had getroffen. Reeds geruimen tijd verkeerde men in onge rustheid, daar sinds eenige weken geen be richt binnengekomen was. Toen kwam het be richt dat er dooden en gewonden waren. Maar wat er gebeurd was wist niemand. Men sprak over een bombardement door de Italianen, maar de mogelijkheid dat er een andere oor zaak voor deze ramp was, werd door verschil lende personen onder de oogen gezien. De ver binding met de plaats waar de ambulance zich bevindt, meer dan 150 K.M. ten Zuiden van Harrar, is uiterst slecht. Ook de verbinding met Harrar zelve is verre van ideaal. Er is geen directe telefoonverbinding. Alles gaat over tusschenstations, wat de oorzaak is dat de meeste berichten verminkt over komen. Het volgende bericht dat binnen kwam op het bureau van het Internationale Roode Kruis behelsde de mededeeling dat er van de ge heele ambulance niemand meer in leven was. Begrijpelijkerwijze was een ieder in gedrukte stemming, en gaven verschillende leden der ambulance er de voorkeur aan, aan den oude jaarsavond geen bijzonder karakter te geven, gelijk eerst het plan was geweest. Gelukkig bleek in den loop der volgende dagen dat de ramp, hoewel ernstig, toch niet zoo verplette rend is, als aanvankelijk aangenomen moest worden. Helaas was de Zweed, Graf von Rosen, die hier met zijn vliegtuig in dienst van het Internationale Roode Kruis is, juist vertrokken naar Dessie, zoodat eerst op 2 Januari Dr. Junod, een der vertegenwoordi gers van het Roode Kruis uit Genève en Dr. Hannar, de leider van het door den Negus persoonlijk bekostigde hospitaal en tevens Zweedsch consul, per vliegtuig naar het ter rein van de ramp konden vertrekken om een officieel onderzoek in te stellen. De grootste ramp zou zijn ontstaan, toen brandbommen op de verpleegtenten zijn geworpen, terwijl ook het gerucht dat met mitrailleurs is gescho ten, hier groote verontwaardiging heeft ge wekt. Gelukkig dat tegen het vallen van den avond de aankomst onzer uitrusting aan het voor malige Italiaansche hospitaal, waar wij thans zijn ingekwartierd, afleiding kwam brengen. Vrachtauto na vrachtauto kwam voor rijden, en onder ons toezicht werden door de koe- rachi's de kisten afgeladen. Gelukkig bleek dat er niets was zoek geraakt en geen der kisten ernstig beschadigd was. Thans kon een begin gemaakt worden met het uitzoeken der kisten, welke voorloopig in voorraad zullen blijven in Addis-Abeba en er werd een schei ding gemaakt in kisten met huishoudelijke artikelen en met medische. Thans staan de bijna 600 kisten, welke aanvankelijk in chao tische wanorde op het achterplëin stonden keurig gerangschikt en kan men, aan de hand der gemaakte staten, precies nagaan, waar een bepaald artikel te vinden zal zijn. Alvorens wij evenwel uit Addis-Abeba kun nen vertrekken zullen nog wel verscheidene dagen voorbijgaan. Zeer binnenkort zullen Dr. Winckel en Ing. de Vries vooruit gaan naar Dessie, teneinde onze standplaats nader te regelen. Ook de Engelsche ambulance werkt in deze streek en persoonlijk overleg met den Negus is noodzakelijk opdat het terrein zoo goed mogelijk van medische hulp wordt voor zien. De hiertoe benoodigde vrachtauto's en muildieren moeten evenwel eerst aanwezig zijn alvorens wij hier kunnen opbreken. Tot Dessie is de weg, hoewel slecht, met vracht auto's berijdbaar en met koortsachtigen ijver wordt door duizenden arbeiders gewerkt aan het aanleggen van een weg van Dessie ver der naar het front. Momenteel is deze berijd baar tot de plaats waar men een brug aan het bouwen is. Het verdere transport zal per muilezel moeten geschieden. Gelijk in ieder oorlogvoerend land ziet men dus ook hier dat met grooten ijver aan de verbetering der ver- keersmogelijkheden wordt gewerkt en zoo doende kan men thans hier plaatsen met vrachtauto's bereiken, bijv. Dessié, waarvan een jaar geleden nog geen sprake kon zijn. Maar tevens doet zich een ander, verschijn sel voor, n.l. een groot gebrek aan transport middelen. Slechts met de grootste moeite kan men hier aan lastdieren komen en ook uit breiding van ons vrachtwagen-materiaal, genoeg om ambulanceleden, personeel, inland- 1 sche verplegers, tolken en bagage in één ruk over te brengen, voorloopig naar Dessié, blijft een uiterst moeilijk vraagstuk. Voorloopig zul len wij beginnen met gebruik te maken van de door ons medegebrachte vrachtwagens en hiermede, zooveel mogelijk reeds met zich voerende, zullen Dr. Winckel en Ing. de Vries dezer dagen reeds vertrekken, waarna wij de hoop koesteren om met behulp van vracht auto's der Ethiopische regeering en een wa gen van het Internationale Roode Kruis in een tweeden tocht de rest der dadelijk nood zakelijke dingen te kunnen overbrengen en met het eigenlijke werk te kunnen beginnen. Hiertoe zal noodzakelijk zijn dat een deel der door de Ethiopische regeering en van de door den Negus persoonlijk beschikbaar gestelde muildieren aan ons worden toegewezen. In- tusschen houden wij ons hier bezig met het opnieuw schiften der bagage naar aanleiding der laatste plannen en ook alles in gereed heid te brengen voor het geval het gewenscht mocht blijken onze ambulance te splitsen, na aankomst te Dessié. Het doet ons goed van alle zijden hier te hooren dat men het er over eens is dat de Nederlandsche Roode Kruis ambulance een der beste en tevens een der meest practisch uitgeruste is, welke tot nu toe aangekomen zijn. Speciaal het feit dat wij zoo wel op vervoer per vrachtwagen als op het vervoer per muildier gerekend hebben en te vens een mogelijkheid van een splitsing in on- derdeelen overwogen hebben, heeft hier een voortreffelijken indruk gemaakt, daar som mige der aangekomen ambulances minder volledig of op een zeer eenzijdig vervoer wa ren ingericht. De eerste dagen van het jaar werden dus allerminst in ledigheid doorgebracht. Tus schen het werk van regeling van het verdere vervoer en de ordening van den inventaris werd nog verschillend ander nuttig werk verricht. De twee chirurgen namen de zorg voor het hospitaal van Dr. Hannar op zich, welke naar de Zweedsche ambulance is ver trokken. Op Nieuwjaarsdag begaf de volledige ambulance zich naar de receptie op de Fran- sche legatie, onder welker bescherming wij werken, en die wij leerden waardeeren als een gastvrij en gezellig oord, waar een ieder spoe dig zich thuis voelde en vanwaar wij scheid den met het gevoel dat er in dit verre land een klein stukje was, dat wij als ons tijde lijk tweede vaderland mochten beschouwen. Wij leerden daar ook den heer Boddaert, oud consul-generaal te Batavia, en mevrouw Bod daert kennen. Thuis gekomen bleek ons, tot onze groote verrassing dat ons eigenlijk vaderland ons ook geenszins vergeet en zeer vereerd gevoel den wij ons een telegram te mogen vinden van de Koningin en Prinses Juliana, inhou dende de beste wenschen voor het nieuwe jaar. J. N. VAN DER DOES ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs wordt van dat hollen erg moe en krijgt veel zin om er even zijn gemak van te nemen. Maar dat doet hij niet zoolang Klabbas hem op de hielen zit. Die booswicht is er echter nog een beetje erger aan toe. Hij is het harde loopen niet gewend, zijn tong hangt hem uit den mondKlabbas kan tenslotte werkelijk geen stap verder doen en ineens staakt hij de achtervolging, zonder dat Thijs het merkt! Thijs draaft zonder om te kijken verder, totdat hij tot zijn groote vreugde in de verte een bekend huisje ziet staan. Wie daar woont zul je de volgende maal vernemen. Het is een oude bekende! Nu Thijs.merkt, dat.zijn vervolger niet zoo vlak achter hem meer zit, doet hij het wat kalmer aan. ZAL ZWITSERLAND DE SOVJET-UNIE ERKENNEN? BERN, 21 Jan. (A.N.P.) Bij den Zwit- serschen bondsraad is een voorstel ingediend, gesteund door de socialisten en den linker vleugel der liberale partijen om de Sovjet- Unie te erkennen. Zwitserland en Nederland zijn de eenige landen in Europa, die de Sovjet-Unie nog niet erkenden. DONDERDAG 23 JAN. 1936 HILVERSUM 1875 M. AVRO-uitzending. 5.306.VPRO. 8.Gram. platen, 9.Kookpraatje. 9.05 Ensemble Lismonde. 10.— Morgenwijding. Gram. platen. 10.30 Ensemble Lismonde. 11, Knipcursus. 11,30 Lyra-Trio. 12,15 Omroepor kest. 2,15 Voor de Vrouw. 2.45 Grarn. platen. 3.Knipcursus. 3.45 Gram. platen. 4.Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. pl. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Causerie. 6.Ko- vacs Lajos' orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.Voor de kinderen. 7.05 Viool-recital. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten. Gram. pl., 8.15 Concert- gebouw-orkest en solist. 9,15 Gram. pl. 9.50 Omroeporkest, Kovacs Lajos' orkest. AVRO- Decibels en het Renova-kinwtet. 11.Be richten. 11,2012.— de AVRO-Decibels. HILVERSUM II. 301 M. 8—9.15 KRO., 10.— NCRV. 11.— KRO., 2.— NCRV. 8.009.15 en 10.Gram. platen, 10.15 Morgendienst .10.45 Gram. platen, 11.3012.- Godsd. half uur. 12.15 Gram. pl. en orkest concert. 2.Handwerkcursus. 3,15 Orgel spel. 4.— Bijbellezing. 4.45 Jeugdcursus. 5.15 Gram. platen. 5.30 Trioconcert en Gram. platen. 7.Berichten. 7.15 Reportage. 7.30 Journ. weekoverzicht. 8.Berichten. 8.05 Mannen koorconcert. 9.Lezing. 9.30 Chr. Muziekvereeniging „Oranje-Harmonie" lOm 10.— Berichten). 10.30—12.— Gram. pla ten DROITWICH 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11,2511,50 Orgelspel. 12.10 Trocadero-Cinema-orkest. 1.20—2.20 Gram. platen. 3.20 Vesper. 4.10 Causerie. 4.30 Het BBC-Schotsche orkest. 5.35 Dansmuziek. 6,20 Berichten. 6,50 Zang voordracht. 7.15 Spaansche les. 7,50 Lezing. 8.20 Radio-tooneel. 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst, 10.40 Revue-programma. 11,35- 12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS 1648 M. 7,20 en 8.40 Gram. platen. 11.20 Omroep orkest. 12.35 dito. 3.20 Gram. pl.. 4.20 Concert. 7.20 Gram. platen. 9,05 Hoorspel, 10.05 Natio naal orkest. KEULEN, 456 M. 5.50—7.20 Blaasconcert. 11,20 Orkestcon cert. 12.35 Concert m.m.v. Solisten en or kest. 1,35—2,20 Gram. platen. 3.20 Populair concert. 5.20 Solistenconcert. 7.30 Mozart- programma. 8.20 Hoorspel. 9.5011,20. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Salon-orkest en Gram. platen. 1,30- 2.20 Gram. platen, 5.20 Haydnconcert. 6.50 en 7.20 Salon-orkest. 7,35 Gram. platen. 8.20 Revue. 10.30—11,20 Gram. platen. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Gram. platen. 1.30—2,20 Salon orkest, 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7,35 Gram. platen. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011,10 Gram. platen DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Populair concert. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.50 Piano-recital. 10.05 Weer bericht. 10.20—11,20 Zigeunermuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3