Vos doorstaat feilen aanval. mMm BEVERWIJK Het overzicht van de groentenveiling. De aanvoeren verminderen. Behoudens enkele uitzonderingen was het verloop van den handel de afgeloopen week voor de meeste groentensoorten niet ongunstig. De aanvoeren beginnen echter langzamer hand te verminderen, daar het winterseizoen al weer aardig vordert en de voorraden der verschillende koolsoorten niet zoo vee" te be- teekenen hebben. In den aanvoer van Andijvie was deze week ook een belangrijke verminde ring te constateeren hetgeen echter de prijzen zeer ten goede kwam. Voor dit product was geregeld veel belangstelling en een willige handel, zoodat de noteeringen flink naar bo ven gingen en naar kwaliteit uiteen liepen van 501.10 per kist. Boerekool was eveneens voor behoorlijke prijzen te plaatsen. De gangbai-e prijzen van- de vorige week bleven niet alleen gehand haafd, maar werden vooral voor mooie par tijen nog overtroffen. De prijzen wisselden naar soort van 6090 ct. per kist. De Spruitenhandel was iets levendiger, doch de prijzen ondergingen geen belangrijke ver beteringen. Wel kwam zoo nu en dan een betere noteering naar voren, doch van eenige beteekenis was dit toch niet. De prijzen schommelen naar soort van 816 ct. p. K.G. De hoogste prijs was echter een uitzondering. Daar bospeen thans zoo goed als geheel ge ruimd is, gaat de belangstelling van zelf meer uit naar waschpeen. Voor dit product bewo gen zich de noteeringen naar kwaliteit van 60—1,35 per kist. Niettegenstaande de aanvoeren van Prei nog van beduidender omvang waren, werden hier voor behoorlijke prijzen besteed en haalde dit product de laatste dagen de noteeringen weer omhoog. De prijzen wisselden de afge loopen week steeds naar soort van 312 ct. p. bos. De aanvoer van knollen wordt minder en ook de kwaliteit wordt er niet beter op. De afwijkende en mindere soorten maken thans wel het grootste gedeelte van het aanbod uit. De noteeringen liepen uiteen naar kwaliteit van 27 ct. per stuk. Voor soepgroenten, als peterselie en selderie bleven de prijzen vrijwel ongewijzigd van 3—4 ct. per bos. Bloemkool, welke nog in kleine hoeveelhe den wordt aangeboden, noteerde van 10—12 ct. per stuk. Groene kool maakt wegens afwij kende kwaliteit, geen hooge prijzen meer en varieert ongeveer van 24 ct. per stuk. Roode en gele kool wisselen naar soort van 3—12 ct. per stuk. Witlof ondervond nog weinig belangstelling en kan ook deze week aan geen prijsverbete ring toekomen. De noteeringen bewogen zich van 812 ct. per K.G. Nog altijd bleven tot heden tomaten van de partij, al is het aanbod dan van geen groote beteekenis. De prijzen welke besteed werden, verschilden naar soort van 8—20 ct. per K.G. Schorseneeren, eveneens in beperkt aanbod, werden verhandeld van 3—15 ct. per K.G. In de Aardappelenhandel zijn het in hoofd zaak van de soort Bevelanders welke worden aangeboden. Hiervoor staan de noteeringen meestal ongeveer van 2,602,80 per 70 K.G. Ook voor andere soorten die nog' worden aan gevoerd, worden geen hoftge prijzen besteed. PSYCHOMETRISCHE AVOND. De Nederlandsche vereeniging van spiritis ten „Harmonia" hield Woensdagavond in de bovenzaal van Hotel ter Burg een openbaren psychometrischen avond, waarin mevrouw A. van der Ster—Verduyn uit Den Haag het woord voerde. De heer Borman heette namens de propa ganda commissie den talrijken aanwezigen wel kom en deelde mede, dat deze avond belegd was om de verkeerde denkbeelden, die over het spiritisme heerschen, zooveel mogelijk te verdrijven. Het spiritisme, aldus spreker is geen zenuwsloopende hallucinatie of een sport voor zwakzinnige menshchen, het voert inte gendeel tot een religieuze overtuiging. Bij een korte behandeling over enkele ver schijnselen en vormen van het spiritisme noemt spreker in het bijzonder het magne tisme, dat in vele, zelfs hopelooze ziektegeval len genezing en redding heeft gebracht. Vervolgens besprak de heer Borman de psy chometrie, die aldus spreker een uiting is, die het meest tot leeken spreekt. Mevrouw van der SterVerdyun is een medium d.w.z. een middelaar. Zij heeft de gave door de beschouwing van een voorwerp in contact te kunnen komen met de geesten van de bezitters. Zij kan, zich verbinden met de wereld, waar de afgestorvenen, hun geestelijk leven verder voeren. Het spiritisme leert, dat de geest on verslijtbaar is en zich, na het afsterven van het stoffelijk omhulsel, van dit lichaam scheidt, om na den overgang verder te leven. Deze geesten kunnen zich met de menschen op aarde verbinden. Zij leven met den mensch mee en geven raad in vele moeilijke gevallen. Spreker wekte tenslotte de aanwe zigen op om deze bijeenkomst niet als een aardigheid, maar serieus op te vatten. Mevr, v. d. Ster verhaalde over haar bevindingen in verschillende plaatsen, waarbij zich werkelijk vreemde voorvallen voordeden. Ook zij legde den nadruk op de serieuse bedoelingen van het spiritisme, dat aldus spreekster niet een sensaite inhoudt, doch het doel heeft de men schen te brengen tot een hoogere levensopvat ting en hen de overtuiging te geven van het1 leven hiernamaals. Hierna beschreef zij de intelligenties die zij zag bij enkele personen in de zaal. .Blijkens de aanmerkingen waren de be schrijvingen niet altijd juist. Tenslotte sprak de heer Borman nog een kort propaganda woord. Spreker hoopte dat deze avond meerdere interesse voor de spiri tistische vereeniging opgewekt zou hebben en dat ook hier ter plaatse tot de oprichting van een kerngroep overgegaan zal kunnen wor den. De heer Borman gaf belangstellenden in overweging zich schriftelijk op te willen ge ven, zoodat bij voldoende deelneming enkele lezingen en een cursus gehouden kunnen wor den. FEESTAVOND KORFBALCLUB „WATERVLIET". De korfbalclub ..Watervliet", onderafdee- ling van Hoogovenstaten zal op Zaterdag 29 Februari in de bovenzaal van hotel ,,Oud Meerenstein" .een feestavond houden. De nieuwe bioscoop- programma's. „De Gebochelde" in het Kennemer Theater. In het Kennemer Theater viert in het nieuwe bioscooptheater de oude romantiek hoogtij. De middeleeuwen, die zich kenmerk ten door vele historische, romantische ge beurtenissen leverden stof voor het bekende verhaal „De Gebochelde" dat een dankbaar object vormde voor een film. Ter opfrissching van het geheugen laten wij hier het be knopte filmverhaal volgen. Lodewijk XIV had duelleeren ten strengste vex-boden, zeer tot ongenoegen van Ridder Henri de Lagadère. Diens woede werd steeds opgewekt door de spotternij van zijn vrien den, vooral plaagden zij hem met Philip de Nevers, die een bijzondere reputatie genoot als schermer. Tegen deze Philip, die in het geheim ge trouwd was met Ines, dochter van markies de Caylus, uit welk huwelijk een. dochtertje geboren is, wordt 'n complot gesmeed. Prins de Conzague, die van alles op de hoogte was, laat De Nevers uit den weg ruimen en als Henri de Lagadèi*e van het complot hoort, besluit hij in plaats van tegen De Nevers te strijden met hem zijn tegenstanders het. hoofd te bieden. Bij een verraderlijke overval wordt Philip de Nevers gedood. Hij smeekt De Lagadère de zorg voor zijn kind op zich te nemen. Lagadère belooft dit en legt bovendien een eed af, dat allen, diebe trokken waren bij den overval door zijn hand zouden sterven. Zeventien jaar later verschijnt De Laga dère weder ten tooneele. Ines is opgegroeid tot een lieftallig meisje en thans acht hij het oogenblik gekomen om ook de laatste medeplichtige prins de Conzague en diens adjudant de Peyrolles te straffen en tevens de dochter van De Nevers in haar rechten te herstellen. Na vele avonturen gelukt het Lagadère vermomd als gebochelde de hoofddaders te ontmaskeren. Zij krijgen hun gerechte straf Ridder de Lagadère krijgt de belooning, die hem het liefste is. namelijk de dochter van Philip de Nevers tot echtgenoote. In het bijprogramma loopt de spannende film „Het geheim van den Indischen Oli fant" Grace Moore in Luxor. Het Luxor Theater vertoont als hoofd nummer de brillante film „Love me for ever" met de sopraan Grace Moore in de hoofd rol. Deze film is gebouwd op een scenario, dat de mooiste fragmenten uit beroemde opera's weer geeft en bovendien plaats biedt aan een gegeven, waarin tragiek en humor om den voorrang strijden. De story „Love me for ever" is een lust voor oog en oor. Fragmen ten uit „La Bohème" en „Rigoletto" dwingen wel de meeste bewondering af. Een buitengewoon harmonisch geheel vor men de stemmen van Grace Moore en Michael Barlett, de jeune premier van de Metropolitan. De geperfectioneerde geluids techniek van deze film maakt, dat men volop van den prachtigen zang zal kunnen ge nieten. Grace Moore oogst ook in deze film weer een buitengewoon succes. Vervolgens wordt nog vertoond „Schim men uit het vei'leden", een dramatische film van gi-oote spanning met Elissa Landi, Paul Cavanagh, Kent Taylor en Frances Drake in de hoofdrollen. HEEMSKERK. RAADSVERGADERING. Gistermiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester W. Vreugde. De raad was voltallig. Voor de afhandeling der agenda hield de burgemeester een Nieuwjaarsrede. waarin hij in de eerste plaats goede wenschen uitte voor het welzijn van de leden van den raad en hun gezinnen. In toenemende mate druk ken de crisis-lasten op de gemeente, de toe stand in den land- en tuinbouw is nog altijd zeer ongunstig en het werkloozencijfer is voor deze gemeente ongekend hoog, waardoor ook de middenstand een kwijnend bestaan lijdt. Dit was het weinig opwekkende beeld, dat de burgemeester de raadsleden voor oogen stelde. Met medewerking vair het Werkfonds zullen mogelijk plannen voor be langrijke werken tot uitvoering kunnen ko men, waardoor werkverruiimng kan worden verkregen. Hoewel het uitbreidingsplan voor de gemeente nog niet gereed is. zal den raad spoedig een partieel plan van uitbreiding be reiken. Ten aanzien van de bedrijven merkte de burgemeester op, dat het woningbediijf een- negatief en het electx-iciteitsbedrijf in 1935 tot een positief resultaat leidde. Met de bede, dat allen onder Gods zegen hun taak in 1936 weer zouden mogen aan vangen eindigde spr. zijn nieuwjaarsrede. Na vaststelling der notulen werden aan genomen de voorstellen van B. en W. tot wij ziging der begx-ooting 1935 en van de ge meenterekening 1934. Op de begx-ooting van 1935 was een bedrag van f 13COO geplaatst aan subsidie voor het Burgerlijk Armbestuur waarvan f 6300 nog ongedekt was. B. en W. zullen trachten tot dit bedrag een bijdrage van het Rijk te krijgen. Van Ged. Staten was ingekomen een be- x*icht. dat dit college met het oog op derx ongunstigen toestand der gemeentefinanciën geen medewerking kon verleenen aan een verhooging van de jaarwedden van de wet houders, waartoe de raad destijds heeft be sloten. B. en W, werden vervolgens gemachtigd in bijzondere gevallen gewijzigde vastrechtbe palingen toe te passen ten aanzien van het gebruik van electxisehen stroom. Ingevolge de bepalingen van de financieele verhoudingswet tusschen Rijk en gemeente bleek de uitkeering aan Heemskerk te zijn vastgesteld op f 51.152.47. Op voorstel van B. exx W. werd besloten van het Rijk 1000 M. Noordzeestrand bij te pachten ten Noorden van het Noorderbad voor den tijd van 4 jaar tegen een jaax-lijk- sche vergoeding van f 250. B. en W. vroegen tevens machtiging dit strandgedeelte te ver pachten. De raad wenschte dit 'echter aan zich te houden. In de volgende vergadering zal de wijze van verpachting, alsmede de voorwaaxden waaronder deze zal geschieden, aan de oxde komen. Daarna deed de voorzitter mededeeling van het bekende besluit vaxx Ged. Staten, waax-bij goedkeuring werd onthouden aan de raadsbesluiten van Heemskerk en Beverwijk inzake wijziging van de overeenkomst strek kende tot de levering van gas door Bever wijk aan Heemskerk. Wethouder Henneman verklaarde bij de openbare behandel'-"1: dezer zaak door De Italianen hebben het eiland Rhodos aanzienlijk versterkt. Voor het militaire hoofdkwartier staan pantserauto's. Ged. Staten aan het gezicht van den voor- zitter van dit college reeds te hebben ge zien. dat het „een verloren spelletje"' was. Spr. zag voor Heemskerk nog 'ang geen winst. Bevex-wxjk is nu in begx-oep gegaan bij de Kroon - wil de raad van Heemskerk den ingeslagen weg blijven volgen, dan zal hij het Beverwijksche voorbeeld moeten volgen De wethouder stelde den raad voor B. en W. opdracht te geven eveneexis bij de Kroon te gen de beslissing van Ged. Staten in beroep te gaan. De heer Muyen herinnex-de er aan. dat de overeenkomst werd gemaakt onder bur gemeester Wiegman, van wien toch zeker getuigd kan worden, dat hij vocht voor de belangen van Heemskerk. Nu wil men dit verdienstelijke werk teniet doen. Spr. wilde geen moeite meer doen, dat is het belang van de gemeentenaren. Wethouder van Duivenvoorde zette nog eens uiteen hoe de wethouders tot hun standpxxnt kwamen, geen geld meer aan ar- bitx-age te vermorsen, maar te streven naar goedkoop gas voor de inwoners. De voorzitter vestigde er aan de hand van de uitspraken van arbiters en van Ged. Staten de aandacht op, dat verhooging van den gasprijs in Heemskerk, zonder dat dit in Beverwijk gebeurt, absoluut uitgesloten is te achten. Wethouder Henneman vond, dat men ..hand in hand" moest gaan met Beverwijk. De vroegere burgemeester Wiegman is het eens met de door Heemskerk gevolgde ge dragslijn. Ook bij hem heeft destijds de be doeling niet voox-gezeten. dat Heemskerk winst zou putten uit de levering van gas door Beverwijk aan Limmen, Uitgeest en Wijk aan Zee en Duin. We moeten, aldus besloot de wethouder, als groote menschen handelen en een vroeger genomen besluit uitvoeren. De heer Muyen vroeg nogmaals inlich tingen over het befaamde artikel 4 van de overeenkomst. De voorzitter was er van overtuigd, dat alle leden het als spr. zouden zien, wan neer zij zich maar eens goed lieten inlich ten. Men beweert namelijk ten onrechte, dat Heemskerk met winst gaat strijken, waarop het geen recht zou hebben. Men verliest uit het oog, dat dit aandeel slechts een percen tage is naar verhouding van het aantal in Heemskerk gebxnxikte kubieke meters gas ten opzichte van het aantal meters in het geheele ieveringsgebied. De heeren Muyen en van Duiven- voorde waren tenslotte van oordeel, dat de beslissing van de Kroon diende te worden afgewacht. Het voorstel van wethouder Henneman om in beroep te gaan bij de Kx-oon werd met DONDERDAG 23 JAN. 1936 5 tegexi 6 stemmen verwoxrpen. (Voor de heeren Kune, De Wit, Zuurbier en de beide wethouders). Bij de rondvx-aag jnforipeerde de heer Muyen naar ae schoolvoeding en naar de vex-betering van de wateriöpzixxg. De voorzitter antwoordde, dat daar voor het Rijk de noodzakelijke bijdragen moet verleenen De heer Klaasse wa.s piet te spreken over de manier, waarpp „Vadertje Staat zijn achterlijke kinderen" behandelt. Deze moe ten juist in de eerste plaat-s worden gehol pen. „Wanneer", zei spr.. in de burgemees terskamer de ruiten er uitvallen, worden ze ook direct gemaakt. En zoo mogen ze ook de tuinders niet laten verz Tenslotte bleek nog een schrijven te zijn ingekomen van zeven x-aadsleden. gericht aan den voorzitter, waarin zij gelet op den erbarmelijken toestand van de wegen, ver zoeken een der wethouders te willen belas ten met het toezicht op het werk der ge meen tewerklieden enz. De voorzitter antwoordde, dat kx-aoh- tens de bepalingen der gemeentewet het col lege van B. en W. de werkzaamheden onder ling verdeelt en sloot vervolgens de verga dering. R.K. VOLKSBOND. Op Dinsdagavond 28 Januari houdt de R.K, Volksbond een ledenvergadering in 't Vereeni- gixxgsgebouw. BOUWVERGUNNINGEN. Door B. en W. zijn de navolgende bouw vergunningen verleend: F. Huneker. te Haar lem. tot het bouwen van 2 blokken van twee woningen aan den Rijksstraatweg en aan de N.V. Bataafsche Import Maatschappij, te 's-Gravenhage, tot het bouwen van een ben- zine-laadstation aan den Rijksstraatweg. HINDERWET. Ingevolge de Hinderwet is aan P. Schipper Az.. alhier vergunning vex-leend tot het op lichten van 2 electro-motox-en in de timmer- manswerkplaats aan de G. van Assendelft- straat, tex-wijl aan Gebr. Eeltink vergunning is verleend tot het plaatsen van een electrisch gedreven benzinepomp ter vervanging van de handpomp. „IIETTY JOKT NOOIT". De tooneelvereeniging T.A.VE.N.U. zal Zon dag 23 Februari voor het voetlicht brengen: Hetty jokt nooit", een kluchtspel. Om den wereld-damtitel. Zeventiende partij ook remise geworden. In het Victoria Hotel te Amsterdam (Gro ningen heeft den Nederlandschen Dambond op het laatste moment afgezegd) werd Woens dag de 17de partij VosRaichenbach om het wereldkampioenschap dammen' gespeeld. De belangstelling was niet bijster groot toen om zeven uur Raichenbach den eersten zet deed. Wit: M. Raichenbach. Zwart: J. H. Vos. 1. 34—29 20—25, 2. 40—34 14—20, 3. 45—40 10—14, 4. 32—28 17—22, 5. 28x17 11x22. 6. 37—32 5—10, 7. 41—37 7—11, 8. 46—41 1—7. 9. 50—45 19—23, 10. 32—28 23x32, 11. 37x17 11x22, 12. 41—37 14—19. 13. 37—32 20—24 14. 29x20 25x14, 15. 35—30 19—23, 16. 32—28 Een nieuw stadium xn deze partijWit neemt hier een z.g. halve hekstelling, die in de prac- tijk bewezen heeft ongevaarlijk te zijn. Deze variant is tot nu toe in deze match niet ge speeld; wit behoudt door achterwaartsch ruilen altijd gelegenheid tot retireer en. 16. 23x32, 17. 38x27 14—19, 18. 30—25 10—14. 19. 34—29 19—23, 20. 42—38 23x34, 21. 40x29 12—17, 22. 44—40 7—11, 23. 40—35 17—21, 24. 48—42 21x32, 25. 38x27 13—19, 26. 29—24 19x30 27. 25x34 8—13. 28. 35—30 14—19. 29. 30—24 19x30, 30. 34x25 9—14, 31. 45—40 2—8, 32. 40—34 11—17. 33. 42—37 Precies in de lijn van. den opbouw Wit heeft zwax-t net zoo lang achter schijf 27 laten loo- pen, tot dit niet meer mogelijk is, door het ontbreken van reserve-stukken. Op 1721 zou nu n.l. 4741 volgen. Zwart zou 1721 alleen dan kunnen spelen, indien nu de ruiten 12 en 8 zijxx bezet, doch een inleiding daartoe komt niet erg gelegen. Zwart zal het nu ongetwij feld zoeken in de verstex-kixxg vaxx zijix cen trum om daarvan wit het xxadeel links te com- penseeren. Het komt geheel aan op de tempi, n.l. wie dit spel het langst zal volhoudexx. 33.13—19. 34. 34—30 19—23. 35. 39—34 8—13, 36. 34—29 23—34, 37. 30x39 4—9. Wit kx-ijgt nu gelegenheid tot het uitspelen van schijf 32 en het gevaar, dat wij reeds sig naleerden. n.l. het vormen der kettingstelling, gaat nu voor zwart dreigen. 38. 37—32 14—20, 39. 25x14 9x20. 40. 32—28 20—24. 41. 39—34 15—20. Het hangt er xxu van af, of wit deze dwang- stelling zal kunnexx houden. Is dit het geval, dan gaat het er voor zwart niet mooi uitzien. 42. 43—39 13—19, 43. 47—42 20—25 44. 42—37 24—30, 45. 37—32 30—35. 46. 49—44 19—24, 47. 44—40 35—44, 48. 39x50 24—30, 49. 34—29! 3—9. De stand na 49.3—9 was: Zwart 7 stukken op 9 11, 16. 17, 18, 25 en 30. Wit 7 stukken op: 26, 27, 28, 29. 32. 33 en 50. 50. 50—44 30—35. ZWART 9 B iÜI Hl ut nn t® m iü MÈ Hf 11 fü 9 mm m mm m B m Hf §g 9 m i§ iH ui 9 9 WIT Op wit 2823 volgt „plakken" met 3540, Vos heeft hier gedwongen zetten, doch ook Raichenbach kan xxu steeds zijn beste zetten niet uitspelen. En het is te betwijfelen, of de titelhouder de stelling kan volhouden, zonder niet zelf te groote offers van zijn stand te vergen. 51. 31—26 26x37, 52. 36x27 Wit houdt xxog vast aan zijn opbouw, maar of het nog zal baten? Vos heeft uitstekende ressources geschapen 52. 9—14. 53. 29—24 25—30, 54. 24—19 14x23, 55. 28x19 30—34, 56. 19—14 34—39, 57. 262i 39x37, 58. 26x28 remise. Nabeschouwing Een partij vol leven exx afwisseling-Het ope- ningsspel, dat theoretisch verliep, werd ixx het middenspel interessant door een halve hek stelling, welke de wereldkampioen tot het uitex'ste poogde in staxxd te houden Het leek er even voor Vos slecht uit te zien toen deze stelling later veranderde in een kettingstelling op het centrum, doch een juiste taxatie van Vos voorkwam erger en het eindx-esultaat werd een voor beiüexx verdiende puntenverdeeling, waardoor de stand nu wordt; gesp. gew. rem. verl. pnt. Raichenbach 17 5 12 0 22 Vos 17 0 12 5 12 De 18de partij wordt heden in Den Helder rPspoeId. /CHEEP/ fijiiNtas HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerk (uitr.) 22 van Newcastle N.Z.W. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Helder, Amsterdam n. Hamburg 22 (v.m.) v. IJmuiden. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk, 22 v. Antwerpen te Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisreis) 22 v. Dar-es-Sal. Amstelkerk 22 v. Amsterdam n. Hamburg. HOLLAND--AMERIKA LIJN. Burgerdijk, New-Orleans n. Rotterdam via Londen 21 (1.51 xx.m.) 250 mijl Z.W. van Land's Exxd. Nictheroy, Vancouver n. Rotterdam, 21 v. Glasgow naar Livex-pool. Binxiexidijk, Rotterdam n. N.-Orleans pass. 21 Dungexxess. Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver 20 v. Guayaquil. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 22 v. Rotterdam n. Kir- keness. Stad Zwolle, 21 van Vlaardingen te Bagnoli, naar Seriphos. Stad Zaltbonxmel, 20 vaxx Bagxxoli te Seri phos, naar Rotterdam-Vlaardingen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 21 van Alicaxxte n. Malaga. Bacchus, Valencia n. Rotterdam p. 21 Fixxi- sterre. Fauna, 21 van Triest naar Susak. Hebe, 21 van Belize naar Liverpool. Hermes, 22 van Bourgas te Amsterdam. Perseus, 21 vaxx Cadix naar Malaga. Van Rensselaer, 22 v .Paramaribo te Am sterdam. Venezuela, 21 van Barbados naar Amster dam. Alkmaar, 16 van Arica n. Mollendo. Costa Rica, 19 van Barbados te Cristobal. Baax-n 18 van Valparaiso n. Talcahuaxxo. Trajanus, Jaffa xx. Amsterdam 22 v. New castle. Ceres. 22 v. Piraeus xx. Salonika. Colombia, 22 v. Antwerpen n. Hamburg. Vulcanus, 22 v. Amsterdam xx. Hamburg. Ajax 22 v. Amsterdam n. Settin. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisreis) 21 van Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (uitr.) 22 van Suez. Buitenzorg thuisreis) 21 van Makalla. Garoet (thuisreis) 22 van Padang. Soekaboemi (thuisr.) p. 20 Pt. de Galle. Kertosono (thuisreis) p. 22 Kaap del Armi. Blitar (thuisreis) p. 22 Kaap Bon. Modjokerto, 22 van Rotterdam te Macassar. Djambi, 22 van Hamburg to Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johaxx van Oldenbarnevelt 22 v. Batavia n. Amsterdam. Marnix van St. Aldegonde 22 v. Amsterdam n. Batavia. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Polydorus, Batavia n. Amsterdam 22 te Suez. Bencleuch, Otaru n. Rotterdam 22 te Suez. Polyphemus, Batavia n. Londen 22 v. Am sterdam. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 21 te Duin kerken. Kabinga, Saigon n. Rotterdam 21 te Duin kerken. Dolius. Batavia n. Rotterdam 21 v. Colombo Dolius, Batavia xx. Hamburg 20 van Londen. City of Wellington, Dairen n. Rotterdam 21 te Londen. Lekgesprongen en gezonken. De Noox-sche motorkotter Suxxfjord is op de hoogte van Buholmen lekgesprongen en door de bemannixxg verlaten. Later is het vaartuig op strand gedreven doch door den storm uit elkander geslagen. Noorsche walvischvangst. Gedurexxde het vangseizoen 193435 is door de Noorsche walvischvloot voor 53 millioen Kronen aan traan geproduceerd tegen 41,9 millioen Kronen in het voorafgaande seizoen. Deze meerdere opbrengst wordt toegeschre ven aan de inmiddels ingetreden prijsverhoo- ging van het product. AANGEKOMEN. 21 Januari: Theseus s.s. Stettin Randfontein m.s. Hamburg 22 Januari: Hermes s.s. Zwarte Zee Nancy s.s. Vüpuri Vaxx Rensselaer s.s. West Indië VERTROKKEN. 21 Januari: Memphis s.s. Hamburg Warlaby s.s. Kaapstad Sigrid s.s. Droxxtheim Rijnstroom s.s. Leith Helder s.s. Hamburg Leeuwarden s.s. Londen 22 Januari: Ellen s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil Marta s.s. Brussel Acclivity m.s. Londen St. Philipsland s.s. Blyth Britannica s.s. Antwerpen Flandria s.s. Rotterdam Amsterdam s.s. Curagao Duitsche dividenden. De Emdener Heringsfischerei A. G. te Em- den had over het laatste boekjaar een saldo vain 44.832 (v. j. 31.191) Mark en keert vijf pro cent dividend uit. Een zelfde dividend geeft de Heringsi'xscherex Dollart, welke 26.796 (v. j. 20.637) Mark saldo had, De Groszer Kurfüst Heringsfischerei A. G. had een saldo van 44.634 Mark en geeft ook vijf procent. Mooi buitenkansje, De schippers van de in Harwich thuisbe- hoorexxde vischkottex-s Carmen en Authodafe hebben resp. 140 en 80 toegewezen ge kregen voor het bergen van het motorjacht Sylvia, dat zonder bemanning gevaarlijk bij de rotsen geankerd lag. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 22 Januari 1936. Ondertrouwd: 22 Januari: H. Hooglugt en J. M. van Marsbex-gen, P. L. Barnhorn en J. H. M. de Winter, A. N. A, van Geijlswijk exx A. Muller, H. G. Boedart en L. M. Greif. P. Vis been en G. J. Vermeren, S. J Einmahl en S. Willemsen, J. Blokker exx M. Krause, J. Maixri en F. Geerts. Bevallen: 19 Jan.: G. P. KopsKIoos, z., M. Nieuwenhuijsv. d. Burg, d., 20 Jan.: G. v. d. Tuijnv. Diemen, d„ M. J. ScheefhalsVester, z„ 21 Jan.: E. KloostermanVogelzang, z., C. Wullems—v. Kampen, z., H. D. Geukersy. Lieshout, d,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5