VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Italianen bezetten een strategisch punt rWiïllHIÏMT5 Schip verm. aankomst Laatste bericht Alkmaar Algenib Achilles (Ned.) Aurora Amor Aspasia Agnita Aura Ariadne (Ned.) Alf Barneveld Boskoop Boschfontein Breda Bacchus (Ned.) Baarn British Progress Bera Caribia Chr. Huygens Cycle Capt. Ie Diabat Calypso Cïrcé Shell Chili Santa Fé Alexandrië Barcelona West Indië Santa Fé Curacao Setubal Gothenburg Gdynia Chili Chili Beira Chili Midd. Zee Chili Abadan Drontheim Pto Barrios Ned. Indië Limhamn Casablanca Midd. Zee Curasao 6 Febr. 3 Febr. 25 Jan. Eurybates Ned. Indië Eemland Buenos Ayres Eurymedon Hamburg Feodosia Mexico Freiburg Ned. Indië Freden Ljusne Fowberry Tower Rosario Fauna (Ned.) Venetië Gaastorkerk Japan Grena Batoum Gustaf E. Reuter Curasao Godfr. Bueren Rosario Ganymedes Bourgas Zuid Afrika Hercules Bourgas Hilversum Santa Fé Hidlefjord Curasao Helder Hamburg Jagersfontein Zuid Afrika J. v. Oldenbarnevelt Batavia Kurmark Ned. Indië Laertes Batavia Luneburg Ned. Indië Mount Athos La Plata Meerkerk Japan Megara Baytown Mars (Ned.) Alexandrië Montferland Buenos Aires Marina Skutskar Oberon Midd. Zee Polydorus Ned. Indië Poel au Roebiah Ned. Indië Patricia Mexico Pluto (Ned.) Hamburg Pan Aruba Aruba Poelau Tello Hamburg P. L. M. 24 Rhea (Ned.) Gdynia Rotula Curasao Salabangka Tjilatjap Sembilan Ned. Indië Spar La Plata Salawati Ned. Indië Salland Buenos Aires Springfontein Zuid Afrika Sesostris Mexico Serooskerk Japan Schokland Newcastle Tabinta Ned. Indië Trajanus Alexandrië Theseus (Br.) Batavia Tiberius (Ned.) Alexandrië Tilemachos Bona Venezuela West Indië Wakama Hamburg XXVIII Ottobre Bona (v. IJm.) Zaanland Hamburg 26 Jan. 28 Jan. 23 Jan. 27 Febr. 27 Jan. 23 Jan. 20 Jan. 8 Febr. 21 Jan. 24 Jan. 27 Jan. 24 Jan. 8 Febr. 4 Febr. 5 Febr. 29 Jan. 18 Febr. 7 Mrt. 30 Jan. 25 Febr. 6 Febr. 23 Jan. 25 Jan. 5 Febr. 21 Febr. 23 Jan. 10 Febr. 5 Febr. 16 Jan 15 Febr. 23 Jan. 28 Jan. 27 Jan 26 Jan. 5 Febr. 25 Jan. 7 Febr. 22 Jan. 26 Jan. 16 Jan. van Arica. 3 Jan. van Diamante. 21 Jan. van Alicante. 19 Jan. van Gibraltar. 11 Jan. van Pto Barrios 16 Jan. te Diamante, in lading. in lading, in lading. 17 Jan. vertrokken. 17 Jan. te Hamburg. 13 Jan. van Curacao. 15 Jan. te Hamburg. 13 Jan. van Curasao. 22 Jan van Ouessant. 18 Jan. van Valparaiso. 16 Jan. vertrokken. 20 Jan. van Kopervik. 15 Jan. van Barbados. 21 Jan. van Genua. 19 Jan. van Skagen. 21 Jan. van Ouessant. 21 Jan. te Burriana. 12 Jan vertrokken. 16 Dec. te Batavia. 18 Jan. van Teneriffe. 22 Jan. van Bremen. 20 Jan. te Antwerpen. 20 Jan. van Port Said. 15 Jan. vertrokken. in lading. 22 Jan. te Susak. 21 Jan. te P otterdam. 18 Jan. van Gibraltar. 6 Jan. vertrokken IC Jan. van Rio Janeiro, in lading. 20 Jan. van Marseille. 22 Jan te Calyves. 4 Jan. vertrokken. 11 Jan. vertrokken, in lading. 18 Jan. van Kaapstad. 22 Jan. vertrokken. 7 Jan. te Soerabaja. 18 Jan. van Port Said. 18 Jan. van Padang. 4 Jan. van Buenos Ayres. 18 Jan. van Singapore. 5 Jan. vertrokken. 19 Jan. van Patras, vertrekt 24 Jan. 17 Jan. vertrokken. 20 Jan. van Catania. 18 Jan. van Perim. 20 Jan.- van Sabang. 18 Jan. van Pto Barrios. 22 Jan. vertrokken. 10 Jan. vertrokken. in lading. 20 Jan. vertrokken. 23 Jan. van Kopenhagen, in lading. 18 Jan. van Pt. Said. 14 Jan. van Dakar. 21 Jan. van Finisterre. 13 Dec. te Soerabaja. 18 Jan. van Rio Janeiro. 22 Jan. van Dar-es-Salaam. 18 Jan. van Tampico. 19 Jan. te Moji. 22 Jan. vertrokken. 13 Dec. te Batavia. 21 Jan. te Newcastle 18 Jan. van Sabang. in lading. 19 Jan. vertrokken. 21 Jan. van Barbados. 21 Jan. vertrokken. 16 Jan. vertrokken, vertrekt 25 Jan. IJMUIDEN ZEND IN GS ARBEID OP CELEBES. Lezing Kolonel Rawia. In het Herv. Vereenigingsgebouw Kalver- straat heeft op uitnoodiging van den Ned. Chr. Vrouwenbond, Kolonel J. P. Rawie van het Leger des Heils een lezing gehouden over den Leger des Heils-arbeid onder de To- radjo's op Celebes. Met verduidelijking van 'n groote serie lichtbeelden vertelde de Kolonel van het leven der inlanders en het werk der zendelingen. Mevrouw J. W. Swaan was ongetwijfeld de tolk der vele aanwezigen, toen zij aan het einde der vergadering den Kolonel dank zeide voor hetgeen hij door woord en beeld gebracht heeft. BESOMMINGEN. Trawlers manden Sumatra IJM 253 200 f 1850 Corry IJM 21 450 f 2820 Protinus IJM 85 85 f 990 Rijnstroom IJM 86 70 f 1060 Schoorl IJM 39 640 f 3480 Gezina IJM 140 600 f 1610 Condor IJM 72 35 f 1270 Loggers: KW 14 f740: KW 48 f810; KW 86 f 1020; KW 169 550: KW 105 f910: KW 74 f 1110; SCH 297 f 680; SCH69 f 1010; SCH 133 f710; SCH 4 f780; SCH 181 f690; SCH 341 f630. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.30—f 1,10 Tongen per K.G. f 0,95f 0,65 Groote schol per 50 K.G. f 12—f 10,50 Middelschol per 50 K.G. f 19,50f 13 Zetschol per 50 K.G. f 22,50f 18,50 Kleine schol per 50 K.G. f 21f 10 Bot per 50 K.G. f 16 Schar per 50 K.G. f 18—f 9,50 Tongschar per 50 K.G. f 33f 26 Rog per 20 stuks f 18f 13 Vleet per stuk f 1f 0,55 Kleine poon per 50 K.G. f 9f 5,70 Groote schelvisch per 50 K.G. f 35f 27 Middelschelvisch per 50 K.G. f 32f 30,50 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 29f 25 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 22f 7,50 Kabeljauw per 125 K.G. f52f25.50 Groote gullen per 50 K.G. f 16f 8.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 9,50—f 5,50 Wijting per 50 K.G. f 4,90—f 1,50 Heilbot per K.G. f0,75—f0,46 Leng per stuk f 2,16f 0,62 Koolvisch per stuk f 0,95f 0,15 Versche haring per kist f 3,15f 2,95 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f45 Kleine hake pex 50 K.G. f 26—f 27 VISSCHERSSCHEPEN TE VLISSINGEN IN BESLAG GENOMEN. Te Vlissingen zijn door de scheepvaart inspectie drie visschersschepen aan den ket ting gelegd, omdat zij niet voldoen aan de eischen, gesteld door de Schepenwet. Deze vaartuigen hebben n.l. in het geheel geen reddingsmaterieel aan boord. In visschers- kringen is men zeer ontevreden over dit op treden (ook aan boord van andere schepen ontbreekt nog wel een en ander) daar men zegt niet in staat te zijn aan de bepalingen van de Schepenwet te voldoen, daar zulks een te groote uitgave eischt. Belangstelling voor de schoolvoeding. Burgemeester en mevrouw Kwint brengen een bezoek aan de keuken. Burgemeester en mevrouw Kwint getuigden hedenmorgen van hun belangstelling voor de schoolvoeding door een bezoek te brengen aan de keuken in de Houtmanstraat. Het bestuur van het comité n.l. de heeren P. Bosman en J. Plu en later ook mej. Vijlbrief waren aan wezig om den heer en mevrouw Kwint het een en ander omtrent de schoolvoeding te ver tellen. Ijverige dames, die belangeloos het om vangrijke en vermoeiende werk van de berei ding van het voedsel op zich hebben genomen, waren tijdens het bezoek druk bezig bij heete vuren en dampende pannen. Met veel belang stelling sloegen burgemeester en mevrouw Kwint het werk gade. Na afloop van het bezoek aan de keuken, bezochten burgemeester en mevrouw de R.K. school aan den Zeeweg, waar zij tegenwoordig waren bij het nuttigen van het voedsel door de kinderen VERKEERSONGEVAL. Hedenmorgen heeft op het kruispunt van de v. d. PollstraatNeptunusstraat een botsing plaats gehad tusschen een taxi van den heer B. en eèn Katwijksche autobus. De taxi kwam uit dè v. d. Pollstraat en raakte de autobus in de flank, waardoor de deur van de bus be schadigd werd. Ook de taxi werd eenigszins beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GEBREK AAN SCHELVISCH. Het trekt de aandacht, dat er den laatsten tijd zoo weinig schelvisch wordt aangevoerd. De prijzen van deze vischsoort blijven zeer hoog. Kleinmiddel schelvisch is zelfs verkocht tegen f 30 per kist van 50 K.G.. Voor den handel is deze vischschaarschte na tuurlijk een groote handicap. EEN MEEVALLER VOOR DE VISSCHERS Nu de Noordbooten den laatsten tijd veel koolvisch vangen, hebben de opvarenden veel verval door het lever- en kuitgeld. Deze week waren het vooral de Petten en de Utrecht die groote hoeveelheden lever en kuit aanvoerden De opvarenden kwamen hierdoor aan een extratje van f 20 a f 25, VAN GELDER'S SPORTVEREENIGING NAAR KROMMENIE. Voor de Z. M. C. speelt Van Gilder's eerste elftal een uitwedstrijd tegen L. S. V. i (Lino- leumfabriek) Vertrek te half twee. K. LEIJEN f. Dinsdag j.l. is alhier in den ouderdom van ruim 70 jaar overleden de heer Klaas Leijen, in leven opzichter der speeltuinvereeniging „Kindervreugd". Na een ziekbed van een half jaar is hij heen gegaan, de man, wien het speeltuinwerk zoo na aan het hart lag. Van 1925 af was Leijen als opzichter verbonden aan Kindervreugd, steeds tot volle tevredenheid van het bestuur. Niets was hem te veel, het materiaal was al tijd keurig in orde, hetgeen ook blijkt uit het feit dat er in al deze jaren nooit een ongeluk heeft plaats gehad doordat het materiaal niet in orde was. Hij was de vraagbaak der kinderen en had altijd een goed woord voor de ouders. Door het zenden van bloemen tijdens zijn ziekte, heb ben de kinderen bewezen, dat zij Leijen niet hadden vergeten, al zagen ze hem niet meer dagelijksch in den tuin. Bestuur, leden en kinderen van Kinder vreugd zullen zijn nagedachtenis lang in eere houden. HEEMSKERK. ST. DEUS DEDIT. De Landarbeidersbond St. Deus Dedit houdt Zondagmiddag 4 uur een leden- tevens jaar vergadering. Het nieuwe vaandel zal op dien middag door kapelaan Perquin gewijd worden. VOETBALVEREENIGING A.D.O. Zooals reeds eerder gemeld, houdt A.D.O. Zondag haar jaarlijkschen feestavond in het K.S.A.-gebouw. Op dien avond zal een verloting worden ge houden van een groot aantal mooie prijzen die winkeliers en anderen voor dit doel heb ben afgestaan. DOODELIJK ONGELUK. De landbouwer W. Welboren zou Woensdag middag kolen van den zolder halen en had daarbij het ongeluk dat de ladder wegschoof waardoor W. Viel. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is hij des nachts overleden. Hij was Zondag j.l. juist 71 jaar geworden MARIA VEREENIGING. De opvoering door de Mariavereeniging van „Haar Offer", zal niet Dinsdag 28, doch Don derdag 30 Januari plaats hebben. BEVERWIJK. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 22 Jan. 1936. Andijvie per kist 4570 cent. Koolrapen per zak f 1.10f 1.40. Wortelen per K.G. 3'/2 cent. Bieten per K.G. 4—6 cent. Schorseneeren per K.G. 8—11 cent. Aardappelen, klei, per K.G. 3Vz4Vz cent. Id. zand, per K.G. öVfe cent. Spruitjes per K.G. 1219 cent. Boerenkool per bak 6086 cent. Roode kool per 100 f 6f 4. Savoije kool per 100 f 3f 9. Bloemkool per 100 f 10. Uien per kilo ZVz cent. Prei per bos 712 cent. Sla per kistje 45 cent. Pieterselie per bos 10 cent. Selderie per bos 6 cent. Appelen per kilo 10—30 cent. Peren per kilo 1832 cent. Brusselsch lof per K.G. 1316 cent. Voogdijkinderen mishandeld. In zijn zitting van Maandag a.s. zal de po litierechter te 's-Hertogenbosch een geval van kindermishandeling te Megen in behandeling nemen. Een onderwijzer te Megen heeft eenigen tijd geleden ontdekt, dat kinderen van zijn school, die in gezinsvoogdij bij mej. M. W. waren opgenomen door haar mishandeld wer den. Bij nader onderzoek kwam aan het licht dat de kinderen herhaaldelijk geslagen wer den, dat zij sporen van brandwonden hadden en in het algemeen verwaarloosd werden. Hun voedsel zou grootendeels uit afval bestaan en zij moesten in een schuur zonder dek op den grond slapen. Herhaaldelijk zouden zij met een gloeienden pook zijn geslagen. De 31-jarige mej. M. W., zonder beroep, te Megen is nu gedagvaard ter zake „dat zij in de eerste helft van December 1935 te Megen opzettelijk herhaaldelijk Anna Hollaar en Everdina F. Hollaar gewelddadig met een stok en een ander hard voorwerp en met de hand heeft geslagen en eenmaal Everdina Hollaar met haar handjes tegen een brandende kachel heeft aangedrukt, alle welke handelingen die kinderen veel pijn deden." Als getuigen zullen de beide meisjes en de rijksveldwachters te Megen worden gehoord. Ds. v. d. Heide, lid der Tweede Kamer, heeft vragen over deze kwestie aan den minister van Justitie gesteld. AGENDA AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 24 JANUARI Kennemer Theater, Zeestraat: „De Ge bochelde" en „Het geheim van den Indischen Olifant". 8 uur. Luxor Theater, Breestraat: „Love me for ever" en „Schimmen uit het Verleden". 8 u. ZATERDAG 25 JANUARI Kennemer Theater, Zeestraat: „De Ge bochelde" en „Het geheim van den Indischen Olifant". 8 uur. Luxor Theater, Breestraat: „Love me for ever" en „Schimmen uit het Verleden". 8 u. AGENDA TE HAARLEM. Heden* DONDERDAG 23 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Jubileum Willem van der Veer in .Diefde". 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Fientje Peters poste restante". Op het tooneel „Cortini, het 100 000 dollar-wonder". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Afrikaansche cava lerie". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: yHet complot der 39 stap pen" met Madeleine Ca.roll en Robert Donar. Op het tooneel Dumas, humorist. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Love me for ever" met Grace Moore. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 24 JANUARI Bioscopen nieuw programma. Opgetogen telegram van Mussolini aan Graziani. (Van een specialen correspondent.) Rome, Woensdagavond. Maarschalk Badoglio blijft berichten zen den over schitterende overwinningen aan het zuidelijk front, maar hij laat zich slechts voorzichtig uit over de gebeurtenissen in het noorden. Volgens het officieele bulletin van vandaag is Neghelli in het district Ogaden in handen gevallen van twee Italiaansche motor-colon nes, die zich 237 mijl van Dolo bevonden. Men hecht strategische beteekenis aan de verovering van deze plaats, die zoo klein is, dat zelfs de Italiaansche kaarten den naam niet geven. Ras Desta zou er echter zijn hoofdkwartier hebben gehad en het zou bo vendien het beginpunt van een karavaan route zijn geweest, welke naar Kenya leidde. Deze route is jaren geleden door de Engel sehen aangelegd. Zij werd gebruikt om voor raden uit Kenya naar de Abessynische hoofd kwartieren te vervoeren. De Duce is zoo opgetogen over het jongste succes dat hij een persoonlijke boodschap aan generaal Graziani heeft gezonden, waar in hij hem mededeelde, dat ..de ziel der Italiaansche natie trilt van trots". Anderzijds schijnen hardnekkige gevechten aan het noordelijk front plaats te vinden; een feit, dat wel niet wordt toegegeven, maar dat in het bulletin van vandaag vluchtig wordt genoemd. In militaire kringen acht men het waarschijnlijk, dat de maarschalk van plan is een cpmarsch te beginnen. Men vermoedt echter, dat hij het aanvalsplan zal wijzigen en waarschijnlijk op een zijdelingschen aanval in plaats van tot een frontaanval zal over gaan. Inmiddels kan niet worden ontkend, dat de Abessyniërs het den Italianen in het district Tembien erg lastig maken en hun opmarsch in hooge mate belemmeren.. Het bericht, dat Aksoem zou zijn heroverd wordt hier met verontwaardiging tegenge sproken (Copyright News Chron iele - A.N.P Uitspraken van de Rechtbank. Scheermesjes gevent. Een man die met een ander langs de huizen gevent zou hebben met scheermesjes, nadat eerst aanlbevelingskaarten in de bus waren geworpen, hoorde een eisch van f 5 of 5 dagen nadat hij in hooger beroep terecht had moe ten staan, omdat de ambtenaar van het kan tongerecht tegen een vrijsprekend vonnis appèl had aangeteekend. De rechtbank veroordeelde hem tot f 3 of drie dagen hechtenis. Onrechtmatig steun getrokken. Drie maanden was de eisch tegen een werklooze uit Velsen, die de steunverleening voor f 164 heeft opgelicht. Verdacht had om een voorwaardelijke straf gevraagd, ook om dat hij het bedrag wilde terugbetalen. De uitspraak was twee weken gevangenis straf. Lichte eisch wegens mishandeling Tien gulden of ti endlagen was geëischt tegen fietsel, die een andere fietser mishan deld had, nadat door de schuld van ver dachte een aanrijding was ontstaan. Verd. had spijt gehad van de gebeurtenis, schreef dit toe aan zenuwen, hetgeen een dokter be vestigde, die den man kend.e als iemand die geen vlieg kwaad zou doen. De rechtbank veroordeelde den man tot f 10 of zes dagen, ook omdat beide partijen nu zijn verzoend. Verdachte werd verdedigd door Mr.H. A. M. Smits. Knoeierij met emballagebonnen op de grnentenmarkt. Een bediende van een groentengroothan- del. die geruimen tijd tot tevredheid van zijn patroon had gemerkt, had zich schuldig ge maakt aan fraude met emballagebonnen, die na inlevering recht gaven op een korting wegens geleverde kisten, manden, enz. Alge meen was de indruk dat verdachte door an deren tot deze fraude is gekomen. De eisch was zes maanden voorwaardelijk met.drie jaar proeftijd geweest. Mr. B. W. Stomps pleitte voor een lichte straf, aange zien ook het reclasseringsrapport zeer gun stig luidde. De rechtbank ontsloeg verd. van alle rechtsvervolging omdat de bonnen, waarmee de fraude is gepleegd, niet behooren tot die geschriften, genoemd in het artikel van de dagvaarding. Twee zwaar gewonden. Op de kruising KanaalstraatKerkstraat is een auto tegen een motorfiets gebotst, waarbij de twee berijders van de motorfiets zeer ernstig werden gewond. De automobilist hoorde een eisch van f 100 of 50 dagen tegen zich uitspreken, omdat hij het verkeer van rechts niet zou hebben voor gelaten. De ver dachte zei dat de motor tegen hem was op gereden en dat hij langzaam had gereden, terwijl de ander zeer snel zou hebben ge reden. De uitsspraak was f 50 of 15 dagen hechte nis. Nog twee slachtoffers. In een regenachtige nacht heeft een auto mobilist op den Wijk aan Zeeërweg twee mannen aangereden, die vor den regen on der een boom scholen, op een perk in het midden van den weg. De bestuurder van de auto heeft de beide mannen niet gezien, dacht over een steen te rijden en is doorge reden. Op een feest in Beverwijk had de verdachte vijf glazen bier gedronken, waar van hij echter niet den minsten last zou heb ben ondervonden. Hij staat bekend als iemand die graag een glas bier drinkt, doch niet als een snelle rijder. De eisch was f 100 of 50 dagen en zes maanden intrekking van het rijbewijs. Ver dachte vroeg zijn rijbewijs te mogen be houden. De uitsprak was f 200 of dertig dagen en 3 maanden Intrekking van het rijbewijs. Open portieren voorzichtig Dertig gulden of vijftien dagen was de eisch tégen een chauffeur die zijn rijbewijs een dag had en het portier van zijn be stelauto zoo onvoorzichtig heeft geopend dat een fietser in de Generaal Cornjéstraat er tegen aan reed, viel en door een vrachtwagen werd overreden. Mr. Hoppe vroeg ontslag van rechtsvervol ging op gronden de dagvarding betreffende. Subsidiair pleitte hij clementie. De rechtbank sprak als vonnis uit: f 20 of 10 dagen hechtenis. ffONDERD X'G 23 J AN. 1935 De Bilt voorspelt: Meest matigen Westelijken tot Zuidelij ken windAanvankelijk opklarend met weinig of geen neerslag. Later weer toe nemende bewolking met regenkans. Iets kouder des nachts. Overdag weinig ver andering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 764.1 m.M. te Toulouse. Laagste 739.3 m.M. te Lerwick. STORMWAARSCHUWINGSDIENST: Geseind hedenmorgen te 8.20 uur aart alle posten: Weest op uw hoede. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 42 F, Laagste hedennacht 36 F. Hoogste heden 28 F. BAROMETERSTAND: Hedenmorgen 9 uur 751 m.M. Neiging vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TF IJMUIDEN: Vrijdag v.m. 3.02 uurn.m. 3.15 uur. Zaterdag v.m. 3.44 uur-, n.m. 3.56 uur. Zondag v.m. 4.25 uur; n.m. 4.36 uur. Aanrijding in dronkenschap voor de rechtbank. Tegen stilstaande autobus gereden. Een 45-jarige Amsterdammer heeft in ge heel beschonken toestand een auto bestuurd en daarmede bij de pont te Velsen een botsing gehad. Hij was namelijk vaar achteren tegen een autobus gereden, die stilstond om passa giers uit te laten en behoorlijk was verlicht. De kantonrechter heeft den verdachte daarvoor een hechtenisstraf van drie weken opgelegd met 6 maanden intrekking van het rijbewijs, benevens f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Twee getuigen hebben geconstateerd dat de verdachte ontzettend dronken is geweest. Ook een andere inzittende, die met den verdachte is meegereden, was erg dronken, misschien nog erger dan de verdachte. Een caféhouder getuigde dat de verdachte drie borrels heeft gebruikt, hetgeen een der rechters de opmerking ontlokte dat het voor een caféhouder onmogelijk is precies te we ten wat alle klanten gebruiken. De verdachte zelf had opgegeven meer alcohol gedronken te hebben. De verdachte deed mededeeling van de ge beurtenissen op den bewusten avond. Hij had moeilijkheden met familieleden gehad over zijn moeder, die in het ziekenhuis lag en verkeerde in een hoogst nerveuzen toestand. Zoo is hij er toe gekomen, om wat aflei ding te zoeken, enkele borrels te gaan drin ken. Van de rest op dien avond kan hij zich weinig herinneren. De officier van justitie meende dat ver dachte wegens dronkenschap veroordeeld moest worden tot een hechtenisstraf van een maand, f 25 boete of 10 dagen hechtenis en. een half jaar ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen. De verdediger, Mr. Tondar, las een verkla ring van een dokter voor, die verdachte kent als een zenuwachtig mensch, die bijna nim mer drinkt en voor wien hechtenisstraf zeer nadeelig zou wezen, zoodat verpleging in een rusthuis (hetgeen reeds eens het geval is ge weest). wellicht dan weer noodig zou zijn. De verdediger meende dat hier sprake was van een pathologischen roes De verdachte vroeg ook geen hechtenisstraf te moeten ondergaan, omdat hij nooit alcohol gebruikt en zeker niet als hij moet chauf- feeren. Ook hierom vroeg hij om de uiterste clementie. De uitspraak is op 6 Februari. INVAL BIJ AFDEELINGSLEIDER VAN „ZWART FRONT". Woensdag heeft de marechaussee uit Ber gen op Zoom een inval gedaan in de woning van den afdeelingsleider van „Zwart Front te Lepelstraat (gem. Halsteren) van der K., waarschijnlijk in verband met de inbeslag neming van de pers en de administratie dezer beweging in het hoofdkwartier te Oisterwijk. Eenige partijblaadjes en pamfletten, alsmede een browning werden in beslag genomen De voornaamste administratie en het ledenre- gister, waar het voornamelijk om te doen was. bleken echter onvindbaar. De leider scheen op een politioneel bezoek bedacht te zijn ge weest en kans gezien te hebben de bescheiden naar een veiliger plaats over te brengen De Zesdaagsche te Brussel. Uit Brussel: Nadat Falck Hansen Woens- dagin den loop van den avond den strijd op gegeven had, zoodat zijn koppelgenoot Dan- holt reserve is en wachten moet tot er voor hem gelegenheid zal komen met een anderen renner een nieuw koppel te vormen, gebeur de er niet veel bijzonders. Toen kwamen de sprints van elk uur Jachten ontketenden zich en het veld onderging menigmaal een verandering. Op een gegeven moment had het Buysse-Billiet alleen de leiding. Dit duur de echter niet lang; weldra voegden zich Aerts-Schoen en later ook Van Kempen- Broccardo. Van Buggenhout-Van Vlockho- ven en Depauw-Van Nevele bij hen, zoodat, toen de rust omstreeks half twaalf weer te ruggekeerd was, vijf koppels het leidende peloton vormden. BRUSSEL, 23 Januari. (A.N.P.) Tusschen een en drie uur vannacht reden de renners langzaam verder en alleen de sprints van drie uur brachten nog wat strijd. Bij de neutralisatie om vijf uur was de stand als volgt: 1 Buysse-Billiet 107 punten. 2 Charlier-Deneef 85 punten. 3 Schön-Aerts 45 pnt. 4 Broccardo-van Kempen 36 pnt. 5 Depauw-v. Nevele 33 pnt. Op 1 ronde: 6 v. Vlockhoven-v. Buggen- hout 43 p. Op 3 ronden: 7 Loucke-Martin, 76 pnt. Op 5 ronden: 8 Carpriaux-Verhaeghen 71 punten. Op 6 ronden: 9 Verreycken-Haezendonck 29 pnten. Op 7 ronden: 10 Gebr. Vroomen 87 pnt. Op 8 ronden: 11 Pellenaers-v. Havel 40 p. 12 Smets-Hagelsteens 21 p., Op 10 ronden: 13 Danholt (alleen) 69 p. Op 13 ronden: 14 Meerschaert-Degraeve 8 punten. Op 15 ronden: 15 Thyssens-Huys 42 pnt. 16 Ghijssels-Bogaert 26 pnt.. 17 Koumans- Cocqueriaux 110 pntv Op 16 ronden: 18 Dictus-Deryck 111 p. Op 22 ronden; 19 Vluggen-Cozens 63 p.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6