Eduard VIII, de vrijgezel-koning. THIJS IJS IN DE KNEL Britsche Lagerhuis huldigt de nagedachtenis van koning George. Radio-Procramma V R IJ D A" G 24 JANUARI 1936 BUITENLAND De plechtige overbrenging van het stoffelijk overschot. Boodschap van Edward aan het parlement. In het- lagerhuis heeft naar. het A. N P. meldt, de „speaker" gistermiddag de vol gende boodschap van koning Eduard VIII voorgelezen: „Ik ben er -zeker van, dat het Lagerhuis den dood van mijn geliefden vader, diep betreurt. Hij heeft zijn leven gewijd aan den dienst van zijn volk en het behoud van de grondwet tige regeering. Hij was steeds bezield van zijn diep plichtsgevoel. Ik ben vastbesloten hem te volgen op den weg, dien hij mij getoond heeft." Minister-president Baldwin diende daarop bij het Huis twee voorstellen in, waarvan het een een betuiging van deelneming is met den nieuwen koning bij het overlijden van ko ning George V. In deze betuiging wordt gezegd, dat het on zelfzuchtig dienen van den overleden monarch ten behoeve van het openbaar welzijn, voor altijd in hartelijke en dankbare herinnering zal worden behouden. Tegelijkertijd vormt deze betuiging een demonstratie van aan hankelijkheid voor den nieuwen vorst, van wien het Lagerhuis overtuigd is, dat hij uit naam van de goddelijke voorzienigheid tij dens zijn geheele regeering de vrijheden van geheel zijn volk zal steunen. Het tweede voorstel heeft betrekking op een betuiging van deelneming aan koningin Mary, die steeds verzekerd kan zijn van de aanhankelijkheid en toegenegenheid van het Lagerhuis. In een vervolgens uitgesproken redevoering, loofde Baldwin de voordeelen van de Engel- sche grondwet. De Geestelijke macht van de Kroon van Engeland, is thans grooter dan in eenigen tijd van het verleden. De Kroon houdt het geheele rijk van het Engelsch sprekende volk bijeen en haar verantwoordelijkheid is oneindig grooter dan in vroegere tijden. De macht van de Kroon is heden ten dage niet de macht van het ge weld, het is een groote moreele macht, die afhankelijk is van het karakter en de kwali teiten van den regeerenden monarch. De eigenschappen, - die hiervoor noodzake lijk zijn, zijn ook de eigenschappen geweest van den overleden koning. Minister-president Baldwin besprak hierop de persoonlijkheid van den nieuwen koning, die een nauwkeu riger kennis heeft van alle klasse zijner on derdanen, dan een zijner voorgangers. Hij heeft een rijke ervaring in de zaken des lands, bezit een uitgebreide bereidheid tot verzoening en kent het geheim van de jeugd in de rijpheid van jaren. Nadat Baldwin zijn rede onder het ap plaus van het Lagerhuis beëindigd had, steunde majoor Attlee, uit naam van de La- bour-oppositie, de beide voorstellen van den premier. Vandaag, zoo zeide hij, zijn er in het Lagerhuis geen meeningsverschillen, want allen zijn vereenigd in het leed om het verlies van den grooten en zoo zeer beminden souverein. Geen vroegere koning heeft zoo zeer de algemeene waardeering bezeten als koning George. Attlee beëindigde zijn rede voering met hartelijke welkomstwoorden voor den nieuwen koning, van wien allen wen- schen, dat zijn heerschappij langdurig, zegen rijk en vreedzaam moge zijn. De laatste handteekening van koning George. Bij de huldiging van Koning George V _in het Hoogerhuis sprak o.a. ook de aartsbis schop van Canterbury woorden van lof over den overleden koning. Hij prees zijn onzelf- zuchtigheir, zijn bestendigheid en zijn trouwe plichtsvervulling. Spreker heeft de eer gehad daarvan een bijzonder voorbeeld- te mogen beleven in de laatste uren van den koning, toen hij den laatsten kroonraad hield. De koning had den kroonraad gesteund door kussens, moeilijk- in zijn stoel zittende, ontvangen. Na voorle zing van het decreet, waarbij een staatsraad werd ingesteld, heeft hij de gebruikelijke formule: „goedgekeurd", helder en duidelijk kunnen uitspreken. Toen heeft hij getracht dit laatste staatsdocument met eigen hand te onderteekenen. Toen hij echter zag, dat deze inspanning te groot voor hem was, kon hij zijn kroonraad nog slechts vriendelijk toe lachen. Het was een tooneel. dat geen der aanwezigen ooit vergeten zal. Naar verluidt bevat het laatste door den koning onderteekende staatsdocument als handteekening slechts een onleesbaar tee- ken. De overbrenging van het stoffe lijk overschot naar Westminster. LONDEN. 23 Januari. De droeve stoet, waar in het stoffelijk overschot van koning George V naar Westminster Hall wordt overgebracht is vanmorgen van Sandringham vertrokken. Nadat in de kleine parochiekerk van San- dringham een korte dienst was gehouden, zetto de stoet zich in beweging naar het sta tion Wolferton. Het stoffelijk overschot werd op een affuit geplaatst: onmiddellijk daar achter schreden koning Edward VIET, zijn broeders en Lord Harewood. die den afstand van Sandringham naar Wolferton en van Kings Cross Station naar Westminster te voet aflegden. In het eerste rijtuig, dat in den stoet volg de. hadden de koningin-weduwe, prinses Mary en de hertogin van York plaats geno men. De drie vorstelijke vrouwen waren ge- heel in het zwart gekleed en droegen een zwarten sluier, die haar gelaat bedekte. Niet temin kon men een oogenblik zien, dat ko ningin Mary zeer bleek was; haar gelaats uitdrukking was smartelijk. In het tweede rijtuig volgden de 'hertogin van Gloucester en de hertogin van Kent. die eveneens gesluierd waren. Het personeel van het koninklijk huis en vele dorpsbewoners hadden zich bij den stoet aangesloten. Toen de stoet het station Wolferton be reikte, wachtte daar reeds de koninklijke trein. Het stoffelijk overschot werd in een speciaal salonrijtuig geplaatst, dat zwart en purper geschilderd was. Een tweede salon rijtuig was met bloemen overladen. Te half drie in den middag hield de ko ninklijke trein in Kings Cross Station te Londen stil. Voor het station had zich een groote menigte verzameld, die eerbiedig het hoofd ontblootte, toen de kist met het stof felijk overschot, waarop de kroon was ge plaatst, naar buiten werd gedragen. De kist werd wederom op een affuit geplaatst, dat getrokken werd door een batterij der konink lijk bereden artillerie. De affuit werd geflankeerd door detache menten van de Grenadier Guards en vooraf gegaan door bereden politie. Ook thans weer volgden de koning, de prinsen en Lord Harewood te voet het stof felijk overschot. Leden van de hofhouding schreden daar achter, terwijl de stoet geslo ten werd door een afdeeling bereden politie. Behalve de batterij der artillerie en de Gre nadier Guards namen geen militaire afdee- lingen aan den stoet deel; ook de afzetting werd geheel door de politie verzorgd. Langs den geheëlen weg, die door den stoet werd gevolgd, had zich een enorme menschenmassa verzameld, die in eerbiedig zwijgen wachtte en bij het voorbijgaan van het stoffelijk overschot groette door het hoofd te ontblooten. Koningin Mary wachtte de aankomst van den stoet te Westminster. Zij schaarde zich met de andere leden der koninklijke familie aan weerszijden van de katafalk in West- minster Hall, waarop de kist werd geheven. Na deze plechtigheid werd een dienst be gonnen, die ook werd bijgewoond door de leden van het Hooger- en Lagerhuis. Nadat de kist met het stoffelijk overschot op de katafalk was geplaatst, schaarden ko ning Edward en de overige leden van de ko ninklijke familie zich hiervoor, terwijl herau ten en edellieden zich naast de katafalk plaatsten. De aartsbisschop van Canterbury besteeg dén kansel en sprak een gebed voor de ziele- rust van den overleden monarch; zich ver volgens naar de katafalk keerend, gaf de kerk vorst den zegen. De koninklijke familie verliet langzaam het gebouw, terwijl leden van Hooger en Lager huis voorbij het stoffelijk overschot defileer den. Koning Edward vergezelde zijn Moeder naar Buckingham Palace en bleef eenigen tijd bij haar, om haar te troosten, vervolgens keerde hij naar St. James Palace terug, dat hij zich als residentie koos. Reeds in den loop van. Donderdagavond begon de bevolking zich bij Westminster Hall te verzamelen doch de politie stond het vor men eener queue niet eerder toe dan te mid dernacht. Een viertal kaarsen brandden bij 's Konings lijkkist, die op de met purper bekleede kata falk rustte. Slechts één krans, die van de ko ningin, bevond zich aan het hoofdeinde van de kist. Yeomen of the Guard houden zwij gend de wacht. Men heeft twaalf groote kandelabers aan gebracht. Vier daarvan, die in het midden van de Hall staan opgesteld, werpen hun schijnsel rechtstreeks op de katafalk, terwijl de overige acht, aan beide zijden vier, hun licht in bovenwaartsche richting werpen en de eeuwenoude spanten in een helder licht zetten. De lijkkist rust ongeveer twee en een hal ven meter boven den beganen grond en is gedekt met de Rijks-kroon. Er voor bevinden zich de Cullman Diamant en de Rijksappel, terwijl de scharlaken Koningsvlag van de Grenadier Guards aan den voet der kist werd gedrapeerd. Donderdagavond werden slechts in de West minster Hall toegelaten de dienaren van den overleden vorst.leden van het Paleisperso neel en leden van de beide Huizen der Volks vertegenwoordiging. Ook den fotografen werd toegang verleend. Escorte voor de Staatshoofden. De Britsche admiraliteit heeft aan alle Europeesche staatshoofden, die de begrafe nis van koning George V komen bijwonen, een escorte ter beschikking gesteld bij den over tocht van de zee, bestaande uit een flotille- leider met vier torpedojagers. Lijkkist verloor het Maltheser Kruis. Bij aankomst van de lijkkist met het stof felijk overschot van koning George aan de Westminster Hall werd bemerkt, dat de kroon, waarmede de lijkkist versierd was, niet lan ger het Malthezer kruis droeg. Het kruis, dat met een kostbaren Inddschen steen was ver sierd, was onderweg van het Kings Cross Sta tion naar de Westminster Hall, losgeraakt en op de straat gevallen. Het werd door een offi cier opgeraapt, doch het was niet mogelijk het voor de plechtigheid weder te bevestigen. Thans is de Kroon echter met het Malthezer Kruis versierd. Gemève. Het geschil UruguaySovjet- Rusland in behandeling. De Volkenbondsraad heeft zich gisteren be zig gehouden met de behandeling van het me morandum van de Sovjet Russische regeering waarin de verbreking door Uruguay van de diplomatieke betrekkingen met Moskou ge kenmerkt wordt als een schending van het Voikenbondspact. Litwinof achtte deze stap eenzijdig en zon der eenige geldige redenen. Litwinof ontkende, dat de regeering te Mos kou zich had gemengd in de binnenlandsche aangelegenheden van Uruguay of eenigen anderen staat. Deze beschuldiging was meer dan eens geuit, doch nimmer was het bewijs geleverd, ..Uruguay", zoo verklaarde hij, „speculeert evenals bepaalde Europeesche staten, zooals Italië op de reactionnaire voor- oordeelen in bepaalde landen. Hierin schulit een gevaar, dat den Volkenbondsraad niet on verschillig kan laten". Guani, de gezant van Uruguay te Parijs, die daarop uit naam van zijn land het woord nam, bestreed, dat de maatregel dien zijn re- geering had genomen, een internationaal ka rakter droeg. Uruguay maakte slechts ge bruik van zijn wettig recht tot verdediging en hield zich aan zijn plicht van solidariteit met zijn naburen. Hij herinnerde aan de diploma tieke incidenten, waartoe in de laatste ja ren inmenging van de regeering te Moskou in de binnenlandsche politiek van sommige lan den had geleid. Hij weigerde eenige verschil te zien tusschen de Derde Internationale en de regeering te Moskou. Tenslotte eischte hij voor de Zuid-Amerikaansche staten het recht op, zich te verdedigen tegen de theorieën, die het gezinsleven, de godsdienst en den vrede bedreigen en hun oorsprong in Moskou vin den. Besloten werd het geschil door een com missie verder te laten onderzoeken. De ^Zwarte Adelaar" exit. Reuter meldt uit New-York: De speciale onderzoekingscommissie van Ellis Island heeft de uitwijzing bevolen van Kolonel Julian, bij genaamd „de Zwarte Adelaar". Kolonel Julian, die bij het uitbreken der vijandelijkheden zijn diensten als vlieger had aangeboden aan Abessynië, was teleurgesteld uit dat land teruggekomen en trachtte nu weder Amerika binnen te komen, ofschoon zijn visum niet in orde was. KIPLING'S ASCH IN WESTMINSTER ABBEY BIJGEZET. De urn met de asch van Kipling is gisteren in Westminster Abbey bijgezet in den „Hoek der Poëten". De dienst was zeer eenvoudig. De plechtigheid werd aldus meldt Reuter uit Londen bijgewoond door talrijke voor aanstaande persoonlijkheden, o.a. de ambas sadeurs van Frankrijk, België. Italië en Bra zilië. en de gezanten van Finland. Denemar ken en Nederland. Baldwin, die een neef is van Kipling, was een der slippendragers. Hevige veldslag aan het noordelijke front ontbrand. Na voorbereiding van drie maanden. Gevechten van man tegen man. (Van onzen correspondent Stuart Emeny) DESSIé, Donderdagavond. Volgens een officieel Abessynisch commu niqué, dat vandaag is gepubliceerd, zijn dui zenden Italianen gedood in een geweldig ge vecht, dat thans in de bergen ten Noorden van Makalle woedt. In 'n gevecht van man tegen man, waarbij de Abessyniërs met de bajonet op het geweer aanvielen, werd den- vorigen Maandag door de Italianen begonnen aanval, volkomen afgeslagen, waarna de Abessyniërs oprukten. Ras Syoem's troepen, die in het onlangs heroverde gedeelte van het district Tembien waren geposteerd, wisten den Italiaanschen rechterflank Oostwaarts tot aan Goeralta te drijven, waar het gevecht op het oogenblik in vollen gang is. Hij werd daarin bijgestaan dooi den regen en door de dekking, die de be- boschte bergen hem verschaften. Tegelijkertijd deed generaal Kassa een aan val op den linkerflank. Wanneer de. Italianen bij Goeralta worden verslagen zullen de legers van generaal Kassa en van rasSyoem zich met elkander kunnen verbinden en daardoor de verbindingen met Makallé afsnijden, dat dan onvermijdelijk moet vallen. Maarschalk Badoglio, de aanvoerder van het Italiaansche leger, is de aanval begonnen na een zorgvuldige voorbereiding, die drie maan den duurde. Italiaansche inlandsche en 'blanke troepen rukten plotseling in volle vaart het district Tembien binnen, dat zij onlangs hebben moe ten verlaten. Zij werden voorafgegaan door een zwerm Italiaansche vliegtuigen en gevolgd door tanks en pantserwagens. Hun doel was onmiskenbaar het verloren terrein te her overen en zoo mogelijk op te trekken naar Gonnar, ten noorden van het Tsana-meer, waar uit de Nijl ontspringt. Maar volgens het Abessynische communiqué ontmoetten zij spoedig tegenslag. De troepen van ras Kassa en ras Syoem stormdèn de heuvels af en brachten de Itali aansche colonnes met hun moordend geweer vuur in de war, om daarna met zwaarden, ge weren en bajonetten den aanval te beginnen. Een der Italiaansche vliegtuigen werd neer geschoten door commandant Dagne Wodadjo, een leerling van de militaire academie van St. Cyr. De Abessyniërs zouden tijdens een tegen aanval, terwijl zij den vijand terugdreven, verscheidene belangrijke posities hebben ge nomen en tevens een groote hoeveelheid mu nitie, geweren, voorraden en mitrailleurs heb ben buitgemaakt. (Copyright News Chronicle- A.N.P.) Zijn natuurlijke interesse voor zijn medemenschen. (Van onzen Londenschen correspondent). Het zal wel eenigen tijd duren, voordat men den prins van Wales zal kunnen vergeten voor koning Eduard. Men zal den koning willen blijven ver eenzelvigen met den man, zoo jong van ge moed en daarom nog 'n jongen man, die zich door zijn optreden in velerlei sfeer de har telijke genegenheid van de Britten zoomede sympathieke vermaardheid van de gansche wereld heeft verworven. Engeland heeft thans een vrijgezel-koning, een zeldzaam verschijnsel voor het land. Men stelt zich de vraag of de nieuwe koning zal trouwen. Er kan geen twijfel aan bestaan, dat het meerendeel van zijn onderdanen dit ten zeerste wenscht. Geen prins van Wales in de geschiedenis kan zich zoo grondig en met zooveel energie hebben voorbereid op de taak welke hem als koning wachtte. Hij heeft ook de ouderwetsche afscheiding, welke be stond tusschen vorst en volk, neergehaald. Koning Edward VIII is het model van den modernen man. Hij is luchtmaarschalk en het is geen leege titel. De jonge koning heeft vele duizenden mijlen gevlogen in ver- fschillende deelen van de wereld, bezit per soonlijk 6 vliegtoestellen, heeft aan het stuur van de Do X gezeten en heeft uit de lucht per radio met zijn volk gesproken. Weinige menschen kunnen meer van de wereld hebben gezien en het was niet alleen de geografi sche wereld maar even zeer de menschel!jke wereld in al haar schakeeringen, met haar vreugde en met haar leed. Koning Eduard VIII heeft zich als prins van Wales nimmer laten afschrikken van het afschrikwekkende Nimmer heeft men kunnen vergeten zijn er varing in een ziekenhuis, nu 15 jaar geleden, waar in den oorlog verminkten werden ver pleegd. Men had hem het gezicht van een onherkenbaar verminkt Canadeesch soldaat willen sparen. Maar hij wilde niet gespaard worden. Toen hij voor den ongelukkige stond en keek naar waar eens een normaal gelaat was geweest, verbleekte hij zichtbaar; maar hij vermande zich en kuste den onherkenbaar verminkten man. De prins van Wales, die nu koning is geworden, kreeg eenige jaren geleden den onofficieelen titel van handels gezant. Hij had zich voorgenomen het zijne te doen om den buitenlandschen handel van zijn vaderland te doen. herleven. Voor deze taak leerde hij Fransch, Duitsch en Spaansch vloeiend spreken en zich schappelijk uit drukken in de taal der Hollanders in Zuid- Afrika en die der Hindoes in Britsch-Indië. Hij sprak tamelijk harde woorden aan het adres van Engelsche handelaars en fabrikan ten, die niet met hun tijd meegingen en verstokt bleven in het geloof, dat hun fabri katen zichzelf verkochten en de verkoop methoden van modern koopmanschap niet noodig hadden. Toen de koning nog prins was zocht hij zoo vaak hij kon gemeen- zamen omgang met de nederigen. Hij dronk bier met de East-Enders van Lon den en hielp steenkool scheppen op de wagen tjes diep in de mijnen; hij kampeerde met de padvinders, speelde biljart met de werklieden en at gebakken visch en aardappelen aan de ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING Veelbereisd man met groote levenservaring. vischstalletjes van de arme Londensche buur ten in gezelschap van de bewoners. Hij heeft leeuwen geschoten in de wildernis, de pieken van de Andes en van het Canadeesch Rotsge bergte beklommen, met cowboys gewerkt in de prairie, in den Nijl gezwommen, in Austra lië met boomerangs gegooid, met admiraals in Japan en met presidenten in Washington verkeerd. En hij heeft ook in alle hoofdsteden van de wereld gedanst en op andei'e wijze feest gevierd. Koning Edward heeft in zijn 41 jaren meer levenservaring en avontuur sa mengepakt dan wellicht wie ook in de wereld. Wat er te koop is in die wereld moet hij beter weten dan de meesten, vooral daar hij er zich nimmer mee heeft vergenoegd aan de opper vlakte der dingen te blijven. In tegenstelling met zijn koninklijke voorgangers werd de nieuwe koning opgevoed in overeenstemming met den geest van den tijd. Hij verkeerde op voet van gelijkheid met de andere jongens op zijn school en met zijn medestudenten in Ox ford. Het gold voor zijn verblijf en training in het leger en op de vloot. Hij was staf-offi cier gedurende den oorlog in Frankrijk en het kostte den opperbevelhebber en de andere stafofficieren veel hoofdbrekens, dat de troonopvolger ook daar lot en leven van an dere officieren wilde deelen. I-Iet verblijf aan het oorlogsfront was van grooten invloed op de wereldbeschouwing van den toen nog zoo jongen prins. De jonge koning heeft sinds lang de bewon dering en de genegenheid gaande gemaakt van zijn landgenooten en van buitenlanders, niet omdat hij prins van Wales was en niet al leen om de wijze, waarop hij deze positie op vatte, maar ook omdat hij zoo voortdurend in de oogen van het volk een opgewekt persoon is geweest, wiens groote verantwoordelijkheid nimmer in staat is geweest een levendig en individueel karakter te onderdrukken. Hoe treffend getuigen daarvan de vredesjaren tusschen het einde van den oorlog en zijn troonsbestijging! Het is een leven geweest van nauwgezette en drukke dienstvervulling, van een man van de daad die liever zelf in een vliegtuig stapte dan te praten over het be lang van de aviatiek, die eerst met de werk- loozen praatte en verkeerde alvorens het zijne te zeggen m het openbaar over het vraagstuk der werkloosheid. In die kleine minderheid van .het Engelsche volk, waar de waarde en de beteekenis van het koningschap minstens teh zeerste betwij feld wordt, is er niet één, die den prins van Wales, thans als Eduard VIII koning van Engeland, niet een goed hart toedraagt. Dat komt omdat hij met zijn levendige natuurlijke belangstelling in zijn medemenschen den schijn veronachtzaamt en in de werkelijkheid doordringt. De laatste jaren heeft hij zich in het bijzonder en ernstig bezig gehouden met de levensomstandigheden van de ongelukkig- sten in het land. Dat heeft diepen indruk ge maakt. Wij hebben honderden foto's in de pers gezien van den prins van Wales en het aantal, dat hem liet zien in de trieste streken en buurten van het land, temidden van mijn werkers en werkloozen was veel grooter dan het aantal, waarin hij verscheen temidden van de feestelijkheid en den luister van de wereldsche sportfeesten der seizoenen. Koning Eduard VIiI is een man vol levensvreugde en aanstekelijke energie. Het heeft hem popu lair gemaakt zonder dat hij er zich voor be hoefde in te spannen. Maar tevens heeft hij sinds jaren getuigd, dat hij het diepe verant woordelijksheidsge voel, het plichtsbesef en de arbeidslust bezit, die een koning behoeft. A. K. VAN R. Zoo staat Thijs hier dus machteloos tegenover Sim te knorren. Maar het vosje is leep genoeg om te begrijpen, dat hij hier niet met een doodgewoon varken te doen heeft. „Daar moet ik 't mijne van hebben. Ik geloof vast, dat het dier me wat wil vertellen," denkt hij. Even staat Sim nog na te denken, dan tast hij in zijn zak en haalt een touw te voorschijn, dat hij Thijs om den nek bindt. En zonder dralen begeeft hij zich met zijn om- getooverd vriendje op weg naar iemand, die vast wel een oplossing voor dit moeilijke raadsel weet. ZATERDAG 25 JANUARI 1936 HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00. Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. en Declamatie. 12.00 Gram.pl. 2.00 Dito. 3.00 Kinderkoorconcert. 3.30 R'damsch Philh. orkest en solisten. 4.30 Lezing. 4.50 Ver volg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgel spel. 6.30 De Wielewaal (zang) en lezing. 7.00 Filmbespreking. 7.30 Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.15 VARA-orkest en solist. 9.00 Gesprek van de week. 9.10 Gram.pl. De Bohemians m.m.v. soliste. 10.00 Berichten. 10.05 Cello-recital. 10.30 Cabaret. 11.30—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II. 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gram.pl. en KRO-orkest. 5.00 Esperanto. 5.30 KRO-Boys. 6.20 Lezingen. 6.45 Gram.pl. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Concert en voordracht. 8.00 Berichten. 8.10 Gram.pl. 8.30 Lezing. 8.35 KRO-Melodisten en voordracht. 9.30 Hoor spel. 10.10 Gram.pl. 10.30 Berichten. 10.35 12.00 Gram.pl. DRÜITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern-orkest en solist. 12.35 Gram.pl. 1.20 Commodore Qrand-ork&st. 2.20 BBC-Sohotsch-orkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Kwintetconecrt. 4.35 Londensch Zigeuner orkest en soliste. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berich ten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch intermezzo. 7.20 Week-end-programma. 8.05 Parkington- kwintet. 8.50 Geraldo's orkest en solisten. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-orkest en solist. 11.20 12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascalorkest. 5.50 Gram.pl. 8.20 Kamermuziek. 9.05 Opera-programma. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.507.20 Concert uit Breslau. 11.20 Kamer orkest. 1.352.20 Gram.pl. 3.20 Gevar. pro gramma. 5.20 Hoorspel en concert. 6.20 Cello- en pianorecital. 7.30 Operetteconcert m.m.v. solisten en orkest. 10.1011.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 1.30 Omroeporkest. 2.20 Sa lon-orkest. 3.20 Dansmuziek. 4.20 Populair concert. 5.20; 6.20 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Caba ret-programma. 9.20 Bach-concert en Gram.pl. 11.30—12.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Omroeporkest. 1.30 en 2.50 Gram.pl, 4.20 Hoorspel. 4.55 Gram.pl. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Gram.pl. 6.50 Omroeporkest. 8.20 Opera uitzending. 12.05—12.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevar. concert. 9.20 Berichten. 9.40 Sportnieuws. 9.55 Zang en piano. 10.05 Weer bericht. 10.20—12.15 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3