Kiekkast. BEVERWIJK Concert Beverwijk's Gemengd Koor. Donderdagavond gaf het Beverwijk's Ge mengd Koor een vocaal- en instrumentaal concert in het Kennemer Theater. Het koor opende onder leiding van den dirigent Louis Stiens met „Jesu dulcis memoria" van Kothe, Het avondt", va-n Boedijn en „Angelus" van Vlessing. Het koor zong muzikaal en met goede nuanceeringen. Over het geheel was het klankgehalte niet onbevredigend, alleen konden de tenoren wel eenige versterking ge bruiken Het register bleef nogal in de min derheid en klonk wat zwak. De alten waren met de inzetten niet altijd even gelukkig. Toch was het koor merkwaardig genoeg in het eerste en derde nummer het best op dreef, want hoewel „Sonntag auf dem Meere" en „Sneeuwklokjes" wel voldeden gingen toch de prestaties niet crescendo. Mevr. Suyck-Schik liet het auditorium voor de zooveelste maal genieten van haar mooi getimbreerde sopraanstem in een lied van Tierie, „O. jubel mijn hart" van Kuiler en vooral in „An die Musik" van Schubert, „Ma ria's wiegelied" van Reger en „Meilied" van Buckner. Onze plaatsgenoote oogstte weer een groot en welverdiend succes. Zij werd bege leid door den heer Stiens, die zich op de van hem bekende bescheiden en correcte wijze van zijn taak kweet. Frans Vester, fluit, en Cor Amse piano speelden het Allegro en het Andante uit het concert voor fluit en harp van Mozart. Zij de den dit onlangs ook op het concert van de K. O. V. en zij waren toen beter op dreef dan nu. Vooral de begeleider vergat nog wel eens zijn solist en gaf van het goede te veel. Het is nu eenmaal een moeilijk stuk en de embouchure-wending van den jeugdigen fluitist „staat" nog niet. Niettemin was er veel waardeering voor het spel van deze mu zikale jongelui, die over een meer dan gewo nen aanleg blijken te beschikken. Sylvia v. d. Hoef was de jongste soliste. Hoewel zij nog slechts negen jaren telt speelde zij werkelijk al heel goed een vijftal werkjes op haar viool; waarvan vooral de bekende Melodie in F. van Rubinstein de aandacht trok. De kleine soliste was heel zeker van haar zaak en speelde met veel gemak, waaruit men een serieuze voor bereiding kon afleiden. Mevr. Tabak bege leidde haar. Het behoeft geen betoog dat Sylvia een hartelijk opplaus ten deel viel. En zij verdiende het ook. Zij ontkwam niet aan een toegiftje en de kleine soliste had er op gerekend, dat zij aan het verlangen van het publiek kon voldoen, 't Koor trad vervolgens nog op met gedeelten uit „Die Schöpfung" van Haydn en aan de keuze daarvan moet het wel te wijten zijn, dat er geen stijgende lijn in de prestaties van het koor viel waar te nemen. Tegen de moeilijk heden van deze muziek was het koor niet op gewassen. Deze greep was te hoog en dat kwam wel tot uiting in een minder gelukkige inzet, die het publiek zelfs een keer in ver beterde editie te hooren kreeg. Leden van het koor. Mej. M. Bol, sopraan en de heeren W. Roemer, bas en S. Nuyen zongen het trio. Tenslotte trad nog op de heer Gerritsen, die den heer Reni Benning verving. Een moeilijke taak alzoo, want Rein Benning is een fameuse xylophonist. De heer Gerritsen kweet zich echter met veel élan van zijn moeilijke taak en hij oogstte een daverend succes met zijn soli voor xylophoon. Het publiek bleek dit op treden op hoogen prijs te stellen en uitte deze waardeering in daverende toejuichingen. Het gebruikelijke bal besloot dezen concert avond. Tooneelavond voor de werkloozen. Donderdagavond gaf de tooneelvereeniging „Nieuw Leven" in het Luxor Theater een op voering van het blijspel „De Doofpot" van J. r. d. Poll voor de werkloozen en hun dames. De zaal was stampvol, toen de voorzitter van „Nieuw Leven", de heer J. P. Schelvis den avond opende met een woord van welkom, waarna hij de aandacht vestigde op het too- neelfonds van „Nieuw Leven", dat het op voor iedereen gemakkelijke condities mogelijk maakt in het winterseizoen drie tooneeluit- voeringen bij te wonen. De opvoering van „De Doofpot" heeft den werkloozen een prettigen avond bezorgd. Er is uitbundig gelachen, dikwijls zelfs zoo, dat de spelenden zich niet, dan na lange pauzes ver staanbaar konden maken. „Nieuw Leven" gaf van de „Doofpot" ook nu weer een zeer goede opvoering. Het succes van den avond was voor Mevr. SchelvisJansen en den heer L. Pesch, die van hun rollen een paar pracht-typen maakten. De overige dames en heeren wisten zich daarbij uitstekend aan te passen, zoodat het geheel een goed verzorgde opvoering werd. „Nieuw Leven" kan met groote voldoening op deze voorstelling terug zien. Zij heeft alle eer van haar werk gehad en de werkloozen eens eenige uren uit de beslommeringen van hun somber bestaan gehaald. Uit de daverende applaus, dat na ieder bedrijf en vooral aan het slot door de zaal klaterde mocht worden afge leid, dat de talrijke aanwezigen zich uitste kend hadden geamuseerd. Namens de werkloozen heeft de heer De Wit hartelijke dankwoorden gesproken. Hij prees het initiatief van de vereeniging en hoopte, dat zij het niet bij dezen éénen keer zou laten. Tenslotte heeft de heer Schelvis alle mede werkenden dank gezegd. Hij betrok in zijn dankwoord ook de directie van het Luxor Theater, die op zeer billijke voorwaarden de zaal beschikbaar stelde, alsmede het strijkje, dat de pauzes met muziek opluisterde 1 PROPAGANDA VOOR DE CHRISTELIJKE VAKBEWEGING. Voor een bescheiden aantal belangstellen den heeft de heer W. Kok, bestuurder van her/ Christelijk Nationaal Vakverbond op uitnoo- diging van de Christelijke Besturenoond in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw een pro- paganda-rede gehouden. In het inleidend ge deelte van zijn betoog herinnerde spreker aan de vroeger in arbeiderskringen heerschende toestanden met hun ongunstige arbeidsvoor waarden. De organisaties hebben daarin ge leidelijk verbetering weten te brengen en ook de Christelijke vakbeweging bleef niet achter wege. Hoewel teleurstellingen haar niet ge spaard bleven is deze organisatie in den loop der jaren uitgegroeid tot een leger van 118.000 leden. Dit resultaat was voor een zeer groot deel te danken aan de pionniers Kruithof en Amelink, die onvermoeid voor de beweging werkzaam zijn geweest. In verband met de ware „afbraak-woede", die thans tegen de organisaties schijnt te heerschen, wekte de heer Kok zijn gehoor op, de organisatie trouw te blijven en krachtig aan haar versterking mede te werken. Vertoond werden vervolgens de jubileum film van het Christelijk Nationaal Vakver bond en de film „Opgang", die o.m. de vacan- tieoorden en het sanatorium „Zonnevank" in beeld bracht. De heer P. v. Eek sprak een slotwoord, waar in hij dank bracht aan den spreker. KENNEMERS—LUGDUNUM. De Kennemers spelen Zondag voor de com petitie in het Gemeentelijk Sportpark tegen Lugdunum. De roodzwarten verschijnen met: Doel: J. van Urk. Achter: Duivemdus, Dinkla. Midden :Effern, Naberman, Gordijn. Vóór: Bakker, Horeman, Groot, Steeman, Veenstra. PURMERSTEIJN 2—KENNEMERS 2 De roodzwarte reserves spelen Zondag in Purmerend tegen Purmersteyn 2 in de volgende opstelling: Doel: Grapendaal. Achter: P. Versluis, v. d. Bos. Midden: F. Versluis, v. d. Wal, Blom. Vóór: Ten Wolde, Rekveld, Brethouwer, Pauw, Dekker. CHRISTELIJKE METAALBEWERKERSBOND Op Woensdag 5 Februari zal de heer J. B. H Groothuis, secretaris-penningsmeester van het hoofdbestuur van den Christelijken Metaal- bewerkersbond spreken in een vergadering van de plaatselijke afdeeling, welke in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw wordt gehouden. GYMNASTIEKUITVOERING S. S. H. Een succesvolle avond. Gisteravond werd een gymnastiekuitvoering van Hoogoven Staten gegeven in het K. S. A. gebouw in de Peperstraat. De voorzitter, de heer Roggeveen, sprak voor een zeer talrijk publiek een welkomstwoord en memoreerde de groote vooruitgang van het ledental der vereeniging. Spreker hoopte door steeds meer propaganda, dat aantal steeds grooter te zien worden. Daarna werd overge gaan tot de uitvoering der programmanum mers. Begonnen werd met een afmarsch op het tooneel, waaraan alle deelnemers mee werkten, gevolgd werden door oefeningen uitgevoerd door de kleuterklas, die al dadelijk een hartelijk applaus verwierf. De vrije oefe ningen door de jongste meisjes werden ver rassend goed uitgevoerd. Het maatgevoel der jeugdige deelneemsters viel buitengewoon op, waarbij dient te worden opgemerkt, dat de leerstof zeer goed gekozen was. Daarna volgde brugturnen voor de jongste en de oudste meisjes. Ook deze oefeningen vielen zeer in den smaak. Over het algemeen werkten de jongste meisjes hun oefeningen iets beter af. De vrije oefeningen van de oudste jongens waren ook fraai van uitvoering en bijkans zonder fou ten. Het klassikaal werken aan de toestellen door jongste en oudste jongens aan paard en rek was iets minder. De heeren gaven verdienstelijk werk op de brug, waarbij de algemeene leider de heer H. Wijnen, zich onderscheidde door een twee tal bijzonder fraaie oefeningen, die een storm achtig aapplaus verwierven. Het laatste num mer voor de pauze vormden de vrije oefenin gen voor dames, die het aanschouwen ten volle waard waren. Na de pauze werd begonnen met vrije oefe ningen voor heeren. Deze waren bijzonder zwaar, doch werden zeer goed uitgevoerd. Het brugturnen der dames viel ook in den smaak, terwijl de vrije oefeningen voor oudste meisjes weer een extra aanteekening verdienen voor de fraaie wijze van uitvoering. Een aardig schouwspel boden de knotsoefeningen met lichteffecten. Een boerendans door acht da mes uitgevoerd vormde een zeer leuk en alge meen gewaardeerd intermezzo. Zeer goede dingen werden door de heeren aan het hoogrek verricht. De heer Van Wij nen, leider van S. S. H. gaf door een tweetal nummers weer blijk van zijn buitengewoor kunnen. Het slot van den avond was een fraaie dans genaamd Rendez-Vous, die eveneens door 8 dames werd uitgevoerd. S. S. H. kan over deze gymnastiek-uitvoering zeer tevreden zijn. Niet alleen dat de zaal zeer goed bezet was, doch ook de uitvoering van de nummers getuigde van de vorderingen van S. S. H. Er is goed en serieus gewerkt. Enkel dient te wor den opgemerkt, dat het marcheeren wel iets beter kan en dat aan het afwerken van het toestelturnen, (op- en afmarsch) meer aan dacht moet worden geschonken Dit liet wel wat te wenschen over. Na afloop sprak de voorzitter zijn voldoe ning uit over den geslaagden avond en dankte in het bijzonder den heer H. v. Wijnen, die een bloemenmand als huldeblijk ontving. Wij vermelden tenslotte nog, dat de muzikale be geleiding in goede handen was. V R IJ D A G 24 J A N. 1936 Grace Moore zingt in „Love me for ever" in Luxor Theater te Beverwijk. (Een Amsterdamsche lunchroom heeft een automaat geïnstalleerd, die iemand in één minuut tijds zijn ingelijste foto levert.) Onze automaatstaf nadert Gaandeweg toch wel de grens Van de sterkste mooglijkheden Voor den vindingrijksten mensch. Eventjes een duit in 't gleufje, Een minuutje nog gewacht, En het fotografisch wonder Is. in lijst, alweer volbracht. Hier geen soort van kiekeboeman, Die je houding corrigeert, En naar 't vogeltje laat kijken. Als hij je fotografeert. Als je geldstuk is verdwenen Vangt reeds het ontwiklen an, Daar die stalen foto-robot Geen minuut verliezen kan. Hier gaat heel de kunstbewerking Binnen in een automaat. Maar ik trek geen vergelijking Over 't eindlijk resultaat Dat 's het nieuwste hokus pokus In de automaattechniek. De modernste evolutie Op 't gebied der „rarekiek". HEEMSKERK. JAARVERSLAG PAARDEN- EN HITTEN- FONDS. Donderdagavond 7 uur vergaderde het on derlinge Paarden en Hittenfonds in het Café van den heer L. Schopper, onder leiding van den heer C. Baltus. Uit het financieele verslag bleek dat het kassaldo 1935 bedroeg f 365.48; inkomsten f 1487.22, uitgaven f 1520.83 nadeelig saldo f 33.61. Het waarborgfonds bedroeg f 22300.90. Tot verificateurs werden benoemd de heeren A. van Lieshout en W. Röling. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat het fonds 181 leden telt, met een verzekerd aantal paarden en hitten van 166. Zeventien nieuwe leden traden tot het fonds toe. Een voorstel, het rayon van het fonds uit te breiden, werd door de vergadering niet aanvaard. Het rayon zal daarom alleen de volgende plaatsen omvatten: Heemskerk, Castricum, Wijk aan Zee en Duin, Beverwijk en Velsen Noord. Voorts deelde de voorzitter nog mede dat men een paard niet hooger kan verzeke ren dan tot een prijs van f 350. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Baltus, voorzitter met groote meerderheid herkozen. De eveneens aftredende bestuurs leden de heeren S. de Ruyter en L. Krane- donk werden bij acclamatie hekozen. In de vacature, in het bestuur ontstaan door het overlijd van den heer C. van Lieshout, werd voorzien door de verkiezing van den heer Nic. Commandeur. Tot slot werd nog een gratis verloting ge houden van diverse tuinbouwgereedschap- pen. A.D.O.-FEESTAVOND. Voor dezen avond heeft het bestuur een mooi programma samengesteld. De leiding is opgedragen aan een in dezen omtrek zeer bekend humorist-conferencier. Een uitstekende jazzband verzorgt het mpzikale gedeelte. Een groote attractie is ook de populaire verloting met bijna 100 pet. winstkans. Het juniorenelftal, dat op zoo fraaien wijze het kampioenschap verworven heeft, wordt ook dezen avond gehuldigd. R.K. VROUWENBOND. De R.K. Vrouwenbond vergaderde Donder dagavond in het K.S.A-gebouw. De presidente mevr. Meyland opende de goed bezochte ver gadering met een woord van welkom. Hierna werd het woord gegeven aan Pater v. d. Hoeve S. J. Deze hield een lezing over „O. L. Vrouw van Fatina", die met lichtbeelden werd verduidelijkt. Mevr. Meyland dankte de spreker; tevens deelde zij nog mede dat de naaikrans iede- ren Vrijdag middag van 4 tot 7 uur in het gebouw aanwezig is. Een voorstel voor de vrouwen een Maria-congregatie op te rich ten, werd tot de volgende vergadreing aan gehouden. Hierna zette kepelaan Perquin het nut en doel van den Vrouwenbond uiteen. Een blik in de beroemde St. Georgekapel in Windsor, waar Dinsdag het stoffelijk overschot van koning George V zal worden bij gezet. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Donderdagmorgen kwam de brandstoffen- handelaar Koper met een met een paard bespannen wagen de M. van Heemskerkstraat uitrijden. Uit de richting Beverwijk naderde met groote snelheid een auto. Om een aan rijding te voorkomen haalde de auto te veel uit, met het gevolg dat zij tegen de langs den weg staande boomen botste. Een der inzitten den werd gewond door glasscherven, terwijl de auto flink werd beschadigd. De voerman en het paard bleven ongedeert. VREEMDELINGENVERKEER. Door het steeds zoo actieve bestuur van de Vereeniging Voor Vreemdelingenverkeer is voor de derde fancy-fair die op Zondag 2 en Maandag 3 Februari zal worden ge houden, iets geheel nieuws georganiseerd worden. Behalve home-trainer en rodelbaan zijn nog geheel nieuwe attracties aan dezen bazar vei'bonden. WIJK AAN ZEE UITSTEKEND GESLAAGDE UITVOERING VAN „JEUGDIG WIJK AAN DUIN". In het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Verlengde Groenelaan gaf de vereeniging „Jeugdig Wijk aan Duin", bestaande uit leden van de Jongelings- en Meisjesvereeni- ging, Donderdagavond een opvoering van het blijspel in drie bedrijven door P. A. Bruinsma „Keesje". De zaal was tot de laatste plaats toe bezet, toen de heer B. Hagen, na de openingsbede en zang van de Meisjes- en Jongelingsver- eeniging. een openingswoord sprak, waar in hij de aanwezigen welkom heette op deze twaalfde feestvergadering en de hoop uit sprak dat deze opvoering weer evenals de vorige jaren een zeer geslaagde zou worden. Nadat een strijkje onder leiding van den heer Berkhout eenige nummers ten gehoore gebracht had, werd door Jeugdig Wijk aan Duin een waardige vertolking van het hier- bovengenoemde stuk gegeven. De inhoud van het blijspel komt in het kort hierop neer: Twee dames willen aan het tooneel gaan, doch zij worden in de plaatselijke pers door een onbekend persoon hevig afgekamd. De ruzie loopt zoo hoog, dat zelfs de burger vader van het dorp er bij te pas komt. Deze slaagt er eindelijk, na groote moeite en hevige verwikkelingen in, den schrijver van dit stuk op te sporen. De dames worden in eere hersteld, zoodat tenslotte alles nog in orde komt. Zonder uitzondering hebben alle medespe lenden zich van hun beste zijde laten kennen maar toch komt nog een speciaal woord van lof toe aan mej. Vrelinck, als mevrouw West man, de dames Tempelman en Van Pelt als dochters Westman, de heer A. Boer als mijn heer Westman en G. Tabak als auteur Vis. Dat de aanwezigen zich uitstekend amu seerden bleek uit het langdurig applaus na ieder bedrijf. Nadat het strijkje weer eenige nummers ten beste gegeven had sloot de heer Hagen den bijzonder geslaagden feestavond met 'n woord van dank aan de medewerkenden voor hun keurig spel. Tenslotte deelde hij mede dat voor de volgende uitvoering, die op Woens dag 29 Januari in het Vereenigingsgebouw gehouden wordt, nog slechts enkele kaarten verkrijgbaar zijn. Rest ons nog te vermelden, dat het bloem werk in de zaal en op het tooneel geheel belangeloos verzorgd was door de fa. Steyn. J. Stamperius overleden. Pionier op het gebied der kinderlectuur. ZEIST, 23 Januari (A.N.P,) Op bijna 78- jarigen leeftijd is in den afgeloopen nacht alhier overleden de heer J. Stamperius, een van de groote mannen op onderwijsgebied. Den 8sten April 1858 werd de overledene te Wilhelminadorp bij Goes geboren. Hij doorliep daar de dorpsschool en werd vervolgens kweekeling aan de Rijkskweek school voor onderwijzers te Haarlem. Na voltooiing van zijn studies aldaar, trad hij op 1 Juni 1878 als onderwijzer in functie te Aalsmeer. Na het behalen van de acte voor hoofdonderwijzer werd hij leeraar aan een onderwijsinrichting te Haarlem om op 25- jarigen leeftijd benoemd te worden tot hoofd eener school te Amsterdam. Na 20 jaar in deze functie werkzaam te zijn geweest, nam hij in 1903 wegens gezond heidsredenen ontslag. Na zijn herstel in 1906 werd hij benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Rhenen en in 1909 in het ar rondissement Amersfoort. Heeft dus de heer Stamperius alle rangen op onderwijsgebied doorloopen, toch liggen zijn groote verdien sten elders. Het was omstreeks 1888, dat het eerste nummer verscheen van zijn nieuwe bibliotheek voor de jeugd, die een ommekeer bracht in de richting der kinderboeken. Zelf heeft hij de bibliotheek verrijkt met vele deeltjes kinderlectuur. Voorts schreef hij series lees- spel- en re kenboeken en paedagogische artikelen. 0.a. was de overledene penningmeester van het weezenforids van het N.O G. Met den heer Stamperius is een groot paedagoog en kin- Hervriend heengegaan. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, Seriphos n. Emden p. 21 Gibraltar. Rozenburg, 22 v. Vlaardingen n. Porto Fer- rajo. Maasburg 22 v, Pto. Marghera te Pepel. HOLLANDAUSTRALIë LIJN Aagtekerk. 22 v. Rotterdam te Bremen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Helder, 23 v. Amsterdam te Hamburg. HOLLAND- AMERIKA LIJN. Lochmonar, 23 v. Rott. n. Vancouver via Huil. Lochkatrine, Rott. n. Vancouver 21 van Champerico. Burgerdijk, New-Orleans n. Londen en Rot terdam p. 23 Dungeness. Dinteldijk, Vancouver n. Rott. 22 v. Lpl. Nictheroy, Vancr, n. Rotterdam 22 te Lpl. Beemsterdijk, Norfolk n. Rotterdam 22 (1.28 V.m.) 1050 mijl West van Valentia. Binnendijk, Rotterdam n. New-Orleans 22 (12.11 n.m.) 35 mijl Z.W. van Land's End. Edam, 22 van Rotterdam te New-York. Statendam 22 van West-Lndië te New-York. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 22 te Portland (O.). Leerdam, Philadelphia n. Rotterdam 23 te Norfolk. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein, 23 van Amsterdam n. Beira. Heemskerk, thuisr. p. 23 Gibraltar HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk. 23 van Hamburg te Bremen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 22 te Yokomara. Meerkerk (thuisreis) 22 van Penang. KON. HOLL. LLOYD. Salland (thuisreis) 22 van Bahia. Waterland (uitr.) 22 van Las Palmas. Eemland (thuisreis) 21 (10.38 n.m.) 540 mijl ZZW. van Land's End. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 22 van Kopenhagen n. Gdynia. Euterpe, 22 v. Amsterdam te Bordeaux. Ganymedes, 22 van Constantza te Bourgas. Hercules, 22 van Candia naar Piraeus. Mars, 22 van Tunis n. Amsterdam. Pluto, 22 van Hamburg n. Amsterdam. Trajanus, 23 van Jaffa te Amsterdam. Bodegraven, Amsterdam n. Chili 21 te Cris- tabal Costa Rica, 21 v. Barbados te Kingston (Ja.) Alkmaar, 21 van Callao n. Amsterdam. Colombia. 23 v. Amsterdam te Hamburg. Ariadne, 23 v. Gothenburg naar Aarhuus. Tiberius, 23 v. Alexandrië naar Jaffa Merope, 23 v. Amsterdam n. Pto. Barrios. Poseidon, 23 v. Amsterdam n. Rotterdam Odysseus, 23 v. Amsterdam n. Rotterdam. STOOMVAART-MIJ OCEAAN. Polydorus, Batavia n. Amsterdam 23 v. Port Said. Bencleuch, Otaru n. Rotterdam 23 v. Port Said. Aeneas, Japan n. Rotterdam via Londen 22 (3.23 v.m.) 500 mijl Zuid van Land's End. Deucalion, Japan n. Rotterdam 21 van Kobe. Tawali (uitreis) pass. 22 Gibraltar. Marnix van St. Aldegonde( uitreis) 23 te Southampton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitreis) 23 te Suez. Kota Gede (uitreis) p. 22 Gibraltar. Kota Tjandi (thuisreis) p. 22 Ouessant. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (uitreis) 22 te Montevideo. Alpherat, 23 (12 n.m.) van Hamburg te Rott. verw. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen naar Ned. Indië vertrokken Nederlandsche motor schip Marnix van St. Aldegonde passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8.1 meter Schade hersteld. Het Nederlandsche motorschip Monica, dat op reis van Londen naar Zaandam met scha de den Nieuwen Waterweg binnenliep, heeft te Rotterdam deze schade hersteld en is giste ren naar Zaandam gepasseerd om aldaar te laden. Combinatiedienst. Het Duitsche stoomschip Wakama passeer de van Hamburg naar Amsterdam om aldaar voor Zuid-Afrika te laden in combinatie met de Holland-Afrika Lijn. AANGEKOMEN. 22 Januari: Vida m.s. Rotterdam Alf s.s. Gdynia Freden s.s. Ljusne Cycle s.s. Limhamn 23 Januari: Monica m.s. Rotterdam Wakama s.s. Hamburg Gateshead s.s. New Castle Alt s.s. Goole Bera s.s. Drontheim Trajanus s.s. Alexandrië Vechtstroom s.s. Huil VERTROKKEN. 22 Januari: Nancy s.s. Savona Halle s.s. Hamburg M. v. St. Aldegonde m.s. Ned. Indië Amstelkerk s.s. Hamburg Colombia m.s. Hamburg Vulcanus s.s. Hamburg Ajax s.s. Kopenhagen Polyphemus m.s. Londen Caring s.s. Antwerpen Rhein s.s. Hamburg Trito s.s. Rotterdam 23 Januari: Astrée s.s. Emden Randfontein m.s. Beira ADRES INZAKE VOORGESTELDE SALARIS VERLAGING De Nederlandsche Federatieve Bond van Personeel in Openbaren Dienst heeft een adres gezonden aan de Provinciale Staten van Noord-Holland, waarin er met klem op wordt aangedrongen, het voorstel van Gede puteerde Staten inzake de verlaging der loo- nen en salarissen van het personeel in dienst bij de provincie en provinciale instellingen niet te aanvaarden en dus aan de desbetreffende aanmaning van den Minister van Binnenland- sche Zaken niet te voldoen. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 23 Januari. Ondertrouwd 23 Januari: J. F. Nobels en L. Chr. Karl. H. J. Pruis en A. J. Hessels. Bevallen 21 Januari: A. C. van Baekel Schutte, z.: W. A. de Vriesden Blanken, z-.; 22 Januari: J. H. ZwierstraJorissen, d.; A. M. H. Smits—Smeets, z.; M. L. Odenwald— Fugmann, z.; 23 Januari: C. B. v^n Rooden Jansen, d. Overleden: 21 Januari: H. EichhornJan sen, 86 j., L. Molenstraat; 22 Januari: F. W. StrobelKooien, 84 j., Jansstraat.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5