I VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: SPORT *4 SPEL Schip Alkmaar Algenib Achilles (Ned.) Aurora Amor Aspasia Agnita Aura Ariadne (Ned.) Agamemnon (Ned.) Amstelkerk Barneveld Boskoop Boschfontein Breda Bacchus (Ned.) Baarn British Progress Caribia Chr. Huygens Calypso Cireé Shell Colombia Eurybates Eemland Eurymedon Euterpe Freiburg Fowberry Tower Fauna (Ned.) Gaasterkerk Grena Gustaf E. Reuter Godfr. Bueven Ganymedes Heemskerk Hercules. Hilversum Hidlefjord Helder Jagersfontein J. v. Oldenbarnevelt Laertes Luneburg Mount Athos Meerkerk Megara Mars (Ned.) Montferland Marina Oberon Polydorus Poelau Roebiah. Patricia Pluto (Ned.) Pan Aruba Poelau Tello P. L. M. 24 Rhea (Ned.) Rotula Salabangka Sembilan Spar Salawati Salland Springfontein Sesostris Serooskerk Schokland Schieland Tabinta Theseus (Br.) Tiberius (Ned.) Tilemachos Venezuela Vulcanus XXVIII Ottobre Zaanland Chili Santa Fé Alexandrië Barcelona West Indië Santa Fé Curasao Setubal Gothenburg Gdynia Hamburg Chili Chili Beira Chili Midd. Zee Chili Abadan Pto Barrios Ned. Indië Midd. Zee Curacao Hamburg Ned. Indië Buenos Ayres Hamburg Bordeaux Ned. Indië Rcsario Venetië Japan Batoum Curacao Rosario Bourgas Zuid Afrika Bourgas Santa Fé Curacao Hamburg Zuid Afrika Batavia Batavia Ned. Indië La Plata Japan Baytown Alexandrië Buenos Aires Skutskar Midd. Zee Ned. Indië Ned. Indië dexico Hamburg Aruba Hamburg Melilla (v. IJm.) verm. aankomst Laatste bericht 6 Febr. 3 Febr. 25 Jan. Gdynia Curasao Tjilatjap Ned. Indië La Plata Ned. Indië Buenos Aires Zuid Afrika Mexico Japan Newcastle New Castle Ned. Indië Batavia Alexandrië Bona West Indië Hamburg Bona (v. IJm.) Hamburg 26 Jan. 28 Jan. 30 Jan. 2 Febr. 27 Febr. 27 Jan. 23 Jan. 24 Jan. 25 Jan. 24 Jan. 8 Febr. 4 Febr. 5 Febr 29 Jan. 18 Febr. 7 Mrt. 30 Jan. 25 Febr. 6 Febr. 23 Jan. 25 Jan. 5 Febr. 21 Febr. 23 Jan. 10 Febr. 5 Febr. 16 Jan 15 Febr. 23 Jan. 28 Jan. 27 Jan. 26 Jan. 5 Febr. 25 Jan. 7 Febr. heden 29 Jan. 26 Jan. 26 Jan. 21 Jan. van Callao. 3 Jan. van Diamante. 22 Jan. te Malaga. 19 Jan. van Gibraltar. 11 Jan. van Pto Barrios 16 Jan. te Diamante, in lading. in lading, in lading, in lading, in lading. 17 Jan. te Hamburg. 13 Jan. van Curasao. 15 Jan. te Hamburg. 13 Jan. van Curasao. 22 Jan van Ouessant. 18 Jan. van Valparaiso. 16 Jan. vertrokken. 15 Jan. van Barbados. 23 Jan. van Algiers. 21 Jan. te Burriana. 12 Jan vertrokken, vertrekt 1 Febr. Dec. te Batavia. 18 Jan. van Teneriffe. 22 Jan. van Bremen, in lading. 20 Jan. van Port Said, in lading. 22 Jan. te Susak. 21 Jan. te Rotterdam. 23 Jan. te Antwerpen. 6 Jan. vertrokken 1" Jan. van Rio Janeiro, in lading. 20 Jan. van Marseille. 23 Jan. te Piraeus. 4 Jan. vertrokken. 11 Jan. vertrokken, in lading. 18 Jan. van Kaapstad. 22 Jan. vertrokken. 7 Jan. te Soerabaja. 18 Jan. van Port Said. 18 Jan. van Padang. 4 Jan. van Buenos Ayres. 22 Jan. van Penang. 5 Jan. vertrokken. 22 Jan. van Tunis, vertrekt 24 Jan. 17 Jan. vertrokken. 22 Jan. van Calabria. 23 Jan. van Port Said. 22 Jan van Colombo. 18 Jan. van Pto Barrios. 22 Jan. vertrokken. 10 Jan. vertrokken. in lading. 20 Jan. vertrokken. 23 Jan. van Kopenhagen, in lading. 18 Jan. van Pt. Said. 14 Jan. van Dakar. 21 Jan. van Finisterre. 13 Dec. te Soerabaja. 22 Jan. van Bahia. 22 Jan. van Dar-es-Salaam. 18 Jan. van Tampico. 22 Jan te Yokohama. 22 Jan. vertrokken, in lading. 13 Dec. te Batavia. 18 Jan. van Sabang. in lading. 23 Jan. van Gibraltar. 21 Jan. van Barbados, vertrekt 25 Jan. 16 Jan. vertrokken, vertrekt 25 Jan. IJMUIDEN. Commissaris van politie gaat heen. De heer D. de Ridder zal om gezondheids redenen ontslag vragen. Naai* wij vernemen heeft de heer A. de Ridder, commissaris van politie alhier, het voornemen binnen korten tijd eervol ontslag aan te vragen om gezondheidsredenen. De da tum hiervan is nog niet bekend; het is echter zeer waarschijnlijk dat de commissaris nog slechts korten tijd in functie zal blijven. Dit besluit van den commissaris zal onge twijfeld menigeen verrassen. Het kwam ons eenige dagen geleden ter oore, doch de heer De Ridder verzocht ons toen nog geen rucht baarheid eraan te geven. Met den heer De Ridder gaat een politie ambtenaar heen, waaraan de gemeente en ook het corps veel verschuldigd is. Gedurende vele jaren heeft de heer De Ridder zijn functie, die vooral de laatste jaren zeer moeilijk was, met trouw en ijver vervuld. De heer De Ridder kwam in 1902 in dienst bij de gemeentepolitie als inspecteur. Dat was in de dagen, dat IJmuiden vooral door Engelsche visschers druk bezocht werd en dezen gaven den jongen inspecteur, die slechts eenige agenten onder zich had, han den vol werk. Menige veldslag werd in die dagen geleverd, maar dank zij het energieke optreden van den heer De Ridder kon de orde dan spoedig hersteld worden. Bij Kon. besluit van 17 November 1910 werd hij benoemd tot commissaris van politie, welke functie hij 1 Januari 1911 aanvaardde. Zooals men weet werd het zilveren jubi leum van den heer De Ridder als commis saris 1 Januari jl. in alle stilte herdacht. De jubilaris had zich, doordat hij uit stad was. aan alle officieele huldebetoog onttrok ken. Ook tijdens zijn loopbaan als corpmis- saris heeft hij moeilijke tijden meegemaakt. Schepen, en schepelingen van alle landen der aarde bezochten IJmuiden en het waren vooral het rumoerige visschersvolkje en de conflicten in de haven, die de functie van commissaris van politie tot een moeilijke maakten. Vooral in den oorlogstijd heeft de heer De Ridder lastige tijden meegemaakt. Hij is drager van buitenlandsche onder scheidingen. Zoo is hij Ridder van de Kroon orde van Pruisen. Officier in de Orde van de Zwarte Ster van Frankrijk en drager van het Eereteeken van het Duitsche Roode Kruis. De regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot Ridder in de Orde yan Oranje-Nassau, MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 24 JAN. Tarbot per K.G. f 1.10—f 0.80. Tongen per K.G. f 0.98f 0.62. Groote schol per 50 K.G. f 11.50—f 10.50. Middelschol per 50 K.G. f 15—f 13.50. Zetschol per 50 K.G. f 20—f 19. Kleine schol per 50 K.G. f 17.50—f 11. Schar per 50 K.G. f 12.50—f 9.50. Vleet per stuk f 2.40. Kleine poon per 50 K.G. f 6.90—f 6.40. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 30 f 25.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 22f 7.20. Kabeljauw per 125 K.G. f 50—f 28. Groote gullen per 50 K.G. f 16f 9. Kleine gullen per 50 K.G. f 10f 6. Wijting per 50 K.G. f 11.50—f 2.20. Heilbot per K.G. f 0.74—f 0.41. Leng per stuk f 1.80f 0.80. Koolvisch per stuk f 0.70—f 0.20. Versche haring per kist f 2.95f 2.15. BESOMMINGEN. Trawlers: Raaf IJM. 432, 70 manden f 1370. Flamingo IJM. 42. 70 manden f 1290. Mary IJM. 189 490 manden f 2310. Maria Elizabeth IJM. 114, 75 manden f 1300. Beuger: VI. 217 f 560. Loggers: SCH 14 f 510, KW 43 f 690, KW 23 f 460. Versche haring: LT 1217 f 900. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Carolina, IJM. 26 10 m. schelvisch, 50 m. braadschelvisch. 90 m. gal en leng, 360 m. koolvisch, 220 m. wij ting, 20 m. hake, 20 m. varia, 770 manden sa men plus 75 stuks stijve kabeljauw. SANTPOORT R.C. BREDERODE. Het programma voor a.s. Zondag luidt: Kinheim 5—Brederode 1 10 uur. Brederode 3Haarlem 9 11.30 uur. Zaterdag 3 uur:Brederode adsp.—VVB adsp. De indoortraining is geëindigd wegens de ;eringe belangstelling. WIJK AAN ZEE EN DUIN FEESTAVOND REDDINGSBRIGADE De Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade her dacht in Hotel „De Zon" op feestelijke wijze haar tweede lustrum. De voorzitter, de heer M. A. Huender, open de het feest met een rede, waarin hij het nut en doel der Brigade uiteen zette, en voorts de belangrijkste feiten uit het tweede vijftal jaren vermeldde. Voorts voerden de heeren Roland, mede-op richter der Brigade en oud-voorzitter en Van Groll het woord, die in zeer waardeerenden VRIJDAG 24 JAN. 1936 De Bilt voorspelt: Matigen tijdelijk wellicht toenemenden wind uit Zuidelijke richtingen. Zwaar bewolkt tot betrokken. Kans op eenigen regen. Aanvankelijk weinig verandering in temperatuur. Later mogelijk zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 762.8 m.M. te Boedapest. Laagste 743.5 m.M. te Hernösand. STORMW AARSCHUWINGSDIENST Geseind van De Bilt hedenmorgen te half tien aan alle posten: Attentiesein neer. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 42 F. Laagste hedennacht 37 F. Hoogste heden 40 F BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 754 m.M. Neiging vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m, 3.44 uurn.m. 3.56 uur. Zondag v.m. 4.25 uur; n.m. 4.36 uur. Maandag v.m. 5.07 uur; n.m. 5.21 uur. zin spraken over het werk der Brigade en daarvoor hulde brachten. Aan belde heeren <f:rd door den voorzit ter een plaquette aangeboden, voorstellende het symbool der Brigade, vervaardigd door den heer M. Klein. Nadat namens de Zaand. Vrijw. Brigade de heer I. H. Brand de feestvierende vereeni- ging gecomplimenteerd had en haar als blijk van waarde erin g een geschenk in enveloppe had aangeboden, begon de feestavond met het zingen van den W.R.B. marsch, door eenige le den die eveneens 't nummer Verkeerde gymnas tiek uitvoerden, waarmee zij veel bijval oogstten. Oo kde klucht „Tante Treesje is ziek" viel zeer in den smaak en werd geheel met eigen krachten opgevoerd. Met het W. R. B. lied en de Orgelman werd het feestprogram besloten. De heer J. W. Molin, humorist-conférencier had veel applaus in ontvangst te nemen. Tenslotte werd gedanst. VELSEN UITSLAG OPENBARE VERKOOPING. Donderdagavond vond in hotel Velserbeek de openbare verkooping plaats van 9 land huizen met erven en grond aan de Jan Koste- lij klaan, nrs. 2 tot en met 20. Koopèr werd de heer J. M. Caviet q.q. te Amsterdam voor f 54.400. Edward VIII niet te Dublin tot koning geproclameerd. Vernieuwing van den eed niet noodzakelijk geacht. LONDEN, 23 Jan. (Reuter). Volgens he denmorgen uit Dublin ontvangen berichten is Edward VIII te Dublin nog niet tot koning geproclameerd. De constitutioneele autoritei- ,en van de Iersche Vrijstaat schijnen van meening te zijn, dat het volgens de wet niet noodig is den eed te vernieuwen, die is afge legd door den gouverneur-generaal, toen de ze zijn functie aanvaardde. Zijn eed, zoo zegt men, gold niet slechts ten aanzien van ko ning George, doch ook ten aanzien van den kroonprins en zijn opvolgers. Naar de Daily Express bericht was de ver tegenwoordiger van Ierland te Londen, Du- lanty, niet aanwezig bij de proclamatie van den koning in St.Jamespalace. Bij navraag op het Iersche commissariaat werd medegedeeld dat dit geschiedde op aanwijzing van Dublin. VOOR DEN KANTONRECHTER Een loterij op een loterij, die geen winst zal opleveren. Iemand had in Haarlem een loterij op een loterij in elkaar gezet, op dusdanige wijze, dat hij voor den kantonrechter moest ver schijnen. Er was hem ten laste gelegd over treding van de Loterij wet. Hij was namelijk, zooals een getuige, een agent-rechercheur verklaarde, langs de huizen in deze stad ge gaan en had loten van een dubbeltje te koop aangeboden. Voor deze tien centen kon men 10 H.L. anthraciet winnen. Op het lot was een naam gedrukt, die moest aanduiden dat het een lot van een verbruikersver- eeniging was en een nummer. Nu was meer loten voorzien waren, de clou, dat hij wiens lot de cijfers droeg die overeenkwamen met de drie laatste cijfers van het lot dat een prijs van 3000 in de negen- honderdzooveelste Nederlandsche staatslote rij won, de winnaar zou worden van de 10 mud brandstof. Naar de rechercheur-getuige vertelde had de man in een boekje 1645 adressen genoteerd, waaruit viel op te maken dat hij reeds ruim 164 in zijn zak had gestopt, want bij een serie steekproeven uit de adressenlijst was ge bleken, dat al deze genoteerden van een of meer loten voorzien waren» w. en Als getuige verscheen ook nog degeen, die eigenaar van de 10 mud anthraciet zou zijn geworden. „U zit zeker nog altijd op de kolen te wachten?" vroeg de kantonrechter. De ge tuige beaamde dit, maar hij voegde eraan toe, dat hij later van den loterij man had ver nomen, dat om de kolen moest worden ge schreven. Bij den verkoop van het lot had de man hem gezegd, dat alle loten waarop niet werd geschreven of die verloren gingen voor hem pure winst waren, hetgeen den kanton rechter de meening deed toegedaan zijn, dat waarschijnlijk alles pure winst was. Toen de getuige eenmaal had geschreven was de brief als onbestelbaar teruggekomen. Zoowel de kantonrechter als de Ambtenaar van het O.M. waren van meening, dat de be nadeelde het niet op zich moest laten zitten en er werk van moest maken. Nadat nog een getuige was gehoord, die vijf loten had gekocht, eischte de ambtenaar tegen den verd. die niet was verschenen, een geld boete van 300 te vervangen door 180 dagen hechtenis. Het vonnis luidde f 200 of 120 dagen, Sarraut stelt een voorloopige ministerlijst samen. Kabinet van republikeinsche concentratie. Albert Sarraut. PARIJS, 24 Januari (A. N. P.) De radicaal- socialistische senator Sarraut is met zijn be sprekingen in verband met de hem verleende opdracht tot de vorming van een nieuwe re geering zeer snel gevorderd. In een tijdsverloop van 12 uur heeft hij de politieke partijen over haar standpunt gepolsd en reeds te twee uur hedenacht heeft hij een voorloopige minis terlijst kunnen opstellen. Sarraut zal zijn besprekingen vandaag voortzetten en waarschijnlijk tegen den mid dag zijn voorstellen aan den president der republiek voorleggen. De voorloopige minister- lijst bevat de volgende namen: Premier en buitenl. zaken: Sarraut; rad. soc.; justitie: buitenlandsche zaken: Flandin, dem. alliantie; Pernot, rep. middenpartij; financiën: Regnier, rad. soc.; oorlog: Paul Boncour, socialist; marine: Piétri, radicale linkerzijde; handel: Bonnet, rad. soc.; P.T.T.: Mandel, onafhan kelijk rechts; openbare werken: Yvon Delbos, rad. soc.; luchtvaart Laurent Eynac, radicale linkerzijde; onderwijs: Mario Roustan of Guernut, beiden rad. soc.; landbouw: Chatha- la, radicale linkerzijde; koloniën: Stern, par tijloos; arbeid: Ramadier, socialist; pensioe nen: Champetier de Ribes, democratische volkspartij; koopvaardij: Bertrand, rad. soc.; volksgezondheid: Moncelle, republikeinsche middenpartij; onderstaatssecretaris van den premier: Jean Zay, rad. soc.; onderstaatssecre taris van binnenlandsche zaken: Jacquinot, rep. middenpartij. Op grond van deze samenstelling zou men kunnen spreken van een regeering der repu blikeinsche concentratie. Evenals het kabinet- Laval zal een nieuwe regeering van dezen structuur zes rad. socialisten bevatten. In par lementaire kringen gelooft men dat Lebrun, wanneer de pogingen van Sarraut toch nog mochten mislukken zich zal wenden tot Bon net of tot een lid van het republikeinsche mid den, b.v. Piétri of Mandel, hen de formatie zal belasten. Indien de crisis langer zou duren, acht men een opdracht aan Bouisson waar schijnlijk. Gelukskantoor uitgebrand. Brandweer rukte ten deele verkeerd uit. Hedenmorgen is brand geweest in de Ursu- lastraat te Haarlem, door een petroleumver- gasser ontstaan. De bewoner, de heer F. Smith, was bezig met -het afwasschen van kopjes, toen de brand uitbrak, die het geheele huis ver nielde. De brandweer, die door een misverstand ten deele naar de Tesselastraat was uitgerukt, heeft met vier stralen het vuur snel bedwon gen. Een naast het huis liggende bakkerij kreeg waterschade. De bewoner, die bekend is door zijn vertoo ningen met een poppenkast, had in de Ursu- lastraat 23 een gelukskantoor en verkocht walmvrije petroleum. Verzekering dekt de schade. Oorlogsberichtgeving hoogtij. viert Italië en Abessynië melden beide „groote successen" aan het Noordelijke front. Naar van Abessynische zijde aan Reuter wordt gemeld, is óp 20 dezer een groote slag ingezet, die op het oogenblik voortduurt. Verklaard wordt, dat de Abessynische krij gers na de aanvallen der Italianen te hebben afgeslagen, belangrijke strategische stellingen bezet hebben, en zich meester hebben gemaakt van een aanzienlijken buit, o.m. bestaande uit verscheidene kanonnen. Verscheidene duizenden Italiaansche sol daten zouden zijn gedood. De verliezen aan Abessynische zijde zijn nog niet bekend. Majoor Dagnoh Wodadjo heeft met een mi trailleur een driemotorig Italiaansch vliegtuig neergeschoten. Uit dit feit blijkt, dat de "Kei zerlijke garde thans definitief aan de gevech ten deelneemt, aangezien deze officier het be vel over een bataillon voerde. Men wacht met ongeduld op nadere bijzon derheden, want men verkeert nog in het on zekere omtrent de juiste plaats waar het ge vecht plaatsvond. Bericht wordt, dat de ge vechten zich aan het noordelijke front ten noordwesten van Makalle hebben afgespeeld. Het Italiaansche persagentschap seint over deze gevechten het volgende: De in Tembien ontbrande gevechten, die zich over het geheele noordelijke Front hebben uitgebreid, verloopen met volledig succes voor de Italiaansche wapenen. In eenige sectoren hebben onze troepen reeds nieuwe belangrijke stellingen ingenomen en ïederen tegenaanval van den vijand afgeslagen. De verliezen van den vijand bedragen verscheidene duizenden manschappen. ONJUISTE BERICHTEN OVER RAS HAILOE. Het A. N. P. bericht uit Addis Abeba: In de provincie Godjam waren geruchten opgedoken volgens welke de vroegere gouver neur van deze provincie, Ras Hailoe zou zijn vergiftigd, Ras Hailoe. die met den ont troonden keizer Lidj Jassoe intiem bevriend is geweest, was in 1932 met zijn zoon in de nabijheid van Addis Abeba gevangen gezet. Sinds jaren wist niemand waar de beide ge vangenen zich bevonden. In verband nu met de bovengenoemde geruchten heeft de Negus journalisten verlof verleend een bezoek te brengen aan Ras Hailoe. Deze is onderge bracht in de vertrekken van den kroonprins van Abessynië. Ras Hailoe verklaarde, dat hij zich reeds drie jaren in deze afzondering- bevond en als een vriend behandeld werd. Men heeft hem al zijn waardigheden gelaten en hem is veroorloofd den keizerlijken tuin te benutten voor wandelingen. VOETBAL. FEIJENOORDSTORMVOGELS. Stormvogels komt met het volgende elftal uit: Hollenberg. Haak Sr., Haak Jr. Tol, Nijssen, v. d. Velde, v. d. Steen, Feijen, v. d. Lugt, Prins, v. d. Laan. Het medespelen van Van der Laan is nog onzeker STORMVOGELS 2E. D. O. 2. E. D. O. komt als volgt uit: Stouten. Kollerie. van der Born, P. van Esch, Vrenegoor, C. v. Esch, During, van Geemen, Callandt, H. Koene, Kelder. HAARL. VOETBALBOND. De loting voor de wedstrijden om het kam pioenschap van Haarlem, waarvan H. F. c. titel en bekerhoudster is, heeft tot resul taat gehad, dat voor de le ronde de volgende vereenigingen tegenover elkaar zullen, komen. 1. R.C.H.Bloeniendaal 2. V.S.V.—H.F.C. 3. E.D .O.—Haarlem 4. StormvogelsKinheim de volgende ronden zullen zijn: 5. Winnaar 3—Winnaar 2 6. Winnaar 4Winnaar 1 Finale Winnaar 5—Winnaar 6. Werkloozencompetitie. Het wedsbrijdprogramma voor 28, 29 en 30 Januari luidt: Dinsdag: Gazelle 1—V. V. B. 2, Haarlem, Beker. z w. V. 1—V. V. S., R- C. H. Z. W. V. 2—R Zwart, Zandvoort V. v. T. 1—V. V. C. 2, Vergierdeweg. Woensdag: V. V. M.—Gazelle 2, Transport. Donderdag: Metaal—R. Wit I. H. F. C. Z. W. V. 2—V. V. B. 1, Zandvoort. R. Wit 2—Z. W. V. 1, Vergierdeweg. V. V. T. 2—R. Zwart, Transport WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Brussel. Uit Brussel: Donderdagavond tien uur, toen er dus juist 72 uren gereden waren, hadden de renners in totaal 1521.080 K.M. afgelegd. Daar het wat rustig was geworden, werden door het publiek eenige premies uitgeloofd; dit bracht weer leven in de brouwerij. Er ont ketenden zich weer wilde jachten. Op een gegeven moment hadden onze land genoot Piet van Kempen en zijn koppelgenoot Broccardo alleen de leiding, doch dit was maar voor korten tijd, want het waren dan Buysse Billiet, AertsSchoen, Charlier—Deneef en Van VlockhovenVan Buggenhout, die zich bij hen voegden, zoodat omstreeks midder nacht vijf koppels de leiding hadden. Omstreeks half één kreeg men een heftig duel te zien tusschen onzen landgenoot Piet van Kempen en Buysse om een premie van 500 francs. Na een zwaren strijd ging onze land genoot onder daverend applaus het eerst over de streep. Stand van de Zesdaagsche te Brussel. BRUSSEL, 24 Januari (A.N.P.) Bij de neu tralisatie hedenmorgen was de stand als volgt: 1. Buysse—Billiet 171 p.; 2. Charlier—Deneef 163 p.: 3a Schön—Aerts, 74 p.; 4. Depauw— van Nevele 48 p.; 5. Broccardo—van Kempen, 42 p.; Op 3 ronden: 6. v. Vlockhoven—v. Buggen hout: Op 4 ronden: 7 Smits—Hagelsteens, 63 p.J Op 5 ronden: 8. Loncke—Martin 98 p.; 9. Carpriaux—Verhaeghen, 78 p.; Op 7 ronden: 10. Pellenaars—v. Heuvel, 54 p. Op 8 ronden: 11. Verreycken—Haezendonck 41 pnt.; Op 13 ronden: 12 Gebr. Vroomen, 35 pnt. Op 14 ronden: 13. Danholt—Ghijssels, 67 p.; Op 15 ronden: 14. Thyssens—Huys, 91 pnt. 15. MeerschaertDegraeve, 79 p.; Op 16 ronden: 16. Dictus—Deryck, 23 p. De afgelegde afstand bedroeg toen 1679.500 K.M. SCHAATSENRIJDEN. SONJA HENIE TE AMSTERDAM. Oorspronkelijk heeft het in de bedoeling gelegen (aldus het Alg. Hbld.) de wereld kampioene Sonja Henie Zaterdag a.s. te la ten rijden op de Kunstijsbaan te Amsterdam. De Noorsche kunstrijdster heeft echter te kennen gegeven dat ze verschillende demon straties liever wenscht te geven na de Olym pische Winterspelen te Garmisch Partenkir- chen en <3e wereldkampioenschappen te Pa rijs, die 23 Februari a.s. worden gehouden. Naar het blad thans verneemt, is het vrij zeker, dat Sonja Henie 25 Februari a.s. te Amsterdam haar talenten zal demonstree- ren. AGENDA TE HAARLEM. He den* VRIJDAG 24 JANUARI Stadsschouwburg: Galaconcert der H.O.V, met de Hongaarsche dirigente Marta. Linz. Frans Hals Theater: Paul Mussi en Bette Davis in „Bordertown". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Donkere Oogen" met Harry Baur. Tooneel: The Royal Eton Four. 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Love me forever" met Grace Moore. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Peter" met Francisca Gaal. Too neel: Drie Brownings, een flirt op de fiets. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 25 JANUARI Stadsschouwburg: Nederl. Indisch Tooneel. „Welkom vreemdeling". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Frans Hals Theater: Kindermatinée.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6