Het kabinet Sarraut Donderdag voor de Kamer. De huwelijkscandidaat in het Nieuwe Duitschland. THIJS IJS IN DE KNEL Radio-Programma MAANDAG 27 J A N U A R I 1936 BUITENLAND Défyé ,angs den dooden vorst. Verdediging van den franc eerste punt van het regeerings- program. Flandin deelt mede in groote trekken Lavai's politiek te zullen volgen. FRANKRIJK. De vooruitzichten van het kabinet Sar raut bij de Donderdag in de Kamer te hou den stemming, worden in de Zondagochtend bladen over het algemeen gunstig beoor deeld. De reg eer ings verklaring die door het mi nisterie Zondag in groote trekken werd, naar Reuter meldt, goedgekeurd, zal betrekkelijk kort zijn. Het nieuwe ministerie heeft als eerste punt op zijn program de verdediging van de franc geplaatst en een bewijs voor de voortzetting van de tot nu toe gevolgde politiek is wel te vinden in de handhaving van Marcel Regnier als minister van financiën. Verder zullen de strijd tegen de werkloosheid en het econo misch herstel belangrijke onderdeelen der mi- nisterieele verklaring voimen. alsmede de handhaving der openbare orde en de eerbie diging der republikeinsche vrijheden. Op het gebied der buitenlandsche politiek tenslotte zal de regeeringsverklaring den vredeswil van Frankrijk bevestigen alsmede de handhaving van zijn traditioneele politiek gebaseerd op het Statuut van den Volken bond en de eerbiediging der verdragen. De Petit Parisien is van meening, dat de regeering vrij zeker op 360 stemmen zal kun nen rekenen. Geheel Frankrijk, aldus het blad wil een nieuwe regeeringscrisis vermijden. De Excelsior is van opvatting, dat de nieuwe minister van buitenlandsche zaken, Flandin, voornemens is door persoonlijke bezoeken aan Londen de Engelsch-Fransche betrekkingen nog hechter te maken. In de kwestie van het vervroegd uitschrijven der verkiezingen, zal de minister-president het volgens het blad in de Kamer zeer moeilijk hebben. Men veron derstelt, dat de nieuwe verkiezingen waar schijnlijk toch op 26 April en 3 Mei zullen worden gehouden. De Humanité (comm.) is verontrust over de Zaterdagavond door Flandin in de bijeen komst van de Alliance Democratlque afge legde verklaring, dat hij tegenstander blijft van het Volksfront en dat hij de buitenland sche politiek van zijn voorganger wil voortzet ten. Naar nader verluidt omtrent de zitting van het bestuur van de Alliance Démocratique, heeft minister Flandin 'verscheidene mede- deelingen gedaan over de vorming van het kabinet Sarraut. Flandin zeide o.m.. dat hij een tegenstander ls van het Volksfront. De nieuwe minister president heeft eveneens nimmer in dienst van het Volksfront gestaan. Flandin zal in groote trekken de zelfde buitenlandsche politiek volgen als zijn voorganger Laval. Tusschen hem. Flandin, en Laval hebben nim mer tegenstellingen bestaan. Hoog stens was er wel eens verschil van meening over ondergeschikte kwes- DmtscMamd. „Wij willen geen tweede Abessynië zijn," aldus Goebbels. De Daily Telegraph meldt uit Berlijn, dat dr. Goebbels te Keulen in het gedemilitari seerde gebied in zijn redevoering nog eenige niededeelingen heeft gedaan welke niet in de Duitsche pers zijn gepubliseerd. Dr. Goeb bels zeide: Wij spelen thans de ouverture. Men neemt de wereld pas in vertrouwen, wanneer men haar voor een feit accompli wil plaatsen. Indien wij de geschiedenis van ons leger praematuur zouden hebben onthuld, dan zouden andere legers ons land zijn binnen gemarcheerd. Wij willen niet een tweede Abessynië zijn en de beschaving thuisbe zorgd krijgen met vliegtuigen en bommen. Hitier tegen oorlog om gebiedswinst. Een medewerkster van Paris Soir, mevr. Titayna heeft met Adolf Hitler in de Wil- helmstrasse een gesprek gehad over verschei dene vraagstukken. De Franschman is meer dan wie ook bevreesd voor oorlog, omdat hij dien haat, zeide mevr. Titayna o.a. Ik zou gaarne van u willen hooren, dat Duitschland zijn buitenlandsche politiek op een pacifistische basis grondvest. Het woord pacifisme, aldus Hitier, heeft in Frankrijk niet dezelfde beteekenis als in Duitschland. In Duitschland is het pacifisme alleen voor verwerkelijking vatbaar, wanneer het op de algemeen menschelijke basis is op gebouwd, dat ieder volk het recht heeft te leven en niet te vegeteeren. Wie den vrede wil, moet eerst dit recht der volken erkennen. Met andere woorden, er is geen enkele Duitscher, die den oorlog wil. De laatste oorlog heeft Duitschland twee millioen men- schen en IV2 millioen gewonden gekost. Zelfs wanneer Duitschland overwonnen had, zou de overwinning niet dien prijs waard zijn ge weest. Welke Europeesche staatsman, aldus Hitier zou tegenwoordig door een oorlog een ter ritoriale verovering kunnen behalen? Moet men dan twee millioen menschen dooden om een gebied met twee millioen inwoners te veroveren? Dat zou voor ons beteekenen, twee millioen van de beste Duitschers op offeren, twee millioen menschen in hun volle kracht, de elite van de natie, om daarvoor een gemengde bevolking te krijgen, die niet in vollen omvang Duitsch is en Duitsch voelt. De menschelijke logica is tegen een oorlog om gebiedswinst". Op de opmerking, dat de bevolkingspoli tiek, die in Duitschland wordt gepropageerd, moet leiden tot expansiegedrang, als gevolg van de toeneming der bevolking, en dus tot oorlog antwoordde Hitier: „Er zijn volkeren met talent en zonder talent op de wereld. De eerste hebben gebrek aan ruimte, terwijl de andere een groote en veelal ongebruikte op pervlakte tot hun beschikking hebben. De Europeesche staten behooren tot de eerste categox-ie. Men moet inzien, dat zij in dit op zicht een volkerengemeenschap vormen, al zijn zij dan ook een twistziek gezin." U hebt dus door de toenemende volks kracht van Duitschland koloniën noodig? vroeg mevr. Titayna. Vmdt u dat ook niet? vroeg Hitier op zijn beurt. Hoe wilt u dit doel in de practijk bei-ei- ken? Wanneer de andere volkeren evenwicht en rechtvaai-digheid aanvaarden, zijn de ma teriele details gemakkelijk te regelen. Ik herhaal, dat het voor het leven van Duitsch land en Frankrijk en voor het welzijn der menschheid noodzakelijk is, dat de welstand van Europa gewaarborgd wordt. Duitsche bisschoppen richten zich opnieuw tegen het heiden dom. In alle Katholieke kerken van Duitschland is Zondagmorgen een herderlijk schrijven van de bischoppen voorgelezen, dat op de confe rentie van Fulda is opgesteld. De bisschoppen herinneren hieraan aan den plicht van iederen katholiek zich te keeren tegen het heidendom, dat in deze dagen het Chi'istendom belaagt. „Eenigen zouden niet alleen een politieke revolutie willen, doch ook een religieuse re volutie. Wij houden niet op het volk te waar- schuwen om het te bewaren voor een Kultur- kampf. Evenwel is de strijd nog niet gestaakt, de aanval op de Duitsche zielen is heviger ge worden". Het schrijven wordt besloten met een waar schuwing aan de geloovigen zich te hoeden tegen kranten en boeken, die gebaseerd zijn op het nieuwe heidendom. Gelden van ds. Niemöllcr's parochie in beslag genomen. Gisteren is bei'oering gewekt door de mede- deeling van dominé Niemöller van den kansel van zijn kerk te Berlijn-Daslem, dat de gelden van zijn parochie door de financieele commis sie van het ministerie voor kerkelijke aange legenheden van Rijksminister Kerrl in beslag zijn genomen. (Reuter). Amerika. Een nieuwe grondwet? Als uitvloeisel van de aan het einde van dit jaar te houden verkiezingen voor het presidentschap der Vereenigde Staten, zal naar Reuter mededeelt wellicht eén nieuwe grondwet tot stand komen, welke aan de fe derale regeering aanzienlijk grootere be voegdheden zal geven. Indien deze grondwet tot stand komt, zouden de regeeringsautoritei- tën een duidelijke controle hebben over het economische leven des lands en zou aan het Hooggerechtshof de macht worden ontnomen, om regee- ringsinstellingen als bv. de New Deal onwettig te verklaren. Men gelooft niet, dat president Roosevelt zelf van deze grondwethervorming zijn ver kiezingsleuze wil maken, maar, volgens vele democraten zou hij door de omstandigheden er toe kunnen worden gedwongen. Griekenland. Bereidde Kondylis een staatsgreep voor? Zaterdag is een met spoed bijeengeroepen ministerraad gehouden, hetgeen zijn oorzaak schijnt te vinden in een onthulling van den kant der communistische partij, volgens welke generaal Kondylis, steunende op ze kere elementen van eht leger, een staats greep voorbereidde. De onthulling zoo meldt het A.N.P. was in een aangeteeken- den brief aan den eersten minister toegezon den. Rusland. Vijf ter dood veroordeelingen wegens spionnage. Het Agentschap Tass meldt uit Chaba- rovsk, dat het militair gerechtshof vijf be schuldigden veroordeeld heeft tot den dood door den kogel wegens spionnage ten gunste eener buitenlandsche mogendheid. De overige aangeklaagden werden tot verschillende ge vangenisstraffen verooi'deeld.. Drie schuldigen aan den brand op de „Morro Castle". Vonnis wordt morgen geveld. Reuter meldt uit New York: Drie beklaag den zijn schuldig bevonden aan den brand van de „Morro Castle", in September 1934. Het zijn de kapitein Warms, de chef-machi nist Abbott en de vice-president van de New York and Cuba Mail Steamship Company. De geschuldigen kunnen gestraft worden met straffen van 10 jaar gevangenisstraf en 10.000 dollar boette. Het vonnis zal Dinsdag a.s. worden uitgesproken. De maatschappij „New York" and Cuba Mailsteamship", die het schip exploiteerde, is eveneens schuldig verklaard en kan gestraft worden met ten hoogste 10.000 dollar boete. ONTSPANNING IN DE PARIJSCHE STUDENTENWERELD. De heropening van de Parijsche juridische faculteit, die op vandaag is bepaald, heeft on der de studenten eenige ontspanning teweeg gebracht. De hervatting van de colleges door prof. Gaston Jeze is nog niet officieel aangekon digd, doch naar verondex-steld wordt, zal deze Donderdag a.s. plaats vinden. Rouwdiensten in het geheele land. Ter eere van den overleden koning zijn in geheel Groot Britannië rouwdiensten in de kerken gehouden. De garnizoenen hebben veldgodsdienstoefeningen gehouden, terwijl ook de marine speciale kerkdiensten had ge organiseerd. De leden der koninklijke familie woonden een i-ouwdienst bij ten paleize Buckingham. Groot was de belangstelling bij Westminster Hall. In de beide eerste dagen heeft meer dan een kwart millioen personen voor het opge baarde stoffelijk ovei-schot van koning George gedefileerd. Ook de leden van het diplomatieke corps hebben zich naar Westminster Hall begeven. De menigte was zoo groot, dat besloten werd het publiek den geheelen nacht, tot Maandagochtend zes uur, toe te laten. Bij de begrafenis te Windsor zullen eenige symbolieke handelingen worden veiTicht. Bo ven Windsor Castle hangt thans de Union Jack half stok. Dinsdag zal deze vlag door den koninklijken standaard worden vervan gen op het oogenblik, dat koning Eduard met zijn gevolg den slottuin zal betreden. Zoodra de begrafenis zal zijn geschied, zal de konink lijke standaard weer in top worden geheschen ten teeken, dat er weer een koning op den Britschen troon zit. Tegelijkertijd zullen de paleisklokken beginnen te luiden. De aankomst van den begrafenisstoet zal door een kanonschot worden aangekondigd. Personeel van de zeemacht zal te Windsor de eere-haag vox-men. De strijd in Noord-Abessynië. Abessyniërs moeten veel wapen materiaal veroverd hebben. (Vaxi onzen specialen correspondent Stuart Emeny). Dessié, Zondagavond. Maarschalk Badoglio is er met zijn lang voorbereid offensief in het district van Tem- bien niet in geslaagd de Abessyniërs aan het noordelijk front terug te drijven. Makallé wordt nog steeds aan drie zijden door de troepen van ras Kassa en ras Seyoem be dreigd. De berichten over den slag, die nog steeds uit Makallé binnenkomen, bewijzen, dat het een der hevigste gevechten was, die zich tot nu toe hebben afgespeeld. Het was een botsing tusschen px-imitieve, barbaarsche kracht en het doodend mecha nisme der moderne wetenschap. De Abessyniërs behaalden de overwinning; de Italianen zijn teruggedreven op hun ver sterkte posities te Goebralta ten noorden van Makallé. De zwarte troepen trotseerden een hevig ar tillerie- en mitrailleurvuur en stormden onder een regen van granaten over de prikkeldraad versperringen en raakten handgemeen met de Italianen. Hoewel zij verre in de minderheid waren, wisten zij de Italianen op de vlucht te drijven. Verderaf gelegen posten, mitrailleursnesten en artillerie, 1000 Meter verder, moesten het af leggen tegen een verwoeden aanval. Honderd Italiaansche miltrailleux-s en tien veldgeweren zijn veroverd, maar het Abessyxiische commu niqué voegt daar laconiek aan toe: „We heb ben nog niet alle geweren, mitrailleurs en tanks, die we hebben veroverd, kunnen tel len". De Italianexi zoudexi duizend man hebben verloren. Er zijn geen betrouwbare inlichtin gen van de Abessynische verliezen te verkrijgexi maar men zegt, dat zij hevig zijn. De overwinning is voor het grootste deel te danken aaxi de beide „rassen", die voort durend hebben samengewerkt. (Copyright News Chronicle-A.N.P.) Stilstand in de krijgsverrichtingen aan het Noordelijk front? ADDIS ABEBA, 26 Ja nu a li (Reuter). De correspondent van Reuter verneemt, dat een stilstand is getreden in de krijgsbedrijven aan het Noordelijk front. Beide zijden zijn uitgeput tengevolge van hevige gevechten der laatste dagen en zijn nu bezig hun strijdkrachten te reorganisee- ren. Niettemin verwacht men ieder oogenblik het ontbranden van een nieuwen grooten slag. Incident bij Port Said. KAïRO 26 Januari. Italiaansche soldaten, aan boord van het s.s. „Sardaigne" hebben met schoten geantwoord op een demonstratie van de bemanning van een klein scheepje ten voordeele van Abessynië. Het consulaat en de politie stellen een onderzoek in. Naar eerherstel van den huisdokter. Op zoek naar grootmoeders. BERLIJN, Januari 1936. (Van onzen correspondent) Pas in 1875 werd in Pruisen op bevel van Bismarck het „Standesamt" ingevoerd het bureau van den burgerlijken stand, zooals het bij ons uit Napoleon's tijd stamt. Twee jaren later hadden ook de andere Duitsche staten het ingevoerd. Dit „Standesamt" dat alleen van personen aanteekeningen hield, zal nu een „Reichssippenamt" worden, een rijksbureau voor familie-registratie. Elke Duitscher krijgt zijn „gezondheids stamboek", waarin in de aller eerste plaats zijn naam en dag van geboorte worden inge schreven en dat drie levensperioden zal om vatten: van de geboorte tot het zesde jaar, van het zesde tot het achttiende jaar en de volwassen leeftijd. De controleerende arts doet elk half jaar mededeeling in dit stam boek over de lichamelijke ontwikkeling en den algemeexxen gezoxidheidstoestand. Ge durende de eerste leer- en beroepsjaren legt hij er ook zijn oordeel in xieer over geschikt heid, geestelijken aanleg en lust voor studie of beroep. Het stamboek bevat een z-g. „Sippschafts- tafel" een familielijst, die tot het jaar 1800 zal moeten teruggaan. De huisarts van elke familie moet er naar eer en geweten zijn bevindingen in vastleggen. Er wox-dt verlangd dat over een familie voortdurend dezelfde arts zal waken, waardoor zooals men ver wacht het goede oude type van den huis dokter weer zal worden gevormd". Alleen de arts, die de menschen door loopend behandelt en ook in gezonden toe stand waarneemt exx de familie verhoudingen kent, wordt in staat geacht, juiste opgaven te doen. Van den huisdokter wordt ook verlangd, dat hij meehelpt, den „werkenden mexisch" te brengen tot de hoogste prestatie. Onder de leuzen „een gezond en zuiver ras" exi „Volksgemeenschap is bloedsgemeen- schap", zijn reeds de lijsten toegezonden aan de leden der hoogere partijorganen, die wenschen te huwen. Talloozen vragen moeten zij daarin be antwoorden over zich zelf en de bruid en beider broers, zusters, ouders, grootouders en overgrootouders, die geboren werden voor of anno 1800. Deze huwelijkscandidaten moeten in een specialen brief een voorgeschiedenis geven van zichzelf en van de familie. Zij vragen de betreffende oorkonden aan voor den tijd na 1875 bij den Burgerlijken Stand, daarvóór bij de bureaux der kerkgenootschappen. Voor buitenlandsche oorkonden zorgen de Duitsche consulaten. Bij de aanvrage moet er met na druk de aandacht op worden gevestigd, dat deze oorkonden moeten dienen als bewijs van de arische afstamming. De candidaten dienen er hun portret bij te voegen; buste van voren, buste van de linkerzijde en te voeten uit. Zij ontslaan hun tegenwoordige en vroegere artsen van hun plicht tot ge heimhouding tegenover het „Houptamt für Rasse und Siedlung" en machtigen dit bureau na verhoor der artsen, hun opgaven te ge bruiken voor het huwelijksadvies. Er wordt gevraagd naar lengte, gewicht en lichaamsbouw, naar houding en gang, naar spieren, borstkast en buik, of de huid rozig- wit is, ivoorkleurig of olijfbx-uin, of de oogen blauw zijn. grijs, groen, licht, of donker bruin, xiaar de kleur van het haar en of het sluik of glad is, lang- of kortkrullend. De arts heeft vast te stellen: dat de alge- meene indruk goed, matig of slecht is en dat voortplanting wel of niet in „Völkischen" zixi gewenscht is. Voor de andere „Volksgenossen", diei een huwelijk wenschen aan te gaan is het vra gen-complex nog niet zoo diepgaand en uit voerig. Maar voor alles hebben toch ook zij het bewijs te leveren, dat zij „beiderzijds arisch" zijn. Daarom is hier in den laatsten tijd de overgrootmoeder een zoo zeer gezoch te dame. Warom juist de overgrootmoeder? Velen, die voor een gelukkig huwel.jk of ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Rolleboon neemt het tweetal mee in zijn woonkamer en biedt Sim een steen als stoel aan. Dan tilt hij Thijs voorzichtig van den grond op en tuurt met scherpen blik in den varkenskop. Het duurt niet lang of zijn gezicht neemt een vex-baasde uitdrukking aan. En terwijl Sim in spanning toehoort, roept hij uit: „Wel, wel, dat is een sterk staaltje! Weet je, dat je met je beste vriend hier bent komen aan zetten? Dit varkentje is niemand anders dan onze brave kameraad Thijs IJs, die door de een of andere heks betooverd is. Ik zal wel weten uit te visschen, wie hem dien kool gestoofd heeft!" Je kunt er van op aan, dat Tani de heks en Klabbas spijt van hun daad zullen hebben] voor een goed baantje hun overgrootouders zoekexi, weten er geen raad mee en roepen naar hun overgrootmoeder als hulpelooze kin deren naar hun moeder. Zij loopen in hun woonplaats van Standesamt naar Pfarramt, van den burgerlijken Stando naar den dominee of pastoor zoeken verbinding met familieleden die zij jarenlang niet of nooit gezien hebben, schrijven naar Pommeren, Saksen en Zehlendorf en weten niet, of de voorouders, die zij zoeken arabisch, arisch, agrarisch, aria's of wat eigenlijk wel moeten zijn. Ter illustratie van deze waarlijk niet ge zochte aardigheden, geeft het „Küstei-amt- Berlijn Zehlendorf" een bloemlezing uit do aanvragen van deze zoekenden-in-verbijste- ring: „Ik heb de ariërs in het Kon vers ations- lexikon gezocht. Die wonen in Azië. Daar hebben wij geen familie, wij stammen uit Prenzlau". „Ik ben van agrarischen afkomst, wat ik verzoek te willen bevestigen". „Mijn schoonvader geeft op, dat hij arisch is. Mondeling wil men dat niet laten gelden, maar zwart op wit kan men er niet aan twij felen". „Gelukkig, dat mijn grootmoeder „unehe- lich" is, nu hoef ik toch voor de huwelijks voltrekking xiiets meer na te zoeken". „Helpt u mij a.u;b. aan mijn arische over grootmoeder, zij moet zich daar in het ker kenboek bevinden". „Ik kwel mij nu al jarenlang met de ge boorte van mijn overgrootouders. Wil u mij daarbij ondersteunen?" „Texi behoeve van de algemeene omwente ling, heb ik het ambtelijk bewijs van mijn geboorte exi van mijn grootvader noodig". „Gelieve mij te zenden naam en adres van mijn arabische grootmoeder met geboorte en dood". „Zend mij s.v.p. de geboorte van mijn grootouders ten einde een huwelijk aan te gaan". „Ik wil hier mijn grootouders vaststellen. De vraag is zijn zij arias? Dat weet ik niet Dat moet u toch kunnen uitzoeken. Zij stierven van 1821 tot 1850". H. L. ZES DOODEN BIJ EEN ONTPLOFFING OP EEN JAPANSCHE TORPEDOJAGER. Uit Tokio: De commandant van de marine prefectuur Sasebo deelt mede. dat aen boord van de torpedojager „Yayoi" een ontploffing heeft plaats gehad, terwijl het schip voor herstelling in een dok is opgenomen. Zes werklieden werden gedood exi 12 ernstig ge wond. (Reuter). DINSDAG 28 JANUARI 1936. HILVERSUM 301 M. AVRO-uitzending. 5.306.VPRO. 8.— Gram.pl. 10.Morgenwijding. Gram.- platen. 10.30 Ensemble Lismonde. 11.— Rook- praatje. 11.30 Ensemble Lismonde. 12.40 Gx-am.pl. 1.— Omroeporkest. 1.45 Gram.pl. 2.Omroeporkest exi solist. 3.Knipcursus 4viool en piano. 4.30 Kinder koorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Bijbelvertellingen. 6. De Octophonikers. 7.— Voor de kinderen. 7,05 Kinderkooi-concert. 7.30 Engelsche les. 8. Berichten. 8.10 Omroeporkest, Kovacs Lajos' orkest en solisten. 10.25 Bridgeles. 11.Be richten. 11.1012.00 De Avro-Decibels. HILVERSUM I 1875 M. KRO-uitzending. Plm. 9.50 uur ooggetuige-verslag van de be grafenis van Koning George. Hierdoor wordt afgeweken van het hieronder vermelde pro gramma. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram. pl. en KRO- orkest. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram.pl. en KRO-Boys. 5.30 KRO-orkest en Gram.pl. 6.40 Lezingen 7.35 Gi'am.pl. 8.Be richten. 8.10 KRO-Melodisten, Jodelliederen en Gram.pl. 9.20 Causerie. 9.35 Symphonie- concert. 11.1512.Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Kwintetconcert 12.50 Gram.pl. 1.20—2.20 B.B.C.-Welsh-orkest 3.103.55 Kwintetconcert en solist. 4.20 Lezing 4.40 Het Wethmar Kwintet. 5.35 Dansmuziek 6.20 Berichten. 6.50 Piano-recital. 7.15 Fran- sche les. 7.50 Causerie. 8.20 Zang en piano. 8.35 Populaire muziek. 8.50 Gevar. programma 9.50 Berichten. 10.20 Toespraak. 10.40 Britsche Dames-Symphonie-orkest. 11.35—12.20 Dans muziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Oi*kestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Zang. 4.50 Gram.pl. 5.50 Orkest concert. 8.30 Concert uit München. 9.35 Hoorspel. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50—7.20 Populair concert. 11.20 Concert m.m.v. solisten, koor en orkest. 1.352.20 Gevar.-concert. 3.20 Concert en voordracht 5.20 Het Omroeporkest. 7.30 Hoorspel. 8.20 Voordi-acht en concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.50 2.20. 5.20, 6.35 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Salon- oi'kest en voordracht 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL 454 M. 12.20 Gram.pl. 8.20 Salon-orkest en voor dracht. 10.3011.20 Gram.pl. 5.50 Zangvoor dracht. 6.40 Gevar. programma. 8.20 Omroep orkest. 10.30 11.15 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek. 9.20 en 9.40 Berichten. 9.50 Piano-recital. 10.05 Weerbericht. 10.20— 11.20 Dansmuziek,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2