Loopmaar. Naar meerdere verkeersveiligheid. Liefde in de wildernis BEVERWIJK. ZILVEREN ARBEIDSJUBILEUM. Zaterdag was het vijf en twintig jaren gele den dat de heer G. Driessen in dienst trad bij de N.V. Machinefabriek ,,Kennemer" alhier. Zoowel de directie, als het personeel in "zijn verschillende geledingen vond in dit feit alle aanleiding, de verdiensten van den jubilaris voor het bedrijf in het licht te stellen. De jubilaris werd met zijn echtgenoote en ziin zoon per auto van zijn woning afgehaald en ten kantore ontvangen. De directeur der N.V., de heer L. M. Wit kamp sprak hem in hartelijke bewoordingen toe en huldigde hem voor zijn nauwgezette plichtsbetrachting. Spr. bood den jubilaris als geschenk der directie de gebruikelijke enveloppe aan. Namens het kantoorpersoneel werd den heer Driessen een eis van den Wijker toren aan geboden. In de fabriek werd de jubilaris vervolgens bij monde van den chef den heer F. Branden burg toegesproken, die hem namens 't tech nisch personeel 'n kapstok met kleed aanbood. Mvr. Driessen ontving 'n vaas met -bloemen. Ook te zijnen huize mocht de jubilaris tal- looze blijken van belangstelling in ontvangst nemen 'in den vorm van gelukwenschen en fraaie bloemstukken. Aangezien de heer Driessen reeds vele jaren zijn beste krachten wijdt aan de Beverwijk- sche Harmoniekapel zoowel als bestuurslid als in den vorm van werkend lid, bracht deze mu- ziekvereeniging hem des avonds onder veel be langstelling een serenade. BESTUUR R.K. KIESVEREENIGING. In de plaats van den heer A. v. d. Plas, die in de Vrijdagavond gehouden ledenvergade ring tot voorzitter van de R.K. Kiesvereeni- ging „Recht en Plicht" werd gekozen, zal de heer J. A. A. Poncin zich met het secreta riaat belasten. De heer F. Scholts werd tweede voorzitter, Ier wijl de heeren A. Th. v. d. Geest en J. v. d. Son, eveneens nieuwe bestuursleden, zich de functies van algemeene adjuncten zagen toe bedeeld. TREKKING VERLOTING. Dinsdagmiddag om 3 uur zal in het K.S.A.- gebouw de trekking worden gehouden van de loterij, welke georganiseerd werd door het Liefdewerk „St. Francisca Romana". LEZING OVER HET SPINNEWIEL. Dinsdagmiddag wordt in de kleine zaal van het Kennemer Theater voor de leden en in- troducé's van de afdeeling Beverwijk en om streken van de Ned. Vereeniging van Huis vrouwen een lezing gehouden over het spinne wiel en de daarmede in den modernen tijd te bereiken resultaten met wol, vlas en zijde. Spreekster is Mevr. E. RappardBroese van Groènau, die tevens een demonstratie op haar spinnewiel zal geven. De lezing zal met licht beelden worden verduidelijkt. De bedoeling van deze demonstratie is liefde op te wekken voor het zelf spinnen en weven van wol en vlas. Er zullen zelf gesponnen en geweven hand werken te bezichtigen zijn. AANRIJDING. Op het kruispunt KoningstraatBegijne straatKloosterstraat kwam een fietsend jongmensch door eigen onvoorzichtigheid in aanraking met een passeerenden personen auto. De jongen kwam op de straatsteenen te recht en bleef met eenige hoofdwonden liggen. Hij werd in een café binnengedragen, waar hij door een geneesheer werd behandeld. Na verbonden te zijn kon hij naar huis worden gebracht. De fietser was er gelukkig beter af gekomen dan de fiets, want die werd vernield. DE BEVEROLFABRIEKEN EXPOSEEREN. Ondanks den ongunst der tijden blijven onze plaatselijke industrieën gelukkig niet ten ach ter, wamieer zich een gelegenheid voordoet haar producten onder de algemeene aandacht te brengen. Zoo heeft de directie van de alhier gevestigde en alom bekende N.V. Beverol- fabrieken besloten te exposeeren op de R.A.I.- tentoonstelling. Zij zal in het bijzonder haar uitgebreid laboratorium onder de aandacht brengen. Een ingenieur en een analyste zullen uitleg geven van het moderne olie-onderzoek. Zij zullen dit doen aan de hand van de vele laboratorium-instrumenten, die geëxposeerd worden. Natuurlijk worden ook de bekende Beverol oliën en vetten voor auto's en motoren ten toongesteld. HEEMSKERK. A. D. O.-FEESTAVOND. Zondag gaf A. D. O. haar j aarlijkschen feest avond in het vereenigingsgebouw te Heems kerk. Daar de voorzitter wegens familieom standigheden niet aanwezig kon zijn, werd deze avond door den heer Th. Koopman ge opend. Spreker drukte er zijn vreugde over uit dat zulk een groot aantal personen aanwezig was. Hierna werden door den humorist con férencier twee voordrachten gegeven, die zeer in den smaak van het publiek vielen. Vervol gens werd het A. D. O. a elftal met het behaal de kampioenschap gehuldigd. Nadat de humo rist het publiek wat vermaakt had, werd overgegaan tot de verloting, waarvoor 110 mooie prijzen door winkeliers waren beschik baar gesteld. De avond werd met een bal be-' sloten. Het muzikale gedeelte van dezen zoo geod geslaagden avond werd verzorgd door de band van den heer Groot. Tweede Kamer voelt voorTMAAyDAG 27 -TAN' Bij het overbrengen van het stoffelijk overschot van koning George van Engeland van Sandringham naar Westminster in Londen, liep ook het lievelingspaard van den overleden vorst in den stoet mede. HEEMSKERKSCHE ZWEMCLUB. Door de Heemskerksche Zwemclub werd Za terdagavond een groot feest georganiseerd. De voorzitter der feestcommissie, de heer N. Henneman, opende met een toepasselijk woord. Vervolgens sprak de heer v. d. Boon een propagandistisch woord tot de aanwezi gen. In korte trekken zette spr. het nut van het zwemmen uiteen. Vervolgens werd door de tooneelclub „D Vriendenkring" een éénacter opgevoerd, n.m. „Arme rijken", waarvoor zij een dankbaar applaus mocht ontvangen. De humorits conférencier Reusink wist met twee kleine stukjes van de „Vriending", de aan wezigen verder te vermaken. Het feest werd met een groot bal besloten. De muziek werd verzorgd door „The Bleu Rascahsband". V. V. E.—A. D. O. Bij A. D. O. ontbrak Zonneveld wegens ziekte; hij werd vervangen door Roozen. De eerste aanvallen zijn voor V. V. E., doch ze worden door de verdediging afgeslagen. Lang zamerhand neemt A. D. O. het spel in handen; joed opgestuwd door de halflinie komt zij flink opzetten. Rust komt met blanken stand,. Na de rust heeft V. V. E. het voordeel van den wind en is hierdoor iets sterker. In deze periode weet Beentjes eenige harde schoten onschadelijk te maken. Bij een aanval van A. D. O. komt De Ruyter voor het open doel, maar hij schiet juist naast. Aan beide kanten wordt hard gewerkt om het winnende punt, maar als de scheidsrechter het einde aankondigt, zijn beide partijen even ver, als zij waren begonnen. Voor A. D. O. 2 en 3 werd het terrein afge keurd. De juniores hielden hun prestige als kampioen hoog, ze wonnen met 40 van Meervogels 4. R.K. FABRIEKSARBEIDERSBOND. Zondagmiddag hield de R.K. Fabrieksarbei- dersbond haar jaarvergadering in het K. S. A.- gebouw onder leiding van een heer H. Bleeker. Deze vergadering was tevens feestvergadering wegens het feit dat het nieuwe vaandel werd ingewijd en de heer S. P. Kosse zijn 10-jarig jubileum vierde als penningmeester. De voor zitter feliciteerde den heer Kosse en bood hem een geschenk aan. De voorzitter deelde mede dat de steunrege ling in tijdelijke werkloosheid met ongeveer 50 pet, vrslechterd was. Uit 't jaarverslag van de secretaris bleek dat het ledental 65 bedraagt. Hierna volgde het financieel ver slag. Er was een batig saldo van f24,44. Het kassaldo bedraagt thans f 144,28. Er werd via den bond aan werkloozen uitgekeerd f 1731,70. (Twaalf Rotter damsche wande laars gaan in Februari in training om in Mei den afstand Brussel- Rotterdam, 150 K.M., in 25 uur af te leggen. Dit is eerder gedaan in 2SVz uur.) Men streeft van jaar op jaar naar beter In 't loopen „op den langen duur", Nu honderdvijftig kilometer Te doen in vijfentwintig uur. Men hoeft het waarlijk niet te vragen Het moeten sterke beenen zijn, Die deze weelde kunnen dragen, Zelfs in den mildsten zonneschijn. Een etmaal lang langs 's Heeren wegen, Dat maakt de loopbaan wel een baan, En ik ben wel (en niet) genegen, Om daarvoor op den loop te gaan. Er is, zoo hoort men wel beweren, Vandaag den dag geen afstand meer, Bij lieden, die zooiets presteeren, Komt het daar werklijk haast op neer. En elk die monter aan zal komen, Kan prat gaan op het trotsche feit, Dat hij een loopje heeft genomen Met menschlijke standvastigheid. Ik wil voor hen tot slot nog hopen, Dat het hun in hun stout idee, In ieder opzicht mee zal loopen. Maar i k loop vast niet met hen mee. P. GASUS. Hierna werd door kapelaan Perquin, na een korte uiteenzetting het nieuwe vaandel ingeij wijd. De aftredende bestuursleden S. Kosse; Jc. Boon, W. Beentjes en H. Bleeker werden her kozen. Tot slot werd door den hoofdbestuurder Hey- nis een uiteenzetting gegeven van de bepalin gen der werkloozenkas. „ZWART FRONT" WEDER IN BESLAG GENOMEN. Zaterdagmiddag is door den burgemeester van Oisterwijk in gezelschap van eenige veldwachters een bezoek gebracht aan het Hoofdkwartier van Zwart Front te Oister wijk. Een 300-tal exemplaren van het blad „Zwart Front" werden in beslag genomen wegens den beleedigenden inhoud van een artikel, dat getiteld was: „Weg met Mann- heimer", en wederom was gewijd aan het voorstel tot naturalisatie van den bankier Fritz Mannheimer. Vier jeugdige Abessyniërs zijn in Hamburg aangekomen om in Duitschland hun studie, die zij aan het Koninklijke Lyceum te Addis Abeba zijn begonnen, te voltooien. weercorpsen-verbod. In uitwerking moeten echter wijzigingen komen. Politie of veiligheidspolitie? 1936 De indiening van het ontwerp van wet, houdende voorzieningen omtrent weercorpsen. is blijkens het vo'orloopig verslag der Tweede Kamer bij het af- deelingsonderzoek vrijwel algemeen toegejuicht, terwijl men zich eveneens vrij algemeen met de strekking van het wetsontwerp kon vereenigen. Tegen de uitwerking bestaan echter verschillende bezwaren. Vooral met het oog op de ervaring in het buiten land, was men evenwel van oordeel, dat weerkorpsen een groot gevaar voor de openbare orde kunnen opleveren en dat maatregelen daartegen niet achterwege kunnen blijven. Naar buitenlandsch voorbeeld toch schij nen ook hier te lande enkele groepen zich tc willen voorbereiden om, wanneer het hun niet of naar hun zin niet snel genoeg gelukt, langs legalen weg de macht te veroveren, geweld te gebruiken ter bereiking van hun staatkundige doeleinden. Vele leden dachten daarbij in het bijzonder aan de Nationaal-Socialistische Beweging. Wel is waar schijnt deze de z.g. W.A. (weer- afdeelingen) officieel te zullen ontbinden nog voordat dit ontwerp wet kan worden, doch men vroeg zich af of deze opheffing niet slechts formeel zal zijn, terwijl de oefeningen zullen worden voortgezet en er in wezen dus vrijwel niets verandert. Op verschillende wij zen is, zoo meenden somige leden, uitgelekt, dat de functionarissen van de weer-afdeelin- gen de motorafdeeling en de overige soort gelijke organisaties der N.S.B., welke met in gang van 31 December 1935 zouden worden ontbonden, hun functies blijven behouden. Daarenboven schijnt een nieuwe W. A.- organisatie invoorbereiding te zijn. Een op dracht tot het drukken van de daarvoor be stemde nieuwe contributieboekjes moet reeds op of omstreeks 14 December j.l. aan een drukkerij te Utrecht verstrekt zijn. Men vroeg of de regeering hiernaar een onderzoek heeft ingesteld, en zoo ja, met welk resultaat. Een lid wees er op, dat ook de „Arbeiders- Vredeswacht" en de Liga, waaraan de S. D. A. P. heeft deelgenomen, onder het ontwerp vallen Hiertegen werd van andere zijde opge merkt, dat herhaaldelijk en afdoende is be wezen, dat de S.D.A.P. met die organisaties geen enkele betrekking heeft willen onder houden, zoolang voor haar niet vaststond, dat die organisaties elke gedachte aan een arbei- dersweercorps hadden laten varen. Burgerwacht en Vrijwillige Landstorm. Dat tengevolge van het stelsel van het wetsontwerp, ook organisaties als de burger wacht en de bijzondere vrijwillige landstorm aan wettelijk toezicht zullen worden onder worpen, hadden verscheidene leden met inge nomenheid geconstateerd. Voorzoover deze organisaties voldoend aan alle voorwaarden, die met het oog op haar betrouwbaarheid ge steld moeten worden, zullen zij kunnen wor den toegelaten. Voldoen zij aan zulke voor waarden niet ten volle, dan zullen zij moeten worden verboden. Vooral nu particuliere weer korpsen in het algemeen zullen worden verbo den, achtten de hier aan het woord zijnde le den het van het grootste belang, er tegen te waken, dat zich in de burgerwachten en den bijz. vrijw. landstorm gevaarlijke tendenzen zouden gaan verbergen. Andere leden, die tegen wettelijk toezicht op de zoo juist genoemde organisaties geen be zwaar hadden, achtten het niettemin een eenigszins zonderlinge figuur, dat deze orga nisaties, welke men juist wil handhaven, door de wet tot verboden korpsen zullen worden verklaard, ook al zullen zij krachtens dispen satie kunnen blijven voortbestaan. Er werd op gewezen, dat de Regeering de keuze had tusschen twee stelsels, n.l.: 1. het kiezen van een zoodanige omschrij ving, dat met voldoende zekerheid zou blij ken, welke organisaties wel en welke niet zouden zijn toegelaten, of 2. het stellen van een zeer ruim algemeen verbod, met uitzonderingen voor die organi saties, welke de Regeering, hoewel zij onder de omschrijving vallen, niettemin wenscht toe te laten. De regeering heeft aan het tweede stelsel de voorkeur gegeven. Enkele leden achtten het in het geheel niet juist aan de regeering eenige dispensatiebe- voegdheid te verleenen. Zij zouden er de voor keur aan geven, het derde lid van art. 1 te la ten vervallen wil men bepaalde reeds bestaan de organisaties laten voortbestaan dan neme men in de wet zelf daarvoor een uitzonderings bepaling op. Vele leden achtten de omschrij ving „hetgeen tot de taak behoort van weer' macht of politie" te algemeen. Met name de taak van de politie, is niet uitsluitend gericht op de handhaving van de orde en het gezag; die taak is veel ruimer. Als organisaties, die ten gevolge van de gekozen al te ruime omschrijving tot weer korpsen gestempeld zouden kunnen worden noemde men o.m. de vrijwillige brandweer korpsen, de particuliere nachtveiligheids diensten, instellingen als de vrijwillige ver keerspolitie, organisaties tot het verleenen van eerste hulp bij ongelukken of tot het verrich ten van diensten als ordecommissarissen bij groote vergaderingen en demonstraties, schut tersgilden, bepaalde vereenigingen voor kin derbescherming en wellicht nog andere ver- eenigingen en instellingen. Sommige leden gaven in overweging om in plaats van „politie" te lezen „veiligheidspoli tie". Anderen zouden dan nog liever een om schrijving willen bezigen als deze: hetgeen behoort tot de taak der politie, voor zoover deze betreft het handhaven van de openbare orde en het beschermen van personen en goederen. Inbraak levert f 2000.- op. Het aantal Inbraken en insluipingen, dat den laatsten tijd in Amsterdam „Zuid" is ge pleegd. is weer met een vermeerderd. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben tot dusverre onbekend gebleven personen in een benedenhuis aan de Ziuder-Amstellaan in gebroken. Zij hebben er een geldkistje met 2000 gulden, dat in een kast, was geborgen, buit gemaakt. Tweede Kamer juicht rijtijden-regeling toe. Waken tegen oververmoeidheid van autobestuurders. Algemeene instemming heeft het ontwerp-rijtijdenwet voor autobe stuurders bij het afdeeliugsonderzoek der Tweede kamer gevonden. Men erkende, dat de voorgestelde maatregelen de verkeersveiligheid kunnen bevorderen en bestuurders van motorrijtuigen tegen overmatige ar beidstijden kunnen beschermen. Het een zoowel als het ander achtte men noodzakelijk. Intusschen waren sommige leden van oor deel, dat de nadruk vooral gelegd moet wor den op het bevorderen van de veiligheid van het verkeer. Zij meenden, dat het .wetsontwerp tengevolge van zijn tweeledig doel een min of meer tweeslachtig karakter draagt. Verscheidene andere leden waren van oor deel, dat een zekere tweeslachtigheid moeilijk te vermijden is. Het gaat er immers niet al leen om, de veiligheid van het verkeer te ver zekeren of de arbeiders te beschermen, doch het een zoowel als het ander is noodig. Met een regeling, welke in hoofdzaak op de vei ligheid gericht is, kan naar de mewing dezer leden niet worden volstaan. Vele leden betwijfelden, of een «ïffectieve controle op de naleving van deze wet moge lijk zal zijn. Eenige leden zouden gaarne vernemen, of ook voor geneesheeren, die zelf chauffeeren, een regeling zal worden vastgesteld. Dit acht ten zij"niet wel mogelijk. Duur van den werktijd Sommige leden drongen er op aan, van de mogelijkheid om voor alle groepen van chauf feurs, althans beroepschauffeurs, een rijtijd regeling vast te stellen, een ruim gebruik te maken, zulks ten einde deloyale concurrentie in het automobielbedrijf tegen te gaan. Zij wezen er op, dat het aantal zelfstandigen in dit bedrijf zeer groot is.. Hier dreigt dan ook, indien de werktijden der zelfstandige chauf feurs niet voldoende binnen redelijke gren zen gehouden worden, ontduiking van de voor chauffeurs in dienstbetrekking vast te stellen regelen op groote schaal. Sommige leden waren van meening dat het aanbeveling verdient naast het begrenzen van den werktijd op de wijze, waarop dit in het ontwerp gebeurt, vast te stellen, dat de dienst tijd nimmer langer mag zijn dan 12 uur per dag en 60 uur per week, terwijl daaraan dan zou moeten worden toegevoegd een bepaling inhoudende, dat na eiken diensttijd een on afgebroken rusttijd van ten minste 12 uur moet worden gegeven. Andere leden verklaarden tegen een rege ling, waarbij de diensttijden 12 uur per dag en 60 uur per week zouden mogen bedragen, overwegende bezwaren te hebben. Huns inziens mag een diensttijd niet langer zijn dan 10 uur per dag en 55 uur per week. De loonkwestie Sommige leden vestigden er de aandacht op dat vooral in het taxibedrijf bij de chauffeurs een sterke neiging bestaat om den werktijd zoo lang mogelijk te maken. Eenige leden betoogden, dat het wenschelijk is, naast den werkgever ook den arbeider bij overtreding uitdrukkelijk strafbaar te stellen, ten einde hem daardoor een prikkel te ver schaffen, zelf aan de handhaving der wet mede te werken. FEUILLETON 35) Uit het Engelsch van OTTWELL BINNS. (Nadruk verboden.) Ze strekten zich zoo plat mogelijk op den grond uit en Rimington fluisterde: Die schurk loopt evenwijdig met ons en wacht tot hij zijn kans krijgt. Ik heb groo- ten lust hem achterna te gaan. Hij zal den ken, dat we bij elkaar blijven en geen tegen bezoek verwachten. Wat denkt u er van, miss Dor.thorne? Neen zei Honor beslist. U bent doodmoe en uw schouder. Laat mijn schouder naar de maan loopen, antwoordde hij geërgerd. Moeten we dan wachten tot hij ons een voor een heeft neer gelegd? Op hetzelfde oogenblik kwam de mist weer opzetten en Honor lachte verlicht. Zie zoo nu zijn we weer veilig. Hij moet al heel dicht bij komen als hij ons wil zien. Hij kan nu onmogelijk schieten. Weer trokken ze verder, beveiligd door den dichten mist, stevig doorloopend, terwijl Ri mington zijn zakcompas voortdurend raad pleegde. Ieder oogenblik verwachtten ze weer den knal van een geweer en het suizen van een kogel te zullen hooren, maar de stilte werd niet verbroken, en tenslotte riep Salem kinderlijk verrukt uit: Bwana, ik ruik het bosch! Prachtig ,zei Rimington. Voorwaarts. Nauwelijks had hij deze woorden gezegd. of zij hoorden een nieuw geluid een sis send, knetterend geluid, dat na de diepe stilte van daarnet des te angstiger klonk. Honor keek verwonderd om zich heen en zag in de richting, waaruit de wind kwam, een vreemden lichtglans ,alosf de maan trachtte dc-o. te komen. Toen hoorde ze Rimington's stem een scherp bevel geven en de dragers versnelden hun pas met doodelijk verschrikte gezichten, tot ze bijna in den looppas over gingen. Wat is er? vroeg ze haastig en ze begreep het op hetzelfde oogenblik, want een wind vlaag voerde een scherpen geur van brandend gras naar haar toe. Die ellendeling heeft het gras aangesto ken. Als het werkelijk goed brandt, zitten we met dezen wind in een minimum van tijd midden in het vuur, niettegenstaande den mist. Hij zei het heel rustig, maar er was een ge spannen klank in zijn stem, die zijn be zorgdheid verried. Het gras reikte hen bijna tot aan de borst. Als het vuur vlug om zich heen greep, was er geen hoop; hun eenige kans op behoud was, dat ze het bosch bereik ten, voor het vuur hen ingehaald had. De wind werd krachtiger en joeg den mist voor zich uit, terwijl een rookwolk over hen heen woei. Toen zag Honor in de verte een rooden gloed, waartegen zich scherp de tak- van een boom afteekenden. Op hetzelfde oogenblik krulden de vlammen om den boom heen en de boom werd opgeslokt in den vuur gloed. Vlugger! riep Rimington. Ze holden, struikelend, naar adem snak kend in den rook in den fijnen aschregen. dien de wind met zich meevoerde. De mist trok op voor de hitte van het vuur cn eenmaal was het Honor alsof ze geluid opving, een kor ten knal, die op een geweerschot leek. Nog eens hoorde ze het en op hetzelfde oogenblik viel Jama, die het eene uiteinde van de draag baar droeg, voorover in het gras, terwijl Ri mington op den grond gleed. In een oogwenk was de inboorling weer overeind, met zijn eenen hand aan zijn arm, terwijl hij op ver schrikten toon iets riep. Honor begreep dat de man getroffen was en was niet verrast, toen hij het op een loopen zette, zonder verder aan Rimington te denken. Ze hielp Alec Rimington overeind en hoorde hoe hij de anderen iets toeriep, die daarop wegrenden in de richting van de boomen voor hen. Loop! riep hij Honor toe. Probeer hen bij te houden. Neen antwoordde ze wanhopig en bukte zich om de twee geweren op te rapen, die gebruikt waren om de draagbaar te maken. Toen gaf ze Rimington een arm. Leun op mij. Hij protesteerde en er was een grimmige woede in zijn oogen, maar ze liet zich niet van haar voornemen afbrengen. Neem mijn arm, drong ze heftig aan, wanhopig over zijn dwaasheid. Tenslotte deed hij wat ze zei en samen worstelden ze verder. Een wolk van asch. rook en vonken daalde op hen neer. Het vuur greep ontzettend vlug om zich heen en een overweldigende, knetterende, gol vende vlammen massa kwam met ongeloofe- lijke snelheid op hen af. Verder, steeds verder strompelden ze. De hitte was on dragelijk ademhalen bijna onmogelijk, rook en asch verblindden hen; maar toen ze bij de eer ste boomen kwamen, vonden ze daar de on verwachte hulp van Salem, die zijn angst overwonnen had en moedig was teruggekeerd. Hij riep iets in het Swahili en boog zijn breeden rug en een oogenblik later werd Ri mington op den breeden rug het woud inge dragen. Hij riep Honor toe snel vooruit te loopen, maar ze weigerde en bleef naast -hem. De brullende vlammenzee was nu heel dicht bij hen. Kleine vlammetjes dartelden omhoog in de met gras begroeide plekken tusschen de boomen. Maar Honor merkte dat het licht minder sterk begon te worden toen ze van het plateau afdaalden. De mist, die daar nog was blijven hangen, voelde weldadig koel en vochtig aan. Ze haalde diep adem in de zui vere lucht. Ze verlangzaamden hun vaart, want ze wisten, dat de kleine uitloopers van den brand die over den rand van het plateau heen kwamen spoedig zouden dooaloopen in den overweldigenden groei van sappige groene planten, welke bedekt waren met groote dauw droppels. Salem keek naar het vuur, dat achter hen met groote vlammen oplaaide en een grinne- kende lach deed zijn tanden glinsteren. Honor keek ook om en plotseling zag ze door de opening in de boomen iets, dat haar hevig deed ontstellen. De gestalte van een mant die heen en weer scheen te dansen te midden van de vlammen, teekende zich scherp af tegen den hellen gloed. Ze zag hem een ondeelbaar oogenblik. toen scheen hij z:ch naar beneden te gooien, de helling af en de duisternis zag ze een flauwen lichtschijn heen en weer flikkeren. Ze vroeg zich af wat het geweest kon zijn en ze vond een aanne melijk lijkende verklaring. (Wordt vervolgd.);

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5