HET NIEUWE AVONDBLAD De opbrengst der Duitsche haringvisscherij. 21 e JAARGANG No. 71 DINSDAC 28 JANUARI 1936 IJ MUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents Incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers lijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.- bij verlies van een duim; ƒ150.- bij verlies van een wijsvinger; f 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van vïsschers-, marine-vaar- tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HAV.- Bank te Schiedam. De Moord uit de Lucht. In een ingezonden stuk in de Telegraaf pro testeert de in Italië wonende en aan Musso lini verknochte Nederlandsche romanschrijver Carel Scharten tegen: „de ten onzent nog steeds gangbare meening, dat de Italianen zich niet ontzien, ambulances opzettelijk te bombardeeren". Hij zegt dat dit een dwaze beschuldiging is. De oorlog wordt, volgens hem, door Italië „be zadigd en voorzichtig" gevoerd. „Alles werd er op ingesteld dat de wereld zou ervaren, tot welke vreedzame kolonisatie-effecten deze expeditie geheel vanzelf leidde. En meer dan ooit op dit oogenblik, nu de petroleum-sanctie dreigde, kwam het er voor Italië op aan, de wereld respect af te dwingen en door geen roekelooze daad aanstoot te geven. Op een zoo hachelijk oogenblik in zijn geschiedenis nu zouden de Italiaansche vliegers klakkeloos hospitalen gaan bombardeeren, om zoodoende alle beschaafde naties met verontwaardiging te vervullen, en dat zonder welk strategisch voordeel ook? Het is immers te absurd!" Verder merkt Carel Scharten op „dat de taak der Italiaansche vliegers niet weinig bemoei lijkt wordt door het misdadig gebruik van het Roode Kruis aan Abessinische zijde". Italiaan sche vliegers hebben omvangrijke zeilen gefo tografeerd, waarop roode kruise.i van drie meter groot waren aangebracht, en waaronder, bij hun nadering, Abessinische troepen in al lerijl zich verscholen. De Abessiniërs hebben beweerd dat deze foto's vervalscht zouden zijn, maar dat kan niet, zegt Scharten, want ze zijn genomen door den vlieger Alessandro Pavelli- ni, die als vrijwilliger naar het front toog of schoon hii een jong gezin heeft. Scharten „kent dezen sympathieken, wilskrachtigen, ernstigen jongeman persoonlijk", en nog be ter zijn vader, die een vriend van prof. Kern was en haast evenveel kent als hij en Scharten een brief in het Hollandsch heeft geschreven. Nu dan! Twijfelt gij nog? De Abessiniërs zijn op heeterdaad betrapte misdadigers, volgens Carel Scharten, die een voudige, oprechte, sympathieke, rechtschapen, wilskrachtige, ernstige Italiaansche vliegers in hun taak belemmeren. Hun taak is: op be zadigde en voorzichtige wijze het respect van de wereld af te dwingen en geheel vanzelf vreedzame kolonisatie-effecten te bereiken. De heer Scharten moet wel zeer sterk van Nederland en van Nederlandsch rechtsbegrip vervreemd zijn, en van de wereld-opinie over Italië, of liever gezegd over den man die het italiaansche volk naar zijn pijpen doet dan sen, begrijpt hij heelemaal niets. Italië kan ons in dezen oorlog geen enkel respect af dwingen. Integendeel: wij zijn mede bezig het de beëindiging van den oorlog af te dwingen door toepassing van economische sancties. Met het Italiaansche volk hebben wij medelij den omdat het door dien éénen man in zijn ongeluk gevoerd wordt. En wij herinneren ons zeer goed de feiten. De voornaamste feiten zijn, dat Mussolini, ondanks hem gedane aanbiedingen die hem schitterende exploitatie-mogelij klieden in Abessinië gaven en ondanks zijn Volkenbonds verplichtingen, zijn woord gebroken heeft en een aanvalsoorlog (tegen een medelid van den Volkenbond) is begonnen. Daarbij is als „excuus" opgegeven dat hij expansie moest hebben voor een bevolkingsoverschot. De be volkingsdichtheid van Nederland is 2J/2 maal zoo groot als die van Italië, maar Mussolini heeft de macht van het grootgrondbezit niet aan gekund, en die verarmt het Italiaansche volk. Het Abessinische klimaat is ongeschikt voor blijvende vestiging van Europeanen. On- noodig hierover verder uit te weiden: de dic tatuur had een oorlog noodig om de hoera- stemming te kunnen bewaren en daarmee haar eigen macht te blijven uitoefenen. Italië had bij den'aanvang van den oorlog vrijwel de grootste werkloosheid van geheel Europa, hetgeen iets zeggen wil. Natuurlijk heeft de Italiaansche legerleiding gepoogd, de bevolking van bezette gebieden voor zich te winnen, en zooveel mogelijk over- loopers te krijgen. Dat is, om het maar rond uit te zeggen, een ouwe truc. Intusschen heeft men het beestachtig-gemeene luchtwapen in den strijd gebracht. „Strijd" is nog een te goed woord als men dit wapen aanduidt. Vooral in Abessinië, want de Abessiniërs bezitten slechts enkele verkenningsvliegtuigen. Dus konden de Italiaansche vliegers van een paar honderd meters hoogte naar hartelust bommen over hen uitstrooien, en dat hebben ze dan ook ge daan. Zij konden open bevolkingscentra door brand- en brisant-bommen vernietigen. Dat hebben ze dan ook gedaan. Het was (en is) een makkelijk werkje. Zelf loopen ze nauwe lijks eenig gevaar. Twee of drie kwamen zóó laag dat een mitrailleur ze beschieten kon en werden neergeschoten, maar de rest ging weer wat hooger vliegen en liep practisch geen risi co meer. Mooi, nietwaar meneer Scharten? Ridderlijk; moedig, sympathiek, wilskrachtig, ernstig, rechtschapen, eenvoudigJa, een voudig is het zeker. Nu, en toen hebben ze bij ongeluk een stuk of zes Roode Kruis-hospitalen en am bulances geraakt. De Moord uit de Lucht want anders is het heusch niet trof een aantal weerlooze gewonden en bracht hen om zeep. Dat is nou de schuld van die mis dadige Abessiniërs, die aangevallen misdadi gers, want er zijn er onder zeilen gekropen met Roode Kruisen erop. Nu, ik neem aan dat dat waar is, ofschoon ik den rechtschapen Pavolini niet ken en deze luitenant ook moeilijk kan garandeeren, wat er met zijn negatieven gebeurt. Als de Abes siniërs dat gedaan hebben is het heel begrij pelijk. Als meneer Scharten daar geloopen had toen er een vliegtuig naderde, zou hij ook onder dat zeil gekropen zijn. Ieder mensch, behalve een levensmoede, zou dat gedaan hebben. Maar een zeil met een rood kruis er op is heel iets anders dan een ambulance-kamp en een hospitaal, meneer Scharten. £>aar is een buitengewoon groot onderscheid tusschen, en dat is zeer duidelijk waarneembaar voor vlie gers die op geringe hoogte kruisen. Een hos pitaal is een gebouw, een ambulance-kamp is kenbaar aan wagens met roode kruisen er op, aan masten met vlaggen er aan, aan men- schen in Roode Kruis-uniformen. Als men een kruis van drie meter kan onderscheiden, kan men nog beter een wagen van vijf meter lengte en drie meter hoogte onderscheiden. Nietwaar? En als men tóch nog twijfelt, dan bombar deert men maar niet, meneer Scharten! Dan herinnert men zich, zelfs in dit beroep, des noods maar eens even dat men een mensch is, meneer Scharten! Dan zou men er zelfs mee uit kunnen scheiden dit beestachtige, mensohonteerende moordenaarswerk, deze schandelijken hoon van het Christendom, uit te oefenen. Hoe ter wereld de Italianen tot de dwaasheid gekomen zijn, die heele reeks ambulances te bombardeeren.... dat begrijpen wij ook niet. Het befaamde communiqué van het Italiaan sche ministerie van Propaganda, na den aan val op dé Zweedsche ambulance, heeft de heele .k nóg onbegrijpelijker gemaakt. Welk een hoon, nietwaar, en geen enkel woord van leedwezen. Geen enkel woord! Ik wensch den heer Scharten beterschap. Het is erg met hem. R. P. IJMUIDEN NIEUWS VAN DE HUISVROUWEN. Dinsdag 18 Februari a.s. zullen de Velser Huisvrouwen een excursie maken naar de Persilschool te Amsterdam. Dinsdag 25 Februari a.s. vindt in de bo venzaal van „Kennemerhof" de jaarvergade ring plaats. GEBOORTE VAN EEN NIEUW ZANGKOOR EN KINDERKOOR. In navolging van andere af deelingen heeft men ook hier ter plaatse een dameszangkoor en een kinderkoor van de afdeeling Velsen- IJmuiden der Nederl. Vereeniging van Huis vrouwen opgericht. De repetities van het dameskoor vinden plaats op Donderdagmiddag in de bovenzaal van .Kennemerhof"; leidster is mevr. M. RambonnetSpeet. JHR. MOLLERUS SPREEKT BIJ DE HUISVROUWEN. „Mijn Zeppelinreis naar Zuid-Amerika" was het onderwerp waarover jhr. dr. J. C. Mollerus gisterenavond in de Bethlehemkerk een interessante causerie hield, welke door lantaarnplaatjes verduidelijkt werd. Een uitvoerig verslag van deze rede plaat sten wij reeds vroeger in ons blad. De bijeen komst ging uit van de afdeeling Velsen-IJmui- den der Nederl. Vereeniging van Huisvrouwen en was slechts matig bezocht. Mevrouw P- L. de BoerHarder sprak in haar kwaliteit van afdeel.ingsvoorzitster woorden van welkom en introductie van den spreker. Nadat Jhr. Mollerus zijn causerie, welke met aandacht gevolgd werd, beëindigd had, mocht spr. bij monde van de presidente woorden van dank in ontvangst nemen voor datgene wat hij de dames-leden en haar in- troducé's geboden had. De burgemeester en mevr. Kwint bevon den zich onder de aanwezigen. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 680 bouwvakarbeiders 356 metaalbewerkers, 59 kantoorbedienden. 36 huisbedienden, 44 hout bewerkers, 62 landarbeiders, 382 visschers, haven- en transportarbeiders, 773 losse- en fabrieksarbeiders, 341 in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 42 bouwvakarbeiders, 45 metaalbewerkers. 12 kantoorbedienden, 39 huisbedienden (vrou welijke beroepen), 1 visscher. 87 losse- en fa brieksarbeiders, 13 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2972. PERSONALIA. Tot Rijksveldwachter alhier is met ingang van Februari a.s. benoemd de lieer V. Verduin te Amsterdam. Meer loggerharing, minder trawlerharing. In het thans af geloopen seizoen heeft de Duitsche logger-haring-visscherjj haar pro ductie, vergeleken bij verleden jaar, weer op kunnen voeren, zoo lezen wij in de Deutsche Fischerei-Rundschau. In 1113 reizen, uitge voerd door 169 schepen, n.l. 4 stoomers, 65 stoomloggers en 100 motorloggers, werden 689765 kantjes op zee gekaakte en gezouten haring aangevoerd, tegen 676522y2 k. in 1101 reizen door 169 in het vorig seizoen. Met de ze productie heeft de in 1932 ingezette stij ging zich voortgezet, zij het niet in die mate als zich in het begin van het seizoen liet aan zien. De visscherij, die in Juni in het Noorde lijk vanggebied bijzonder rijk was, werd in Juli iets minder, doch wierp in Augustus weer goede resultaten af. Begin September was de opbrengst 100.000 kantjes grooter dan op het zelfde tijdstip in 1934. Tengevolge van het veelvuldig voorkomende stormweer in October kon deze stijgende opbrengst zich niet hand haven. Ondanks dat de vangst door den storm ongunstig beïnvloed werd, was de totale op brengt van de teelt 1935 toch nog 13200 kant jes hooger dan van de vorige teelt. De vooruitgang van de opbrengst blijkt uit de volgende tabel: Jaar 1932 1933 1934 1935 Kantjes Aantal reizen 380490 V2 520522 y2 676522 y2 639765 710 1101 1113 De opbrengt van 1935 kon tengevolge van de vleesch- en vetschaarschte reeds geheel geplaatst worden, waarbij de goede kwaliteit van de vangst zoowel bij den handel als bij de consumenten haar volle erkenning vond. Vooral vond de maatjesharing, in den handel gebracht onder de benaming „Deutscher Fett- hering" willig koopers, ondanks dat de pro ductie 40.000 vaten hooger was. De prijs voor de Duitsche pekelharing was bijna gedurende het geheele jaar stabiel op een matig niveau. De financieele- resultaten van de Duitsche loggerreederijen in 1935 kunnen over het alge meen bevredigend genoemd worden. Zij wer den echter ongunstig beïnvloed door het net- tenverlies als gevolg van de October stormen, welk verlies ver boven het normale was. Het verbruik van pekelharing is de laatste jaren in Duitschland zeer toegenomen. Als gevolg daarvan stellen de Duitsche loggerree- defs zich ten doel, door het in de vaart brengen van nieuwe, flinke schepen, het eigen aandeel in het verbruik zooveel mogelijk te vergrooten. Voor het nieuwe seizoen staat een uitbrei ding van de vloot met een aantal nieuwe log gers op het programma, zoodat wanneer zich geen onvoorziene omstandigheden voordoen, een verdere daling van den invoer, die thans ongeveer gelijk staat met de opbrengst der loggervisseherij, verwacht kan worden. Van welingelichte zijde wordt aan het blad ge meld dat een verdere saneering van de Duit sche visscherij niets in den weg staat. Tegenover dezen vooruitgang van de Duit sche loggervisseherij is de productie van traw ler-pekelharing ook in 1935 achteruitgegaan. Deze productie bdroeg rond 246000 vaten te gen 325000 in 1934 en 365000 in 1933. Deze achteruitgang is in hoofdzaak het gevolg van de grootere. vraag naar versche haring van de zijde der conservén-industrie, die ook in de tij den van grooten aanvoer het materiaal tot acceptabele prijzen uit de markt kon nemen. De totale Duitsche pekelharing-productie (logger- en trawlerharing) bedroeg in 1935 dus rond 770.000 vaten tegen rond 814.000 va ten in 1934. Bij deze herleiding zijn 17 kantjes gerekend voor 13 vaten landpakking. Door de Duitsche productie van pekelharing werd de handelsbalans voor 16 millioen mark aan deviezen ontlast. Scheveningen had het in 1935 beter dan in 1934. Vooruitzichten voor 1936 nog gunstiger. Aan het jaaroverzicht over 1935 van de ree- dersvereeniging Scheveningen ontleenen we o.m.: De gemiddelde prijs voor de voorjaarsharing (maatjes) was lager dan in 1934; de gemid delde prijs, over het geheele seizoen genomen, echter hooger dan vorig jaar. In 1934 was deze ongeveer f 8 per kantje, terwijl deze dit jaar ligt tusschen de f 8.75 en f 9. Van de vijf grootste reederijen (in totaal met 52 schepen) bedroegen de gemiddelde be sommingen resp. f 26.000, f 26.100, f 24.500, f 22.000 en f 20.500, zoodat de gemiddelde besomming f 24.000 wordt, tegenover in 1934 bijna f 22.000. De gemiddelde besomming van alle schepen is lager dan f 24.000, doch daar entegen hooger dan In het vorige jaar. De hoogste besomming werd gemaakt door de Sch 261 van de N.V. Reederij Unie, schip per F. den Heyer, met f 35.715 met een aan voer van 2948 kantjes. In deze besomming is begrepen een bedrag van f 3000 voor aange voerde versche haring. De opvangprijzen voor volle haring waren f 8 en f 9, voor steurharing f 6.50 en f 7.50 per kantje. Werden in 1934 ongeveer 100.000 kantjes haring door de Visscherij Centrale uit de markt genomen en opgeslagen, dit jaar is geen enkel kantje ingebracht geworden. Alle haring werd boven de vastgestelde prijzen af gemijnd. Gelet hierop zijn de vooruitzichten van de teelt 1936 heel wat gunstiger dan die voor 1935 waren, toen bij het begin der vis scherij er nog een groote voorraad oude ha ring onverkocht lag opgeslagen. Terugziende op het af geloopen jaar, is een geringe opleving waar te nemen. De handel heeft meer haring kunnen gebruiken dan vorig jaar, terwijl het enkelen handelaren tevens gelukt is nieuw afzetgebied te vinden en daar met succes te werken. Ook dit jaar is Rusland weder aan de markt geweest en heeft niet al leen bijna den geheelen voorraad vangst 1934 gekocht, maar tevens een 12.000 vaten vangst 1935. Ook voor 1936 worden onderhandelingen gevoerd voor de levering van haring, waaraan iedere reederij een gedeelte zou moeten leveren in verhouding tot het aantal schepen. VEREENIGING VOOR HANDENARBEID VERITEX-CURSUS. De Vereeniging voor Handenarbeid is met het organiseeren van een veritex-cursus zoo ver gevorderd, dat de heeren Hofman en Groenendijk Woensdagavond met dezen cur sus zullen beginnen. De cursussen worden ge houden in het lokaal J. P. Coenstraat 55, waar men zich ook ais deelnemer kan opgeven. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen tesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N. V. Electrische Timmerfa briek „Vooruitgang" Stals en Co. te Umui- den, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor machinale houtbewer king, waarin geplaatst zullen worden 14 elec tro moto ren, in het perceel Loggerstraat no. 7 te IJmuiden. Op Zaterdag, 8 Februari 1936, des voormid dags te elf uur, zal ten gemeentehuize gele genheid bestaan om bezwaren tegen dat ver zoek in te brengen en mondeling en schrifte lijk toe te lichten. HINDERWET. Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis, dat door hen de beslis sing op de verzoeken van: a. de Handelsvennootschap onder firma J. L. H .Smits en Co. te Amsterdam (Chemi sche Fabriek „Velsen"), om vergunning tot het wijzigen van haar verffabriek in het per ceel Kanaalkade no. 41 te Velsen en b. de N.V. Chemische Fabriek en Handel Mij. „Rids" v/h Daan en Co. te Santpoort, om vergunning tot het oprichten van een fa briek van chemische, pharmaceutische en eventueel cosmetische producten, in het per ceel Middenhavenstraat no. 78 A te IJmuiden, is verdaagd, op grond dat de adviezen van het districtshoofd der Arbeidsinspectie nog niet zijn ingekomen. De heer F. Lanson. te Santpoort, die 30 Jan. a.s. den dag hoopt te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden zijn intrede deed als verpleger in het Provinciaal Ziekenhuis. Visscherünieuws in een notedop. Vischaanvoer in Duitsche havens. In de week van 13 tot 18 Januari kwamen aan de markt van Altona-Hamburg 6 Noordzeetrawlers met 156.000 p. visch. 4 trawlers van de Noorsche kust met 937200 p., 1 IJslander met 148.600 p. en 3 trawlers van de Barendszee met 383.900 p., totaal 1.625.700 p. De Noordzeebooten voer den vooral veel koolvisch aan. Via de han delshaven te Altona werd aangevoerd 4614300 p. versche haring, aangebracht door zes stoom schepen. In Cuxhaven bedroeg de omzet in dezelfde week 4511400 p.. aangebracht door 11 trawlers van de Noordzee met 265630 p., 6 IJs- landers met 833 220 p., 8 trawlers van de Ba rendszee met 1527820 p., 5 trawlers van de Noorsche kust met 1.059,620 p. en 58 kustvis- schers met 825.100 p. haring van de Duitsche bocht. Verder bracht een vrachtboot 1.029.000 p. Noorsche haring aan. In Wesermünde-Bre merhaven bedroeg de aanvoer 8.225.700 p. van 60 trawlers/waarvan 23 met 4.007.500 p. van de Noorsche kust, 16 met 2.351.600 p. van IJs land, 10 met 1.483.500 p. van IJsland, 1 met 178.200 p. van het Bereneiland, 7 met 127.800 p. van de Noordzee en 3 van de Oostzee met 77.100 p. Uit Noorwegen werden aangevoerd 1.008.600 p. haring. Poolsche visschers in Nederland. De Pool- sche visschers van het schiereiland Hela, die gedurende vijf maanden van Scheveningen uit de haringvisscherij aan boord van Poolsch- Nederlanasche loggers hebben meegemaakt, zijn weer huiswaarts getogen. Er zijn thans nog eenige Poolsche meisjes in het bedrijf te Scheveningen werkzaam om het breien van netten te leeren. Aanvoer Noosch ijs. Het motorschip Rosten is met 1000 ton Noorsch ijs van Skiën in de Visschershaven aangekomen. Machineschade. De Engelsche motorkotter LT 245 kwam alhier binnen met schade aan den motor. De kotter verkocht hier zijn vangst, 50 manden visch en besomde f 350. Vier schelvisschen voor achttien gulden. De aanvoer van levende schelvisch door de beu- gers is tegenwoordig wel van zeer geringe be- teekenis. Een der beugers, die gisteren aan de markt was had slechts tien levende schelvis schen onder zijn vangst. Vier daarvan werden verkocht voor18 gld. OM DEN IJMUIDER VOETBALBEKER. De gespeelde wedstrijden. Over gebrek aan schotvaardigheid hadden de diverse clubs Zaterdag weer niet te klagen. In de vier wedstrijden, die werden gespeeld, moesten de keepers 38 maal visschen! Verrassende resultaten waren er niet of het moest de uitslag van de match R.C.V.Bosch- duivels zijn, die met den eigenaardigen stand 9—5 in het voordeel der Racing Club eindigde. De IJmuider Boys hebben het er tegen D.W.S. I lang niet slecht afgebracht. Nadat de Boys in de eerste 20 minuten een 3—0 voor sprong hadden veroverd, kwam D.W.S. vooral in de tweede helft zoo overweldigend opzetten, dat het slechts aan de IJmuider-verdediging te danken was, dat zij tenslotte nog maar 5 maal wist te scoren. Hollandia hield Blauw Wit er met 6—2 onder. Voorwaar een prachtig resultaat voor het elftal der Zeepfabrieken! S.D.O. wist met dezelfde cijfers het tweede elftal van D.W.S. te verslaan. De uitslagen luiden: IJmuider BoysD.W.S. I 35 Blauw WitHollandia 26 EnschedéNijverheidsschool scheidsr. niet opgekomen. R.C.V.Boschduivels 95 S.D.O.—D.W.S. II 6—2 SANTPOORT Frankrijk's honderdste minister-president in de Derde Republiek, Senator Albert Sarraut, ondergaat bij het verlaten van het Elysée'de gebruikelijke bestorming door journalisten en fotografen. SANTPOORT—H. B. C. (0—4). Voor de rust ging de strijd vrij gelijk op en zou een 11 stand beter de verhouding heb ben weergegeven dan de 0—1 voorsprong, dien H. B. C. nu wist te verkrijgen. Kort na de rust had H. B. C. opnieuw succes zoodat de Heemsteders nu een vrij veiligen voorsprong hadden. Santpoort kwam nu geweldig opzetten, maar het liep de thuisclub niet mee. Bij een uitval van de bezoekers hadden dezen opnieuw succes, toen doelman Kockx een hard schot wel keea-de, doch den bal niet kon wergwerken (03). He-, spelpeil zakte nu aan beide kanten. Kockx moest nog eenmaal visschen, zoodat H. B. C. met 04 won.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1