HET NIEUWE AVONDBLAD Slappe winter. 21e JAARGANG No. 72 WOENSDAG 29 JAN. 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week lü ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmulden. Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feesiaagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels /0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER Alle abonnes van dit oiad zijn, zouciia zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand. voet of oog: ƒ250.- bij verlies van een duim: 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN „Kun je nog zingen, zing dan Revue-opvoering door Gem. Zangver. „Polyhymnia". Met veel succes en voor een stampvolle zaal heeft onze plaatselijke zangvereeniging „Po lyhymnia" bovenstaande revue voor de eer ste maal te Egmond opgevoerd en wel met medewerking van een duo humoristen uit Haarlem, benevens een drietal musici. Over het geheel werd de revue vlot afge werkt. De dames en heeren van Polyhymnia, directeur Jan Beider, hebben getoond niet alleen de zangkunst te verstaan, maar ook te kunnen acteeren. Er viel van den zang. zoowel in de koren als ln de soli veel te genieten. De tenor, de heer G. Nouyen. zong tijdens een tableau een solo eerste acte La Tosca. van Puccini op zeer verdienstelijke wijze. De balletten deden het ook goed. vooral het danseresje kreeg veel bijval van het Eg- mondsche publiek, dat in een echte revue stemming verkeerde. Zoodat Polyhymnia met deze uitvoering terecht succes geoogst heeft. En Donderdag 6 Februari a.s. een herhaling van ,.Kun je nog zingen, zing dan mee" in het Thalia Theater geven zal. IJMUIDEN'S BLOEI. In de Dinsdagmiddag gehouden bestuursver gadering der vereeniging IJmuiden's Bloei werd de agenda voor de jaarvergadering op 7 Februari vastgesteld. Meegedeeld werd, dat de directie der Nederl. Spoorwegen op het verzoek van de vereeniging Santpoort's Bloei, om den uitgang van het sta tion Haarlem ook beschikbaar te stellen voor vertrekkende reizigers met retourbiljetten, waaraan de vereeniging adhaesie had betuigd, afwijzend had beschikt. Besloten werd propagandamateriaal van de vereeniging in te zenden op de tentoonstelling „Reizen in eigen land" in MaartApril in de Openbare Leeszaal te Amsterdam en op de Kunsttentoonstelling van het Alg. Ned. Ver bond in Juli te Amsterdam. Verschillende ingekomen stukken van de Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer werden behandeld, o.a. de 60-stedentocht, waarbij ook IJmuiden is opgenomen en het plan-filmvertooningen over schoonheid in eigen land, waarbij betreurd werd, dat de ver eeniging geen financiën heeft, om een smal film van de mooiste en interessantste punten der gemeente te laten maken. WORDT „IJMUIDEN CENTRUM" OPGEHEVEN? In een Donderdagavond a.s. in de lunch room De Bijenkorf te houden bestuursverga dering der Buurtvereeniging IJmuiden-Cen- trym zal de vraag besproken worden, om de ledenvergadering voor te stellen de vereeni ging op te heffen. „LOOFT DEN HEER" NAAR HET CONCOURS. Het Christelijk Gemengd Koor .Looft den Heer", directeur de heer Stephen Jansen, heeft besloten deel te nemen aan het con cours dat op Hemelvaartsdag gehouden zal worden te Bilthoven. Het koor komt uit in de hoogste afdeeling gemengde koren. CONCERT UITGESTELD. Het op Vrijdag 31 Januari a.s. te geven concert van de Chr. Muziekvereeniging Wil- helmina, directeur Marinus Adam. is wegens bijzondere omstandigheden uitgesteld tot Woensdag 18 Februari a.s. in het R.K. Ver- eenigingsgebouw aan de Mahustraat. VERKEERSONGEVAL. In de Westerwijkstraat vond een aanrijding plaats tusschen een auto en een driewieler. Van laatstgenoemd voertuig werden de lan tarens en de klep geheel vernield. De schade werd door de betrokken bestuur ders onderling geregeld. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dins dag 4 Februari 1936, des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. Agenda: t 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Verlaging van de huurprijzen van wo ningen. 4. Verhuur van tuingrond. 5. Verleenen van kwijtschelding van de be taling van huurpenningen en verlaging van den huurprijs van tuingrond. 6. Vaststelling van de vergoeding bedoeld in artikel 101. Ie lid. der Lager-onderwijswet 1920 over 1933 en afrekening dezer vergoeding over het drie-jarig tijdvak 1 Januari 193131 December 1933. 7. Vaststelling van de vergoeding, bedoeld in artikel 101, le lid, der Lager-onderwijswet 1920, uit te keeren aan besturen van bijzon dere lagere scholen over het jaar 1933, niet be grepen onder punt 6. 8. Uitbreiding van de prise d'eau der water leiding. 9. Vaststelling van een regeling tot weder- keerige hulpverleening bij de bestrijding van brand. 10. Vaststelling van een Ambtenarenregle ment. 11. Verleenen van machtiging en toestaan van een crediet voor het uitvoeren van riolee- ringswerken te Velsen. 12. Benoeming leeraar aan de gemeentelijke Visscherij school te IJmuiden. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De zwerftocht van papier in den loop der eeuwen. Zoals reeds is aangekondigd, houdt het Nut begin Februari een lezing, welke verzorgd wordt door den heer C. Pels. verbonden aan de Papierfabriek te Velsen der firma Van Gelder Zonen, in de Bethlehemkerk aan de James Wattstraat. De heer Pels zal spreken over papier Wan neer we nagaan waarvoor we alzoo papier noodig hebben, dan is dat zeker niet in twee woorden te zeggen. We hebben papier noodig om het optee- kenen van zeer gewichtige feiten welke aan de vergetelheid onttrokken moeten worden, we hebben papier noodig om aan onze vrien den en kennissen gebeurtenissen te laten weten, we hebben papier noodig voor onze couranten, we hebben papier noodig voor het inpakken van kleine of groote dingen; ja we hebben papier noodig voor nog dui zenden andere doeleinden. Waar komt het papier vandaan? Reeds in de grijze oudheid hebben de men- schen zich bediend van den een of anderen steen of houten tafel tot het overbrengen ean boodschappen etc,: dit was bij de Chal deeërs een vijfduizend jaar geleden. Toen kwamen de Egyptenaren met de pa- prusrol, gemaakt van de pit van de cyprus papyrus, welke later, ongeveer 300 jaar voor Christus verdrongen werd door het parka- ment, dat het eerst in Klein-Azië gemaakt werd van gelooide dierenhuiden. Doch ongeveer 900 kreeg het perkament een concurrent in het lompenpaoier. Dit was reeds 8 eeuwen eerder uitgevon den door de Chineezen. Het geheim van het maken van papier werd langen tijd door de Chineezen be waard. doch eerst zes eeuwen later brachten Chineesche krijgsgevangenen van een Ara bisch veldheer, de kunst naar Arabië over. Na 1300 kwam de papierindustrie in Euro pa tot ontwikkeling. Zoo zouden we nog zeer veel over papier kunnen vertellen, doch dit laten we liever aan den heer Pels over, die op 4 Februari in een Nutslezing daarvan zeer veel interessants kan vertellen, toegelicht met een film. uit het bedrijf der Papierfabriek van de firma Van Gelder en Zonen. Een ieder die daar belang in stelt is tegen een kleinen entrée-prijs welkom. Men zal er zeer zeker geen spijt van hebben. TENTOONSTELLING INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling houdt a.s. Zaterdag en Zondag een tentoon stelling in het gebouw „De Daad" aan den Zeeweg. Deze tentoonstelling bevat een uitge breide demonstratie van "net ontwikkelings werk, door het Instituut in tien jaren tot stand gebracht. Er zullen eenige maquettes aanwezig- zijn van de Natuurvrienden-huizen in het land, voorts talrijke gegevens over den scho- lendienst en de cursuswerken, teékeningen van Albert Funke Küpper en een omvangrijke col lectie populair-wetenschappelijke boekwerken op verschillend gebied, romans, kinderboeken enz. Visscherijnieuws in een notedop. Russische visscherij. De Russische regeering laat op de Staatswerf te Leningrad twee vis- schersvaartuigen bouwen. Nadere bijzonder heden omtrent afmetingen en capaciteit zijn niet bekend gemaakt. Naar Amsterdam. Het s.s. IJselmond is voor bodemonderzoek naar Amsterdam vertrokken. De trawler zal Woensdag weer varen. Ruimer aanvoer van schelvisch. De aanvoer van schelvisch is thans weer iets ruimer. Heden waren er o.a. twee booten van de Vem aan de markt, elk met ongeveer 100 manden grove schelvisch. Consignatievisch. Importeurs brachten gis teren een partij consignatievisch, hoofdzake lijk Noorsche jumbo's aan den afslag. De visch, die verpakt was in kistjes, bracht veel geld op. Groote diepgang. Het van Ned. Indië aangekomen motorschip Ohristiaan Huygens passeerde naar Amster dam met een diepgang van acht meter. IJsberichten. De scheepvaart in het Wasa-district (Fin land) is voor dit seizoen gesloten verklaard. VELSEN SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het gewone spreekuur van den Burge meester zal Maandag 3 Februari a.s. in plaats van des voormiddags worden gehouden des namiddags van 23 uur. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. BosKor d.. Beukenstraat 34, IJmuiden; E. van OostWiersma z., Wijker- straatweg 286, Velsen-N„ D. de Nietvan Houweiinge, d., J. P. Coenstraat 20, IJmui den; H. v. ParadijsOfficier z., Beukenstraat 22. IJmuiden; W. ZijlGenis d., Kon. Wilhelminakade 49. IJmuiden; C. G. Goze- lingDijkman z., Hofgeest 16 c., Santpoort: C. v. d. Dorpv. d. Berg z., Corverslaan 118, Veisen-N., A. M. F. JansenMaue z.. Zee- 1 v/eg 33, IJmuiden; T. v. MeegenOtte, d., Overbildtweg 26, Santpoort; A. A. Webbers— ter Beek, z., Hagelingerweg 22, Santpoort. Overleden: J. J. E. Ooms 70 j.. weduwe van J. F. A. Vlaanderen, de Genestetlaan 36, Vel- (De schaatsenfabriek Ruyter te Akkrum heeft het grootste deel van haar personeel moeten ont slaan in verband met het uit blijven van ijs). Weet u het nog. hoe een half jaar geleden, Door elke krant, als elk jaar, werd gemeld, Dat overal door weersgrootmogendheden. Een extra strenge winter werd voorspeld, 't Is nog te vroeg om reeds te constateeren. Dat die voorspelling ernstig heeft gefaald, Daar het zelfs nu nog duchtig kan verkeeren, Al is de kans daarop wel zeer gedaald. 't Zijn vocht en mist ,die weder hoogtij vieren, In dezen Januari wintertijd, Op smalle ijzers over 't ijsvlak zwieren, Wordt meer en meer voor ons een zeldzaamheid. Een groote fabrikant van onze schaatsen, Heeft reeds de fabricage stopgezet, Hij ziet geen kans om zijn product te plaatsen. Zijn voorraad ligt maar werkeloos in 't vet. Wij zien de plaatjes uit het hooge Noorden, Waar, zooals altijd, wel gereden wordt. Wij lezen over de verheven oorden, Van 't hooggebergte met hun wintersport. Bij ons is het voor ijspret idealen Ook dezen winter weder niets gedaan, Wij moeten ons er hier maar toe bepalen, Om op het droge een rare schaats te slaan. P. GASUS. sen; A. v. Pel, 3 weken, zoon van E. v. Pel, Enschedéstraat 15, IJmuiden; C. Prins 79 ja ren, weduwe van J. Buisman, Velserduinweg 143, IJmuiden; J. F. Deckers 57 j., ongehuwd. Hagelingerweg 320, Santpoort; J. Voogt 42 j„ ongehuwd, Annastraat 8, IJmuiden; W. C. v. Dommelen 67 j., echtgenoot van M. I. C. Brug man, de Ruyterstraat 82. IJmuiden. UIT HAARLEM Twee voordrachten over democratie. Dr. Leopold Siemens en ds. Faber spreken voor „Eenheid door Democratie". In café-restaurant Brinkman op het Hout plein werd Dinsdagavond een propaganda- vergadering gehouden door de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Beweging voor Eenheid door Democratie. De voorzitter, de heer W. J. Drost, opende met een korte propagandistische toespraak, waarna hij het woord gaf aan den eersten spreker, dr. J. Leopold Siemens uit Amster dam, die sprak over „De gevaren der dicta tuur". De wereldoorlog, zoo begon spr., heeft de leiders der staten voor het moeilijke pro bleem gesteld in hun landen een rustige be staansmogelijkheid te brengen. Op vele ma nieren is dit geprobeerd. In Rusland is de oude dictatuur door een nieuwe vervangen, terwijl de parlementaire vorm is overgesla gen. De dictatuur in Italië is een intuïtieve dy namische beweging geweest. Het parlement is daar gemaakt tot een door uitgezochte fascisten gevormd apparaat, terwijl de lei ders der corporaties door Mussolini gekoze nen zijn en dus werktuigen in zijn hand. Zij, die het contact vormen tusschen Hit- Ier en het Duitsche volk worden door Hitier gecontroleerd. Zoo worden alle functionaris sen in het stelsel van de dictatuur dienst baar gemaakt aan den staat, met vernieti ging der grondrechten van het volk. De massa wordt gebiologeerd door de bizarre handelingen van den dictator. In het vroe ger zoo vriendelijke en gastvrije Duitschland is wantrouwen en verwarring gekomen; de oorlog wordt in Italië verheerlijkt. We vragen ons af of het niet hoog tijd wordt ons te realiseeren welke gevolgen de instelling van dictatuur in Nederland zou kunnen hebben. Want ons land is een land, dat voor vrij heid geboren is. Reeds in de vroege middel eeuwen heeft in Nederland een streven naar vrijheid van geest en godsdienst bestaan en dit streven is altijd blijven bestaan. In 1798 is in de staatsregeling deze vrijheid vastge legd en na de dictatuur van Napoleon eenige malen opnieuw bezegeld. Er zijn in Nederland menschen gekomen, die zich onder een leider en tegenover dit streven hebben gesteld. Wij zullen onze grondrechten, evenzoo als in Duitschland is gebeurd, zien aangetast. De N. S. B. heeft ver klaard, dat zij oppositioneele vereenigingen zal verbieden als zij aan de macht zal zijn gekomen. Wij geven haar echter het recht zich te organiseeren. Doch wij zouden slechte Nederlanders zijn als wij geen dam opwierpen tegen menschen die zullen aantasten wat in eeuwen door ons volk heeft- geleefd, eindigde spreker. Na de pauze sprak ds. H. Faber uit Velsen over „Eenheid door Democratie". Hij wilde eenige beginselen der beweging bespreken. Hij wijdde eenige oogenblikken de aandacht aan de nagedachtenis van koning George, die steeds voor de democratie heelt geijverd. Ook sprak hij over het boek van dr. Huizin- ga „In de schaduwen van morgen", dat heeft gewezen op verschillende misstanden in de tegenwoordige samenleving en waaruit hij eenige passages voorlas. Het boek behandelt den strijd tusschen dictatuur en democratie, zeide spr. Tusschen deze begrippen bestaat een scherpe tegenstelling. Wij willen een be roep doen op menschen van goeden wille om een front te vormen voor verdediging en op bouw. Onze beweging moet er op uit zijn een in druk te maken op hen, die geen kans zien eenigszins stuur te geven aan dezen tijd, de niet overtuigden. Daarvoor is noodig een machtige voorlichting en propaganda, die tegenover die van de N. S. B. wordt gesteld. Onze propaganda zal den vorm van een ge tuigenis van het geloof in de democratie moeten hebben wij zullen inzicht moeten brengen. Wat de tactiek van onze be weging betreft, moet zij een waardige zijn. Bij hen die naar dictatuur streven zijn avon turiers, maar ook zijn er idealisten. Daarom moeten we onderscheid maken tusschen menschen en hun gedachten. Die gedachten moeten wij bestrijden, maar voor die men schen moeten wij een open deur houden. Men vraagt dikwijls: zijn jullie niet erg ne gatief? Spr. wilde antwoorden: wij zijn de fensief. In zekeren zin zijn wij misschien con- servatieg, doch wij willen overnemen van andersdenkenden wat goed is. Onze bewe ging streeft niet naar politieke macht en zal geen candidaten voor vertegenwoordigende lichamen stellen. Wij zien echter niet op de politiek neer. De politieke partijen hebben een eigen taak, doch onze beweging moet een strooming buiten de partijen om worden, zonder een „kransje" te worden. Wij zijn pas aan het begin ,doch elke maand komen er een paar honderd leden bij. Concreet gezien hebben wij een verdedigende taak. Wij moeten het streven naar dictatuur aanvallen. Wij moeten de rechtsstaat handhaven en moeten meewerken aan de versterking van de een heid van ons volk, zonder nieuwe economische stelsels etc. te willen brengen. Wij willen klasse- of partijhaat en -strijd tegengaan .evenals deloyale critiek op over heidspersonen en misstanden in de democra tie. Ook zullen wij steun aan den Volkenbond toezeggen. Wij willen het Nederlandsche volk handwijzers geven en wij hopen dat het Ne derlandsche volk ons zijn st.eun geeft. Spr. eindigde: Zoekt wat u Nederlanders veree- nigt en durft offers te geven. De voorzitter dankte de sprekers voor hun voordrachten, waarna een huishoudelijke ver gadering werd gehouden. DE ZAAK SCHAAP. HAARLEM Dinsdag. De beslissing inzake het homologatie- accoord in cle zaak Schaap is heden nog niet gevallen. De Rechtbank heeft de uitspraak nog één week uitgesteld. Incident tijdens de plechtig heden te Londen. LONDEN, 28 Januari (A.N.P.) Bij de Mar ble Arch heeft zich vanmorgen voordat de begrafenisstoet arriveerde een incident voor gedaan. dat nieuw genoemd mag worden in de geschiedenis van Londen. De dicht opeen gedrongen menschenmenigte wist door de politie-afzetting heen te dringen waardoor drie kwartier groote verwarring heerschte. Twintig mannen en vrouwen moesten dien tengevolge door den geneeskundigen dienst worden behandeld. De vrouwen, die in zwijm waren gevallen, werd over de hoofden van de toeschouwers heen aan de leden van de eerste hulp overgereikt. De soldaten en poli- tie-agenten wisten de orde op goedmoedige wijze te herstellen hoewel het nog gerulmen tijd duurde voordat de rijweg was vrij ge maakt. Juist op tijd was de orde hersteld. LONDEN. 28 Januari (A.N.P.) Omtrent het incident bij Marble Arch wordt nog gemeld dat juist voor het aankomen van den stoet de orde was hersteld. De politie-officier Mo- sen deed door middel van een luidspreker een beroep op het volk en herinnerde aan de plechtigheid van het oogenblik. Onmid dellijk konden de militairen hun druk tegen het volk verminderen en kon deze men- schenzee binnen enkele honderden vierkante meters wórden terug gedrongen. Tienduizenden hebben den nacht van Maandag op Dinsdag op straat door gebracht langs den weg, waarlangs de koninklijke begrafenis te Londen zou gaan. TERAARDEBESTELLING W. F. BREMER. HAARLEM Dinsdag. Hedenmiddag werd op de algemeene be graafplaats te Heemstede ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer W. F. Bremer, in leven een van de leidende figu ren van Bremer's houthandel. De overledene is bijna 25 jaar eere-voor- zitter geweest van de zangvereeniging Haar lem's Zanggenot, welk genootschap bij de begrafenis ..Ecce quomodo moritur" zong, onder leiding van den heer L. C. Keereweer. Verder was hij president-commissaris van de Haarlemsche Uitgeversmaatschappij. Namens de Ned. Reisvereeniging werd het woord gevoerd door den heer J. Panman en namens Haarlem's Zanggenot door den voor- ziter den heer R. M v. d. Hart. Nadat de kist in de aula was gedragen speelde het orgel „Ases Tod" uit de Peer Gynt Suite van Grieg. De heeren Panman en Van der Hart legden beiden getuigenis af van het groote verlies, dat zoowel de Reisvereeniging als Haarlem's Zanggenot door het overlijden van den heer Bremer lijden. De Haarlemsche Uitgeversmaatschappij was vertegenwoordigd door den heer Van der Schoor. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 28 Januari 1936. 1. V. Bakker, bloembollenhandelaar, wonen de te Hillegom. Wilhelminalaan 38. Curator: Mr. W. Veniet te Haarlem. 2. P. R. Tromp, wonende te Aalsmeer, Oost- einder weg; vroeger schilleboer. thans veiling- bediende. Curator: Mr. D. de Jong te Haarlem. 3 H. T. Seysener, fotohandelaar, wonende te Hillegom, Burgemeester Pontstraat no. 14; Curator Mr. W. Briët te Haarlem. 4. Th. J. Huiskes, lid van de fa Stoomwas- scherij „Het Oosten", wonende te Heemstede, Lindenlaan 67; Curator: Mr. K. A. F. J. Plies- ter te Haarlem. 5. N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij ..Kievitsveld", gevestigd te Wijk aan Zee en Duin: Curator: Mr. A. van Leyenhorst te Haarlem. 6. A. van Tiggelen, vroeger wonende te Haar lem, Friezenstraat 20. thans zonder bekende woon- of verblijfplaats; Curator: Mr. B. E. van Tijn te Haarlem. 7. J. J. van Pelt, thans zonder beroep, wo nende te Haarlem, Gasthuissingel 8; Curator: Mr. K. van Giffen te Haarlem. 8. P. de Groot, bakker, wonende te Haarlem, Balistraat 2. Curator: Mi'. J. H, C. Slotemaker te Haarlem. 9. Mej. Mathilde van Coeverden, winkelier ster, wonende te Haarlem, Santpoorterstraat 48, zaak doende aan de Generaal Cronjé- straat 76. Curator: Mr. B. W. Stomps te Haar lem. 10. H. Bolwidt. kapper, wonende te Haarlem, Kruistochtstraat 3b. Curator: Mr. J. H. van Gelderen te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillissemen ten is Mr. A. L. M. van Berckel te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief: 1. R. Gomes, kellner, wonende te IJmuiden. Curator: Mr. B. W. Stomps te Haarlem. 2. J. N. Koster, radiohandelaar, wonende te Haarlem, Da Costastraat 17. Curator: Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys te Haarlem. 3. J. J. Koster, radiohandelaar, wonende te Haarlem, Da Costastraat 17. Curator: Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys te Haarlem. 4. W. ter Wal, rijwielhandelaar, wonende te Haarlem, Turfmarkt 16. Curator: Mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. 5. P. Kerkman, ijsbereider, wonende te Zand- voort, Kruisweg 26. Curator: Mr. W. de Rijke te Haarlem. 6. G. Bax. machinist, wonende te IJmuiden. Curatrice: Mej. Mr. M. J. Kluitman te Haar lem. Geëindigd zijn de navolgende faillissementen wegens het verbindend worden der eenige uit deel ingslijst van: 1. J. van Houten Jr., caféhouder, wonende te Hillegom. Curator: Mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. 2. De N.V. Haarlemsche Ijzergieterij, geves tigd te Haarlem. Curator: Mr. F. J. D. Theyse te Haarlem. 3. M. J. M. Braun, handeLsreiziger, wonende te Bloemendaal. Curator: Mr. F. A. Davidson te Haarlem

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1