Onverminderde gevechten aan het noordelijk front. THIJS IJS IN DE KNEL Uit de negentigste zitting van den Volkenbondsraad. Gifgassen in Abessyniè. Dampo DONDERDAG 30 JANUARI 1936 De strijd in Abessynië. Nieuwe Italiaansche bombardementen. Ras Desta in ongenade? Volgens de berichten uit Addis Abeba die van het noordelijke front hier zijn ontvan gen houdt de oorlogsactiviteit daar onver minderd aan. De Abessynische troepen heb ben verdere langzame vorderingen gemaakt. De gevechten leveren voor de Italianen buitengewoon zware verliezen op. In het bijzonder lijden de Italianen groote verhezen aan oorlogsmateriaal. In het Zuiden verwachten de Albessyniers een nieuw Italiaansch offensief. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Dessié meldt dat het gisteravond door het hoofdkwartier van het Abessynische leger in het noorden gepubliceerd communiqué ze^t dat een eskader Italiaansche bommen werpers Abbi Addl heeft gebombardeerd en de kerken Maria Marfeda en Michael Tanqu in brand heeft geschoten. Eenige mannen hebben met oude geweren op de vliegtuigen geschoten en een der vlieg tuigen neergehaald. Een inzittende waagde een parachute sprong doch hij kwam in een mimosaboom terecht. De man geraakte in de touwen ver strikt De beide andere inzittenden van het in brand geschoten toestel verbrandden levend. Een patrouille van 19 man, die tot het leger van Dedzjasmatsj Sahle behoorden, hebben bij Makallé een afdeeling Italiaan sche blanke troepen in een hinderlaag ge lokt. 35 soldaten werden gedood. De rest van'de afdeeling vluchtte met achterlating van 5 met munitie en levensmiddelen geladen vrachtauto's. Tijdens den grooten slag, welke op 20 Januari is aangevangen, is het fort Sjoema Ahera bezet. Het bevindt zich nog steèds ra Abessijnsche handen, ondanks de herhaalde Italiaansche aanvallen. 13 kanonnen, 25 mitrailleurs zijn buit gemaakt. De buit be draagt thans in totaal 23 kanonnen en 125 mitrailleurs, aldus het Abessijnische com muniqué. De correspondent van Reu ter-A .NP. te Addis Abeba verklaart, dat de toestand aan het zuidelijk front, waar, naar men gelooft, Graziani op het punt staat op te trekken langs de rivier Sjebelli in de richting van Dzjinir, de grootste zorg in Abessynische kringen is. De Abessyniers geven er zich voorts re kenschap van, dat het mogelijk is, dat de Italianen een plotselingen opmarsch zul len inzetten van Gerlogoebi uit. Zij zouden dan van gemotoriseerde aideelingen gebruik kunnen maken met Dagaboer als eerste doel. De seizoenregens van begin Februari zouden evenwel een dergelijken opmarsch kunnen belemmeren. De snelheid der Italianen heeft de Abessyniërs ten zeerste verrast. De slechte tactiek van de Abessynische in fanterie tegen de Italiaansche strijdwagens bij Dolo en het gebrek aan levensmiddelen bij de vooruitgeschoven troepen van ras Desta worden te Addis Abeba beschouwd als de voornaamste factoren, welke den Italiaan- opmarsch hebben mogelijk gemaakt. Naar te AcP*< Abeba algemeen wordt geloofd sal Ras Desta, in verband met zijn terugtocht van de vorige week nabij Dolo, zeer binnen kort van zijn post worden ontheven. Ras Desta zou worden vervangen door Gabre Mariam, thans minister van binnenlandsche zaken, en oud-gouverneur van Harrar. Gabre Mariam kent het zuiden van Abessynië uit stekend. De leden van de Zweedsche Rood© Kruis ambulance, wier uitrusting in handen van de Italianen is gevallen, zijn thans naar de Abes synische hoofdstad teruggekeerd. De voertui gen van de ambulance zijn, naar medegedeeld wordt, voor zij achtergelaten werden, on bruikbaar gemaakt. De leden der ambulance zullen in Addis Abeba van een nieuwe medi sche uitrusting worden voorzien. Zij zijn in- tusschen afgelost door leden van het Noorsche Roode Kruis, die zoo juist in Abessynië zijn aangekomen. De Abessynische veldlazaretten hebben ten gevolge van de voortdurende bombardementen waaraan zij, zooals hier verklaard wordt, voortdurend zijn blootgesteld, niet meer het Roode Kruisteeken ten toon gespreid. Zij heb ben thans van den leider van het interna tionale Roode Kruis, den Zwitser Braun, in structie gekregen twee maal zoo veel Roode Kruisvlaggen te vertoonen als tot dusverre. Bovendien moet boven iedere ambulance een luchtvaartteeken uitgespannen worden, dat op een oppervlakte van 16 vierkante meter het Roode Kruis vertoont. Het Zweedsche Roode Kruis, dat door het bombardement van de Italianen zijn ambu lance verloren heeft, heeft vandaag een tele gram ontvangen van prins Karei van Zwe den. Dit telegram bevat de instructie na ontvangst van een nieuwe uitrusting onmid dellijk weer naar het front te vertrekken. Verlaten de Belgische officieren Abessynië? Het Italiaansche persagentschap Stefani bericht, dat de Belgische officieren sedert vele maanden geen soldij meer hebben ge had en derhalve het Abessynische leger heb ben verlaten. Zij worden dezer dagen te Dji- boeti verwacht om naar België terug te kee- ren. Deze geste van de Belgische officieren heeft grooten indruk gemaakt in politieke kringen; men besluit hieruit, dat de binnenlandsche toestand van Abessynië niet beter is dan de militaire en dat de Belgische officieren vree zen voor de kwade gevolgen hiervan en nu het uitblijven van de soldij als voorwendsel hebben genomen om zich tijdig in veiligheid te stellen. Dit vermoeden is zeer gegrond aangezien deze zelfde officieren bijzonderheden hebben verstrekt over de opstanden, welke zich iede- ren dag uitbreiden in Abessynië. Zweedsche ambulance bevatte geen munitie. Het Abessynische Roode Kruis ontkent aldus een A. N. P. bericht uit Addis Abeba formeel, dat de Zweedsche ambulance, welke bij Malkamurri werd buitgemaakt door de Italianen, munitie zou bevatten, zooals in het communiqué van de Italianen werd mede gedeeld. Engeland. Vloot conferentie accoord met basis voor kwalitatieve bewapeningsbeperking. De zitting van de eerste commissie der vlootconf eren tie heeft Woensdag anderhalf uur geduurd. De Japansche waarnemers wa ren tegenwoordig. De commissie ging over tot een voorloopig overzicht over de alge- meene kwestie der kwalitatieve bewapenings •beperking. De voorzitter der eerste commis sie, de eerste lord der admiraliteit. Lord Monsell deed voorstellen als basis voor de besprekingen, inhoudende de laagste cijfers, die in het licht van de reeds gevoerde on derhandelingen waarschijnlijk zullen kun nen worden aanvaard door de vier mogend heden, die ter conferentie zijn vertegenwoor digd. De voorstellen werden door de commissie aangenomen als basis voor verdere bespre kingen. Naar verluidt voorzien zij in de vol gende maximumlimieten. Kapitale schepen 35.000 ton en 14-duims-kanonnen, met open lating van de mogelijkheid de tonnage twee of drieduizend tons lager te stellen. Vlieg- tigmoederschepen 22000 ton en 6.1-duimska- nonnen. Geen verdere constructie van groote kruisers. Samenvatting van kleinere kruisers en torpedojagers in één enkele categorie met een limiet van 7500 tot 8000 ton en met 6.1- duims kanonnen. Dit voorstel heeft ten doel de moeilijkheid op te heffen, die ontstaan is doordat mogend heden, die niet het vlootverdrag van Londen hebben onderteekend. reeds begonnen zijn met den bouw van schepen in de klasse der torpedojagers. Duikbooten 2000 ton met 5.1- duimskanonnen. De eerste «commissie heeft besloten de kwestie der kwalitatieve beperking te verwij zen naar de technische subcommissie en heeft technische deskundigen opdracht ge geven een begin te maken met de bestudee ring van problemen als de definities, die be trekking hebben op de kwalitatieve beper king. Verontwaardiging over woorden van Hitier. Reuter meldt uit Tokio, 29 Januari: In ver band met de onlangs gehouden rede van Hitier zeide de woordvoerder van het Japan sche, ministerie van buitenlandsche zaken: „Wij zijn verwonderd over de denkbeelden van Hitier, waar deze zegt. dat Europa be stemd zou zijn om te heerschen over de „min der beschaafde rassen". Het zal moeilijk zijn om reacties in de Japansche pers tegen te gaan, niettegenstaande de eerbied, welke men hier heeft voor dit staatshoofd, indien Hitier voortgaat met dergelijke discrimina ties, waardoor wij ons getroffen voelen". De woordvoerder, Gaimusho, voegt hieraan toe, dat deze uitlating bewijst hoe ver de be weerde Japansch-Duitsche overeenstemming nog verwijderd is. dekowo (nabij Nikolsk-Oessoerijsk) een ge- heele compagnie Mandsjoerijsche soldaten naar Russisch grondgebied is overgeloopen. De commandant, luitenant Hoetingsja, die van Mandsjoerijsche nationaliteit is, verklaarde, dat de compagnie vanmorgen vroeg uit onte vredenheid tegen de Japansche plaatselijke overheid in opstand was gekomen. Daarbij was een bloedige botsing ontstaan in de kazernes, waarbij vier Japansche officieren waren ge dood. De gedeserteerde Mandsjoerijsche sol daten zijn door de Russische autoriteiten on middellijk ontwapend en verder het land in gebracht, waar zij geïnterneerd werden. In to taal zijn 104 Mandsjoerijsche soldaten en vier onderofficieren onder commando van genoem den luitenant over de grens gekomen. De ge- heele uitrusting van de afdeeling is in beslag genomen, o.a. omvattende twee lichte machi negeweren, 111 geweren, 2 Mauserpistolen, 2 brownings en een aantal patronen, benevens trekpaarden. Frankrijk. Betooging tegen oud-minister Frot. De vroegere minister van binnenlandsche zaken, Frot, die met betrekking tot de Parij- sche gebeurtenissen van 6 Februari 1934 veel genoemd is, is gistermiddag weer het voor werp geweest van vijandige demonstraties in het Paleis van Justitie, waarheen hij zich als advocaat had begeven. Een rechts staand advo caat trad op hem toe en zeide hem het Paleis van Justitie onmiddellijk te verlaten. De daar op ontstaande woordenwisseling trok groote belangstelling. Ambtenaren van politie ver hinderden echter, dat het tot handtastelijk heden kwam. Frot trok zich, beschermd door eenige bevriende advocaten terug in een hoek van een zaal en begaf zich vervolgens naar het bureau van politie van het Paleis van Justitie. De betoogers hieven de Marseillaise aan en gingen zonder verdere incidenten uit een. Door een zijuitgang verliet Frot later het gebouw. (A.N.P.) Naar de petroleum-sanctie tegen Italië? De zorg veer de Duitsche vluchtelingen tot een Volkenbondstaak ge» maakt. Eden's triomf tegenover het nationaal-socialisti- sche Dantzig. Het geschil tusschen Sovjet-Rusland en Uruguay. Wie is de winnaar, Litwinof of Guani? De Italianen ontkennen het gebruik daarvan niet. (Van een specialen correspondent.) ROME, Woensdagavond. Het officieele communiqué omtrent de Ita liaansche verliezen aan het zuidelijke front heeft te Rome tot velerlei veronderstellingen aanleiding gegeven. Het verhaal doet de ronde, dat de beruchte slag bij Makallé zon der eenigen tegenstand werd gewonnen, daar de Italiaansche vliegtuigen de Abessyniërs reeds te voren door middel van gasbommen buiten gevecht hadden gesteld Dat zou de reden zijn, waarom generaal Graziani geen enkelen tegenstand ontmoette en waarom er tevens geen verliezen zijn ge leden. Deze lezing van het Italiaansche communi qué wordt van overheidszij de niet onderdrukt of tegengesproken. In officieele kringen heeft men evenwel tot nu toe het gebruik van gas niet willen toegeven. (Copyright News Chronicle-ANP) China. Mandsjoerijsche compagnie naar Russisch gebied gedeserteerd. Het Tass-agentschap meldt uit Chabarowski, dat Woensdagmorgen aan de Russisch- Mandsjoerijsche grens in. het gebied van Gro- EDWARD Vm EN BALDWIN ONTVANGEN DE BUITENLANDSCHE GASTEN. Uit Londen: Koning Edward VIII heeft gistermiddag wederom een reeks buitenland sche diplomaten ontvangen, w.o. de Sovjet- Russische commissaris van buitenlandsche zaken, Litwinof, den Roemeenschen minister van buitenlandsche zaken, Titulescu, den lei der der Portugeesche delegatie, dr. Montero en den leider der Spaansche delegatie, Ur- zais. Minister-president Baldwin heeft des mid dags den Duitschen minister van buiten landsche zaken, von Neurath ontvangen. Voorts ontving hij in den loop van den dag Litwinof, vorst Starhemberg, dr. Montero, Titulescu en den Hongaarschen minister van buitenlandsche zaken, von Kanya. Ook Eden heeft een reeks vorstelijke per sonen en staatslieden, die bij de uitvaart plechtigheden aanwezig waren ontvangen, ó.a. koning Boris van Bulgarije; Eden was de gast van koning Carol van Roemenië. Voorts heeft hij vandaan vorst Starhem berg, den Portugeeschen •minister van bui tenlandsche zaken, Montero, von Kanya en den Afghaansche minister van buitenland sche zaken, Fa is Mohammed Khan ontvan gen. De meeste hooge bezoekers hebben En geland inmiddels weer verlaten. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Met heftig gekraak vliegt het dak van het hutje af. Tani heeft zich in een van de kamers verscholen, maar Rolleboon heeft al heel gauw haar schuilplaats ontdekt. Met twee vingers tilt hij de booze heks omhoog. Tani gilt en schreeuwt al net zoo hard als Klabbas, maar dat geeft haar natuurlijk geen zier. „Laat ons met rust, meneer, wat hebben we voor kwaad gedaan. we zijn onschuldige menschen.roept het tweetal in verwarring uit. „Ja, ja," antwoordt Rolleboon. „Die praatjes ken ik, ik heb niet voor niets Thijs IJs meegebracht. Eerst moet die weer z'n vroegere gedaante terughebben, voordat we verder praten! En reken maar, dat jullie nog lang niet van me af bent. Ik zal jullie je booze streken wel afleeren, zoowaar ik Rolleboon heet!" Zoo hard weerklinkt zijn stem in den omtrek, dat het wel lijkt of er een onweer losgebarsten is. Tani en Klabbas zijn er bleek en stom van geworden en wachten angstig de dingen die gebeuren gaan af. (Van onzen correspondent) i Genève, 25 Januari 1936 De ongunstige tijdsomstandigheden, waar onder de Volkenbondsraad zijn 90ste zitting gehouden heeft (regeeringscrisis in Frank rijk, ziekte en dood van den Koning van Enge land), hebben niet kunnen verhinderen, dat een interessante week achter ons ligt. Ondanks het in de eerste bijeenkomst genomen besluit, dat de Raad in verband met den wensch van Laval en Eden, om zoo spoedig mogelijk Ge nève weder te kunnen verlaten, ditmaal met buitengewonen spoed de agenda zou afdoen, is het toch weder Vrijdagavond geworden, voor dat de uitnemende Raadsvoorzitter Bruce (Australië) de zitting voor gesloten kon ver klaren. Pierre Laval is reeds na één enkelen dag weer naar zijn land teruggekeerd. Zijn aftre den was volstrekt onafwendbaar geworden, zoodat het op hetzelfde neerkwam, of Laval hier nog was of niet! In geen van beide geval len zou de vertegenwoordiger van Frankrijk in den Volkenbondsraad, hetzij de op het punt v^i aftreden staande Laval zelf, hetzij een ambtenaar-plaatsvervanger, met groot gezag in den Raad kunnen optreden. Bovendien was het reeds op den allereersten dag der Raads zitting duidelijk geworden, dat de Volken bondsraad ten aanzien van het belangrijkste punt der agenda, de oorlog in Oost-Afrika, dit maal toch geenerlei stap vooruit zou kunnen doen. Met betrekking tot de andere belangrijke punten der agenda stond Frankrijk's houding van te voren wel vast, zoodat ook hier Laval's heengaan geen groot verlies was. Zoo kon men den man, die door zijn zwakke houding in het italiaansch-Abessynische geschil veel van het aanzien verloren had, dat hij in de eerste maanden van zijn Geneefsche politiek in zoo hooge mate gewonnen had, zonder al te veel leedwezen reeds Dinsdag zien heengaan. Wanneer Anthony Eden ook vertrokken was, wanneer hij gemeend had, dat na den nog onverwacht snellen dood van den Engelschen Koning zijn allereerste plicht wa,i te Londen de betuigingen van rouwbeklag der buitenland sche diplomaten in ontvangst te nemen, dan zou het voor het belang dezer 90ste Raadszit ting een gevoeliger slag geweest zijn! Want zonder Eden's persoonlijke aanwezigheid zou den de zaken betreffende Dantzig zeker niet zoo bevredigend zijn afgeloopen, als in werke lijkheid het geval geworden is. Gelukkig be greep Eden echter, dat „zaken" vóór diploma tieke hoffelijkheden gaan en bleef hij ge trouw tot het einde der zitting hier. Hij mocht daardoor ook de voldoening smaken, dat zijn eerste optreden te Genève als nieuw benoemd minister van buitenlandsche zaken hem een groot succes bracht, zooals hij reeds verschillende hier behaald had in zijn vorige hoedanigheid van minister voor Volkenbonds aangelegenheden. Het was voor het eerst sinds Mei van het vorige jaar dat een bijeenkomst van den Vol kenbondsraad plaats vond, waarin het Ita liaansch-Abessynische geschil niet het leeu wendeel der besprekingen in en buiten de Raadszaal voor zich opeischte. Natuurlijk ver vult de oorlog in Afrika de Raadsleden nog met de allergrootste bezorgdheid, zooals de aangenomen resolutie zegt. Doch het bleek reeds bij de eerste bijeenkomst der Raadscom missie van Dertien (alle Raadsleden behalve Italië), dat e rditmaal niets van belang voor den Volkenbondsraad te verrichten was. De juist door generaal Graziani behaalde mili taire successen hadden Mussolini natuurlijk niet bereidwilliger gemaakt tot een vrede, die ook voor den Volkenbond en Abessynië aan nemelijk zou zijn. Van een verzoeningspoging kon op dit oogenblik dus geenerlei succes wor den verwacht. En de Raad had evenmin over te gaan tot de benoeming van een door Abes synië in het begin der maand verzochte inter nationale enquêtecommissie, die de wijze van oorlogvoering van beide partijen te onderzoe ken zou hebben. Want op den openingsdag der 90ste Raadszitting kwam een nieuwe Abessy nische nota vertellen, dat de regeering van dit land zulk een enquête eigenlijk niet meer zoo noodig achtte! Wellicht had de Abessyni sche regeering geen al te zuiver geweten over de wijze van oorlogvoering harer eigen mili taire autoriteiten, waarvan de Italiaansche regeering een paar dagen tevoren in een nota harerzijds eenige weinig verheffende onthul lingen had gedaan! Hoe het zij, deze nieuwe Abessynische nota bespaarde den Volkenbonds raad de moeilijkheid van een beslissing, of hij ook tijdens een oorlog aan het principieele standpunt wil blijven vasthouden zich met kwesties van oorlogvoering niet te bemoeien. Het belangrijkste, dat in deze week hier met betrekking tot den oorlog in Afrika voorviel, was het besluit der Commissie van Achttien uit de Conferentie der Volkenbondsstaten voor de Sanctiebepalingen tegen Italië, om een nieuwen stap in de richting van een uitvoer verbod voor petroleum naar Italië te onder nemen. Op 3 Februari zal hier een deskundi gencommissie bijeenkomen, om na te gaan of een door de Volkenbondsstaten uitgevaardigd uitvoerverbod voor petroleum den oorlog in derdaad doeltreffend zou kunnen verkorten, indien althans het Amerikaansche Congres de door President Roosevelt voorgestelde neutra- liteitswet zou aannemen en de Amerikaansche petroleum-uitvoer voortaan den normalen uit voer uit de vredesjaren niet zou overschrij den. Men had den indruk, dat het na de weife lingen van December toch tót de petroleum- sanctie zal komen. Juist Graziani's militair succes maakt een verscherping der Volken bondssancties noodwendig en men mag aan nemen, dat de nieuwe Fransche regeering voor de groote beteekenis van een succes der collectieve-veiligheids-gedachte meer inzicht dan Laval bezat, zal hebben. Evenmin als over den Italiaansch-Abessyni- schen oorlog is er in het. openbaar veel ge sproken over het vraagstuk der Duitsche vluchtelingen. Zooals wel te verwachten was, zag niemand heil in een opvolging van den raad van den afgetreden Hoogen Commissa ris voor de Duitsche vluchtelingen James Mac- Donald, dat de Volkenbondsraad de Duitsche regeering tot een verzachting der Duitsche wetgeving en praktijken inzake de nog in Duitschland aanwezig gebleven Joden zou aan sporen, opdat het vluchtelingenvraagstuk al thans niet verergerd zou worden door een nieuwen uittocht van niet-Ariërs uit Duitsch land. Iedereen begreep dat een dergelijke Vol- kenbonds-aanmaning tot Duitschland niets goeds zou kunnen uitwerken, veeleer de Duit- schers uit verbolgenheid nog tot verscherping der Jodenonderdrukking zou bewegen. De Volkenbondsraad bepaalde zich dus tot een bespreking van het lot der reeds uit Duitsch land geweken Joodsche en niet-Joodsche vluchtelingen en yan de .taak, die voor den Volkenbond hier is weggelegd. Aan de Volken bondsvergadering van September werd overge laten een duurzame regeling dienaangaande te maken. Doch de Volkenbondsraad trof reeds een tijdelijke, tot September geldige regeling, die op een verwezenlijking van het in Septem ber 1933 reeds door minister de Graeff in de Volkenbondsvergadering bepleite denkbeeld neerkomt, dat een door den Raad te benoemen Hooge Commissaris namens den Volkenbond en met al het gezag van een Volkenbondsver tegenwoordiger in overleg zal treden met de regeeringen en de particuliere steunorganisa ties, om het lot der Duitsche vluchtelingen te verbeteren. James MacDonald, die los van den Volkenbond stond, kon hierdoor niet genoeg invloed uitoefenen. Verreweg de belangrijkste gebeurtenis der Raadszitting was de volkomen overwinning van Anthony Eden en daardoor van het ge- lieele Volkenbondsgezag in de Dantziger kwes tie. De nationaal-socialistische regeering van Dantzig had verleden jaar verschillende be palingen der door den Volkenbond gewaar borgde Grondwet van Dantzig geschonden, die den Dantziger burgers de in iederen democra- tischen staat gebruikelijke vrijheidsrechten verzekerden. De Volkenbondsraad had daarom in September den Dantziger Senaat beleefd uitgenoodigd de met de Grondwet strijdige wetten in te trekken of althans te herzien. De Senaatspresident Greiser zeide te Genève „Ja", doch te Dantzig „Neen". Hiertegen protesteer de Eden. Hij eischte, dat het spotten met de Volkenbondsbeslissingen zou ophouden. Grei ser spartelde heel wat tegen, doch de krach tige houding van alle Raadsleden, die geluk kig hierbij ook door den Poolschen minister Beek, ondanks zijn goede verstandhouding met Duitschland en Dantzig, ondersteund werden, dwong Greiser gisteren tot de onderwerping. De ongrondwettige wetten zullen herzien wor den. De noodige maatregelen hiertoe zijn zelfs reeds getroffen. De Volkenbond wordt sterker. Over het zeer woordenrijke debat tusschen Litwinof en den vertegenwoordiger van Uru guay Guani zou ook nog heel wat te berichten zijn. Doch deze zaak is te ingewikkeld, om in een algemeen overzicht over de Raadszitting eenigszins duidelijk te kunnen worden uiteen gezet. Laat mij ditmaal slechts verklaren, dat na afloop beide partijen juichten gewonnen te hebben. Zelden is het oordeel over de ware beteekenis eener Raadsresolutie zoo uiteenloo pend geweest als in dit geval. Men vindt in de resolutie de meesterhand terug van den diplo maat-jurist Titulescu. Maar hij heeft hierover dan ook van 8 uur des avonds tot 5 uur des morgens moeten werken, zooals hij gisteren niet zonder trots vertelde! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK Verkoudheid van NeusHoofd, Keel en Borst „WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED" (Adv. Ingez. Med.) VRIJDAG 31 JANUARI HILVERSUM 1875 M. 8.— VARA. 12.— AVRO. 4.— VARA 8.— VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.— Gram.pl. 10.Morgenwijding 10.15 Voordracht en gram.pl. 12.— Gram.pl. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl. 2,— Cause rie. 2.45 Zang en piano. 3.10 De AVRO-Deci- bels. 4.— Gram.pl. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Gram.pl. 5.45 VARA-orkest 6 45 Gram.pl. 7— Lezing 7.20 Rep. v. d. Zesdaagsehe, Ko penhagen 7,50 Berichten 8.05 Lezing 8.30 Cla- vecimbel-recital 9.Lezing 9.30 Gram.pl. 10.15 Muzikale lezing 10.45 Berichten 11.Gram,pl. 11.15 Rep. v. d. Zesdaagsehe, Kopenhagen. 11.4512.Gram.pl. HILVERSUM II. 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.— Schriftlezing. 8.15—9 30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.Orgelspel. 12.15 Ensemble v. d. Horst. 2.Gram.pl 2.303.00 Chr. Lectuur. 3.15 Sopraan en piano. 4.— Violen en piano. 5.30 Declamatie en Gram.pl. 6.30 Lezing. 7.— Berichten, reportage. 7.30 Boekbespreking. 8.— Berichten. 8.05 Koor der Ned. Bach-Vereen strijkkwartet, en solisten 9.45 Berichten, 9.50—11 30 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel 12.10 Populair con cert. 12.50 Dansmuziek 1.35—2.20 Birming- hamsch Philh. Strijkorkest, mmv. solist 3.20 Lezingen 4.20 BBC-Midland-orkest olv. He- ward 5.35 Dansmuziek 6.20 Berichten 6.50 Pianorecital 7.10 Lezingen 8.20 Zang 8.30 Dansmuziek 9.Radiotooneel 9.50 Berichten 10.40 BBC-Revue-koor en BBC-Theaterorkest 11.35—12 20 Dansmuziek. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20. 8.20 en 11.35 Gram.pl. 12.35 Oreksteon- cert 2.50 Gram.pl. 4.20 Blaaskwintetconcert 5.50 Orkestconcert 8.20 Zang 8 50 Opera-uit zending. KEULEN, 456 M. 5.50—7.20 Concert 11.20 Omroepkleinorkest 1.35—2.20 Gevar. concert 3 20 Voordracht en concert 5.20 Populair concert 7.30 Voor sol daten 8.20 Volksmuziek 10.20—11.20 Populair concert BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram pl12.50 Omroeporkest 1.50—2 20 5.20 en 6.35 Gram.pl. 6.45 Pianorecital en Giam.pl. 8.20 Symphonieconcert 10.30—11.20 Gram.pl BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest 1.50 Zang 2 002.20 Gram.pl. 5.20 Declamatie en concert 5.50 Pianorecital 6.20 Gram.pl, 6.50 Kamer muziek 7.35 Pianorecital 8.20 Omroeporkest en zang 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7 30 Dansmuziek 9.20 Berichten 9,40 Cau serie 9.50 Trioconcert 10.05 Weerbericht 10.20 1—11.20. Dansmuziek,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7