HET NIEUWE AVONDBLAD Nog eens: de voortuintjes in de Kennemerlaan. 21e JAARGANG No. 74 VRIJDAG 31 JANUARI 1936 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents Incasso, per kwartaal 120 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regeLs 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN EN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; f 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.- bij verlies van een duim: 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeering^n krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door ae Nieuwe H.A.Y.- Bank te Schiedam. De Vrijgezel Belaagd. Dit schijnt niets nieuws, maar het zit er toch in. Hij wordt namelijk nu óok belaagd door den fiscus. Als het doorgaat, wordt hij straks voor de keuze gesteld. Want het kabinet-Colijn deelt aan de Eerste Kamer mede: „De heffing van een vrijgezellenbelasting is bij de Regeering in ernstig onderzoek". De eerste gedachte, die hij het lezen van dit bericht hij een gehuwd man opkomt, is natuurlijk: Het zou aardiger zijn als de Re geering. als zij het duidelijke onderscheid in verdienste wil vastleggen, ons een uitkeering deed. Dat zou in den vorm van een terug gave van belasting zeer kieschelijk kunnen gebeuren. Maar de tweede gedachte ontmoedigt al. Het is de Regeering niet te doen om erken ning van onze verdiensten, maar om ..et binnenhalen van meer belasting. Alleen en uitsluitend daarom Het onderzoek van dit netelige onderwerp zal niet meevallen. Hoe denkt men de vrij gezellen te belasten? Ten volle? Dan moet men uitrekenen hoeveel het kostenverschil tusschen het vrijgezellenbestaan en het gehuwde be staan percents gewijze bedraagt, en dit ver schil van hen heffen. Eventueel zou men er nog twee kinderen bij in aanmerking kunnen nemenhypothetische kinderen. Dit zou een inderdaad zeer drastische heffing zijn, maar het gevolg zou kunnen wezen dat vele vrijgezellen dan maar ir het huwelijk vluch ten, hetgeen den fiscus weer van zijn extra heffing zou berooven. Bovendien is de kans niet denkbeeldig, dat een aantal welgestelde vrijgezellen de wijk naar het buitenland zou nemen. Men zal het vrijgezellendom dus met zekere voorzichtigheid dienen te hanteeren, en er niet de volle strafmaat op kunnen toe passen. Een tweede moeilijkheid lijkt mij besloten in de vraag, op welken leeftijd de vrijgezel-als- zoodanig belastingplichtig wordt. De veertienjarige dochter van een van mijn vrienden heeft gisteren, bij het lezen van het dreigende regeeringsbericht, tot haar zestien jarigen broer gesproken: „Dat valt je niet mee!" Nu is deze jongeman, als zijnde zonder bronnen van inkomsten, nog niet belastbaar, zoodat de aanslag op zijn spaarpot, die zijn zusje blijkbaar al voorzag, zal moeten uitblij ven. Maar hoe zal hij er voorstaan als hij bij voorbeeld over acht jaar, op zijn 24ste, 1500 verdient? Dan zal men den levensstandaard in aanmerking moeten nemen, die bij zijn be roep behoort. Doet men dat niet, en stelt men allen gelijk, dan zullen velen niet trouwen omdat de vrijgezellen-belasting hen belet, er geld voor opzij te leggen. In elk geval zullen velen hun huwelijk op dien grond jarenlang moeten uitstellen. Wellicht wil men dit ontgaan door alleen vrijgezellen boven den leeftijd van b.v. vijf- en-dertig jaar te belasten zal dit niet ten gevolge hebben, dat velen zullen wachten met te trouwen tot zij dien leeftijd hebben bereikt? De Fiscus zal daar wel „Best hoor!" op antwoorden, maar wat zeggen de vrijge zellinnen er op? Wat zeggen de Vrouwenor ganisaties? Misschien hebben zij op het eer-, ste gezicht de zaak wel aardig gevonden, om dat er alleen sprake is van vrijgezellen- en niet van vrijgezellinnen-belasting, maar er zitten gevaren in als men het particuliere initiatief van den vrijgezel aan financieele banden gaat leggen! Natuurlijk zijn er nog veel meer complica ties. Is een gescheiden man zonder kinderen, die geen toelage aan zijn ex-echtgenoote uit keert, een belastbaar vrijgezel? Ja, zou ik zeg gen, en een kinderloos weduwnaar is het ook. Maar als zij, gedwongen door een huurcon tract, nog op de financieele basis van hun huwelijk leven, kan men hen dan al belasten? Wat gebeurt er met vrijgezellen, die familie leden steunen moeten en zich daarom niet hebben kunnen veroorloven, een eigen huis houden op te zetten? Hoe staat men tegenover degenen, die op grond van medisch advies b.v. wegens erfelijke kwalen in hun familie ongetrouwd zijn gebleven? Er zitten nog wel meer moeilijkheden in. Ook lijkt mij dat de vereeniging van hotel-, restaurant- en caféhouders, bekend als „Horecaf", van dit bericht geschrokken moet zijn en het plan rondweg zal kenmerken als een nieuwe indirecte belasting op haar reeds zoo bestookte bedrijven R. P. IJMUIDEN Volgens motiveering van het vonnis van het Gerechtshof behooren ze tot den openbaren weg. Gemeente zal daarom de bepalingen der A. P. V. volledig toepassen. VAN EIGENAAR VERANDERD. De bekende kapperszaak annex sigarenhan del Stationsweg no. 4 is van eigenaar ver anderd. De heer Oltstroom heeft de zaak overgedaan aan den heer P. F. Neve. Deze is voor velen hier geen onbekende, omdat hij voorheen 3V2 jaar in deze zaak als bediende werkzaam was. De heer Neve zal door zijn oude relaties ongetwijfeld zijn clientèle naar- genoegen weten te behandelen. Van de zijde van het gemeentebestuur schrijft men ons: Den 7en Juni 1934 werd aan den heer W. te IJmuiden een lastgeving uitgereikt van Burgemeester en Wethouders van Velsen om den voor zijn perceel Kennemerlaan no. 41 liggend en hem in eigendom toebehoorenden grond van den weg af te sluiten. Aan deze aanschrijving werd geen gevolg gegeven. Hierna werd tegen den heer W. proces-ver baal opgemaakt. In hoogste instantie heeft' het Gerechts hof te Amsterdam den 14en Januari 1936 uitspraak gedaan. De heer W. werd niet schuldig verklaard en ontslagen van alle rechtsvervolging. Neemt men alleen dit eindresultaat in aan merking, dan zou men dus kunnen zeggen, dat de heer W., die niet wilde voldoen aan de aanschrijving van Burgemeester en Wet houders. het pleit gewonnen heeft. Bezien we echter de motiveering van het vonnis, dan komen we tot een eigenaardig resultaat en wel tot dit, dat de gemeente heeft be reikt wat zij wenschte te bereiken bij niet- afscheiding, nl. het hebben van zeggenschap over de voormalige voortuintjes voor zoover niet in eigendom overgedragen aan de ge meente, zulks in het belang van de openbare orde. De heer W. toch voerde onder meer aan, dat de bewuste voor zijn winkel huis liggende grond in Juni 1934 reeds tot den weg behoorde en hij dus daarom niet verplicht kon worden dien grond van den weg af te sluiten. Hij verklaarde ook nog, dat hij de verandering heeft doen aanbrengen met de bedoeling dien grond voor het publiek verkeer open te stellen. Het Hof is van oordeel, dat door deze ver andering dat stuk grond in Juni 1934 moest worden beschouwd als „weg" en meer in het bijzonder als „voetpad" in den zin van art. 5 der Algemeene Politieverordening van Vel sen. luidende als volgt: „Onder „wegen" worden In deze verorde ning. behoudens uitdrukkelijk gestelde uit zonderingen of onderscheidingen, verstaan alle voor het publiek toegankelijke wegen met hunne bermen, of zijkanten, voetpaden, straten, stegen, markten, pleinen, kaden la nen en bruggen met de daarvan deel uitma kende stoepen en andere plaatsen voor het publiek verkeer bestemd; onder „voetpad" in het bijzonder: a. het verhoogde gedeelte van weg, dat door een trottoirband of rollaag van den riiweg is afgescheiden: b. het gedeelte van den weg. dat ter zijde van den rijweg voor het vei-keer van voet gangers is aangelegd of wordt gebruikt: c. een weg. die uitsluitend is bestemd voor het verkeer van voetgangers". Het gevolg hiervan is volgens het Hof. dat geen toepassing kan vinden de strafbepaling van artikel 53 der politieverordening, lui dende als volgt: „Met boete van ten hoogste vijftien gulden of hechtenis van één dag wordt gestraft ieder, die niet voldoet aan een door Burge meester en Wethouders gegeven lastgevinj om binnen een in die lastgeving genoemden termijn, zijn land, grond of erf van den weg af te sluiten, op een wijze als daarbij zal worden voorgeschreven". De verplichting tot afsluiting volgens art. 53 steunt volgens het Hof op eene verplich ting van den eigenaar om zijn grond van den weg af te' sluiten, waarmede niet -be doeld kan zijn een stuk grond als het on derhavige. hetwelk reeds deel uitmaakt dien weg. Ziedaar kortelings uiteengezet de motivee ring van de uitspraak van het Hof. Men ziet daaruit dus. dat de bedoelde strook grond volgens het Hof deel uitmaakt van den openbaren weg. Bovengenoemd artikel 5 der ver ordening is dus thans van toepas sing, zoodat de heer W. enkel en al leen het bloote eigendomsrecht van den grond heeft behouden. Elke zeg genschap daarover heeft hij verlo ren. Zonder medewerking van de ge meente zal hij nimmer meer het stukje grond van een afsluiting mo gen voorzien of neer als voortuin inrichten. Zonder schriftelijke ver gunning van Burgemeester en Wet houders mag hii o.a. ook geen goede ren meer on het bewuste terrein vóór ziin nerceel uitstal'en. Het arrest gaat in enke'e onzichten dus verder dav Burgemeester en Wethouders indertiid aan de daarvoor ingestelde bemiddelingscommissie aanboden. Burgemeester en Wethouders verklaarden zich in 1°R4 berojd aan d°n Raad vonr te -t-.pHpn d.° errop d-°n aan d° welke bij het trottoir zijn getrokken en daar door voor het publiek toegankelijk zijn ge steld in eigendom over te nemen onder de volgende condities: 1. te rekenen van 1 Juli 1934 af, zal ge durende 15 jaar, aan de daarvoor in aanmer king komenden, een vergoeding worden ge geven gelijk aan het bedrag der precario, verschuldigd voor het in gebruik nemen van af gestanen grond. Deze verplichting vervalt, zoodra het preceel, waartoe behoort de grond, welke aan de gemeente in eigendom afgestaan wordt, aan anderen dan den te- enwoordigen eigenaar of diens erfgenamen in eigendom overgaat. 2. de gemeente is bereid bij verandering van een winkelhuis in een woonhuis den af- gestanen grond voor het perceel van den eigenaar in gebruik te geven tegen betaling van een recognitie, wanneer Burgemeester en Wethouders oordeelen, dat de omgeving zulks niet ongewenscht doet zijn. De gemeente zal thans handelen als in de motiveering van het vonnis tot uiting komt en de bepalingen der algemeene politieverordening op de bewuste sti'ooken grond volledig toe passen. Men kan hieruit dus afleiden, dat de verbonden eigenaren der voorma lige voortuintjes aan de Kennemer laan het door hen gestelde doel niet bereikt hebben. GEWONDE MATROOS IN NOORWEGEN AANGEBRACHT. Een der matrozen van den stoomtrawler Azimuth is, terwijl de trawler op ongeveer 60 g, N.B. op 12 uur stoomen van de Noorsche ha ven Bergen visschende was, een ongeluk over komen. De matroos werd naar genoemde haven ver voerd en is aldaar in een ziekenhuis opge nomen. KLOSSEPEES VERLOREN. De stoomtrawler Voorwaarts heeft bij het uitoefenen van de visscherij in de Moray Firth de klossepees verloren. De trawler ein digde de visscherij op genoemde plaats en ging op de Noordzee visschen. Met een en ander heeft de trawler op deze reis reeds 8O0 mijl gestoomd. Hij kwam binnen met wei nig visch en verkoopt heden. PROPAGANDA-AVOND KENNEMERLAND. In „Het Wapen van Velsen" vindt Zater dagavond a.s. een propaganda-feestavond plaats van den bestuurdersbond Kennemer- land. Deze bestuurdersbond omvat de volgende aangesloten organisaties: Centrale Bond van P.T.T. personeel, Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden Mercurius, Ned. Bond van Technici, Centrale Bond van Werkmeesters en ander opzichthoudend personeel, en de Centrale Bond van Spoor-, Tram-, ATO- en v. Gend en Loos-personeel. Al deze organisaties zijn vereenigd in de Nederlandsche Vakcentrale, waarvan de w.n. voorzitter, de heer H M. Roos een openings rede zal uitspreken. Door de Haarlemsehe Tooneelvereeniging „Postaal Genoegen" zal daarna worden op gevoerd een blijspel in 3 bedrijven „Pantof felpij n" geheeten. BENOEMING LEERAAR GEM. VISSCHERIJ SCHOOL. Bij besluit van B. en W. van 28 September 1935 werd overeenkomttig artikel 23, le lid, der Nijverheidsonderwijswet, na gepleegd over leg met den Inspecteur van het Nijverheids onderwijs, voor het tijdvak 1 October tot en met 31 December 1935, benoemd tot tijdelijk leeraar aan de gemeentelijke Visscherij school te IJmuiden, voor den dag- en avondcursus J. La Hey. Betrokkene is tot volle tevreden heid van den directeur der school werkzaam, zoodat B. en W. het gewenscht achten, te re kenen van 1 Januari 1936 af, zijne tijdelijke aanstelling te verlengen en wel voor den dag- cursus tot 1 September a.s. en voor den avond cursus tot 1 October a.s. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen kan zich hiermede vereeni gen. B .en W. stellen daarom voor, tot de benoe ming over te gaan. CENTRALE VAN A.R. KIESVEREENIGINGEN. Gisteravond heeft in het voormalig Kerkge bouw, Willebrordstraat de jaarvergadering, van de Centrale van A.R. Kiesvereenigingen in de gemeente Velsen, plaats gehad. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer B Schipper. Na voorle zing van Ps. 33 en gebed richtte de heer Schipper zich tpt de aanwezigen met een woord van welkom waarbij hij in het kort her innerde aan het ontstaan der Centrale en sprak over de taak der A.R. Kiesvereenigingen. Nadat de scretaris, de heer S. Boon, het jaarverslag, doorspekt met eenige humor, had uitgebracht was het woord aan den penning meester, uit wiens verslag bleek, dat de finan cieele toestand gunstig is. Hierna was het woord aan den heer K. v. d. Berg uit Sant poort. Deze hield een referaat over het onder werp: „Keuchenius als belijder, strijder er lijder". Spreker herinnerde aan de woorden van wijlen Dr. Kuyper bij de begrafenis van Keu chenius: „Wie wij onder onze dierbare dooden mogen vergeten, wij vergeten Keuchenius niet." Vervolgens gaf spreker een beknopt overzicht over het leven van Keuchenius, die in 1822 te Batavia geboren werd. Hij schetste Keuchenius als een geloovig jongmensch, die als rechtsgeleerde op 28-jarigen leeftijd naar Indië vertrok, waar hij spoedig door zijn le ven geliefd was bij inlander en Europeaan. Na zijn terugkomst in ons land werd hij spoedig tot het staatsbestuur geroepen en heeft hij een ontwerp voor ons strafrecht gereed ge maakt. In 1864 werd hij gekozen als president van den Hoogen Raad. In 1865 kwam hij terug in o. land en werd hij spoedig weer in de po litiek betrokken. In 1878 werd hij als candid a at voor de Tweede Kamer gesteld door de A. R. Kiesvereeniging Gorkum. In 1888 werd hij tot minister van Koloniën benoemd. Als belijder, schilderde de heer v. d. Berg, Keuchenius als een man van een vast be ginsel. Dit verduidelijkte spreker met voor beelden uit het huwelijksleven van Keuche nius. En niet alleen in huiselijken kring, maar tegenover de hoogste autoriteiten heeft Keu chenius zich nooit voor zijn beginsel ge schaamd en waar het gold op te komen voor recht en waarheid, ging hij voor niemand uit den weg. Vervolgens sprak de heer v. d. Berg over Keuchenius als strijder. Zijn strijd gold steeds voor het recht. Spreker schilderde met eenige voorbeelden Keuchenius als iemand die wars was van alle verdoezeling en gemar chandeerd met beginselen. Tot slot van het referaat sprak de heer v. d. Berg over Keuchenius als een groot lijder. Hierbij werd verhaald van de groote verliezen, geleden in zijn gezinsleven. En niet alleen in het gezinsleven maar ook in zijn politieke loop baan is hem de smart niet gespaard gebleven, hetgeen nog verzwaard werd door een licha melijk lijden. Na dit referaat dat met onver deelde aandacht werd beluisterd, werd over gegaan tot installatie der perscommissie Hiervoor waren door de aangesloten kiesver eenigingen de heeren T. van Popta, J. E. Ver meulen, C. de Vries en H. Zuidervaart aan gewezen. De bedoeling van deze commissie is te on derzoeken in hoeverre het mogelijk is, om te komen tot het uitgeven van een eigen A. R. propagandablad. Hierna werd de vergadering door den heer F. P. Vermeulen, lid van den gemeenteraad, met dankgebed gesloten. MENNO SIMONSZ HERDENKING. A.s. Zondagmorgen zal in de Doopsgezinde kerk alhier een bijzondere dienst worden ge houden ter herdenking van den uitgang uit het Pausdom van Menno Simonsz, 400 jaar geleden. Er is muzikale medewerking. ZIEKEN KOK ACHTERGELATEN. De motortrawler Betje RO 16 die met'ha ring van de Ka naai visscherij binnen i£ heeft den kok, die ziek was geworden, ii het ziekenhuis in Boulogne achter moeten laten. STEEMEYER FORD H—V. G. S. II. A.s. Zaterdag speelt Van Gelder in de Zaan voor de Z. M. C. tegen Steemeyer Ford II. Ver trek te half twee. Dr. A. Hijmans over Het Huwelijk. Bijeenkomst in de Goede Herder Kerk. De gezamenlijke kerkeraden van IJmuiden en IJmuiden-Oost hadden, gezien de vraag stukken van dezen crisistijd, het plan opge vat in een- serie lezingen deze nooden te belichten door deskundige sprekers. Een vraagstuk, dat zoowel in vroegere tijden als in het heden een probleem geweest is, dat de belangstelling van velen gehad heeft is wel het huwelijksprobleem. Hoe hij de verhouding van man en vrouw tot elkander, tot de hedendaagsche maatschappij en tot den godsdienst zag, besprak dr. A. Hij mans uit Kralingen, Rotterdam, voor een over- groote schare belangstellenden, die in de Goede Herder Kerk bijeengekomen waren. Deze samenkomst, welke uitging van de ge combineerde Ned. Herv. gemeenten IJmuiden en IJmuiden-Oost, werd geopend door den pastor loci, ds. A. A Wildschut. Na gemeenschappelijk zingen van Gez. 2 1 sprak de predikant namens de samen werkende kerkeraden een welkom, waarin hij tevens wees op de vele vragen die aangaande het huwelijk zeker gerezen zijn en welke hij hoopte, dat dr. Hijmans zou weten te beant woorden. Dr. Hijmans ving zijn rede aan met de ver klaring, dat hij uitsluitend over de gods dienstige en zielkundige zijde van het huwe lijk in zuiver principieelen zin zou spreken. In tegenstelling met de opvattingen van een Tolstoï of dr. Dahlke, die het huwelijk zagen als een verlaging van den mensch en de kin deren als een boete voor de verlaging, wensch te spr. positief te zeggen: het samengaan van twee menschen en het geschapen gezin is een verrijking, een zegen. Deze overtuiging vinden wij gegrondvest in den Bijbel en daarom alleen al zien wij het huwelijk in een geheel ander licht dan zij, die de leer van Tolstoï c.s. zijn toegedaan. Hoe komt het nu, dat we in onzen tijd zoo vele huwelijken zien mislukken ook in onzen kring? Spr. meent de fout te moeten zoeken in vier belangrijke misstanden. Ten eerste is de Kerk in den loop der eeuwen haar Bijbel ontrouw geworden en heeft er in Christelijke kringen langzamer hand de meening postgevat, dat het zinnelijk leven absoluut geminacht moet worden. Het lichaam is echter geen kluister, maar instrument zegt de Heilige Schrift! En dit ver geet men nog te veel. Ook de minachting voor de vrouw, als gevolg van bovenstaande meening, heeft ook aan de standing van het Christelijk huwelijk geen goed gedaan. Hoe kórt is het nog maar gele den, dat men de vrouw als een onvolwaardig wezen zag. Een derde fout vinden we in de z.g. dubbele moraal: de man kan zich daden veroorloven, welke de vrouw niet kan en mag doen. Dan is er de groote geestelijke en stoffelijke nood in velerlei huwelijksleven en deze is ook verantwoordelijk voor de vele ontsporingen. En dit laatste punt is wel een der grootste ge varen, welke we in dit verband kennen. De crisis van het huwelijk is echter niet al leen van dezen tijd. Ook reeds vroeger kende men zulk een crisis, maar deze heeft zich in onzen tijd steeds feller toegespitst. In Genesis vinden we reeds duidelijk aan gegeven, hoe God het huwelijk ziet: als een hoogtse opvoeding tot mensch-worden en mensch-zijn in de beteekenis welke Hij er aan hecht. Het een is incompleet zonder het ander. Wanneer we dit maar in gedachten houden, kunnen we niet twijfelen, hoe we het huwelijk heilig moeten houden. Spr. wijst in dit verband nog op Künkel's uitspraak: Maar er is geen school zonder leed en alleen hij, die deze school geheel doorloopen en er in geleerd heeft, kan een volmaakt hu welijk beleven. De echtgenooten moeten met elkander om gaan in een sfeer van eerbied, gehoorzaam heid en aanbidding. Van de verschillende oud- Testamentische, ascetische en semi-ascetische beschouwingen over het huwelijk geeft spr. enkele voorbeelden. Ook uitspraken van moderne philosofen en theologen haalde dr. Hij mans aan. Slechts wanneer de Christen zijn God als middelpunt ziet en man en vrouw gezamen lijk hun leven als een ernstige voorbereiding tot het Groote Geheim weten te beleven, zal een voor het leven gesloten verbintenis er een van volmaakte harmonie kunnen zijn. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen; deze werden door den spr. beant woord, waarna ds. Wildschut den avond op de gebruikelijke wijze sloot. SANTPOORT Nog steeds heerscht er onder de Chineesche studenten onrust in verband met de autonomie-kwestie van Noord-China. Men ziet hierboven met bamboestokken gewapende politiemannen voor de Universiteit te Sjanghai. MUZIEKUITVOERING VOOR „VOLKS ONDERWIJS". Woensdagavond werd in de groote zaal van het Badhuis aan de Wiistelaan een muziek uitvoering gegeven ten bate van de kleuter school van „Volksonderwijs". Belangelooze medewerking verleenden, een dameskoor on der leiding van mej. Ida Pijzei met piano begeleiding van mevr. Bosschart-v. d. Bergh en een trio, bestaande uit mevr. Daniels- Warnier, piano en de heeren Jac. Reinalda viool en C. v. d. Klashorst, violoncel. Doordat alle medewerkenden hun beste beentje voorzetten hebben de aanwezigen vol op van muziek en zang kunnen genieten. Het aantal bezoekers was bevredigend, zoo dat de avond een zij het ook bescheide» saldo voor het goede doel opleverde.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1