Op vrije voeten. BEVERWIJK De arbeid van Vacantie- bezigheden. Bazar voor het goede doel. Gisteravond werd in het Ned. Verenigings gebouw de bazar geopend, die georganiseerd is door een comité, gevormd uit de Christelijke Vereeniging „Vacantiebezigheden voor School kinderen". Bij deze organisatie zat het sympa thieke doel voor de vereeniging aan geld te helpen, waarmede de uitzending zou moeten worden bekostigd van kinderen van on- of minvermogende ouders. In de feestelijk versierde zaal van het ver- eenigingsgebouw sprak de heer A. v. d. Gies- sen, voorzitter van het gevormde eere-comité, het openingswoord. Als er een vereeniging is, zoo begon spr., die zich in een voorspoedige groei mag verheugen, aan is het de Christe lijke Vereeniging voor Vacantiebezigheden. Daaruit mag blijken, dat zij in een dringende behoefte voorziet. Het woord „vacantie" moge dan al als muziek in de ooren klinken van de schooljeugd, vele ouders weten niet, wat zij gedurende dien tijd met hun kinderen zullen aanv-angen, Toch stelt ook de vacantie haar eischen, immers zij heeft tot doel, dat de kin deren verfrischt naar lichaam en geest weer op de school terug zullen komen. Zij moeten genieten van spel in de frissche buitenlucht. De vereeniging nu tracht in die behoefte te voorzien en zij doet dat met verrassende re sultaten. Maar dat brengt tegelijkertijd groote moeilijkheden mee, want alles moet komen uit giften en gaven. Vele ouders zijn er, die hun kinderen zouden willen laten genieten, maar die het niet kunnen betalen. De vereeniging wil op allerlei manieren trachten daarin te voorzien en zoo werd deze bazar georgani seerd. Groote hulde bracht de heer v. d. Giessen aan hen, die de bazar hebben samengesteld. Ook aan de milde gevers van allerlei artikelen, die tijdens de bazar verkocht zullen worden, werden in deze hulde en dank betrokken. Spr. hoopte nu maar op druk bezoek enop een goede opbrengst. Met den wensch op een groot succes, waar door de vereeniging nog meer in staat zal zijn om te doen, wat haar hand maar te doen vindt, verklaarde de heer v. d. Giessen de bazar voor, geopend. De muziek zette een vroolijke marsch in en al aanstonds was er aan alie stands en vermakelijkheden groote bedrijvigheid. De eerste aanslagen op de portemonnaies wer den gepleegd en naar het zich liet aanzien, met succes. De bazar was keurig en ook gezel lig ingericht. Een groote verscheidenheid van artikelen van den meest uiteenloopenden aard lokten tot koopen en voor het overige zorgden de verkoopsters, die natuurlijk blaakten van ijver, om met de opbrengst van haar afdee- linger, aan de spits te staan. De heer Kaan mishandelde zijn keel mits gaders een megafoon en hij riep de burgers bijeen voor de nieuwe bazar-attractie, een wonderpomp, die voor baar geld geen water, maar fraaie geschenken aan de oppervlakte bracht. Een toestel, waarop men ballonnetjes kon laten ontploffen was ook al een nieuwig heid. Zoo kan men op velerlei wijzen zich ver maken. Het is allemaal heel plezierig en het kost allemaal geld en we schrijven het zelfs in dezen crisistijd zonder blikken of blozen neer, omdat achter deze bazar bleekneusjes staan, die er in den komenden zomer van hopen te profiteeren. Deze manier van offeren is dus wel heel aangenaam en schenkt dubbele vol doening. Wij kunnen een bezoek aan de bazar gaarne aanbevelen. Het is er gezellig en reeds gister avond liet de goede stemming niets te wen- sclien over. AANRIJDING. Donderdagmorgen werd op den hoek Dier- luststraat—Heemskerkerweg een transport fiets, waarop melkbussen werden vervoerd, aangereden door een vrachtauto, waarvan de bestuurder geen voorrrang verleende. De aan rijding had tot gevolg, dat een hoeveelheid melk over de straat vloeide en de fiets ernstig beschadigd ,werd. De bestuurders van beide voertuigen bleven ongedeerd.. De schadever goeding werd in onderling overleg geregeld. DIEFSTAL VAN RIJWIELEN. Steeds driester worden de „zwijntjesjagers" in hun optreden. Wederom verdwenen drie fietsen spoorloos, die korten tijd onbeheerd waren gelaten. De politie probeert de daders op te sporen. SCHAAKCLUB „WEENINK". De Schaakclub „Weenink" heeft in de bo venzaal van café Suisse" een schaakséance gehouden, die zich in een overweldigende be langstelling mocht verheugen. Hoewel niet- leden als gasten voorrang hadden, konden toch verscheidene aanwezigen wegens plaats gebrek niet aan de séance deelnemen. Na een openingswoord van den voorzitter en een verwelkoming van den simultaanspeler. den heer J. Zoontjes, begon de seance aan 28 borden, terwijl aan enkele borden werd ge consulteerd. De helft der borden werd bezet door introducé's. de andere helft door leden. Op het sluitingsuur moesten enkele partijen worden afgebroken en gearbitreerd. Bij den totalen uitslag bleek, dat de heer Zoontjes 20 pariijen had gewonnen, 5 remise gemaakt en 3 verloren. De winnaars waren de heeren W. Visser, P. ten Hoüe en J. van Eek. De heeren F. van Tuinen, J. A. Oussoren, C. Beekman, J. Muyen en P. Hart speelden remise. De simultaanspeler behaalde alzoo een bui- 1 tengewoon gunstig resultaat en voor de actieve Schaakclub „Weenink" was deze avond een prachtig succes. Jongeren VreHes Actie. Oorlog en kapitaalexport. De heer J. Koopman hield voor de Jonge ren Vredes Actie een inleiding over het on derwerp Economische Oorlogsoorzaken. Wel algemeen wordt erkend, dat een oorlog door de economische toestanden veroorzaakt wordt. Niet eens is men het echter over de vraag of de oorlog in de tegenwoordige eco nomische orden noodzakelijk is, noodge dwongen uit de beginselen waarop deze orde is gebouwd, voortvloeit, of dat oorlog een gevolg zou zijn van een stommiteit, een ver gissing van de staatslieden, die niet onver mijdelijk zou zijn. Spr. stelde dan aan de orde de vraag of men in de tegenwoordige orde de oorlog kan vermijden. Uit den alge- meenen toestand blijkt, dat ondanks de vre delievendheid van de diplomaten, toch steeds leger en vloot grooter en grooter worden. Hoe kan men dit verklaren? Spr. ziet de ver klaring in het feit. dat de productie gevoerd wordt om de winst. De opkomst van de tech niek voerde noodzakelijk tot den privaten eigendom van de productiemiddelen. De hoe veelheid kapitaal, die voor de productie noo- dig werd, was zoo groot, dat slechts enkelen zich veroorloven konden productiemiddelen aan te schaffen. Verreweg het grootste ge deelte der bevolking moest, om zich een be staan te verzekeren, zijn arbeidskracht ver- koopen. De eigenaar-producent zal trachten een zoo groot mogelijke winst, te maken. Dit heeft bijv. in de tweede helft van de vorige eeuw geleid tot wantoestanden, wat betreft de arbeidsvoorwaarden en loonen, zooals spr. aan de hand van officieele cijfers aantoonde. De winst, die een bedrijf oplevert, wordt opnieuw belegd, en wel daar, waar de groot ste kans op winst aanwezig is Het kapitaal zoekt steeds een zoodanige belegging, dat de grootste winst opgebracht wordt. Zoolang er in eigen land nog beleggingsmogelijkheid is, zal men het kapitaal daar beleggen. Is dit echter niet meer mogelijk, dan zoekt het kapitaal een uitweg naar nog niet ontgonnen gebieden, waar een grootere winst mogelijk is. Dit is wat men modern imperialisme noemt. Nu is het een eigenaardig verschijn sel, dat steeds dit kapitaal gevolgd wordt door de legers. Het is niet zoo, zooals vaak beweerd wordt, dat „de vlag" den handel volgt, maar „de vlag" volgt het kapitaal. Spr. behandelde vervolgens uitvoeriger de ver houding tusschen Nederland en Ned. Indië. Het blijkt dat de voornaamste Nederland- sche belangen gevormd worden door kapi taalbeleggingen. De handel tusschen beide landen vormt slechts een zeer gering gedeelte van den to talen handel van hen -beiden. De Nederland- sche fabrieken draaien niet voor Indië. Men ziet zelfs het verschijnsel, dat men de Ne- derlandsche fabrieken tracht te verplaatsen naar Indië, omdat men daar voordeeliger kan produceeren, zooals bijv. de rijwiel, ban den- en textielindustrie. Voor de Nederland- sche arbeiders beteekent dit, dat zij maar moeten trachten op andere wijze aan den kost te komen. De kapitaalexport kan echter slechts zoo lang zonder groote storingen verloopen als er voldoende ruimte voor is. En nu tracht ieder land voor zich zooveel mogelijkheden in be slag te nemen als hij slechts veroveren kan. In eerste instantie geschiedt dit door on derhandelingen. Om echter zijn argumenten kracht te kunnen bij zetten, is het noodzake lijk, dat men een zekere macht vertegen woordigt. En hieruit volgt de steeds stijgen de bewapening. Het doel hiervan is dus niet in de eerste plaats het voeren van oorlog, maar het uitoefenen van druk. Als echter de onderhandelingen vastloopen, is de kans op oorlog er echter des te--grooter op. Tenslotte ziet spr. de eenige mogelijkheid om den oorlog duurzaam uit te bannen in een omvorming van het economische sys teem. Na de pauze VQnd nog een uitvoerige nabespreking plaats. Het nieuwe programma van Luxor-Theater. „De moord op de huwelijksreis". Deze spannende film met Edna Hay Oliver en James Gleason wordt van heden af in het Luxor Theater vertoond. De geschiedenis speelt zich als volgt af Roswell T. Forrest, de kroongetuige in een proces tegen een misdadigersbende sterft op een reis met een watervliegtuig van Los An geles naar Catalinaeiland. Het lijk wordt in afwachting der lijkschouwing opgebaard en als de dokter komt om de schouwing te ver richten blijkt het lichaam van den overlede ne gestolen te zijn. Men zoekt naar het lichaam van Forrest in het Casino te Catalina en vindt de jonge vrouw van Marvin Deving in hoogst zenuw- achtigen toestand naast het lijk van haar vermoorden echtgenoot zitten. Beiden hadden eveneens de reis met hetzelfde vliegtuig ge maakt. Het lijk van Forrest wordt tenslotte onder een boom gevonden en de heer Kelsey deelt mede, dat hij eigenlijk de echte Forrest is en dat hij den overledene voor zich heeft laten doorgaan om aan de bendeleden te ontsnap pen, die een premie van S 10.000 op zijn hoofd hadden gezet. Hij had het lijk verborgen om te verhinderen dat de bende zou merken, dat zij den verkeerde vermoord hadden. Hildegarde luistert een telefoongesprek af, dat Mack met een onbekende houdt en waarbij de lettercombinatie van een slot op een postbus wordt medegedeeld. Hildegarde opent de bus, haalt het pakje van 10.000 dol- 1 lar er uit en legt er een, waardeloos, maar gelijkuitziend pakketje voor in de plaats. (Een professor te Leipzig pleit voor het barrevoets loopen van de mannelijke Duitsche jeugd, omdat deze aldus sterke geharde voeten krijgt). De jeugd moet, zegt die hooggeleerde, In niemand ander's schoenen staan, Zij moet haar jonge voeten harden, Door voortaan barrevoets te gaan. Zoo los beschouwd lijkt dit wel aardig, Het eksteroog gaat in den ban, Je krijgt geen gaten in je sokken, Als je die voortaan missen kan, 't Hart kan niet in de schoenen zinken, Men schuift je niets meer in de schoen. Maar wie graag stoute schoenen aantrekt, Kan dat voortaan ook niet meer doen. Je kunt niets an je laarzen lappen, Zoodra je deze niet meer draagt, Je neemt slechts zeer voorzichtig stappen, Als altijd letsel je belaagt. Neen, het is toch niet zoo eenvoudig, Als het bij eersten aanblik lijkt, De schoen behoedt voor veel gevaren, Als je haar objectief bekijkt. Voetangels zijn er veel in 't leven, Met name voor den jongen man, Dat men hem beter niet volkomen Op vrije voeten stellen kan. Professor kan dit nu wel willen, Maar 'k twijfel wel in dit geval, Of hij de jeugd als lichtend voorbeeld, Op dezen voet zelf volgen zal. Hoe schoon de theorie mag schijnen, In de practijk licht weinig vreugd, Professor zal zijn schoenen houden, Want hij hoort niet meer tot de jeugd. P. GASUS. Een poosje later doorzoekt ze de kamer van Mack en vindt een vuurwapen van hetzelfde kaliber als waarmede Deving werd vermoord. Als Hildegarde met inspecteur Piper in de kamer van Mack terugkomt vinden ze Mack vermoord en is het wapen verdwenen. Tenslotte blijkt dat Kay en Marvin ge huurd werden om Forrest te vermoorden. Mack schoot Deving neer bij een twist over de gestolen 10.0-00 dollar en Kay vermoordde Mack om den dood van haar man te wreken. Na deze prachtige film draait de amusante rolprent Lente in Parijs" met Tullio Carmina- tie. VOOR HET A.N.G.O.B.-HUIS. Ten bate van het nieuwe A.N.G.O.B.-huis organiseert de plaatselijke afdeeling van den Algemeenen Nederlandschen Geheelonthouders Bond een verloting. Hoofdprijzen zijn een ameublement en een radiotoestel, vervaardigd door de leden. DE KENNEMERS NAAR GRONINGEN. De Kennemers ondernemen a.s. Zondag de verre reis naar Groningen, teneinde voor de tusschenronde van den K.N.V.B.-beker den Noordelijken eerste-klasser „Velocitas" te be kampen. De Kennemers komen uit met; Doel: J. v. Urk. Achter: Duivemans, Dinkla. Midden: Versluis, Naberman, Gordijn. Voor: Bakker, Horeman, Groot, Steeman én Veens tra. WIJK AAN ZEE JAARVERGADERING „ONS GENOEGEN". In restaurant „Sonnevank" hield Donder dagavond de schietvereeniging „Ons Genoe gen" haar jaarvergadering. De voorzitter de heer B. Schelvis sprak zijn waardeering uit over de uitstekende verstand houding onder de leden. De secretaris en pen ningmeester brachten hun jaarverslag uit. Er zijn thans 37 leden. Aan den penningmeester werd hulde gebracht voor zijn accuraat beheer. De drie aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Besloten werd de wed- strijdavond vast te stellen op Donderdag 16 April; de feestavond op Zondag 19 April. VOETBAL'. DE ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. J.l. Zaterdag kon er wederom een aantal wedstrijden niet doorgaan. In de A afdeeling b.v. werd geen enkele ontmoeting gespeeld. In de tweede afdeeling heeft V. J. B. haar positie niet onbelangrijk versterkt door een 42 overwinning op het bezoekende Ulysses. De aandere Velser club, V. V. B., deed even eens goed werk door tegen het sterke Johez 2—2 gelijk te spelen, een uitslag, dien wij zeker niet verwacht hadden. Door deze resultaten zijn zoowel Johez als Ulysses vrijwel uitge schakeld voor de bovenste plaats. Thans zijn er nog drie concurrenten overgebleven, n.l. Kennemerland 3, V. E. W. en V. J. B. Laatst genoemd elftal heeft het minste aantal verlies- punten. De strijd tusschen Kennemerland 4 en S. I. Z. O. 2, eindigde, evenals de eerste ont moeting, met een 33 gelijk spel. Inrdien de terreinen bespeelbaar zijn, wor den morgen de volgende wedstrijden gespeeld: Afdeeling A: Tweede JeugdKennemerland 2, 2.30 uur C. A. Schipper. V. V. IJ. 2Telefonia, 2.30 uur Chr. Klerk. Afdeeling B: Kennemerland 4— V. V. B., 2.30 uur A. Wildschut. S.I.Z.O. 2—V.E.W., 2.30 uur S. de Boer. Kennemerland 3V.J.B., 2.30 uur R. C. Kre-mer. Afdeeling C: Kennemerland 5Kennemerland 6, 2.30 uur J. Post. V.E.W. 2—V.E.W. 3, 2.30 uur G. H. Wille. V.J.B. 2S.I.Z.O. 3, 3 uur J. Kramer. In het Noorder Sportpark speelt Tweede Jeugd tegen Kennemerland 2. De eerste ont moeting in dit seizoen, die 28 September j.l. op het Kennemerland-terrein tusschen deze teams werd gespeeld, eindigde met een 31 overwinninig voor de Tweede Jeugd, nadat de thuisclub tot ver in de tweede helft met 10 had voorgestaan. Hoewel wij Kennemerland 2 zwakker achten dan het ontvangende elftal, verwachten wij toch een spannenden strijd, daar de jeugdige Kennemerlanders enthou siast spelen en over groote snelheid be schikken. V. V. IJ. 2, dat vroeger eigenlijk te zwak was voor de A afdeeling, laat dit seizoen be hoorlijk spel zien. Op eigen terrein verloren Beenhakker c.s. tot nog t-oe slechts één wed strijd, n.l. tegen V.V.IJ I, dat een kleine over winning wist te behalen. Wij gelooven niet, dat Telefonia er ha zal slagen, ook maar één punt uit dezen wedstrijd te bemachtigen. De belangrijkste ontmoeting uit de tweede afdeeling is die tusschen Kennemerland 3 en V. J. B. De Velsenaren hebben hun eenigen verloren wedstrijd aan de tegenstanders van morgen te danken. Zij hebben dus alle reden om zich morgen tot het uiterste in te spannen. Allereerst om op de bovenste plaats te blijven, vervolgens om een concurrent uit te schake len en ten slotte om revanche te nemen. Daar ook Kennemerland 3 groot belang heeft bij een overwinning, kan een spannende wedstrijd verwacht worden. De derde kampioenscandidaat, V.E.W., moet op bezoek bij S. I. Z. O. 2. Dat is een lastige wedstrijd, die den Heemstedenaren moeite ge noeg zal opleveren. W erkloozencompetitie. Het programma voor 4, 5 en 6 Februari luidt: Dinsdag Rood Wit II—Z.W.V. I (terrein V.S.V.) V.V.T. I—R. Zwart (Vergierdeweg). V.V.M.—V.V.S. (R.C.H.) V.V.C. I—V.V.B. II (Haarlem) Z.W.V. H—V.V.C. II (Zandvoort) Donderdag: Metaal—R. Wit I (H.F.C.) V..V.B. I—-Z.W.V. II (Vergierd-eweg) V.V.T. IIR. Zwart (Transport). Uitslagen: Keurelftal A tegen B 33. Rust 11. Gazelle I—V.V.B. II 13. Bekerwedstrijd. Beeld van het strijdtooneel in Noord-Abessynië, een fort bij de Dogea-pas, waarom hardnekkig gestreden is. JC4EIP/ T'JLINCIN HOLLAND -AMERIKA LIJN. Lochmonar, Rotterdam naar Vancouver 29 van Londen. Lochgoil. Vanc. n. Rotterd. 29 te Balboa. Nogoya. Vancr. n. Lden 29 v. Kingston (J.) Lochkatrine, Rotterdam naar Vancr. 29 v. Los Angeles. Beemsterdijk, Norfolk n. Rotterdam 30 v. Antwerpen en pass. Vlissingen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 21 v. Amsterd. n. W.-Afrika. HOLLAND—AFRIKA LIJN Heemskerk (thuisr.) vertr. 31 (7 n.m.) van Antwerpen. Bennekom 30 (n.m.) v. IJmuiden te Kaap stad verwacht. Boschfontein (uitr.) 30 te Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk, 30 v. Rotterd. n. Yokohama. Serooskerk (thuisr.) 27 v. Yokohama. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Tajandoen (thuisr29 van Le Verdon via Duinkerken. Almkerk (thuisr.) 30 van Sydney. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Fauna, 30 v, Palermo naar Valencia. Hermes, 30 Jan. v. Hamburg te Amsterdam Trajanus, 30 v. Amsterd. n. Rotterdam. Amsterdam, Amsterdam naar Curacao p. 29 S. Maria. Breda, Chili n. Amsterdam p. 30 (8.1 v.m.) Lydd. Mars. Patras n. Amsterdam 29 (2 n.m.) 260 mijl Z.W. van Ouessant. Perseus, 29 van Carthagena n. Malaga. Venezuela, Barbados n. Amsterdam pass. 29 Flores. Baarn, 28 v. Corral te Tocopilla. Boskoop, Chili n. Amsterd. via Liverpool 29 (2.28 n.m.) 135 mijl N.W. van Land's End. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland, 30 v. Amsterdam n. B -Ayres. Amstelland, 29 van Amsterd. te B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono, (thuisr.) p. 29 Finisterre. Kota Gede, (uitr.) p. 30 Suez. Blitar, 30 van Batavia te Rotterdam. Kedoe. 30 van Rotterdam naar Batavia. Baloeran (uitr.) 30 te Southampton. Kota Tjandi 30 van Rotterd. n. Hamburg. Sibajak (thuisr.) 30 van Tanger. Sitoebondo (uitr.) 30 van Djeddah. ROTTERDAMZUID- fl MFPTKA LIJN. Alchiba (thuisr.) pass. 28 Palma. Alphacca (thuisr.) 29 v. Victoria (Braz.) STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Jolian de Witt (uitr.) 28 van Belawan. Tawali (uitr.) 30 van Suez. Poelau Roebiah (thuisr.) p. 28 Perim. Poelau Laut (thuisr.) 28 van Singapore. Tarakan (uitr.) 29 van Singapore. Poelau Tello 30 van Hamburg te Bremen. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 30 te Genua. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Eastbourne, Dairen n. Rott. 30 v. Aden. Peisander, Amsterd. n. Java 29 te Port Said Agamemnon, Japan n. Rott. 29 te Marseille Hoe het stormde! De Deensche motorkotter „Falken" is na een reis van 23 dagen naar de Vikingbank met 4000 K.G. visch te Esbjerg teruggekeerd. De bemanning deelde mede dat zij slechts 10 dagen had kunnen visschen Wrak gerapporteerd. Op ongeveer 15 mijl Z.Z.W. van het licht schip „Haaks" is een wrak gezien, waarvan de masttop met laag water een halve meter boven de waterspiegel uitstak. Noordersluis tijdelijk gesloten! Vanaf 25 Februari des morgens 7 uur tot en met 27 Februari, of zooveel korter of langer als noodig zal blijken, zal de Noordersluis ten behoeve van het verwisselen der deuren voor de scheepvaart gesloten zijn. AANGEKOMEN. 29 Januari: Eevellyn Marion s.s. Danzig 30 Januari: Hontestroom s.s. Londen Hidlefjord m..s Curagao Iris s.s. Londen Borthwick s.s. Leith Gateshead s.s. Newcastle Europe m.s. Port Arthur Alt s.s. Goole VERTROKKEN. 29 Januari: Rhein s.s. Hamburg Bacchus s.s. Hamburg Pluto s.s. Kopenhagen Theano s.s. Rotterdam 30 Januari: Wilbo m.s. Londen Zaanlanad s.s. Buenos Aires Noreg s.s. Gefle Freden s.s. Grangemouth. Zijn beide kinderen vermoord. ARNHEM. 30 Jan. fA.N.P.» Het gerechts hof te Arnhem heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen den 31-jarigen arbeider JSche V R IJ D A 'G 31 JAN. '1936 IJSHOCKEY. BLAUWE ZESAMERIKA (5—8). Donderdagavond heeft op de Kunstijsbaan te Amsterdam de tweede ontmoeting tus schen de Blauwe Zes en de Amerikaansche ploeg plaats gehad In den eersten speeltijd kregen de Amerikanen een 20 voorsprong. Aan het einde van den tweeden speeltijd was de stand 2—4. De derde speeltijd werd zeer spannend: er werden veel doelpunten gemaakt. De Blauwe Zes verkleinde, nadat de Amerikanen nog driemaal gescoord had den. den achterstand tot 5—7. De bezoekers maakten er tenslotte 58 van. AUTOMOBILISME. ZAMFIRESCOU-CKISTEA (ROEMENIëJ MET FORD WINNAARS. Door bemiddeling van de Kon. Ned. Auto mobiel Ciub zijn bij het A.N.P. de volgende berichten binnengekomen omtrent de Don derdag te Monte Carlo gehouden klassements proeven. De klassementsproef leverde in zooverre een verrassing op, dat de Roemenen Zamfi- rescou en Cristea, die als outsiders tegenover de sterke Franschen werden beschouwd, den snelsten tijd voor het parcours noteerden en daar zij zonder strafpunten te Monte Carlo waren aangekomen na hun start te Athene, werden zij no. 1 in het algemeen klassement en daarmede winnaars van de Rallye Monte Carlo 1936. De winnaars reden met Ford. No. 2 waren de heer en mevrouw L. Schell (Frankrijk) met Delahaye, 640.6 punten, startplaats Athene. 3 Charles Lahaye en R. Quatresous (Frank rijk) met Renault, 638.8 punten, startplaats Athene. 4 G. Bakker Schut en H. de Beaufort (Ne derland) met Ford, 637.4 punten, startplaats Tallinn Dieven dringen een goudsmids winkel binnen. UTRECHT, 30 Januari (A.N.P.) In den afgeloopen nacht hebben drie in dringers een buitengewoon brutale poging gedaan om in te breken in een goudsmidswinkel aan den Steenweg alhier. De drie mannen hebben zich gisteravond laten insluiten in de Buurkerk, die in restauratie is. Door middel van touwladders hebben zij zich des nachts neergelaten op een plat van den aangrenz enden goudsmidswinkel van den heer Esman om vervolgens door een glazen raam in de keuken te belanden, waardoor zij zich toegang tot den winkel konden verschaf fen. Om hun aftocht te dekken zijn zij eerst naar boven geloopen, naar het zolderkamertje, waar de dienstbode sliep. Terwijl zij hun gelaat hadden bedekt met zwarte doeken hebben zij de dienst bode overmeesterd en met een zaklantaarn bewusteloos geslagen en haar vervolgens met riemen vastgebonden. Door het hulpgeroep van de dienstbode werd de familie wakkgr, die op haar beurt naar buiten om hulp riep, waarop enkele voorbijgangers toeschoten. Twee van de inbrekers zijn erin geslaagd langs denzelfden weg door de kerk te ont snappen. De derde, die men had kunnen in sluiten op de dienstbodekamer, kon worden gearresteerd. Het bleek een bekend Utrechtsch inbreker te zijn. De indringers hebben geen gelegenheid gehad om iets van waarde te ontvreemden. Alle daders gearresteerd. Nader verneemt het A.N.P.dat de politie er in is geslaagd ook de beide andere inbre kers te arresteeren zoodat thans alle drie de daders zich in handen van de politie bevin den. Het zijn zekere H„ winkelbediende, 24 jaar, die vroeger bij den goudsmid in be trekking is geweest, de 23-jarige L., metse laar en de 25-jarige S. koopman van beroep. Het is de politie gebleken, dat de inbrekers naar de bovenverdieping zijn gegaan om daar den sleutel van den winkel te halen, die naar zij konden vermoeden op de slaapka mer van de familie te vinden was. Bij ver gissing zijn zij evenwel op de kamer van de dienstbode terecht gekomen, die zij op de reeds eerder beschreven wijze onschadelijk hebben trachten te maken. De toestand van de dienstbode was hedenmorgen redelijk. Boodschap van koningin Mary tot het Britsche volk. LONDEN, 30 Jan. (A.N.P.) Koningin Mary heeft een boodschap van dankbetuiging tot het Engelsche volk gericht voor de bewijzen van medeleven, in dezen tijd van rouw onder vonden. „Temidden van mijn smart", aldus de Ko ningin, „is het mij een verheugenis te beden ken, dat hij na zijn bestuur van 25 jaar op overvloedige wijze de belooning heeft ont vangen van de aanhankelijkheid en liefde van zijn volk. Ofschoon hij niet langer aan mijn zijde zal staan en geen woorden zijn in staat te vertellen hoezeer ik hem zal mis sen vertrouw ik, dat ik met Gods hulp nog in staat zal zijn, althans gedeeltelijk, aan dit groote lana en het rijk de diensten te bewij zen, zooals wij tezamen gedurende 42 jaar van gelukkig huwelijksleven hebben trachten te doen. ik beveel u mijn dierbaren zoon aan, nu hij de regeering aanvaardt en vertrouw dat gij hem dezelfde toewijding en dezelfde loyali teit wilt betoonen als gij zoo ruimschoots voor zijn vader hebt gekoesterd. Ik dank u, dier baar volk, voor al de liefde en sympathie, waarmee gii mij hebt gesteund. pers te Lochem, die terecht heeft gestaan wegens moord op zijn beide zoontjes, in den nacht van 12 op 13 Juni 1935, die hij door op hanging van het leven heeft beroofd. De eisch was levenslange gevangenisstraf. Het Hof heeft verdachte heden wegens doodslag ver oordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. Luchtbeschermingsoefening in Den Haag. DEN HAAG. 30 Jan. fA.N.P.) In den al- geloopen nacht is in het Benoordenhoutk\yar- tier in Den Haag een luchtbeschermingsoefe ning gehouden, waarbij verondersteld werd, dat vliegtuigen eenige bommen hadden laten vallen en met mosterdgas de omgeving onvei lig hadden gemaakt. Ook werd aangenomen, dat een huis was ingestort en dat onder de puinhoopen eenige slachtoffers waren, verder dat een gat in een der trottoirs was geslagen, waardoor de gas- en waterleiding was ge stoord en tenslotte dat een deel van de wijk door mosterdgas was getroffen. De oefening stond onder leiding van den hoofdcommissaris van politie, terwijl de lucht beschermingsdienst, de gem. geneeskundige dienst, de burgerwacht, gemeentewerken, gas bedrijf en duinwaterleiding bouw- en woning toezicht en de vrijwillige eerste hulpbrigade medewerkten om de oefening te doen slagen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6