VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Voor de 25ste maal is de R.A.I. geopend. verm. aankomst Laatste bericht Alkmaar Algenib Achilles (Ned.) Aspasia Agnïta Aura Agamemnon (Ned.) Alcinous Ajax (Ned) Amstellana Barneveld Boskoop Breda Baarn British Progress Bacchus (Ned.) Calypso Colombia - Caribia Ceres (Ned.) Eurybates Evellyn Manor Excelsior Freiburg Fowberry Tower Fauna (Ned.) Godfr. Bueren Ganymedes Heemskerk Hercules Hilversum Helder Hebe (Ned.) Ingo Irene Maria Jagersfontein j v. Oldenbarnevelt Josefina Thorden Kurmark Luneburg Mount Athos Meerkerk Mars (Ned.) Montferland Melampus Macgregor Laird Nijkerk Oberon Oranje Nassau Polydorus Poelau Roebiah. Patricia Poelau Bras Poela Laut Perseus (Ned.) Port Curtis Rotula Salabangka Salland Springfontein Sesostris Serooskerk Schieland Spes Salutis Tabinta Theseus (Br.) Tiberius (Ned.) Tilemachos Theseus (Ned.) Venezuela Yildum Oxelösund (v. IJm.) Chili Santa Fé Alexandrië Santa Fé Curacao Setubal Gdynia Batavia Stettin Buenos Aires Chili Chili Chili Chili Abadan Hamburg Midd. Zee Hamburg Hamburg Bouxgas Ned. Indië Danzig Londen Ned. Indië Rosario Venetië Rosario Bourgas Zuid Afrika Bourgas Santa Fé Hamburg West Indië West Afrika Gdynia Zuid Afrika Batavia Aruba Ned. Indië Ned. Indië La Plata Japan Alexandrië Buenos Aires Ned. Indië West Afrika Zuid Afrika Midd. Zee West Indië Ned. Indië Ned. Indië Mexico Ned. Indië Ned. Indië Midd. Zee Tollesbury Curagao Tjilatjap Buenos Aires Zuid Afrika Mexico Japan New Castle Londen Ned. Indië Batavia Alexandrië Bona Gdynia West Indië 6 Febr. 3 Febr 4 Febr. 13 Mrt. 2 Febr. 2 Febr. 2 Febr.. 27 Febr. 29 Jan. heden 8 Febr. 20 Febr. 4 Febr. 5 Febr 6 Febr. 1 Febr. 1 Febr. 18 Febr. 6 Febr. 7 Mrt. 26 Febr. 6 Febr. 5 Febr. 21 Febr. 25 Mrt. 5 Febr. 16 Febr. 15 Febr. heden 9 Febr. 5 Febr. 8 Febr heden heden 13 Febr. 29 Jan. 4 Febr 3 Febr, 26 Jan. van Paita. 28 Jan. van Las Palmas. 29 Jan. te Lissabon. 22 Jan. van Diamante, in lading. in lading. 30 Jan. van Kopenhagen, vertrekt 1 Febr. in lading, in lading. 17 Jan. te Hamburg. 30 Jan. te Liverpool. 30 Jan. van Dungeness. 28 Jan. te Tocopilla. 25 Jan. van Perim. vertrekt 1 Febr. 30 Jan. van Finisterre. vertrekt 1 Febr. vertrekt 1 Febr. 30 Jan. te Varna. 30 Jan. van Belawan. 25 Jan. vertrokken. 25 Jan. uitgeklaard. 25 Jan. van Messina, in lading. 9 Jan. van Lipari. 18 Jan. van Pernambuco. 27 Jan. te Izmir. 31 Jan. van Antwerpen. 28 Jan. van Cephalonia. 24 Jan. van St. Vincent, vertrekt 5 Febr. 26 Jan. van Pto Barrios. 25 Jan. van Las Palmas. 27 Jan. vertrokken. 18 Jan. van Kaapstad. 29 Jan. van Colombo. 19 Jan. vertrokken. 28 Jan. van Batavia. 24 Jan. van Colombo. 4 Jan. van Buenos Ayres. 26 Jan. van Colombo. 28 Jan. van Finisterre. 26 Jan. van La Plata. 23 Jan te Batavia. 26 Jan. te Avonmouth 28 Jan. te Port Natal. 28 Jan. 28 Jan. 29 Jan. 28 Jan. 26 Jan. 27 Jan. 28 Jan. 29 Jan. 29 Jan. van Gibraltar, van Parimaribo. van Gibraltar, van Perim. van Pto Colombia te Tjilitjap. van Singapore, van Carthagena. uitgeklaard. 21 Jan. vertrokken. 29 Jan. van Barcelona. 22 Jan, van Bahia. 25 Jan. van Mombassa. 18 Jan. van Tampico. 27 Jan. van Yokohama. 30 Jan. vertrokken. 27 Jan. uitgeklaard. 13 Dec. te Batavia. 27 Jan. van Perim. 29 Jan. te Finike. 23 Jan. van Gibraltar, in lading. 29 Jan. van Flores. 28 Jan. vertrokken. IJMUIDEN. H. F. C.Stormvogels. Van der Lugt speelt niet mee. Onze sportcorrespondent te IJmuiden meld de ons Donderdag de samenstelling van het Stormvogelselftal, dat a.s. Zondag aan de Spanjaradslaan den wedstrijd tegen H.F.C. moet overspelen. Abusievelijk heeft hij hier bij den naam Van der Lugt geschreven. Wij vernemen nader, dat deze Zondag niet wordt opgesteld, omdat krachtens de desbetreffen de bepalingen in het reglement van den K.N. V.B de wedstrijd moet worden overgespeeld zonder den speler, die indertijd ongerechtigd is uitgekomen. BESOMMINGEN Trawlers: Voorwaarts, IJM. 83, 115 manden f 950. Martha, IJM. 165, 135 manden, f 1170. Loggers: SCH 19 f 1130, KW 18 f 323 MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 31 JAN. Tarbot per K.G f 1.40—1.20 Griet per 50 K.G. f 24—12 Tongen per K.G. f 0.66—0 44 Groote schol per 50 K.G. f 12—7.50 Middelschol per 50 K.G. f 11.50—8.70 Zetschol per 50 K.G. f 16—13 Kleine schol per 50 KG. f 12—6 Bot per 50 K.G. f 6—4 Schar per 50 K.G. f 8—3.80 Rog per 20 stuks f 14—12 Kabeljauw per 125 K.G. f 42—16 Groote gullen per 50 K.G f 12—6.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 11—4 Wiitinfr tr /-• t i nn «aeuie guuen per ou i Wijting per 50 KG. f 1.90- -1.25 BEVERWIJK. PROPAGANDA VAN DE GOEDE TEMPELIEREN. De eerste openbare propaganda-actie van de onlangs alhier opgerichte afdeeling der in ternationale geheel onthouders organisatie „De Goede Tempelieren" is met een groot succes bekroond. De zaal van het Luxor Thea ter was Donderdagavond tot de laatste plaats bezet, toen de voorzitter, de heer Nijenhuis den propaganda-avond met een kort woord open de. Spr. dankte daarin in het bijzonder de Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven'', die zich bereid had verklaard een één- acter te spelen. Vervolgens sprak hij een woord van aanbeveling voor het tooneelfonds van „Nieuw Leven" en betrok in zijn dank woord ook de overige medewerkenden aan dezen avond. De voorzitster van de jeugdafdéeling. zus ter Ariëns, die den spreker verving, heeft ver volgens het ontstaan en het streven van deze internationale drankbestrijdingsorganisatiè in ee? gedocumenteerd betoog uiteenge zet. zij verheugde zich over het feit, dat reeds bij het eerste optreden der jonge af deeling naar buiten de Beverwij kers zoo'n groote belangstelling voor het werk der Goede Tempelieren toonden, Daarna gaf de spreek ster een verklaring van de film' der I. O. G. T., die vertoond zou worden. De tooneelvereeniging „Nieuw Leven" heeft hierna de overvolle zaal een prettig halfuurtje bezorgd met 'n verdienstelijke op voering van het overbekende blijspel „De Aardschok" De aardbeving deed het ook de zen avond weer uitstekend in de eerste plaats door het zeer goede spel van den heer L. Pesch als de oude Pilcher. Het publiek heeft zich met het ding uitstekend geamuseerd. Er is om de angstige situaties, waarin de fui- vénde pipa en zijn schoonzoon kwamen te verkeeren daverend gelachen. Een langdurig applaus was de belooning voor het optreden van „Nieuw Leven Met groote aandacht wer den vervolgens de gedichten beluisterd, die Mevr. Kroon declameerde. Zij trad op in de plaats van Mevr. Kerkhof, die door ziekte ver hinderd was. Ook de declamatrice had over succes niet te klagen. Ten slotte werd de film „De wereld is ons arbeidsveld" vertoond, die met een verklarend woord van mevr. Axiëns werd ingeleid. Aan het slot van den welgeslaagden propa ganda-avond heeft de heer Nijenhuis nog een dankwoord gesproken, waarin hij ook het strijkje, dat de pauzes had aangevuld betrok. AANRIJDING. Op het kruispunt BaanstraatKlooster straat en Kees Delfsweg gebeurde Donder dagavond een aanrijding tusschen twee per- sonenatuo's, als gevolg van een verkeersfout van een der bestuurders, die verzuimde voor rang te verleenen. De Inzitenden bleven on gedeerd: de twee auto's werden zeer ernstig beschadigd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. BEVERWIJKSCIIE DAMCLUB. De uitslagen van de onderlinge wedstrij den van de Beverwijksche Damclub: K. HoogewerfJ. A. Ousoren 02 S. PeekeiD. Kikke 02 S. D. HoogvorstS. Troost 02 J. Bakker—H. Kikke 0—2 A. PeekeiW. Spanjaard 02 H. TimmerR. Kluft 11 CHR. GYMNASTIEKVEFEENIGING „HERCULES". De Chr. Gymnastiekvereen. „Hercules" heeft Donderdagavond in het Ned. Herv. Vereeni- gingsgebouw haar zeer druk bezochte jaar vergadering gehouSen. Uit het jaarverslag van den secrettaris bleek, dat 1935 voor „Hercules" zeer gunstig is geweest. O.m. zijn onderlinge wedstrijden gehouden en er was met succes deelgenomen aan de wedstrijden van den Kring Amster dam en omstreken. Het aantal leden vertoonde een stijging', Uit het jaarlijksch overzicht van de pen- ningmeesteresse bleek dat ook de financieele toestand van de vereeniging gezond is. Dank bij het goede werk van de propa- gandacommissie zijn in de afgeloopen jaren vele nieuwe leden en donateurs ingeschreven. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Ta bak gekozen in de plaats van den heer P. Molenaar die voor deze functie bedankt had. Mej. A. Molenaar deed als niouw lid haar intrede in het bestuur. Zij zal het secretariaat daarnemen. Mej. K. Akkerman werd met al- gemeene stemmen als bestuurslid herkozen. In de propagandacommissie werden benoemd VRIJ DA' G 31 JAN. 1936 de heeren L. Wachter en G. van den Oute- naar. Vervolgens werden besprekingen gevoerd over het zomerprogramma, waarna de heer H. Kuiper de vergadering sloot met een aan sporing aan de leden, aan het welslagen van de jaarlijksche uitvoeringen op 17 en 18 Maart mede te werken. De leden bleven daarna nog eenigen tijd gezellig bijeen. WIJK AAN ZEE EN DUIN WAARBORGFONDS VOOR DEN MIDDENSTAND. In een Donderdagavond gehouden verga dering van middenstanders is besloten, tot oplichting over te gaan van een waarborg fonds voor den middenstand. Aan de be sprekingen werd ook deelgenomen door het raadslid W. van Dok en J. van Doorn en verder door den heer N. J. Out, voorzitter van de Middenstandsvereeniging „De Han ze" te Beverwijk. De plannen zulien thans verder worden uitgewerkt, ten einde in een volgende ver gadering tot definitieve oprichting over te gaan. VELSEN BINNENBRANDJE. Donderdagmorgen jl. wilde een der huis- genooten van den heer W. wonende Corvers- laan een petroleumvergasser bijvullen, welke nog niet voldoende was afgekoeld. Plotseling vloog deze in brand en laaiden flinke vlammen op. Daar het huis grenst aan het terrein der papierfabriek werd dit bemerkt door perso neel dezer fabriek, dat spoedig met eenige snelblusschers aanwezig was. De vlammen waren nu spoedig gedoofd, en bleef het nu alleen bij geringe materieele schade. CENTRALE DER SPEELTUINVER- EENIGINGEN. Woensdagavond jl. vond in het clubge bouw van de speeltuinvereniging een ver gadering plaats der Centrale van speeltuin verenigingen in de gemeente Velsen. Te 8 uur opende de voorzitter, de heer Kwast deze vergadering. Hij sprak zijn vol doening uit over de goede opkomst en me moreerde het verlies dat Kindervreugd leed door het overlijden van haren tuinopzichter den heer K. Leijen. Deze was, zeide spreker, een harde werker, een propagandist voor deze beweging, doch in de eerste plaats een groot kindervriend. Te zijner nagedachtenis verzocht hij eenige minuten stilte. Allen ver hieven zich van hun zetels. Te ruim half elf sloot de heer Kwast deze vergadering met een opwekkend woord ter propaganda. Uit de gehouden besprekingen kan worden afgeleid, dat het speeltuinwerk in onze gemeente in goede handen is SANTPOORT VAN DE JEUGD VOOR DE JEUGD. Dë afdeeling Santpoort van ..Volksonder wijs" organiseert Woensdag in De Weyman" voor de jeugd van school F den jaarlijkschen gezelligen middag. Ditmaal iaat men geen goochelaar optreden, doch zullen de kinderen van school J uit IJmuiden voor hun Sant- poortsche „collega's" een operette en een too- n eelspel ie t j e op v oer en HEEMSKERK R. K. BLINDENAVOND. De Ned. R.K. Blindenavond „St.-Odilia". af deeling Haarlem en omstreken houdt Vrijdag 14 Februari een propaganda-avond in het K, S. A.-gebouw. Dezen avond zal een film wor den vertoond: „Het licht inwendig". De film geeft oi kunstzinnige wijze, het R.K. blinden wezen in beeld en is vervaardigd door Jan Hin. Tevens zal door den blinden heer G. du Pau uit Beverwijk een fiets worden gemon- teerd, welke dien avond zal worden verloot. De opbrengst komt ten goede aan hulpbe hoevende blinden. FEESTVERGADERING MARIA- VEREENIGING. Donderdagavond gaf de Mariavereeniging een feestavond in het K.S.A.-gebouw. Mede werking werd verleend door de tooneelciub der Maria-congregatie. Kapelaan Perquin opende dezen avond met een toepasselijk woord. Hierna kwamen de dames voor het voet licht met een tooneelstuk. Er werd goed ge speeld. Zij mochten aan het einde een ware ovatie in ontvangst nemen. Bij het einde dankte kapelaan Perquin de dames voor haar spel, en liet bestuur der afdeeling Beverwijk voor de belangstelling. „ONS GENOEGEN". In plaats van het tooneelstuk „Een partijtje poker" dat ..Ons Genoeg-en" in studie had genomen geeft de vereeniging thans „Het hoogste goed", een tooneelspel in drie be drijven, door Louis Haver. Minister Gelissen spreekt Een overzicht van de tentoonstelling. 1935 was wel een zeer slecht jaar. De Bilt voorspelt: Matigen tijdelijk krachtig en Westelijken tot Zuidelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Af en toe regen. Aan vankelijk zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 764.2 mM. te La Coruna. Laagste 739.8 m.M. te Stomoway. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 48 F. Laagste hedennacht 42 F. Hoogste heden 44 F. AGENDA TE HAARLEM. Heden* VRIJDAG 31 JANUARI Stadsschouwburg: „Het kind van de buur vrouw". Volksvoorstelling. 8 15 uur. Rembrandt Theater: „Mazurka". Op het tooneel: Edith Hagendoorn, een „droom van kleuren". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het weggeloopen bruidje". 2 30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Ik was Jack Morti mer". 2.30, '7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Folies Bergère". Op het tooneel: Fred Houben, musical act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 1 FEBRUARI Schouwburg Jansweg: Het gezelschap „De Lachhoek". 8 uur. Stadsschouwburg: Fritz Hirsch Operette. Wien, Wien, nur du allein". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. «riddags en des avonds. „Eén gewoon?" zegt de conducteur van lijn 25, ..gaat zeker naar dé R.A.I.?" Hij raadt juist, de conduc teur, de R.A.I. is er weer. Voor den vijfentwintigsten keer is de R.A.I., vol uit gezegd de tentoonstelling van de Nederlandsche Vereeniging „De Rij wiel- en Automobiel-Industrie", ge opend en ditmaal wel zeer officieel door den minister van handel, nijver heid en scheepvaart, prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen. Hedenmiddag sprak de heer J. Leonard Lang, voorzitter van de R.A.I.in het tentoon stellingsgebouw aan de Ferdinand Bolstraat ongeveer de volgende rede uit. Excellentie, dames en heeren, namens het Hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging „de Rijwiel- en Automobiel-Industrie" heet ik U allen welkom en zeg ik U dank voor Uwe aanwezigheid bij de officieele opening, welke straks zai plaats vinden van de 25ste R.A.I.- tentoonstelling. In het bijzonder betuig ik ons aller dank en erkentelijkheid aan Zijne Excellentie, den Mi nister van handel, nijverheid en scheepvaart, voor den steun, aan den Nederlandschen auto mobielhandel verleend, door de aanvaarding van onze uitnoodiging deze R.A.I.-tentoonstel ling officieel te willen openen. De R.A.I.-tentoonstelling wordt, in de krin gen van onzen handel min of meer beschouwd als de aanvang van 'n nieuw verkoopseizoen En het is dan ook te begrijpen, dat wij ons allen de vraag stellen: „Wat zal dit nieuwe seizoen ons brengen?" Een vraag, waarop het antwoord eerst later zal blijken. Toen het besluit, om in 1936 weder een auto mobieltentoonstelling te houden, was geval len, heb ik mij a.fgr igd, hoe d'e handel op dit besluit zou rear in of deze handel ten volle zou medewerkt de uitvoering van dit besluit mogelijk te maken op de wijze als voor het welslagen noodig is. Het antwoord op deze vraag geeft de straks te openen tentoonstelling, welke ten duide lijkste de grootsche wijze, waarop het oestuur bij zijn streven werd gesteund, demonstreert. Dit wijst op vertrouwen in de toekomst en zulks stemt hoopvol in de, ook voor den auto mobielhandel, zeer ongunstige tijdsomstandig heden.. Het jaar 1935 is, tot nu toe, zeker 't slecht ste jaar geweest, dat de automobielhandel heeft medegemaakt. Dit is niet uitsluitend een rechtstreeksch gevolg der nog steeds voortdu rende algemeene crisis; ook de excessieve hef fingen, welke den gebruikers van automobie len werden opgelegd en welke ook in 1935 nog werden verzwaard, hadden een ongunstigen invloed op den verkoop van automobielen. Wij mceten en naar mijne overtuiging uitsluitend als gevolg van deze laatstgenoem de omstandigheden constateeren, dat het aantal van de automobielen aie in Nederland gekocht worden thans reeds aan het afnemen is, een ernstig verschijnsel, omdat de dicht heid van automobielen, d.w.z. het aantal auto mobielen per bijvoorbeeld 100 inwoners. Nederland nog lang niet gelijk is, aan die van andere economisch ontwikkelde landen. De vijfentwintigste R.A.I.-tentoonstelling i gelukkig in haar uiterlijk geen weerspiegeling van deze weinig opwekkende omstandigheden. Zij demonstreert veeleer het volle vertrouwen op betere tijden. De tentoonstelling vraagt dan ook uit sluitend de publieke aandacht voor, en tracht uitsluitend het koopen te stimuleeren van automobielen, onontbeerlijke toefoehiooren en andere met het motorverkeer verwante zaken. Een enkel vliegtuig en een enkele vliegtuig motor wijzen op de in de naaste toekomst lig gende ontwikkelingsmogelijkheden van het motorverkeer. Vol moed en hoop wordt het nieuwe seizoen nu weer ingezet met deze tentoonstelling, ter bevordering van het gebruik van motorvoer tuigen. En thans, Excellentie, verzoek ik U tot de opening der R.A.I.-tentoonstelling te willen overgaan. De tentoonstelling. In de groote ruimte van het R.A.I.-gebcuw staan dus weer als vorige jaren honderden auto's. Alle zijn ze zoo voordeelig mogelijk opgesteld in de vele stands, aan alle kanten zichtbaar. Duidelijke borden geven de stand plaatsen der vele verschillende merken aan. Een bonte verzameling is het. Overal glimt het nikkel en glanzen de keurig opgepoetste carros serieën. Zwart, geel. groen. rood. bruin, in alle. mogelijke schakeeringen. En als om het ge heel nog kleurrijker te maken hangen van liet plafond honderden vlaggen en wimpels in de Nederlandsche kleuren af. Tusschen al die auto's loopt het publiek. Het zwaar-critische publiek, dat vaak bij het einde van den rond gang critiekloos is geworden door de over maat van indrukken, tenzij het den rondgang volvens een van te voren benaald schema heeft vclbvaeht en slechts gekeken heeft naar die merken, waarvoor het speciaal interesse heeft. Er zijn niet velen, die na een bezoek aan alle auto- en vrachtautostands zich nog tot een dergelijk energiepeil kunnen opwerken, dat zij ook nog de verschillende stands bui ten de pijlers gaan bezoeken. En toch zijn daar vele bij. die wel de moeite waard ziin. Men kan er dikwijls nieuwe vindingen op be- kleedings- of reparatiegebied aantreffen, die wel aardig zijn om te kennen. Er zijn veel stands van t.allooze handelsondernemingen onder waar allerlei auto-onderd'eelen en -be- noodigdheden als banden, lichtinstallaties, carrosserieën, smeerapparaten. plaids, ontste- kinvsapp., oliën. etc. tentoongesteld worden, terwijl er eveneens benzinebommen, hofbrug- gen aanwezig zijn. kortom allerlei dingen, die voor den vakman zeer bezienswaardig zijn en die ook een leek kunnen interesseeren. Zoo is er o.a. een stand van de Nationale Lucht- vaartschool. er staat een kampeerwagen, de K.N.a c. wiist er op de vele voordeelen aan haar lidmaatschap verbonden, evenals de Kon. N-sd. Motorwielrijders Ver., het Psychotech nisch Laboratorium der P.T.T. te 's-Graven- hage geeft grafieken en foto's over de psycho technische keuring van chauffeurs. Ook de vonir«v-iüVe Nede-londsche Toeristenbond (\-NTWR V-ooff, 7»n W„or pllpvloj hfi zien-'waardigs, betrekking hebbend op zijn werk, te bekijken ligt. De onregelmatigheden in het Oosten. Nadere bijzonderheden. In ons vorig nummer hebben we reeds mede- ;edeeld, dat het bestuur van den K.N.V.B. strenge straffen heeft opgelegd aan bestuurs leden en leden van P.E.C. wegens ernstige handelingen, in strijd met het amateurisme. Thans wordt dit ook gemeld in de Officieele Mededeelingen van den K.N.V.B. in de „Sportkr." De Tel. meldt nog nader: „Bij een nader onderzoek, dat wij naar deze zeer onverkwikkelijke zaak instelden, is ons gebleken, dat de kwestie reeds van jaren her dateert, uit de periode dat P.E.C. liog in de tweede klasse uitkwam. Reeds toen zouden, zoo geen overwinningen, dan toch spelers zijn gekocht. Feitelijk is de geheele kwestie in den boezem van den Noord-Centralen Voetbalbond aan het rollen gebracht. Men had vernomen, dat P.E.C. verschillende malen in de spelers-opgaven zou hebben geknoeid, dat men in lagere elftallen ongerechtigde spelers onder valschen naam zou hebben laten meespelen, doch daar dit in uitwedstrijden zou zijn geschied, kon dit lan gen tijd aan den gang blijven, zonder dat er een haan naar kraaide. Toen het N.C.V.B.- bestuur dit echter vernomen had, werd een onderzoek ingesteld. Een der voornaamste feiten was wel het om- koopen van A.G.O.V.V. in het voorjaar van 1931. P.E.C. moest dezen thuiswedstrijd win nen om gelijk met Go-Ahead te eindigen. En kele bestuursleden waren niet zeker genoeg van de kracht van hun elftal en dus zou een lid van P.E.C. er op uitgetrokken zijn om A.G. O.V.V. te bewerken. Algemeen ge joft men, dat het bestuur er mee op de hoogte zou zijn geweest. Beide elftallen speelden of hun leven er van afhing, doch geen der beide voorhoeden wist het doel dér tegenpartij te vinden, totdat vijf minuten voor het einde een achterspeler van A.G.O.V.V. plotseling men meent geheel on- noodig hands maakte. De hiervoor toege stane strafschop werd feilloos in een doel punt omgezet en P.E.C. moest door deze 1—0 overwinning tegen Go-Ahead een beslissings wedstrijd om den afdeelingstitel spelen. Tot dank zou aan A.G.O.V.V. eer bedrag van 250 gulden zijn uitbetaald, terwijl daaren boven het P.E.C.-bestuur moeite zou doen, den komenden beslissingswedstrijd op het A.G.O. V.V.-terrein te Apeldoorn te doen plaatsvin den. Dit ging echter niet door, daar ondanks de protesten van P.E.C. de wedstrijd werd vast gesteld op het Heracles-terrein te Almelo, waar Go Ahead toen met 20 in de meerderheid bleef. Of de A.G.O.V.V.'ers allen van alles op de hoogte waren, is niet waarschijnlijk. Dit zal echter in de naaste toekomst blijken, daar er na deze P.E.C.-kwestie ongetwijfeld nog een A.G.O.V.V.-zaak zal komen. De bescheiden van den penningmeester en den secretaris van de Apeldoomsche club zijn n.l. eveneens alle in beslag genomen en ter bestudeering gegeven aan de meergenoemde commissie. Men Ls er echter van overtuigd, dat buiten den secretaris en den penningmeester van de A.G.O.V.V., geen der andere bestuursleden van de Apel- doornsche club ergens van op de hoogte was. Men noemt in dit verband een geval van zeven jaren geleden. P.E.C. stond er toen zeer slecht voor. Werd de laatste thuiswedstrijd tegen Wageningen gewonnen en zou Vitesse verliezen, dan zouden de Arnhemmers een degradatiewedstrijd moeten spelen. Wageningen bleek dien dag wonderlijk genoeg zeer slecht op dreef en werd met 72 verslagen: doch tegen alle verwachtingen m, won Vitesse, zoodat P.E.C. er weinig profijt van heeft getrokken. Den Wageningschen spelers werd na afloop een groot diner aangeboden. Deze zaak is men eveneens aan het uitpluizen gegaan en daarbij zou gebleken zijn, dat het niet geheel uitge sloten is, dat ook de scheidsrechter in het com plot betrokken zou zijn geweest. Na diverse frauduleuze handelingen bewezen geacht te hebben en vonnis te hebben geveld, heeft het K.N.V.B.-bestuur de aangelegenheid nader ver wezen naar de Amateurcommissie, die thans zal nagaan, welke personen de amateursbepa lingen overtreden kunnen hebben. Het is wel te verwachten dat er in de naaste toe komst nog andere straffen zullen vallen. Hoe zou P.E.C. nu te yeel geld hebben kun nen uitgeven, terwijl de boeken toch klopten? Het antwoord hierop is zeer eenvoudig. Als men diverse posten flink opvoert, zoodat de kas klopt, is er niets aan de boeken te merken. Bewijzen kon de K.N.V.B.-commissie zoo doende aanvankelijk niets. Iets anders werd het, toen de eigenaar van het voormalige P.E.C.-terrein zijn boeken en bescheiden op verzoek aan deze commissie ter hand stelde. Toen bleek, naar men beweert, dat in do P.E.C.-administratie diverse groote bedragen stonden, die aan den eigenaar zouden zijn uit betaald, terwijl dit in werkelijkheid niet zou zijn geschied. In alle geval was er een groot verschil: de P.E.C.-boeken klopten niet, of die van den eigenaar. Tot zoover de Tel. Een medewerker uit het Oosten van de „Sportkr." schrijft, dat de geschorste bestuurs leden het hun ten laste gelegde pertinent ont kennen; zij zulien in hoogèr beroep gaan. AANBESTEDING. Woénsdagmorgen werd aanbesteed de bouw van een kantoor- en magazijngebouw aan de Gonnetstraat te Haarlem, voor de N.V. Kon. Pharmaceutische Fabrieken v.h. BrocadesStheèman en Pharmacia. Ingeschreven werd door 65 firma's. Hoogste inschrijver was de fa. H. J. Oppenkamp te Haarlem voor f 75000. Laagste inschrijving van C. Kos te Huizen voor f 55250. Vervolgens: Zaansche Coöp. Bouwersbond, Wormerveer f 55270. N.V. Rijswijksche Betonbouw en C. Hoft Rijswijk f 55550. Gebrs. J. en H. Sanders. Santpoort f 55991. J. Hes. IJmuiden, f 5S000. F. J. de Vries, Bilthoven. f 56000

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7