HET NIEUWE AVONDBLAD V.S.V.I tegen A.G.0.V.V.I (IJ) MUIDER (X)AXI 4220 A i HET BESTE IS NOOIT HET QOEDKOOPSTE. Visscherij-Snufjes 21e JAARGANG NO. 75 ZATERDAG 1 FEBRUARI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand i cents plus cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave L-ourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukke*)! H.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 cL, elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN Sï DB NEVEN-EDTTTE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers lijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheels invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Spektakel in de Voetballerij. Het vredige Zwolle verschijnt plotseling, ongetwijfeld tegen zijn zin, als centrum van een groot spektakel in de vaderlandsche voetballerij. Het bestuur van den Koninklij ken Nederlandschen Voetbal Bond heeft voorzitter, penningmeester en secretaris van de vereeniging P.E.C., spelend in de Oostelijke eerste klasse, alle drie voor tien jaar ge schorst en twee andere leden van de ver- eeniging voor het leven vervallen verklaard van het bondslidmaatschap. Dit alles op grond van een vijftal beschuldigingen, waar van de eerste het omkoopen van spelers en vereenigingen de zwaarste is, maar de overige ook niet gering, zijn. Uitgaven in strijd met de amateursbepalingen, het ver zwijgen van de waarheid bij overtredingen, het verzwijgen van posten waarvan opgave gedaan had moeten worden, tot groot finan cieel nadeel van den K.N.V.B., het niet op geven van leden aan den K.N.V.B., met het zelfde gevolgenfin, het is een prettig opsomminkje. Het heele gezelschap ontkent de gegrond heid van al de beschuldigingen en is in be roep gegaan bij de daarvoor bestaande com missie. Zoolang de zaak niet tot in deze laat ste instantie berecht is kan men er geen de- fintieve meening over uitspreken. Maar als verschijnsel is zij niet nieuw, en dit feit geeft wel aanleiding het een en ander op te mer ken. Er zijn in den loop der jaren al heel wat zaakjes bij de commissie van beroep van den K.N.V.B. behandeld, die weliswaar niet van den omvang van deze aangelegenheid waren maar die toch bewezen hebben dat er aan de zuiverheid van de toestanden in de voetballerij heel wat ontbreekt. De oorzaken zijn velerlei. In deze rubriek is onlangs al de aandacht gevestigd op een zeer belangrijke: de zotte opschroeverij van overwinningen, vereenigd met helden-cultus, huldigingen zonder tal en gezwollen schrij verij door, .sommige sportmaniakken. Daar door wordt een mateloos belang toegekend aan een sport, die niets meer dan een ont spanning behoorde te zijn en die juist door haar code-van-eerlijke sportiviteit van op voedende waarde voor de jeugd zou kunnen zijn. Wordt die code losgelaten, treedt in- plaats daarvan een geest die zegt „Succes gaat bovenal", wordt het winnen hoofdzaak en heiligt dit doel bij sommigen alle middelen, dan wordt dezelfde sport een ge vaar voor jonge menschen. Een andere oorzaak van verwording ligt in het feit dat men geen professionalisme durft invoeren, waarvan het gevolg is dat er allerlei gevallen bestaan die met „verkapt amateu risme" zacht zijn aangeduid. Een derde oorzaak is dat de financieele in vloed van de recettes veel te groot geworden is op het beleid van de clubs. Als de commissie van beroep het vonnis van het bestuur van den K.N.V.B. handhaaft zal dit een gelegenheid zijn om zeer scherp op te treden, een algemeen onderzoek in te stellen en de bestaande straffen te verzwaren. Want voldoende schijnen die niet. Als de ten laste gelegde dingen zijn bedreven zou men beter doen tevens de vereeniging van het lidmaat schap van den K.N.V.B. vervallen te verklaren, Dat kan nu blijkbaar niet, maar dat zou men kunnen instellen. De leden zouden dan maar naar andere vereenigingen moeten overgaan, of een nieuwe onder anderen naam moeten oprichten en daarmee van voren af aan kun nen beginnen. Een dergelijke krasse strafbepaling zou goed zijn voor de algemeene preventie. En onder de vlag van de oude vereeniging, aldus besmet, zou voor hen toch geen sportieve eer meer te behalen zijn. Het is een drastisch middelmaar het zou treffen! Men moet er maar voor zorgen, dat men bestuursleden kiest die hun plicht doen en die eerlijke sport- menschen zijn. Goede sportiviteit kenmerkt zich door veel belangrijker criteria dan spel techniek en succes. Die belangrijker criteria behooren overheerschend te blijven. Doen zij dat niet, dan zal dat zich meedoogenloos wre ken op de voetbalsport. R. P. IJMUIDEN. BUURTVEREENIGING „KENNEMERLAAN". In de dezer dagen gehouden ledenvergade ring van de Buurtvereeniging „Kennemerlaan', werd besloten, de contributie van 4 te ver lagen op 2.50, ten einde met meer kans op slagen leden te werven onder de niet-winke- liers. Er zal propaganda worden gevoerd voor uitbreiding van het ledental, terwijl voorts aan het bestuur opdracht werd verleend, plan nen te beramen voor het houden van een mid dag voor de kinderen en een uitstapje voor de leden. Tot bestuurslid, vacature P. Smit, werd ge kozen de heer A. Th. Tieman. De onderhandelingen in het Visscherijbedrijf. Onrust door het uitblijven van een beslissing der Rx zdersvereeniging Organisaties wijzen eventueele verslechteringen af. Zooals wij reeds hebben gemeld, hadden de besturen der samenwerkende organisaties zich tot het bestuur der Reedersvereeniging ge wend met liet voorstel, de contracten niet tot 1 Maart a.s. maar voor den termijn van een half jaar te verlengen. Hierbij verzoch ten de organisaties, hun het standpunt ten opzichte daarvan in de eerste helft van Januari mede te deelen. De Reedersvereeni ging antwoordde op dit verzoek, dat het geheele vraagstuk der loon- en arbeidsvoor- waarden momenteel in studie is bij het be stuur in overleg met de betrokken commissie- Op de eventueele voorstellen die worden ontworpen, aldus het bestuur, kan niet wor den vooruitgeloopen, zoodat het niet mogelijk was, reeds in de eerste helft van Januari het standpunt mede te deelen. Zoo mogelijk zou dit standpunt kenbaar worden gemaakt. In een gecombineerde hoofdbesturenver- gadering met vertegenwoordigers van de afdeelingsbesturexi werd besloten, zoo meldt „Toenadering", dit schrijven als volgt te be antwoorden: Wij ontvingen uw schrijven d.d. 13 dezer een herhaling is van wat u ons schreef op en namen kennis van den inhoud, die slechts 27 December j.l. (uw brief 2349/9). Tot ons leedwezen gaat u niet in op bezwaren, welke wij in onze brieven van 23 en 31 December j.l. ter uwer kennis brachten, hoewel daarin duidelijk tot uiting brachten, dat wij slechts konden verdedigen: „een voarloopige verlenging der huidige overeenkomsten voor een termijn van een half jaar". Wij bedoelden daarmede nadrukkelijk tot uiting te brengen, dat van nog verdere ver slechteringen der loon- en arbeidsvoorwaar den geexi sprake kon zijn exi dat wij even- eexxs ernstige bezwaren hebben tegen eexi contractlooze periode. Hoewel daarvore twijfel zou kunnen be staan, is het intusschen mogelijk, dat de door u bedoelde commissie met voorstellen komt, die verbetering beteekenen. Zelfs in dat geval zal het gewenscht zijn deze voorstellen in rustige sfeer te onderzoeken en te bespre ken en er onderhandelingen over te voeren. Dat zal niet mogelijk zijn, indien de huidige contracten 1 Maart a.s. afloopen. Het kan voort ook u niet onbekend zijn, dat er thans als gevolg der onzekere positie, on rust te IJmuidexi is ontstaan. Het is om boverxgenoemde redenen dat wij aandringen op ongewijzigde verlenging der contracten, waarbij wij met den termijn van een half jaar tot het uiterste zijn gegaan. Vaxi een andere positie verwachten wij ern stige moeilijkheden, die o.i. in het belan; van het bedrijf, moeten worden vermeden. Het is texi zeerste gewenscht deze zaak niet langer sleepende te houden. Wij moetexx zoo spoedig mogelijk met onze leden uw aanbod bespreken en onze verdere houding definitief vaststellen. Met het oog daarop verzoeken wij u dringend ons een duidelijk antwoord te willen geven voor 25 Januari a.s." Naar wij vernemen, is dit antwoord tot op heden niet ontvangen. STORMVOGELS-SUPPORTERS VER. „BLAUW-WIT" De Stormvogels-Supportersver. „Blauw-Wit" organiseert a.s. Zondag een supporterstocht naar den wedstrijd H.F.C.—Stormvogels. Het voetbal-elftal zal in zijn derden wed strijd de Boschduivels ontmoeten. Verder zal Zondagmorgen een wedstrijd gespeeld wor den tusschen de elftallen A en B. Zondag 9 Februari zullen de veteranen-elf- tallen van „Blauw-Wit" in het veld verschij nen. Bij dezen wedstrijd zal tevens een sprint match verreden worden. LEDENVERGADERING „IJMUIDEN'S BLOEI' De Vereeniging .IJmuiden's Bloei" houdt Vrijdag 7 Februari a.s. een algemeene leden vergadering in Hotel No. Eéxi. .De agenda vermeld o.a. verslagen van secre taris en penningmeester, begrooting 1935'36 en verkiezing van zes bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren G. D. Boerlage, A. P. Bakker, Ir. G. A. Kessler, pas toor L. Rinkel, B. G. Schuitemaker en K. H. Tusenius, die allen herkiesbaar zijn. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgexide vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 5 Februari, ten kantore van het Bouw- en Woningtoe zicht. Spreekuur der commissie van 10.30 tot 11.31 uur voormiddags. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. In de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem geeft de Haarlemsche Orkestvereeniging on der leiding van Frits Schuurman Zondagmid dag a.s. een volksconcert met als solist Roelof Krol (violoncel), j De H.O.V. zal uitvoerexx: Rossixii's ouver ture „De Barbier van Sevilla", Impressioni dal Vero 3 van Malipiéro en Ravel's „Sprookjes van Moeder de Gans. Roelof Krol treedt cp met het cello-concert in b-klein van Dvorak. (O) NDERNEMINGi STEEDS BOVENAAN. (Adv. Ingez. Med.) Rioleeringswerken Zal eindelijk de zoo hoognoodige verbetering komen? Bij raadsbesluit van 5 November 1935 werd vastgesteld, plaxx XIV tot herziening van het plan van uitbreiding voor deze gemeente, voor zooveel betreft eexx gedeelte te Velsen, ten Oosten van den Wijkerstraatweg en ten Zuiden van de Watervlietstraat. Aanleiding tot deze herziening was een verzoek van de N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij v.h. Fa. Smit en Riezenkamp te Wijk aan Zee en Duin om haar vergunning te verleenen tot het aanleggen van wegen in het vorenbe doelde gedeelte der gemeente, welk verzoek bij raadsbesluit van 9 April 1935 in handen van B. exi W- om advies was gesteld. Zooals uit de voordracht tot vaststelling van het herzieningsplan blijkt, was voor B. en W. de eenige reden, om aaxi de aanvrage der N.V. medewerking te verleenen, de omstandig heid, dat door het geven van de gelegenheid aan verzoekster, tot het aanleggen van de door haar bedoelde wegen over te gaan, zal worden bijgedragen aan de mogelijkheid om verbetering te brengen in den afvoer van de rioleering in de Watervlietstraat en aanlig gende zijstraten. Het in bebouwing bx-engen van de terreinen aan ae Watervlietstraat. de Ladderbeekstraat en de Geelvinckstraat en het in gebruik stellen der verplicht gestelde rioleering hebben nl., mede in verband met de bebouwing van de gronden genaamd „Schulpen", groot ongerief en zeer zeker on toelaatbare toestanden doen ontstaan. Bo vendien is de geheele rioleeringstoestand in de gebieden, gelegen ten Oosten van den Groote Hout- of Koningsweg, langzamer hand zeer ongeschikt geworden tot het af- voeren van huishoud- en regenwater. Om aan de te dien opzichte inkomende, zeer ge gronde klachten tegemoet te kunnen koxnen zullen zeker niet onbelangrijke werken moe ten worden uitgevoerd. Het bestaande riool in den Wijkerstraatweg functionneert slecht. Naar aanleiding van de voordracht van B. en W. opgenomen in gemeenteblad no. 27 vaxi 1935, werd dan ook den 9exi April 1935 door den Raad besloten, het college onder toekenning van het noodige crediet van f 11500. de vereischte machtiging tot ver betering van dit riool te verleenen. Het hier bedoelde werk, dat om de xxa te noemen re den nog niet is uitgevoerd, omvatte uitslui tend het verbeteren, door het grootendeels herleggen, van het bestaande riool. De hoop zat daarbij voor, dat dan verschillende der vorenbedoelde onaangenaamheden geëlimi neerd zouden worden. Een nadere studie heeft echter aan deze verwachtingen allen grond ont nomen. De rioleering, zooals deze is gelegd in het nieuw aangelegde deel van de Watervlietstraat en in de Geelvinckstraat, heeft nl. geen af schot naar het bestaande riool in de Watervliet- -t. doch vindt haar laagste punt in het Zuidelijk, dood- loopende gedeelte vin de Geelvinck straat. Van een verbetering van het riool in den Wijkerstraatweg is daar om, hoewel deze op zich zelf noodig is, ten aanzien van den geschetsten slechten toestand in de Watervliet straat en aanliggende zijstraten, geen afdoende oplossing te verwach ten. Deze kan alleen gevonden worden door het laagste gedeelte gelegenheid tot loozing te geven. Loozing direct op den polder is ver boden. Door de in den aanvang genoemde N.V. zijn, ter ver la-ij ging van de xioodige verbe tering, verschillende voorstellen gedaan. Zoo wel uit een technisch- als uit een financieel oogpunt blekexx deze echter niet acceptabel te -zijxi. Blijkens het naar aanleiding hiex> van ingesteld onderzoek zal de eenig juiste oplossing slechts hierin bestaan, dat het be staande hoofdriool in de Geelvinckstraat wordt doox'getrokken tot het Noordzeekaxiaal De meergenoemde N.V. heeft zich bereid ver klaard aan de totstandkoming van deze op lossing. waarvan de kosten worden geraamd op f 40.000, haar medewerking te verleenen. Aanvankelijk lag het in haar bedoeling, alle op het in den aanvang genoemde herzienings plan aangegeven wegen aan te leggen. In dat geval zou het riool in de Geelvinckstraat worden gelegd tot aan het Zuidelijk einde van deze straat, zooals die is aangegeven op het herzieningsplan. Bij nader inzien meen de de N.V. zich echter te moeten beperken tot het aanleggexi van de wegen, welke zijn aangegeven op de bij de stukken gevoegde teekening gemerkt B. Zij blijft niettemin genegen het riool in de Geelvinckstraat aan te leggen tot het bovenbedoelde punt. De gemeente zal dan dienen te zorgen voor doortx-ekking van het riool tot het Noordzee kanaal. waarvan de kosten worden geraamd op f 26.000. Dit riool-gedeelte zal dan dienen te worden gelegd in aan derden toebehooren- de gronden. Met de eigenaren vaxi deze gron den, zijnde D. Bus te Velsen en consorten en de Staat (Waterstaat), zijn besprekingen gevoerd, welke de verwachting wettigen, dat van deze de vereischte medewerking zal worden verkregen. Op grond van het- vorenstaande zijn B. en W. van meening dat het in het belang der gemeente moet worden geacht, de door de N.V. gevx-aagde medewerking te verleexien. Alvorens den Raad echter een daartoe strekkende voordracht te doen achten B. en W. het gewenscht, een uitspraak van den Raad te verkrijgen over de vraag of deze zich met de bovenbedoelde oplossing kaxi vereeni gen. In overeenstemming met het. advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken stellen B. en W. derhalve voor, hen, onder toekexming van het noo dige crediet van f 26.000, te machtigen tot het doortrekken van het door de N.V. Bouw en Exploitatie Maatschappij v.h. Fa. Smit en Riezenkamp te Wijk aan Zee en Duin te leg gen riool in de Geelvinckstraat tot het Noordzeekanaal. DAMESHAKJES f 0.25 SCHOENMAKERIJ „DE ECONOOM" Tel. 5162KALVERSTRAAT 14, IJm. (0.) (Adv. Ingez. Med.) NED. HERVORMDE JEUGDCENTRALE. Op initiatief van de Ned. Hervormde Jeugdcentrale, LJmuiden-Oost heeft een twintigtal leden van de bij deze centrale aan gesloten vereenigingen het leekenspel „Uw naam worde geheiligd" ingestudeerd. Het is een uitbeelding van de gelijkenis van den Ver loren Zoon. Woensdag 5 en Donderdag 6 Februari' a.s. vindt do opvoering plaats in het Vereeni- ginggebouw der Ned. Herv. Gemeente in de Kalverstraat. Medewexking verleent het Jong- Hervormden Koor onder leiding van den heer J. J. Huizinga, die ook de muzikale verzorgirxg op zich nam. Het geheel staat onder leiding van den heer K. J. Noy. COMPETITIE N. A. S. B. Voor a.s. Zondag zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: 2 uur te Zaandam: ZaandamSport Ver eent. 2 uur: terrein Driehuis: Sport Vereent 2 Aalsmeer 2. R. K. TOONEELVEREENIGING „KUNSTKRING". De R.K. Tooneelvereenliging „Kunstkring" geeft a.s. Zondag 2 Februari in de Witte Bios coop Mahustraat haar tweede uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd zal worden het blij spel in drie bedrijven „De Kribbebijter". Aangezien de rollen ook nu weer in be proefde handen zijn, kan een mooie avond verwacht worden. HARDDRAVERIJ VEREENIGING. Naar het voorloopig bestuur van de op te richten harddraverij-vereeniging ons mede deelt, kan een gezonde groei van het leden tal geconstateerd worden. In verband hier mede, zal spoedig worden overgegaan tot de definitieve oprichting en tot de verkiezing van een definitief bestuur. Dinsdag 4 Februari a.s. zal in het café van den heer Snijders, Kalverstraat opnieuw ver- gaderd worden. De heer K. Prins van Zaan dam, een bekende deskundige op het gebied van de paardensport zal een causerie houden over dit onderwerp. CCXLIV. Er was volop visch deze week, aangevoerd door 40 trawlers, 47 loggers, 3 kotters en 4 beu- gers. Voorts zorgden een vijftigtal haring schepen er voor, dat er ook nog wat te koop was voor de rookers en de haringexporteurs. Over het algemeen wax-en de vangsten niet oxxbevredigexid; vooral sommige Noordbooten hadden mooie schepen visch. niet alleen kool- visch, maar ook schel visch. Er werden dan ook behoorlijke besommingen gemaakt. De kustbooten ondervonden de naöeelige gevol gen van de goedkoope tong-prijzen. Met be sommingen van om en nabij 2000 gld. is het nu uit. Het blijft thans bij 1200'1500 gld. Ik heb meermalen gewezen op de verkeerde gewoonte van de loggers, steeds op Maandag aan de max'kt- te komen. Strijk en zet lagen er 's Maandags dertig of veertig loggers aan den kant, wat natuurlijk tot gevolg had, dat deze schepen elkaar een groote concurrentie aandeden. Door de feestdagen is dit wat in de war ge- loopen en tot aan verleden week waren de ge volgen nog merkbaar. Maar jJ. Maandag heb ben ze elkaar weer gevonden. Dien dag wa- ren er al weer 32 aan den afslag. En men kan er op rekenen, dat het nu weer op de ouderwetsche manier voortgaat. Als er geerx stormpje komt, zullen we dus voorloopig weer eiken Maandag het schouwspel kunnen zien, dat de kant vol loggers ligt. Met de zaak van de nieuwe contrasten schiet het slecht op. Er is tusschen de be trokken partijen verschil van meening over den termijn van de verlenging der huidige contracten. Zooals men weet wenschen de reeders de contracten te doen afloopen op 1 Maart a.s.. terwijl de organisaties dezen ter mijn te kort achten, omdat zij het gewenscht achten, de nieuwe voorstellen van de Ree ders vereeniging „in rustige sfeer te onder zoeken en te bespreken en er onderhande lingen over te voeren." In hun laatsten brief hebben de organi saties verzocht, hun een duidelijk antwoord te geven voor 25 Januari. Aan dit vei'zoek is geen gevolg gegeven. ver moedelijk omdat de commissie van reeders, die tot taak heeft, nieuwe voox*waarderx te ontwerpen, hiermede nog niet gereed is ge komen. Met dat al wordt de toestand er niet helder der om en ik kan niet vex*helen. dat er een zekex-e gespannen vex-houding dreigt te ont staan. Dit blijkt trouwens al uit den laatsten brief van de organisaties, die in dit nummer van de IJmuider Courant is afgedrukt. ..Het is om bovengenoemde redenen, dat wij aan- dringen op ongewijzigde verlenging der con tineten, waarbij wij met den termijn van een half jaar tot het uiterste zijn gegaan. Van een andere positie venvachten wij ernstige moeilijkheden, die o.i. in het belang van het bedrijf moeten worden vermeden." Zoo staat het er woordelijk. Die „andere po sitie" is feitelijk door het uitblijven van het antwoord der Reedersvereeniging reeds inge treden, zoodat de onderhandelingen in een critiek stadium zijn gekomen, waaruit van alles kan voortvloeien. We zullen er het beste maar van hopen. PIETERMAN. Voetbalwedstrijd (Adv. Ingez. Med.) JOHANN STRAUSS, kleinzoon vaxi den groo- ten Weenschen musicus en componist, wordt 16 Februari 70 jaar. Hij is violist, dirigent en componist van dansmuziek en is xnet zijn orkest ook in ons land opgetreden. Zelfbinders gratis! Ziet etalage JOH. ELZER HEERENMODES Trompstraat 22 (Adv. Ingez. Med.) K.N.Z.B.-FILM. Zooals wij reeds eerder in ons blad hebben gemeld zal op Donderdag 6 dezer in de bios coop „De Pont" door de „Kennemer Zwem- club (K.Z.) te Beverwijk, Zwemvereeniglng „Velserend" te Santpoort en de Velser Zwem Vereeniging (V.Z.V.), de „zwemfilm", welke onder auspiciën van den Koninklijken Neder landschen zwembond is opgenomen, vertoond worden. In deze film is zwemsport van het goede soort opgenomen. Er worden door den bloem van onze zwemsters en zwemmers diverse zwemslagen getoond, bovendien worden door onze springkampioenen vele schitterende sprongen gedemonstreerd, deze sprongen wor den ook in vertraagd tempo gedraaid, zoodat elke beweging volkomen tot zijn recht komt. Bovendien zal de heer Wesselo, propagan dist van den K.N.Z.B. een technische uiteen zetting van een exi ander geven. De film bezet den geheelen avond en naar wij vernamen, is de opeenvolging der verschil lende opnamen zóó, dat mij zich amuseert, en voldaan naar huis zal gaan, met de overtui ging van veel nieuwe en practische dingen te hebben geleerd. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen aan L. Parlevliet Dzn. te Katwijk aan Zee en L. Parlevliet Nzn. te IJmuiden, vergunning is verleend tot het oprichten van een ijsberg plaats met gelegenheid tot het breken van ijs, waarin geplaatst zullen worden 4 electromoto- ren, in de perceelen Middenhavenstraat nos. 38 en 43.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1