Rubriek voor Vragen. Evangeline Booth te Amsterdam. Grootsche ontvangst haar bereid. De eerste vrouwelijke generaal van het Le ger des Heils, de 70-jarige Evangeline Booth, dochter van den stichter van deze wereldorga nisatie. wijlen William Booth, is Vrijdagavond, uit Engeland komende, in de hoofdstad gear riveerd. Deputaties uit verschillende korpsen hadden de generalissimus aan de verschillen de stations, welke zij met den boottrein uit Vlissingen op haar reis naar Amsterdam pas seerde, begroet; doch deze huldebetuigingen konden uiteraard niét het grootsche karak ter hebben van de ontvangst, die haar in de hoofdstad, waar aan de Prins Hendrik kade het hoofdkwartier van het Leger des Heils is gevestigd, is bereid. Het Westelijk gedeelte van het Stations- lein bood een imposanter, aanblik door de onderden Heilsoldaten, die daar met wal mende flambouwen en carbidfakkels gepos teerd stonden. Wij heeten U, zoo zeide commandant Vlas, ln zijn toespraak tot de generale, welkom als de edele dochter van den „grand old man", generaal William Booth, den stichter van het Leger des Heils, wiens schoone voorbeeld gij zoo getrouw hebt nagevolgd en wiens geest U zoo merkwaardig bezield heeft in uw levens langen dienst voor God en de menschheid. In dit late avonduur werd de duisternis bij uw komst vervaagd door brandende fakkels. Uw veldtocht in Holland begint dus in stra lend licht. Het is onze bede, dat, als U straks ons land weer gaat verlaten, de herinnering aan uw bezoek als een helder licht uw verder levenspad bestralen zal en ook het pad van allen, die het voorrecht zullen hebben, door U gezegend te worden. Een langdurig gejuich van de luisterenden volgde op deze woorden en nadat dit ver stomd was, nam de generale, die ondanks den neerstroomenden regen de haar aangeboden bescherming van een paraplu met een kort handgebaar weigerde, zelf met krachtige stem het woord, om te danken voor dit zeer schoone welkom, dat haar, naar- zij zeide, tot in het diepst van haar hart had geroerd. In herin nering brengend het zegenrijke werk van haar onvergetslijmen vader, zeide zij, dat ook haar gebed en ambitie er op gericht is, het Koninkrijk Gods de eerste plaats te geven, gelijk hij heeft gedaan. Ik bid zoo eindigde de spreekster, wier toespraak door adjudant Cohen werd ver taald dat mijn komst tot U moge gemaakt worden tot een blijde zegen voor allen, die onze samenkomsten, zullen bijwonen. Nadat het gejuich, dat op deze woorden volgde, verklonken was, speelden de muziek korpsen het door de generale zelf gecompo neerde lied „Heel de aard voor God1", waar mede deze grootsche ontvangst werd be ëindigd'. Zeppelindienst Amsterdam Batavia. De heer Bronsing bij dr. Hugo Eckener? AMSTERDAM, 31 Januari (A.N.P.) Uit Genua ontving het A.N.P. Vrijdag een tele gram (dat wij reeds in een groot deel onzer vorige oplage hebben opgenomen) meldende dat tusschen dr. Hugo Eckener en vertegen woordigers uit Nederland, te. Genua een over eenkomst was gèteekend voor een lucht- schipdienst tusschen Amsterdam en Batavia. Verder zöu bij de ondertèekening van dezë overeenkomst, de mogelijkheid zijn bespro ken in Genua een tusschenlandingstation op de nieuwe lijn te vestigen. Bij informaties te bevoegder plaats verneemt het A.N.P. dat hoewel nog geen bericht uit Genua was ont vangen, bovenstaand telegram in dezen vorm niet als juist kan worden beschouwd. De heer A. F. Bronsing heeft op zijn reis naar Ned.-Indië de gelegenheid benut dr. H. Eckener te Genua te ontmoeten en met hem een bespreking te hebben over de reeds lang bestaande plannen van het syndicaat voor luchtschipverkeer met Ned.-Indië, waarvan de heer Bronsing voorzitter is. Positie van de „Kerkplein" onveranderd. De positie van de „Kerkplein" is na Dins dagavond onveranderd. De wind is steeds Zuidelijk, terwijl Zuid-Westelijke of Weste lijke wind, of wel springtij, wenschelijk zijn. Deze laatste 'kan .9 Februari verwacht wor den. De laatste dagen stond alleen de sleep boot „Humber" in verbinding met de „Kerk plein". Deze sleepboot is Vrijdag door de „Hoek van Holland" vervangen. Margarine in een trek- automaat. Ontduiking van margarine-consenten ontdekt. Rechercheurs van den Controle-dienst der Crisis Zuivel Centrale hebben Vrijdagavond in Amsterdam-Noord een goeden slag gesla gen, Reeds lang bestond vermoeden tegen een persoon uit Landsmeer, die voorgaf te handelen in trek-automaten, doch die in werkelijkheid, naar men met vrij groote ze kerheid wist, in margarine zou handelen. Op den Klaprozenweg wachtte omstreeks zes uur een drietal controleurs uit Den Haag en een uit Amsterdam hun slachtoffer op, dat tegen dien tijd daar moest passeeren. Lang liet de bewuste auto, waarmede de margarine dagelijks vervoerd zou worden, niet op zich wachten, waarna men tot aan houding overging De personenauto werd grondig doorzocht, doch men vond er slechts een trek-automaat dn. Veiligheidshalve bracht men toch alles maar over naar het politiebureau aan den Adelaarsweg, waar het onderzoek werd voort gezet. De automaat werd verbroken en men vond in de ruimte, die zoogenaamd bestemd is voor de looden knikkers, welke dit spel zoo aantrekkelijk maken, twee kisten mar garine, voorzien van de wikkels van een der bekendste en grootste margarinefabrieken uit Rotterdam. Terwijl de verdachte in het bureau in be waring bleef, stelden de controleurs een on derzoek in de woning van Van S. te Lands meer in, dat evenwel geen verdere resultaten opleverde. De aangehoudene, die inmiddels op vrije voeten is gesteld, wordt verdacht van het zelf maken van margarine, zoo de vereischte consenten ontduikend, waarmede hij zich reeds geruimen tijd bezig zou heb ben gehouden. Naar de herkomst der wik kels wordt een onderzoek ingesteld. Men vermoedt namaking. hoewel diefstal niet uit gesloten wordt geacht. Auto, trekautomaat en margarine zijn in (beslag genomen en ver verbeurdverklaring wordt verwacht. Zegenrijke arbeid op Het gebied van kinderbescherming Pro Juventute bestaat 40 jaar. Pogingen een jubileumfonds te vormen. 1896. Een belangrijk jaartal ln de geschie denis der kinderbescherming in Nederland! Het was toch, dat op den 16en Maart van dat jaar in de hoofdstad des lands de Ver- eeniging „Pro Juventute" het levenslicht aanschouwde, zulks op aansporing van den Amsterdamschen hoogleeraar in het straf recht Prof. Mr. G. A. van Hamel, die haar, tot zijn overlijden in 1917, met liefde en toe wijding heeft geleid, gestuwd en bezield. De omstandigheden, waaronder de ionge vereeniging haar taak aanving, waren verre van gunstig. Het was in die dagen Brusse's „Boefje" was juist verschenen met de kinderbescherming in ons land treurig gesteld De vigeerende strafwet-Modderman, be- teekende weliswaar een groote vooruitgang ten opzichte van de vroegere strafwetgeving, doch groot was nog het aantal misstanden, dat uit den weg moest worden geruimd. Het kwam nog voor, dat een Officier van Justitie tegen een kind, dat werkelijk uit honger een brood had gestolen, twee en half jaar gevan genisstraf eischte! Had de nieuwe wet de mogelijkheid geschapen om kinderen naar opvoedingsgestichten te doen zenden, ander zijds bleef de gevangenisstraf gehandhaafd in gevallen, dat het kind met oordeel des onder scheids zou hebben gehandeld! Het kind werd dus gestraft als een volwassen mensch, zij het dan dat kinderen beneden 14 jaar geen cellulaire straf konden krijgen. Kinderen, die aldus in de gevangenis te recht kwamen, werden feitelijk uit de maat schappij gestooten. Tegen deze onmenschwaardige praktijk was de strijd van prof. van Hamel en de zijnen gericht. Hoewel men in den beginne veel tegenwerking ondervond, bleef het succes op den duur niet uit. In een stad als Amsterdam vond men een vruchtbaar arbeidsveld en al heel spoedig vond het voorbeeld van „Pro Juventute" in andere steden van ons land navolging. Op 't oogenblik bestaan er in twin tig verschillende plaatsen „Pro Juventute"- vereenigingen, welke in een federatief ver bond zijn opgenomen. In de statuten der organisatie bleken vele dingen te zijn vastgelegd, welke later dooi den wetgever Zanden werden, geregeld (o.a. verplichte rechtsbijstand voor het kind; ge zinsvoogdij) Vervuld van diep mededoogen met allen, die misdeeld zijn, en gedragen door een hecht geloof in de verbeteringsvatbaarheid van den mensch, vooral van den jeugdigen afgedwaalde, wist prof. Van Hamel de op vatting ingang te doen vinden, dat in elke jeugdige menschenziel, hoe diep schijnbaar ook gezonken, een goede kern sluimert. Die goede kern te onderkennen, naar voren en tot wasdom te brengen, zou de taak van „Pro Juventute" worden èn daarmede was tevens haar doelstelling: „De bestrijding van de criminaliteit van jeugdige personen" aange geven. Het werk van „Pro Juventute" is van de oprichting van de Vereeniging af tot op heden in wezen gelijk gebleven; Pro Juventute tracht kinderen, die dreigen onmaatschappe lijk te worden of daar van reeds teekenen hebben gegeven, terecht te brengen door pae- dagogische 'persoonlijke leiding, door maat schappelijke bemoeiing-met het kind en door beïnvloeding van het gezinsverband. Men stelt opvoeding tegenover bestraffing en tracht zooveel mogelijk het gezinsverband te handhaven. De nood der tijden heeft niet nagelaten zijn invloed op de Vereeniging te doen gel den en zij staat er in financieel opzicht al lerminst rooskleurig voor. Het kapitaal liep in den loop der jaren terug van f 43.100 tot f 29.952. Het tekort voor 1936 wordt op f 3000 geschat. De subsidies gingen omlaag van f 1480 in 1928 tot f 580 in 1934. De verplegingssubsidies zijn per dag juist onlangs opnieuw verminderd. Giften en Ie- DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan <znn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECHTZAKEN VRAAG: 1. Wanneer men borg is voor een zoon en overlijdt, vervalt dan do borgtocht? 2, Wanneer er slechts meerderjarige broers en zusters overblijven, worden die dan automatisch, borg, of vervait deze? 3. Wanneer een erfgenaam een erfenis niet aanvaardt is hij dan van den borgtocht af? ANTWOORD: 1. Neen. 2. De erfgenamen, die de nalatenschap aan vaarden, treden in de verplichtingen van den erflater. 3. Ja. VRAAG: Ik heb een werkster één dag in de week. Zij is ziek geworden, welke ziekte van langdurigen aard is. Hoe lang ben ik verplicht haar uit te betalen? ANTWOORD: Het loon over 2 weken. VRAAG: 1. Wanneer is een meisje meerder jarig? 2. Indien zij meerdefrjarig is, heeft zij dan het recht bij het verlaten van de ouderlijke wo ning goederen, die op haar naam staan mee te nemen? ANTWOORD: 1. Als zij den ,21 jarigen leeftijd heeft bereikt of gehuwd is. 2. Ja. VRAAG: Wanneer ik in een villa een gestof feerde etage met keuken bewoon, voor wien is dan de personeele belasting (die op mijn meu bilair komt) voor mij of voor den verhuurder? ANTWOORD: Wanneer de hoofdbewoner een gedeelte van het huis gemeubeld (of gestof feerd) verhuurt is hij belastingplichtig zoowel voor de huurwaarde als voor het meubilair van het afgestane gedeelte, al zou van het laatste een groot gedeelte aan den inwonenden huurder toebehooren. VRAAG: indien een vereeniging de Koninklijke goedkeuring op haar statuten heeft verkregen, Uw wasch thuis behandelen is een kruis, hoe men het ook inricht. DE IJMUIDER STOOM-, WASCH- en STRIJKINRICHTING SNELLlUSSTRAAT 39 - TELEF. 4371, blijkt steeds het aangewezen adres voor Uw wasch. Tarieven billijk. Geen slijtage. (Adv. Ingez. Med.) gaten ontvangt de Vereeniging in veel ge ringere mate dan in vroegere jaren. Op de regeeringskinderen moet ;JPro Juventute" ongeveer 40 pet. toeleggen. Al deze cijfers spreken duidelijke taal. Het is dan ook begrijpelijk, dat het a.s. jubileum een dankbare gelegenheid vormt om te trachten de kasmiddelen der vereeniging te versterken. Onder eere-voorzitterschap van Mr. J. R. H. van Schaik, minister van Justitie, heeft zich een jubileum-commissie gevormd, welke zai trachten een jubileumfonds in het leven te roepen, dat zij zich voorstelt op den 16en Maart als blijk van dankbaarheid en waar deering van de Amsterdamsche burgerij aan „Pro Juventute" aan te bieden. Cultuur Mij. „Tjepper". Kapitaal-afschrijving tot 10 procent voorgesteld. In de buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders der Cultuur Maatschappij „Tjepper", welke op 12 Februari te Amster dam zal worden gehouden, komt aan de orde een voorstel tot reorganisatie der vennoot schap en daarmede verband houdende wij ziging der statuten. Dit voorstel houdt o.m. in, afschrijving van f 900 op de aandeelen groot f 1000. uitgifte van nominaal f 920,000 aan aandeelen in het maatschappelijk kapitaal der Vennootschap; aangaan van een converteerbare inkomsten- obligatieleening tot een maximaal bedrag van f 500.000. Financieel Jaarboek voor 1936 Uitgifte van de „Dagelijksche Beurscourant". Onder de financieele overzichten heeft de uitgifte van „De Dagelijksche Beurscourant", het „Financieel Jaarboek" een aparte plaats verworven. En niet alleen bij hen, die direct belang hebben bij de beurs. Ook anderen put ten er waardevolle financieel-economische gegevens uit. Dezer dagen hebben wij een exemplaar ontvangen van het „Financieel Jaarboek voor 1936". Het jaaroverzicht, waar mede het werk begint, schenkt bijzondere aandacht aan het valutavraagstuk. Behalve het Algemeen Overzicht, vindt men overzichten betreffende de Tabaksmarkt de Rubbermarkt, de Suikermarkt, de Thee- markt en de Koffiemarkt, benevens van het Grootscheepvaartbedrijf en voorts ander be langrijk feitenmateriaal als omtrent reorga nisaties, emissies, enz. enz. Wat het statistisch gedeelte betreft, bevat het naast de tabellen van laagste en hoogste koersen van alle officieel genoteerde fondsen (die van 1935 maandsgewijs en van.de.9 yooj> afgaande jaren jaarsgewijs) en dividehderi- tabellen over de laatste 10 jaar, de laagste en hoogste noteeringen in de laatste jaren van een groot aantal incourante fondisen, en, de daarin uitgekeerde dividenden. In deze ta bellen zijn ook opgenomen de uit. December koersen, wat voor degenen, die balansen heb ben op te maken, van groot gemak moet zijn Voor fondsen, in langen tijd niet genoteerd, zijn taxatiekoersen gegeven. Voorts zijn in dit gedeelten nog opgenomen allerlei statistieken omtrent wissel- en dis- contokoersen, prolongatiekoersen, in 1935 plaats gehad hebbende emissies, uitlotingen- agenda's enz. enz. in hoeverre zijn dan ae leden voor eventueele te korten aansprakelijk? ANTWOORD; Zij zijn daarvoor niet aanspra kelijk. BELASTING ZAKEN VRAAG: Hoeveel belasting moet .er worden betaald bij. een salaris van 5,400, a. te Haarlem, b. te Heemstede, c. te Bloem endaal? Huurprijs 720.— De persoon in kwestie heeft een con tractueel verplichte terugbe'ta'ing van 480 p3 jaar voor een genoten studievoorschot eener Hol- landsche Industr. Onderneming, .ANTWOORD: Rijks- en gemeente-inkomsten belasting Haarlem. Heemstede en Bloemendaal resp. 507.66, 461.76, 476.66. Personeele be lasting Haarlem, Heemstede en Bloemendaal resp. 196.65, 150,15,155.15. PLANTEN VRAAG: Welke kunstmest moet ik gebruiken voor een tuin met opgespoten zandgrond? Hoe vee] per Rijnlandsche roede of vierkanten meter? ANTWOORD: Indien het voor een groot terrein bedoeld Is, dan zouden wij eerst den grond aan een proefstation laten onderzoeken. Of in den omtrek waar dezelfde kwaliteit van grond aan wezig is, zien welke gewassen er het best groeien. Is dit niet mogelijk, dan kunt u gebrui ken: 600700 k.g. Patentkali, 600 k.g. superfos faat, 350 k.g. zwavelzure ammoniak, alles per h.a., 10.000 vierkanten meter. Is de grond zuur dan kunt u eerst 1000 k.g. ongebluschte kalk strooien. Voor een kleine oppervlakte kunt u eenvoudig Nitrophoska b.v. 600 k.g. per h.a. of A. S. T. korrels dezelfde hoeveel nemen. VRAAG: Kan het zijn dat de aanwezigheid van een kleine gastafel in een kamer, welke tafel slechts drie maal per dag ongeveer 10 minuten wordt gebruikt, de oorzaak is dat bloemen en planten, ondanks uiterst regelmatige en zeer goe de verzorging, spoedig kwijnen? Zoo ja, wat is hiertegen te doen? ANTIVOORD; Zeer zeker is dat mogelijk, voor al indien hierbij gas ontsnapt. U zult dan ook goed doen bij de keuze van de planten alleen die soorten te nemen die niet zoo kieskeurig zijn, zoo als b.v. Clivia, Aspidistra enz. Door een schotel tje water op het apparaat te zetten, waardoor waterdamp ontstaat verbetert men den toestand wel eenigszins. RECEPTEN VRAAG: Hoe kan ik een lichtblauwe tafzijden japon, die door het wasschen slap is geworden, weer eenigszins stijf maken? ANTWOORD: Los S a 10 blaadjes witte gela tine op in warm water (1 lt.). Als de gelatine geheel is opgelost, voeg er dan 4 a 5 liter warm water bij, sla door een doekje en dompel de japon in het gelatinebad. Behandel zoo de japon een paar minuten en hang haar vervolgens zonder te wringen glad om te drogen. Strenger optreden tegen auto piraten gevraagd. Door Eerste Kamerleden. Bij het afdeelingsonderzoek van de Justitie begroting voor 1936 zagen verscheidene Eerste-Kamerleden zich tot hun leedwezen weder genoopt, critiek uit te oefenen op het beleid van den minister van Justitie, met name op het stuk van de gezagshandhaving. Anderen achtten deze critiek overdreven, omdat zij van bedachtzaamheid bij gezags handhaving goede resultaten verwacht ten. In verband met de steeds veelvuldiger vóór komende pleziertochtjes met andermans auto's drong een aantal leden aan op spoedige invoering van art. 37 der Wegenverkeerswet, desnoods vóór deze wet verder ingevoerd kan- worden, welk artikel dit misbruik als zelf standig misdrijf strafbaar stelt. Algemeen werd aangedrongen op het nemen van maatregelen ter bestrijding van de bal dadigheid onder de jeugd. Enkele bevalen voor bestraffing van jeugdige overtreders plaatsing in werkkampen aan. De aandacht werd gevestigd op een leemte in onze wetgeving n.l. het ontbreken van eenig gezag, dat geroepen is een uitspraak te geven met bindende kracht tegenover allen in geval van geschil over het Nederlander schap of Nederlandsch onderdaanschap. Verscheidene leden waren van oordeel. Jat het uniformverbod onvoldoende toepassing vindt. Rotterdamsche Droogdok Mij. krijgt veel werk. Nu opdracht voor bouw van een tankboot. Door de Standard Vacuum Oil Comp. te New York is aan de Rotterdamsche Droogdok Mij. der, bouw opgedragen, van een tankboót van 15.000 ton, van denzelfden inhoud als het schip dat vroeger door dezelfde onderne ming aan de Rotterdamsche Droogdok Mij. in opdracht werd gegeven. Deze belang rijke opdracht zal wederom aan duizenden handen werkgelegenheid geven. De millioenenzaak te Mijdrecht. Het optreden van een buitenlandschen deskundige. Wij ontvangen via het AjNP. het volgende communiqué: In de verslagen van de behandeling van de millioenen-erfenis te Mijdrecht heeft men kunnen lezen, dat het o.m. de hulp van een buitenlandschen deskundigen heeft ingeroe pen. Het schijnt daardoor dat men in ons land in dat opzicht niet over voldoende krachten zou beschikken. Dit is geenszins het geval. De toedracht van de zaak is dan ook een geheel andere geweest. Het onder zoek van de schriftstukken had het o.m. aan den deskundige dr. Schrijver opgedragen, Mr. Venhuizen nam met dezen deskundige geen genoegen en wenschte een buitenlandsche deskundige te zien aangewezen. Hij noemde dr. KI ages. die. daar hij zich niet met schrift- expertise bezig houdt, den héér Roemer aan wees. De rechtbank", aan wie de bezwaren van de verdediging werden voorgelegd, bleef de be noeming van den deskundige dr. Schrijver handhaven, maar wilde zich, daar het een geval van graphologie gold, er niet tegen verzetten, dat bij uitzondering een buiten lander als door de verdediging aangewezen deskundige, het rapport van den door het OM. benoemden deskundige zou beoordeelen. De heer Roemer is de derde deskundige, dien de verdediging in deze zaak heeft aan gewezen. Deze is het met den door het O.M. aangewezen deskundige volkomen eens, want ook hij heeft verklaard, dat de betwis te handteekeningen valsch zijn. VRAAG: 1. Hoe verwijder ik een levertraan- vlek uit een bouclé-vloerkleed? (Afsponsen met lauw zeepsop is niet afdoende gebleken, evenmin als droge kranten, die er eiken dag weer onder gelegd worden), 2. Hoe reinig ik een vette kraag van een blau wen regenmantel? ANTWOORD: 1. Met perchlooraethyleen en hard borsteltje stevig afborstelen, daarna direct bedekken met een laagje magnesia en rustig een uurtje laten drogen, waarna de magnesia kan worden verwijderd. Daarna nog eens afborstelen met verdund zwavelig zuur en tenslotte nog eens met lauw water. Dan zoo droog mogelijk kloppen met een badhanddoek. 2. Met perchlooraethyleen stevig afborstelen. VRAAG; Hoe kan ik een spiegel, waar een klein beetje het weer in zit, zoodanig beschermen, dat dit euvel niet verder gaat? ANTWOORD: Als de spiegel tegen een abso luut drogen wand hangt, zal het weer niet verder gaan. VRAAG: Hoe maakt men abrikozen op wijn en welke wijn is daarvoor het meest geschikt? ANTWOORD: Wasch de abrikozen. Week ze in niet te veel water en zet ze met het weekwater en een stokje vanille op. Kok ze langzaam gaar (ongeveer drie kwartier tot een uur). Voeg er zooveel suiker bij tot ze zoet genoeg zijn en laat ze afkoelen. Giet er dan een flesch witte wijn bij. Doe ze in een stopflesch en sluit goed af. DIEREN VRAAG: Mijn kanarie heeft kleine roode luis- jes, wat moet ik hiertegen doen? ANTWOORD: Caesarine-insectenpoeder tus schen de veeren strooien. Meestal is één behan deling voldoende. VRAAG: Ik heb een kanarievogel, die zes jaar oud is en niet meer zingt. Kan dat door ouder dom komen? ANTWOORD: Ja. DIVERSEN VRAAG: 1. Kan ik men een Chevrolet 1928 de grens over naar België? 2. Welke papieren heb ik noodig en wat zijn de kosten daarvan? ANTWOORD; 1. Ja. 2. Uitsluitend een Belgisch triptiek. Kosten (voor één reis) 3. (U moet ook het nationali- teitsbewijs van den wagen meenemen). VRAAG: Wat beteekent het woord „Decibels"? ANTWOORD: Een decibel (klemtoon op ci) is een maat voor de sterkte van geluid. VRAAG: Op welken datum valt de eerste Maan dag van het Carnaval in Den Bosch? ANTWOORD-: Op 24: Februari. ZATERDAG I F E B R. 1936 DE UITBREIDING DER DIESEL-TRACTIE. In aansluiting op het in ons blad van Vrij dag opgenomen bericht betreffende uitbrei ding van de Diesel-tractie, vernemen wij nog, dat binnenkort 21 of 22 Diesels in be drijf zullen worden gesteld. Thans doen reeds 15 a 16 Dieseltreinstellen dienst. ZONDAG 2 FEBRUARI. HILVERSUM I, 1875 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Orgelspel. 9.00 Sportnieuws. Tuinbouw- praatje. 9.30 Orgelspel. 9.45 Lezing. 10.00 Zon dagsschool. 10.30 Doopsgez. Kerkdienst. 12.00 Filmpraatje. 12.30 De Octophonikers. 1.40 Lie dertafel „Zang en Vriendschap". 2.00 Boekbe spreking. 2.30 Groninger Orkestvereen. en so list. 4.05 Gram.pl. 4.15 Onbekend. 4.45 Sport nieuws. Gram.pl. 5.00 Viool-recital. 5.30 Voet balpraatje. Sportnieuws, Gram.pl. 6.30 Radio- tooneel. 7.00 De Flierefluiters en solisten. 8.00 Berichten. 8.15 Omroeporkest en solisten. 9.30 Radio-Journaal. 9.45 Kovacs Lajos' orkest en de Humoresk Melodios. 11.00 Berichten. 11.10 12.00 De AVRO-Decibels. HILVERSUM II. 301 M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek. Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna: Gewijde mu ziek; 12.15 Orkestconcert. 1.00 Lezing. 1.20 Gram.pl. 1.50 KRO-orkest en solisten. (2.40— 3.00 Gram.pl.). 3.50 Gram.pl. 4.00 Ziekenlof. 5.00 Geref. Kerkdienst. Hierna: Gewijd koor concert mmv. orgelsolist. 7.45 Sportnieuws. 7.45 Sportnieuws. 7.50 Gram.pl. 8.10 Berichten, 8.20 Reportage. 9.20 Literair-muzikaal pro gramma. 9.45 KRO-Kamer-orkest en solist. 10.30 Berichten. Gram.pl. 10.4011.00 Epiloog. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Orkestconcert mmv. soliste. 1.50 Viola- en piano-recital. 2.20 Kwintetconcert mmv. so list. 3.05 BBC-Variété-orkest mmv. solist. 4.05 Gram.pl. 4.50 Voor de kinderen. 5.10 Lezingen. 5.50 Strijkkwartet en soliste. 7.05 Lezing. 7.20 Bariton en piano. 8.20 Kerkdienst. 8.35 Relig. causerie. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Be richten. 9.20 Alb. Sandler's orkest mmv. soliste. 10(35 Harp-kwintet. 11.05 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Orkestconcert. 2.35 Zang. 5.20 Goldy-orkest. 7.20 Zang. 9.05 Radio- tooneel. 11.05—12.35 Dansmuziek en Populair concert. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcerfc. 8.35 Kamer-orkest en so listen. 9.50 Trioconcert. Voordracht en solis ten. 11.20 Omroepkleinorkest, populair orkest en solisten. 3.20 Omroepkleinorkest en solis ten. 6.35 Omroepkwintet. 7.20 Omroep-orkest, -koor en mannenkoor. 9.5011.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 9.20 Gram.pl. 11.05 Zang. 11.35 Orgelconcert. 12.20 Kleinorkest. 1.30 Orgelconcert. 2.05 Gram.pl. 3.20 Cello en piano. 3.50 en 4.40 Gram. pl. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Zigeunermuziek. 7.20 Zang. 8.20 Opera-uitzending. Hierna tot 12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gram.pl. 10.20 Orgelspel. 11.05 Gram.pl. 11.20 Kleinorkest. 12.00 Zang. 12.20 Grani.pl. 1.30 Omroeporkest. 2.20 Gram.pl. 2.50 Zang. 3.20 Dansmuziek. 4.20 Zigeunermuziek. 5.20 Sym- phonieconcert. 7.35 Gram.pl. 8.20 Variété-pro-- gramma. 10.30 Dansmuziek. 11.20—12.20 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Bonte Avond mmv. solisten en orkesten. 9.20 Berichten. 9.40 Sportnieuws. 9.50 Klarinet en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dans muziek. MAANDAG 3 FEBRUARI 1936. HILVERSUM 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 8.00 Gram.platen; 10.00 Morgenwijding, VPRO.; 10.15 Voordracht; 10.35 De Fliereflui ters; 11.15 Vervolg voordracht; 11.30 Vervolg concert; 12.00 De Zonnekloppers; 12.45 Gra mmofoonplaten; 1.00 Orvitropia; 2.00 Gram.- platen; 3.00 Voor de vrouwen; 3.30 Pianore cital en gram.platen; 4,05 Gram.platen; 4.30 Voor de kinderen; 5.00 Orvitropia; 6.20 Mu zikale lezing; 7.00 Lezing over Suriname, m.m.v. de Suriname Plantation Band; 7.30 Piano-recital; 8.00 Berichten; 8.10 Gevar. programma m.m.v. piano-duo, The Jungle Serenaders, symbaal, en voordracht; 9.30 De Stem des Volks, Utr. Sted. Orkest, en solisten 10.30 yNieuwsber.; 10.35 Mignon-kwintet; 11.00 Gram.platen. HILVERSUM II. 301 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gram.platen.. 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. Lectuur; 11.30 en 12.15 Gram.platen; 12.30 Orgelconcert; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Causerie; 3.15 Gram. platen; 4.00 Bijbellezing; 4.45 Bas en piano; 5.30 Gram.platen; 6.30 Vragenuur; 7.00 Be richten; 7.15 Reportage; 7.30 Vragenuur; 8.00 Berichten; 8.05 Arnhemsche Orkestvereen.; 9.00 Lezing; 9.30 Vervolg concert (Om 10.00 berichten); 10.35 Gram.platen. DROITWICH 1500 M. 11.20 en 12.05 Gram.platen; 12.20 Relig. causerie: 12.45 Trio-concert m.m.v. zangso liste; 1.35 Orgelconcert; 4.20 Cello en piano; 4.50 Blaasconcert m.m.v. bariton; 5.35 Vocaal en instrumentaal concert; 6.20 Berichten; 6.50 Piano-recital; 7.10 Lezingen; 8.20 Het Orchestre Ramond; 9.05 Gevar. programma; 9.50 Berichten; 10.20 Kamermuziek; 11.35 Dansmuziek. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.platen; 11.20 Orkestcon cert; 2.50 Zang; 3.20 Gram.platen; 4.20 Or- kestconcert; 5.50 Dito; 8.20 Zang; 9.05 Calvet kwartet solisten; 11.05 Dansmuziek en po pulair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert; 11.20 Omroeporkest; 12.35 Nedersaks. Symphonie-orkest; 1.35 Or gelconcert; 5.20 Gevar. programma m.m.v. Omroeporkest-, koor, mandoline-orkest en solisten; 7.30 Weragkamerorkest; 9.50 Keulsch Strijkkwartet, klarinet en piano. BRUSSEL, 322 M. 322 M.: 12.20 Gram.platen; 12.50 Omroep orkest; 1.50 Gram.platen; 5.20 Dansmuziek; 6.35 en 7.20 Gram.platen; 8.20 Klein-orkest en radiotooneel; 10.30 Gram.platen. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.platen; 12.50 Zigeunermuziek; 1.50 Gram.platen; 5.20 Kleinorkest; 6.20 Gra- mofoonplaten; 6.50 Zigeunermuziek; 8.20 Om roeporkest; 10.30 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Vroolijk programma; 9.20 Berichten; 9.50 Viool en piano; 10.05 Weerbericht; 10.20 Dansmuziek

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2