Olie-embargo te Geneve in behandeling. THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG In Italië s ski-gebied. Iproeramma nrWSQS'G FEBRUA'RI 1936.. BUITENLAND De commissie der deskundigen bijeen. Reactie in de Italiaansche pers. De Giornaie d'ltalia voorspelt een Europeesch conflict. nomez de Mexicaansche ambassadeur te ParHs is Maandag gekozen tot voorzitter van Jp commissie van deskundigen, die haar taak, Jn onderzoek in te stellen naar de doelma tigheid van uitbreiding van het embargo op Smorten naar Italië tot petroleum, heeft aan- cvvangen. De deskundigen zijn afkomstig uit Ingeland, Frankrijk, Mexico, Peru, Venezuela, Roemenië, Nederland, Irak, Iran, Noorwegen, 7uvden en Rusland. Er zijn, naar het A. N. P. meldt, twee sub commissies benoemd. Naar verluidt zullen de voï<">nde punten worden bestudeerd: 1="het verbruik van petroleum in Italië en de ltaliaansche bezittingen in normale tijden en op het oogenblik; 2 de bronnen, waaruit 111 normale tijden en od 't oogenblik aan Italië petroleum geleverd wordt en de mogelijkheden van indirecte le vering door staten, die niet deelnemen aan de Volkenbondsactie; 3. de bestaande Ita liaansche voorraden; 4 de tanker- en transportmogelijkheden en 5 de mogelijkheden voor Italië vervang- middelén te gebruiken. Ook hier verwacht men, 'dat de deskundigen in staat zullen zijn binnen enkele dagen rapport te kunnen uit- brangen aan de commissie van achttien. Te°Londen is men van oordeel, dat de Ge- neefsche deskundigen, die de kwestie van de toepassing van een olie-embargo tegen Italië moeten bestudeeren, nog deze week hun werkzaamheden zullen kunnen beëindigen. Press-Association meldt, dat men in Londen de in eenige kringen in het werk gestelde po gingen betreurt een politiek probleem te ma ken0van de kwestie van het petroleum-embar go, aangezien in Volkenbondskringen alge meen de opvatting vertegenwoordigd wordt, dat deze aangelegenheid binnen het kader van de gewone sancties ressorteert. De Geneefsche besprekingen over de olie sanctie vinden een scherpen weerklank in de Italiaansche pers. In buitengewoon ernstige bewoordingen schreef de semi-officieele „Giornaie d'ltalia"- gisteren over den tegenwoordigen toestand, die het aanduidt met de termen: „stijgende wanorde en toenemende verwarring". „Met het bijeenkomen van de petroleumcommissie te Genève", aldus het blad, „wordt de waan zinnige weg der sancties den afgrond tegemoet voortgezet. Hier begint de eerste phase van een blokkade, die een militaire maatregel is en die militaire tegenmaatregelen in beweging moet brengen. Heruit vloeit dan met zekerheid de uitbreiding voort tot Europa vaü een con flict, dat Mussolini wilde beperken tot zijn ko- loniaal-Afrikaanschen aard. Italië is echter het laatste land, dat een zoodanige mogelijk heid vreest, daar het eensgezind in het bin nenland en gewapend voor iedere verrassing noch in Europa, noch in de wereld geïsoleerd staat. Met het vertrouwen in het Volken bondshandvest is het thans uit. Men kan ook constateeren, dat de sancties, dit z.g.n. wapen der gerechtigheid, integendeel het grofste wapen der ongerechtigheid vormen, daar zij alleen zijn opgebouwd op de machts- en mo nopolie-positie van de groote wereldmogend- heden en mogelijk zijn gemaakt alleen door deze mogendheden, waaraan de kleine sanc- tieianden zich voortdurend moesten onder werpen. De uitwerking van de sancties op de kleine staten is of wel een verwoesting of wel. een afstand doen van de nationale waardig heid, of ook wel een reactie, die tot uiting komt in de vorming van nieuwe politieke bondge nootschappen der zich bedreigd voelende sta- tengroepen en in de vorming van economische autarchieën. Geen land voelt zich door de for mules van de collectieve veiligheid en deri on- deelbaren vrede werkelijk beveiligd. Met Enge land in het Abessynische conflict samengaan de, weet Frankrijk heel nauwkeurig, dat de Engelsche van-geval-tot-geval-politiek het niet de zekerheid geeft van.een bijstand met automatisch in werking treden. Ten slotte be toogt het blad nogmaals, dat Mussolini het Afrikaansche conflict heeft willen beperken tot een koloniale aangelegenheid, maar dat het „sanctionisme" deze zaak tot Europa uit breidt." Engeland. Ramsay MacDonald krijgt zijn zetel. Reuter meldt uit Londen: Ramsay MacDonald is tot lid van het Lager huis gekozen door de gezamenlijke Schotsche universiteiten. MacDonald behaalde in totaal 16393 stem men. De Schotsche nationalist prof. Gibb ver kreeg 9034 stemmen, terwijl op den candidaat der Arbeiderspartij Thomson 3597 stemmeh werden uitgebracht. Frankrijk. Oud-minister Frot opnieuw mishandeld. De vroegere minister van binnenlandsche zaken, Frot, dien de rechtsche kringen zooals men weet verantwoordelijk stellen voor de bloedige incidenten van 6 Februari 1934, en die reeds vaker het slachtoffer is geworden van handtastelijkheden, is gistermiddag bij het Palais de Justice wederom uitgescholden en in het gelaat geslagen. Hij zou optreden als advocaat in een proces. Nauwelijks echter was hij uit de advocatenkamer getreden en op het punt de groote trap af te dalen, die naar de zittingszaal leidt, toen hij door een groep rechtsgeoriënteerde advocaten en andere per sonen werd aangevallen en in het gezicht ge slagen. De toevallig aanwezige voorzitter van de kamer van advocaten trachtte vergeefs de opgewonden gemoederen tot kalmte te brengen. Pas nadat de politie had ingegre pen en de ordeverstoorders met geweld had verwijderd kon Frot zich naar de zittingszaal begeven. (A. N. P.) Voortzetting der diplomatieke besprekingen te Parijs. De diplomatieke besprekingen der te Parijs vertoevende staatshoofden en ministers inet de leidende Fransche staatslieden zijn in den loc-p van Maandagmiddag voortgezet, meldt 'fc A-N.P. Koning Boris van Bulgarije heeft na zijn ontmoeting met president Lebrun in het Rebouw van de legatie van zijn land den Franschen premier Sarraut ontvangen en den minister van buitenlandsche zaken, Flandin. Voor dit bezoek had Flandin den Engelschen ambassadeur te Parijs, den Albaneeschen mi- luster van buitenlandsche zaken en den Al baneeschen gezant ontvangen. Koning Carol van Roemenië die, zooals thans bekend wordt, den Franschen premier en den Franschen mi nister van buitenlandsche zaken in den loop van de besprekingen de ordeteekenen van de Kroonorde van Roemenië heeft overhandigd, heeft des middags den opperbevelhebber van het Fransche leger, generaal Gamelin ontvan gen. De Turksche minister van buitenlandsche zaken, Roesjdie Aras is des middags, begeleid door den Turtcschen ambassadeur bij den Griekschen gezant te gast geweest. Daarna be gaf hij zich naar den Franschen minister president Sai-raut. Prins regent Paul van Zuid- Slavië is gistervaond uit Londen in Parijs aan gekomen. Damtzig. Greiser contra oppositie en Volkenbond. Zaterdag is te Danzig in verscheidene ver gaderingen het aan de macht komen van de nationaal-socialisten herdacht. Greiser, de voorzitter van den Senaat, verklaarde, dat de Volkenbond, die zijn onmacht voelt in het Ita- liaansch-Abessynische conflict, zijn prestige heeft zoeken te redden door zijn kracht te toonen tegenover Danzig. Greiser nam het de oppositie kwalijk, dat zij binnenlandsche kwesties op het internationale tooneel ge bracht had. Te Berlijn, waar Greiser met kop stukken van de nationaal-socialistische partij overlegd had, vroeg men zich af, of de Dant- zigsche oppositie niet als verrader van de Duitsche natie moest worden gebrandmerkt. Wat de aanbeveling van een Volkenbonds- raad betreft, zeide Greiser, dat weldra bij de rechtbank een speciale kamers zou worden ge vormd voor de behandeling van perskwesties en administratieve maatregelen op dit gebied. Forster, de leider van de nationaal-socia listische partij in Danzig, verklaarde, „dat de tijd van de opofferingen voorbijgaand was en dat de dag van de bevrijding voor Danzig na bij was". Makallé door de Abessyniërs omsingeld? Val der stad zou aanstaande zijn. Volgens nog niet bevestigde be richten, afkomstig uit Abessynische bron aan het noordelijke front zou de val van Makallé aanstaande zijn. De stad zou zijn omsingeld en de rivier, die er doorheen loopt zou zijn omgelegd. De opstand in Godjam. Uit Djiboeti 3 Februari: Van Italiaansche zijde wordt gemeld, dat wederom 10.000 man, onder commando van Dedjas Igazu, naar het opstandige gebied Godjam zijn gezonden. Dit is de derde poging van den Negus om een einde te maken aan den opstand. Hieruit blijkt wel de ernst van de revolutie, welke zich naar het schijnt ook tot andere gebieden heeft uitgebreid, o.a. in Scioa. Staking in het Britsche vleesch- bedrijf duurt voort. Resultaat der onderhandelingen nog niet bekend. Tengevolge van de staking in Smithfield zijn Maandag omstreeks 10.090 personen werk loos geworden, daar ook de transportarbeiders en aanverwante beroepen het werk moesten neerleggen. Op instigatie van den minister van arbeid hebben naar het A. N. P. verneemt, onderhandelingen plaats gehad tusschen de werkgevers en vertegenwoordigers der vakver- eenigingen, waarvan het resultaat nog niet bekend is. De eischen der stakers hebben zoo wel betrekking op loonen als op werktijden. De politie heeft voorzorgsmaatregelen genomen, maar de orde is niet verstoord. Op verschei dene plaatsen werden stakersvergaderingen gehouden, waar de stakingsleiders de stakers toespraken. De strijd aan het noorderfront in Abessynië. De Italianen bouwen kazernes en schuilplaatsen. Italiaansche troepenconcentraties in het zuiden. ADDIS ABEBA, 3 Februari (Reuter-AN.P.) Aan het front in Somaliland wordt het Abessynische leger, dat het legercorps van Ras Desta moet vervangen, gereorganiseerd doch waarschijnlijk zal deze aangelegenheid van langen duur zijn, daar de eenheden van het leger van Res Desta volkomen uit elkaar gedreven zijn. De Abessyniërs melden, dat aan het noor delijk front een groote slag wordt geleverd in den sector van Makallé, doch dat geen van beide zijden noemenswaardig voordeel heeft behaald. Het is mogelijk, dat voorpostengevechten, welke bij den weg van Adoea naar Makallé worden gesignaleerd, het voorspel vormen van een nieuwen grooten slag om het bezit van dezen weg, en zal beslissen over het lot van Makallé, doch voor het oogenblik is slechts sprake van onbeteekenende scher mutselingen tusschen groepen 'Abessynische krijgers, die aanvallen doen op dezen weg en de Italiaansche detachement, die den weg beschermen. In ieder geval verwachten de Italianen wel hun huidige posities nog gedurende eenige maanden te kunnen bezetten, daar zij voor bereidselen treffen voor het onderdak bren gen van hun troepen, o.m. door, naar uit Eritreesche bron wordt verklaard, den douw van kazernes, waar de soldaten zouden wor den gelegerd en den aanleg van schuilplaat sen voor groote hoeveelheden oorlogsmate riaal en levensmiddelen. Daar de Italianen een nieuwen aanval der Abessyniërs verwachten, welke wederom in den sector van Makallé zou geschieden, ver sterken zij hun stellingen nog meer en leggen zij versterkte plaatsen aan overal waar zulks ook maar eenigszins loonend schijnt. De correspondent van Reuter A.N.P. te Ad dis Abeba seint, dat Abessynische vliegers, die terug zijn gekeerd van Sidamo, dat in het Zuiden is gelegen, verhalen, dat de Ita lianen hun gemechaniseerde strijdkrachten concentreeren op ongeveer 325 K.M. ten "Zuid-Oosten van Erga Alem. Met het oog op het zeer bergachtige terrein tusschen Erga Alem en Wadara, acht men het te Addis Abeba onwaarschijnlijk, dat de Ita lianen gemotoriseerde troepen zouden con centreeren in dé streek van Wadara met het doel op te trekken haar Erga Alem. Men acht het veel waarschijnlijker, dat generaal Gra- ziani strijdkrachten zal zenden in noord oostelijke richting naar Ginir en dat hij te Wadara voldoende manschappen zal achter laten om het hoofd te kunnen bieden aan lederen Abessynischen stormloop uit te ber gen. De correspondent van Reuter-AN-P. te Aksoem meldt, dat een Italiaansch soldaat Seclety genaamd, die tijdens den recenten slag aan de Makazze gewond was geraakt, er in is geslaagd weer de Italiaansche linies te bereiken. Bij zijn terugkomst werd Seclety gedecoreerd. De man was vijf maal gewond bij gevechten van man tegen man en was ten slotte door een slag met een geweerkolf boven het rechteroog zoodanig getroffen, dat hij ineenzeeg. Hij werd krijgsgevangen gemaakt en overgebracht naar een Abessynisch kamp, waar men hem, aldus het verhaal, al zijn kleeren uittrok,. Ondanks zijn kwetsuren en zich ternauwernood bewust van hetgeen hij 'deed, slaagde hij er niettemin in te vluchten. Geheel naakt zwierf hijeenigen tijd rond. Hij was geheel door de zon verbrand, terwijl hij des nachts bittere koude leed. Tenslotte werd hij opgemerkt door zwarthemden. (Copyi-ight Reuter-A.N.P.) FRANSCH MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Reuter meldt uit Chateau Roux: Op het vliegveld Lamartine is een militair vliegtuig tegen een boom gebotst en omlaag gestort. De piloot is om het leven gekomen. ACHT DOODEN BIJ EEN BRAND TE LOS ANGELOS. LOS ANGELOS, 3 Februari. Bij een brand in de slaapzaal van de arbeiders-barakken bij den Parker dam, welke wordt gebouwd, zijn acht werklieden om het leven gekomen en een twintigtal gewond. (Reuter). ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs zat daar dus kalm en tevreden bij den haard, maar die vreugde is van korten duur. Midden in zijn peinzerij wordt hij ineens opgeschrikt door geklop op de deur. „Dat moet iemand zijn, die om onderdak komt vragen," denkt Thijs. „Ik zal maar gauw opendoen, want daar buiten is het op het oogenblik heusch geen pretje." En op een holletje loopt hij naar de deur om den onbekenden bezoeker binnen te laten. Maar wat dat voor iemand was, die daar aangeklopt had, dat had hij in de verste verte niet kunnen ver moeden. ïk wil je wel vertellen, dat Thijs weer een spannend ayputuur te wachten staat, Met den sneeuwtrein naar den Terminillo. (Bijzondere correspondentie) Rome, Tot voor korten tijd waren de Italianen een allesbehalve sportlievend volk. Niet voor niets is het „dolce-far-niente" een uitdrukking, die de Italiaan heeft uitgevonden. Het summum van genot bestond voor hem erin na gedanen dagtaak of ook Zondags lui ergens te gaan zitten of liggen, in zijn loggia, aan het strand of in het café, en het leven aan zich te laten voorbijtrekken; volkomen in stijl hierbij wa ren de thans meer en meer verdwijnende draaipianotjes, die aan een riem om den hals gedragen werden, en wier blikken, jengelende speeldoosklank de rust eerder accentueerde aan verstoorde. Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat de Itailaansche touristen in Zuid- Tirol toen reeds Italiaansch gebied door de „Einheimer" eigenlijk met een glimlach werden bekeken. De meisjes in modieuze stadstoiletjes, liefst schoentjes met hooge hak jes, de jongelui in onberispelijk tenniscostuum, brachten hun dagen door met flirten, tennis sen, en af en toe eens een wandeling naar een vooral niet te ver afgelegen uitspanning. Veel vroolijkheid, veel gelach, maar geen sportivi teit. Het fascistisch régime heeft in dit alles ver andering gebracht. Reeds van kind af aan wordt de tegenwoor dige jeugd liefde voor lichaamsoefeningen, in welken vorm dan ook, bijgebracht. De sport is gedemocratiseerd, aan breede lagen van het volk gegeven. In Rome is een Hoogeschool voor athleten opgericht. In een ruim, licht gebouw, dat aan al de eischen van de moderne archi tectuur vei 'oet, en deel uitmaakt van het prachtig gelegen Stadion-Mussolini, ontvangen de mannelijke athleten, de toekomstige gym- nastiekleeraren van de fascistische jeugd, hun veelzijdige opvoeding. In Orvieto is een soort gelijk instituut voor vrouwen. In Rome zoowel als in Orvieto zijn de leerlingen geheel intern. Aan de Romeinsche burgers heeft Mussolini de zee en de bergen gegeven, 's Zomers trek ken dagelijks duizenden en duizenden Romei nen naar Ostia, het ..Lido" van Rome, het Romeinsche strand. Een retourbiljet kost slechts 3 Lire. De dienst der electrische trei nen is uitstekend geregeld: en naast het groo te Luxe stabllimento, dat vroeger onbetwist alleenheerscher was op het strand van Ostia, zijn thans op initiatief van de regeering tal rijke Stabilimenti popolari verrezen, waar een heel gezin voor enkele Lires per dag een tent kan huren. Op elk Stabilimento is uitstekend drinkwater aanwezig, alsmede gratis douche- gelegenheden. Als men de langs het strand paradeerende jeugd gadeslaat, kan men er zich van vergewissen, dat de sport ook het Italiaansche volkstype geheel heeft veran derd. De „donna formosa", de vrouw met de „weelderige vormen", ideaal van een vorige generatie, heeft het onderspit moeten delven. Overal ziet men vlugge, kwieke figuurtjes, die in het zwemmen en duiken hun man staan. Over het algemeen houdt de Italiaan meer van de zee dan van de bergen, maar in den winter is het thans iets anders. Nu de sneeuw- sport gemeen goed is geworden, en Zaterdags en Zondags talrijke „treni della neve" (sneeuwtreinen) of wel de groote roode „Tor pedone's" van de C. I. T. (Compagnia Italia- na Turistica) hem in enkele ure nuit de groote stad naar de uitgestrekte ski-gebieden in de Abruzzen brengen, zijn ook de bergen voor werp van zijn belangstelling geworden. Ik wil u eens iets van zoo'n dag in de Ita liaansche sneeuw vertellen. Als plaats van be stemming kiezen wij Terminillo, boven Rieti. Om kwart over zes zal de Tofpedone van Piaz za- Esedra vertrekken, maar wij zorgen vroeger ter plaatse te zijn, want in de „Chiesa Maria degl'Angli", vlak bij de afvaartplaats der auto's, is een speciale vroegmis voor de ski liefhebbers. In de slechts spaarzaam verlichte kerk komen ze binnen, de jongens en meisjes, in hun aardige skipakken, zoeken een plaatsj bij een zuil om er hun ski's en rugzakken te gen aan te zetten en trachten met hun zwaar benagelde schoenen zoo weinig mogelijk la waai te maken op den marmeren vloer. Na af loop van de mis zoekt ieder zijn hebben houden weer bij elkaar, en spoedt men zich vroolijk en welgemoed naar de gereedstaande auto's. Van de C. I. T. alleen zijn het er al vijf, dan zijn er nog verschillende van de „Dopolavoro", en van de Alpinistenclub. Het is nog donker als wij vertrekken. Er hangt een dichte nevel, en de straten zijn glibberig. Hopelijk is het daarboven beter. De lichten in de auto worden ontstoken, en de rugzakken voor den dag gehaald. In strijd met de Italiaansche gewoonte wordt er co pieus ontbeten. Men anticipeert blijkbaar op den eetlust, die daarstraks de beweging in de frissche lucht zal geven. Er is chocola koffie in de thermosflesschen, er zijn sand wiches met alle mogelijke heerlijkheden ertus- schen, die over en weer worden gepresen teerd. De stemming is overmoedig. Af en toe schieten ons particuliere auto's voorbij, die alle de sneeuw tot doel hebben, getuige ski's die er bovenop zijn geladen. Wij passee- ren het vliegveld Littorio, enkele dorpjes. Het begint langzamerhand dag te worden en het landschap van de Camp na Romana, dat vooral 's winters sterk aa.i onze Hollandsche weide doet denken, verandert van karakter Voorloopig is het terrein nog heuvelacntig. Aan weerszijden van den weg uitgestrekte olijvengaarden, en enkele cactusvijgen. De geasfalteerde autostraat glimt nog steeds van de vochtigheid. Aan den hemel is geen plekje blauw te bekennen. Wij troosten ons met de gedachte, dat het daarboven in elk geval sneeuwt in plaats van regent, indien het slecht weer wordt. Na Rieti, dat op 400 Meter hoogte ligt, begint de eigenlijke stijging, krijgt het landschap het typisch cachet van de Abruzzen. De dorpjes liggen als het ware tegen den berg gekleefd. De huizen zijn opge trokken van den grijzen steen, dien men daar in den grond vindt. Ze maken een eentonigen, somberen indruk. Het weer begint langzamerhand op te kla ren, doch van sneeuw is nog geen spoor te bekennen. Toch moeten wij er gauw zijn, het is reeds bij negenen. Doch ziedaar, wij pas- seeren de laatste bocht: voor ons ligt het uit gestrekte parkeerterrein van Pian di Valle 1650 M.) en rondom verheffen zich de sneeuw bergen in hun ongerepte witte pracht. Er bo ven een strakke blauwe lucht, en een stralende zon. Onze chauffeur zoekt een plaatsje op het reeds tamelijk volle parkeerterrein, de ski's worden afgeladen, en ieder zoekt het hem passende ski-gebied op. Er zijn er voor alle be hoeften, oefenvelden voor beginners, gematigde hellingen en sterkere helling, en voor de vergevorderden, die het er voor over hebben in het zweet huns aanschijns een flink stuk te klimmen, om den berg dan in vhegende vaart naar beneden te suizen, zijn er de Terminil- luecio, en als clou de Terminillo (2231 M.). Maar allen oud en jong, beginnelingen en knapperds, die in de perfectie hun „Chris- tiania's" en „Stemmbogen" volvoeren, allen zonder uitzondering zijn in een stralend hu meur. De talrijke buitelingen, ongevaarlijk in de losse sneeuw verhoogen slechts de alge- meene vroolijkheid. Gezicht op rsccasseroii. Als wij moe geskied zijn, gaan wij eten in de „Rifugio" van de Rietische Skiclub. Wij volgen het algemeene voorbeeld, d.w.z. wij bestellen eon bord warme „Pasta asciutta al sugo" (niaccaroni met tometensaus) met een kwart litertje heerlijke rooden landwijn (alles samen kost 2.50 L.) en om den verderen hon ger te stillen dient de inhoud van den rug zak. Het is ongelooflijk wat een kwantiteiten men na zoo'n skidag verwerken kan. Daarna nog een kopje sterke expresse-koffie op het terras van liet café op de Piazza, en onze dag is al weer bijna om. Het wordt tijd uit de tal rijke Torpedone's (het zijn er tenminste veer tig) de onze uit te zoeken, die om 5 uur zal ver trekken. Langzamerhand komen, ook onze reis- genooten aanzetten, de ski's worden opgeladen, en in schemerdonker aanvaarden wij den te rugtocht. De heerlijke dag in de ijle berglucht, misschien ook de lichte' landwijn, heeft zijn werking gedaan. De stemming is nog uitge- latener dan bij het heengaan. Er heeft een algemeene verbroedering plaats. Wij zijn nu als het ware een groote familie. Onze chauf feur doet zijn best. Hij stelt er een eer in, dat althans geen andere Torpedone's ons inhalen. Maar hij heeft pech. Een kleine Fiat maakt bij het passeeren een onhandige beweging, zoodat zijn bestuurder een paar schramme tjes oploopt, en het spatbord wordt ingedeukt. „Scorre il suo nobile sangue" (Er vloeit edel bloed) citeert er een, en met de kreet „An-" diamo. a salveguardara il nostro chauffeur" verlaat ons geheele gezelschap dé auto, om getuigenis voor den onschuld van onzen chauffeur te gaan afleggen. Even later rijden wij weer in vliegenden vaart voort, om het tijdverlies in te halen. Er worden allerlei ge zelschapsspelletjes gespeeld. Kwinkslagen vlie gen door de lucht. Maar langzamerhand is .de duisternis ingevallen. Wij zijn Rieti reeds een eind gepasseerd, en de reactie op den vepmoeienden dag doet zich gevoelen. Lang zamerhand verstommen de. prespreKK.cn, en menig meisjeshoofd (er zijn er zwartgelokte, maar ook geoxydeerd blonde) vleit zich moe en tevreden tegen den sterken schouder van haar vriend. De attente chauffeur begrijpt, en draait het licht uit. „Honi soit qui mal y pense. „Men ziet het dandschap zoo veel mooier", merkt een dokter op, die tegenover ons zit. Als wij het vliegveld passeeren wordt het licht weer opgedraaid; er wordt heftig ge werkt met poederdoosjes en lippenstiften, de rugzakken worden bij elkaar gezocht; bij ach ten zijn wij weer terug op Piazza Esedra. Met een hartelijk „Tot weerziens, den volgenden Zondag" wordt afscheid genomen. Den geheelen dag heb ik geen enkel woord over de sancties hooren verluiden. WOENSDAG 5 FEBRUARI 1936. HILVERSUM 1875 M. VARA-uitzending. 10 u. v.m. V.P.R.O. 6.30 R.V.U. 8.— Gram. platen; 9.30 Onze keuken. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gram. platen. 12, VARA-orkest en Gram. platen. 2.— Voor de Vrouw. 2,15 Orgelspel. 3.— Voor de kinderen. 5.30 Variatieconcert. 6.30 Lezing. 7.Sport. 7,15 Kinderkoor en solist. 7.40 Viool en piano. 7,50 Toespraak. 8.— Berichten. 8.15 Residentie orkest en solist. 9.15 Gram. platen. 9.30 VARA- orkest en soliste. 10.15 Berichten. 10.20 Gram. platen. 10.30 Vervolg concert. 11,1512. Gram. platen en pianospel. HILVERSUM II 301 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.Ensemble Van der Horst. 1,1-5 Gram. platen. 1.45 Orgelspel. 2.30 Gram. platen. 3.153.45 Chr. Lectuur. 4. Sopraan en piano. 5.Kinderuur. 6.6.30 Landbouwhalfuur. 7.— Berichten. 7.15 Repor tage. 7.30 Gram. platen 7.45 Causerie. 8.Be richten. 8.05 Oratoriumconcert m.m.v. solis ten, koor en orkest. (Om 9.15 causerie). 10.45 Berichten. 10.5011.30 Gram. platen. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram. platen. 11.20 Orkestcon cert. 2,50 Symphonieconcert. 4.20 Gram. pla ten 4.50 Piano-recital, 5.05 Gram. platen. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Radio-toon eel. 11,05 12,35 Dansmuziek en Populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11,20 Kamer-orkest, 1,35 Gevar. concert en solisten. 8.05 Omroepkoor en solisten. 5.20 Orkestconcert en solisten. 8.05 Omroeporkest, -koor en solist. 9.50—11.20 Populair concert. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Zigeunermuziek. 1.302,20 Dansmu ziek. 5.20 Klein-orkest. 6.20: 6.50 en 7,35 Gram. platen. 8.20 dito. 8.35 Radio-tooneeL 10.3011,20 Dansmuziek,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3