Liefde in de wildernis Baronesse Schimmelpenninck van der Oye (links), de eenige Nederlandsche deelneemster aan de ski-wedstrijden te Garmisch Partenkirchen, in gesprek met Waldtraut von Stumm Mr. P. J. Mijksenaar is benoemd tot leider van het gemeentelijk bureau tot bestrijding der werkloosheid in Am sterdam Over eenige weken zal bij de Rotterdamsche Droogdok Mij. een tankschip tewater worden gelaten, gebouwd voor rekening van de Anglo-Saxon. Het schip op de belting FEUILLETON Uit het Engeisch van OTTWELL BINNS. (Nadruk verboden.) De woorden klonken haar na in haar ooren en hoewel ze in ijlkoorts waren uitge sproken, waren ze een heel gruwelijk ant woord op haar vraag. Alle mogelijke kleinig heden en voorvallen kwamen haar weer voor den geest. Ze zag Legrand op het oogenblik van hun ontmoeting verbaasd ongeloovig naar Mannering starend, nadat hij diens naam gehoord had. Toen herinnerde ze zich Mannering's gezicht weer, zooals hij haar on dervraagd had na den eersten koortsaanval, zijn oogen glinsterend van vrees, nadat hij had gehoord, welke namen hij in zijn ijl koorts genoemd had en zijn verlichting, toen ze hem verteld had, dat hij niets anders ge zegd had dan alleen die namen. Dan het klei ne kerkhof, waar een van de zwarte dragers op bevel van Mannering de namen van die twee grafsteenen uitgebeiteld had. Ze zag den half uitgewischten naam nog voor zich: Mannering. Dan weer Legrand's gezicht, dat haar verbluft aanstaarde, toen ze zei dat ze den naam gelezen had; en daarnaast Man nering in zijn veldbed met een angstige uit drukking in zijn oogen en weer Legrand met een gebiedende waarschuwenden blik in zijn oogen en Mannering met oogen, die haar ontweken en de vraag, die zij had willen doen, op haar lippen deed besterven Tenslotte het afschuwelijke tooneel bij de offerplaats, dat Alec Rimington haar in een paar woorden geschetst had. Het hing alles samen met het kind, dat aoo'n belangrijke rol gespeeld had. Was het mogelijk. da,t Soger Mannering niet gesneu veld was en dat dit kind zijn zoon en de zoon van Madeline Mannering was, wier naam ze op den grafsteen gelezen had? Plotseling zag ze den heelen samenhang. Het kind stond tusschen Mannering en de familiebezittingen, welke hij al geërfd had, en daarom had het moeten sterven: Alec Rimington kende de waarheid en daarom had ook hij moeten sterven. Ze huiverde weer van afkeer over zooveel laaghartigheid en een namelooze vrees be kroop haar, terwijl zij uitstaarde in de duis ternis. Het kind was dus door Alec gered, doch daarmee was nog niet alles afgeloopen. Legrand en Mannering, of de overlevende van die beiden zouden alles in het werk stel len om te verhinderen, dat Alec ontsnapte en die schandelijke geschiedenis wereldkundig maakte. Legrand zou zelfs hier in duister Afrika niet meer veilig zijn en George Man- nerir.g zou onterfd en gebrandmerkt zijn en zich moeten schuilhouden voor de oogen der menschen. Terwijl Honor lag te peinzen, zag ze de duisternis steeds maar dieper wordende ster ren begonnen te twinkelen aan den diepblau- wen hemel. Er heerschte diepe stilte en het was zoo warm, dat ze zou hebben gedacht, dat er een onweer op til was, als de hemel n.iet zoo helder was geweest. Ze herinnerde zich, dat haar broer gezegd had, dat het niet lang meer zou duren, of de regentijd zou begin nen, maar het maakte haar niet ongerust. Binnen één, misschien twee uur zouden ze bij het kamp aan het meer zijn. Maar voor ze het meer bereikt hadden, was er een verandering over de heele natuur gekomen. In het Oos ten en Westen waren de sterren verdwenen, alleen boven haar stonden ze nog te pinkelen, tusschen twee dichte wolkenbanken. De dra gers begonnen druk te praten. Juma riep haastige bevelen, en Honor ving een woord op dat ze kende. Gauw! Gauw! Ze begreep, dat het onweer snel naderde en terwijl de kano te water gelaten werd, staar de ze ia de duisternis. Nu Rimington gr feü was, moesten ze tweemaal een tocht over het meer maken; en Honor ging met hem bij de eerste groep. Fatuma en de twee overge bleven mannen stonden hen op te wachten aan den anderen oever, en Rimington werd nu zoo vlug mogelijk naar bed gebracht. Hij lag heftig te ijlen en Honor gaf hem een slaapmiddel dat ze vond in een klein medi cijnkistje, dat Fatuma haar gewezen had, toen waschte ze zijn wond met een ontsmet tingsmiddel en verbond hem opnieuw. Ze was nauwelijks klaar, toen een helle bliksemstraal door de duisternis flitste, gevolgd door een ge weldige donderslag, die de tinnen voorwerpen in de tent deed rammelen en het linnen deed klapperen; de lamp, die aan den bovensten stang was opgehangen, hing heen en weer te dansen. Toen kwam de regen, een geweldige stort regen, die als een gordijn van water neer- kletste op de aarde. Geen linnen was bestand tegen een dergelijke watermassa. Op ver scheidene plaatsen begon het water in kleine riviertjes de tent binnen te stroomen. Honor trachtte eerst met haar vingers een weg te vinden voor die miniatuurriviertjes, maar het hielp niets en met behulp van Fatuma bracht ze alles zoo goed mogelijk in orde voor den zieke. Nog eens en nog eens flitste de bliksem, de donder kraakte en echode in het naburige woud met een geweldig rumoer, het geplas van den woesten regen werd steeds luider en het leek of de tent zou bezwijken onder den last van het neervallende water. Er was nog niet veel wind en daar was ze dankbaar voor. Eenmaal sloop ze naar den ingang van de tent en keek naar buiten. Een bliksemflits verlichtte het landschap voor haar. maar ze zag niets dan evenwijdige stra len water, welke de oppervlakte van het meer tot een dikke schuimmassa striemden. Ze sloop weer terug, kletsnat geworden in die eene minuut en bleef naast Fatuma en Ri mington zitten wachten, tot het onweer vooi"bij zou zijn. Het «jggi gg it stea, ms, fesg® M lichten iets te verminderen, de donder scheen af te nemen en hoewel de regen nog steeds ge stadig doorroffeld op het linnen van de tent, wist Honor, dat het onweer begon te beda ren. Ze keek naar Fatuma, die in een nog al on gemakkelijke houding in slaap was gevallen. Honor liep naar Rimington, die den heelen tijd heel rustig had gelegen trok voorzichtig de dekens wat hooger op en legde het zeildoek recht, dat ze over hem heen hadden gelegd, als bescherming tegen het water dat door 't linnen heen lekte. Toen ging ze in een dek- stoel liggen, om verder den nacht door te wa ken. Maar binnen vijf minuten vielen haar oogen dicht en was ze in een onrustigen slaap gevallen. Een uur ging voorbij. De lamp. die aan den dwarsstang van de tent was opgehangen, be gon flauwer te branden bij gebrek aan olie. toen plotseling buiten zachte voetstappen klonken. Ze hoorde het in haar droomen en werd wakker door bijna geruischlooze stap pen van een dier. Ze keek haastig om zich. Rimington lag nog rustig te slapen. Fatuma was van houding veranderd, maar sliep ook nog. De regen had opgehouden, heel ver weg klonk nog een dof gerommel. Maar het geluid dat ze in haar droomen gehoord had, hoorde ze nogen ze luister de scherp toe en trachtte in het halfduister van de tent rond te kijken zonder zich in haar stoel te bewegen. Weer hoorde ze het geluid, dezen keer bij den gesloten ingang van de tent, waar de man scheen te blijven staan. Ze bleef volkomen stil zitten, terwijl ze scherp uitkeek maar ze zag niets. Een minuut ging voorhij, twee mi nuten, toen hoorde Honor de zachte voet stappen weer. Ze schenen om de tent heen te gaan. Dadelijk glipte ze uit den stoel en greep het geweer dat in een drooggebleven hoek van de tent stond. Toen maakte ze haastig de klep van de tent open en glipte onhoorbaar naar buiten. Bij het licht van een verren blik- )sm ze het heele slagende kamp overzien, maar den indringer, die ze gehoord had, zag ze nergens. Haastig liep ze met een vrij groote bocht naar den achterkant van de tent, tevergeefs trachtend het geluid, dat haar voeten in den doorweekten grond maakten te vermijden. Toen bereikte ze een bloeiende struik, die zoel en sterk geurde na den regen en van waar ze het geheele kamp kon overzien. Dezen keer vond ze den man, dien ze zocht dadelijk en zelfs zonder het licht van den bliksem. Tegen het lichte linnen van de tent teekenle zich vaag de gestalte van een man af, die met iets aan de tent scheen bezig te zijn. Een zacht scheurend geluid bereikte haar oor en toen begreep ze wat hij deed; hij. was bezig een gat in de tent te snijden. Ze wachtte met ingehouden adem terwijl ze zich afvroeg of hij van plan was naar binnen te gaan. Maar dat scheen zijn plan niet te zijn. Plotseling straalde een flauw licht naar bui ten door de opening die hij gemaakt had, maar een oogenblik later verdween het weer, doordat de man zich naar voren boog, hoewel de bovenste lichtstraal haar even den rand van een zonnehelm liet zien; het was dus een blanke Maar wie? En die vraag werd meteen op gevolgd. door een andere: Wat deed hij daar? Het antwoord op deze tweede vraag kwam bijna dadelijk. Uit den hoek, waar hij bezig was. had zij het geweer genomen en er stond daar nog een tweede. Dat was het, wat hij zocht. Een oogenblik later werd haar vermoe den bevestigd. De man richtte zich op, hief ziin arm omhoog en het licht glinsterde even op net metaal van een geweer, dat hij naar binten trolc. Honor stond als geboeid naar hem te sta ren. Was hij alleen maar een dief of had hij een andere bedoeling met den diefstal van dat geweer? Ze herinnerde zich plotseling hoe haar schot van dien ochtend het wa pen van hun achtervolger onbruikbaar had gemaakt. Klik! iWbrd't vsrvöigd^. Een snapshot tijdens het wereldkampioenschap schaatsenrijden, dat zoojuist te Davos verreden is. Onze landgenoot Van der Scheer (links) in actie. Rechts de Zweed Johansson Het Italiaansche s.s. „Fedora", dat Maandag den Nieuwen Waterweg werd binnengesleept, is Vrijdag 1.1. in aanvaring geweest met het Russische schip „Pravda" en is daarbij aan bak. boordzijde ernstig beschadigd Een miniatuur autobaan is in het Vondelpark te Amsterdam gebouwd en zal dezer dagen in gebruik worden genomen Litwinoff verlaat het Qual d'Orsay te Parijs, waar hij belangrijke besprekingen voerde De nieuwe brug aan de Oosterdok- sluis te Amsterdam werd Maandag voor het eerst opengedraaid, toen het groote Engelsche tankschip „Bull- mouth" op weg van Londen naar Am sterdam de brug passeerde

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 8